Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - listopad III_2018.

  • Kategoria: Polityka
  • Taurus
19 listopada. W związku z aferą KNF minionej nocy zebrał się Komitet Stabilności Finansowej, który o godzinie 2.30 wydał uspokajający komunikat a dzisiaj rano zwołał konferencję prasową na której go powtórzył. Nie było jednak – praktycznie – odpowiedzi na pytania dziennikarzy. Zasłaniano się tajemnicą finansową i zasadami poufności.
     Do tej pory nie odezwał się Mateuszek, któremu przecież KNF podlega. Czyżby szykował się do dymisji?


Każda władza grabi sobie elementy negatywne, za które Suweren ją goni w wyborach. Obecna ma na koncie liczne nagrody na kontach osób rządzących, wpadki IPN, „dekomunizację”, marsze pod rękę z faszystami, reformę edukacji i rozwalenie sądownictwa, obsadzanie spółek SP niezliczonymi Misiewiczami i Pisiewiczami, podział Narodu na kategorie i sekty, z zaliczeniem opozycji (przez Kaczora) do gorszego sortu, komunistów i złodziei, kanalii, morderców brata, stworzeń animalnych, …,  zbrukanie wizerunku Polski i Polaków w świecie, podeptanie demokracji, ………….
     Uważam, że tak zwany Suweren głosuje na PiS nie z powodu kwalifikacji moralnych tej partii do sprawowania władzy, tylko dlatego, że PiS tuli do piersi 10-milionową rzeszę frustratów, zawistników i nieudaczników, który na gwałt potrzebują wyjaśnienia, dlaczego w życiu im nie wyszło i dla których to inni są winni. To  trująca symbioza społeczno-psychologiczna, w której takie drobiazgi, jak łamanie Konstytucji, czy 40-milionowa łapówka (KNF) nikogo nie oburzają.


Na liście 20 najsilniej skażonych benzopirenem (smog) miast europejskich aż 19 to miasta polskie. Z powodu zanieczyszczenia powietrza przedwcześnie umiera w naszym kraju 45 tysięcy osób co roku.
     Mamy za to „eldorado” w emeryturach. Ich obecna mediana jest na poziomie 1612 złotych netto. Oznacza to, że połowa emerytów otrzymuje kwoty niższe od tej wartości. Z taką forsą to już można poszaleć, prawda? Może jednak średni poziom emerytur wygląda lepiej? – Niestety, to również nędza. Emeryci  otrzymują średnio 2240 złotych na rękę a emerytki 1513 złotych. Ukochany kraj, umiłowany kraj, …..


21 listopada. W Sejmie, w trybie pisowskim, czyli superekspresowym i bez żadnych wcześniejszych konsultacji trwa przepychanie poprawek do ustawy o SN, pod kątem spełnienia wymagań TSUE. Dzisiaj wszystkie trzy czytania i głosowanie (wystarczyło na to 3,5 godziny), jutro Senat i głosowanie bez poprawek a dzień później, zapewne, Duda ze swoim długopisem. W ten sposób  cały PiS i Duda wyszli na idiotów a to, co było słuszne – ich zdaniem – wczoraj, będzie głęboko niesłuszne jutro. Ten pośpiech wynika nie tylko z konieczności przytłumienia konfliktu z UE (bo zbliżają się wybory do PE), czy ze wstydu ale również z chęci przykrycia afery KNF. Trzeba jednak zachować ostrożność. To, że PiS musiał podkulić ogon nie znaczy bowiem, że wkrótce nie będzie chciał znowu ugryźć. Trzeba tą mafię trzymać na krótkiej smyczy, jeżeli bowiem nie potrafi ona zrozumieć siły argumentów, to trzeba w stosunku do niej stosować argument siły. Jeśli zaś chodzi o pisowską „reformę” sądownictwa to trzeba ich zmusić do wycofania toksycznych zapisów dotyczących TK i KNF.


Hanna Zdanowska została zaprzysiężona na kolejną kadencję Prezydenta Łodzi.  Gdzie jest Sasin i lokalny wojewoda? Gdzie są ich zapowiedzi  o wprowadzeniu tam komisarza? Toż to koniec świata! – Wiarygodność PiS-u spada, panowie politycy!


PiS przekupił niejakiego Kałużę (Nowoczesna – KO) i dzięki temu uzyskał większość w sejmiku śląskim. Nurzanie się tej partii w kałuży nie wyjdzie na dobre – jestem tego pewien – ani Pisowi, ani Kałuży. Według relacji TV pierwsze posiedzenie sejmiku charakteryzowało się ogromną wrzawą z okrzykami „Sprzedawczyk!, Zdrajca!, Hańba!, Judasz!, Ciul!”.


Zaś „premier z tabletu” - Gliński, w wywiadzie dla tygodnika „Wprost” oświadczył, że „opozycja traktuje PiS, jak Goebbels  traktował Żydów”, czym wywołał ostre komentarze ambasady Izraela i izraelskiej prasy, która zarzuciła mu antysemityzm. Co za poziom inteligencji (!), jaka kultura (!). Gliński wydaje się być coraz bardziej zagubiony i rozkojarzony. No cóż …. sam tego chciałeś, Dyndało.


22 listopada. Przed Sądem Rejonowym w Gdańsku rozprawa  z powództwa Jarosława Kaczyńskiego przeciwko Lechowi Wałęsie o stwierdzenie, że to on zorganizował wylot do Smoleńska, nakazał tam lądowanie, więc jest winien tej katastrofy i śmierci 96 osób oraz o obraźliwe wpisy  na Twitterze. Wałęsa nie zgodził się na ugodę i swoje oświadczenie potwierdził. Poza tym dowodził, że bracia Kaczyńscy od dawna, z zemsty, uporczywie wrabiają go we współpracę z SB, mimo udowodnienia im kłamstwa w sądzie i mimo uzyskania w dawnym IPN (przed erą Cenckiewicza) statusu pokrzywdzonego przez tą służbę. Oglądałem od czasu do czasu TVP Info, którego redaktorzy i zaproszeni, liczni goście  dosłownie szaleli, odsądzając Wałęsę od czci i wiary. Ostro krytykowali również prowadzącą sprawę sędzinę, która – ich zdaniem – zadawała pytania sprzyjające Wałęsie. Wyrok ma być wydany 6 grudnia.
     Nie wiedzie się ostatnio PiS-owi i jego  prezesowi. Powiedzenie „nieszczęścia chodzą parami” trzeba by było w tym przypadku zmienić na „katastrofy chodzą stadami”. Patrząc na ten proces i na spory tych dwóch siwych panów a także na więcej niż stronnicze komentarze pisowskiej telewizji, trudno oprzeć się uczuciom smutku. Ten spór przekłada się na podział społeczny a jego głębokość i zaciekłość nie wróżą  Polsce nic dobrego.
     Człowiek z żelaza i marmuru spotkał się w sądzie z człowiekiem z taboretu. Ciekawy przypadek.


26 listopada. Prezydent Poroszenko podpisał dekret o wprowadzeniu stanu wojennego na Ukrainie, w okręgach graniczących z Rosją i z Krymem, w związku z wczorajszym ostrzelanie i zajęciem  statków/okrętów ukraińskich przez Rosję w cieśninie kerczeńskiej. Rosja twierdzi, że Ukraińcy naruszyli jej wody terytorialne, nikt jednak w to nie wierzy. Trwa spore poruszenie dyplomatyczne, obraduje RB ONZ i różne zespoły NATO. Panuje ogólne przekonanie, że Putin rozpoczął kolejny konflikt, żeby podbudować swoje notowania w Rosji, znacznie ostatnio obniżone przez wprowadzenie podwyższonego wieku przechodzenia na emeryturę a także przez spodziewane skutki dla gospodarki, wynikające z dołowania cen ropy naftowej.
     Nie sądzę, żeby stosunki polityczne i społeczne między Ukrainą i Polską były dobre. One są wręcz złe. Politycznie, społecznie i gospodarczo jest to obecnie kraj rozbity, może nawet upadły. Z drugiej strony samorządna i demokratyczna Ukraina jest więcej niż ważna dla bezpieczeństwa naszego kraju. Polska nie jest mocarstwem, może więc co najwyżej starać się lobbować na rzecz demokratycznej Ukrainy u możnych, rządzących naszym światem. Putin najwyraźniej i coraz bardziej oficjalnie dąży do rozbicia tego kraju i zagarnięcia jego części, początkowo – pewnie – pod postacią sztucznych tworów, jak republiki doniecka i ługańska. Czy znajdą się siły, które go powstrzymają?


Ambasador USA w Polsce wysłała list do Morawieckiego, w którym sprzeciwiła się szykanowaniu stacji TVN (filmik z urodzin Hitlera). List ten był niewątpliwie dyplomatycznym foux pas, pokazał jednak przy okazji jak mało znaczymy dla USA i że ten kraj nie pozwoli na jakiekolwiek krytyki pod adresem działających w Polsce spółek z kapitałem amerykańskim. Tak, czy inaczej, TVP wstrzymała, w trybie natychmiastowym, jakiekolwiek publiczne wystąpienia, skierowane przeciw stacji TVN.

Komentarze  

 
Simon01
+1 [3] #41 Simon01
8 grudnia 2018, 02:24
To teraz: wobec wzrostu gospodarczego na całym świecie i w Polsce ściągalność VAT NIE WZROSŁA ponad 1,5%. Wzrost gospodarczy ok 4%.
Czyli, według pislamskiej narracji teraz VAT kradnie Morawiecki.
Ech, wy niepełnosprytni pislamiści... Jak to się Wasserwanna zapluwała, że premier jest odpowiedzialny za Amber Gold, spółkę prywatną... To teraz bierz Morawiecki KNF w pysk
Zacytuj
 
 
Simon01
+1 [3] #42 Simon01
8 grudnia 2018, 02:28
"Widoczny jest napis "STY" co oznacza z angielska "chlew". Ciekawe co pomyślą amerykanie?"

Nie wiemy. Ale na pewno nie to, co ty.

A wiesz, co najśmieszniejsze? Gdyby twój mały wódz miał Wałęsę po swojej stronie, to byś teraz tę koszulkę wielbił. I napisał: "KON? Od konstruktywnie!"

Zmanipulowany dureń :)
Zacytuj
 
 
Simon01
+1 [3] #43 Simon01
8 grudnia 2018, 02:31
"Tak obalał komunę"

Lech Kaczyński siedział przy Okrągłym Stole.

Jarosław Kaczyński pił z Kiszczakiem w Magdalence, bo tam BYŁ.

Tyle w temacie bliźniaków.
Zacytuj
 
 
LK
#44 LK
8 grudnia 2018, 02:43
Nawet prokuratura pana Zero nie umie przykryć pisowskich afer.
twitter.com/.../...
A o Glapińskim usłyszała cała Europa
twitter.com/.../...
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #45 Taurus
8 grudnia 2018, 15:48
Witaj, Simon,

Miło cię znowu czytać. Jeśli chodzi o PP vel FB, to nadal nie wiem, czy jest jedynie człowiek zaślepiony ideologicznie, czy też bierze za to, co pisze, pieniądze. Pewne jest tylko to, iż nadal jest prymitywny, mało gramotny i chamski, chociaż ta ostatnia cecha uległa jakby pewnemu przytłumieniu, czyli "Nasze państwo" trochę go edukuje.
Zacytuj
 
 
llortcik
#46 llortcik
9 grudnia 2018, 03:29
Po piątkowym odlocie prezesa, w który wyznał, że od poczęcia pała wielką miłością do Unii Europejskiej oraz że nigdy ma myśl mu nie przyszło, by łamać Konstytucję /gorszy sort podejrzewa, że w szarej komórce ma nadal tę stalinowską/, a który (odlot) zakończył słowami: Przez osiem lat Polcy i Polaki widzieli, że nasze afery to wina Tuska, pozostali dobrozmiennicy postanowili przykryć jego nieskładny bełkot.

Gość, z zawodu minister wszystkiego, przerwawszy wsłuchiwanie się w głos swojego zarodka wyznał, że według jego wiedzy ekonomicznej podwyżki cen energii nie dostały pozwolenia na przekładanie się na pozostałe ceny i powinny cierpliwie czekać na podpisanie właściwej ustawy. Gorszy sort sugeruje trwałe wysłanie naukowego ministra do Sztokholmu, by tam cierpliwie czekał na Nobla, który niewątpliwie mu „się należy”.

Natomiast pan Zbyszek odleciał w rejony znane tylko Andriejowi Wyszyńskiemu i zdradził, że ma niezbite gwoździe wskazujące, iż do tej pory chodzący na wolności bandyci pobili pana Wojtka zniecierpliwieni tym, że za długo oczekują na oskarżenie za swą przestępczą działalność. Gorszy sort oczekuje, że kolejnym odkryciem pana Zbyszka będzie stwierdzenie, że to ci sami bandyci na oczywiste polecenie Tuska sterroryzowali jedynego poległego i niezłomnego łamacza Konstytucji i zmusili ich do zawetowania ustawy o objęciu SKOKów nadzorem bankowym.
Gorszy sort zwraca uwagę panu Zbyszkowi i jego naprawionym funkcjonariuszom, że do 2012 roku Wołomin był pod osobistym nadzorem pewnego senatora.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #47 prezes pan
10 grudnia 2018, 10:33
No i simon się pojawił.
Nieprzygotowany jak zwykle. Ale jak ktoś wyrzuca z siebie teksty w odstępach 5 -minutowych, to świadczy o tym, że pisze to co zawarte jest w jego zlasowanym mózgu przez GW i TVN. No bo gdzie tam gościowi by się chciało sprawdzać. Ważne, że jadą na PiS.
Dlatego czuję się w obowiązku parę rzeczy sprostować. Czytający nas od razu zobaczą po czyjej stronie jest prawda.

No to jedziemy.
Cytat:
Adresowała do ministra, bo po angielsku premier, to "prime minister".
Czy w nagłówku dokumentu jest napisane
Dear Minister Moraweicki. czy prime minister?
Źródło.
pbs.twimg.com/.../...
Więc do kogo się zwróciła ciołku. O przekręceniu nazwiska nie wspomnę.
To że na dole pisma pisze Prime Minister, świadczy tylko o tym, że błąd na górze został zrobiony celowo.

Cytat:
A wiesz czemu? Bo tylko JEDNA firma ma wyłączność na wywóz tych śmieci w Warszawie.
Kłamstwo!
Warszawski ratusz odstąpił od podpisania umowy z MPO na odbiór śmieci z całej stolicy od przyszłego roku.
Źródło
rp.pl/.../...

Cytat:
PIS zwasalizował Polskę tak, jak nie była od trzydziestu lat.
Wasalizacja wg def. -podporządkowanie się komuś lub czemuś, nabieranie statusu wasala.
No to komu pytam się podporządkował PiS Polskę. Kolega trzeźwy?

Cytat:
I teraz PIS trzyma posła Gawłowskiego w areszcie, choć gołym okiem widać, że zarzuty dęte.
Podczas przeszukania w koszalińskim domu Gawłowskiego w grudniu 2017 r. zostały znalezione akty notarialne tej nieruchomości W toku śledztwa ustalono, że apartament to łapówka, jaką poseł otrzymał w zamian za ustawianie przetargów dla biznesmena Bogdana K., prywatnie jego znajomego.
To są te dęte zarzuty?
Przypomnijmy, że wcześniej Stanisław Gawłowski usłyszał zarzuty korupcyjne w związku z tzw. aferą melioracyjną. W połowie lipca wyszedł z aresztu za poręczeniem majątkowym w wysokości 500 tys. zł. Kaucję wpłaciła rodzina posła.
Na Gawłowskiego jest tyle, że jedna tylko sprawa go pogrąży.
Program cela+ ruszył. Jebać skur...nów.

Cytat:
A propos, jak tam, jak tam z programem wyborczym Dupy? O frankowiczach i takich tam?
Zapytaj frankowiczów, bo nieco ich zapał osłabł, między innymi dlatego, że kurs franka jest zauważalnie niższy.

Cytat:
- podpisał skrajnie niesprawiedliwy wobec Polski pakiet energetyczno-klimatycz ny, który teraz właśnie zaczyna skutkować groźbą wzrostu cen energii elektrycznej, co może doprowadzić do zubożenia całego pokolenia Polaków."

On tylko podpisał. Wynegocjował go Lech Kaczyńki w Lizbonie.
Tylko że misiu, zważ na realia.
Za punkt odniesienia wybrano 1990 rok, co było ważne dla Polski, bo od tego czasu upadło wiele przestarzałych fabryk, trujących środowisko. A to automatycznie spowodowało spadek emisji. Na te ustalenia zgodził się prezydent Lech Kaczyński.
Konkrety - a dokładnie PROPOZYCJE - przedstawiła Komisja w 2008 r. już niekorzystne dla Polski. Rok później zatwierdził je premier Donald Tusk.
Gdyby przeszła wersja wynegocjowana przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego, to dla Polski pakiet klimatyczny byłby wtedy bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ za rok bazowy przyjęto 1990 rok, a to byłoby korzystne dla Polski, bo nie musielibyśmy nic dopłacać.
W takiej wersji byłoby to wielkim sukcesem. Niestety PiS przegrał wybory i za negocjacje wziął się Donald Tusk, który powiedział "nie użyję weta" i który zgodził się na inny rok bazowy.
Czemu Wy czerwoni zawsze musicie kłamać? Głupota, czy zwyczajna obłuda?
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #48 prezes pan
10 grudnia 2018, 13:50
Cytat:
Nawet prokuratura pana Zero nie umie przykryć pisowskich afer.
Kwaśniaka pobili kumple od przekrętów, jak to bywa w kłótniach przestępców o kasę.
Jeden z zatrzymanych w sprawie, który do dziś siedzi w areszcie, to Piotr P., były oficer WSI i współzałożyciel SKOK Wołomin.
Były szef KNF napisał oświadczenie, w którym odnosi się do swojego niedawnego zatrzymania i pisze wprost, że padł ofiarą zamachu na jego „dorobek zawodowy”. Bezczelność ludzka nie zna granic.
Mam nadzieję, że pan Zbyszek przykładnie ukarze cwaniaków.
Dorobek pana Kwaśniaka wg prokuratury to szkody warte ponad 1,5 mld zł, w tym 58 mln zł w postaci szkody interesu prywatnego.
O żonie Kwaśniaka nie wspominając, którą mężuś zrobił szefem spółki Pekao.
Warto poczytać.
Artykuł sprzed 6-ciu lat.
nczas.com/.../...
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [2] #49 Taurus
10 grudnia 2018, 14:13
Do Administratora Portalu "Nasze Państwo"

Od kilku dni nie mogę wysłać na Portal kolejnego artykułu z tytułem "Wydarzenia - grudzień I_2018"|. Najpierw pojawia się informacja, że artykuł pomyślnie wysłano a następnie informacja o wystąpieniu błędu 404, czyli "nie ma takiej strony"
Proszę napisać, czy macie jakieś problemy techniczne, czy też zdecydowaliście się zastosować wobec mnie blokadę.
Zacytuj
 
 
llortcik
#50 llortcik
11 grudnia 2018, 00:52
Warto przeczytać i obejrzeć.
fakty.tvn24.pl/.../...
www.tvn24.pl/.../
Wyjątkowo zgodnie dobrozmiennicy odmawiają komentowania skandalicznych słów pana Zbyszka przyznając, że nie mogą się wypowiadać nie znając całości wypowiedzi i nigdy w życiu nie oglądali i nie będą oglądać telewizorków prezeska Kurskiego. Dziennikarskie wróbelki sygnalizują, że pan Kwaśniak został oskarżony o brak działań w okresie, gdy pobity walczył o życie w szpitalu.
Gorszy sort jest ciekaw, kto podsunął prokuraturze niewłaściwy kalendarz.

Złotousta Dobrej Zmiany własnoustnie zaprzeczyła słowom, które wydostały się z jej ust i przyznała, że pewien Mateuszek spotkał się z Solorzem, jednocześnie zapewniając, że szumidła świątynne zadziałały i rozmowa miała całkowicie prywatny charakter.
Gorszy sort zapewnia, że wierzy w każde jej słowo i też uważa, że tylko szczera prywatna modlitwa za marne 40 mln zł i wstawiennictwo świętego Grzegorza K. może uratować każdą firmę przed objęciem jej planem Zdzisława S.

Energiczny minister wystąpił w otoczeniu szefostwa firm energetycznych i zapewnił, że w ciągu kilku dni wynalazł 1 mld złotych, które przeznaczy na rekompensaty za podwyżki cen energii.
Życząc ministrowi dalszych, równie owocnych poszukiwań gorszy sort oświadcza, że otrzymany w takiej cenie prąd odsprzeda firmom energetycznym w takich cenach, że mogą bez żadnych strat zamknąć Bełchatów zostawiając jedynie zarząd i sadząc tam nową Puszczę Białowieską.

Warszawski sąd uznał, że prezes NBP nie ma prawa pozbawiać oczu gorszego sortu widoku aniołków prezesa Glapińskiego i oddalił jego wniosek o spalenie wszystkich nieprawomyślnych /w przeszłości, teraźniejszości i przyszłości/ gazet. Gorszy sort oświadcza sadowi, że ma lepszy gust.
Prawie prezydent Gdyni usiłował w komisji zagiąć ekonomicznie i VATowsko byłego ministra finansów, ale wbrew swoim i jednego muzyka /całości nie śledziłem/ chęciom musiał wysłuchać wykładu z podstaw ekonomii i rachunkowości . Mina przesłuchujących wskazywała, że mimo dobrych chęci, wysiłków ministra i przedstawionych przez niego slajdów nic nie zdołali zrozumieć.
Gorszy sort jest ciekaw jak zareaguje prezes wszystkich prezesów na fakt mimowolnego ujawnienia przez Horałę, że ustawę o VAT pisała „naprawiona” przez nich ministra Chojna-Duch pod dyktando ich naczelnego lobbysty ekonomicznego Modzelewskiego.

twitter.com/.../...
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #51 prezes pan
11 grudnia 2018, 07:31
Cytat:
Warszawski sąd uznał, że prezes NBP nie ma prawa pozbawiać oczu gorszego sortu widoku aniołków prezesa Glapińskiego
Cytat:
Justyna reklamowała rajstopy...
Nie Justyna, a Kamila. Ma 40 lat.
Od 11 lat pracuje w NBP jeszcze za czasów PO-PSL. Ma wyższe wykształcenie.
A, że reklamowała rajstopy 20 lat temu, co z tego?
Ja 20 lat temu grałem w filmach porno i mile wspominam.
Zresztą Sylwester Stalone też grał w filmach porno.
I co z tego?
trollcik 20 lat temu miał za babę własną grabę i zazdrości.

Masz zazdrościć, bo teraz qrwa My!
Zacytuj
 
 
llortcik
#52 llortcik
11 grudnia 2018, 14:09
prezes pan napisał:
Masz zazdrościć, bo teraz qrwa My!

Ojczulku z każdym dniem coraz bardziej bosy i ubogi!
Jak możesz takimi słowy określać najlepsze kadry dobrze zmienionego szefa NBP.
Grozi ci odcięcie od każdej złotówki, a wobec zrozumiałego twojego wstrętu do € będziesz zmuszony do posługiwania się zawsze miłymi zawsze cudownemu panu Antoniemu i jego przybocznym ciepłymi rubelkami.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #53 prezes pan
12 grudnia 2018, 07:47
No to tu popatrz ciulu.
Zacytuj
 
 
Haji
-1 [1] #54 Haji
12 grudnia 2018, 08:44
Bo weszły w życie przepisy opracowane przez PO. Ech FB, słaby jesteś.
A tu ciąg dalszy pisowskiej afery SKOK, która ładnie się zazębia z pisowską aferą KNF.
wyborcza.pl/.../
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #55 prezes pan
12 grudnia 2018, 09:54
Cytat:
Bo weszły w życie przepisy opracowane przez PO.
Właśnie, ćwoku.
W dniu 11 kwietnia 2008 r. do Sejmu wpłynął poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredyt owych (druk sejmowy numer 650). Był to projekt autorstwa posłów Platformy Obywatelskiej.
10 lat minęło od reform PO i dalej twierdzisz, że to afera PiS.

Haji to głupolka to potęgi.
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać