Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - grudzień II_2018.

11 grudnia. W Strasburgu miał miejsce zamach terrorystyczny  na jarmarku bożonarodzeniowym, w którym zginęły 3 osoby a kilkanaście zostało rannych. Zamachowiec nie został jeszcze ujęty. Jest to 29--letni Francuz pochodzenia Marokańskiego, urodzony w Strasburgu.


Paraliż w sądach całej Polski. Pracownicy administracyjni, protokolanci i asystenci sędziów, naśladując policjantów, poszli gremialnie na zwolnienia L-4. Domagają się oni podwyżki w wysokości średnio 1000 złotych na miesiąc, z uwagi na katastrofalnie niskie płace w tej grupie zawodowej. Oto wynik reformy sądownictwa autorstwa PiS  – odroczeniu i opóźnieniom ulegnie ogromna ilość spraw sądowych.


Kupiony za 2,5 miliona złotych Audi A8 Be Szydło, którym spowodowano wypadek w Częstochowie „jest przechowywany w sposób właściwy dla tego rodzaju dowodów rzeczowych” -  stwierdził SR w Częstochowie. Internauci proponują żartobliwie, żeby go pociąć na kawałki i sprzedawać  w parafiach jako relikwie, albo żeby go wyklepać i za symboliczną złotówkę przekazać toruńskiemu Rydzykowi.


12 grudnia. Przeciwnicy Therese May w Partii Konserwatywnej mają zamiar złożyć wniosek o jej odwołanie z funkcji szefowej tej partii.


Uprzedzając rozpatrzenie wniosku opozycji o odwołanie rządu, który miał być procedowany w piątek od godziny 21, Morawiecki złożył dzisiaj,  przez zaskoczenie, wniosek o wotum zaufania i po krótkim Konwencie Seniorów zaczął on być procedowany w trybie natychmiastowym. Wynik jest oczywisty, z uwagi na przewagę PiS-u w Sejmie, opozycji chodziło główniej o debatę w tej sprawie.  W przypadku wotum zaufania każdy poseł będzie miał jedynie możliwość zadania pytania i wyznaczono na to minutę.  Opozycja nie będzie więc miała żadnych możliwości poddania rządu krytyce. Akcja premiera wygląda  na rozpaczliwą próbę zakneblowania ust opozycji.
     Cała sprawa zajęła Sejmowi trzy godziny i Morawiecki dostał 231 głosów za. Patrząc na ilość pisiorów w Sejmie nie jest to wynik rewelacyjny. Ponad godzinę Mateuszek, w swoim stylu, uprawiał gloryfikację rządu i jego sukcesów, w czym przebił nawet złotoustego Gierka. Smutne to jednak było i więcej niż naciągane a największy niesmak budziły jego dowcipy i zaczepki rzucane w stronę opozycji.


13 grudnia.  Morawiecki powiedział wczoraj, że podwyżek cen energii elektrycznej w przyszłym roku nie będzie. Tchórzewski coś bąka, że cztery największe  spółki energetyczne wycofają swoje wnioski o podwyżki.  Fajnie, spółki te istnieją jednak na giełdzie a tam obowiązują zasady kapitalistyczne. Jeżeli więc koszt 1 MWh ma wzrosnąć z 242 złotych do 302 złotych, to kto pokryje straty tych spółek? Rocznie będzie to minimum 5 miliardów. Wracamy do gospodarki centralnie planowanej, jak w głębokiej komunie? Pisowscy towarzysze powinni jak najszybciej zacząć regulować też ceny cukru, mąki, mięsa, chleba, ……. I przygotowywać nas, jeśli porządzą przez jeszcze jedną kadencję, do wprowadzania kartek na podstawowe produkty. Czy Morawiecki  jest ekonomicznym analfabetą, kretynem do sześcianu?


14 grudnia. Oglądałem fragmenty debaty sejmowej związanej z wotum nieufności dla rządu, ustawionej przez PiS w okolice godziny 21-ej. Nie chodziło tu o wynik, bo ten był znany, chodziło o samą debatę. Niestety, była ona bardzo ograniczona, ponieważ kluby dostały ekstremalnie mało czasu na swoje wystąpienia. Schetyna do posłów partii rządzącej – „Kiedy patrzę na was teraz, przypomina mi się schyłek PZPR. Rozpoznaję w was ten sam cynizm, pazerność i arogancję, to samo niedołęstwo. To, co komunistom zajęło 30 lat, wam zajęło jedynie trzy”.
     Przyglądałem się tym „kanaliom i mordom zdradzieckim”, mówiąc językiem ich wodza a raczej szamana. Posłużę się zestawem jednego z internautów – „prymitywizm, ćwokowatość, zacofanie, prywata, bałwochwalstwo, megalomania, egoizm, bezczelność, zarozumiałość, pewność siebie, nienawiść do inaczej myślących i czujących, załganie, agresywność, wściekłość, oszczerstwa, oszustwa, niepraworządność, zamiłowanie do mafijnych afer, wazeliniarstwo, służalczość, lizusostwo, …  a do tego jakiś obłęd, czy strach w oczach i głupkowate uśmiechy z prezentacją najnowszych protez, wstawionych za pieniądze podatników”.


15 grudnia. Panna Krysia niespodziewanie oświadczyła, że odchodzi z polityki. „Będę teraz sprzątać po sobie, dbać o zdrowie i pilnować Polski do końca swoich dni” – napisała na twitterze. O okrutna (!!!). Panno Krysiu , ma pani dopiero siedemdziesiątkę, czyli jest w kwiecie wieku. Nie godzi się aż tak zawodzić licznych wielbicieli, zostawiać ich na pastwę losu. Nno … chyba, że uległa pani molestującemu Kaczorowi.


COP 24 został zakończony dzisiaj, późnym wieczorem. Jego owocem jest Pakt Katowicki, będący swego rodzaju mapą drogową realizacji Porozumienia Paryskiego z roku 2015. Ewenementem, a właściwie kompromitacją było przyznanie naszemu krajowi, będącemu gospodarzem, aż dwóch antynagród – „skamieliny dnia” już w dniu otwarcia oraz „skamieliny roku”.


Na gali „europejskich Oscarów” w Sewilli film „Zimna wojna” Wojciecha Smarzowskiego otrzymał tytuł najlepszego filmu europejskiego roku 2018 a jego twórcy otrzymali statuetki jeszcze w czterech kategoriach.


17 grudnia. Niedawno policjanci wygrali swoją batalię o podwyżki stosując metodę „psiej grypy”, czyli biorąc masowo zwolnienia L-4. Podobną zabawę prowadzą od tygodnia administracyjni pracownicy sądownictwa, paraliżując funkcjonowanie tej instytucji a przymierzają się do przejęcia pałeczki nauczyciele. Ta ostatnia grupa planowała akcję dopiero na okres matur, czyli w maju, pojawiają się jednak informacje o spontanicznym, oddolnym jej przyspieszaniu już teraz. Szkoła Podstawowa na warszawskim Ursynowie, na przykład, została unieruchomiona, ponieważ na L-4 przebywa ponad 60%  nauczycieli. Na masowe zwolnienia idą też – podobno – belfrowie z różnych szkół Łodzi, Poznania, Wrocławia i paru innych miejscowości. Morawiecki, który głosi ostatnio, że chce, żeby Polacy zarabiali tyle, co obywatele Zachodniej Europy, ma więc szansę realizować swój pomysł szybciej, niż myślał.


Patrząc na ostatnie wypowiedzi Morawieckiego i Kaczyńskiego można stwierdzić, że PiS nagle i bez reszty zakochał się w UE. Okazuje się, że teraz jesteśmy „bijącym sercem Europy”, chociaż jeszcze niedawno nazywaliśmy ją (Duda) „wyimaginowaną wspólnotą, z której nie mamy żadnych korzyści”, jej flagę (Pawłowicz) – szmatą, Morawiecki zaś twierdził, że środki otrzymywane z Unii pozwalają nam, co najwyżej, naprawiać chodniki. Kto w taką zmianę uwierzy? PiS stwarza  sytuację, żeby wziąć z Unii co się da a potem uciec w krzaki. Wracając do tego „bijącego serca” (Morawiecki) przypominam, że kiedyś ZOMO było nazywane „bijącym sercem partii”.
     UE natomiast, nie czekając na nas, tworzy po raz pierwszy oddzielny budżet dla krajów będących w strefie euro, czyli Europa dwóch prędkości staje się powoli faktem. My zostajemy daleko w tyle, najwyższa więc już pora, żeby pogonić pisiaków od władzy i zacząć przywracać Polsce należną  jej, wysoką pozycję przy unijnym stole.
    

Komentarze  

 
llortcik
#1 llortcik
19 grudnia 2018, 00:26
Rafał Trzaskowski ustąpił i zaakceptował kampanijną wrzutkę Dobrej Zmiany o 98% zniżce na przekształcenia gruntów warszawskich, ale celnie przerzucił piłkę na boisko Jakiego: "Na gruntach komunalnych w Warszawie powrócić ma zniżka 98 proc., a na gruntach skarbu państwa maks. zniżka to 60 proc. Skoro PIS broni bonifikat 98 proc,. to rozumiem, że poprą ustawę zrównującą bonifikaty”
Sądzę, że na zniżce najbardziej zyskają nie Warszawiacy, ale spółki typu Srebrna i ich dobrze zmienione otoczenie oraz wielbiciele smogu.
Opozycja powinna wziąć przykład z Dobrej Zmiany i zażądać szybkiego spełnienia obietnic Mateuszka o budowie dróg i mostów.

Wieczorem Adrian spotkał się z prądowym ministrem, po czym obaj ogłosili Urbi et Orbi, że przysięgając sobie na Konstytucję osiągnęli porozumienie blokujące w 2019 roku wszystkie podwyżki cen energii. Gorszy sort widział już nowe umowy przesłane samorządom przez zakłady energetyczne i zastanawia się ile czasu trwa rok w główkach takich negocjatorów.

Po wczorajszym oranku prawnym niezłomny łamacz Konstytucji przed południem poszukał pocieszenia w ramionach swego największego autorytetu prawnego i płacząc wyznał, że przestrzegając prawa i trzymając się zapisów Konstytucji sędziowie SN i sądów powszechnych wywołali olbrzymią anarchię w jego głowie.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #2 prezes pan
19 grudnia 2018, 07:46
Cytat:
Paraliż w sądach całej Polski. Pracownicy administracyjni, protokolanci i asystenci sędziów, naśladując policjantów, poszli gremialnie na zwolnienia L-4.
Jeśli ktoś idzie do lekarza tylko po to, aby wyłudzić zwolnienie lekarskie, to jest zwykłym oszustem.
Tym gorzej, jak jest to osoba zaufania publicznego (w tym przypadku lekarz) i poświadcza nieprawdę. Pracownik sądu (również osoba zaufania publicznego) bierze udział w tym procederze. Być może za pomocą łapówki.
Jeśli ktoś uważa, że mało zarabia, może po prostu zwolnić się z pracy i poszukać lepszej roboty.

Ale tym gnojkom jest po prostu za dobrze. Nawet na zwykły strajk ich nie stać, bo szkoda im kasy.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #3 prezes pan
19 grudnia 2018, 08:17
Cytat:
Przyznanie naszemu krajowi, będącemu gospodarzem, aż dwóch antynagród – „skamieliny dnia” już w dniu otwarcia oraz „skamieliny roku”.
Tak. Gdzie nam do takiej ekologicznej Francji, która czerpie energię z nieskończenie ekologicznych i bezpiecznych dla środowiska elektrowni atomowych. Codziennych porcji "zielonych", atomowych ekologicznych odpadów nikt nie liczy. Gdzieś sobie tam leżą na dnach oceanów, czy w zużytych wyrobiskach.
Ale nam tradycyjnie trzeba dowalić.
A prawda jest niestety tylko dla rozumnych. (jak złoto dla zuchwałych)
niewygodne.info.pl/.../...

PS.
Ten świat prędzej czy później zginie.
I to jest optymistyczne.

PS2
Pomyślcie, że efekt cieplarniany spowoduje potężne ocieplenie klimatu.
I co się stanie?
Ano to, że ludzie przestaną ogrzewać chałupy.
W związku z tym nadejdzie w końcu epoka lodowcowa. :D
Co nie?
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #4 prezes pan
19 grudnia 2018, 12:22
Następny platfus pod sąd!
Do sądu trafił już akt oskarżenia przeciwko byłemu ministrowi sprawiedliwości w rządzie PO.
Z ustaleń prokuratury wynika, że Grabarczyk, wówczas jeszcze jako wicemarszałek Sejmu i łódzki poseł PO, zwrócił się o pomoc w zdobyciu pozwolenia na broń do znajomego, który skontaktował go z odpowiedzialnym za wydawanie takich decyzji naczelnikiem wydziału w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Poseł i jego znajomy odwiedzili naczelnika w końcu stycznia 2012 roku. W czasie ich rozmowy policjant wezwał podwładną, której wręczył pieniądze i wysłał do banku, by natychmiast opłaciła za Grabarczyka wniosek o pozwolenie na broń.
Prokuratura zarzuca byłemu ministrowi, a obecnie wiceprzewodniczącemu Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej – Koalicja Obywatelska, poświadczenie nieprawdy w protokole z egzaminu na broń i w kartach egzaminacyjnych oraz przekroczenie uprawnień w celu osiągnięcia osobistej korzyści. Za pierwsze przestępstwo grozi do 8 lat, za drugie – do 10 lat więzienia.

Nie wierzę, że spotka go jakakolwiek kara.
Kto ma go skazać, czerwona kasta?
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #5 prezes pan
19 grudnia 2018, 12:35
Dziennikarze Polskiego Radia i Rzeczpospolitej dotarli szkicu listu do Wałęsy napisanego własnoręcznie przez gen. Czesława Kiszczaka byłego szefa MSW 14 grudnia 2004 r. Miała to być odpowiedź na słowa Lecha Wałęsy, które wypowiedział w programie telewizyjnym "Z Wałęsą na rybach" z 12 grudnia 2004. W programie Wałęsa miał wyznać: Już po internowaniu, "ale jeszcze przed wydarzeniami z kopalni Wujek dzwonili do mnie generałowie. Jeden z nich powiedział, że musi kilku zginąć, żeby zastraszyć [naród – uzup. autorów]. Ujawniam to po raz pierwszy...".

Pieprzony kolaborant, który paraduje w łachu z napisem kon-sty-tu-cja. To się w pale nie mieści.
W pierwszych dniach stanu wojennego ludzi się pałowało, zamykało, strzelało do nich,
a Bolka podejmowali obiadami. Miał rację Mazguła, że "było kulturalnie" ... I SMACZNIE!!!
www.youtube.com/.../
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #6 Taurus
19 grudnia 2018, 13:12
Cytat:
Tym gorzej, jak jest to osoba zaufania publicznego (w tym przypadku lekarz) i poświadcza nieprawdę. Pracownik sądu (również osoba zaufania publicznego) bierze udział w tym procederze. Być może za pomocą łapówki.
Coraz mniej u nas, jak widać, osób zaufania publicznego. Nie można za takie uznać - jak piszesz - lekarzy, pracowników sądownictwa, policjantów, teraz już nauczycieli, polityków, ze szczególnym uwzględnieniem posłów, senatorów i członków rządu, radnych (Kałuża i inni), ... Kto jeszcze został?

Cytat:
Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej – Koalicja Obywatelska, poświadczenie nieprawdy w protokole z egzaminu na broń i w kartach egzaminacyjnych oraz przekroczenie uprawnień w celu osiągnięcia osobistej korzyści.
Ty z pewnością chwalisz się tym, że masz maturę. Robisz jednak straszne błędy gramatyczne, których posiadacz matury robić nie powinien. Wniosek? - Maturę wyłudziłeś albo komuś dałeś w łapę. Nie wiem, ile pierdla grozi za takie przestępstwo, powinna to być jednak solidna ilość lat.

W programie Wałęsa miał wyznać: Już po internowaniu, "ale jeszcze przed wydarzeniami z kopalni Wujek dzwonili do mnie generałowie. Jeden z nich powiedział, że musi kilku zginąć, żeby zastraszyć [naród – uzup. autorów]. Ujawniam to po raz pierwszy...".

I o czym to świadczy, prymitywie? Czy fakt, że do Wałęsy dzwonili jacyś generałowie jest świadectwem na jego przestępstwo, czy też jest dowodem na to, że był niekwestionowanym przywódcą opozycji i się z nim liczono?
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #7 prezes pan
19 grudnia 2018, 13:50
Cytat:
Coraz mniej u nas, jak widać, osób zaufania publicznego.
Otóż przyjacielu, odkąd postkomuna rządziła, nie było osób zaufania publicznego.
Po dojściu komunistów do władzy, wymordowano lub skazano na łagry wielu przedwojennych sędziów i nauczycieli. O policjantach nie wspomnę, bo stworzono od zera MO.
Teraz, to już jest trzecie pokolenie tych SBków, sędziów czy nauczycieli.
Powoływano sędziów po jakichś kursach. Tak samo nauczycieli.
Ty jesteś dumny ze swojej komunistycznej matury? Gratuluję.
Wystarczy,że się odezwiesz już widać kto to.
Rządy Prawa i Sprawiedliwości bezlitośnie to uwidaczniają.

Cytat:
Czy fakt, że do Wałęsy dzwonili jacyś generałowie jest świadectwem na jego przestępstwo, czy też jest dowodem na to, że był niekwestionowanym przywódcą opozycji i się z nim liczono?
Nic nie rozumiesz?
On miał wiedzę, że kilku musi zginąć. I co z tym zrobił?
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #8 Taurus
19 grudnia 2018, 18:17
Cytat:
Otóż przyjacielu, odkąd postkomuna rządziła, nie było osób zaufania publicznego. Po dojściu komunistów do władzy, wymordowano lub skazano na łagry wielu przedwojennych sędziów i nauczycieli. O policjantach nie wspomnę, bo stworzono od zera MO. Teraz, to już jest trzecie pokolenie tych SBków, sędziów czy nauczycieli. Powoływano sędziów po jakichś kursach. Tak samo nauczycieli. Ty jesteś dumny ze swojej komunistycznej matury? Gratuluję. Wystarczy,że się odezwiesz już widać kto to. Rządy Prawa i Sprawiedliwości bezlitośnie to uwidaczniają.
Jednym słowem, według ciebie, nie ma w Polsce Polaków - patriotów, z wyjątkiem takiego brylantu, jak Kaczor. Patrząc na zachowania ludzi z PiS-u, pozom destrukcji. który nam zafundowali i ilość afer, trudno ich również nazwać osobami zaufania społecznego. Nic, tylko usiąść i płakać. Nie widzisz fałszu w tym, co piszesz, naprawdę nie widzisz?

Cytat:
Nic nie rozumiesz? On miał wiedzę, że kilku musi zginąć. I co z tym zrobił?
Jeśli nawet miał taką wiedzę, to co mógł zrobić? Tym bardziej, że przecież i on, i cały zarząd Solidarności był internowany?! Co ty byś zrobił na jego miejscu w tamtej sytuacji?
Zacytuj
 
 
Haji
#9 Haji
19 grudnia 2018, 23:05
Jak widać FB nie ogarnia, że większość ludzi po 40 może bez problemu uzyskać zwolnienie na rzeczywiste dolegliwości i uzyskać czas na wykonanie niezbędnych badań. Po prostu w ferworze codzienności zwykle takie uciążliwości ignorujemy. Nie trzeba oszukiwać. Nic a nic.

Przy okazji MEN dało po raz kolejny koncertowo ciała:
krakow.wyborcza.pl/.../...
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #10 prezes pan
20 grudnia 2018, 07:43
Cytat:
Patrząc na zachowania ludzi z PiS-u, pozom destrukcji. który nam zafundowali i ilość afer, trudno ich również nazwać osobami zaufania społecznego. Nic, tylko usiąść i płakać. Nie widzisz fałszu w tym, co piszesz, naprawdę nie widzisz?
Wybacz, ale nie widzę.
Nie wiem gdzie ty widzisz ten fałsz. Zasypałbym cię tutaj obietnicami Tuska, nagraniami jak to obiecywał ciepłe posiłki dla dzieci w szkołach, podatki 3x15, laptopy itp. A po wygranych wyborach powiedział, że teraz to benzyna może być po 7zł.

I ty będziesz mnie pouczał kto jest warty zaufania społecznego?
Możesz siąść i płakać. Jest to płacz chorego człowieka. Choroba ta, to nienawiść, którą cię zarazili i nie ma na nią lekarstwa. Tylko eutanazja tobie pozostała.


Cytat:
Jeśli nawet miał taką wiedzę, to co mógł zrobić? Tym bardziej, że przecież i on, i cały zarząd Solidarności był internowany?! Co ty byś zrobił na jego miejscu w tamtej sytuacji?
Ostrzegłbym górników, że będą do nich strzelać. Zastanowił bym się nad formą strajku.
Ale on widocznie chciał tych ofiar, bo to uwiarygodniało walkę.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #11 prezes pan
20 grudnia 2018, 08:08
Jednak warto przypomnieć obietnice. Można rozważyć komu warto zaufać.
www.youtube.com/.../
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #12 Taurus
20 grudnia 2018, 08:47
Cytat:
Ostrzegłbym górników, że będą do nich strzelać. Zastanowił bym się nad formą strajku. Ale on widocznie chciał tych ofiar, bo to uwiarygodniało walkę.
G.... prawda, jak pisał ksiądz Tischner. Nic byś nie zrobił i nikogo byś nie ostrzegł, bo byłbyś odcięty od kontaktów ze światem, tak jak on był. Mógłbyś się zastanawiać nad formą czegoś tam i to wszystko co byś mógł. Jakbyś się czuł, gdyby po latach inni powiedzieli, że w tych warunkach nie zorganizowałeś ogólnopolskiego strajku, bo widocznie chciałeś, żeby tak się stało, czyli popierałeś komuchów?
Wielkość Wałęsy z tamtego okresu polega właśnie na tym, że nie dał się przekupić, mimo kadzenia. pozorowania szacunku w stosunku do niego, pism od generałów, itd. , itp. Jaruzelski wiedział, że długo stanu wojennego nie utrzyma, bo papież, bo Reagan i Tchacher, bo dotkliwe sankcje i międzynarodowa izolacja. Gdyby udało mu się przekupić Wałęsę, miałby potężny atut w ręku. Trzeba było mieć charakter i upór Wałęsy, żeby się nie dać kupić, czyli coś, za co go cenię, mimo potężnej ilości wad. Ty tego jednak nie zrozumiesz, bo po prostu masz wykrzywione poczucie sprawiedliwości i honoru, bo po prostu z jakichś tam względów nie chcesz, czy nie możesz. Dlatego tak długo i tak spokojnie tłumaczę ci, co to jest wielkość i co to jest patriotyzm. Patriotyzm współczesny a nie ten charakterystyczny dla dawnych możnowładców, u których czyny wielkie przeplatały się z tyranią i zwykłymi zbrodniami.
Zacytuj
 
 
Haji
#13 Haji
20 grudnia 2018, 09:23
"Kierownictwo resortu zdrowia musiało odbyć weekendową naradę w luksusowym hotelu, bo w ministerstwie nie ma warunków do pracy do późna w nocy i potrzebny byłby catering."
wyborcza.pl/.../...
No tak, bo weekend na koszt firmy farmaceutycznej zakończone wpisaniem jej produktów na listę leków refundowanych to nie jest korupcja. Mafia się bawi,
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #14 prezes pan
20 grudnia 2018, 09:51
Cytat:
Nic byś nie zrobił i nikogo byś nie ostrzegł, bo byłbyś odcięty od kontaktów ze światem, tak jak on był.
Z tobą jest ten problem, że po prostu nie umiesz, a może nie chcesz logicznie pomyśleć. A może powstała u ciebie blokada na racjonalne wyciąganie wniosków.
Ten list Kiszczaka był on reakcją na jedną z wypowiedzi Lecha Wałęsy w telewizji w 2004 roku. Były prezydent miał wówczas powiedzieć, że tuż po jego zatrzymaniu 12 grudnia 1981 roku, ale jeszcze przed masakrą górników w kopalni "Wujek” dzwonili do niego różni generałowie. Jeden z nich miał stwierdzić, że aby zastraszyć naród musi zginąć kilka osób. "

No i teraz jakbyś pomyślał nad tym co powiedziałeś. Że Bolek był odcięty od kontaktów ze światem.
Biedak był odcięty od świata, ale miał telefon. I dzwonili nawet do niego różni generałowie i ucinał sobie z nimi pogaduszki.
Oczywiście sam pewnie nie mógł zadzwonić?To po co do niego dzwonili, skoro był internowany i nic do powiedzenia nie miał.

Zresztą Kiszczak prosił w liście o ujawnienie nazwisk tych generałów. Stwierdził, że stan wojenny był zaplanowany tak, by obyło się bez ofiar.
"Dlatego jesteśmy zaskoczeni Pańską informacją po 23 latach, że jacyś generałowie planowali śmiertelne ofiary" - pisze Kiszczak Wałęsie.

To wygląda na to, że Bolek jest bardziej umoczony w stan wojenny niż Kiszczak.
Nie dziwi mnie teraz, że Wałęsa nie chce się przyznać do kolaboracji z generałami Stanu Wojennego. On ma dużo więcej za uszami niż nam się wydaje.
Być może kiedyś historycy wykażą, że to Kiszczakowi winniśmy dziękować.
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #15 Taurus
20 grudnia 2018, 11:35
Cytat:
To wygląda na to, że Bolek jest bardziej umoczony w stan wojenny niż Kiszczak. Nie dziwi mnie teraz, że Wałęsa nie chce się przyznać do kolaboracji z generałami Stanu Wojennego. On ma dużo więcej za uszami niż nam się wydaje. Być może kiedyś historycy wykażą, że to Kiszczakowi winniśmy dziękować.
Jest oczywiste i od dawna potwierdzone przez kogo trzeba. że stan wojenny wprowadził, a przynajmniej przygotował Lech Wałęsa w porozumieniu z generałami i Moskwą z jednej a JPII i Reaganem z drugiej strony. Jest ci ten paskudnik odpowiedzialny tedy za zło wszelakie, podobnie jak niegodziwiec i zdrajca Tusk. Módlmy się zatem o lepsze jutro do naszego jedynego wybawiciela Kaczora i do jego namiestnika. ojca Podgrzybka toruńskiego, Amen.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #16 prezes pan
20 grudnia 2018, 12:11
Cytat:
Jest oczywiste i od dawna potwierdzone przez kogo trzeba. że stan wojenny wprowadził, a przynajmniej przygotował Lech Wałęsa w porozumieniu z generałami i Moskwą z jednej a JPII i Reaganem z drugiej strony. Jest ci ten paskudnik odpowiedzialny tedy za zło wszelakie, podobnie jak niegodziwiec i zdrajca Tusk. Módlmy się zatem o lepsze jutro do naszego jedynego wybawiciela Kaczora i do jego namiestnika. ojca Podgrzybka toruńskiego, Amen.
No i pełna zgoda.
Tylko po co ten sarkazm.
Nie wystarczyło napisać. Wielki przywódca Jarosław i jego mentor duchowy Ojciec Rydzyk,wielki patriota, wielki kapłan, wielka osoba.

Zakrzyknijmy więc razem:
Wolimy Rydzyka od Tuska i Michnika!
Szanujemy Jarosława, potępiamy kapusia Bolesława
Zacytuj
 
 
Haji
#17 Haji
20 grudnia 2018, 12:19
Pacz pan, pracownicy TV republika nie chcą pracować za "bóg zapłać".
wyborcza.pl/.../
To, że Sakiewicz nie chce rozstać się z forsą akurat niespecjalnie dziwi.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #18 prezes pan
20 grudnia 2018, 13:52
Cytat:
Pacz pan, pracownicy TV republika nie chcą pracować za "bóg zapłać".
Pacz pani, a jakby tak dużo zarabiali, to by GW trąbiła,że rząd PiS wspomaga TV Republikę poprzez reklamy państwowych firm.
A przecież mamy prawa rynku, o czym dotkliwie się przekonała Gazeta Wyborcza.
Gdyby nie dotacje od Sorosa, już byłoby po GW.
Zacytuj
 
 
Haji
#19 Haji
20 grudnia 2018, 15:45
Usprawiedliwiasz niepłacenie pracownikom pensji. Łajza z Ciebie.
Zacytuj
 
 
llortcik
#20 llortcik
21 grudnia 2018, 00:39
Haji napisał:
"Kierownictwo resortu zdrowia musiało odbyć weekendową naradę w luksusowym hotelu, bo w ministerstwie nie ma warunków do pracy do późna w nocy i potrzebny byłby catering."
Nie po to kierownictwo zawierzało całą Służbę Zdrowia, by teraz nie móc odbyć przysłowiowej „narady” czy też obciążać je jakąkolwiek odpowiedzialnością za cokolwiek. Znający realia Służby Zdrowia gorszy sort spodziewa się, że pan Zbyszek "weszcznie" śledztwo przeciwko Częstochowie i oskarży znajdujący się tam obraz o niedopełnienie obowiązków.

Pewien przypadkowy spacerowicz, nomen omen Kaczorek, przypadkowo przechodząc obok Wołomina uzyskał przypadkowy kredyt, którego nieprzypadkowo nie spłacił. Gorszy sort deklaruje, że /mimo od poczęcia wrodzonej nienawiści do dóbr doczesnych/jeśli kiedykolwiek od kogokolwiek dostanie kredyt i nie będzie musiał go spłacać to nie odda nawet przysłowiowej złotówki.


Jedyna na świecie osobistość, która potrafi nieustannie kłamać każdą częścią swego ciała znalazła się w Londynie, gdzie uzyskała potwierdzenie wynegocjowanych przez UE warunków Brexitu. Równocześnie zaapelował on do brytyjskiej Polonii, by porzuciła ona życie w funtowym luksusie i powróciła do Macierzy, by za… za miskę ryżu budować dobrobyt Dobrej Zmiany i chwalić wielkość towarzysza prezesa.

Od tygodnia wszyscy dobrozmiennicy głoszą Urbi et Orbi, że zapisy morawiecko-leninowskie go NEPu najlepiej świadczą, że podwyżek cen energii nie będzie, a sam geniusz premiera i jemu podobnych „ekonomistów” zdoła wstrzymać wszelki ruch elektronów. Natomiast wolnymi, ale krnąbrnymi elektronami, które mimo nakazu partyjnego pozwolą sobie na jakikolwiek spacerek zajmie się prokuratura pana Zbyszka.

Dobre: twitter.com/.../...
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #21 prezes pan
21 grudnia 2018, 07:31
Centrum Monitoringu Wolności Prasy „zatroskane” o dziennikarzy TVN-u, po tym jak portal wPolityce.pl ujawnił szokujące kulisy „urodzin Hitlera”, skierowało pismo do Prokuratury w Gliwicach z prośbą o udzielenie informacji w sprawie śledztwa dot. reportażu „Superwizjera”.
Jak się okazuje TVN „zapodział” gdzieś tzw. surowy materiał z leśnej maskarady,
Gdzie się podziała „surówka” materiału ze słynnych już „urodzin Adolfa Hitlera”, zorganizowanych w maju 2017 roku w lesie pod Wodzisławiem Śląskim? Czy stacja chce ją ukryć? Może ma coś do ukrycia? Czy przekaże ją prokuraturze skoro jak przekonuje, materiał nie był maskaradą?
Spotkanie było kilkugodzinne, zaś reportaż zawierał kilkanaście wybranych minut.
W udzielonej Prokuraturze odpowiedzi, datowanej na 23 stycznia 2018 roku, stacja TVN wskazała na trudności, dotyczące odszukania wszystkich nagrań - „ze względu na okres ferii zimowych”. W kolejnym piśmie z dnia 5 lutego 2018 roku telewizja ta poinformowała, że nie udało się ich odnaleźć.

Dziwne, że TVN nie posiada całości nagrania, co stanowiłoby bardzo cenny i obiektywny materiał dowodowy, pozwalający odtworzyć przebieg "urodzin Hitlera" od początku do końca. Pozwoliłoby to na wszechstronne wyjaśnienie sprawy i byłoby potwierdzeniem, że zaangażowani w sprawę reporterzy TVN dochowali standardów dziennikarskiej uczciwości i rzetelności.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #22 prezes pan
21 grudnia 2018, 11:15
Nie do wiary! Żakowski miał nagły przypływ szczerości.
Jacek Żakowski w TOK FM:
"Oglądałem posiedzenie Rady Warszawy. Pokazało, z jakim horrorem będziemy mieć do czynienia, jeśli w 2019 r. wygra opozycja. Kompletny brak szacunku dla reguł demokracji. Blokowanie debaty. Marszałek Kuchciński to szczeniak przy tym, co się wczoraj działo"
www.msn.com/.../ar-BBRfQe8

PS
A może wreszcie na oczy przejrzał? To co PO zrobiło w Warszawie to przedsmak, co zrobią jak się dorwą do władzy. Puste Obietnice tuż przed wyborami i zwrot o 180 stopni po wyborach. Pokaz niesamowitej arogancji i przedmiotowego traktowania wyborców. Nie mogli zrobić lepszego prezentu świątecznego PiS-owi.
Zacytuj
 
 
llortcik
+1 [1] #23 llortcik
21 grudnia 2018, 23:52
Znalezione w necie:
Świąteczna oferta banków: Niespłacalne kredyty "Kaczorek" i "bracia Karnowscy".
Tylko dla "dobrze zmienionych" klientów.

Brałbym w ciemno, ale niejaki Bierecki zajął wszystkie miejsca w kolejce.

Mateuszek wystąpił na konferencji i za przykładem dawnych towarzyszy ogłosił, że na przyszły rok partia zawiesiła działanie praw ekonomii w energetyce, a Adrianowi i "dobrze zmienionym" parlamentarzystom wyznaczyła kilkugodzinny termin realizacji.
Gorszy sort ciekaw jest ile czeka nas "naprawek" tego dzieła i czy partia nie może kolejnym dekretem wstrzymać wszelkie podwyżki cen.
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [2] #24 Taurus
22 grudnia 2018, 09:17
Cytat:
A może wreszcie na oczy przejrzał? To co PO zrobiło w Warszawie to przedsmak, co zrobią jak się dorwą do władzy. Puste Obietnice tuż przed wyborami i zwrot o 180 stopni po wyborach. Pokaz niesamowitej arogancji i przedmiotowego traktowania wyborców. Nie mogli zrobić lepszego prezentu świątecznego PiS-owi.
Czy nie zakładasz, w mądrości swojej niedościgniony, że warszawscy radni gdzieś się tego nauczyli? Na przykład w Sejmie? Na przykład z postępowania Kuchcińskiego wobec Szczerby i tylu innych? Powinni jeszcze wprowadzić kary pieniężne dla radnych opozycji, ograniczyć im czas wystąpienia do pół minuty, ...., itd.
Jeżeli po przejęciu rządów obecna opozycja chciałaby się mścić na pisie to nic nie musi wymyślać, wystarczy, że będzie kopiować jego obecne działania.
Zacytuj
 
 
Haji
#25 Haji
22 grudnia 2018, 17:00
Rzecznik CBA (walczący z przekrętami w SKOK) ma niespłacony kredyt w SKOK Wołomin. Pis tylko potwierdza, jak bardzo umoczony jest w tę aferę.
crowdmedia.pl/.../
Pis pomaga niepełnosprawnym, chyba że masz autyzm, to wtedy już nie.
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [2] #26 Taurus
24 grudnia 2018, 13:11
Na nasze najwspanialsze Święta, celebrujące narodziny Jezusa Chrystusa, życzę jego błogosławieństwa a także spełnienia marzeń wszystkim piszącym na tym portalu, jego Administratorom, jak również odwiedzającym "Nasze Państwo" czytelnikom.
Zdrowych, Radosnych, Pogodnych Świąt.
Taurus,
Zacytuj
 
 
llortcik
#27 llortcik
24 grudnia 2018, 15:58
Wesołych

Świąt


Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #28 prezes pan
28 grudnia 2018, 07:59
Wszystkiego dobrego!
Żeby PiS wygrał wszystkie wybory!
W Nowym Roku nowa moda!
Zacytuj
 
 
llortcik
+1 [1] #29 llortcik
29 grudnia 2018, 03:19
W stolicy spadł z nieba pierwszy grający sarkofag, na którym termo baryczni wojacy będą mieli okazję wyciągając nogi wzmocnić swój patriotyzm, gdy tylko poczują nieodpartą potrzebę odpoczynku podczas walki ze specnazem. Jak ćwierkają warszawskie gołębie już podczas testowania obiekt wrzasnął: „Mariusz, ja kosztowałam 30 tys., Nie wycieraj mnie, Wytrzyj swoją D…/siedzenie/.


Z końcem roku dotarła do sejmu decyzja władz partii, by wstrzymać wszelki ruch elektronów, a związanymi z tym niedogodnościami obciążyć rok 2020. Jak sygnalizują dwa dachowce sam prezes prezesów w swojej piwniczce gromadzi zapas prądu na ten nieszczęsny rok.
Na Nowogrodzkiej zauważono tłumy ekonomistów ze wszystkich krajów i katedr, którzy posypawszy głowy popiołem z prapolskich kopciuchów padli na kolana błagając o wybaczenie za popełniane błędy i wypaczenia.
Sam Mateuszek wyjaśniając swe poczynania przyznał, że całemu zamieszaniu winna jest UE i PO. Gorszy sort sygnalizuje. Że przez całe trzy lata wiedza o ustaleniach szczytów unijnych docierała do główki Mateuszka pokonując złogi smogu i barykady zbudowane ze stępek, kołków prezesa i tym podobnych aktów erekcyjnych, by objawić się tuż przed Nowym Rokiem.
Gorszy sort nie jest zdziwiony, że wydobywający się dziś z ust Mateuszka stek prawd zaprzeczył stekowy jego słów wypowiedzianych na początku 2016 roku, że po 3 miesiącach rządzenia Dobra Zmiana naprawiła wszystkie błędy poprzedników, a Polska stała się kwitnącym dobrami krajem. Należy docenić, że sam nominat samego prezesa uważa, że przez pozostały okres zajmował się jedynie niszczeniem.
Gorszy sort został przedwcześnie wprawiony w sylwestrowy nastrój stwierdzeniem Tchórzewskiego: „chcę rozwijać sferę najbiedniejszych ludzi”
Obrazki od Tomasz Skory

Dziwnym trafem dwie nienepotyczne latorośle 29 i 19 lat/ /bezwstydnego, jak sam określił/Cymańskiego znalazły pracę w spółkach energetycznych. Tym samym Tadzio zakasował Glapińskiego i jego rajstopianki.
trojmiasto.wyborcza.pl/.../...
Zacytuj
 
 
llortcik
+1 [1] #30 llortcik
29 grudnia 2018, 12:09
Takie "talenta" trzeba promować. Gorszy sort uważa, że dla dobra naszych portfeli i budżetu powinny zostać polskim towarem eksportowym.

natemat.pl/.../
natemat.pl/.../
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [2] #31 Taurus
29 grudnia 2018, 17:01
Rozumiem, że te 392 tysiące złotych to tylko dodatkowy obryw, taki na waciki. Dyrektor gabinetu szefa NBP, czyli - po pisowskiemu - właściciela największego banku, powinna zarabiać tyle ale w Euro albo innych funtach, nieprawdaż?
Zacytuj
 
 
llortcik
+1 [1] #32 llortcik
30 grudnia 2018, 00:29
Jak gruchają góralskie dachowce dostrzeżono Adriana przed podjęciem decyzji ze świeczką w zaciśniętej w pięść dłoni oczekującego na tłumy przypadkowych spacerowiczów lub choćby tłumu przypadkowego prezesa pozwalającego mu podjąć decyzję o uszczęśliwieniu donbaskich oligarchów.
Sam Widelec oświadczył, że według jego pojmowania świata nikt, a szczególnie UE nie dowie się o niedozwolonej pomocy dla firm produkujących smog, a Internety nie mają prawa istnieć bez pozwolenia Dobrej Zmiany.

Zupełnie przypadkowo sprawcy wybicia szyb w domu syna Tuska po wykazaniu się tym zbożnym dokonaniem otrzymali zatrudnienie w SSP.
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać