Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - luty III_2019.

20 lutego. Giertych i Dubois, działający w imieniu Birgfellnera, nie walczą jedynie z małym oszustem, walczą z całą machiną zdeprawowanego państwa, które wróciło do systemu „satrapii pierwszych sekretarzy jedynie słusznej partii”, mających na usługach cały aparat państwa. Prokuratorska patologia, z którą mamy do czynienia pod wodzą pana Zbyszka, prowadzi do bezkarności rządzących, przynajmniej do czasu, gdy swoje rządy sprawują. Na tle Kaczyńskiego nawet komunista Jaruzelski wygląda na człowieka odważnego i honorowego. Prezes K. jest tchórzem, rządzącym krajem zza pleców swoich marionetek, każąc im popełniać ciężkie przestępstwa przeciw Konstytucji a sam za nic nie odpowiadając. Jego „szczury” mają nad nim jednak pewną przewagę – mogą próbować uciec do Brukseli, nawet niejaki Brudziński. Kaczor, niestety, nie może!


W Sejmie dyskusja nad wnioskiem opozycji, dotyczącym odwołania Ziobry. Końcowy wynik, jak zwykle w takich przypadkach, był oczywisty. Jak zwykle zresztą również nie o wynik chodziło, tylko o słowa, które tam padły. Ten wniosek może być – niedługo - niemal gotowym aktem oskarżenia przed Trybunałem Stanu, którego, mam nadzieję, tym razem pan Zbyszek nie uniknie, podobnie zresztą jak wielu innych, obecnych prominentów władzy, z Kaczyńskim na czele.


21 lutego. W środku ostatniej nocy trzech mężczyzn przewróciło w Gdańsku pomnik księdza Jankowskiego, oskarżanego o pedofilię. Sprawcy przewrócili pomnik tak, żeby go nie zniszczyć, czyli na podłożone opony, cała akcję sfilmowali i zaczekali na przyjazd policji. Co z tym dalej? – Decyzja należy do hierarchów Kościoła. A dzisiaj, w Watykanie, rozpoczyna się Kongres biskupów z całego świata, poświęcony przeciwdziałaniu pedofilii w Kościele.


20-23 lutego. Donald Tusk z wizytą na Ukrainie w związku z otrzymaniem doktoratu honoris causa Uniwersytetu Lwowskiego. Wystąpił w języku ukraińskim w ich Parlamencie i na Uniwersytecie, rozwijając tam swoje tezy z pierwszego wystąpienia. Udzielił też obszernego wywiadu Katarzynie Kolendzie-Zalewskiej na temat sytuacji politycznej w Polsce i nadchodzących wyborów. Komentatorzy wysoko ocenili jego wystąpienia na Ukrainie i są zgodni, że jest on obecnie najwybitniejszym, polskim politykiem i że jest politykiem klasy światowej.


21 lutego. Kacza mafia kolejny raz okradła Polaków, dając z budżetu, czyli z ich pieniędzy 1,2 miliarda złotych na swoją TVPis i na PR, żeby nadal mogły szerzyć kłamstwa i propagandę oraz dzielić Naród.


23 lutego. Konwencja PiS-u, którą nazwali jakoś inaczej, nieważne. Kaczyński rozpoczął przedwyborczą licytację na bardzo wysokim poziomie, patrząc na koszty. Morawiecki ocenił je na 40 miliardów rocznie, eksperci uważają, że będą kosztowały więcej. 500+ dla wszystkich dzieci, trzynastka dla emerytów na poziomie emerytury minimalnej, zniesienie podatku dochodowego od zarobków ludzi do 26 roku życia i jeszcze jakieś niejasne obietnice w zakresie obniżenia kosztów pracy. Do tego odbudowa komunikacji na poziomie powiatowym i gminnym. Podstawowe obietnice to więc ciąg dalszy rozdawnictwa socjalu. Nie było nic w zakresie reformowania systemu płac i podatków od zarobków oprócz wzmiankowanego dla ludzi młodych. Studentom będzie się teraz bardziej opłacało pracować niż studiować.
     Nie dziwię się Kaczyńskiemu i jego akolitom. Dla nich przegrana byłaby trudniejsza niż w przeszłości, bowiem dojdą – niewątpliwie – konsekwencje prawne i karne. Konsekwencje te może odsunąć w czasie jedynie wyborcza wygrana i utrzymanie władzy. Teraz ruch w licytacji należy do opozycji. Nie może ona zlekceważyć rozbudzonych oczekiwań socjalnych Polaków nawet wtedy, gdy bilans dochodów i wydatków państwa okaże się negatywny. Zwykli ludzie muszą mieć, po prostu, większy udział w konsumpcji wysokiego dochodu narodowego już teraz a nie w jakiejś odległej przyszłości. Przecież PKB osiągnął już niemal dwa biliony złotych, więc każdy jeden procent jego wzrostu daje około 20 miliardów przyrostu majątku narodowego. Polacy liczyć potrafią i oczekują inwestowania nie tylko w infrastrukturę ale również w poziom ich indywidualnych możliwości finansowych, o których każdy może decydować sam a nie zespołowo. Przestała ich zadowalać sytuacja, gdy najpierw są niemiłosiernie łupieni przez państwo a następnie to państwo coś im redystrybuuje twierdząc, że to rząd im łaskawie „daje” – raz pielęgniarkom, innym razem górnikom, nauczycielom, czy rolnikom.


25 lutego. Pojawiła się informacja, że Giertych wysłał do Kaczyńskiego pismo-wezwanie przedsądowe, domagając się zwrotu w ciągu 7 dni 50 kPLN łapówki, którą to kwotę przekazał Birgfellner. Prezes mówił niedawno, że tylko człowiek posiadający pieniądze może być naprawdę wolny. Jest oczywiste, że on sam, "Człowiek Wolności" przecież, musi mieć tych pieniędzy więcej od innych. Czy Giertych tego nie rozumie?
     Nie było w budżecie pieniędzy dla osób niepełnosprawnych, dla policjantów i pielęgniarek, nie ma ich dla nauczycieli a tu - nagle - prezes "daje" ponad 40 miliardów i - jak mówi Be Szydło - jest to jego wspaniały prezent dla społeczeństwa. Ludzkie i hojne panisko - nie ma co!


26 lutego. Piotr Guział, były warszawski samorządowiec ściśle współpracujący z P. Jakim, otrzymał posadę w radzie nadzorczej  firmy Exatel, zarządzanej przez MON. Należało mu się (!!!) Przegrał przecież szansę na fotel wiceprezydenta Warszawy i nie został wybrany na radnego Ursynowa. PiS o swoich ludziach pamięta, to pewne.


Myślę, że jeżeli PiS wygra wybory dzięki kupieniu głosów a do tego zmierza, to na dobre mu to nie wyjdzie. Zaczną się kłopoty gospodarcze, wzrośnie inflacja, wzrosną żądania płacowe kolejnych grup społecznych a zaciąganie zwiększonych kredytów spowoduje silny wzrost kosztów, związanych z ich obsługą (spłatą). Trzeba będzie podnosić podatki, ……  Być może PiS nie ma jednak wyjścia, bo przegrane wybory byłyby dla jego czołowych polityków niezwykle bolesne.


Zastanawiam się po co Polakom niepodległość? Przez 20 lat odbudowywali państwo po zaborach, przez kolejnych 30 lat – z ruin po II wojnie światowej, następnie - przez 10 – po gierkowskim boomie i wreszcie, przez ostatnie 25 lat, po komunizmie. Teraz czeka nas odbudowa po „dobrej zmianie”, gdy już ją odsuniemy w niebyt. Ludzi biednych i słabych trzeba w miarę możliwości wspierać. Robienie jednak tego ponad miarę, ponad bieżące możliwości, jest policzkiem dla tych z nas, którym chce się kształcić i pracować.


27 lutego. Sąd Rejonowy w Szczecinie orzekł, że nie było podstaw do zatrzymania byłego przewodniczącego KNF, Andrzeja Jakubiaka i jego zastępcy – Wojciecha Kwaśniaka, których to zatrzymań dokonała prokuratura w grudniu ubiegłego roku. Pan Zbyszek bardzo był rozżalony na to orzeczenie i nie godzi się ze stwierdzeniem, iż zatrzymań tych dokonano w celu przykrycia afer PiS-u. Prokuratura oskarża ich, że za mało skutecznie dyscyplinowali SKOK Wołomin, nie biorąc pod uwagę faktu, że W. Kwaśniak o mało nie został pozbawiony życia przez nieznanych sprawców, obrońców tego SKOK-u wtedy, gdy właśnie zaczął go zmuszać do wejścia na ścieżkę postępowania zgodną z prawem.

Komentarze  

 
Haji
-1 [1] #41 Haji
7 marca 2019, 14:06
Hahahaha! Dobre. Idź mu pożyczyć. To już ich nie zobaczysz. Koleś nawet fakturki na 3000zł nie chciał zapłacić.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #42 prezes pan
7 marca 2019, 14:18
Cytat:
Koleś nawet fakturki na 3000zł nie chciał zapłacić.
Oszustowi i naciągaczowi? :D
Zacytuj
 
 
Haji
-1 [1] #43 Haji
7 marca 2019, 14:39
Ze swojej rodziny, znowu strzeliłeś sobie w stopę.
Zacytuj
 
 
Taurus
#44 Taurus
7 marca 2019, 18:06
Na korytarzu sejmowym stanęła trzecia już tablica z "Układem Kaczyńskiego". Czy znajdzie się kolejny chętny na jej przytulenie?
Zacytuj
 
 
Haji
#45 Haji
8 marca 2019, 13:16
wiadomosci.gazeta.pl/.../...
Kolejny przykład "Towarzyszy" w otoczeniu Jarosława K.
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać