Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - styczeń I_2019.

3 stycznia. Magdalena Fitkas-Dukaczewska, była tłumaczka dyplomatyczna m. in. D. Tuska, odmówiła składania zeznań w Prokuraturze Krajowej, w śledztwie dotyczącym tzw. „zdrady dyplomatycznej” byłego premiera, prowadzonym w związku z doniesieniem do prokuratury Antka smoleńskiego przed dwoma laty. Można więc podejrzewać, że prokuratorzy pana Zbyszka przez dwa lata nie kiwnęli nawet palcem w tej sprawie.


NIK komunikuje, że rozpoczyna gruntowną kontrolę w NBP, w związku z medialnymi doniesieniami o wysokości zarobków najbliższych współpracowników prezesa banku. Prezes NIK, Krzysztof Kwiatkowski podkreślił, że Bank Centralny jest bankiem niezależnym, nie jest jednak bankiem prywatnym i obowiązują go takie same zasady, jak innych podmiotów państwowych, funkcjonujących na rynku. Czyżby przyszła pora na dobranie się do tyłka Glapińskiemu, zaufanemu człowiekowi prezesa Kaczora?


Trwa burza polityczna związana z powołaniem Adama Andruszkiewicza na fotel wiceministra informatyzacji. W dyskusjach pojawia się nie tylko coraz więcej informacji wskazujących na jego skłonności w kierunku faszyzacji ale również informacji wskazujących na sprzyjanie polityce Putina, czy wręcz wspieranie służb rosyjskich i białoruskich, działających w naszym kraju. Kilka dni temu Morawiecki rozpaczliwie wycofywał skandaliczną wersję nowelizacji ustawy o przemocy w rodzinie, opracowaną przez zespół minister Rafalskiej a wiele wskazuje na to, że dał opozycji do ręki kolejny bat na swój rząd i że, być może, będzie musiał wycofać się również z nominacji Andruszkiewicza.
     Komitet Żydów Amerykańskich wyraził zaniepokojenie powołaniem Andruszkiewicza twierdząc, że jest on antysemitą. Doświadczenie wskazuje, że takie oświadczenie trudno będzie PiS-owi zlekceważyć.


4 stycznia. „Ławki niepodległości”, wyglądające jak przewrócona na bok lodówka z postawionym na niej laptopem, fundowane przez MON, nie kosztują, jak twierdzi Błaszczak, 80 tysięcy złotych ale jedynie 30 tysięcy. To znaczy, może one i kosztują owe 80 tysięcy, jednak MON daje na to dotację w maksymalnej wysokości trzydziestu. Nie wiem skąd tak ogromna wartość „ławki” bez żadnego oparcia, wyglądającej też trochę jak trumna, rozumiem jednak, jako laik wojskowości, że ta wartość wynika z faktu, iż jest to „obiekt militarny” a taki kosztować musi odpowiednio dużo, gdyż inaczej nie budziłby koniecznego zachwytu i przekonania, że armię modernizujemy. Dobrze chociaż, że te „obiekty” wykonuje się w Polsce a nie kupuje za oceanem.
     Wyobrażam sobie z jaką satysfakcją będzie się do nich dobierała żulia z młotkami, szukając ukrytych wartości w środku. Można, co prawda, przy każdej ławce postawić całodobowy patrol, jak przy pomniku Lecha w Warszawie albo przy innych obiektach militarnych, to by jednak wartość „ławek” ogromnie podnosiło i tworzyło by się błędne koło.


W marcu ubiegłego roku Morawiecki zapowiedział zdecydowaną redukcję etatów w grupie ministrów i wiceministrów. Nic z tego, jak dotąd, nie wyszło, ich ilość ustawicznie rośnie. Obecnie mamy 21 ministrów i 82 wice-ministrów (nie wiem, czy Andruszkiewicz jest tu już wliczony). Jeszcze trochę i każdy poseł PiS będzie dodatkowo piastował jakieś stanowisko ministerialne.
W Kołobrzegu zginęło pięć piętnastoletnich dziewczyn, celebrujących urodziny jednej z nich w tzw. „escape roomie”. Przyczyną śmierci był wybuch pożaru i niemożliwość ucieczki z tego pomieszczenia.


5 stycznia. W dyskusjach prowadzonych w studiach TV dominującym tematem jest nadal nominacja Andruszkiewicza oraz gdybania skąd się to wzięło, oraz czy i jakie wartości dodane dla PiS-u może ona wnieść albo też jakie spowoduje straty wizerunkowe. Przewija się też pytanie, czy Kaczyński akceptował tą nominację. Przy okazji padają sformułowania bardzo dla prezesa negatywne, w rodzaju – wielki nieudacznik, który niszczy wszystko, czego się dotknie, mistrz destrukcji i w sączeniu międzyludzkich nienawiści, Jarosław I Bezpotomny, itp.
     No cóż …, żeby wygrać drugą kadencję, Kaczyński gotów jest znowu pomaszerować z Wszechpolakami i Falangistami.


Mówi się, że dziewczyny dużo kosztują. Sprawdza się to przynajmniej w przypadku dwóch dziewczyn Glapińskiego, szefa NBP, zaufanego i przyjaciela Kaczora, które niektórzy nazywają Pixy i Dixy. Jedna z nich, Martyna Wojciechowska, szefowa departamentu komunikacji i promocji NBP zarabia z dodatkami nie tylko 65 tysięcy, o których dziennikarze piszą od dawna ale jeszcze, dodatkowo, około 12 tysięcy za fuchę w BFG, gdzie ją Glapiński usadowił. W sumie tej kobiecie się nie dziwię – obsługiwanie tak obleśnego i stetryczałego kocura, jak „Glapa”, musi wymagać prawdziwych wyrzeczeń, wręcz samozaparcia a tym samym musi być solidnie nagradzane. Dlaczego jednak opłacane jest to z pieniędzy podatników a nie z własnej kiesy Glapińskiego?


Ciekawe rzeczy dzieją się w Budapeszcie. Tysiące Węgrów coraz ostrzej demonstrują przeciwko polityce prowadzonej przez Orbana a szczególnie przeciwko uchwalonej niedawno „Ustawie Niewolniczej”, dającej pracodawcom możliwość wymuszania dodatkowej pracy w ilości 400 godzin rocznie i rozliczaniu tego przez następne trzy lata. Wygląda na to, że Węgrzy się budzą a Orbanowi robi się coraz goręcej koło tyłka. Co na to nasz rodzimy dyktatorek? Nadal twierdzi, że będziemy mieli Budapeszt w Warszawie?


7 stycznia. Międzynarodowa Izba Pomocy Prawnej w Amsterdamie stwierdziła, że nie może przeanalizować wniosków o przekazanie Polsce 11 osób podejrzanych o przestępstwa, z uwagi na „wątpliwości dotyczące niezależności polskiego wymiaru sprawiedliwości i jego konsekwencji dla rzetelności procesu”. Kompromitacji reform „dobrej zmiany” ciąg dalszy.


9 stycznia. Wizyta w PiS-e Matteo Salviniego, wicepremiera i szefa MSW Włoch, założyciela Ligi Północnej, wielkiego przyjaciela Putina i gorącego przeciwnika sankcji gospodarczych wobec Rosji. Spotka się z Brudzińskim i z Kaczyńskim. Media spekulują, czemu służy ta wizyta i czy jest to próba zawiązania przez PiS nowego sojuszu w UE, który wstępnie bym nazwał „Kacza Nostra”.


Toruński biznesmen Rydzyk zawarł sojusz z PGE na dostawę ciepła ze źródeł geotermalnych dla tej instytucji, które miałoby być wykorzystane do ogrzewanie miasta. Dostawy ciepłej wody mają się rozpocząć w lutym 2020. Problem w tym, że pozyskiwana z odwiertów woda ma jedynie 62 stopnie a do celów grzewczych potrzebny jest wrzątek. Rydzyk, zwany też Podgrzybkiem, wielokrotnie już udowodnił, że nie z takimi problemami sobie radzi. Po prostu PGE sobie wodę podgrzeje, używając „taniego” prądu z węgla.

Komentarze  

 
prezes pan
-2 [2] #41 prezes pan
16 stycznia 2019, 14:06
Ostatnie wybory samorządowe dały jednoznaczne zwycięstwo śp. Pawłowi Adamowiczowi, w związku z tym PiS podjęło decyzję, aby nie wystawiać własnego kandydata w przedterminowych wyborach prezydenta Gdańska - poinformował prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Ja od dawna wiem, że Jarosław Kaczyński prezentuje najwyższe standardy w polityce.
Ale krew mnie zalewa, ja sobie przypomnę jak to Komorowski przejmował władzę po Prezydencie Lechu Kaczyńskim nie mając oficjalnego potwierdzenia o jego śmierci.

Lech Wałęsa wpisał się do księgi kondolencyjnej ku czci zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, wyłożonej w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Zapowiedział, że zrobi wszystko, aby jego syn Jarosław nie startował ponownie w wyborach na prezydenta Gdańska.
He,he,he... Ktoś w to uwierzy?
Zacytuj
 
 
Haji
#42 Haji
16 stycznia 2019, 20:39
Mój mały (charakterem) FB jesteś podłym i głupim człowiekiem. Współczuję ci, bo musi ci być strasznie żyć samemu ze sobą.
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #43 Taurus
17 stycznia 2019, 18:04
Gdańsk, miasto mojej młodości, miasto piękne i dumne, płacze. Czy wyjdzie z niego, kolejny raz, oczyszczający powiew dla Polaków? Czy potrafimy tą atmosferę przenieść na cały kraj? Czy potrafimy się podźwignąć jako Naród, zesłać w niebyt tych, którzy nas podzielili, na powrót stać się jednością, ponownie stać się, jak jeszcze niedawno, wzorem dla innych nacji? Panie Pawle, patronuj nam w tym dziele z zaświatów.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #44 prezes pan
18 stycznia 2019, 08:42
Cytat:
Panie Pawle, patronuj nam w tym dziele z zaświatów.
Ty się dobrze czujesz?
Oczywiście tobie życzę takiego patrona, ale innych w to nie mieszaj.

Przypomnę parę dokonań patrona.
Od 2013 roku prokuratura w Poznaniu prowadziła przeciw niemu śledztwo. W marcu 2015 r. przedstawiła Adamowiczowi zarzuty podania nieprawdziwych danych w oświadczeniach majątkowych za lata 2010-2012.
Pojawił się także w kontekście afery Amber Gold – znalazł się m.in. na reklamowym zdjęciu, na którym m.in. pomorscy działacze PO ciągną samolot OLT Express – linii należących do Amber Gold i jego szefa Marcina P.
Przed laty prezydent Adamowicz sprzedał większość, bo 74,99 proc. udziałów GPEC niemieckiej firmie komunalnej spółce Stadtwerke Leipzig z Lipska za 183,85 mln zł. Grupa GPEC to kura znosząca złote jajka. Przewodniczącym Rady Nadzorczej GPEC został… Paweł Adamowicz. Zainkasował ponad 900 tys. złotych.
W latach 2011-12 prezydent Gdańska Paweł Adamowicz wraz z żoną Magdaleną mieli uszczuplić podatek na rzecz skarbu państwa w kwocie 130 tys. zł. Zatajali też na swoich kontach bankowych kwoty 326 tys. zł i 124 tys. zł – poinformowała Prokuratura Krajowa
W sierpniu 2018 roku prokuratura poinformowała o zatrzymaniu dwóch osób w związku z podejrzeniami wręczenia łapówki Adamowiczowi.
Zatrzymani to szefowie firm deweloperskich, które inwestowały na terenie Trójmiasta. Chodzi o atrakcyjnie położone osiedle w Gdańsku Jelitkowie.
Aby uniknąć zalania miasta przez cofające się z kanalizacji ścieki, Adamowicz wyraził zgodę spółce Saur Neptun Gdańsk (SNG), odpowiadającej za gdańską sieć wodociągowo-kanalizacy jną, na zrzut nieczystości do Zatoki Gdańskiej.
Przypomnijmy, że o tej gdańskiej spółce było głośno, gdy prokuratura wszczęła śledztwo ws. wyjazdu Pawła Adamowicza, jego zastępcy oraz dwóch urzędników do Madrytu. Podróż miała być finansowania właśnie przez Saur Neptun.
322 509,64 zł - taką karę Gmina Miasta Gdańsk nałożyła na firmę Saur Neptun Gdańsk za nieprawidłową realizację umowy w zakresie odprowadzenia ścieków.
2 GROSZE ZA TONĘ ŚCIEKÓW ?! :eek: Podczas gdy za pobranie tych ścieków od mieszkańców liczyli sobie miliony

Tak sobie rządził ten patron Taurusa.
Więc życzę ci z całego serca, żeby ci patronował jak najlepiej potrafił.
Jak już będziesz po uszy siedział w gównie, to pomyśl o mnie.


PS
Paweł Adamowicz był politykiem. I jako polityk uczestniczył w konfliktach, nieraz bardzo ostrych. Zarzucając dziś jego przeciwnikom, że nie ubolewają nad jego śmiercią, bo za życia z nim walczyli, jest nikczemne. To, że komuś się chce odebrać władze nie oznacza, że się go chce zabić.

PS2
I nie chce mi się tutaj przypominać, co niejaki Taurus wypisywał o śp. Prezydencie Lechu Kaczyńskim. Krytykował jego kadencję, ale nigdy nie podał konkretów. Pisał tylko, że Lech Kaczyński był niedobry i be.
Taurus mi przypomina jednego gościa ma filmie.
Tutaj:
www.youtube.com/.../
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #45 Taurus
18 stycznia 2019, 11:05
Cytat:
Paweł Adamowicz był politykiem. I jako polityk uczestniczył w konfliktach, nieraz bardzo ostrych. Zarzucając dziś jego przeciwnikom, że nie ubolewają nad jego śmiercią, bo za życia z nim walczyli, jest nikczemne.
Nikczemnością jest przyjmowanie za fakty dokonane oskarżeń osób, czy instytucji, które z nim walczyły, były jego przeciwnikami, chciały go unicestwić. Gdzie są wyroki sądowe w tych sprawach, które by jego błędy uwiarygadniały?
O tym, jakim był człowiekiem świadczy dobitnie to, co po jego zamordowaniu dzieje się w Gdańsku i całej Polsce. Posłuchaj świadectw setek i tysięcy ludzi, którzy go znali i z nim współpracowali. Nic ci to nie mówi? Wolisz komentować jakieś zdjęcie samolotu ciągnionego przed wiekami po lotnisku?
Nie mam ani chęci, ani siły, żeby z tobą dyskutować. Nie ma to zresztą najmniejszego sensu. To by były słowa stracone, jak owe perły rzucane między wieprze.
Zacytuj
 
 
llortcik
#46 llortcik
18 stycznia 2019, 11:35
Cytat:
Nie mam ani chęci, ani siły, żeby z tobą dyskutować. Nie ma to zresztą najmniejszego sensu. To by były słowa stracone, jak owe perły rzucane między wieprze.
To zwykły troll lub naiwny wyznawca pracujący w wyznaczonych godzinach. Cieszy się, że sam jeden zajmuje czas i uwagę tylu przeciwnikom PIS.

Nieudany i odejszły eksperyment wydał oświadczenie, że mimo awansu chińskiego szpiega na dyrektora UKE nie wymieniali się żadnymi cennymi informacjami, a szpieg nie pracował dla niej.
Gorszy sort zwraca uwagę, że większość szpiegów ma na ogół bardziej zewnętrznych mocodawców, choć równocześnie przyjmuje do wiadomości, że w głowiźnie Beci nigdy nie zagościło coś cennego.

Jak donoszą funkcjonariusze niejakiego Jakiego mimo błagań matki zamachowca więzienni psychiatrzy zmuszali go do oglądania nienawistnego i imperialistycznego TVN zamiast leczyć prapolskim przekazem miłości telewizorków Jacusia. Gorszy sort uważa, że nadszedł czas na przeniesienie wszystkich skazanych na stacje Orlenu.

Z kręgów Pana Zbyszka wydobyło się porażające info, że Stefan W. usiłował sforsować barierki i ogrodzenia Krakowskiego Przedmieścia i zamachnąć się na samego Adriana, a po nieudanej próbie został pouczony o niestosowności takich czynów i na koszt firmy odesłany do Gdańska.
Gorszy sort podziwiając całkowity brak inteligencji twórców tego Fake Newsa oświadcza, że całkowicie rozumie i jeszcze bardziej całkowicie nie akceptuje ich zachowań.

Sejmowe ptaszki ćwierkają, iż nieprawdą jest, że spóźnienie prezesa prezesów przypadkowe, a on sam ukrywał się w ostatnich rzędach pod kiecką panny Krysi, ale że od samego rana znajdował się w takim stanie, że tylko zjednoczone siły dwojga dobrozmiennych Wicków zdołały powstrzymać kolejny wybuch jego miłości.


W sobotę w Gdańsku mają pojawić się dwa eksperymenty spóźnionego. Z Gdańska sygnalizują, że rodzina zabitego nie zgodziła się, by którykolwiek z nich otworzył usta.
Gorszy sort nie dowie się czy mieli tylko odczytać przesłanie prezesa prezesów czy dodatkowo wezwać zebranych, by naśladowali mowę miłości Adriana i jego Złotoustaego.

Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #47 prezes pan
18 stycznia 2019, 13:19
Cytat:
O tym, jakim był człowiekiem świadczy dobitnie to, co po jego zamordowaniu dzieje się w Gdańsku i całej Polsce. Posłuchaj świadectw setek i tysięcy ludzi, którzy go znali i z nim współpracowali.
A pamiętasz co się działo po zamordowaniu Lecha Kaczyńskiego?
Słyszałeś świadectwa setek tysięcy ludzi?
Tak, że to stało się solą w oku ówczesnej władzy.
A później krzyże z puszek od piwa, sikanie do zniczy, sprzątanie zniczy przez podległe HGW służby.
Ciekawe co byś mówił jakby teraz to działo się z drugiej strony.
Ale to się nie stanie, ponieważ ta władza nie jątrzy. Potrafi uszanować śmierć człowieka (nawet o wątpliwej reputacji).
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #48 prezes pan
18 stycznia 2019, 13:38
Cytat:
To zwykły troll lub naiwny wyznawca pracujący w wyznaczonych godzinach.
A ty zwykły trollcik poczęty na pancerzu T34. Dlatego w genach ci została ta sowiecka dusza.

Więc sam widzisz, że me­dia są do­słow­nie za­pcha­ne po­tom­ka­mi ko­mu­chów.
Do gro­na osób po­dzi­wia­ją­cych mo­tłoch si­ka­ją­cy na zni­cze pod pa­ła­cem pre­zy­denc­kim na­le­ża­ła np. słyn­na re­ży­ser Agniesz­ka Hol­land – cór­ka jed­ne­go z czo­ło­wych ko­mu­ni­stów okre­su sta­li­now­skie­go. Spodo­ba­ło się to tak­że przy­rod­nie­mu bra­tu sta­li­now­skie­go zbrod­nia­rza – Ada­mo­wi Mich­ni­ko­wi i pa­ru in­nym oso­bom, na cze­le z Ja­nu­szem Pa­li­ko­tem, co do oj­ca któ­re­go wciąż po­ja­wia­ją się „plot­ki”, że był on zwy­kłym szmal­cow­ni­kiem.
Wę­glar­czyk jest przy­pad­kiem szcze­gól­nym nie tyl­ko dla­te­go, że prze­tarł szla­ki Wo­je­wódz­kie­mu i Fi­gur­skie­mu, ale przede wszyst­kim dla­te­go, że we­dług wie­lu in­for­ma­cji jest on w pro­stej li­nii wnu­kiem Jó­ze­fa Świa­tło – jed­ne­go z naj­więk­szych sta­li­now­skich zbrod­nia­rzy, oso­bi­ście tor­tu­ru­ją­ce­go więź­niów z AK.
Żad­na z osób do tych śro­do­wisk nie tra­fi­ła przy­pad­kiem, dzię­ki szczę­ściu al­bo ta­len­to­wi.
Trud­no za­kła­dać, że po­to­mek ka­na­lii za­cho­wa się jak przy­zwo­ity czło­wiek, że ktoś, ko­go oj­ciec zwal­czał pa­trio­tów, na­gle od­da im hołd. To oni szczują i napuszczają jednych Polaków na drugich. Dopóki nie znikną z mediów, nie będzie zgody narodowej.
To nie znaczy, że trze­ba ich wyeli­mi­no­wać z ży­cia pu­blicz­ne­go. Niech sobie będą. Niech so­bie two­rzą swoje media ga­ze­ty, ra­dia, te­le­wi­zje. Trzeba tylko uświadamiać obywatelom, kim są ci lu­dzie, skąd są, co so­bą re­pre­zen­tu­ją. W końcu może społeczeństwo oleje takie autorytety i staną się niepotrzebni.
Zacytuj
 
 
Taurus
#49 Taurus
18 stycznia 2019, 16:34
Cytat:
A pamiętasz co się działo po zamordowaniu Lecha Kaczyńskiego?
Przepraszam, kto go zamordował? Jarosław może, nakazując lądowanie? To nie on/oni zabrali w katastrofie życie 95 współpasażerom? Jak łatwo jest oszustowi zamienić sprawcę w ofiarę !!! Typowy pisowiec !!!
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać