Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - styczeń II_2019.

  • Kategoria: Polityka
  • Taurus
     (Przeczytałem tekst artykułu przed jego wysłaniem. Poszczególne  fragmenty nie są ze sobą spójne, pisane były bowiem oddzielnie, w różnych dniach, pod wpływem nastrojów wynikających z bieżących wydarzeń i z odczuć prawdziwych w danej chwili, gdy – czasami - chce się krzyczeć i wyć a czasami „nadstawiać drugi policzek”. Zdecydowałem nie wprowadzać korekt i niczego nie ujednolicać. To były trudne dni, pełne głębokich wstrząsów i szoków. Niech więc pozostaną takimi również w zapisie).


 
W ciągu ostatnich 25 lat budżet państwa dopłacił do branży górniczej około 230 miliardów złotych, czyli średnio 8,5 miliarda rocznie. Teraz ta kwota rośnie o kolejne 9 miliardów. Wszystko to po to, żeby polska energetyka była niedoinwestowana, przestarzała, niewydajna, trująca i – w takim, jak teraz kształcie – nie do utrzymania. Tragiczny paradoks polega na tym, że w kopalniach ciężko pracują i giną ludzie po to, żeby wydobywany przez nich węgiel mógł, w formie smogu, zatruwać tych, którzy do jego wydobycia słono dopłacają.
     Za kwotę jednorocznych dopłat do energii z węgla można obecnie wybudować elektrownię wiatrową o mocy największej, polskiej elektrowni węglowej, czyli 4 GW (Kozienice). Zamiast jednak w nowoczesne rozwiązania rząd PiS planuje inwestycję za 6 miliardów złotych w kolejną elektrownię węglową, w Ostrołęce.
     Koszt wytworzenia 1 MWh w elektrowniach węglowych wynosi teraz około 300 złotych, podczas gdy średnia cena energii na giełdzie mocy to 250 złotych. Cenę tą zdecydowanie obniża energia uzyskiwana z wiatraków, której koszt wynosi obecnie około 200 złotych za 1 MWh.


13 stycznia. 27 Finał WOŚP. Potężna, radosna impreza od samego rana w całym kraju a wcześniej już w różnych częściach świata, które bardzo trudno byłoby zliczyć. Ponad 120 tysięcy wolontariuszy. Wydarzenie, z którego Polacy są dumni. Pewnie nie wszyscy, bo PiS, rząd i jego instytucje, z niezrozumiałych względów, są temu wspaniałemu ruchowi przeciwni. TVP informacji nie przekazuje a wcześniej ruch ten ośmieszała (patrz „plastusie” Barbary Pieli i redaktora Rachonia w „Minęła 20”), strażacy ze straży pożarnych mają zakaz uczestniczenia, ….. itd. Pełną relację z przebiegu WOŚP przekazuje natomiast TVN. Z relacji tych wynika, że zanosi się na pobicie kolejnego rekordu w wysokości zbiórek pieniężnych i licytacji oraz, że łączne kwoty zebrane w ramach wszystkich dotychczasowych Finałów WOŚP przekroczą miliard złotych.


     W Gdańsku, w momencie rozpoczynania „światełka do nieba” jakiś dureń wbiegł na scenę i dźgnął, podobno kilkakrotnie, przemawiającego prezydenta Adamowicza nożem. W ten sposób zaczynamy zbierać – praktycznie - owoce podziałów społecznych prowadzonych przez PiS a szczególnie przez prezesa Kaczora. Modląc się za zdrowie a może życie Adamowicza (jest w stanie krytycznym) pora również zacząć poważne działania w kierunku odsunięcia od władzy sprawców tych, niewyobrażalnych podziałów społecznych z prezesem PiS na czele, który z trybuny sejmowej, oficjalnie, podzielił Polaków na sorty, kanalie i nie-kanalie, animalnych i normalnych , morderców brata i nie-morderców, itd., itd.   ………..


14 stycznia. Paweł Adamowicz, Prezydent Gdańska, nie żyje. Mam nadzieję, że ta śmierć nie będzie bezcelowa, że dzięki niej nastąpi chociaż częściowe zasypanie narodowych podziałów a ludzie, którzy im patronowali, zostaną obłożeni infamią. Mam też nadzieję, że odpowiednie służby zajmą się wreszcie najbardziej ohydnymi hejterami, publikując ich dane osobowe.
     W całej Polsce zaczynają się spontaniczne Marsze Milczenia dla upamiętnienia Pawła Adamowicza i w proteście przeciwko przemocy. Takie ot spotkania Polaków ze świecami. Jednym z haseł przewodnich jest stwierdzenia Pawła – „Ten jest zboczony, kto sieje nienawiść”.


Jurek Owsiak zrezygnował z funkcji Prezesa Fundacji WOŚP. Zrobił to w proteście przeciw temu, co się stało i w sprzeciwie przeciwko przeogromnej fali ordynarnego hejtu, jaki się na niego wylewał z internetu a przeciwko któremu, uprawnione do tego służby, nie prowadziły żadnych działań.


 Zwykły poseł nieprawdopodobnie podzielił nasz kraj aż do dna, aż do rodzin i przypadków prowadzących do rozwodów.


 Coście, łajdaki, zrobili przez trzy lata z Polską!? Zniszczyliście autorytety i instytucje państwowe, Konstytucję RP, system prawny i wymiar sprawiedliwości. Swoją niebywałą agresją do inaczej myślących i wierzących, nienawiścią do poprzedników u władzy, wrogością do WOŚP i pozytywnych działań na rzecz ludzi, wrogością do wszystkiego, co pozytywne, co istniało w Polsce do roku 2015, wyrażaną przez obecnie rządzących i ich zwolenników, zrodziliście naprawdę „zatruty owoc”. Napuszczacie jednych na drugich wspierając różne bojówki, kiboli i faszyzujące organizacje oraz pobłażając im. Ta wasza, skorumpowana droga prowadzi do anarchii, do społecznej samozagłady. Jest drogą z której nie będzie powrotu a Polska spłynie krwią. Pamiętajcie, nie wszystko można kupić za judaszowe srebrniki i nie wszystkich da się przekonać, że „czarne jest czarne a białe jest białe”.


15 stycznia. Wojewoda Pomorski, Dariusz Drelich, ogłosił ustami swojej rzecznik, że „nie znalazł podstawy prawnej do ogłoszenia żałoby po śmierci prezydenta Adamowicza”. Rada Miasta Gdańska, w tej sytuacji, sama ogłosiła żałobę od dzisiaj aż do dnia pogrzebu. Po interwencji w tej sprawie Joachima Brudzińskiego podstawę prawną znalazł zresztą natychmiast również wojewoda Drelich. Wiele to mówi o postawie niektórych prominentów PiS – z jednej strony apele o narodową zgodę a z drugiej piętrzenie przeszkód wszędzie, gdzie się da.


15 stycznia. Parlament Brytyjski (Izba Gmin) odrzucił ogromną większością głosów (432:202) umowę z UE w sprawie warunków wyjścia UK z Unii w ramach Brexitu. Jutro ma się odbyć głosowanie wotum nieufności dla Therese May i jej rządu.  Znawcy tematu twierdzą, że Wielka Brytania znalazła się w bardzo trudnej sytuacji i że grozi jej polityczno - gospodarczy chaos.


17 stycznia. W Gdańsku i wielu innych polskich miastach trwa żałoba po śmierci prezydenta Adamowicza i przygotowania do jego sobotniego pogrzebu. Atmosfera zadumy i refleksji ale również – wydaje się – nadziei na inną Polskę.
     Cierpliwie czekam do wyborów, w nadziei na odejście, na śmietnik historii, w zapomnienie i niesławę, psychopatów u władzy, przestępców konstytucyjnych, morderców młodej, polskiej demokracji, całej tej „ciemnoty”, która dzięki indolencji opozycji dorwała się do władzy, niszczy Polskę i jej dobre imię. Pozostało już tylko, mam nadzieję, kilka miesięcy ciemności i wstydu. Widać już promyk światła i nadzieję na lepsze jutro. Nigdy więcej PiS-u !!!
     Psychopatyczny Jarek z ego na poziomie kilkuletniego dziecka, urządził sobie spektakl „poczucia mocy”, rodzaj psychoterapii po śmierci brata, kosztem przyszłości Polski i życia jej obywateli. Działanie aż do bólu klasyczne – najpierw odczłowieczyć przeciwników (animalni), posortować ich, zniesławić (komuniści i złodzieje, mordy zdradzieckie, mordercy i kanalie, ….), potem zmieszanie z błotem i szambem, z wykorzystaniem tysięcy hejterów, osłanianych przez reżimową prokuraturę i własną, sowicie dotowaną telewizję, a na końcu - jeśli trzeba – fizyczne unicestwienie.


17 stycznia. Gdańsk, miasto mojej młodości, miasto piękne i dumne, płacze. Czy wyjdzie z niego, kolejny raz, oczyszczający powiew dla Polaków? Czy potrafimy tą atmosferę przenieść na cały kraj? Czy potrafimy się podźwignąć jako Naród, zesłać w niebyt tych, którzy nas podzielili, na powrót stać się jednością, ponownie stać się, jak jeszcze niedawno, wzorem dla innych nacji? Panie Pawle, patronuj nam w tym dziele z zaświatów.


19 stycznia. Dzień pogrzebu. Wielogodzinna manifestacja tłumów Gdańszczan w katedrze i na starym mieście.  Główne wystąpienia :

- ojciec Ludwik Wiśniewski, dominikanin, przyjaciel zmarłego : „Trzeba skończyć z nienawiścią, trzeba skończyć z nienawistnym językiem, trzeba skończyć z pogardą, trzeba skończyć z oskarżaniem innych. Nie będziemy dłużej obojętni na sączącą się truciznę w mediach, w szkołach, w parlamencie czy w kościele. Człowiek budujący na nienawiści, na bezpodstawnym oskarżaniu innych, nie może pełnić wysokich funkcji w naszym kraju i będziemy tego przestrzegali”.            Widzowie TVP Info nie mieli możliwości tych słów usłyszeć, ponieważ kamerę przestawiono, akurat wtedy, na pokazywanie tłumu przed Bazyliką;

   -  Aleksander Hall – „Pawła zabiła nienawiść. To nienawiść wzbudzana i dyskredytująca go moralnie, przyklejająca mu niskie intencje i nieuczciwość. Odpowiedzialne są za to tak zwane media publiczne”;

  - Brat Pawła, Piotr - ” Młodzież Wszechpolska  wystawiła Pawłowi i dziesięciu innym prezydentom miast akty zgonu. Prokuratura w tej sprawie dochodzenie umorzyła z powodu niskiej szkodliwości czynu”;

    - Żona Magdalena – „Cisza. Dzisiaj potrzebna jest cisza. Ale cisza nie oznacza milczenia, bo milczenie jest bliskie obojętności. Paweł nigdy nie był obojętny, nigdy nie był oportunistą. Dzisiaj wszyscy musimy zrobić rachunek sumienia. Co robiliśmy, gdy obok nas działo się zło, niesprawiedliwość, niegodziwość, gdy padały złe słowa?”

 

Komentarze  

 
prezes pan
-2 [2] #41 prezes pan
28 stycznia 2019, 07:44
Cytat:
Polecam książkę:
Wygląda na to, że Tomasz Piątek, niebawem będzie musiał przed sądem - w co najmniej kilku procesach - udowodnić, że pisząc ją dochował szczególnej rzetelności.
dorzeczy.pl/.../...
 
 
prezes pan
-2 [2] #42 prezes pan
28 stycznia 2019, 08:00
Andrzej Zybertowicz masakruje Stokrotkę
To było intelektualne zmiażdżenie gwiazdy TVN-u.
Brawo!
tvn24.pl/.../...
 
 
Haji
#43 Haji
28 stycznia 2019, 08:25
Zybertowicz? Ten aparatczyk z PZPR? Gdzieś już widziałem odpowiedzi na jego podłe insynuacje.

wroclaw.wyborcza.pl/.../...
Ojej, kolejna afera w pis:
"Chrześniak wiceprezesa PiS Adama Lipińskiego został w ramach "dobrej zmiany" dyrektorem w oddziale KGHM. Gdy przyłapano go na ustawianiu przetargów o wartości 3,2 mln zł, nie zawiadomiono prokuratury. Za to zwolniono zgłaszającego nadużycia."

I kolejna afera pis. Tyle tego, że można się pogubić:
wiadomosci.gazeta.pl/.../...
Posunęli Misiewicza. Pamiętam, że bardzo go broniłeś FB, a tu taki klops.

I jeszcze awans policjanta, który lubi kopać ludzi w głowę i brzuch:
krakow.wyborcza.pl/.../...
 
 
Taurus
+1 [3] #44 Taurus
28 stycznia 2019, 09:21
Cytat:
Ojej, kolejna afera w pis:
Cytat:
I kolejna afera pis. Tyle tego, że można się pogubić:
Cytat:
I jeszcze awans policjanta, który lubi kopać ludzi w głowę i brzuch:
Bo władza absolutna deprawuje absolutnie (!). Pewnie wyszło im w sondażach, że muszą poświęcić kilku swoich, żeby spróbować przekonać Suwerena o uczciwości jedynie słusznej partii. To może być ustawka, żeby odwrócić uwagę od afer poważniejszych a może też być ruch obronny, bo chodziły jakieś słuchy, że Antek smoleński coś kombinuje z "ojcem Muchomorem", w kierunku utworzenia konkurencyjnej partyjki czy innej grupy wpływów.
 
 
prezes pan
-2 [2] #45 prezes pan
28 stycznia 2019, 10:06
Cytat:
I kolejna afera pis. Tyle tego, że można się pogubić:
Przecież ci zatrzymani już dawno nie są w PiS.
Również przypomnę niektórym.
Jarosław Kaczyński wielokrotnie mówił, że nie będzie "świętych krów". Wszyscy wobec prawa są równi bez względu na legitymacje i sympatie polityczne
Bo to jest partia w której obowiązują wysokie standardy.
Brawo Jarosław!


Cytat:
I jeszcze awans policjanta, który lubi kopać ludzi w głowę i brzuch:
To pewnie chodzi o tego policjanta?
www.youtube.com/.../
 
 
Haji
#46 Haji
28 stycznia 2019, 11:27
No jakoś afery pis znajduje tylko u siebie.
 
 
prezes pan
-2 [2] #47 prezes pan
28 stycznia 2019, 11:45
Cytat:
No jakoś afery pis znajduje tylko u siebie.
Czy to źle?
Ubolewasz, że państwo wreszcie zaczyna funkcjonować normalnie?
Wiem, że trudno ci się przyzwyczaić do tego, ale musisz sobie jakoś z tym poradzić.
 
 
Haji
#48 Haji
28 stycznia 2019, 12:13
Ubolewam, że pis to tylko afery i przekręty, Wolałbym normalny rząd, bez przekrętów.
 
 
Taurus
+1 [3] #49 Taurus
28 stycznia 2019, 12:40
Cytat:
Czy to źle? Ubolewasz, że państwo wreszcie zaczyna funkcjonować normalnie?
Przypomnę pewne wystąpienie przed kamerami:

Jakie prawo będziesz studiował? (Rydzyk)
- Normalne (Misiewicz)
- A może jednak karne? (Rydzyk).

To poziom inteligencji "dojnej zmiany"! - Złodzieje i durnie, wizytówka szczura żoliborskiego i jego spółki.
To ma być, PP, normalne funkcjonowanie państwa? Złodziej na złodzieju, setki tysięcy Misiewiczów i Pisiewiczów, do tego niezliczone afery i korupcja, z których jedna przykrywa drugą? Toż to bardziej przypomina burdel niż państwo.
 
 
prezes pan
-2 [2] #50 prezes pan
28 stycznia 2019, 12:52
Cytat:
To ma być, PP, normalne funkcjonowanie państwa? Złodziej na złodzieju, setki tysięcy Misiewiczów i Pisiewiczów, do tego niezliczone afery i korupcja, z których jedna przykrywa drugą? Toż to bardziej przypomina burdel niż państwo.
Wybierzesz sobie POKO.
Schetyna ma sposób na takie państwo jakiego pragniesz.
twitter.com/.../...
 
 
Haji
-2 [2] #51 Haji
28 stycznia 2019, 13:31
Jeszcze trochę, a wezmą Trynkiewicza do kapituły Orderu Uśmiechu:
krakow.wyborcza.pl/.../...

Cytowanie Pereiry to niezły obciach,
 
 
llortcik
#52 llortcik
29 stycznia 2019, 00:00
Wierni rolnicy w całym kraju zorganizowali spontaniczne wiece poparcia dla kierownictwa partii i jednocześnie protestowali przeciwko niesłusznemu aresztowaniu ich ulubionego misiaczka.

Jutro czeka nas kolejna bomba, która przykryje afery KNF, NBP i nazioli w Oświęcimiu.
Wieczorem spanikowany prezes naprędce wezwał wiernych towarzyszy na Ostatnią Wieczerzę na Nowogrodzkiej, podczas której najbardziej oświeceni wyjaśnili mu, że wprawdzie można odwołać Teleranek i wyłączyć Internety, ale partia ma za mało siły by zlikwidować JUTRO.
Wróbelki ćwierkają, że to odtrącony konkurent do ręki Srebrnej właściwie umieścił dyktafon i drogo sprzedał tajemnice programu partii.

Trzeba będzie wstać 15 minut wcześniej, by przed pracą kupić gazetę.
 
 
prezes pan
-2 [2] #53 prezes pan
29 stycznia 2019, 07:18
Cytat:
Trzeba będzie wstać 15 minut wcześniej, by przed pracą kupić gazetę.
Co za frajer.
Każdy kto dzisiaj przeczyta"Wyborczą" już nigdy nie będzie taki sam.

Stenogram rozmowy z udziałem Grzegorza Jacka Tomaszewskiego, Geralda Birgfellnera oraz Jarosława Kaczyńskiego, nie zawiera wielkich sensacji, które sugerowali w dziennikarze „Gazety Wyborczej” oraz innych mediów lewicowych.
Mało tego. Prezes Jarosław Kaczyński okazuje uczciwym człowiekiem z którego wszyscy politycy powinni brać przykład.

PS
Ale się popisali. He,he,he....
Nie ma nic fajniejszego jak bomba pod własną d...ą
 
 
prezes pan
-2 [2] #54 prezes pan
29 stycznia 2019, 07:28
Jak już będziecie szli do kiosku po Wyborczą, to przypominam, że do części egzemplarzy Newsweeka(wywiad z Magdaleną Adamowicz) dołączona jest moja książka. Polecam pakiet.


A Szczecinie ludzie rzucili się do kiosków PO świeżutką GW z niesamowitymi rewelacjami o korupcji Pana Kaczyńskiego i po Lisweeka z wywiadem z załamaną wdową PO Adamowiczu no i PO tę książkę w pakiecie która zalegała w EMPiKach
 
 
prezes pan
-2 [2] #55 prezes pan
29 stycznia 2019, 08:21
Pierwsze reakcje po odpaleniu bomby
.


Nawet najbardziej przymulony leming musi poczuć, że robi się z niego idiotę
Że Jarosław jest wybitnym politykiem to wiemy.
Przez lata GW robiła z JK nieudacznika bez konta w banku, a dziś dowiadujemy się, że
Ma on twarz biznesmena twardo stąpającego po ziemi i świetnie obeznanego ze skomplikowaną siecią fundacji i spółek.

To ma być afera o jakiś głupi wieżowiec? Litości.
A gdzie brzydkie wyrazy, ośmiorniczki oraz że zabiorą ludziom 500+?
Poczekajmy na komentarze platfusów, to będzie cyrk:
- największy przekręt w dziejach ludzkości!!!
- 10 lat bezwzględnego wiezienia dla Kaczora!!!
Grzesio zwoła specjalną konferencję w sprawie komisji śledczej.


PS
Są już pierwsze komentarze
- Mimo że Polska taka skorumpowana i z tektury to jednak nie jest z nią do końca źle, skoro zdarzają się przyzwoici ludzie jak Kaczyński, chcący postępować zgodnie z przepisami
To komentarz do artykułu Wojciecha Czuchnowskiego wygłoszony w... radiu TOK FM. Słowa te wypowiedział stały gość tej radiostacji, publicysta Jan Wróbel.

Red. Wróbel dodał też, że gdyby w Polsce byli tacy "oszuści" jak Jarosław Kaczyński, to byśmy żyli jak w Szwajcarii.
 
 
Haji
+1 [1] #56 Haji
29 stycznia 2019, 09:26
Ojej. kto taśmami wojuje, od taśm ginie.
 
 
prezes pan
-2 [2] #57 prezes pan
29 stycznia 2019, 09:45
Cytat:
Ojej. kto taśmami wojuje, od taśm ginie.
Otóż to!

Współczuję tym, którzy zamiast na kanapkę wydali dziś 4 zł na gw.
 
 
Taurus
+1 [3] #58 Taurus
29 stycznia 2019, 12:25
Cytat:
Współczuję tym, którzy zamiast na kanapkę wydali dziś 4 zł na gw.
Strasznie aktywny jesteś dzisiaj od samego rana, PP. Już samo to świadczy, że temat jest nośny i śmierdzący.
Według oświadczeń składanych w Sejmie Kaczyński jest posłem zawodowym a więc nie prowadzi żadnego biznesu, przynoszącego dochód. Czy te oświadczenia są oszustwem? Z nagrania wynika bowiem, że zarządza funduszem przekraczającym miliard złotych. Przewijały się dotąd informacje, że jego ugrupowanie (PC) przytuliło znaczny majątek z ogólnych dóbr PRL (RSW "Książka, Prasa, Ruch") na takiej samej zasadzie (rozgrabiania), jak czynili to sekretarze PZPR. Kto jeszcze zarządza tym funduszem, szczególnie Spółką "Srebrna"? Kim są wykonawcy poleceń gremium zarządzającego, czyli słupy? Do tej pory pisano o osobistym kierowcy i o pani Basi - kto jeszcze? Po co powstała spółka "N"? W jakim trybie, czy bez trybu się to dzieje? Z jakim układem mamy tu do czynienia? Gdzie są złożone te pieniądze, czy papiery wartościowe - w Polsce, czy w raju podatkowym?

Dlaczego temat jest tak utajniony? Dlaczego Kaczyński, na nagraniu, zachowuje się jak właściciel tego majątku? Na ile nieaktualne są dzisiaj stwierdzenia Kaczora, że "polityka to umiar i pokora i nie idzie się dla niej dla pieniędzy?"

Cytat:
Przez lata GW robiła z JK nieudacznika bez konta w banku, a dziś dowiadujemy się, że Ma on twarz biznesmena twardo stąpającego po ziemi i świetnie obeznanego ze skomplikowaną siecią fundacji i spółek.
Gdybym miał swój, potężny bank (NBP), to może też bym nie miał konta, kto wie?
 
 
Taurus
+2 [2] #59 Taurus
29 stycznia 2019, 16:39
Czytam, że nagrane rozmowy odbywały się w kręgu niemal rodzinnym. Jarosław Kaczyński i Grzegorz Jacek Tomaszewski (kuzyn Jarosława) negocjowali z Geraldem Birgfellnerem, biznesmenem z Austrii, który jest mężem córki innego kuzyna Jarosława - Jana Marii Tomaszewskiego, dzisiaj doradcy prezesa TVP. Córka owego kuzyna, Karolina (żona Birgfellnera) jest zaś asystentką europosłów PiS - Kuźmiuka i Wiśniewskiej. Taka - okazuje się - rodzinna mafia, z Kaczorem w roli "capo di tutti capi". Przy okazji można prześledzić jak członkowie takiej mafii załatwiają sobie posady, wzajemnie się uzależniając od siebie.
Że zgodnie z polskim prawem partie polityczne nie mogą prowadzić działalności gospodarczej? - Może i nie mogą ale PiS- u to nie dotyczy, ponieważ PiS jest właścicielem Polski.

Jak to się ma do głupich ośmiorniczek czy zegarka ministra Nowaka?
 
 
llortcik
+1 [1] #60 llortcik
30 stycznia 2019, 02:58
Zgodnie z wczorajszą zapowiedzią na Nowogrodzkiej wybuchł „kapiszon”, który opryskał zawartością szamba całe towarzystwo. Spanikowani funkcjonariusze pod wodzą swych ministrów darowali sobie medialny lans i w pocie dłoni zasilali skoszarowane siły ministra do spraw pilnowania Internetów usiłując udowodnić miastu i światu, że tylko człowiek, który nie odróżnia damskiej piżamki od równie damskich spodni może być uczciwy. Najlepiej opłacani sygnalizowali, że prezes, wzorem swych dachowców nigdy nie miał w ustach słowa „ku…a” i ośmiorniczek i wzywali, by każdy, kto w państwowym banku dostał 1,3 mld „kredytu” natychmiast rzucił kamieniem.
Tylko złotousta Dobrej Zmiany ze zbielałymi wargami i z zaczerwienionym licem bijąc się z rozumem i walcząc z własnym językiem wydukała słowa prawdy.

Tu wersja z dźwiękiem: twitter.com/.../...

Jeszcze dalej odleciał Mateuszek, który nie dosłyszawszy o przekazaniu kilku kartonów faktur wyjaśniał, że skoro nie ma dokumentów, a cała umowa, jak i rodzinna spółka-krzak z którą ją zawarto jest tajna, to partia nie musi płacić za wykonane usługi, zaś ostateczną instancją jest pan Zbyszek.
Zapewnił też, że on sam przed każdym obiadem rodzinnym podpisuje stosowną umowę i nie sięgnie po łyżkę, jeśli wcześniej nie odprowadzi podatku VAT.

Sława jedynego na zachód od Bugu prezesa partii, który wspaniale udowodnił, że nie zna ustawy o finansowaniu partii politycznych /bądź stosuje kremlowskie zasady demokracji/ w ciągu jednego dnia obiegła cały glob.


Tylko dwa złośliwe dachowce podśpiewują pod wąsem, że po to prezes przez 30 lat tworzył układ, by ćwiczyć walkę z innymi układami.
Po całodniowym zamieszaniu partyjno - rodzinnym gorszy sort zaleca prezesowi, by wziął sobie do serca słowa złotoustej i ustabilizował swą sytuację rodzinną.

Pomnikowe gołębie ćwierkają, że skoro przed publikacją powstał graniczący z paniką zamęt w siedzibie i głowach partii, a po kilku godzinach widać było oznaki ulgi, to być może na kolejnych taśmach zdeponowanych u znanego miłośnika umundurowania dzieci i likwidacji Gombrowicza znajdują się ciekawsze kwiatki gotowe do wyjrzenia na świat.

Dla wytrwałych krótki kurs spółki
 
 
prezes pan
-1 [1] #61 prezes pan
30 stycznia 2019, 07:33
Cytat:
Z nagrania wynika bowiem, że zarządza funduszem przekraczającym miliard złotych
Proszę zauważyć ile kłamstw w jednym zdaniu.
Większościowym udziałowcem spółki Srebrna jest fundacja Instytut im. Lecha Kaczyńskiego
W radzie spółki zasiada JK i ma decydujący głos. Co w tym dziwnego?
Łączna wartość udziałów w spółce Srebrnej wynosi 11,766 mln zł.
Źródło
natemat.pl/.../
No i czemu pierd..sz o miliardach?
Miliard był potrzebny na inwestycje. Kredytu udzieliłby każdy bank, jeśli inwestycja spełniałaby wymogi jego udzielenia.

No, ale skoro J.Kaczyński wychodzi jako oligarcha, człowiek, który obraca setkami milionów złotych to może dobrze. Okazuje się, że jest sto razy mądrzejszy i obrotniejszy od Tuska, a to dobrze wróży na przyszłe wybory. Ten elektorat, któremu podoba się cwaniactwo zmieni preferencje. Od 30 lat wasze środowisko, próbują uczynić z Jarosława Kaczyńskiego niedojdę, nieporadnego człowieka, oderwanego od realnego świata. A tu nagle dowiadujemy się, że Jarosław Kaczyński to miliarder. Tusk ten krul EU, jak teraz przy nim wygląda? Pikuś, taki maleńki pikuś.
Wszystko teraz co mówił na JK okazało się ujadaniem kundla.

Cytat:
Zgodnie z wczorajszą zapowiedzią na Nowogrodzkiej wybuchł „kapiszon”,
A mogłeś pan siedzieć cicho, a tu taki duży zawód pana spotkał i mały ...wzwód. :lol:
Ta bomba skończyła się potężną eksplozją śmiechu.
 
 
Taurus
#62 Taurus
30 stycznia 2019, 08:06
Cytat:
Proszę zauważyć ile kłamstw w jednym zdaniu.
Zauważyłem (!). Coraz ciekawiej się to toczy i coraz szybciej. Zapomnieliśmy już o łamaniu Konstytucji i praworządności. niszczeniu edukacji, problemach niepełnosprawnych, wojence z PE, ..... . Dzisiaj mamy afery KNF, NBP, KGHM, MON, Srebrną, faszyzujących narodowców i sprzyjającą im prokuraturę pana Zbyszka, ... Czy ktoś to jeszcze ogarnia?

Mamy też temat podnoszony przez PP - czy Kaczyński jest niedojdą, czy cwanym, nieuczciwym biznesmenem? A może są tam dwa w jednym, czyli jest biznesmenem niedojdowatym?

Podobno są następne taśmy z nagranym Kaczorem. Spektakl będzie więc trwał a pisiorki będą kwiczały coraz bardziej unisono.
 
 
prezes pan
-1 [1] #63 prezes pan
30 stycznia 2019, 10:42
Cytat:
Podobno są następne taśmy z nagranym Kaczorem.
Czekam na nie z niecierpliwością. Jeszcze bardziej podkreślą wielkość Jarosława.
 
 
prezes pan
-1 [1] #64 prezes pan
30 stycznia 2019, 10:55
Właśnie się dowiedziałem, że PiS dostał Ekspres Wieczorny.
W wyniku podziału łupów przy Okrągłym Stole (kto dostał GW również wiemy)
To zdarzenie pozwoliło powstać spółce "Srebrna" dzięki decyzji Komisji Likwidacyjnej.
A zasiadał w niej nikt inny, tylko Donald Tusk i to jego należy zapytać dlaczego.
Czy już wiecie, kto jest odpowiedzialny za tę "aferę"?

Jak zwykle rzetelne źródła.
Polecam mniej oświeconym kolegom.
histmag.org/.../
 
 
prezes pan
-1 [1] #65 prezes pan
30 stycznia 2019, 11:11
Skoro był kapiszon, to tworzy się teraz taką narrację:
„Prezes Prawa i Sprawiedliwości nie łamie ustawy o partiach politycznych, łamie jej ducha. Duch tej ustawy był taki, żeby partie nie robiły interesów”

No to ja się zapytam. A co z Owsiakiem.
Duch dobroczynności jest taki, aby dobroczyńca nie robił na tym interesu.
Ciekawe by były taśmy z Owsiakiem. Może kiedyś?
 
 
prezes pan
-2 [2] #66 prezes pan
30 stycznia 2019, 11:19
Zainteresowanie taśmami spada.


Zero bluzgów
Zero dziwek
Zero gorzały
Zero ośmiorniczek
To są taśmy?
Nawet Elki Bieńkowskiej nie ma!
Do dupy z takimi taśmami.
 
 
prezes pan
-2 [2] #67 prezes pan
30 stycznia 2019, 13:56
Wczoraj "Gazeta Wyborcza" nagłaśniała ile tylko miała sił sprawę 190-metrowego wieżowca, jaki miałby powstać przy ul. Srebrnej w Warszawie.
Stołeczny ratusz nie wyraził na to zgody.
Wcześniej radni PO zmienili w takim samym celu plan dla działki przy ul. Chmielnej 70., którą następnie za darmo przejął handlarz roszczeń.
niewygodne.info.pl/.../...
I to się nadaje do prasy!
 
 
prezes pan
-2 [2] #68 prezes pan
30 stycznia 2019, 14:17
Ta to potrafi uprawiać politykę na trumnie małżonka.
Magdalena, Antonina i Piotr Adamowicz przyjęci przez prezydenta Tajaniego przed specjalną sesją nt. mowy nienawiści w Parlamencie Europejskim.

twitter.com/.../1
Obrzydliwe! Żyjemy w czasach, w których ludzie prawi i szlachetni są traktowani jak zaraza przez grupę, która nie ma żadnych skrupułów i jest zdolna do każdej podłości.
Teatr dla głupich naiwnych ludzi
 
 
Haji
#69 Haji
30 stycznia 2019, 15:55
Ostatnie 12 godziny w państwie prawa i sprawiedliwości:

- antysemita biegający po obozie Auschwitz
- chrześniak wiceprezesa PiS ustawia przetargi
- Bartek M. i koledzy w rękach CBA
- afery związane z refundacją leków i odejście wiceministra Czecha
 
 
prezes pan
-1 [1] #70 prezes pan
31 stycznia 2019, 07:21
Cytat:
Ostatnie 12 godziny w państwie prawa i sprawiedliwości:
To się nazywa transparentność ciołku.
Wiem, że tego nie rozumiesz, więc masz swoje chwile radości.
Jak mówi teoria tylko głupcy są szczęśliwi.
 
 
prezes pan
-1 [1] #71 prezes pan
31 stycznia 2019, 07:42
Dzisiejsze wydanie GW.


Oni się chyba dogadali. :D
 
 
prezes pan
-1 [1] #72 prezes pan
31 stycznia 2019, 09:00
Posłowie opozycji domagali się, by rząd przedstawił w Sejmie informacje na temat śledztwa w sprawie śmierci Pawła Adamowicza. Tak też się stało. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński przedstawili sprawozdania z prac służb i prokuratury. Tymczasem sejmowe ławy opozycji... świeciły pustkami.

Tak wyglądał sejm podczas debaty o zabójstwie prezydenta Adamowicza.

Krytykować to potrafią, a na wysłuchanie informacji na temat śledztwa czasu nie znaleźli.
 
 
prezes pan
-1 [1] #73 prezes pan
31 stycznia 2019, 10:23
Ledwie kilka dni wytrzymała wdowa po panu Adamowiczu i natychmiast wystąpiła w TVN-ie. Stwierdziła, że winę za śmierć jej męża właściwie ponosi obóz rządowy i – jak się wyraziła – „reżimowe media”. To TVN towarzysza Waltera, stworzony za reżimowe pieniądze PRL-owskie, to nie są reżimowe media, a media publiczne – to reżimowe media. Czyli dla pani Adamowicz, w jej kręgu, reżim to polskie państwo, to Polacy.
— powiedział w Komentarzu Tygodnia Witold Gadowski, odnosząc się do występu Magdaleny Adamowicz w TVN zaledwie tydzień po tragicznej śmierci jej męża
www.youtube.com/.../

100/100 Panie Redaktorze Gadowski!!

PS
W Gdansku mówiło się, że dwie panie - żona i teściowa , "dowodziły" Adamowiczem i coraz bardziej widac, że to prawda.
 
 
prezes pan
-1 [1] #74 prezes pan
31 stycznia 2019, 10:36
To jest dopiero mowa miłości
twitter.com/.../...
 
 
prezes pan
-1 [1] #75 prezes pan
31 stycznia 2019, 13:39
Funkcjonariusze CBA z Łodzi zatrzymali trzech biznesmenów Bogdana W., Wojciecha K. i Krzysztofa K. uwikłanych w korupcyjny proceder. Do zatrzymań doszło w Łodzi i Konstantynowie Łódzkim. Śledztwo prowadzone przez CBA wykryło, że zatrzymani wręczali korzyści posłowi na Sejm RP. Według informacji TVP Info posłem tym ma być Stefan Niesiołowski obecnie poseł PSL-UED, (wcześniej Platforma Obywatelska). W tle seksafera.
Wedle ustaleń WP poseł PO miał w latach 2013-2015 przyjąć 29 łapówek w postaci usług seksualnych opłacanych przez zatrzymanych biznesmenów.
On to lubił te rzeczy.
Pamiętacie pamiętnik Anastazji P.
cyt.
Stefan Niesiołowski jest psychopatycznym erotomanem. Każdy temat kończy się na seksie.
Polecam
niniwa22.cba.pl/.../

W GW pewnie jeszcze nie ma informacji.
A już na pewno w TVN.
 

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

hacklink al hd film izle duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort hacklink dizi film izle tüp bebek merkezi hacklink al crypter erotik film izle ataköy olgun escortataköy olgun escortizmir escortpuffskwايباحياباحيGüneşli EscortMerter Escortvozoljudi slot onlinehilarionbetloyalbahis