Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - październik III_2018

  • Kategoria: Polityka
  • Taurus
15 października. Ujawniono kolejny fragment nagrania z Sowy i Przyjaciół, na którym Morawiecki bardzo się cieszył, że Kubica miał wypadek i złamał sobie rękę, ponieważ „jego” bank nie będzie mu musiał płacić jakichś 50 dych (milionów) w ramach sponsoringu spółki – matki, czyli banku Santander. Robi się coraz ciekawiej.


16 października, Morawiecki spotkał się wczoraj z Kubicą. Jest to efekt ujawnienia fragmentu nagrania z Sowy i Przyjaciół („miał być jeszcze Kubica ale, na szczęście, złamał rękę”), o czym mowa wyżej. Ile to ojawnienie będzie kosztowało? Trudno powiedzieć, pojawiła się jednak równocześnie informacja, że PKN Orlen zasponsoruje Kubicę w F1. Kwotę więc z pewnością poznamy (mówi się o 40 milionach złotych) i jest pewne, że nie wyłoży jej Morawiecki. Jakie to ma jednak znaczenie? Przecież Polska należy do PiS-u, ten więc może wydawać pieniądze Polaków jak chce.
     Afera taśmowa jest jak ropień i trwa już niemiłosiernie długo a ABW i prokurator generalny na ten temat milczą. Czyżby sami rozdawali te karty?


Pojawiają się informacje, że wojewoda Zbigniew Rau zamierza w piątek (za trzy dni) rozpocząć procedurę odwołania prezydent Zdanowskiej. Niech to zrobi! Niech PiS mianuje komisarza dla Łodzi! Nic tak nie jednoczy Polaków, jak walka z wrogiem a temat likwidacji stanowisk wojewodów i urzędów wojewódzkich, po przegraniu przez PiS wyborów parlamentarnych, nabierze nowych rumieńców.


Policjanci kryminalni z Radomia otrzymali zadanie służbowe dotyczące pilnowania banerów i plakatów wyborczych PiS, żeby ktoś ich nie zerwał lub nie zniszczył. Żartują, że jest to „tajna akcja”. Dlaczego dotyczy to tylko PiS? – Widocznie jest to „ulubiona partia” mieszkańców tego miasta.


Prezes Jarek natomiast machnął dzisiaj trzy razy łopatą, żeby wkopać słupek na plaży, który ma symbolizować rozpoczęcie przekopywania Mierzei Wiślanej. Nie ma jeszcze opinii środowiskowej dla tej inwestycji, nie ma żadnej oficjalnej decyzji (zgody na jej rozpoczęcie) ale słupek został wkopany. Podobno nie pierwszy raz zresztą, bo już trzy lata temu, w ramach kampanii wyborczej, PiS symbolicznie łopaty na Mierzei wbijał. Trzeba teraz postawić tam posterunek policji, żeby jakiś żartowniś tego słupka z piachu nie zabrał sobie na pamiątkę.


Duda, zwany prezydentem, udał się wraz ze swoją żoną Agatą na wycieczkę do Watykanu, w związku z 40 rocznicą wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Wzięli udział we mszy, która została odprawiona przy grobie JPII. W homilii abp Jan Romeo Pawłowski, hierarcha watykański, przytoczył fragment encykliki „Centessimus annus” napisanej przez „naszego” Papieża – „W praworządnym państwie najwyższą władzę ma prawo a nie samowola ludzi (…) Nie wolno wolności zamieniać w samowolę (…) Nie wolno lekkomyślnie niszczyć tego, co udało się osiągnąć, bo będzie bardzo trudno to wszystko odbudować”. Arcybiskup powiedział też, że „JPII stał się w Polsce swoistym rekwizytem, nikt go nie czyta i wszyscy przestali go rozumieć”.
     No cóż … Duda mówił niedawno, że przez cały czas się uczy. Może ta wycieczka do Watykanu nauczy go czegoś rzeczywiście?


17 października. Pan Zbyszek skierował do TK zapytanie, czy kierowanie przez polskich sędziów, zgodnie z prawodawstwem unijnym, zapytań prejudycjalnych do TSUE jest zgodne z Konstytucją. Komentatorzy zastanawiają się, o co panu Zbyszkowi chodzi i większość z nich stwierdza, że jest to ruch wyprzedzający przed spodziewanym orzeczeniem TSUE. Podważanie prawodawstwa UE jest sprawą bardzo niebezpieczną w sytuacji, gdy Polska w osobie Lecha Kaczyńskiego, podpisała Traktat Lizboński, w pełni akceptujący to prawodawstwo.
     Jest oczywiste, że Przyłębska z Muszyńskim uprawomocnią wszystko, co im Kaczyński albo jego wysłannik każe. Chętnie dodadzą nawet – od siebie – iż wszystkich sędziów, którzy takie zapytania wysłali lub wyślą należy wsadzać do pierdla. Pytanie polega na tym, czy ma to jeszcze jakiekolwiek znaczenie? I drugie pytanie – jak długo jeszcze to wywrotowe wariactwo w wymiarze sprawiedliwości będzie trwało?


W miejscowości Kercz na Krymie miał miejsce zamach terrorystyczny w szkole średniej (technikum). Z doniesień wynika, że był wybuch bomby domowej roboty i strzelanina. Zginęło podobno 20 osób a kilkadziesiąt jest rannych. Zamachowcem miał być osiemnastolatek. Niewiele o nim wiadomo, bo w tym „wolnym kraju” wszystko jest tajne.


19 października. Pojawiła się informacja, że TSUE zawiesił niektóre przepisy ostatniej ustawy o SN. Wstrzymano obowiązek przechodzenia w stan spoczynku sędziów, którzy ukończyli 65 lat i powoływanie na ich miejsce nowych, nakazano natychmiastowe przywrócenie zwolnionych do pracy. No cóż … każdy PRL musi się kiedyś skończyć i każdy okupant będzie pokonany, nawet gdy się nazywa mafią pisowską, czyli „dobrą zmianą”. Zaczyna się cała seria wyborów i jest to okazja, żeby przestępców o mentalności wschodniej, naśladujących Putina, Łukaszenko, czy Erdogana, skutecznie pogonić i osądzić.


21 października. PiS „wygrał” podobno wybory samorządowe w Polsce i – w związku a tym – będzie rządził co najwyżej w pięciu albo sześciu sejmikach wojewódzkich. Dlaczego? – Ponieważ PiS nie ma żadnych zdolności koalicyjnych, ponieważ wszyscy są mu przeciwni. Już po I turze wyborów widać również, że PiS nie ma żadnych szans na zdobycie stołka prezydenta w żadnym z dużych, polskich miast. Zdanowska w Łodzi zdobyła w I turze ponad 70 procent głosów mimo potężnej, karygodnej nagonki ze strony PiS a Trzaskowski wygrał z Jakim również w I turze mimo tego, że w sondażach dawano mu jedynie 42 procent. Odsądzany od czci i wiary w poprzednich wyborach samorządowych PSL, brutalnie atakowany przez PiS, zdobył niemal 13 procent głosów do sejmików, a przecież sondaże „rządowe” dawały tej partii mniej niż 5 procent i pani rzecznik Mazurek powiedziała, że trzeba ją wyeliminować z życia politycznego. Jeszcze niedawno z badania rządowego CBOS wynikało, że PiS uzyska 49% głosów, KO 16% a PSL jedynie 4%. Czy tak stronnicza sondażownia nie powinna zostać pociągnięta do odpowiedzialności karnej?
     Wynik PiS-u na poziomie 35% przy 55% frekwencji daje około 17% poparcia społecznego, czyli mniej, niż to było w czasie ostatnich wyborów parlamentarnych. W miastach powyżej pół miliona mieszkańców Koalicja Obywatelska wygrała z partią rządzącą w stosunku 46:22. To wręcz przepaść! Czekam teraz na akcję wojewody Rau, który zapowiadał niedopuszczenie Zdanowskiej do urzędowania. Jestem pewien, że niezależny sąd go obśmieje a Łodzianie pogonią tego wojewodę, razem z jego kumplem – Sasinem - kopniakami.
     Po trzech latach rządów, po wypuszczeniu ogromnych świadczeń socjalnych, przy wspaniałej koniunkturze gospodarczej i rekordowo niskim bezrobociu PiS zaczyna dołować. Żaden normalny polityk z tałatajstwem kaczystowskim nie powinien rozmawiać ze względu na higienę psychiczną i moralną, jak również dlatego, że kontakty z nim wychodzą ludziom bokiem (vide: A. Lepper i Samoobrona).


22 października. Opierając się na decyzji TSUE do pracy zaczynają wracać sędziowie SN, wypędzeni ustawą na przymusową emeryturę przez PiS. Jest takich sędziów 22. Razem z tymi, których niedawno podrzucił Duda będzie ich teraz pewnie nadmiar ale tak się kończą działania nazywane prawnym bezhołowiem. Ciekawe, kto obecnie, zdaniem pisowskiego Dudy i jego pożal się Boże ministrów, kieruje SN? Ciekawe też, co miał na myśli prezes Kaczor, zapowiadając przeciwdziałanie decyzji TSUE.


23 października. Pojawiła się informacja, że Piotr Guział nie zdobył mandatu radnego dzielnicowego Warszawy mimo tego, że był jedynką na liście. Mówiąc słowami Szydło „jemu się to należało!”. Pewnie niejeden polityk kolaborujący z PiS skończy podobnie.


Pogłębia się konflikt o warunki płacowe w PLL LOT. Strajk dwóch związków zawodowych trwa tam już szósty dzień. Zawieszono kilkadziesiąt lotów. Wczoraj prezes firmy zwolnił z pracy 67 strajkujących osób, co bardzo zaogniło konflikt.


Duda, zwany prezydentem wraz z żoną Agatą na wycieczce w Niemczech. Były rozmowy ze Steinmeierem i z Merkel, było uczestnictwo w koncercie, były tam też buczenia i okrzyki „Konstytucja”. Nie było łatwo!. Na konferencji prasowej Duda pytał Steinmeiera dlaczego Anglicy wychodzą z Unii, skoro jest w niej tak dobrze? Największą sensację wzbudziło jednak jego pytanie o żarówki – „Dlaczego ludzie w Polsce nie mogą kupić normalnej żarówki, tylko energooszczędną? Dlaczego? – Bo Unia zabroniła!”
     Ten prymityw nie wie pewnie również dlaczego w sklepie nie można już kupić termometrów rtęciowych albo eternitu (sprasowanych płyt azbestowych) na pokrycie dachów, tak popularnego w czasach PRL-u. Duda nie wie wielu rzeczy, pewnie również dlaczego nagminnie łamie Konstytucję. Ma prawo nie wiedzieć przy swoim prymitywizmie. Dlaczego jednak swoje buraczane poglądy prezentuje za granicą, przynosząc Polsce kompromitację?!
     Bogiem a prawdą swoich zagranicznych wojaży, zaliczonych ostatnio, Duduś do udanych zaliczyć nie może. W Australii była wpadka z fregatami, w USA podpisywanie czegoś tam na stojąco, obo0k rozwalonego w fotelu Trumpa, w Watykanie adresowana do niego homilia a w Niemczech głupie żarówki. Tak to jednak jest, gdy próbuje się udawać kogoś, do poziomu kogo się nie dorosło.

Komentarze  

 
InvillBot
#603 InvillBot
6 listopada 2020, 21:59
купить секс мебель: intimshop.su/.../seks-mebel
Tegs: секс мебель intimshop.su/.../seks-mebel

клиторальные стимуляторы цена
купить клиторальные стимуляторы
купить масажеры простаты
Zacytuj
 
 
efadoazo
#604 efadoazo
8 listopada 2020, 00:02
Rose qwe.iqjp.naszepanstwo. pl.fqd.nq orbicularis micro-suction await celexa: glenwoodwine.com/.../celexa lasix no prescription: thatpizzarecipe.com/lasix/ buy lasix 100 mg: hogalaska.com/lasix/ generic ciplox walmart: thelmfao.com/product/ciplox/ shower generic celexa shipped from usa lasix no prescription lasix w/out pres ciplox georgia associated mosaic, glenwoodwine.com/.../celexa generic celexa shipped from usa thatpizzarecipe.com/lasix/ lasix no prescription hogalaska.com/lasix/ lasix thelmfao.com/product/ciplox/ achat ciplox aspects, regrowing radius cerebelli.
Zacytuj
 
 
Chaseutith
#605 Chaseutith
9 grudnia 2020, 19:39
XYZ 壯陽藥春藥專賣店 大量購買有優惠

man-r20.com/
Zacytuj
 
 
Stephenpurse
#606 Stephenpurse
9 grudnia 2020, 23:18
ncaa drug testing bizcommunity.com/.../... bizcommunity.com/.../... piles remedy
Zacytuj
 
 
rem
#607 rem
11 grudnia 2020, 05:31
Depending on the existing condition, yourto be penalized has to happen to be very unpleasant that is invisibly because that has fairly demonstrably
divorceronline.com/.../...
Zacytuj
 
 
FrankSef
#608 FrankSef
11 grudnia 2020, 14:42
garlic herbal uses remedies chest congestion natural itch remedies
Zacytuj
 
 
Ashley
#609 Ashley
12 grudnia 2020, 07:50
Keep functioning ,splendid job!

Also visit my blog funkyfreeads.com/.../246766: www.hyoito-fda.com/.../246766
Zacytuj
 
 
Гидра Сайт
#610 Гидра Сайт
13 grudnia 2020, 17:18
гидра ссылка на сайт зеркало тор
Zacytuj
 
 
Trent
#611 Trent
13 grudnia 2020, 22:34
I couldn?t resist commenting. Well written!

Look into my web blog; AlphaHeater: graeagle.com/.../%3Fp=21998
Zacytuj
 
 
Shawntut
#612 Shawntut
15 grudnia 2020, 19:53 Zacytuj
 
 
Altonser
#613 Altonser
18 grudnia 2020, 08:50
Video, youtube twitter.com/.../...
Zacytuj
 
 
Inga
#614 Inga
19 grudnia 2020, 00:39
скачать фото кубани: kuban.photography/
Zacytuj
 
 
Julia
#615 Julia
20 grudnia 2020, 09:18
I couldn't refrain from commenting. Exceptionally well written!

my webpage; www.avianoslist.com/.../: aldana.jp/.../juanajamies
Zacytuj
 
 
DrPopfaf
#617 DrPopfaf
24 grudnia 2020, 09:31
clomid fertility pills online : clomid030.com/ where can i buy clomiphene zithromax price comparison : zithromax0157.com/ where to get zithromax pills synthroid online no prescription : synthroid0305.com/ how to get prescribed synthroid
Zacytuj
 
 
Frankfeaks
#619 Frankfeaks
26 grudnia 2020, 01:14
Game LIFE 遊戲情報

gamelife.tw/portal.php
Zacytuj
 
 
candyclubxxx_dowly
#620 candyclubxxx_dowly
26 grudnia 2020, 13:54
Fyrtgfhs6478hfgvfhvjif 9875gg999iufhfgxt candyclubxxx.net: candyclubxxx.net/
Zacytuj
 
 
Kerryneesy
#622 Kerryneesy
27 grudnia 2020, 13:37
歐客佬咖啡 |OKLAO COFFEE|蝦皮商城|咖啡豆|掛耳|精品咖 啡|咖啡禮盒 專賣


first-cafe.com/
Zacytuj
 
 
JerryBef
#623 JerryBef
27 grudnia 2020, 22:05
You wanted to get back at me? Take that!!!

cryptofuture.info/
Zacytuj
 
 
TimothyDus
#624 TimothyDus
27 grudnia 2020, 23:30
Game LIFE 遊戲情報

gamelife.tw/portal.php
Zacytuj
 
 
InvillBot
#625 InvillBot
28 grudnia 2020, 01:02
экстрасенс: videnie.org/.../study-vision
Tegs: белый приворот videnie.org/.../love-privorot


Zacytuj
 
 
Russellattiz
#626 Russellattiz
29 grudnia 2020, 09:13
歐客佬咖啡 |OKLAO COFFEE|蝦皮商城|咖啡豆|掛耳|精品咖 啡|咖啡禮盒 專賣


first-cafe.com/
Zacytuj
 
 
InvillBot
#627 InvillBot
29 grudnia 2020, 17:13
гипнотерапевт: videnie.org/
Tegs: обучение гаданию на таро videnie.org/study/taro/


Zacytuj
 
 
StevenKah
#628 StevenKah
30 grudnia 2020, 15:12
第一借錢網擁有全台最多的借錢資訊

168cash.com.tw/
Zacytuj
 
 
Coleman
#629 Coleman
30 grudnia 2020, 15:29
1 Weird Diet Trick Heals Vitiligo Fast
tinyurl.com/y4p92al9
Zacytuj
 
 
Keyraron
#630 Keyraron
4 stycznia 2021, 09:24
Upscale Delayt escort sexy: likneon.com/ ОњО№ОєПЃОїРћС”О±ОјОїОјО µРћР…РћВ· ОіО»П…ОєО№ РћВ± ОµПЃП‡ОµП„ РћВ±Рћв„– ПѓП„Ої П‡П‰ПЃОї ПѓОїП… РћС–Рћв„–РћВ± О±ПЂОїО»О±П …στικОµП‚ ПѓП„О№ОіОј ОµП‚.О”ОµОР… ОµП‡П‰ ОґО№ОєОї ОјОїП… П‡П‰ПЃОї ОїПЂОїП„Оµ ОёО± ПЂПЃОїП„О№ ОјО·ОёОїП…РћР… αντρεП‚ ОјОµ ОґО№ОєОї П„ОїП…П‚ П‡П‰ПЃОї ОєО±О№ О±ОєОїОјО± ПЂОµПЃО№ПѓРџС“ОїП„ОµПЃО С—.. .
Zacytuj
 
 
Marina
#631 Marina
8 stycznia 2021, 02:44
видеоролики о кубани: kuban.video/
Zacytuj
 
 
Heatherrit
#632 Heatherrit
11 stycznia 2021, 21:34
По совету Обратились сюда


афинитор купить +в москве цена: india-express.net/.../...
Zacytuj
 
 
AnnaKitesurf
#633 AnnaKitesurf
11 stycznia 2021, 21:53
Hey.
You can check new rules and new deals from our Algarve Kite Center in Portugal.

lagos kitesurfing
Zacytuj
 
 
Alexis
#634 Alexis
18 stycznia 2021, 17:01
Hey.
You can check new rules and new deals from our Algarve Kite Center in Portugal.
kitesurf alvor
Zacytuj
 
 
Haliohow
#635 Haliohow
19 stycznia 2021, 01:16
[url="https://kinogo.b uzz"]kinogo.buzz смотреть фильм онлайн
Zacytuj
 
 
yourNIC
#636 yourNIC
19 stycznia 2021, 21:58
Hey, my name is Crystal, that`s right - I`m like a genuine crystal. I`m a shy girl seeking for her knight to explore the Land of Pleasures. Come and lets have fun www.sex-dating.me
Zacytuj
 
 
dofermerEcofs
#637 dofermerEcofs
20 stycznia 2021, 03:39
etr.
полив на ардуино своими рукамипород ы и кроссы куридеи фермерский бизнеспчело воды башкирии давайте общаться
Zacytuj
 
 
raxexaveh
#638 raxexaveh
20 stycznia 2021, 06:30
Buy Amoxicillin Online: mewkid.net/when-is-xuxlya3/ Amoxil iry.hpfj.naszepanstwo. pl.jid.mo mewkid.net/when-is-xuxlya3/
Zacytuj
 
 
Aslan
#639 Aslan
21 stycznia 2021, 11:00
привороты на любовь: rescuer.info
Zacytuj
 
 
Robertgennick
#640 Robertgennick
25 stycznia 2021, 18:15
Только проверянная информация от лучших аналитиков mca.life
Zacytuj
 
 
LouisAngex
#641 LouisAngex
25 stycznia 2021, 21:08
Супер давно искал
_________________
mostbet uz: betting.realmoneygame.xyz/.../
Zacytuj
 
 
Jessiekes
#642 Jessiekes
25 stycznia 2021, 23:29
I looking to take fast payday loan: t.co/JMsDt8KstJ?amp=1 in Cleveland
Zacytuj
 
 
HerbertPaunk
#643 HerbertPaunk
26 stycznia 2021, 04:23
Znalazlem bardzo dobry Serwis telefonow w Warszawie.
Wymienilem tam baterie w swoim Samsungu i jestem bardzo zadawolony!!
Serwis telefonu: ewq.pl
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać