Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - grudzień II_2018.

11 grudnia. W Strasburgu miał miejsce zamach terrorystyczny  na jarmarku bożonarodzeniowym, w którym zginęły 3 osoby a kilkanaście zostało rannych. Zamachowiec nie został jeszcze ujęty. Jest to 29--letni Francuz pochodzenia Marokańskiego, urodzony w Strasburgu.


Paraliż w sądach całej Polski. Pracownicy administracyjni, protokolanci i asystenci sędziów, naśladując policjantów, poszli gremialnie na zwolnienia L-4. Domagają się oni podwyżki w wysokości średnio 1000 złotych na miesiąc, z uwagi na katastrofalnie niskie płace w tej grupie zawodowej. Oto wynik reformy sądownictwa autorstwa PiS  – odroczeniu i opóźnieniom ulegnie ogromna ilość spraw sądowych.


Kupiony za 2,5 miliona złotych Audi A8 Be Szydło, którym spowodowano wypadek w Częstochowie „jest przechowywany w sposób właściwy dla tego rodzaju dowodów rzeczowych” -  stwierdził SR w Częstochowie. Internauci proponują żartobliwie, żeby go pociąć na kawałki i sprzedawać  w parafiach jako relikwie, albo żeby go wyklepać i za symboliczną złotówkę przekazać toruńskiemu Rydzykowi.


12 grudnia. Przeciwnicy Therese May w Partii Konserwatywnej mają zamiar złożyć wniosek o jej odwołanie z funkcji szefowej tej partii.


Uprzedzając rozpatrzenie wniosku opozycji o odwołanie rządu, który miał być procedowany w piątek od godziny 21, Morawiecki złożył dzisiaj,  przez zaskoczenie, wniosek o wotum zaufania i po krótkim Konwencie Seniorów zaczął on być procedowany w trybie natychmiastowym. Wynik jest oczywisty, z uwagi na przewagę PiS-u w Sejmie, opozycji chodziło główniej o debatę w tej sprawie.  W przypadku wotum zaufania każdy poseł będzie miał jedynie możliwość zadania pytania i wyznaczono na to minutę.  Opozycja nie będzie więc miała żadnych możliwości poddania rządu krytyce. Akcja premiera wygląda  na rozpaczliwą próbę zakneblowania ust opozycji.
     Cała sprawa zajęła Sejmowi trzy godziny i Morawiecki dostał 231 głosów za. Patrząc na ilość pisiorów w Sejmie nie jest to wynik rewelacyjny. Ponad godzinę Mateuszek, w swoim stylu, uprawiał gloryfikację rządu i jego sukcesów, w czym przebił nawet złotoustego Gierka. Smutne to jednak było i więcej niż naciągane a największy niesmak budziły jego dowcipy i zaczepki rzucane w stronę opozycji.


13 grudnia.  Morawiecki powiedział wczoraj, że podwyżek cen energii elektrycznej w przyszłym roku nie będzie. Tchórzewski coś bąka, że cztery największe  spółki energetyczne wycofają swoje wnioski o podwyżki.  Fajnie, spółki te istnieją jednak na giełdzie a tam obowiązują zasady kapitalistyczne. Jeżeli więc koszt 1 MWh ma wzrosnąć z 242 złotych do 302 złotych, to kto pokryje straty tych spółek? Rocznie będzie to minimum 5 miliardów. Wracamy do gospodarki centralnie planowanej, jak w głębokiej komunie? Pisowscy towarzysze powinni jak najszybciej zacząć regulować też ceny cukru, mąki, mięsa, chleba, ……. I przygotowywać nas, jeśli porządzą przez jeszcze jedną kadencję, do wprowadzania kartek na podstawowe produkty. Czy Morawiecki  jest ekonomicznym analfabetą, kretynem do sześcianu?


14 grudnia. Oglądałem fragmenty debaty sejmowej związanej z wotum nieufności dla rządu, ustawionej przez PiS w okolice godziny 21-ej. Nie chodziło tu o wynik, bo ten był znany, chodziło o samą debatę. Niestety, była ona bardzo ograniczona, ponieważ kluby dostały ekstremalnie mało czasu na swoje wystąpienia. Schetyna do posłów partii rządzącej – „Kiedy patrzę na was teraz, przypomina mi się schyłek PZPR. Rozpoznaję w was ten sam cynizm, pazerność i arogancję, to samo niedołęstwo. To, co komunistom zajęło 30 lat, wam zajęło jedynie trzy”.
     Przyglądałem się tym „kanaliom i mordom zdradzieckim”, mówiąc językiem ich wodza a raczej szamana. Posłużę się zestawem jednego z internautów – „prymitywizm, ćwokowatość, zacofanie, prywata, bałwochwalstwo, megalomania, egoizm, bezczelność, zarozumiałość, pewność siebie, nienawiść do inaczej myślących i czujących, załganie, agresywność, wściekłość, oszczerstwa, oszustwa, niepraworządność, zamiłowanie do mafijnych afer, wazeliniarstwo, służalczość, lizusostwo, …  a do tego jakiś obłęd, czy strach w oczach i głupkowate uśmiechy z prezentacją najnowszych protez, wstawionych za pieniądze podatników”.


15 grudnia. Panna Krysia niespodziewanie oświadczyła, że odchodzi z polityki. „Będę teraz sprzątać po sobie, dbać o zdrowie i pilnować Polski do końca swoich dni” – napisała na twitterze. O okrutna (!!!). Panno Krysiu , ma pani dopiero siedemdziesiątkę, czyli jest w kwiecie wieku. Nie godzi się aż tak zawodzić licznych wielbicieli, zostawiać ich na pastwę losu. Nno … chyba, że uległa pani molestującemu Kaczorowi.


COP 24 został zakończony dzisiaj, późnym wieczorem. Jego owocem jest Pakt Katowicki, będący swego rodzaju mapą drogową realizacji Porozumienia Paryskiego z roku 2015. Ewenementem, a właściwie kompromitacją było przyznanie naszemu krajowi, będącemu gospodarzem, aż dwóch antynagród – „skamieliny dnia” już w dniu otwarcia oraz „skamieliny roku”.


Na gali „europejskich Oscarów” w Sewilli film „Zimna wojna” Wojciecha Smarzowskiego otrzymał tytuł najlepszego filmu europejskiego roku 2018 a jego twórcy otrzymali statuetki jeszcze w czterech kategoriach.


17 grudnia. Niedawno policjanci wygrali swoją batalię o podwyżki stosując metodę „psiej grypy”, czyli biorąc masowo zwolnienia L-4. Podobną zabawę prowadzą od tygodnia administracyjni pracownicy sądownictwa, paraliżując funkcjonowanie tej instytucji a przymierzają się do przejęcia pałeczki nauczyciele. Ta ostatnia grupa planowała akcję dopiero na okres matur, czyli w maju, pojawiają się jednak informacje o spontanicznym, oddolnym jej przyspieszaniu już teraz. Szkoła Podstawowa na warszawskim Ursynowie, na przykład, została unieruchomiona, ponieważ na L-4 przebywa ponad 60%  nauczycieli. Na masowe zwolnienia idą też – podobno – belfrowie z różnych szkół Łodzi, Poznania, Wrocławia i paru innych miejscowości. Morawiecki, który głosi ostatnio, że chce, żeby Polacy zarabiali tyle, co obywatele Zachodniej Europy, ma więc szansę realizować swój pomysł szybciej, niż myślał.


Patrząc na ostatnie wypowiedzi Morawieckiego i Kaczyńskiego można stwierdzić, że PiS nagle i bez reszty zakochał się w UE. Okazuje się, że teraz jesteśmy „bijącym sercem Europy”, chociaż jeszcze niedawno nazywaliśmy ją (Duda) „wyimaginowaną wspólnotą, z której nie mamy żadnych korzyści”, jej flagę (Pawłowicz) – szmatą, Morawiecki zaś twierdził, że środki otrzymywane z Unii pozwalają nam, co najwyżej, naprawiać chodniki. Kto w taką zmianę uwierzy? PiS stwarza  sytuację, żeby wziąć z Unii co się da a potem uciec w krzaki. Wracając do tego „bijącego serca” (Morawiecki) przypominam, że kiedyś ZOMO było nazywane „bijącym sercem partii”.
     UE natomiast, nie czekając na nas, tworzy po raz pierwszy oddzielny budżet dla krajów będących w strefie euro, czyli Europa dwóch prędkości staje się powoli faktem. My zostajemy daleko w tyle, najwyższa więc już pora, żeby pogonić pisiaków od władzy i zacząć przywracać Polsce należną  jej, wysoką pozycję przy unijnym stole.
    

Komentarze  

 
Jasmine
#41 Jasmine
19 października 2020, 16:59
Many more moderen ellipticals have coronary heart screens or EKG trackers you that you would be able to work out at your optimum coronary heart charge for cardio fitness.


My blog; Poker Online: managerfootball.pe.hu/.../...
Zacytuj
 
 
Suzette
#42 Suzette
21 października 2020, 18:22
What a material of un-ambiguity and preserveness
of valuable experience about unpredicted emotions.

Also visit my webpage; w88: w88bet-vn.com/
Zacytuj
 
 
Dominik
#43 Dominik
27 października 2020, 12:21
Helⅼo my family member! Ι want to say that this aryicle is
awesome, great written and come with approximately
all significant infos. I would like to seee eҳtra ⲣosts like this
.

My web-site ... registerm88.com/.../... Registerm88.com/.../...
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać