Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - listopad II_2018.

  • Kategoria: Polityka
  • Taurus
7 listopada. Nie ustają dyskusje o wynikach wyborów samorządowych, szczególnie w drugiej turze, jak również o przesłuchaniu Donalda Tuska przez Komisję Amber Gold a szczególnie przez jej przewodniczącą Wassermann i wiceprzewodniczącego Kownackiego. Zdecydowanie przeważają opinie, że Tusk Komisję zmiażdżył i że w drugiej turze wyborów PiS poniósł klęskę (na 107 miast, w których rządzą prezydenci, będzie miał na tym fotelu jedynie czterech swoich kandydatów). Generalnie, co prawda, PiS ma przewagę w radach gmin i powiatów, sprawowana przez nie władza jest jednak iluzoryczna, jeśli chodzi natomiast o sejmiki wojewódzkie, których władza jest większa, to – prawdopodobnie - będzie on rządził jedynie w siedmiu, z ogólnej liczby szesnastu.
     Wracając do Tuska i jego roli w polityce, jest coraz większe przekonanie, że do polskiej polityki on wróci, prawdopodobnie konkurując z Dudą o stanowisko prezydenckie, są jednak różne opinie co do terminu tego powrotu. Jedni twierdzą, że będzie to w grudniu przyszłego roku a inni, że wróci już we wrześniu, kończąc kadencję Przewodniczącego RE przed terminem, zaraz po wyborze nowego Przewodniczącego, żeby pomóc polskiej opozycji pokonać PiS w wyborach parlamentarnych.
     Tusk jest w Polsce nadal bardzo popularny a popularność tą, w znacznej części, zawdzięcza zawziętości i niskiej inteligencji Kaczyńskiego, który stara się go dopaść za wszelką cenę, ciągając na różne przesłuchania – prokuratorzy, Amber Gold, teraz mówi się o komisji vatowskiej. Tusk ma dzięki temu ogromną, darmową promocję i – chyba – niezły ubaw. Z niecierpliwością czekam na wezwanie go przez komisję vatowską, bo panna Małgorzata na ponowne wezwanie chyba już się nie odważy. Ktoś z PiS-u proponował też postawienie go przed Trybunałem Stanu. Jestem za, też by było zabawnie.


Idzie zima, znowu zaczną się dyskusje o smogu. Węgiel odpadowy, pozagatunkowy, jest ciągle w sprzedaży a ponieważ ani duże ciepłownie, ani cementownie go nie spalają z uwagi na silne pylenie i trucie powietrza, spalany jest głównie przez użytkowników indywidualnych, często w piecach – kopciuchach, trując najbliższą okolicę rakotwórczym alfapirenem i zasypując ją pyłami dymnicowymi.


Od paru dni toczy się ostra dyskusja dotycząca obowiązku szczepienia dzieci przeciw chorobom zakaźnym. Wynika ona z pojawienia się kilku ognisk odry, przywleczonej niewątpliwie zza wschodniej granicy oraz ze śmierci dziecka niezaszczepionego przeciw pneumokokom. W wielu miejscowościach trwają masowe szczepienia osób dotąd nieszczepionych. Ta dyskusja będzie pewnie gwoździem do trumny projektu ustawy społecznej, mającej na celu zniesienie obowiązku szczepień. Projekt ten świadczy, że niektóre społeczne projekty ustaw są antyspołeczne nawet wtedy, gdy zebrano pod nimi setki tysięcy podpisów i to pod kościołami, po mszach.


7 listopada. Hanna Gronkiewicz-Waltz zakazała organizowania Marszu Niepodległości w Warszawie. Swoją decyzję uzasadnia:
- nadchodzącymi informacjami o wysyłaniu na ten marsz przedstawicieli organizacji faszystowskichz wielu krajów Europy:
- faktem wycofania się z marszu Prezydenta, przedstawicieli rządu oraz partii PiS, którzy
  uzasadniali to względami bezpieczeństwa i możliwościami różnych prowokacji;
- obecną sytuacją w policji, niepewnością co do zabezpieczenia przez nią marszu i niemożliwością
  skontaktowania się w tej sprawie z Joachimem Brudzińskim, szefem MSWiA, który nie był łaskaw
  odpowiedzieć na wysłane pisma w sprawie wspólnego zabezpieczenia Marszu;
- faktem niewyciągnięcia dotychczas żadnych sankcji wobec winnych skandalicznych zachowań w czasie Marszu Niepodległości przed rokiem.

Organizatorzy Marszu mogą zaskarżyć decyzję Prezydent Warszawy do Sądu w ciągu 24 godzin.
Krótko po decyzji HGW spotkali się Duda i Morawiecki, po czym ogłoszono, że Marsz Niepodległości odbędzie się jako uroczystość państwowa i w związku z tym żadne inne marsze na tej trasie i o tej porze odbywać się nie mogą. Uff … znaczy to, że odpowiedzialność za Marsz bierze na siebie rząd. Można sobie teraz wyobrazić różne scenariusze w zależności od tego, co zrobią i jak się zachowają wszelakiej maści narodowcy, lewacy, kibole i inni wywrotowcy.


8 listopada. Sąd w Warszawie orzekł, że decyzja HGW o zakazie Marszu Niepodległości jest niezgodna z prawem. Marsz narodowców więc się odbędzie i pójdzie równocześnie z marszem rządowym. Wniosek z tego chaosu jest taki, że Prezydent, Premier, cały rząd i całe kierownictwo PiS pójdą w pochodzie ramię w ramię z ONR-em, Młodzieżą Wszechpolską, faszystami z zagranicy oraz wszelkiej maści kibolami i innymi zadymiarzami.


 Fragment wypowiedzi Donalda Tuska na zjeździe EPP w Helsinkach:
„- Pozwól, że wyrażę się absolutnie jasno - mówił dalej Tusk. I zaczął wymieniać:
     Jeśli jesteś przeciwny zasadzie praworządności i niezależnemu sądownictwu, nie jesteś chrześcijańskim demokratą;
    Jeśli nie podoba ci się wolna prasa i organizacje pozarządowe, jeśli tolerujesz ksenofobię, homofobię, nacjonalizm i antysemityzm, nie jesteś chrześcijańskim demokratą;
    Jeśli stawiasz państwo i naród ponad, lub w opozycji do wolności i godności jednostki, nie jesteś chrześcijańskim demokratą;
    Jeśli chcesz konfliktu i podziałów na całym świecie i wewnątrz Unii Europejskiej, nie jesteś chrześcijańskim demokratą;
    Jeśli popierasz Putina i atakujesz Ukrainę, jeśli jesteś za agresorem i przeciwko ofierze, nie jesteś chrześcijańskim demokratą;
    Jeśli chcesz zastąpić zachodni model liberalnej demokracji wschodnim modelem "autorytarnej demokracji", nie jesteś chrześcijańskim demokratą.
- Chciałbym wierzyć, że wszyscy tutaj chcemy pozostać wierni ideałom prawdziwej chrześcijańskiej demokracji - stwierdził.”
     Znawcy tematu twierdzą, że były to słowa skierowane do Orbana, bez wymieniania jego nazwiska.


9 listopada. Wczoraj wieczorem zawarto kompromis między protestującymi policjantami i rządem. Mają dostać podwyżkę  665 zł. od stycznia i kolejne 500 zł. rok później. W dodatku cofnięto im wymóg przekroczenia 55 lat w momencie przejścia na emeryturę (pozostanie jedynie wymóg 25 lat pracy) a także dodano płatne w 100% nadgodziny. Porozumienie to dotyczy również zawodowych strażaków i funkcjonariuszy straży granicznej. Zawarte porozumienie utrwala przekonanie, że Polska jest państwem policyjnym, bowiem średnie zarobki policjantów będą mniej więcej o połowę wyższe od średnich zarobków nauczycieli.
     No cóż … tak funkcjonowała komuna i tak funkcjonuje PiS–bolszewia. Osobną sprawą jest psucie państwa, którym jest akceptacja fikcji i szopki z L-4 policjantów, którzy przecież powinni stać na straży przestrzegania prawa. Wniosek dla społeczeństwa jest taki, że liczy się w pierwszej kolejności cwaniactwo i kombinatorstwo.


13 listopada. GW pisze o aferze w Getin Noble Banku Czarneckiego. Jest to kolejna korupcja w wykonaniu pisowskiego państwa a więc "oficjalna". Świetnie pokazuje, po co przedstawiciele tej partii zasiadają w różnych Radach, Komisjach, Komitetach, itp. Możemy przejąć twoje banki, ale jeśli zapłacisz nam, ile trzeba, na początek 40 milionów, to niesprzyjającego ci Sokala od Dudy zastąpimy kimś bardziej sprzyjającym, czyli damy ci spokój ze strony KNF i NBP. Gdyby żaden z trzech aparatów podsłuchowych, w które wyposażył się bankier Czarnecki nie zadziałał, to dzięki "szumidłom" Chrzanowskiego dowodu by nie było. W ilu przypadkach takie zabezpieczenia działają? Wyobrażam sobie, że bankier Czarnecki ma dostęp do najlepszej elektroniki a mimo to dwa z trzech urządzeń udało się wyeliminować, spełnił swoją rolę jedynie zwykły dyktafon analogowy. Miało być państwo z dykty i paździerza? - No to jest! Dla ludzi PiS-u to jest rzeczywiście "dojna zmiana".
     To wydarzenie może mieć dalekosiężne skutki, większe niż afera Rywina. KNF jest instytucją społecznego zaufania i taką musi pozostać, jeżeli Polacy mają zachować choćby minimalne zaufanie do banków i nie wrócić do upychania swoich oszczędności w skarpetach. PiS stara się minimalizować skutki afery ale takie postępowanie może się okazać przeciwskutecznym. Pytań jest coraz więcej, choćby to, czy szef KNF-u działał sam, czy też był jedynie wykonawcą czyichś poleceń. Wydaje się, że Komisja Śledcza w tej sprawie zostanie powołana, prędzej, czy później i że jest to początek naprawdę dużej afery. Nagranie Czarneckiego pokazuje, że jest tam wiele wątków, które muszą zostać do głębi wyjaśnione.


16 listopada. W TSUE odbywa się dzisiaj rozprawa, dotycząca zawieszenia działania ostatniej wersji ustawy o SN. Prowadzona jest ona przez Wielką Izbę Trybunału, złożoną z 15 sędziów, co świadczy o wzdze sprawy. Mają być wysłuchane strony, czyli Polska, jako pozwana i KE jako pozywająca. Ogłoszenie wyroku ma nastąpić za kilka tygodni.

Komentarze  

 
prezes pan
-2 [2] #1 prezes pan
16 listopada 2018, 13:42
Czli nic nowego. Wszelkie siły chcą zniszczyć PiS, a tymczasem w III kwartale tego roku polska gospodarka rozwijała się w tempie 5.7% i to był najwyższy wzrost PKB w całej EU.
I co? Powrotu lapiduchów typu Tuska czy innych z PO, chciałby głupek albo złodziej.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #2 prezes pan
16 listopada 2018, 13:49
Cytat:
GW pisze o aferze w Getin Noble Banku Czarneckiego. Jest to kolejna korupcja w wykonaniu pisowskiego państwa 
Korumpować chciał szemrany biznesmem, ponieważ stracił wpływy po zmianie władzy. Jednak dowodów nie ma. Bo nie ma slynnej karteczki z napisanym 1%.
Co przyznał pełnomocnik Czarneckiego, mecenas Giertych.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #3 prezes pan
16 listopada 2018, 13:59
Tak sobie spojrzałem na listę ostrzeżeń KNF
knf.gov.pl/.../...
Nie ma tam co prawda Getin Bank, za to jest taka pozycja:

Pozycja 21
Dom Inwestycyjny "Taurus" SA z siedzibą w Częstochowie

Przypadek?
Zacytuj
 
 
Haji
+1 [1] #4 Haji
16 listopada 2018, 16:33
Jak nie afera KNF, to pis organizuje taką małą korupcję:
"Gdy Polska żyje aferą KNF na horyzoncie pojawia się kolejny skandal z korupcją w tle. Jak ujawnia „Gazeta Wyborcza” PiS chce kupić stanowisko starosty powiatu trzebnickiego dla siostry premiera Mateusza Morawieckiego. W zamian oferowana jest prezesura w jednej ze spółek samorządowych lub stołek wiceprezesa w innej, należącej do KGHM.

Jak wyjaśnił red. Jacek Harłukowicz do Małgorzaty Matusiak z PSL, która ma zastąpić dotychczasowego starostę, zgłosiła się osoba z propozycją: „jeśli przed poniedziałkiem wycofa swoją kandydaturę, a w tajnym głosowaniu poprze zgłoszoną przez PiS Annę Morawiecką, otrzyma dobrze płatną posadę”.

Siostra premiera – Anna Morawiecka niedawno przegrała walkę o fotel burmistrza Obornik Śląskich z urzędującym Arkadiuszem Poprawą z Platformy Obywatelskiej."
Zacytuj
 
 
Haji
#5 Haji
18 listopada 2018, 19:52
wiadomosci.gazeta.pl/.../...
Widocznie nie da się być wujkiem Adriana na trzeźwo. Facepalm.
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #6 Taurus
19 listopada 2018, 10:41
Minionej nocy zebrał się Komitet Stabilności Finansowej, który o godzinie 2.30 wydał uspokajający komunikat a dzisiaj rano zwołał konferencję prasową, na której go powtórzył. Nie było jednak – praktycznie – odpowiedzi na pytania dziennikarzy. Zasłaniano się tajemnicą finansową i zasadami poufności.
Do tej pory nie odezwał się Mateuszek, któremu przecież KNF podlega. Czyżby szykował się do dymisji?
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #7 Taurus
20 listopada 2018, 17:31
Na liście 20 najsilniej skażonych benzopirenem (smog) miast europejskich aż 19 to miasta polskie. Z powodu zanieczyszczenia powietrza przedwcześnie umiera w naszym kraju 45 tysięcy osób co roku.

Mamy za to „eldorado” w emeryturach. Ich obecna mediana jest na poziomie 1612 złotych netto. Oznacza to, że połowa emerytów otrzymuje kwoty niższe od tej wartości. Z taką forsą to już można poszaleć, prawda? Może jednak średni poziom emerytur wygląda lepiej? – Niestety, to również nędza. Emeryci otrzymują średnio 2240 złotych na rękę a emerytki 1513 złotych. Ukochany kraj, umiłowany kraj, …..
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #8 prezes pan
21 listopada 2018, 07:35
Cytat:
Mamy za to „eldorado” w emeryturach.
Eldorado będzie, ja wróci Tusk.
Znowu wydłuży wiek emerytalny i emerytury podskoczą.
Im mniej zostaje do przeżycia tym emerytura wyższa.
Żeby liczyć na świadczenia w wysokości kilkunastu lub nawet 20 tys. zł trzeba wykazać się 60-letnim stażem pracy i wniosek emerytalny złożyć dopiero po 80.
money.pl/.../...

Nie czarujmy się. Ci mało zarabiający emeryci, to pokłosie czasów Balcerowicza, kiedy upadło tysiące zakładów pracy. Setki tysięcy ludzi wysłano na wcześniejsze emerytury. W wieku 50 i 55 lat.
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #9 Taurus
21 listopada 2018, 14:18
Cytat:
Nie czarujmy się. Ci mało zarabiający emeryci, to pokłosie czasów Balcerowicza, kiedy upadło tysiące zakładów pracy. Setki tysięcy ludzi wysłano na wcześniejsze emerytury. W wieku 50 i 55 lat.
Idąc dalej, to wynik obalenia ulubionej przez ciebie komuny. Gdyby nie to, żylibyśmy na wysokiej stopie, nie niższej niż ta na Ukrainie, Białorusi, czy w innej Mołdawii. W tak zwanych zakładach pracy ciągle by funkcjonowały rozbudowane działy socjalne, zajmujące się dostarczaniem pracownikom i emerytom ziemniaków i cebuli na zimę. Produkty te pochodziłyby z PGR-ów, wiodących przedsiębiorstw gospodarki rynkowej. Gdyby nie Balcerowicz i jego drakońska metoda uzdrowienia finansów, nasza gospodarka i jej możliwości byłyby znacznie mniej wydajne i konkurencyjne niż są.
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #10 Taurus
21 listopada 2018, 18:09
W Sejmie, w trybie pisowskim, czyli superekspresowym i bez żadnych wcześniejszych konsultacji trwa przepychanie poprawek do ustawy o SN, pod kątem spełnienia wymagań TSUE. Dzisiaj wszystkie trzy czytania i głosowanie, jutro Senat i głosowanie bez poprawek a dzień później Duda ze swoim długopisem. W ten sposób cały PiS i Duda wyszli na idiotów a to, co było słuszne – ich zdaniem – wczoraj, będzie głęboko niesłuszne jutro. Ten pośpiech wynika nie tylko z konieczności przytłumienia konfliktu z UE ale również z chęci przykrycia afery KNF. Trzeba jednak zachować ostrożność. To, że PiS musiał podkulić ogon nie znaczy bowiem, że wkrótce nie będzie chciał znowu ugryźć. Trzeba tą mafię trzymać na krótkiej smyczy, jeżeli bowiem nie potrafi ona zrozumieć siły argumentów, to trzeba w stosunku do niej stosować argument siły.
Zacytuj
 
 
llortcik
#11 llortcik
22 listopada 2018, 01:13
Taurus napisał:
W Sejmie, w trybie pisowskim, czyli superekspresowym i bez żadnych wcześniejszych konsultacji trwa przepychanie poprawek do ustawy o SN, pod kątem spełnienia wymagań TSUE. Dzisiaj wszystkie trzy czytania i głosowanie, jutro Senat i głosowanie bez poprawek a dzień później Duda ze swoim długopisem. W ten sposób cały PiS i Duda wyszli na idiotów a to, co było słuszne – ich zdaniem – wczoraj, będzie głęboko niesłuszne jutro. Ten pośpiech wynika nie tylko z konieczności przytłumienia konfliktu z UE ale również z chęci przykrycia afery KNF. Trzeba jednak zachować ostrożność. To, że PiS musiał podkulić ogon nie znaczy bowiem, że wkrótce nie będzie chciał znowu ugryźć. Trzeba tą mafię trzymać na krótkiej smyczy, jeżeli bowiem nie potrafi ona zrozumieć siły argumentów, to trzeba w stosunku do niej stosować argument siły.
Najlepszy komentarz:
twitter.com/.../...

Jak ćwierkają nowogrodzkie wróbelki od dzisiejszego wieczora dwa żoliborskie dachowce chodzą z dumnie podniesionym ogonem w przeciwieństwie do ich żywiciela chyłkiem przemykającego z podkulonym ogonem.
W siedzibie partii Dobra Zmiana przygotowała trzy przekazy dla ciemnego luda, udostępniane w zależności od stopnia ociemnienia wiernych wyznawców prezesa:
1. Naprawki były eksperymentem naukowym prezesa chcącego zbadać elastyczność kręgosłupa niedoszłego ministra ON
2. Celem naprawek było określenie wytrzymałości długopisów wiernie podpisującego Niezłomnego Łamacza Konstytucji
3. Prezes chciał pokazać panu Zbyszkowi, towarzyszom Piotrowiczowi i Astowi oraz pani niekorzystnej dla wymiaru ich miejsce w szeregu poważnych prawników
W stolicy zauważono, że gołębie dotychczas w pocie /nie czoła/ zajęte ozdabianiem do nikogo niepodobnego pomnika, przerwały swe radosne zajęcie i zdumione obserwują, że pewien nikomu nieznany Adrian samotnie, spoglądając w okienko, oczekuje tłumów przypadkowych spacerowiczów ze świeczkami i wykrzykujących słowo VETO.

Półgębkiem /a niekiedy całą gębą/ Dobra Zmiana przyznaje, że należy oczekiwać przekształcenia obiecanych rekompensat za podwyżki energii w najzwyklejsze nici. Gorszy sort doceniając, że nikt nie śmiał nawet zagaić o podwyżkach cen spowodowanych podwyżką cen energii donosi, że w zamian otrzymaliśmy obniżkę ceny banków do wartości 4 banki za jednego Mistrala./ ceny giełdowe banków spadają na łeb i szyję i wkrótce osiągną zaplanowaną w planie Zdzicha wartość/

Jak donosi BŚ przez nikogo nie polecany i nikomu nieznany synek nikomu nieznanego ojca w nieznany nikomu sposób uzyskał ogólnoświatową sławę jako pierwszy w dziejach banku znajdując swe nazwisko w pierwszym w dziejach BŚ oświadczeniu o osobach zupełnie tam nieznanych.
wiadomosci.gazeta.pl/.../...
Rychard pluje sobie w brodę i skarpetki, że swego synalka wysłał na zwykły staż.

Jak ćwierkają z otoczenia pana Zbyszka, to pan Zbyszek osobiście wybrał prokuratora do śledztwa w sprawie afery KNF zupełnie przypadkowo mianując osobnika wsławionego prowadzeniem śledztwa w sprawie Barbary Blidy.

Ambasada Izraela, a w ślad za nią ambasador USA zaapelowały do premiera z Tabletu, by najpierw trzy razy pomyślał, a następnie długo pomilczał zarówno o historii czy socjologii, jak i swych pomysłach cenzorskich.

Ze Śląska donoszą o cudzie przyrodniczym. Pewna Kałuża po wielu trudach odnalazła miłe jej bagno i z lubością próbuje osiągnąć dno.
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #12 Taurus
22 listopada 2018, 09:32
Cytat:
Jak donosi BŚ przez nikogo nie polecany i nikomu nieznany synek nikomu nieznanego ojca w nieznany nikomu sposób uzyskał ogólnoświatową sławę jako pierwszy w dziejach banku znajdując swe nazwisko w pierwszym w dziejach BŚ oświadczeniu o osobach zupełnie tam nieznanych.
"Ponieważ nasze dzieci (polityków PiS) są wybitnie uzdolnione i wysoko wykształcone"

Cytat:
Ze Śląska donoszą o cudzie przyrodniczym. Pewna Kałuża po wielu trudach odnalazła miłe jej bagno i z lubością próbuje osiągnąć dno.
Tam na Śląsku jest Kałuża, coś z Kałuży się wynurza ... Czy to Świnia, Boże drogi? - Nie, to Radny pisu nowy

.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #13 prezes pan
23 listopada 2018, 08:58
Cytat:
Jak donosi BŚ przez nikogo nie polecany i nikomu nieznany synek nikomu nieznanego ojca w nieznany nikomu sposób uzyskał ogólnoświatową sławę jako pierwszy w dziejach banku znajdując swe nazwisko w pierwszym w dziejach BŚ oświadczeniu o osobach zupełnie tam nieznanych.
Jak dowiedzieliśmy się z posiedzeń komisji śledczej w sprawie Amber Gold, wszystkim znany, przez wszystkich polecany synek znanego ojca Donalda Tuska uzyskał świetną pracę w OLT Ekspress.
Oczywiście razem z ojcem wiedział, że to lipa.
rmf24.pl/.../...

Ale dzięki temu wielokrotnie karany gangster, mógł przez parę lat grabić obywateli nie bojąc się żadnej kontroli, ponieważ miał parasol ochronny w postaci znanego syna, znanego premiera.
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [2] #14 Taurus
23 listopada 2018, 13:04
Cytat:
Jak dowiedzieliśmy się z posiedzeń komisji śledczej w sprawie Amber Gold, wszystkim znany, przez wszystkich polecany synek znanego ojca Donalda Tuska uzyskał świetną pracę w OLT Ekspress.
Czyżby wspaniały PiS, reklamujący się jako dobra zmiana, naśladował tą wstrętną, przegniłą do cna i zasługującą na potępienie PO ????? Czyżby Duda, zwany prezydentem, ułaskawił szemranego Kamińskiego, prawdopodobnego inspiratora nagrań u "Sowy i Przyjaciół" również po to, żeby mógł dalej robić przekręty?
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #15 prezes pan
23 listopada 2018, 16:41
Przecież ty i tak wybierzesz PO. Choćby ci matkę zabi
Ii, żonę zgwalcili. Na złość PiS.
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [2] #16 Taurus
23 listopada 2018, 17:16
Cytat:
Przecież ty i tak wybierzesz PO.
Z dwojga złego wolę to mniejsze, po prostu, chociaż szczególnie gorącym zwolennikiem PO nie jestem. Nie jestem, uważam bowiem, że popełnili mnóstwo błędów, przez co PiS i Kaczor, człowiek z taboretu, dorwali się do władzy i przysporzyli Polsce mnóstwa niepowetowanych strat. Nie da się tego wybaczyć! Trzeba jednak patrzeć na sytuację realnie i trzeba starać się przynajmniej zachować ludzką godność. Poza tym jakoś nie po drodze mi z prymitywami, chociaż uważam, że miejsca jest dosyć dla wszystkich. Niech oni sobie żyją jak chcą ale nie mam zamiaru się z nimi bratać.
Zacytuj
 
 
Haji
+1 [1] #17 Haji
24 listopada 2018, 16:16
Cytat na dziś:
"Do tej pory Pisowskie inteligenty utrzymywały, że Wałęsa został prezydentem dzięki SB i układowi z Magdalenki.
Od 2 dni wiemy, że to Jarosław Kaczyński zrobił Wałesę prezydentem. Wnioski można wyciągnąć samemu."
Zacytuj
 
 
Haji
+1 [1] #18 Haji
24 listopada 2018, 20:59
SKOK, Pis i koperty z pieniędzmi przechodzące z rąk do rąk. Afera goni aferę w tym pisie:
wiadomosci.gazeta.pl/.../...
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [1] #19 Taurus
26 listopada 2018, 14:00
Mieli nie kraść. Mieli nawet dobre chęci, żeby tego nie robić. Jak tu się jednak oprzeć pokusom, gdy brakuje kręgosłupa moralnego? Poza tym, przecież im się to należy!
Zacytuj
 
 
llortcik
#20 llortcik
27 listopada 2018, 00:16
Przyjaciele zdradzają Dobrą Zmianę. Jak żyć? Gorszy sort obawia się, że wobec zagrożenia prezesa, kasta dobrozmienników wezwie "bratnią pomoc". wiadomosci.gazeta.pl/.../...

Następca Miszcza Waszczu pozazdrościł sławy Petru i swemu poprzednikowi i jednym słowem zmienił położenie geopolityczne Ukrainy.
twitter.com/.../...
Gorszy sort sugeruje, by specjalistę od nieistnienia wyimaginowanej wspólnoty, dla jego bezpieczeństwa i dobra Polski, nie wypuszczać więcej z kraju.

Dzielny Gowin poszedł śladami niezłomnego łamacza Konstytucji i dzielnie odmówił spotkania /na które sam zaprosił/ z ambasador USA. Gorszy sort dziękuje partii i jej przywódcy, że nie zrobili go szefem MON, bo podrażniony na honorze mógłby rozkazać polskim marynarzom zaatakowanie floty Pacyfiku.

Jak sygnalizuje wysłany na przeszpiegi kołek samego prezesa wobec zagrożenia wschodniego sąsiada Mariuszek uzbrojony w pewną stępkę, a wszystkich polskich marynarzy zaokrętował na okręty zakupione w Australii.

Po wielogodzinnym deliberowaniu Dobra Zmiana uchwaliła, że niejaki Adrian wielokrotnie złamał Konstytucję. Nowa uchwała czeka na dojście do stanu używalności długopisu.
Zacytuj
 
 
llortcik
#21 llortcik
27 listopada 2018, 01:05
Cudo złotoustego pana Zbyszka:
twitter.com/.../...
Zacytuj
 
 
Taurus
#22 Taurus
27 listopada 2018, 20:06
Cytat:
Przyjaciele zdradzają Dobrą Zmianę. Jak żyć? Gorszy sort obawia się, że wobec zagrożenia prezesa, kasta dobrozmienników wezwie "bratnią pomoc". wiadomosci.gazeta.pl/.../...
Biedne pisiory i coraz bardziej nieporadne. Co się odrobinę wyciągną z bagna, to na powrót zostają w nie wciągnięci. Gdyby opozycja była sprawniejsza to ich notowania byłyby na krawędzi przepaści. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło. Niech się powoli moczą w swoim szambie, do wyborów parlamentarnych jeszcze rok a oni są na równi pochyłej.
Zacytuj
 
 
LK
#23 LK
28 listopada 2018, 00:16
Taurus napisał:
Biedne pisiory i coraz bardziej nieporadne. Co się odrobinę wyciągną z bagna, to na powrót zostają w nie wciągnięci.
Nawet przemytnicy koki naśladując rząd PIS spieprzyli swoją robotę.
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać