Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - styczeń III_2019.

  • Kategoria: Polityka
  • Taurus
22 stycznia. W Akwizgranie Francja i Niemcy podpisały nowy traktat o współpracy i przyjaźni. Chcą, między innymi, ściśle współpracować w zakresie kooperacji swoich przemysłów zbrojeniowych. Trójkąt Weimarski, jak widać, został już całkowicie unicestwiony.


23 stycznia. Paweł Adamowicz w dniu swojej tragicznej śmierci zbierał na ulicach Gdańska pieniądze do puszki WOŚP. Cieszył się z zebrania 5600 złotych. Patrycja Krzymińska wymyśliła, po jego śmierci, że warto byłoby trochę pieniędzy dozbierać na Facebooku, już do wirtualnej puszki Pawła. Zbiórkę prowadzono do północy wczorajszego dnia i zgromadzono łącznie  … 16 milionów złotych. Taki odruch serca, takie radzenie sobie Polaków z traumą, taki wylew dobra, to jest właśnie Polska, którą kocham. Wpłat do wirtualnej puszki Pawła Adamowicza dokonało ponad 250 tysięcy osób.
     Stanisław Janecki, prawicowy publicysta i gorący zwolennik PiS-u przekroczył wszelkie granice przyzwoitości pisząc, że w trumnie Adamowicza znalazły się miliony i że żałoba po nim rozkwita. Fajnie odpowiedział mu ojciec Kramer – „Czy Pan mnie, ofiarodawcę, może przestać obrażać? Czy na serio nie może Pan uszanować tylu tysięcy ludzi? Co Panu daje taki obraźliwy tekst? Satysfakcję? Miejsce w niebie? Proszę nie obrażać ludzi!”.


26 stycznia. W związku z tym, co dzieje się obecnie w Wenezueli, która wydaje się wreszcie wymykać socjalizmowi w starym, sowieckim wydaniu, wspieranym silnie przez Rosję, Chiny, Kubę i Północną Koreę, natknąłem się na pojęcie „nastamniety”, pochodzące od „nas tam nietu”. Nastamniety to taka odmiana zielonych ludzików, znanych z Krymu i wschodniej Ukrainy, których w liczbie kilkuset wysłał Putin do Wenezueli, żeby pomogli obronić upadający system i stojącego na krawędzi upadku ichniego prezydenta Maduro.  Zdaniem Rosji jest to – oczywiście – nieprawda. Nastamnietów nie ma ani w Wenezueli, ani na Krymie, ani w Donbasie, Syrii, Libii, Sudanie, czy w Republice Środkowej Afryki. Putinowi można jedynie współczuć. Za jego dyktatury Rosja pożyczyła Wenezueli około 17 miliardów USD i może ich nigdy nie odzyskać. W samej Rosji natomiast bieda aż piszczy. Już piąty rok z rzędu mamy tam spadek dochodów realnych obywateli, którzy powoli ale uparcie zaczynają stawiać swojemu wodzowi trudne pytania.


27 stycznia. W Oświęcimiu tradycyjne obchody rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz- Birkenau. Oddzielne obchody zorganizował Piotr Rybak z grupą około dwustu narodowców. Przeszli przed bramą obozu i przez miasto, wznosząc okrzyki „Polska dla Polaków”, „Czas powiedzieć najeźdźcom żydowskim dość!” oraz „Czas walczyć z żydostwem i uwolnić od niego Polskę”. Rybak znany jest z tego, że spalił kiedyś na wrocławskim rynku kukłę Żyda.


28 stycznia. ABW poinformowało, że zatrzymała dzisiaj sześć osób w związku z wyprowadzeniem ogromnych sum z Polskich Przedsiębiorstw Zbrojeniowych. Wśród zatrzymanych są Bartłomiej Misiewicz, pupil Antka smoleńskiego i szara eminencja MON oraz Mateusz Antoni Kamiński, były poseł PiS i były rzecznik tej partii, prowadzący obecnie przedsiębiorstwo lobbingowe. Wiadomość ta stała się hitem politycznym dnia. Komentatorzy, z braku oficjalnych danych, spekulują na temat przyczyn. Jedni twierdzą, że PiS wolał sam ujawnić tą sprawę korupcyjną w dogodnym dla siebie czasie, żeby uniknąć jej wywleczenia tuż przed wyborami, inni uważają, że jest to próba przykrycia czegoś jeszcze gorszego a jeszcze inni sądzą, że jest to próba blokady Macierewicza, który próbował stworzyć jakąś grupę politycznego nacisku wspólnie z toruńskim Rydzykiem.


28 stycznia. Jacek Rostowski, były minister finansów, zeznawał po raz drugi przed sejmową Komisją do spraw wyłudzeń VAT. Tak, jak za pierwszym razem, obnaża nieudolność członków Komisji a szczególnie jej przewodniczących - Horały i Smolińskiego. Wynotowałem kilka co celniejszych stwierdzeń:
- „Forma zadawania pytań jest oburzająca i skandaliczna”;
- „Jestem zszokowany, że pan jest zszokowany”;
- „Ja rozumiem, że plotkarskie aspekty są zawsze najciekawsze, ale – niestety – nie mogę panu potwierdzić, że …..”;
- „Nie wydaje mi się, żeby zgodnie z procedurami powinien pan przewodniczący pytać o rzeczy, które są ogólnie znane”;
- Ta Komisja jest instrumentem propagandy PiS i cieszę się, że pan to przyznał”;
- „Muszę powiedzieć, że jestem pełen podziwu dla niekonsekwencji pana przewodniczącego. Niesamowite !”;
- „ W życiu nie spotkałem kogoś, kto ma tak osobliwe zrozumienie logiki”;
- „Ta Komisja jest instrumentem propagandy PiS. Poprzednim razem byłem tolerancyjny. Uważałem, że to jest zabawne, że pan w tak jawny sposób tworzy dobre obrazki dla telewizji publicznej. Myślę jednak, że to wysoce niestosowne. Pokazuje, jak jest totalnie upolityczniona natura tej Komisji”.


29 stycznia. Tematem dnia stała się publikacja GW z nagrania (podsłuchu) Jarosława Kaczyńskiego z lipca 2017. Tematem nagrania jest rozmowa austriackiego biznesmena z J. Kaczyńskim, w której ten domagał się zapłaty, w wysokości kilku milionów złotych od Spółki „Srebrna”, za usługi wykonane na jej rzecz w ramach przygotowań do budowy ogromnego wieżowca (190 metrów wysokości) w Warszawie.
           Według oświadczeń składanych w Sejmie Kaczyński jest posłem zawodowym a więc nie prowadzi żadnego biznesu, przynoszącego dochód. Czy te oświadczenia są oszustwem? Z nagrania wynika bowiem, że zarządza funduszem przekraczającym miliard złotych. Przewijały się dotąd informacje, że jego ugrupowanie (PC) przytuliło znaczny majątek z ogólnych dóbr PRL (RSW - "Książka, Prasa, Ruch") na takiej samej zasadzie (rozgrabiania), jak czynili to sekretarze PZPR. Kto jeszcze zarządza tym funduszem, szczególnie Spółką "Srebrna"? Kim są wykonawcy poleceń gremium zarządzającego, czyli słupy? Do tej pory pisano o osobistym kierowcy i o pani Basi - kto jeszcze? Po co powstała spółka "N"? W jakim trybie, czy bez trybu się to dzieje? Z jakim układem mamy tu do czynienia? Gdzie są złożone te pieniądze, czy papiery wartościowe - w Polsce, czy w raju podatkowym?


30 stycznia. Temat nagrania Kaczyńskiego, nazywany przez PiS odpaleniem kapiszona, nie cichnie. Ciekawe są komentarze internetowe. Ponieważ Trzaskowski zapowiedział szybkie opracowanie planu zagospodarowania przestrzennego dla części miasta z ulicą Srebrna, internauci podsuwają dwa rozwiązania. Pierwszym jest zgoda na realizowanie tam, na tej działce, którą PiS dostał po PRL-u za darmo, programu „Mieszkanie +”, drugim jest zapis, że można tam inwestować wyłącznie w tereny zielone, z opcją stawiania na nich pomników Lecha w dowolnej ilości..


Sejm, w nocnej, typowej dla PiS debacie, obradował nad przyznaniem TVP kolejnej „rekompensaty”, tym razem w wysokości 1,260 miliarda złotówek. Odpowiedni projekt ustawy skierowano do Komisji. Sławomir Neumann w dyskusji – „Zamiast przekazywać miliard złotych na fabrykę hejtu, skuteczniejsze i tańsze będzie wyłączenie „Wiadomości”, czy TVP Info i wam gwarantuję, że ilość hejtu, oszczerstw i mowy nienawiści spadnie o kilkadziesiąt procent”.


31 stycznia. „GW” opublikowała drugą część taśm Kaczyńskiego, w której nagrano jego rozmowy dotyczące budowy (i rezygnacji z budowy) wieżowców, nazywanych już „Kaczyński-Tower”. Kaczyński mówi tam, między innymi, że nie można dopuścić do tego, żeby opinia publiczna dowiedziała się, że jest bardzo zamożnym człowiekiem. Wiemy, że składane są do sądów pozwy o zapłatę za wykonane prace, nie tylko w stosunku do „Fundacji Srebrna” ale i w stosunku do Jarosława Kaczyńskiego. Zgadzam się z R. Petru, że prawdziwe problemy Kaczora zaczną się wówczas, gdy sąd nakaże zapłatę, ponieważ Jarosław będzie musiał – prawdopodobnie – dokonać jej z funduszy PiS.
     Dla przykrycia afery „Kaczyński-Tower”, jak piszą komentatorzy, ABW ogłosiła dzisiaj rano inną aferę, w którą miesza posła Niesiołowskiego. Trzech biznesmenów z Łódzkiego miało mu przekazywać jakieś walory za załatwianie różnych spraw wymagających protekcji. Póki co wszystko owiane jest pełną tajemnicą, nie da się więc tego komentować..

Komentarze  

 
prezes pan
-2 [2] #41 prezes pan
8 lutego 2019, 09:01
Cytat:
Chodzi o to, że znalazł się polityk – bydlak, który obsadził się w roli narodowego arbitra-wyroczni i który, szczując ludzi na siebie, sortując ich i wybiórczo osądzając, zdemolował Polskę moralnie. Wykorzystał w tym celu aparat państwa i jego instytucje, odpowiednio spreparowane archiwa, fałszywych świadków, służby specjalne, IPN, sądy, prokuraturę, media, mównicę sejmową, …….
Wałęsa!!!
Wypisz, wymaluj.
 
 
Taurus
+1 [3] #42 Taurus
8 lutego 2019, 10:13
Cytat:
Wałęsa!!! Wypisz, wymaluj.
Pudło (!). Zgaduj dalej, mimo tępoty umysłowej może uda ci się trafić.
 
 
prezes pan
-2 [2] #43 prezes pan
8 lutego 2019, 11:04
Cytat:
Pudło (!).
Tusk?!
Człowiek demolka!
 
 
prezes pan
-2 [2] #44 prezes pan
8 lutego 2019, 11:21
Jan Olszewski nie żyje. Pierwszy premier z wolnych wyborów


Odszedł wspaniały, odważny człowiek, który stanął na czele pierwszego, wolnego rządu, który obaliła perfidna nocna zmiana.
Cześ jego pamięci

Pamiętamy tych podłych ludzi, którzy zdemolowali Polskę, szczuli i szczują ludzi na siebie.
I uważają się za arbitrów i wyrocznie.
L.Wałęsa (Wy nie wiecie jak daleko oni zaszli, dlatego trzeba ich błyskawicznie...)
D.Tusk ( panowie policzmy głosy)

Trzeba to ciągle przypominać.
www.youtube.com/.../
 
 
llortcik
#45 llortcik
8 lutego 2019, 13:42
Po co prezesowi i srebrnej dwie spółki krzaki. SBek mu podpowiedział, że na jedną łatwiej wziąć kredyt, przelać do do drugiej, a drugą łatwiej zbankrutować odpowiedzialnością finansową obciążając skarb państwa.
A może podpowiedzieli mu to towarzysze z FOZZ?


Podwójny słup.
 
 
prezes pan
-2 [2] #46 prezes pan
8 lutego 2019, 17:05
Cytat:
Po co prezesowi i srebrnej dwie spółki krzaki. 
Ano po to, aby sobie wystawiać faktury, żeby potem nie chcieć za nie płacić. He,he,he...
A żeby było jeszcze śmieszniej można wystawiać faktury z nipem jednej firmy, a adresem drugiej.
A dla pełnej śmieszności, wszystko to za pomocą nielegalnego programu do fakturowana.
 
 
llortcik
#47 llortcik
8 lutego 2019, 17:48
prezes pan napisał:
Cytat:
Po co prezesowi i srebrnej dwie spółki krzaki. 

Ano po to, aby sobie wystawiać faktury, żeby potem nie chcieć za nie płacić. He,he,he...
A żeby było jeszcze śmieszniej można wystawiać faktury z nipem jednej firmy, a adresem drugiej.
A dla pełnej śmieszności, wszystko to za pomocą nielegalnego programu do fakturowana.
Zgoda. Dzięki temu zyskali projekt za kilka milionów, wzrosła wartość terenu, nie zapłacili VATu i CITu, a stracił budżet i podwykonawcy Austriaka.
Adresy różne jedno wejście, nic dziwnego, że tego nie wiedzieli.
Nie wiem czy Austriak sam zakupił program od Optimy, skorzystał z programu spółki matki czy firmy zewnętrznej, ale takim samym programem posługuje się Srebrna.
Każdy kto wystawiał faktury wie, że niezależnie od użytego programu /mogli nawet ręcznie lub w Excelu/ jej wystawienie jest związane z obowiązkiem zapłacenia.
Jeśli byłaby nieprawidłowa odbiorca ma obowiązek albo zwrócić /przed terminem zapłaty/ do wystawcy z prośbą o uzupełnienie albo zgłosić prokuraturze /lub służbom/ próbę wyłudzenia . W tym przypadku Srebrna powinna zgłosić lub przynajmniej sprawdzić/ do US, że jej córka nie odprowadziła VAT.

Po kilku latach okaże się, że Tomaszewscy i Austriak pogodzą się, a za ich zgodę rodzinną zapłacą naiwniacy i budżet.
 

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze