Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - luty II_2019.

12 lutego. ABW zrobiło się tak pracowite (ostatnio Lotos i Orlen), że za chwilę trzeba będzie  adaptować do przetrzymywania zatrzymanych stadiony. PiS walczy, co prawda, o życie, o być albo nie być, jednak co za dużo to niezdrowo i serial tego typu akcji zaczyna coraz bardziej śmieszyć. Kaczyński i Ziobro wiedzą, że ciemny suweren takie spektakle lubi, korzysta więc do woli z metod, sprawdzonych w czasach komuny. Liczy się efekt dzisiaj, przykrycie taśm Kaczyńskiego albo innych niewygodnych wydarzeń a co będzie jutro i jak długo (ile lat) będą trwały dochodzenia, ściśle – oczywiście – tajne i ile z nich będzie umorzone, to nie ma obecnie żadnego znaczenia. Tego typu igrzyska dają tłuszczy rozrywkę a rządzących zwalniają z konieczności zajmowania się sprawami istotnymi dla kraju.


Specjaliści szacują, że stadnina koni arabskich w Janowie zakończyła ubiegły rok ze stratą około 3 milionów złotych. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi tłumaczy, że straty te zostały spowodowane suszą. Biedacy ! Niebo im też przestało sprzyjać.


Rada Nadzorcza NFOŚiGW, zwołana na wniosek ministra Kowalczyka, obradowała dzisiaj w sprawie afery prezesa Kujdy, czyli TW „Ryszarda”. Ten podał się do dymisji, która została przez ministra przyjęta.


13 lutego. „GW” opublikowała dzisiaj kolejny odcinek serialu pod tytułem taśmy Kaczyńskiego. Dotyczy on pisemnego pełnomocnictwa dla Gerarda Bilgfellnera, wystawionego przez spółkę „Srebrna” na kompleksowe prowadzenie wszelkich prac związanych z budową „K-Towers”. Pełnomocnictwo ze strony Srebrnej podpisali Małgorzata Kujda (żona TW „Ryszard”), Janina Gross (bliska znajoma rodziny Kaczyńskich) i Jacek Cieślikowski (osobisty kierowca Kaczyńskiego). Mówi ono o „reprezentowaniu spółki przy umowach najmu lub dzierżawy nieruchomości oraz podpisywania wszelkich umów związanych z realizacją inwestycji, polegającej na budowie wysokiego budynku biurowego z częścią hotelową, biurową, mieszkalną, …… itd.”
     Kolejny, zamoczony kapiszon? On nie może odpalić, bo przecież prezes brał w tym czasie tabletki na kolano i miał w związku z tym odmianę pomroczności jasnej, nie mówiąc już o demencji. „Nie było” więc faktury, która nie dotarła do spółki, „nie było” umowy na piśmie i „nie było” z pewnością pełnomocnictwa o którym mowa. Czego jeszcze nie było? Dowiemy się tego pewnie w następnych odcinkach serialu.
     Ciekawe, kogo w najbliższym czasie zatrzyma ABW, żeby przykryć kolejną taśmę. Wiadomo natomiast jakie będą zarzuty w stosunku do osób potencjalnie zatrzymanych – będzie to „niegospodarność znacznych rozmiarów”, „niedopełnienie obowiązków urzędniczych”, albo coś równie ważnego. Nic nie słychać o postępie w prokuratorskich śledztwach w stosunku do ostatnio zatrzymanych osób z Lotosu i Orlenu, nie wiadomo też, kiedy się zakończą i czy oskarżenia trafią do sądów wcześniej niż za pięć lat. Patrząc na tempo śledztwa w sprawie stłuczki Be Szydło, karambolu drogowego spowodowanego przez samochód Macierewicza i inne tego typu, „skomplikowane” przypadki, trudno być optymistą.


14 lutego. To, co się dzieje ze spółką Srebrna i o czym już wiemy z zakresu jej działań burzy nam państwo. Za rządów stojącej za tym PiS coraz mniej liczą się oficjalne instytucje państwa a coraz bardziej liczą się powiązania nieformalne, lewe, w jakimś sensie mafijne. Trzeba pamiętać, że przez Srebrną przeszli, poprzez zatrudnienie w niej w czasach bessy dla prawicy, szefowie wszystkich dzisiejszych służb specjalnych i ich obecny koordynator. Zatrudnienie osobiste, lub zatrudnienie członków swoich rodzin.
     Ogromne budowle, które chciała wznieść Srebrna, miały być – w zamyśle Kaczyńskiego i jego otoczenia – potężnym, dodatkowym źródłem finansowania i bogactwa tej prawicowej partii, uniezależniającym jej przywódców od politycznej hossy czy bessy, dającym jej ogromną przewagę finansową nad pozostałymi partiami sceny politycznej i niewspółmiernie większe od nich możliwości działania.


Czy nieubłaganie zbliża się twardy Brexit? Powiedzenie „wyjście po angielsku” zmienia właśnie swój sens – zamiast cichego, szybkiego, niezauważalnego robi się awanturowaniem, łomotem i zgiełkiem, przeciąganiem decyzji w nieskończoność, zwracaniem na siebie uwagi otoczenia. Wielka Brytania nigdy nie udawała, że jest silnie związana z kontynentem europejskim. Niemniej, wygląda na to, zdaniem wielu komentatorów, że jej status międzynarodowy zostanie wyraźnie obniżony a pytanie o jedność tego kraju znacznie się wyostrzy (Szkocja oraz Irlandia Północna).


Czytam, że Kukiz, w warunkach dość tajemniczych, spotkał się z Kaczyńskim, Ziobrą i A. Dudą. Zaproponował – podobno – dwie rzeczy za ściślejszą współpracę z PiS-em – szybkie powołanie „sędziów pokoju”, którymi zostaliby prawnicy po krótkim przeszkoleniu a także uchwalenie „ustawy anty-sitwowej”, która by obligowała osoby na prominentnych stanowiskach do informowania, gdzie pracują członkowie ich rodzin.
     Kukiz najwyraźniej nie pamięta, że sędziów po krótkim przeszkoleniu mieliśmy już, w dużych ilościach, w początkach PRL-u. Naiwnością z jego strony jest też założenie, że partia, która jest jedną, wielką sitwą, wdroży ustawę anty-sitwową i będzie ją poważnie respektować.


13 i 14 lutego. W Warszawie Konferencja Bliskowschodnia, z udziałem przedstawicieli około 60 państw, zorganizowana przez USA z udziałem Polski. Nasz udział, zdaniem komentatorów, sprowadził się do zapewnienia lokum, logistyki i aprowizacji uczestników. Miała to być konferencja pokojowa, początek cyklu dyskusji jak w tym regionie świata doprowadzić do wygaszenia konfliktów a okazała się spotkaniem poświęconym potępieniu Iranu, który przez USA kreowany jest na nowe imperium zła. Delegacji USA przewodniczyli wiceprezydent Mike  Pence oraz sekretarz stanu Mike Pompeo, delegacji Izraela zaś premier Netanjahu.
     W wyniku tej Konferencji Polska poniosła kilka spektakularnych strat. Stanęliśmy po stronie Waszyngtonu w sporze z Brukselą o Iran i na własne życzenie zaangażowaliśmy się w konflikt bliskowschodni. Mike Pompeo wychwalał publicznie Franka Blajchmana, zbrodniarza stalinowskiego i upomniał się o restytucję mienia ofiar Holokaustu na rzecz ich rodzin w Ameryce. Dziennikarka amerykańska pozwoliła sobie na stwierdzenie – „wiceprezydent wraz z żoną odwiedzą miejsce powstania polskich Żydów, które trwało miesiąc przeciwko polskiemu i nazistowskiemu reżimowi”. Benjamin Netanjahu zaś, dla „Jerusalem Post” – „Jestem tutaj i mówię, że Polacy kolaborowali z nazistami w Holokauście”. Pewnie „w nagrodę” za tą kompromitację kupiliśmy w USA 18 wyrzutni HIMARS zamiast planowanych 54, za to bez offsetu  transferu technologii do Polski i z amerykańskim a nie polskim systemem dowodzenia.
     Komentatorzy inni niż rządowi oceniają Konferencję jako ogromną porażkę polskiej dyplomacji – źle wymyśloną, fatalnie przygotowaną i katastrofalnie przeprowadzoną. Postawę i pozycję Polski w stosunku do USA porównują zaś z pozycją Białorusi w stosunku do Rosji.


15 lutego. Z dzisiejszego odcinka serialu „K-Towers” dowiadujemy się, że Birgfellner przekazał Kaczyńskiemu, na jego żądanie, kopertę z kwotą 50 kPLN , (chciał 100 kPLN),  przeznaczoną dla księdza Rafała Sawicza, z Rady Fundacji imienia Lecha Kaczyńskiego. Pieniądze te miały być zapłatą za podpis pod uchwałą w sprawie Srebrnej. Sawicz, ostatnio wikary z kościoła św. Urszuli Ledóchowskiej w Gdańsku-Chełmie, jest wykonawcą testamentu biskupa Gocłowskiego. Niestety, gdzieś się zagubił, nikt go nie może znaleźć, kuria biskupia nic o nim nie wie a obecny proboszcz z jego parafii odpowiada na pytanie dziennikarza, że „najciemniej bywa pod latarnią”.

     Parę cytatów:
-  Siemoniak – „Z dotychczasowych ustaleń ws. Srebrna wyłania się ponury obraz biznesów prowadzonych przez prezesa Kaczyńskiego – ukryte nagrania, pieniądze w kopertach, ubek, słupy, krętactwa o braku dokumentów, …..  Kompletne bagno!”;
-  Schetyna – „Koperty, łapówki, niepłacenie faktur, na jedno skinienie dyspozycyjne banki, prokuratura, służby, państwowa telewizja. To Ukraina Janukowycza. Polska musi być normalnym, zachodnim krajem. I będzie! A winni odpowiedzą!”
-  Michał Karnowski – „Panie Michnik, przestań pan! To, co robicie, to już nie jest dziennikarstwo, to próba zadręczenia przyzwoitego człowieka”.
-  Sasin – „Sprawa od początku ma jeden cel – uderzyć politycznie w Jarosława Kaczyńskiego i PiS, i obalić to, co jest rzeczywistością: że Jarosław Kaczyński jest tym, którego uczciwość nie może być w żaden sposób podważana, bo jest faktem”.


„Roma locuta, causa finita, a wiecie państwo, gdzie jest ta Roma” – powiedział pan Zbyszek po wizycie u niego prezesa. Prezesa, który jak dzisiaj wiemy, dysponował przez lata dochodami ze spółki Srebrna i trzech innych (podobno) budynków w Warszawie. Jaką ich część przeznaczał na partię a jaką na siebie? Dlaczego nic na ten temat nie ma w deklaracjach podatkowych i majątkowych? Czy ta ziobrowa „Roma” może być bezkarna?


Przekazana Kaczyńskiemu koperta, ten geszeft, powoduje ruinę opinii o Jarosławie K., bo tak go teraz powinno się nazywać. Mowa nie tylko o samej łapówce ale i trybie transakcji: B – ile? K- myślę, że 100 tysięcy. B – Mam tylko 50, resztę mogę zapłacić później. K – niech będzie 50. Do tego problem „omerty”, czyli złamanie tajemnicy w rodzinnej mafii.


W siedzibie PSL znaleziono podsłuchy ukryte w żyrandolach, w tym jeden w gabinecie Kosiniaka-Kamysza. Kto z nich korzystał? – Czyżby najuczciwsze we wszechświecie służby – CBA, ABW, CBŚ, nie mające nic wspólnego z Nowogrodzką?


18 lutego. Israel Kac, nowy minister MSZ Izraela, pozwolił sobie na stwierdzenie: - „Polacy wyssaii antysemityzm z mlekiem matki. Nie zapominamy i nie wybaczymy! Nikt nam nie będzie mówił, jak mamy się wyrażać i jak pamiętać naszych poległych!”
     „Brawa” dla polskiej dyplomacji. Czy nasza delegacja nadal ma zamiar polecieć do Izraela na organizowany tam, nie wiadomo czemu, szczyt V4?

Komentarze  

 
prezes pan
-1 [1] #41 prezes pan
27 lutego 2019, 08:51
Koalicja Europejska jest spiskiem przeciwko reformom w Polsce, które się obecnie toczą, przeciwko legalnie wybranemu rządowi.
PSL o bezideowa zbieranina. Przypisują sobie 124 lata istnienia, a są w prostej linii spadkobiercami komunistycznego ZSL.
Krzyczą, że idą dla dobra Polski, a gdzie ich program?
Co dla Polski zrobią członkowie przestępczej organizacji PZPR jak TW Cimoszewicz ,Miller czy Buzek?
Koalicja Europejska to Targowica.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #42 prezes pan
27 lutego 2019, 09:14
Kto przeciw PiS niech podpisze oświadczenie.
Zacytuj
 
 
Taurus
#43 Taurus
27 lutego 2019, 10:48
Cytat:
Koalicja Europejska jest spiskiem przeciwko reformom w Polsce, które się obecnie toczą,
Cytat:
Koalicja Europejska to Targowica.
Cytat:
Kto przeciw PiS niech podpisze oświadczenie.
Ce być ktoś głupszy od głupiego? - To głupi, który udaje mądrego! (Czy jakoś tak - z "Pochwały głupoty").
Zacytuj
 
 
Taurus
#44 Taurus
27 lutego 2019, 10:51
Cytat:
Ce być ktoś głupszy od głupiego?
Powtórzę, bo wkradł się błąd: "Czy może być ktoś głupszy od głupiego? - To głupi, który udaje mądrego!"
Zacytuj
 
 
Simon
#45 Simon
7 marca 2019, 21:16
Za podpisanie takiego oświadczenia, to musiałbym od Panprezesa dostać jakąś kopertę. Minimum 50 tysi.
Jakieś stanowisko w spółce skarbu państwa też nie zaszkodzi. Może też być synekurka w parlamencie europejskim.
Wtedy - zgodnie z sumieniem premiera Morawieckiego - nadal będę brał, ale będę ślicznie kłamał, że nie biorę.

Nadaję się do PISu?
Zacytuj
 
 
Simon
#46 Simon
7 marca 2019, 21:28
To w ogóle jest prześliczne, co się stało.

Bo kołtun uwielbia Prezesa, za tropienie wrażych układów. Za szczucie na "lewactwo". Za nietolerancję i obskurantyzm.

Ale kołtun, poza tymi wszystkimi, pięknymi polskimi cechami, ma jedną. Dominującą. Nie lubi, jak ktoś ma lepiej.
I kradnie sprawniej.

No, father bossie, już po Prezesie i Pisie. Może nie jutro, może nie za trzy dni.
Ale - dość szybko.

I znów będziesz sierotą po PRL:) Tym razem drugim...
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać