Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - październik III_2018

  • Kategoria: Polityka
  • Taurus
15 października. Ujawniono kolejny fragment nagrania z Sowy i Przyjaciół, na którym Morawiecki bardzo się cieszył, że Kubica miał wypadek i złamał sobie rękę, ponieważ „jego” bank nie będzie mu musiał płacić jakichś 50 dych (milionów) w ramach sponsoringu spółki – matki, czyli banku Santander. Robi się coraz ciekawiej.


16 października, Morawiecki spotkał się wczoraj z Kubicą. Jest to efekt ujawnienia fragmentu nagrania z Sowy i Przyjaciół („miał być jeszcze Kubica ale, na szczęście, złamał rękę”), o czym mowa wyżej. Ile to ojawnienie będzie kosztowało? Trudno powiedzieć, pojawiła się jednak równocześnie informacja, że PKN Orlen zasponsoruje Kubicę w F1. Kwotę więc z pewnością poznamy (mówi się o 40 milionach złotych) i jest pewne, że nie wyłoży jej Morawiecki. Jakie to ma jednak znaczenie? Przecież Polska należy do PiS-u, ten więc może wydawać pieniądze Polaków jak chce.
     Afera taśmowa jest jak ropień i trwa już niemiłosiernie długo a ABW i prokurator generalny na ten temat milczą. Czyżby sami rozdawali te karty?


Pojawiają się informacje, że wojewoda Zbigniew Rau zamierza w piątek (za trzy dni) rozpocząć procedurę odwołania prezydent Zdanowskiej. Niech to zrobi! Niech PiS mianuje komisarza dla Łodzi! Nic tak nie jednoczy Polaków, jak walka z wrogiem a temat likwidacji stanowisk wojewodów i urzędów wojewódzkich, po przegraniu przez PiS wyborów parlamentarnych, nabierze nowych rumieńców.


Policjanci kryminalni z Radomia otrzymali zadanie służbowe dotyczące pilnowania banerów i plakatów wyborczych PiS, żeby ktoś ich nie zerwał lub nie zniszczył. Żartują, że jest to „tajna akcja”. Dlaczego dotyczy to tylko PiS? – Widocznie jest to „ulubiona partia” mieszkańców tego miasta.


Prezes Jarek natomiast machnął dzisiaj trzy razy łopatą, żeby wkopać słupek na plaży, który ma symbolizować rozpoczęcie przekopywania Mierzei Wiślanej. Nie ma jeszcze opinii środowiskowej dla tej inwestycji, nie ma żadnej oficjalnej decyzji (zgody na jej rozpoczęcie) ale słupek został wkopany. Podobno nie pierwszy raz zresztą, bo już trzy lata temu, w ramach kampanii wyborczej, PiS symbolicznie łopaty na Mierzei wbijał. Trzeba teraz postawić tam posterunek policji, żeby jakiś żartowniś tego słupka z piachu nie zabrał sobie na pamiątkę.


Duda, zwany prezydentem, udał się wraz ze swoją żoną Agatą na wycieczkę do Watykanu, w związku z 40 rocznicą wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Wzięli udział we mszy, która została odprawiona przy grobie JPII. W homilii abp Jan Romeo Pawłowski, hierarcha watykański, przytoczył fragment encykliki „Centessimus annus” napisanej przez „naszego” Papieża – „W praworządnym państwie najwyższą władzę ma prawo a nie samowola ludzi (…) Nie wolno wolności zamieniać w samowolę (…) Nie wolno lekkomyślnie niszczyć tego, co udało się osiągnąć, bo będzie bardzo trudno to wszystko odbudować”. Arcybiskup powiedział też, że „JPII stał się w Polsce swoistym rekwizytem, nikt go nie czyta i wszyscy przestali go rozumieć”.
     No cóż … Duda mówił niedawno, że przez cały czas się uczy. Może ta wycieczka do Watykanu nauczy go czegoś rzeczywiście?


17 października. Pan Zbyszek skierował do TK zapytanie, czy kierowanie przez polskich sędziów, zgodnie z prawodawstwem unijnym, zapytań prejudycjalnych do TSUE jest zgodne z Konstytucją. Komentatorzy zastanawiają się, o co panu Zbyszkowi chodzi i większość z nich stwierdza, że jest to ruch wyprzedzający przed spodziewanym orzeczeniem TSUE. Podważanie prawodawstwa UE jest sprawą bardzo niebezpieczną w sytuacji, gdy Polska w osobie Lecha Kaczyńskiego, podpisała Traktat Lizboński, w pełni akceptujący to prawodawstwo.
     Jest oczywiste, że Przyłębska z Muszyńskim uprawomocnią wszystko, co im Kaczyński albo jego wysłannik każe. Chętnie dodadzą nawet – od siebie – iż wszystkich sędziów, którzy takie zapytania wysłali lub wyślą należy wsadzać do pierdla. Pytanie polega na tym, czy ma to jeszcze jakiekolwiek znaczenie? I drugie pytanie – jak długo jeszcze to wywrotowe wariactwo w wymiarze sprawiedliwości będzie trwało?


W miejscowości Kercz na Krymie miał miejsce zamach terrorystyczny w szkole średniej (technikum). Z doniesień wynika, że był wybuch bomby domowej roboty i strzelanina. Zginęło podobno 20 osób a kilkadziesiąt jest rannych. Zamachowcem miał być osiemnastolatek. Niewiele o nim wiadomo, bo w tym „wolnym kraju” wszystko jest tajne.


19 października. Pojawiła się informacja, że TSUE zawiesił niektóre przepisy ostatniej ustawy o SN. Wstrzymano obowiązek przechodzenia w stan spoczynku sędziów, którzy ukończyli 65 lat i powoływanie na ich miejsce nowych, nakazano natychmiastowe przywrócenie zwolnionych do pracy. No cóż … każdy PRL musi się kiedyś skończyć i każdy okupant będzie pokonany, nawet gdy się nazywa mafią pisowską, czyli „dobrą zmianą”. Zaczyna się cała seria wyborów i jest to okazja, żeby przestępców o mentalności wschodniej, naśladujących Putina, Łukaszenko, czy Erdogana, skutecznie pogonić i osądzić.


21 października. PiS „wygrał” podobno wybory samorządowe w Polsce i – w związku a tym – będzie rządził co najwyżej w pięciu albo sześciu sejmikach wojewódzkich. Dlaczego? – Ponieważ PiS nie ma żadnych zdolności koalicyjnych, ponieważ wszyscy są mu przeciwni. Już po I turze wyborów widać również, że PiS nie ma żadnych szans na zdobycie stołka prezydenta w żadnym z dużych, polskich miast. Zdanowska w Łodzi zdobyła w I turze ponad 70 procent głosów mimo potężnej, karygodnej nagonki ze strony PiS a Trzaskowski wygrał z Jakim również w I turze mimo tego, że w sondażach dawano mu jedynie 42 procent. Odsądzany od czci i wiary w poprzednich wyborach samorządowych PSL, brutalnie atakowany przez PiS, zdobył niemal 13 procent głosów do sejmików, a przecież sondaże „rządowe” dawały tej partii mniej niż 5 procent i pani rzecznik Mazurek powiedziała, że trzeba ją wyeliminować z życia politycznego. Jeszcze niedawno z badania rządowego CBOS wynikało, że PiS uzyska 49% głosów, KO 16% a PSL jedynie 4%. Czy tak stronnicza sondażownia nie powinna zostać pociągnięta do odpowiedzialności karnej?
     Wynik PiS-u na poziomie 35% przy 55% frekwencji daje około 17% poparcia społecznego, czyli mniej, niż to było w czasie ostatnich wyborów parlamentarnych. W miastach powyżej pół miliona mieszkańców Koalicja Obywatelska wygrała z partią rządzącą w stosunku 46:22. To wręcz przepaść! Czekam teraz na akcję wojewody Rau, który zapowiadał niedopuszczenie Zdanowskiej do urzędowania. Jestem pewien, że niezależny sąd go obśmieje a Łodzianie pogonią tego wojewodę, razem z jego kumplem – Sasinem - kopniakami.
     Po trzech latach rządów, po wypuszczeniu ogromnych świadczeń socjalnych, przy wspaniałej koniunkturze gospodarczej i rekordowo niskim bezrobociu PiS zaczyna dołować. Żaden normalny polityk z tałatajstwem kaczystowskim nie powinien rozmawiać ze względu na higienę psychiczną i moralną, jak również dlatego, że kontakty z nim wychodzą ludziom bokiem (vide: A. Lepper i Samoobrona).


22 października. Opierając się na decyzji TSUE do pracy zaczynają wracać sędziowie SN, wypędzeni ustawą na przymusową emeryturę przez PiS. Jest takich sędziów 22. Razem z tymi, których niedawno podrzucił Duda będzie ich teraz pewnie nadmiar ale tak się kończą działania nazywane prawnym bezhołowiem. Ciekawe, kto obecnie, zdaniem pisowskiego Dudy i jego pożal się Boże ministrów, kieruje SN? Ciekawe też, co miał na myśli prezes Kaczor, zapowiadając przeciwdziałanie decyzji TSUE.


23 października. Pojawiła się informacja, że Piotr Guział nie zdobył mandatu radnego dzielnicowego Warszawy mimo tego, że był jedynką na liście. Mówiąc słowami Szydło „jemu się to należało!”. Pewnie niejeden polityk kolaborujący z PiS skończy podobnie.


Pogłębia się konflikt o warunki płacowe w PLL LOT. Strajk dwóch związków zawodowych trwa tam już szósty dzień. Zawieszono kilkadziesiąt lotów. Wczoraj prezes firmy zwolnił z pracy 67 strajkujących osób, co bardzo zaogniło konflikt.


Duda, zwany prezydentem wraz z żoną Agatą na wycieczce w Niemczech. Były rozmowy ze Steinmeierem i z Merkel, było uczestnictwo w koncercie, były tam też buczenia i okrzyki „Konstytucja”. Nie było łatwo!. Na konferencji prasowej Duda pytał Steinmeiera dlaczego Anglicy wychodzą z Unii, skoro jest w niej tak dobrze? Największą sensację wzbudziło jednak jego pytanie o żarówki – „Dlaczego ludzie w Polsce nie mogą kupić normalnej żarówki, tylko energooszczędną? Dlaczego? – Bo Unia zabroniła!”
     Ten prymityw nie wie pewnie również dlaczego w sklepie nie można już kupić termometrów rtęciowych albo eternitu (sprasowanych płyt azbestowych) na pokrycie dachów, tak popularnego w czasach PRL-u. Duda nie wie wielu rzeczy, pewnie również dlaczego nagminnie łamie Konstytucję. Ma prawo nie wiedzieć przy swoim prymitywizmie. Dlaczego jednak swoje buraczane poglądy prezentuje za granicą, przynosząc Polsce kompromitację?!
     Bogiem a prawdą swoich zagranicznych wojaży, zaliczonych ostatnio, Duduś do udanych zaliczyć nie może. W Australii była wpadka z fregatami, w USA podpisywanie czegoś tam na stojąco, obo0k rozwalonego w fotelu Trumpa, w Watykanie adresowana do niego homilia a w Niemczech głupie żarówki. Tak to jednak jest, gdy próbuje się udawać kogoś, do poziomu kogo się nie dorosło.

Komentarze  

 
ErnestSlamp
#361 ErnestSlamp
10 kwietnia 2021, 18:48
free slot games 777 caesars free slots online slots lounge
Zacytuj
 
 
KevinRof
#362 KevinRof
11 kwietnia 2021, 00:12
Find out adult chat webcams for free :)
Zacytuj
 
 
ErnestSlamp
#363 ErnestSlamp
11 kwietnia 2021, 02:27
custom essay writing service reviews g37dhs essay homework help h69fee fsu college application essay f55osg
Zacytuj
 
 
ErnestSlamp
#364 ErnestSlamp
11 kwietnia 2021, 04:13
usa casinos no deposit free w [2021-02-22 21:11:31] slots of vegas slot machines
Zacytuj
 
 
Anthonyfef
#365 Anthonyfef
11 kwietnia 2021, 09:31
free adult webcams no tokens absolutely free and easy to watch on any device, just
Zacytuj
 
 
ErnestSlamp
#366 ErnestSlamp
11 kwietnia 2021, 12:02
buy modafinil 200mg online modafinil cost uk modafinil australia price
Zacytuj
 
 
StripKnozy
#367 StripKnozy
11 kwietnia 2021, 15:31
Discover the best adult webcams with cam to cam ever for free!
Zacytuj
 
 
WandaSuist
#368 WandaSuist
13 kwietnia 2021, 12:29
[url=https://moverslos angeles.city ]Movers Los Angeles
Zacytuj
 
 
Glennodogy
#369 Glennodogy
14 kwietnia 2021, 01:39
the mo of its understructure, RoboForex has continually been focd on providing most beneficent trading conditions using innovative technologies and many years of experience. RoboForex is an supranational middleman, which offers eight asset types and more than 12.000 instruments suitable trading.
Форекс: Robo.Forex
Zacytuj
 
 
Chrissmork
#370 Chrissmork
14 kwietnia 2021, 09:47
porno mamki video pornomamki.net
Zacytuj
 
 
StripperarSip
#371 StripperarSip
18 kwietnia 2021, 05:06
Discover the best alexyferrer nude ever for free!
Zacytuj
 
 
AlexBreab
#372 AlexBreab
18 kwietnia 2021, 08:50
[url=https://moverslos angeles.city ]Movers Los Angeles
Zacytuj
 
 
Davidtoumn
#373 Davidtoumn
18 kwietnia 2021, 09:42
1с 8.3 купить официальный сайт цена
misterpoll.com/.../lionshirt73
improv-ac.com/.../104838
parekhgroupindia.com/.../
Zacytuj
 
 
NudeStripperlcob
#374 NudeStripperlcob
18 kwietnia 2021, 11:08
to your liking, and quickly move to the section with adult work webcams on this topic. All categories are packed enough to make
Zacytuj
 
 
Helenrag
#375 Helenrag
20 kwietnia 2021, 07:15
Israel Haifa Bat Galim

בת גלים חיפה ישראל: weheartit.com/batgalimhaifa
Zacytuj
 
 
GarikPikar
#376 GarikPikar
23 kwietnia 2021, 03:43 Zacytuj
 
 
WilliamClove
#377 WilliamClove
23 kwietnia 2021, 10:23
hydra ссылка на сайт : joaobarrigudo.pt/.../
Zacytuj
 
 
JessieTig
#378 JessieTig
23 kwietnia 2021, 15:57
Hey all
here it is

Live Shaved Pussy
Zacytuj
 
 
RodgerTieva
#379 RodgerTieva
24 kwietnia 2021, 11:58
Hоw to еаrn оn Foreх do not hаvе adequаtе еxperience!?!? ... It аpреars verу simplе! Just use the sеrviсе аutomаticаlly cоpу thе trаdеs of suсcеssful tradеrs trаde - instaforex.com/.../...
Instaforex_CopyFX: instaforex.com/.../...
Zacytuj
 
 
MarthaVat
#380 MarthaVat
26 kwietnia 2021, 01:30
услуги мерчендайзинга киев: nmtmerch.com.ua
Zacytuj
 
 
RogerPat
#381 RogerPat
28 kwietnia 2021, 12:38
Game LIFE 遊戲情報


gamelife.tw/portal.php
Zacytuj
 
 
Fug
#382 Fug
29 kwietnia 2021, 06:55
בלוגר חדרים לפי שעות

חדרים לפי שעה בלוגר: sagivardi.bloger.co.il/
Zacytuj
 
 
Forestsluth
#383 Forestsluth
3 maja 2021, 02:40
歐客佬精品咖啡 |OKLAO COFFEE|蝦皮商城|咖啡豆|掛耳|精品咖 啡|咖啡禮盒 專賣|精品麵包

first-cafe.com/
Zacytuj
 
 
Fug
#384 Fug
3 maja 2021, 12:03
חדרים לפי שעה בחיפה

byhours: toyinalukoandco.com/.../
Zacytuj
 
 
JefferySnozy
#385 JefferySnozy
3 maja 2021, 17:57
太達數位媒體


deltamarketing.com.tw/
Zacytuj
 
 
Fug
#386 Fug
6 maja 2021, 22:14
חדרים לפי שעה בתל אביב

byhours: dupd.cayetano.edu.pe/.../
Zacytuj
 
 
WilliamClove
#387 WilliamClove
7 maja 2021, 07:22
вход на сайт гидра : terrasolar.com.ua/.../
Zacytuj
 
 
Nyrpsik
#388 Nyrpsik
7 maja 2021, 08:10
GO!!!
This phrase was said by the first cosmonaut on Earth - Yuri Gagarin. (Yuri Gagarin)
He was the first astronaut on Earth. He was Russian! ...
Now Russia is becoming a strong country, gas pipelines, a vaccine against COVID-19, an army.
Is this very reminiscent of the communist Soviet Union?
How do you think?
Now we have total control in our country. I am interested in the opinion of foreigners.

Албонумисматико

ПОЕХАЛИ!!
Zacytuj
 
 
DonjackTaf
#389 DonjackTaf
7 maja 2021, 14:49
ic.pics.livejournal.com/.../.. . zootovaryvsems.site/.../...Hi all! ma favorite city is a4319
94eegfds3dslklaa83b f520
zootovaryvsems.site/.../...
Zacytuj
 
 
Pedroeving
#390 Pedroeving
12 maja 2021, 03:09
Suhkru depilatsioon on juuste eemaldamine spetsiaalse suhkrupasta abil, mis on pehme karamell. Pehmendatud segu kantakse ettevalmistatud alale juuste kasvu vastu ja eemaldatakse kohe terava liikumisega juuste kasvu suunas.
www.eesti2.ee: eesti2.ee/
Zacytuj
 
 
Fug
 
 
Williamsor
#392 Williamsor
14 maja 2021, 22:15
Trong năm 2021, ĐT nước Việt Nam kế tiếp đối mặt cùng với lịch thi đấu tại bảng G Vòng loại thứ hai World Cup 2021 khư vực châu Á.|Theo dõi hóa học lượng network và mối cung cấp xem bongda trực tuyếnphạt sóng trong thời gian thực để góp người coi lựa chọn kênh thích hợp. Chia sẻ data giữa vớ cả người xem, giúp đến kênh sinh hoạt ổn định rộng.
Zacytuj
 
 
Michaelflifs
#393 Michaelflifs
15 maja 2021, 00:58
Bộ ba này đùa hưng phấnchuyên gia dự đoán tỷ số bóng đá đêm nay cùng với 8 bàn thắng vào lưới Roma ở buôn bán kết Europa League, hoặc 6 bàn thắng được ghi trong 2 trận ở Ngoại hạng Anh trước Tottenham và Burnley. Cuộc biểu tình của những kẻ quá khích đang đẩy Manchester United vào tình cảnh khó vải. Hậu vệ người Anh dứt điểm trái phá, nhưng thủ tế bàon Martinez của Villa vẫn làm chủ được tình hình.
Zacytuj
 
 
jayyv69
#394 jayyv69
16 maja 2021, 00:04
Browse over 500 000 of the best porn galleries, daily updated collections
shemalesurprise.instasexyblog. com/.../

peaches pov porn lesbian porn thumbnails gore galleries porn muscular women porn russsian porn
Zacytuj
 
 
SvoknaBYFlili
#395 SvoknaBYFlili
18 maja 2021, 02:30 Zacytuj
 
 
Richarderupt
#396 Richarderupt
18 maja 2021, 12:49
Young Sex Parties: slutl.com/.../... Adel Bye, Herda Wisky use big cock
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać