Polub NaszePanstwo.pl na   

Zamiast Wydarzeń - grudzień III_2018.

Trump chce zbudować wielgachny mur na granicy, żeby mu Amerykanie nie uciekali do Meksyku. Ichni Senat nie zgodził się jednak na wydanie głupich 5 miliardów dolców, potrzebnych na tą zabawkę, upiększającą pejzaż.  Trump zawiesił w odpowiedzi działalność części rządu i administracji federalnej, w tym departamentów stanu, sprawiedliwości i NASA, wysyłając setki tysięcy ich pracowników na urlopy bezpłatne. Taki ruch zrobił już, podobno, trzeci raz w tym roku. Śmieszne – tak mocny, wręcz wszechwładny a niewiele może. U nas wystarczy, żeby Kaczor mrugnął jedynie albo mruknął a wykonawcy jego decyzji wszelakich natychmiast układają „ruki po szwam”, uchwalając co trzeba w trzy godziny z kawałkiem, licząc łącznie z podpisem, wykonywanym przez automatyczny długopis. Czy w takich Stanach może być dobrze? – Wszyscy wiemy, że nie może i że powinny brać przykład z kraju nad Wisłą. Jeśli będą nas grzecznie naśladować, to może nawet wybudujemy tu Trumpkowi specjalny fort. A co! Nie stać nas? Kto bogatemu zabroni?


Morawiecki zablokował podwyżki cen prądu, chociaż koszty jego wytworzenia mają wzrosnąć o połowę. I co – można? – Można! Jeżeli PiS będzie rządził przez kolejne 4 lata, to trzeba się liczyć z wprowadzaniem cen regulowanych, w zależności od potrzeb politycznych i wyborczych, na kolejne produkty. Przecież już to kiedyś przerabialiśmy i jakoś się żyło, nieprawda? Że następstwem tego będzie konieczność reglamentacji, czyli kartki?  No to co, z kartkami też da się żyć, tak samo jak z dwudziestym stopniem zasilania. Wieczory przy świecach mają nawet swoje plusy, nie widać kurzu na półkach i tworzy się nastrój sprzyjający większej rozrodczości, no bo coś przecież trzeba robić. Przeciętna, statystyczna Polka będzie zaś rodzić więcej, ponieważ przy świetle świec z przeciętnej stanie się powabną. Żeby nie było, że przesadzam z pozytywami, widzę też pewien mankament – spadnie oglądalność TVP-is, rządzonej przez towarzysza Kurskiego.
     Czy uda się znowu inwestować w wiatraki, czy stworzony zostanie klimat dla inwestycji w voltaikę i energetykę wodną, nie mówiąc już o lokalnych elektrociepłowniach na biomasę? Czy w perspektywie najbliższego dziesięciolecia uda się wreszcie uruchomić maleńką elektrownię w Świnnej Porębie, budowaną  od czasów komuny i kilkakrotnie już otwieraną, z szumnym przecinaniem wstęg? Jest ona doskonałym symbolem na to, jak w Polsce traktuje się rozwój energetyki i nie tylko to.


Jarek Kaczyński złożył życzenia świąteczne Polkom i Polakom. Podkreślił przy tym, że „rok 2018 przyniósł Polsce wiele dobrych wydarzeń”. Życzył, żeby rok następny „przybliżył taką Polskę, jakiej wszyscy chcemy, Polskę sprawiedliwą”. Zwykły poseł Jarek nie powiedział jednak, co to znaczy „wszyscy” ani co to znaczy „sprawiedliwą”.


Duda, zwany prezydentem napsioczył zaś na sędziów. Nie na wszystkich, tylko na tych którzy wrócili do pracy ze stanu spoczynku zaraz po decyzji TSUE, nie czekając na jego podpis, wykonany magicznym długopisem. Jędrek coraz bardziej przypomina nadąsanego bobasa z piaskownicy. Nawet na narty odechciało mu się jeździć. Co za czasy!!!


Przez trzy lata swoich rządów PiS przeprowadził mnóstwo decyzji personalnych i strukturalnych, których odwrócenie, czy naprawienie nie będzie łatwe. Została też zachwiana wiara Polaków, dotycząca kierunku rozwoju naszej państwowości i naszej demokracji. Naprawienie tego wszystkiego, przywrócenie wiary w państwowość, odbudowanie autorytetu Polski na arenie międzynarodowej będzie ogromnym wyzwaniem i zajmie całe lata.


Prokuratura pana Zbyszka wezwała na 3 stycznia Magdę Fitas-Dukaczewską na przesłuchanie, z zamiarem zmuszenia jej do odtworzenia rozmów między Tuskiem i Putinem, które tłumaczyła.  Jest to pewnie pierwszy taki przypadek w naszych współczesnych dziejach. Jak polska dyplomacja ma nie stracić zaufania, jeśli sprawy poufne będą po jakimś czasie ujawniane? Pachnie to międzynarodowym skandalem.


Za to trzy Komisje Sejmowe do spraw rozrywkowych jakby przygasły. Wassermanowa straciła impet i podobno zastanawia się, czy nie przejść na nowy etap życia, czyli zmienić się z blondyny na brunetkę, Jaki zrobił się jeszcze bardziej byle-jaki a żadna z decyzji jego Komisji nie została uprawomocniona przez wyrok sądowy, czyli wszystkie „są w chmurze”, komisja Horały natomiast zaczęła się zastanawiać, po ostatnich swoich posiedzeniach, czy następne z nich nie będą szkodzić pisowi, czyli nie będą wypaczać założonego celu. Wszystko to spada na spracowaną, stetryczałą głowę prezesa Kaczora. I jak tu żyć, gdy pod nogami jeno kłody zamiast puszystych dywanów, jak żyć?!


W wieku 84 lat zmarł, niestety, biskup Pieronek, wielki człowiek naszego Kościoła, myśliciel potrafiący odważnie przeciwstawiać się ogólnym, niekoniecznie dobrym trendom, stawać samodzielnie przeciw zjawiskom negatywnym tak w naszym Kościele jak i w życiu społecznym. Szczery aż do bólu, zwolennik kościoła posoborowego, z zasadami preferowanymi przez papieża Franciszka. Ogromna szkoda, gdy odchodzą tacy ludzie, jak Pieronek właśnie, jak Gocłowski, Wojtyła, Tischner, Glemp, Macharski, …

Komentarze  

 
Haji
+1 [1] #1 Haji
30 grudnia 2018, 23:58 Zacytuj
 
 
llortcik
+1 [1] #2 llortcik
31 grudnia 2018, 15:41
Trochę spóźniony Mikołaj obdarował znanego znawcę wszystkiego wicestołkiem cyfryzacji.
Dostał zadanie połączenia naziolskiej tradycji z nowoczesnością.
Jak donoszą z Nowogrodzkiej od dwóch dni Adaś pilnie czyści swe konta z fotek z pewnym kandydatem na prezydenta oraz doucza się liczydełek, by przeliczyć kilometrówki na krokówki.
Gorszy sort zastanawiając się, jak rząd pewnego Mateuszka radził sobie bez takiego tuza uważa, że w pierwszej kolejności powinien zająć się wyczyszczeniem swej główki.
Szampańskiej Zabawy i Pomyślności w Nowym Roku.
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [2] #3 Taurus
31 grudnia 2018, 20:11
Wszystkiego najlepszego w nowym roku.
Taurus,
Zacytuj
 
 
Haji
+1 [1] #4 Haji
2 stycznia 2019, 12:13
Nowy rok zaczął się mocnym uderzeniem. W twarze kobiet.
wyborcza.pl/.../
krótko, jednorazowe pobicie nie będzie przemocą, założenie Niebieskiej Karty tylko na wniosek poszkodowanej/nego.
Coraz bliżej Putinowskiej Rosji.
Nominowanie agenta wpływu i faszysty na wice od cyfryzacji tylko wpisuje się w ten trend.

A tutaj raport o słynnym pisowskim promie. A raczej jego braku.
wiadomosci.onet.pl/.../...
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [2] #5 Taurus
2 stycznia 2019, 14:07
Adam Andruszkiewicz, nazywany w kręgach politycznych "człowiekiem z wazeliny", były wiceprzewodniczący Młodzieży Wszechpolskiej, mocno od jakiegoś czasu eksponowany w TVP-is Info, został powołany na wiceministra cyfryzacji. Dlaczego nie? Że kompletnie nie ma do tego kompetencji? No i co z tego?! A Misiewicz miał? A Antek smoleński miał? A Mateuszek Krzywousty i całe mnóstwo innych pisiaków takowe mają? Toż to normalka, można powiedzieć.
Zacytuj
 
 
llortcik
+1 [1] #6 llortcik
3 stycznia 2019, 01:00
Porażony zapowiedzią wizyty czarnej parasolki w siedzibie żoliborskiego dachowca Mateuszek oznajmił, że pomysł zaszeregowania przemocy domowej do normalnych stosunków w zdechrystianizowanej rodzinie objawił się przedwcześnie i został zwrócony nieznanym mu pomysłodawcom.
Jeden z Wicków pana Zbyszka oznajmił, że głównym celem pomysłu było podniesienie kar, tak by 5% sprawców przemocy odcierpiało za pozostałych.
Łapiąc się za głowę gorszy sort pyta za klasykiem: „Nad czym oni teraz pracują?
www.youtube.com/.../

Pojawiły się pierwsze nieskoordynowanie i skorodowane wypowiedzi dobrozmienników po wyjściu z cienia ich najnowszego wicka.

Większość chwali się, że dzięki temu przemyślnemu posunięciu Eksperymenta Prezesa wielokrotnie wzrosła wartość intelektualna i moralna rządu.
Jego wierni zwolennicy twierdzą, że tylko Adaś potrafi przekuć bajty na bagnety i zgodnie ze swą młodzieńczą zapowiedzią obronić kraj przed wojskami USA i innych imperialistów.
Bardziej wtajemniczeniu uważają, że jego /i jego wiecznie maszerujących towarzyszy/ zadaniem będzie takie zablokowanie granicy, by do Brukseli nie przedostał się nie tylko żaden bit informacji, ale i nie przecisnęła się nawet mysz pocztowa.

Źródełka zbliżone do jego nowego miejsca „pracy” wskazują, że nominacja nastąpiła w ostatniej chwili i uniemożliwiła przechwycenie jego intelektu przez NASA lub innych imperialistów.

Gorszy sort zauważa, że powołanie wicka do pilnowania informacji jest spóźnione i mimo kordonów sanitarnych do Brukseli przedarła się informacja o niedozwolonej pomocy publicznej.
Gorszy sort współczuje kolanom Mateuszka i Adriana zmuszonym przez tego pierwszego do pisania, a tego drugiego do podpisywania arcydoskonałych naprawek do arcydoskonałych ustaw.
rmf24.pl/.../...
Zacytuj
 
 
Haji
#7 Haji
3 stycznia 2019, 08:43
A tu mamy małe przypomnienie o korespondencji Lecha K. z Kiszczakiem i o tym, że obaj braciszkowie pili z Kiszczakiem w Magdalence:
rp.pl/.../...
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #8 Taurus
3 stycznia 2019, 11:32
Cytat:
A tu mamy małe przypomnienie o korespondencji Lecha K. z Kiszczakiem i o tym, że obaj braciszkowie pili z Kiszczakiem w Magdalence:
No proszę, nie tylko z Wałęsą generałowie z WRON-y się kontaktowali. Nie pomijali też osób, o których obecnie mówimy "świętej pamięci".
Zacytuj
 
 
Haji
#9 Haji
3 stycznia 2019, 19:22
A potem komentarz FB:
" a bo za PO to /coś tam/"
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #10 Taurus
3 stycznia 2019, 20:14
Cytat:
3 stycznia 2019, 19:22 A potem komentarz FB: " a bo za PO to /coś tam/"


Trwa burza polityczna związana z powołaniem Adama Andruszkiewicza na fotel wiceministra informatyzacji. W dyskusjach pojawia się nie tylko coraz więcej informacji wskazujących na jego skłonności w kierunku faszyzacji ale również informacji wskazujących na sprzyjanie polityce Putina, czy wręcz wspieranie służb rosyjskich, działających w naszym kraju. Kilka dni temu Morawiecki rozpaczliwie wycofywał skandaliczną wersję nowelizacji ustawy o przemocy w rodzinie, opracowaną przez zespół minister Rafalskiej a wiele wskazuje na to, że dał opozycji do ręki kolejny bat na swój rząd i że, być może, będzie musiał wycofać się również z nominacji Andruszkiewicza.

Mocno krytykowałem rządy PO-PSL w czasie ich trwania, takiego jednak - z przeproszeniem - burdelu jak teraz, takiego bezhołowia i niekompetencji nie prezentował chyba dotąd żaden rząd od słynnych wyborów z 4 czerwca.
Zacytuj
 
 
llortcik
#11 llortcik
4 stycznia 2019, 00:56
Przez 5 godzin „naprawiony prokurator” badał uczciwość i patriotyzm popularnego i rozrywanego medialnie Glapy.
Po wyjściu spocony szef NBP ustami swojej, ale NBPowskiej adwokat wyjaśnił, że zarówno całą uczciwość, patriotyzm i niezachwianą wiarę musiał zostawić w depozycie prokuratury, a ponadto dostał rozkaz utajnienia wszystkich kompetencji swoich kociaków.

Inny „naprawiony” prokurator, był bardzo zdziwiony, że to nie w jego i pana Zbyszka kompetencjach, ale w prerogatywach Mateuszka leży zwolnienie zaprzysiężonej tłumaczki prezydentów i premierów /w latach 200?-2015/ z tajemnicy państwowej.

Sam prezes prezesów ma osobiście zbadać sprawę genów Obatela i podjąć decyzję, czy przekazać sprawę zranienia nożem do dalszego procedowania.
Prokuratura już udowodniła, że był trzeźwy, w przeciwieństwie do pozostałych sylwestrowiczów. Niech pierwszy rzuci kamieniem /nożem?/ ten, kto wytrzyma na imprezie, którą sam zafunduje i na której mu nie poleją.

Prezes prezesów przyjmie na audiencji znanego włoskiego wielbiciela Putina, by ustalić wspólną strategię na eurowybory, zaś Mateuszek uda się na Bałkany w poszukiwaniu wielokrotnie obiecanych inwestorów zagranicznych. Gorszy sort sugeruje wycieczkę do Kambodży lub przysłowiowego Bangladesz.
Zacytuj
 
 
llortcik
#12 llortcik
4 stycznia 2019, 01:15
Cytat:
Prezes prezesów przyjmie na audiencji znanego włoskiego wielbiciela Putina, by ustalić wspólną strategię na eurowybory
Nowy strategiczny partner prezesa podczas wizyty w Moskwie.
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #13 Taurus
4 stycznia 2019, 11:16
Cytat:
Sam prezes prezesów ma osobiście zbadać sprawę genów Obatela i podjąć decyzję, czy przekazać sprawę zranienia nożem do dalszego procedowania. Prokuratura już udowodniła, że był trzeźwy, w przeciwieństwie do pozostałych sylwestrowiczów. Niech pierwszy rzuci kamieniem /nożem?/ ten, kto wytrzyma na imprezie, którą sam zafunduje i na której mu nie poleją.
Wygląda na to, że "Młodszy Obatel" zorganizował swojej żonie sylwestrową randkę z kumem, żeby samemu się nie męczyć przy powoływaniu do życia następnego potomka, czy z jakichś innych, jemu tylko znanych względów. Takie przedsięwzięcie wymaga trzeźwości, nawet w Sylwestra. Zasnął jednak, zmęczony tymi troskami a po przebudzeniu się zapomniał, o co chodzi i miał do sklejonej przez siebie pary kochanków, niesłuszne pretensje. W sytuacji Czarneckich trzeba zgłosić do prokuratury informację o możliwości popełnienia przestępstwa i niech to ona się martwi rozwikłaniem sprawy.
Zacytuj
 
 
Haji
#14 Haji
5 stycznia 2019, 14:02
tokfm.pl/.../...
Pis to taki Midas na odwrót. Wszystko, czego dotkną zamienia się w gówno.
Zacytuj
 
 
llortcik
#15 llortcik
5 stycznia 2019, 17:23
Znalezione w sieci:
Cytat:
ROCZNE ZAROBKI ŚWIATOWYCH PRZYWÓDCÓW:
1. Kanclerz Niemiec: 936 tys. zł
2. Rusycystka z NBP 912 tys. zł
3. Premier Wielkiej Brytanii: 859 tys. zł
4. Prezydent Francji: 776 tys. zł
5. Prezydent Rosji: 544 tys. zł
6. Premier Włoch: 496 tys. zł
7. Prezydent Brazylii: 480 tys. zł
Polakom żyje się coraz lepiej...
Gorszy sort ma pytanie do czytających prezesów SSP:
Który z was, będąc na miejscu szefa NBP zamiast aniołka zatrudniłby w roli osobistego kociaczka Putina lub kogokolwiek innego z tej listy?
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #16 Taurus
6 stycznia 2019, 14:24
Cytat:
Znalezione w sieci:
PiS = Posady i Synekury.
Rabują Polskę jawnie i bez zahamowań. Zapomniałem już, ile miała dostawać Sadurska w PZU, była to chyba jednak kwota niższa. Ktoś powinien zrobić zestawienie tych wszystkich synekur, tych tysięcy ludzi zatrudnionych po znajomości i suto wynagradzanych, żeby potem nie mogli się wykpić z odpowiedzialności i udawać świętych.
Podła i sprzedajna zmiana, tfu !!! A Duda podobno już na stoku.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #17 prezes pan
7 stycznia 2019, 13:50
Cytat:
Który z was, będąc na miejscu szefa NBP zamiast aniołka zatrudniłby w roli osobistego kociaczka Putina lub kogokolwiek innego z tej listy?
To musiałbyś zapytać gościa co zatrudnił tego aniołka 11 lat temu.
Aniołek zbrzydł a nowy szef Glapiński go nie zwolnił. A tyle jest na świecie młodych, ładnych aniołków.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #18 prezes pan
7 stycznia 2019, 13:58
Cytat:
Podła i sprzedajna zmiana, tfu !!! A Duda podobno już na stoku.
A ja robię tfu na ciebie.
Wole Dudę na stoku, niż Tuska haratającego w gałę oraz komora włażącego na krzesło w japońskim parlamencie.

PS
A kiedy to Tusk szusował w Dolomitach, pamiętasz?
Wybuch afery Amber Gold - Tusk w Dolomitach
Kryzys gazowy w 2009 roku - Tusk w Dolomitach
Prezentacja raportu MAK o katastrofie smoleńskie - Tusk w Dolomitach
Itd.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #19 prezes pan
7 stycznia 2019, 14:04
Cytat:
Trwa burza polityczna związana z powołaniem Adama Andruszkiewicza na fotel wiceministra informatyzacji.
Jak polonista Boni został ministrem cyfryzacji to było OK.
Dobre rady tego b..a.
www.youtube.com/.../
Brawa dla Korwina, że dał dziadowi w pysk.
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #20 Taurus
7 stycznia 2019, 14:05
Cytat:
A kiedy to Tusk szusował w Dolomitach, pamiętasz? Wybuch afery Amber Gold - Tusk w Dolomitach Kryzys gazowy w 2009 roku - Tusk w Dolomitach Prezentacja raportu MAK o katastrofie smoleńskie - Tusk w Dolomitach Itd.
Nie mam aż tak dobrej pamięci a sprawdzać mi się nie chce. Jedno jest pewne - Tusk jest winien wszystkiemu co było, co jest i co będzie. Wierzą w to głęboko natury prymitywne i skretyniałe, jak ty.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #21 prezes pan
7 stycznia 2019, 14:08
Cytat:
A potem komentarz FB:
" a bo za PO to /coś tam/"
Z tego biorą się wybory moja panno.
Nawet jeśli do wyboru są nieładne panny, zawsze znajdzie się ładniejsza i milsza.
Ty niestety wypadasz na niekorzyść przy każdej.
Zacytuj
 
 
llortcik
#22 llortcik
7 stycznia 2019, 19:00
Cytat:
Który z was, będąc na miejscu szefa NBP zamiast aniołka zatrudniłby w roli osobistego kociaczka Putina lub kogokolwiek innego z tej listy?

To musiałbyś zapytać gościa co zatrudnił tego aniołka 11 lat temu.
Aniołek zbrzydł a nowy szef Glapiński go nie zwolnił. A tyle jest na świecie młodych, ładnych aniołków.
Ojczulku coraz bardziej bosy i coraz bardziej kochany. Do 2015 roku aniołek zarabiał nieźle, ale nie porażająco, Dopiero w 2016 Glapa docenił "walory" właśnie tego i ponad trzykrotnie podniósł jej zarobki /za rok 2017 oświadczenia majątkowego brak/. Gorszy sort obawia się, że po nieuchronnym odejściu prezes NBP zapewni jej godną odprawę związaną z zakazem "pracy" u konkurencji.
źródło: bip.mazovia.pl/.../...
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [1] #23 Taurus
9 stycznia 2019, 15:13
Wizyta w PiS-e Matteo Salvini, wicepremiera i szefa MSW Włoch, założyciela Ligi Północnej, wielkiego przyjaciela Putina i gorącego przeciwnika sankcji gospodarczych wobec Rosji. Spotka się z Brudzińskim i z Kaczyńskim. Media spekulują, czemu służy ta wizyta i czy jest to próba zawiązania przez PiS nowego sojuszu w UE, który wstępnie bym nazwał „Kacza Nostra”.
Zacytuj