Wydarzenia - styczeń II_2019.

  • Kategoria: Polityka
  • Taurus
     (Przeczytałem tekst artykułu przed jego wysłaniem. Poszczególne  fragmenty nie są ze sobą spójne, pisane były bowiem oddzielnie, w różnych dniach, pod wpływem nastrojów wynikających z bieżących wydarzeń i z odczuć prawdziwych w danej chwili, gdy – czasami - chce się krzyczeć i wyć a czasami „nadstawiać drugi policzek”. Zdecydowałem nie wprowadzać korekt i niczego nie ujednolicać. To były trudne dni, pełne głębokich wstrząsów i szoków. Niech więc pozostaną takimi również w zapisie).


 
W ciągu ostatnich 25 lat budżet państwa dopłacił do branży górniczej około 230 miliardów złotych, czyli średnio 8,5 miliarda rocznie. Teraz ta kwota rośnie o kolejne 9 miliardów. Wszystko to po to, żeby polska energetyka była niedoinwestowana, przestarzała, niewydajna, trująca i – w takim, jak teraz kształcie – nie do utrzymania. Tragiczny paradoks polega na tym, że w kopalniach ciężko pracują i giną ludzie po to, żeby wydobywany przez nich węgiel mógł, w formie smogu, zatruwać tych, którzy do jego wydobycia słono dopłacają.
     Za kwotę jednorocznych dopłat do energii z węgla można obecnie wybudować elektrownię wiatrową o mocy największej, polskiej elektrowni węglowej, czyli 4 GW (Kozienice). Zamiast jednak w nowoczesne rozwiązania rząd PiS planuje inwestycję za 6 miliardów złotych w kolejną elektrownię węglową, w Ostrołęce.
     Koszt wytworzenia 1 MWh w elektrowniach węglowych wynosi teraz około 300 złotych, podczas gdy średnia cena energii na giełdzie mocy to 250 złotych. Cenę tą zdecydowanie obniża energia uzyskiwana z wiatraków, której koszt wynosi obecnie około 200 złotych za 1 MWh.


13 stycznia. 27 Finał WOŚP. Potężna, radosna impreza od samego rana w całym kraju a wcześniej już w różnych częściach świata, które bardzo trudno byłoby zliczyć. Ponad 120 tysięcy wolontariuszy. Wydarzenie, z którego Polacy są dumni. Pewnie nie wszyscy, bo PiS, rząd i jego instytucje, z niezrozumiałych względów, są temu wspaniałemu ruchowi przeciwni. TVP informacji nie przekazuje a wcześniej ruch ten ośmieszała (patrz „plastusie” Barbary Pieli i redaktora Rachonia w „Minęła 20”), strażacy ze straży pożarnych mają zakaz uczestniczenia, ….. itd. Pełną relację z przebiegu WOŚP przekazuje natomiast TVN. Z relacji tych wynika, że zanosi się na pobicie kolejnego rekordu w wysokości zbiórek pieniężnych i licytacji oraz, że łączne kwoty zebrane w ramach wszystkich dotychczasowych Finałów WOŚP przekroczą miliard złotych.


     W Gdańsku, w momencie rozpoczynania „światełka do nieba” jakiś dureń wbiegł na scenę i dźgnął, podobno kilkakrotnie, przemawiającego prezydenta Adamowicza nożem. W ten sposób zaczynamy zbierać – praktycznie - owoce podziałów społecznych prowadzonych przez PiS a szczególnie przez prezesa Kaczora. Modląc się za zdrowie a może życie Adamowicza (jest w stanie krytycznym) pora również zacząć poważne działania w kierunku odsunięcia od władzy sprawców tych, niewyobrażalnych podziałów społecznych z prezesem PiS na czele, który z trybuny sejmowej, oficjalnie, podzielił Polaków na sorty, kanalie i nie-kanalie, animalnych i normalnych , morderców brata i nie-morderców, itd., itd.   ………..


14 stycznia. Paweł Adamowicz, Prezydent Gdańska, nie żyje. Mam nadzieję, że ta śmierć nie będzie bezcelowa, że dzięki niej nastąpi chociaż częściowe zasypanie narodowych podziałów a ludzie, którzy im patronowali, zostaną obłożeni infamią. Mam też nadzieję, że odpowiednie służby zajmą się wreszcie najbardziej ohydnymi hejterami, publikując ich dane osobowe.
     W całej Polsce zaczynają się spontaniczne Marsze Milczenia dla upamiętnienia Pawła Adamowicza i w proteście przeciwko przemocy. Takie ot spotkania Polaków ze świecami. Jednym z haseł przewodnich jest stwierdzenia Pawła – „Ten jest zboczony, kto sieje nienawiść”.


Jurek Owsiak zrezygnował z funkcji Prezesa Fundacji WOŚP. Zrobił to w proteście przeciw temu, co się stało i w sprzeciwie przeciwko przeogromnej fali ordynarnego hejtu, jaki się na niego wylewał z internetu a przeciwko któremu, uprawnione do tego służby, nie prowadziły żadnych działań.


 Zwykły poseł nieprawdopodobnie podzielił nasz kraj aż do dna, aż do rodzin i przypadków prowadzących do rozwodów.


 Coście, łajdaki, zrobili przez trzy lata z Polską!? Zniszczyliście autorytety i instytucje państwowe, Konstytucję RP, system prawny i wymiar sprawiedliwości. Swoją niebywałą agresją do inaczej myślących i wierzących, nienawiścią do poprzedników u władzy, wrogością do WOŚP i pozytywnych działań na rzecz ludzi, wrogością do wszystkiego, co pozytywne, co istniało w Polsce do roku 2015, wyrażaną przez obecnie rządzących i ich zwolenników, zrodziliście naprawdę „zatruty owoc”. Napuszczacie jednych na drugich wspierając różne bojówki, kiboli i faszyzujące organizacje oraz pobłażając im. Ta wasza, skorumpowana droga prowadzi do anarchii, do społecznej samozagłady. Jest drogą z której nie będzie powrotu a Polska spłynie krwią. Pamiętajcie, nie wszystko można kupić za judaszowe srebrniki i nie wszystkich da się przekonać, że „czarne jest czarne a białe jest białe”.


15 stycznia. Wojewoda Pomorski, Dariusz Drelich, ogłosił ustami swojej rzecznik, że „nie znalazł podstawy prawnej do ogłoszenia żałoby po śmierci prezydenta Adamowicza”. Rada Miasta Gdańska, w tej sytuacji, sama ogłosiła żałobę od dzisiaj aż do dnia pogrzebu. Po interwencji w tej sprawie Joachima Brudzińskiego podstawę prawną znalazł zresztą natychmiast również wojewoda Drelich. Wiele to mówi o postawie niektórych prominentów PiS – z jednej strony apele o narodową zgodę a z drugiej piętrzenie przeszkód wszędzie, gdzie się da.


15 stycznia. Parlament Brytyjski (Izba Gmin) odrzucił ogromną większością głosów (432:202) umowę z UE w sprawie warunków wyjścia UK z Unii w ramach Brexitu. Jutro ma się odbyć głosowanie wotum nieufności dla Therese May i jej rządu.  Znawcy tematu twierdzą, że Wielka Brytania znalazła się w bardzo trudnej sytuacji i że grozi jej polityczno - gospodarczy chaos.


17 stycznia. W Gdańsku i wielu innych polskich miastach trwa żałoba po śmierci prezydenta Adamowicza i przygotowania do jego sobotniego pogrzebu. Atmosfera zadumy i refleksji ale również – wydaje się – nadziei na inną Polskę.
     Cierpliwie czekam do wyborów, w nadziei na odejście, na śmietnik historii, w zapomnienie i niesławę, psychopatów u władzy, przestępców konstytucyjnych, morderców młodej, polskiej demokracji, całej tej „ciemnoty”, która dzięki indolencji opozycji dorwała się do władzy, niszczy Polskę i jej dobre imię. Pozostało już tylko, mam nadzieję, kilka miesięcy ciemności i wstydu. Widać już promyk światła i nadzieję na lepsze jutro. Nigdy więcej PiS-u !!!
     Psychopatyczny Jarek z ego na poziomie kilkuletniego dziecka, urządził sobie spektakl „poczucia mocy”, rodzaj psychoterapii po śmierci brata, kosztem przyszłości Polski i życia jej obywateli. Działanie aż do bólu klasyczne – najpierw odczłowieczyć przeciwników (animalni), posortować ich, zniesławić (komuniści i złodzieje, mordy zdradzieckie, mordercy i kanalie, ….), potem zmieszanie z błotem i szambem, z wykorzystaniem tysięcy hejterów, osłanianych przez reżimową prokuraturę i własną, sowicie dotowaną telewizję, a na końcu - jeśli trzeba – fizyczne unicestwienie.


17 stycznia. Gdańsk, miasto mojej młodości, miasto piękne i dumne, płacze. Czy wyjdzie z niego, kolejny raz, oczyszczający powiew dla Polaków? Czy potrafimy tą atmosferę przenieść na cały kraj? Czy potrafimy się podźwignąć jako Naród, zesłać w niebyt tych, którzy nas podzielili, na powrót stać się jednością, ponownie stać się, jak jeszcze niedawno, wzorem dla innych nacji? Panie Pawle, patronuj nam w tym dziele z zaświatów.


19 stycznia. Dzień pogrzebu. Wielogodzinna manifestacja tłumów Gdańszczan w katedrze i na starym mieście.  Główne wystąpienia :

- ojciec Ludwik Wiśniewski, dominikanin, przyjaciel zmarłego : „Trzeba skończyć z nienawiścią, trzeba skończyć z nienawistnym językiem, trzeba skończyć z pogardą, trzeba skończyć z oskarżaniem innych. Nie będziemy dłużej obojętni na sączącą się truciznę w mediach, w szkołach, w parlamencie czy w kościele. Człowiek budujący na nienawiści, na bezpodstawnym oskarżaniu innych, nie może pełnić wysokich funkcji w naszym kraju i będziemy tego przestrzegali”.            Widzowie TVP Info nie mieli możliwości tych słów usłyszeć, ponieważ kamerę przestawiono, akurat wtedy, na pokazywanie tłumu przed Bazyliką;

   -  Aleksander Hall – „Pawła zabiła nienawiść. To nienawiść wzbudzana i dyskredytująca go moralnie, przyklejająca mu niskie intencje i nieuczciwość. Odpowiedzialne są za to tak zwane media publiczne”;

  - Brat Pawła, Piotr - ” Młodzież Wszechpolska  wystawiła Pawłowi i dziesięciu innym prezydentom miast akty zgonu. Prokuratura w tej sprawie dochodzenie umorzyła z powodu niskiej szkodliwości czynu”;

    - Żona Magdalena – „Cisza. Dzisiaj potrzebna jest cisza. Ale cisza nie oznacza milczenia, bo milczenie jest bliskie obojętności. Paweł nigdy nie był obojętny, nigdy nie był oportunistą. Dzisiaj wszyscy musimy zrobić rachunek sumienia. Co robiliśmy, gdy obok nas działo się zło, niesprawiedliwość, niegodziwość, gdy padały złe słowa?”

 

Komentarze  

 
Kathleen
#81 Kathleen
24 kwietnia 2021, 00:37
Snap chatting your sibling is weird cause you just get a picture that looks vaguely
like you and then it turns to a camera but it doesn’t
look that different

my blog ... best cam porn: bestcamporn.com
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać