Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - marzec I_2019.

28 lutego. W Hanoi zakończył się drugi  szczyt Trump – Kim Dżong Un, dotyczący denuklearyzacji Korei Północnej. Zakończył się przed czasem, bez podpisania jakiegokolwiek protokółu, czyli fiaskiem. Równocześnie Trump, na swojej konferencji prasowej, wyglądał na umiarkowanie zadowolonego. Z opinią trzeba pewnie zaczekać, aż wypowiedzą się specjaliści.


W Warszawie trzecie już przesłuchanie Geralda Birgfellnera, w śledztwie rozpoznawczym (sprawdzającym) prokuratury, dotyczącym spółki Srebrna i spraw związanych z budową K-Towers.
1 marca. Marek Falenta, skazany na 2,5 roku odsiadki za nielegalne podsłuchy i nagrania w restauracjach, które mocno pomogły PiS-owi wygrać ostatnie wybory parlamentarne, gdzieś się zawieruszył. Nikt by po nim pewnie nie płakał ale służbie więziennej nie zgadzają się racje żywnościowe a to jest niedopuszczalne. Odpowiedni sąd wystawił więc nakaz aresztowania faceta, bo przecież należy mu się – okresowo – bezpłatny wikt, lokum i odzienie. Komentatorzy, z pewnością „niesłusznie” uważają, że ktoś wpływowy może mu pomagać i pilnuje żeby nie zdradził, kto go do podsłuchów nakłonił. Dodatkowego smaczku dodaje sprawie fakt, że u Dudy zwanego prezydentem, leży jego prośba o ułaskawienie.


3 marca.  W Glasgow zakończyły się Halowe Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. Polki i Polacy wygrali klasyfikację medalową ( Medale złote dla Haratyka – kula; Swobody – sprint - 60 metrów; Wojciechowskiego – tyczka, Lewandowskiego – 1500 metrów oraz sztafety kobiecej 4x400 metrów. Medale srebrne dla Liska – tyczka oraz Ennaoui – 1500 metrów).


 W Gdańsku wybory Prezydenta Miasta, który zastąpi zamordowanego Pawła Adamowicza. Kandydują Aleksandra Dulkiewicz, pełniąca dotąd obowiązki prezydenta jak komisarz, oraz dwaj przedstawiciele skrajnej prawicy – Grzegorz Braun i Marek Skiba.


4 marca. Wyniki wyborów w Gdańsku – I -  Dulkiewicz (82,22% oddanych głosów); II - Braun (11,86% głosów); III - Skiba (5, 92% głosów). Wyniki wskazują, że skrajna prawica nie ma w Gdańsku żadnych szans.


ZNP ogłosił referendum w sprawie zatwierdzenia ogólnopolskiego strajku nauczycieli, który miałby się rozpocząć 8 kwietnia. Referendum to ma się zakończyć 25 marca. Żeby do strajku doszło, musi go poprzeć co najmniej połowa uprawnionych nauczycieli. ZNP domaga się wzrostu płac w wysokości średnio 1000 złotych brutto na jednego nauczyciela. Środowisko nauczycielskie nie jest szczególnie zjednoczone. Związek Solidarność nie współpracuje z ZNP, wspiera natomiast silnie pisowski rząd. Co innego jednak władze związkowe a co innego zwykli nauczyciele. Szala goryczy, jak się wydaje, przelała się ostatecznie po wypowiedzi min. Szczerskiego od Dudy, który im zaproponował sięgnięcie po dodatkowe dochody na drodze zwiększonej rozrodczości (500+), bo przecież celibat ich nie obowiązuje.
     Wypowiedź Szczerskiego nie jest jedynie wybrykiem osobistym, jest bezmyślnym upokarzaniem nauczycieli, pisowskim chamstwem i pogardzaniem nimi. Pogardzaniem również żoną swojego szefa, która jest nauczycielką. Nauczyciele dźwigają dodatkowo - i będą dźwigać - problemy związane z deformą edukacji. Zalewska dostaje bilet do Brukseli a nauczyciele dodatkowe brzemię.
     Nauczyciele nie są grupą zawodową, która łatwo ucieka się do protestów i nigdy nie byli w tym zakresie solidarni. Ich morale i poczucie odpowiedzialności za powierzone sobie dzieci, za swoją misję, zdecydowanie nie korelują z tymi samymi walorami innych grup społecznych, zdecydowanie nad nimi górują. W tej chwili zostali zepchnięci jednak pod względem zarobków na samo dno. Ostatnie, większe waloryzacje swoich płac, o około 50 procent, uzyskali w latach 2008-2012. Potem o nich zapomniano a płace w innych sektorach szybko rosły. Teraz znaleźli się ponownie w sytuacji z roku 2008 i nie mają już odwrotu.


4 marca . Rozbił się kolejny MIG-29, trzeci już w ciągu niedługiego czasu. To stare samoloty. Mamy ich jeszcze 28. Przez 25 lat jednak żaden się nie rozbił, mimo intensywnej eksploatacji.  Zyskały sobie nawet miano bezawaryjnych. Za rządów PiS rozbiły się trzy (!) Co ma piernik do wiatraka? Antek smoleński rozwalił całe, doświadczone dowództwo naszej armii a ustalenia Komisji Wypadków Lotniczych i jej zalecenia obśmiał. To jest podobne przełożenie jak zmiany generalne w ABW i wzrost wypadków drogowych limuzyn rządowych.
     Piloci z Tomaszowa Mazowieckiego powiedzieli wysłannikom Rzecznika Praw Obywatelskich w grudniu, że boją się tymi samolotami latać, ponieważ ich naprawy prowadzi się metodą chałupniczą, dorabiając części zamienne w zakresie własnym, gdyż nie ma możliwości dotarcia do części oryginalnych.


Z informacji internetowych wynika, że coraz większy odsetek Polaków, a właściwie zdecydowana ich większość, jest niezadowolonych z ograniczenia handlu w niedziele. Do tego coraz głośniej mówi się o zwiększonych ilościach bankructw małych sklepików (z tym związanych), ponieważ markiety wielkopowierzchniowe wprowadziły system wielkich promocji w piątki i soboty, które powodują zwiększone zakupy, robione przez klientów na zapas. Wiele wskazuje na to, że w przyszłym roku zamiast zakazu handlu we wszystkie niedziele, zgodnie z ustawą PiS, możemy mieć pełne jego przywrócenie, z równoczesnym zagwarantowaniem pracownikom dwóch wolnych od pracy niedziel w każdym miesiącu. Ten sam problem przerobili wcześniej Węgrzy, z podobnym skutkiem i wystarczyło wyciągnąć wnioski z ich doświadczenia, żeby uniknąć błędu.


5 marca. Na korytarzu sejmowym znowu pojawiła się tablica „Układ Kaczyńskiego”. Jest to kopia oryginalnej, ponieważ tą ogrodnik (z wykształcenia) Kuchciński przesadził do sejmowego aresztu. Posłowie opozycji zapowiedzieli, że w miejsce każdej, przeflancowanej przez ogrodnika, natychmiast pojawi się następna, „bo prawdy nie da się zaaresztować”. Zrobiła się z tego fajna zabawa i pewnie potrwa ona aż do jesiennych wykopków, żeby pozostać przy słownictwie agrotechnicznym.


Na ulice wyszli dzisiaj pracownicy administracyjni sądów, protestując przeciwko swoim niskim zarobkom. Pokazywali przelewy swoich poborów w wysokości 1600 – 1700 złotych.
6 marca. Czytam, że nadal trwają przesłuchania świadków wypadku drogowego Be Szydło w Częstochowie, po dwóch już latach od tej kolizji (luty 2017). Chodzi o to, czy sygnały dźwiękowe były wtedy włączone, czy nie były. Borowcy twierdzą, że były, świadkowie cywilni że nie, a sama Szydło „spała”  i jak tu biedni przesłuchujący mają rozstrzygnąć, gdzie jest prawda? Za pieniądze podatników trwa więc „bizantyjski” spektakl, którego końca nie widać. Tak to jest, gdy cały kraj jest we władaniu małego, buraczanego kacyka a wymiar sprawiedliwości jest zarządzany przez pana Zbyszka.


7 marca. Rada Miasta Gdańska odebrała pośmiertnie ks. Henrykowi Jankowskiemu honorowe obywatelstwo miasta i prawa do związanych z nim zaszczytów. Pomnik oskarżonego o molestowanie dzieci księdza ma być rozebrany a skwer jego imienia ma dostać inną nazwę. Radni PiS nie wzięli udziału w głosowaniu.


Członkowie rządu, zgodnie z Konstytucją, mają obowiązek udzielenia odpowiedzi posłowi na jego interpelację w ciągu 21 dni. Niewywiązanie się z tego obowiązku może być powodem postawienia przed Trybunałem Stanu. Premier i jego ministrowie obowiązek ten zdecydowanie lekceważą. Kancelaria premiera nie odpowiedziała dotąd, w konstytucyjnym terminie, na 22 interpelacje, resort kultury (P. Gliński) na 24, resort sprawiedliwości (Z. Ziobro) na 22 a resort zdrowia (Ł. Szumowski) aż na 236, z których najstarsza czeka na odpowiedź już ponad dwa lata. Trybunał Stanu przyszłej kadencji, jak widać, nie będzie się nudził.


8 marca. Pułkownik Piotr Rękosiewicz, Komendant Straży Marszałkowskiej Sejmu, został odwołany ze swojego stanowiska. Komentatorzy uważają, że jest to kara za niewystarczający nadzór nad korytarzami sejmowymi, czyli za tablice „Układ Kaczyńskiego”. Inni twierdzą, że odwołano go, bo odmówił „aresztowania” kolejnej tablicy. Internauci przypominają, tak przy okazji, w jaki sposób Straż traktowała osoby niepełnosprawne w czasie ich akcji protestacyjnej a jeden wpis brzmi _ „Za tablice poleciał – jak pies służył, jak psa wyrzucili”.



Co robi podkomisja smoleńska, powołana w lutym 2016 pod wodzą Antka? Niedawno Kaczor mówił u Ziemca, że nadal „pracuje”. Powiedział też, iż „lepiej, żeby ustalenia tej podkomisji nie były jawne, bo mogą zbulwersować opinię publiczną”. Strasznie byłbym ciekaw tych nowych rewelacji. Czy nożna wymyślić jeszcze większe głupoty niż bomba termobaryczna, wykorzystanie przyciągania magnetycznego, wybuchy na skrzydłach, sztuczna mgła, bomba ukryta w czasie remontu samolotu w Rosji, ………. ??? Czy ktoś kiedyś wyjaśni, ile ta hucpa kosztowała? Mam na myśli aspekt finansowy, ponieważ strat moralnych i społecznych wycenić się nie da, choć są ogromne. Czy ktoś kiedyś odpowie za wszystkie te kombinacje i przekręty na użytek kupienia przez PiS „ciemnego luda”?


Jurek Owsiak ogłosił w ECS w Gdańsku wyniki zbiórek w ramach tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zbiorczo – puszki, internet, przetargi – uzyskano niemal 176 milionów złotych, o 50 milionów więcej niż rok wcześniej. Brawo Jurek (!) Brawo Polacy (!) Tak trzymać (!) Niech PiS zadławi się własnym jadem (!) SIEMA (!)


Według informacji GUS na robotników przemysłowych czeka obecnie 40 tysięcy wolnych miejsc pracy a w handlu 21 tysięcy miejsc. Brak rąk do pracy będzie hamował rozwój gospodarczy. Nadzieja w imigrantach, szczególnie z Ukrainy oraz w emerytach, którzy zechcą dłużej pracować.

Komentarze  

 
prezes pan
-1 [1] #41 prezes pan
13 marca 2019, 08:15
Cytat:
Wyobrażacie sobie takie dziwo:
Przewodniczący Rady Europejskiej Jarosław Kaczyński?
A takie dziwo cię nie śmieszy?
dr hab. Jarosław Kaczyński

A wyobrażasz sobie takie dziwo?
dr hab. Donald Tusk

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk tak samo robi wrażenie jak
Szef banku zbożowego Donald Tusk.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #42 prezes pan
13 marca 2019, 09:13
Cytat:
Wszystko wskazuje na to, że May również je przegra i pozostanie przedłużanie stanu zawieszenia w nieskończoność albo odwołanie separacji, czyli nowe referendum.
Politycy nie chcą wyjścia, bo wielu z nich marzy o karierach w Brukseli. Tam są wysokie pensje, przywileje, wielki świat. Ale ten świat już się kończy, bo to co politycy i urzędnicy z Brukseli robią niszczy całą Europę.
Wielka Brytania wyjdzie z UE 29 marca definitywnie, automatycznie bez żadnej umowy , dzisiaj glosowanie będzie odrzucone , 14-tego także będzie odrzucone, a to oznacza automatyczne wyjście bez żadnych umów i o to chodzi. Taki będzie finał .
Większość Brytyjczyków jest przeciwna negocjacjom z tym europejskim komunistycznym chlewem. Chcą wyjść nie trzaskając nawet drzwiami
Niebawem dowiecie się od nich, co w unii się dzieje. Oj będzie baaardzo śmiesznie jak zaczną wypływać przekręty unijne. Nie bez powodu zostali ściągnięci tam tacy ludzie, jak Tusk, czy Bieńkowska.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #43 prezes pan
13 marca 2019, 09:20
Cytat:
No ci, co wierzą w uczciwość prezesa, pewnie nie przestaną wierzyć. Czyli też zdajesz sobie sprawę, że to sekta.
Tak samo jest z tymi co wierzą w uczciwość Owsiaka. Też sekta.

Pytanie, który Bóg jest Prawdziwy?
A Bóg Prawdziwy jest tylko jeden.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #44 prezes pan
13 marca 2019, 09:36
Nowe sondaże z GW.
tysol.pl/.../
Oczywiście w tym przypadku Koalicja Europejska wygrywa z PiS.
Nie pomogły "taśmy Srebrna" to GW zabrała się za sondaże.
KE ma zapewnione zwycięstwo, tak samo jak pewne zwycięstwo miał Komorowski.
Ciekawi mnie, jak to możliwe, że notowania Biedronia w ciągu kilku dni zmieniają się prawie o 100% - w niedawnym sondażu miał 6 % a teraz ma już 11%.

Ale załóżmy, że tak jest naprawdę
To na pierwszych trzech miejscach 80% samych byłych komuchów, socjalistów, socjaldemokratów i innej maści lewactwo.
Toż to dramat!
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #45 prezes pan
13 marca 2019, 10:15
Kolejny kopniak.
Prezes Kaczyński znalazł przypadkiem miliard złotych kopiąc w ziemi nad morzem.
wprost.pl/.../...
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #46 prezes pan
14 marca 2019, 10:29
Brytyjska Izba Gmin odrzuciła propozycję brexitu bez porozumienia, minimalną różnicą 4 głosów..za brexitem bez porozumienia głosowało aż 308 posłów, przeciwko 312.
W takim klimacie jaki tam panuje anulowanie Brexitu jest niemożliwe
Aż 44% Brytyjczyków jest za wyjściem bez względu na cenę. Jeśli brytyjski rząd chce przeżyć, to zostaje mu tylko twardy Brexit.
Ktoś, by pomyślał, że nieoficjalnie są od zeszłego tygodnia dogadani w sprawie pozostania GB w UE i do czerwca będą się zmiękczać.
Opera mydlana zbliża się do końca.
Wielka Brytania powinna opuścić Unię Europejską z końcem marca.

Szacuje się, że w przypadku twardego brexitu może stracić pracę nawet 46 tys. Polaków. Najbardziej ucierpiałby sektor rolno-spożywczy (10,4 tys.), handel hurtowy i detaliczny oraz naprawy (9 tys.), a także przemysł meblarski (2,2 tys)

Warto więc przeanalizować rolę Donalda Tuska w tym całym zamieszaniu.
Jak ten "szef banku zbożowego" przysłużył się Polakom w tej całej zabawie.
Zacytuj
 
 
Haji
-1 [1] #47 Haji
14 marca 2019, 11:20
Kłamiesz FB, to David Cameron oraz brytyjscy politycy pokroju Farage'a są temu winni. Tusk bardzo ładnie tutaj zadziałał.

Przy okazji okazuje się Jarek ze Srebrną także Dubienieckiego wsadzili na minę. Próbować topić męża bratanicy, ładne kwiatki. I taki koleś mówi o rodzinie.

Duda (aktualnie na etacie prezydenta kraju) i MON dostają po łapach od amerykanów. Po raz kolejny wstając z kolan przywalili w sufit (własnej niekompetencji).
crowdmedia.pl/.../

Policja z prokuraturą nie mogą znaleźć Falenty (pewnie "ktoś" go chroni, w końcu tak się przysłużył aktualnej władzuni).

Do tego tańczący z taśmami Lisiecki właśnie został zgarnięty przez CBA.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #48 prezes pan
14 marca 2019, 13:08
Cytat:
Przy okazji okazuje się Jarek ze Srebrną także Dubienieckiego wsadzili na minę. Próbować topić męża bratanicy, ładne kwiatki. I taki koleś mówi o rodzinie.
Przecież to od dawna, żadna rodzina. Dostał dawno od Marty kopa w dupę. Karierowicz, co chciał przy niej zrobić karierę. I takie coś cytujesz. Wstydź się.

Cytat:
Duda (aktualnie na etacie prezydenta kraju) i MON dostają po łapach od amerykanów.
Artykuł z crowdmedia, nie poparty niczym. Dosłownie niczym. Wyssane z palca bzdury.
Dwa razy przeczytałem. Polska inicjatywa budowy bazy nazwanej nazwiskiem obecnego prezydenta USA mocno straciła na atrakcyjności i zainteresowaniu, dziś informacje te potwierdzają także rozmówcy “Gazety Wyborczej”. Qrwa, jacy rozmówcy.
Haji, a czy ty wiesz, że moi rozmówcy potwierdzają, że niejaka Haji bierze w paszczu z połykiem.
Mam wierzyć, czy nie?
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #49 prezes pan
14 marca 2019, 13:19
Tymczasem wiadomości są takie.
Amerykańska obecność w Polsce zostanie zwiększona,
fakty.interia.pl/.../...
A Haji na to powie, jak zwykle: -kłamiesz!
Zacytuj
 
 
Haji
-1 [1] #50 Haji
14 marca 2019, 20:27
Wtedy Dubieniecki był jej mężem. Znowu kłamiesz (widzisz, znowu mam podstawy tak napisać, drobnostka, ale przyjemna).
Zacytuj
 
 
Simon
#51 Simon
14 marca 2019, 22:18
"A takie dziwo cię nie śmieszy?
dr hab. Jarosław Kaczyński

A wyobrażasz sobie takie dziwo?
dr hab. Donald Tusk"

No to lecimy:


"Lech Kaczyński przeniósł się z "Lelewela" do liceum im. Ludowego Lotnictwa Polskiego, mieszczącego się w nowym budynku przy Lindego. Jego brat także opuścił szkołę na Żoliborzu, ale w zupełnie innych okolicznościach.

- Moje czasy szkolne kryją pewną tajemnicę - przyznaje były premier**. - Otóż zdarzyło mi się nie zdać z X do XI klasy i mimo to wylądowałem w ostatniej klasie, a następnie po odkręceniu tego znalazłem się w liceum na Woli. Zdaje się więc, że prawdopodobnie nielegalnie skończyłem XI klasę i zdałem maturę, a potem poszedłem na studia. Tylko doktorat mam już chyba całkowicie legalny, ze względu na jego dawną konstrukcję prawną. Bo w zasadzie nie trzeba mieć dyplomu, żeby robić doktorat.

Prezes PiS miał na świadectwie z X klasy aż trzy dwóje, będące wówczas najniższymi ocenami: z polskiego, z angielskiego oraz - nomen omen - z PO, czyli przysposobienia obronnego. "

Ale co tam, w końcu jakoś tam coś naskrobał. W duchu... marksizmu - leninizmu:

polityka.pl/.../...


A w tym czasie Tuska wyrzucili z uczelni i musiał malować kominy. ZA OPOZYCYJNOŚĆ WOBEC KOMUNIZMU.

Śmieszne, nie?

A zatem i owszem, wyobrażam sobie nawet i większe dziwa.

A co najlepsze - nadal potwornie mnie śmieszy, aż do kolki prawie, jak Jarosław, Kryże i Piotrowicz mówią o "lewakach" :)
Zacytuj
 
 
Simon
#52 Simon
14 marca 2019, 22:20
"Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk tak samo robi wrażenie jak
Szef banku zbożowego Donald Tusk."

Na kretynie, który tych rzeczy nie rozróżnia - tak.
Zdecydowanie tak:)

Dyzmy szukasz? To proponuję przyjrzeć się pani Szydło:)
Zacytuj
 
 
Simon
#53 Simon
14 marca 2019, 22:26
"Tymczasem wiadomości są takie.
Amerykańska obecność w Polsce zostanie zwiększona"


Ja-a-a-a-sssne:
tokfm.pl/.../...

Po konferencji na temat Iranu jeszcze się nie nauczyłeś? To wstanie z kolan ma tak wyglądać, że teraz łaskę robimy nie tylko Stanom, ale wszystkim. Literalnie wszystkim. Łącznie z Orbanem.

Smacznego. Ja nie partycypuję.
Zacytuj
 
 
prezes pan
#54 prezes pan
15 marca 2019, 07:58
Cytat:
A w tym czasie Tuska wyrzucili z uczelni i musiał malować kominy.
Powtarzasz takie dyrdymały jak w Korei mówili o KIm Ir Senie
Kiedy to Tuska wyrzucili z uczelni?
Wg życiorysu w 1976 został absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku.W 1980 ukończył studia historyczne na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Gdańskiego.
Tusk nigdy kominów nie malował, bo był tchórzem i bał się wysokości.
A całą tę sprawę wymyślono na potrzeby kampanii wyborczej.
Że niby że pretendent do prezydentury żadnej pracy się nie boi, także ciężkiej i bardzo ryzykownej, jak roboty na dużych wysokościach.
Tak było naprawdę:
www.tygodnikprzeglad.pl/.../
Śmieszne, nie?

PS.
A o pseudonimie Oskar słyszałeś?

Nie powtarzaj więc bzdur.
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać