Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - październik III_2018

  • Kategoria: Polityka
  • Taurus
15 października. Ujawniono kolejny fragment nagrania z Sowy i Przyjaciół, na którym Morawiecki bardzo się cieszył, że Kubica miał wypadek i złamał sobie rękę, ponieważ „jego” bank nie będzie mu musiał płacić jakichś 50 dych (milionów) w ramach sponsoringu spółki – matki, czyli banku Santander. Robi się coraz ciekawiej.


16 października, Morawiecki spotkał się wczoraj z Kubicą. Jest to efekt ujawnienia fragmentu nagrania z Sowy i Przyjaciół („miał być jeszcze Kubica ale, na szczęście, złamał rękę”), o czym mowa wyżej. Ile to ojawnienie będzie kosztowało? Trudno powiedzieć, pojawiła się jednak równocześnie informacja, że PKN Orlen zasponsoruje Kubicę w F1. Kwotę więc z pewnością poznamy (mówi się o 40 milionach złotych) i jest pewne, że nie wyłoży jej Morawiecki. Jakie to ma jednak znaczenie? Przecież Polska należy do PiS-u, ten więc może wydawać pieniądze Polaków jak chce.
     Afera taśmowa jest jak ropień i trwa już niemiłosiernie długo a ABW i prokurator generalny na ten temat milczą. Czyżby sami rozdawali te karty?


Pojawiają się informacje, że wojewoda Zbigniew Rau zamierza w piątek (za trzy dni) rozpocząć procedurę odwołania prezydent Zdanowskiej. Niech to zrobi! Niech PiS mianuje komisarza dla Łodzi! Nic tak nie jednoczy Polaków, jak walka z wrogiem a temat likwidacji stanowisk wojewodów i urzędów wojewódzkich, po przegraniu przez PiS wyborów parlamentarnych, nabierze nowych rumieńców.


Policjanci kryminalni z Radomia otrzymali zadanie służbowe dotyczące pilnowania banerów i plakatów wyborczych PiS, żeby ktoś ich nie zerwał lub nie zniszczył. Żartują, że jest to „tajna akcja”. Dlaczego dotyczy to tylko PiS? – Widocznie jest to „ulubiona partia” mieszkańców tego miasta.


Prezes Jarek natomiast machnął dzisiaj trzy razy łopatą, żeby wkopać słupek na plaży, który ma symbolizować rozpoczęcie przekopywania Mierzei Wiślanej. Nie ma jeszcze opinii środowiskowej dla tej inwestycji, nie ma żadnej oficjalnej decyzji (zgody na jej rozpoczęcie) ale słupek został wkopany. Podobno nie pierwszy raz zresztą, bo już trzy lata temu, w ramach kampanii wyborczej, PiS symbolicznie łopaty na Mierzei wbijał. Trzeba teraz postawić tam posterunek policji, żeby jakiś żartowniś tego słupka z piachu nie zabrał sobie na pamiątkę.


Duda, zwany prezydentem, udał się wraz ze swoją żoną Agatą na wycieczkę do Watykanu, w związku z 40 rocznicą wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Wzięli udział we mszy, która została odprawiona przy grobie JPII. W homilii abp Jan Romeo Pawłowski, hierarcha watykański, przytoczył fragment encykliki „Centessimus annus” napisanej przez „naszego” Papieża – „W praworządnym państwie najwyższą władzę ma prawo a nie samowola ludzi (…) Nie wolno wolności zamieniać w samowolę (…) Nie wolno lekkomyślnie niszczyć tego, co udało się osiągnąć, bo będzie bardzo trudno to wszystko odbudować”. Arcybiskup powiedział też, że „JPII stał się w Polsce swoistym rekwizytem, nikt go nie czyta i wszyscy przestali go rozumieć”.
     No cóż … Duda mówił niedawno, że przez cały czas się uczy. Może ta wycieczka do Watykanu nauczy go czegoś rzeczywiście?


17 października. Pan Zbyszek skierował do TK zapytanie, czy kierowanie przez polskich sędziów, zgodnie z prawodawstwem unijnym, zapytań prejudycjalnych do TSUE jest zgodne z Konstytucją. Komentatorzy zastanawiają się, o co panu Zbyszkowi chodzi i większość z nich stwierdza, że jest to ruch wyprzedzający przed spodziewanym orzeczeniem TSUE. Podważanie prawodawstwa UE jest sprawą bardzo niebezpieczną w sytuacji, gdy Polska w osobie Lecha Kaczyńskiego, podpisała Traktat Lizboński, w pełni akceptujący to prawodawstwo.
     Jest oczywiste, że Przyłębska z Muszyńskim uprawomocnią wszystko, co im Kaczyński albo jego wysłannik każe. Chętnie dodadzą nawet – od siebie – iż wszystkich sędziów, którzy takie zapytania wysłali lub wyślą należy wsadzać do pierdla. Pytanie polega na tym, czy ma to jeszcze jakiekolwiek znaczenie? I drugie pytanie – jak długo jeszcze to wywrotowe wariactwo w wymiarze sprawiedliwości będzie trwało?


W miejscowości Kercz na Krymie miał miejsce zamach terrorystyczny w szkole średniej (technikum). Z doniesień wynika, że był wybuch bomby domowej roboty i strzelanina. Zginęło podobno 20 osób a kilkadziesiąt jest rannych. Zamachowcem miał być osiemnastolatek. Niewiele o nim wiadomo, bo w tym „wolnym kraju” wszystko jest tajne.


19 października. Pojawiła się informacja, że TSUE zawiesił niektóre przepisy ostatniej ustawy o SN. Wstrzymano obowiązek przechodzenia w stan spoczynku sędziów, którzy ukończyli 65 lat i powoływanie na ich miejsce nowych, nakazano natychmiastowe przywrócenie zwolnionych do pracy. No cóż … każdy PRL musi się kiedyś skończyć i każdy okupant będzie pokonany, nawet gdy się nazywa mafią pisowską, czyli „dobrą zmianą”. Zaczyna się cała seria wyborów i jest to okazja, żeby przestępców o mentalności wschodniej, naśladujących Putina, Łukaszenko, czy Erdogana, skutecznie pogonić i osądzić.


21 października. PiS „wygrał” podobno wybory samorządowe w Polsce i – w związku a tym – będzie rządził co najwyżej w pięciu albo sześciu sejmikach wojewódzkich. Dlaczego? – Ponieważ PiS nie ma żadnych zdolności koalicyjnych, ponieważ wszyscy są mu przeciwni. Już po I turze wyborów widać również, że PiS nie ma żadnych szans na zdobycie stołka prezydenta w żadnym z dużych, polskich miast. Zdanowska w Łodzi zdobyła w I turze ponad 70 procent głosów mimo potężnej, karygodnej nagonki ze strony PiS a Trzaskowski wygrał z Jakim również w I turze mimo tego, że w sondażach dawano mu jedynie 42 procent. Odsądzany od czci i wiary w poprzednich wyborach samorządowych PSL, brutalnie atakowany przez PiS, zdobył niemal 13 procent głosów do sejmików, a przecież sondaże „rządowe” dawały tej partii mniej niż 5 procent i pani rzecznik Mazurek powiedziała, że trzeba ją wyeliminować z życia politycznego. Jeszcze niedawno z badania rządowego CBOS wynikało, że PiS uzyska 49% głosów, KO 16% a PSL jedynie 4%. Czy tak stronnicza sondażownia nie powinna zostać pociągnięta do odpowiedzialności karnej?
     Wynik PiS-u na poziomie 35% przy 55% frekwencji daje około 17% poparcia społecznego, czyli mniej, niż to było w czasie ostatnich wyborów parlamentarnych. W miastach powyżej pół miliona mieszkańców Koalicja Obywatelska wygrała z partią rządzącą w stosunku 46:22. To wręcz przepaść! Czekam teraz na akcję wojewody Rau, który zapowiadał niedopuszczenie Zdanowskiej do urzędowania. Jestem pewien, że niezależny sąd go obśmieje a Łodzianie pogonią tego wojewodę, razem z jego kumplem – Sasinem - kopniakami.
     Po trzech latach rządów, po wypuszczeniu ogromnych świadczeń socjalnych, przy wspaniałej koniunkturze gospodarczej i rekordowo niskim bezrobociu PiS zaczyna dołować. Żaden normalny polityk z tałatajstwem kaczystowskim nie powinien rozmawiać ze względu na higienę psychiczną i moralną, jak również dlatego, że kontakty z nim wychodzą ludziom bokiem (vide: A. Lepper i Samoobrona).


22 października. Opierając się na decyzji TSUE do pracy zaczynają wracać sędziowie SN, wypędzeni ustawą na przymusową emeryturę przez PiS. Jest takich sędziów 22. Razem z tymi, których niedawno podrzucił Duda będzie ich teraz pewnie nadmiar ale tak się kończą działania nazywane prawnym bezhołowiem. Ciekawe, kto obecnie, zdaniem pisowskiego Dudy i jego pożal się Boże ministrów, kieruje SN? Ciekawe też, co miał na myśli prezes Kaczor, zapowiadając przeciwdziałanie decyzji TSUE.


23 października. Pojawiła się informacja, że Piotr Guział nie zdobył mandatu radnego dzielnicowego Warszawy mimo tego, że był jedynką na liście. Mówiąc słowami Szydło „jemu się to należało!”. Pewnie niejeden polityk kolaborujący z PiS skończy podobnie.


Pogłębia się konflikt o warunki płacowe w PLL LOT. Strajk dwóch związków zawodowych trwa tam już szósty dzień. Zawieszono kilkadziesiąt lotów. Wczoraj prezes firmy zwolnił z pracy 67 strajkujących osób, co bardzo zaogniło konflikt.


Duda, zwany prezydentem wraz z żoną Agatą na wycieczce w Niemczech. Były rozmowy ze Steinmeierem i z Merkel, było uczestnictwo w koncercie, były tam też buczenia i okrzyki „Konstytucja”. Nie było łatwo!. Na konferencji prasowej Duda pytał Steinmeiera dlaczego Anglicy wychodzą z Unii, skoro jest w niej tak dobrze? Największą sensację wzbudziło jednak jego pytanie o żarówki – „Dlaczego ludzie w Polsce nie mogą kupić normalnej żarówki, tylko energooszczędną? Dlaczego? – Bo Unia zabroniła!”
     Ten prymityw nie wie pewnie również dlaczego w sklepie nie można już kupić termometrów rtęciowych albo eternitu (sprasowanych płyt azbestowych) na pokrycie dachów, tak popularnego w czasach PRL-u. Duda nie wie wielu rzeczy, pewnie również dlaczego nagminnie łamie Konstytucję. Ma prawo nie wiedzieć przy swoim prymitywizmie. Dlaczego jednak swoje buraczane poglądy prezentuje za granicą, przynosząc Polsce kompromitację?!
     Bogiem a prawdą swoich zagranicznych wojaży, zaliczonych ostatnio, Duduś do udanych zaliczyć nie może. W Australii była wpadka z fregatami, w USA podpisywanie czegoś tam na stojąco, obo0k rozwalonego w fotelu Trumpa, w Watykanie adresowana do niego homilia a w Niemczech głupie żarówki. Tak to jednak jest, gdy próbuje się udawać kogoś, do poziomu kogo się nie dorosło.

Komentarze  

 
Carked
#729 Carked
13 września 2020, 08:01
Emaliowanie wanien w Podolsku: megaremont.pro/.../emalirovka
Zacytuj
 
 
Gregorygat
#730 Gregorygat
14 września 2020, 02:09
приличный веб ресурс betwinnerbett.com
Zacytuj
 
 
Heatherrit
#731 Heatherrit
14 września 2020, 04:37
Хорошие специалисты и прекрасный севрис в этой онко аптеке


палбоциклиб инструкция цена: india-express.net/.../...
Zacytuj
 
 
Maljeore
#732 Maljeore
18 września 2020, 09:48
Domodiedowo renowacja wanien: megaremont.pro/.../
Zacytuj
 
 
Jorgeanymn
#733 Jorgeanymn
18 września 2020, 17:25
about his traders: bit.ly/35fv3B6
Zacytuj
 
 
NormanWrace
#734 NormanWrace
19 września 2020, 06:10
памятники скульптуры: xn--78-6kc6akkhn3a3k.xn--p1ai/ .../... - гранитный отсев недорого купить, плитка брусчатка
Zacytuj
 
 
Stevennep
#735 Stevennep
19 września 2020, 17:42
site link traders: bit.ly/35fv3B6
Zacytuj
 
 
Johnette
#736 Johnette
21 września 2020, 07:34
This information is invaluable. When can I find out more?


My web site; Slim
Origin Keto Reviews: www.hydrocarbs-gh.org/.../
Zacytuj
 
 
AnthonyEraro
#737 AnthonyEraro
22 września 2020, 00:41
Привет всем участникам форума! класный у вас сайт!
Нашел прикольную базу кино: сериалы онлайн бесплатно в хорошем качестве трасса: kinobunker.net/
Здесь: фильмы смотреть боевики хорошем качестве hd 720: kinobunker.net/boevik/ смотреть хорошие боевики бесплатно сша список 2020
Тут: kinobunker.net/.../ Сахарная гора / Sugar Mountain (2016) смотреть онлайн бесплатно
Тут: Это мы / This Is Us (Сезон 1-2) (2016-2017) смотреть онлайн бесплатно Это мы / This Is Us (Сезон 1-2) (2016-2017) смотреть онлайн бесплатно : kinobunker.net/.../
Zacytuj
 
 
Charlessiz
#738 Charlessiz
23 września 2020, 10:12
try here
Expert Vader Mt4: aliebay.co/.../...
Zacytuj
 
 
JasonLof
#739 JasonLof
24 września 2020, 05:39
see post hydraruzxpnew4af: hydraruzxpnew4af.club
Zacytuj
 
 
DonaldKer
#740 DonaldKer
26 września 2020, 20:37
первосортный веб сайт lolz.guru/market
Zacytuj
 
 
DavidMox
#741 DavidMox
27 września 2020, 09:49
visit here кардинг форум: tor.sb
Zacytuj
 
 
obezodu
#742 obezodu
27 września 2020, 23:57
Initial wvo.bjrz.naszepanstwo. pl.ond.db staged repeats amoxicillin 500mg: schoolsbiz.com/amoxicillin/ zithromax on internet: refrigeratordealers.com/.../.. . cheapest vantin: gasmaskedlestat.com/vantin/ orchitis, issue: cuts, amoxicillin 500mg zithromax 200g 5 vantin for sale contributory arterial occasional, schoolsbiz.com/amoxicillin/ amoxicillin refrigeratordealers.com/.../.. . zithromax commercial gasmaskedlestat.com/vantin/ online vantin overeating shrunk leak.
Zacytuj
 
 
DanielSox
#744 DanielSox
30 września 2020, 13:32
Web Site гидра hydra: hydra2020tor.com
Zacytuj
 
 
KevinSem
#745 KevinSem
30 września 2020, 18:19
cannazon market onion: cannazon-market.org - cannazon market link, cannazon market links
Zacytuj
 
 
Timothydrula
#746 Timothydrula
2 października 2020, 04:44
check this site out гидра: hydra2020union.com
Zacytuj
 
 
Davidpap
#747 Davidpap
2 października 2020, 08:38
her latest blog гидра: hydramarketru.com
Zacytuj
 
 
Donaldkex
#748 Donaldkex
2 października 2020, 11:47
read what he said hydra onion: hydra2020rus.com
Zacytuj
 
 
HarryMip
#749 HarryMip
2 października 2020, 17:22
Continue Reading гидра: hydraulic-breaker.net
Zacytuj
 
 
Scott
#750 Scott
6 października 2020, 15:08
I'm gone to convey my little brother, that he should also visit this weblog on regular basis to take updated from hottest gossip.


Here is my page: Cardieo
Watch Review: .../electric-cigarette-reviews -terminate-smoking-1512555781
Zacytuj
 
 
Denisappog
#751 Denisappog
6 października 2020, 23:26
смотреть бесплатно фото эротику krasotulki.vip/.../... Эротика, эротические фото, голые девушки

голые девушки сели на лицо: krasotulki.vip/
Zacytuj
 
 
DennisSot
#752 DennisSot
7 października 2020, 21:11
Телочки! telochki.top/.../... Эротические фото голых девушексекс в гостях фото: telochki.top/
Zacytuj
 
 
Joshuareams
#753 Joshuareams
8 października 2020, 01:06
Find Out More
beluga bahis: bahisgunceladresi.com/.../...
Zacytuj
 
 
Tamie
#754 Tamie
8 października 2020, 08:37
Real superb visual appeal on this web site, I'd rate it 10.


My page :: testoblast.org/: http
Zacytuj
 
 
Jacki
#755 Jacki
8 października 2020, 08:44
WOW just what I was searching for. Came here by searching
for nasze państwo

Take a look at my web site ... ashwagandhaplus.org/: usadsciti.com/.../64175
Zacytuj
 
 
Daniele
#756 Daniele
8 października 2020, 18:01
I visited many blogs however the audio quality for audio songs existing at this site is
really fabulous.

my web page; My Keto Boost Pills: volleyballaustralia.org.au/... /...
Zacytuj
 
 
Robertlig
#757 Robertlig
9 października 2020, 07:10
check this site out гидра ссылка: hydra-2020ru.com
Zacytuj
 
 
Paige
#758 Paige
11 października 2020, 11:46
I'd always want to be update on new articles on this web site, bookmarked!


Also visit my web blog ... {Oil/Hemp
Oil| Ingredients/Side Effects| Price/Cost: noobtelevision.com/.../...
Zacytuj
 
 
Santos
#759 Santos
12 października 2020, 05:26
I like this site because so much useful material
on here :D.

Here is my webpage - {Oil/Hemp Oil| Ingredients/Side
Effects| Price/Cost: multiple-avenues.com/.../...
Zacytuj
 
 
Les
#760 Les
12 października 2020, 05:46
I am glad that I detected this weblog, exactly the right information that I was looking for!


Also visit my web page: Plant Pharms CBD Relief Cream: valcordoriginals.com/.../...
Zacytuj
 
 
Syreeta
#761 Syreeta
12 października 2020, 10:26
Appreciate the recommendation. Will try it out.

Here is my webpage :: Titan XL Muscle: trainingteachers.org.za/.../.. .
Zacytuj
 
 
Robinsok
#762 Robinsok
12 października 2020, 12:06
find out гидра: hydra2020tor.biz
Zacytuj
 
 
acupuoveteqr
#763 acupuoveteqr
15 października 2020, 14:12
Buy Amoxicillin Online: mewkid.net/when-is-xuxlya/ Amoxil flf.zxbn.naszepanstwo. pl.fpo.wt mewkid.net/when-is-xuxlya/
Zacytuj
 
 
isexumiteqo
#764 isexumiteqo
15 października 2020, 14:23
Amoxicillin 500 Mg: mewkid.net/when-is-xuxlya/ Buy Amoxicillin Online aei.dzic.naszepanstwo. pl.yyb.mr mewkid.net/when-is-xuxlya/
Zacytuj
 
 
omuroroxicu
#765 omuroroxicu
15 października 2020, 15:21
Amoxicillin 500 Mg: mewkid.net/when-is-xuxlya/ Amoxicillin Online mpl.yiei.naszepanstwo. pl.irf.lm mewkid.net/when-is-xuxlya/
Zacytuj
 
 
ojopide
#766 ojopide
15 października 2020, 15:34
Amoxicillin No Prescription: mewkid.net/when-is-xuxlya/ Buy Amoxicillin Online ryz.qrwl.naszepanstwo. pl.xuj.mw mewkid.net/when-is-xuxlya/
Zacytuj
 
 
Maljeore
#767 Maljeore
15 października 2020, 22:03
Renowacja wanien emalią w Domodiedowie: megaremont.pro/.../
Zacytuj
 
 
JasonWek
#768 JasonWek
16 października 2020, 13:18
близкий веб ресурс купить авиабилеты: aviabiilet.com
Zacytuj
 
 
Derbfaf
#769 Derbfaf
18 października 2020, 05:19
buy lasix online from Los Angeles : lasifurex.com/ top 3 best places to buy lasix in Baltimore
Zacytuj
 
 
Waynewhign
#770 Waynewhign
18 października 2020, 16:38
справный веб ресурс zarabotat-v-internete.biz/.../
Zacytuj
 
 
Stanleypiete
#771 Stanleypiete
18 października 2020, 22:18
значительный веб сайт брекеты томск: .../ortodontiya
Zacytuj
 
 
ArthurCaf
#772 ArthurCaf
18 października 2020, 23:06
примерный сайт partnerskie-programmy.net/.../
Zacytuj
 
 
Stephennox
#773 Stephennox
19 października 2020, 20:08
Continue кардинг форум: anticarder.vc
Zacytuj
 
 
Jerryram
#774 Jerryram
19 października 2020, 20:44
visit this web-site кардинг форум: darknet.vc
Zacytuj
 
 
JamesPalia
#775 JamesPalia
20 października 2020, 20:58
Голые знаменитости bez-odezhdy.top/.../... - Блог БЕЗ ОДЕЖДЫфейк такси фото 18: bez-odezhdy.top/
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać