Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - październik III_2018

  • Kategoria: Polityka
  • Taurus
15 października. Ujawniono kolejny fragment nagrania z Sowy i Przyjaciół, na którym Morawiecki bardzo się cieszył, że Kubica miał wypadek i złamał sobie rękę, ponieważ „jego” bank nie będzie mu musiał płacić jakichś 50 dych (milionów) w ramach sponsoringu spółki – matki, czyli banku Santander. Robi się coraz ciekawiej.


16 października, Morawiecki spotkał się wczoraj z Kubicą. Jest to efekt ujawnienia fragmentu nagrania z Sowy i Przyjaciół („miał być jeszcze Kubica ale, na szczęście, złamał rękę”), o czym mowa wyżej. Ile to ojawnienie będzie kosztowało? Trudno powiedzieć, pojawiła się jednak równocześnie informacja, że PKN Orlen zasponsoruje Kubicę w F1. Kwotę więc z pewnością poznamy (mówi się o 40 milionach złotych) i jest pewne, że nie wyłoży jej Morawiecki. Jakie to ma jednak znaczenie? Przecież Polska należy do PiS-u, ten więc może wydawać pieniądze Polaków jak chce.
     Afera taśmowa jest jak ropień i trwa już niemiłosiernie długo a ABW i prokurator generalny na ten temat milczą. Czyżby sami rozdawali te karty?


Pojawiają się informacje, że wojewoda Zbigniew Rau zamierza w piątek (za trzy dni) rozpocząć procedurę odwołania prezydent Zdanowskiej. Niech to zrobi! Niech PiS mianuje komisarza dla Łodzi! Nic tak nie jednoczy Polaków, jak walka z wrogiem a temat likwidacji stanowisk wojewodów i urzędów wojewódzkich, po przegraniu przez PiS wyborów parlamentarnych, nabierze nowych rumieńców.


Policjanci kryminalni z Radomia otrzymali zadanie służbowe dotyczące pilnowania banerów i plakatów wyborczych PiS, żeby ktoś ich nie zerwał lub nie zniszczył. Żartują, że jest to „tajna akcja”. Dlaczego dotyczy to tylko PiS? – Widocznie jest to „ulubiona partia” mieszkańców tego miasta.


Prezes Jarek natomiast machnął dzisiaj trzy razy łopatą, żeby wkopać słupek na plaży, który ma symbolizować rozpoczęcie przekopywania Mierzei Wiślanej. Nie ma jeszcze opinii środowiskowej dla tej inwestycji, nie ma żadnej oficjalnej decyzji (zgody na jej rozpoczęcie) ale słupek został wkopany. Podobno nie pierwszy raz zresztą, bo już trzy lata temu, w ramach kampanii wyborczej, PiS symbolicznie łopaty na Mierzei wbijał. Trzeba teraz postawić tam posterunek policji, żeby jakiś żartowniś tego słupka z piachu nie zabrał sobie na pamiątkę.


Duda, zwany prezydentem, udał się wraz ze swoją żoną Agatą na wycieczkę do Watykanu, w związku z 40 rocznicą wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Wzięli udział we mszy, która została odprawiona przy grobie JPII. W homilii abp Jan Romeo Pawłowski, hierarcha watykański, przytoczył fragment encykliki „Centessimus annus” napisanej przez „naszego” Papieża – „W praworządnym państwie najwyższą władzę ma prawo a nie samowola ludzi (…) Nie wolno wolności zamieniać w samowolę (…) Nie wolno lekkomyślnie niszczyć tego, co udało się osiągnąć, bo będzie bardzo trudno to wszystko odbudować”. Arcybiskup powiedział też, że „JPII stał się w Polsce swoistym rekwizytem, nikt go nie czyta i wszyscy przestali go rozumieć”.
     No cóż … Duda mówił niedawno, że przez cały czas się uczy. Może ta wycieczka do Watykanu nauczy go czegoś rzeczywiście?


17 października. Pan Zbyszek skierował do TK zapytanie, czy kierowanie przez polskich sędziów, zgodnie z prawodawstwem unijnym, zapytań prejudycjalnych do TSUE jest zgodne z Konstytucją. Komentatorzy zastanawiają się, o co panu Zbyszkowi chodzi i większość z nich stwierdza, że jest to ruch wyprzedzający przed spodziewanym orzeczeniem TSUE. Podważanie prawodawstwa UE jest sprawą bardzo niebezpieczną w sytuacji, gdy Polska w osobie Lecha Kaczyńskiego, podpisała Traktat Lizboński, w pełni akceptujący to prawodawstwo.
     Jest oczywiste, że Przyłębska z Muszyńskim uprawomocnią wszystko, co im Kaczyński albo jego wysłannik każe. Chętnie dodadzą nawet – od siebie – iż wszystkich sędziów, którzy takie zapytania wysłali lub wyślą należy wsadzać do pierdla. Pytanie polega na tym, czy ma to jeszcze jakiekolwiek znaczenie? I drugie pytanie – jak długo jeszcze to wywrotowe wariactwo w wymiarze sprawiedliwości będzie trwało?


W miejscowości Kercz na Krymie miał miejsce zamach terrorystyczny w szkole średniej (technikum). Z doniesień wynika, że był wybuch bomby domowej roboty i strzelanina. Zginęło podobno 20 osób a kilkadziesiąt jest rannych. Zamachowcem miał być osiemnastolatek. Niewiele o nim wiadomo, bo w tym „wolnym kraju” wszystko jest tajne.


19 października. Pojawiła się informacja, że TSUE zawiesił niektóre przepisy ostatniej ustawy o SN. Wstrzymano obowiązek przechodzenia w stan spoczynku sędziów, którzy ukończyli 65 lat i powoływanie na ich miejsce nowych, nakazano natychmiastowe przywrócenie zwolnionych do pracy. No cóż … każdy PRL musi się kiedyś skończyć i każdy okupant będzie pokonany, nawet gdy się nazywa mafią pisowską, czyli „dobrą zmianą”. Zaczyna się cała seria wyborów i jest to okazja, żeby przestępców o mentalności wschodniej, naśladujących Putina, Łukaszenko, czy Erdogana, skutecznie pogonić i osądzić.


21 października. PiS „wygrał” podobno wybory samorządowe w Polsce i – w związku a tym – będzie rządził co najwyżej w pięciu albo sześciu sejmikach wojewódzkich. Dlaczego? – Ponieważ PiS nie ma żadnych zdolności koalicyjnych, ponieważ wszyscy są mu przeciwni. Już po I turze wyborów widać również, że PiS nie ma żadnych szans na zdobycie stołka prezydenta w żadnym z dużych, polskich miast. Zdanowska w Łodzi zdobyła w I turze ponad 70 procent głosów mimo potężnej, karygodnej nagonki ze strony PiS a Trzaskowski wygrał z Jakim również w I turze mimo tego, że w sondażach dawano mu jedynie 42 procent. Odsądzany od czci i wiary w poprzednich wyborach samorządowych PSL, brutalnie atakowany przez PiS, zdobył niemal 13 procent głosów do sejmików, a przecież sondaże „rządowe” dawały tej partii mniej niż 5 procent i pani rzecznik Mazurek powiedziała, że trzeba ją wyeliminować z życia politycznego. Jeszcze niedawno z badania rządowego CBOS wynikało, że PiS uzyska 49% głosów, KO 16% a PSL jedynie 4%. Czy tak stronnicza sondażownia nie powinna zostać pociągnięta do odpowiedzialności karnej?
     Wynik PiS-u na poziomie 35% przy 55% frekwencji daje około 17% poparcia społecznego, czyli mniej, niż to było w czasie ostatnich wyborów parlamentarnych. W miastach powyżej pół miliona mieszkańców Koalicja Obywatelska wygrała z partią rządzącą w stosunku 46:22. To wręcz przepaść! Czekam teraz na akcję wojewody Rau, który zapowiadał niedopuszczenie Zdanowskiej do urzędowania. Jestem pewien, że niezależny sąd go obśmieje a Łodzianie pogonią tego wojewodę, razem z jego kumplem – Sasinem - kopniakami.
     Po trzech latach rządów, po wypuszczeniu ogromnych świadczeń socjalnych, przy wspaniałej koniunkturze gospodarczej i rekordowo niskim bezrobociu PiS zaczyna dołować. Żaden normalny polityk z tałatajstwem kaczystowskim nie powinien rozmawiać ze względu na higienę psychiczną i moralną, jak również dlatego, że kontakty z nim wychodzą ludziom bokiem (vide: A. Lepper i Samoobrona).


22 października. Opierając się na decyzji TSUE do pracy zaczynają wracać sędziowie SN, wypędzeni ustawą na przymusową emeryturę przez PiS. Jest takich sędziów 22. Razem z tymi, których niedawno podrzucił Duda będzie ich teraz pewnie nadmiar ale tak się kończą działania nazywane prawnym bezhołowiem. Ciekawe, kto obecnie, zdaniem pisowskiego Dudy i jego pożal się Boże ministrów, kieruje SN? Ciekawe też, co miał na myśli prezes Kaczor, zapowiadając przeciwdziałanie decyzji TSUE.


23 października. Pojawiła się informacja, że Piotr Guział nie zdobył mandatu radnego dzielnicowego Warszawy mimo tego, że był jedynką na liście. Mówiąc słowami Szydło „jemu się to należało!”. Pewnie niejeden polityk kolaborujący z PiS skończy podobnie.


Pogłębia się konflikt o warunki płacowe w PLL LOT. Strajk dwóch związków zawodowych trwa tam już szósty dzień. Zawieszono kilkadziesiąt lotów. Wczoraj prezes firmy zwolnił z pracy 67 strajkujących osób, co bardzo zaogniło konflikt.


Duda, zwany prezydentem wraz z żoną Agatą na wycieczce w Niemczech. Były rozmowy ze Steinmeierem i z Merkel, było uczestnictwo w koncercie, były tam też buczenia i okrzyki „Konstytucja”. Nie było łatwo!. Na konferencji prasowej Duda pytał Steinmeiera dlaczego Anglicy wychodzą z Unii, skoro jest w niej tak dobrze? Największą sensację wzbudziło jednak jego pytanie o żarówki – „Dlaczego ludzie w Polsce nie mogą kupić normalnej żarówki, tylko energooszczędną? Dlaczego? – Bo Unia zabroniła!”
     Ten prymityw nie wie pewnie również dlaczego w sklepie nie można już kupić termometrów rtęciowych albo eternitu (sprasowanych płyt azbestowych) na pokrycie dachów, tak popularnego w czasach PRL-u. Duda nie wie wielu rzeczy, pewnie również dlaczego nagminnie łamie Konstytucję. Ma prawo nie wiedzieć przy swoim prymitywizmie. Dlaczego jednak swoje buraczane poglądy prezentuje za granicą, przynosząc Polsce kompromitację?!
     Bogiem a prawdą swoich zagranicznych wojaży, zaliczonych ostatnio, Duduś do udanych zaliczyć nie może. W Australii była wpadka z fregatami, w USA podpisywanie czegoś tam na stojąco, obo0k rozwalonego w fotelu Trumpa, w Watykanie adresowana do niego homilia a w Niemczech głupie żarówki. Tak to jednak jest, gdy próbuje się udawać kogoś, do poziomu kogo się nie dorosło.

Komentarze  

 
EllisAPELP
#561 EllisAPELP
14 maja 2020, 21:38
watch brand ranking 2015: torobrand.com/ - famous watch names, top most watch brands
Zacytuj
 
 
StephenLiEre
#562 StephenLiEre
15 maja 2020, 11:34
more information crypto roulette: crypto1x1.com
Zacytuj
 
 
RomeoNor
#563 RomeoNor
15 maja 2020, 16:16
добрососедский ресурс томск сантехник: xn----8sbpmgeilbd8achi0c.xn--p 1ai
Zacytuj
 
 
LarryJat
#564 LarryJat
16 maja 2020, 14:43
Our adept group of low cost school writers, scientists and students develop.
Zacytuj
 
 
Francestip
#565 Francestip
16 maja 2020, 22:19
i.ibb.co/.../... spravka.xyz/medspravka/989-n/

What would your perfect bar look like?
Zacytuj
 
 
Vincentsow
#566 Vincentsow
17 maja 2020, 10:18
cnrb5g43yh4nrfjjdhe4j3 uijsk3j4hj tinyurl.com/yano996f
Zacytuj
 
 
Danial
#567 Danial
17 maja 2020, 11:08
No matter if some one searches for his vital
thing, thus he/she wishes to be available that in detail, so
that thing is maintained over here.

my web-site Voyager Keto: dailystrength.org/.../...
Zacytuj
 
 
RichardThurn
#568 RichardThurn
18 maja 2020, 10:41
view it now l2soft.eu/
Zacytuj
 
 
CharlieGep
#569 CharlieGep
19 maja 2020, 06:05
Буст аккаунтов кс го: fastgg.net/like-boost/ - буст аккаунта, Буст аккаунтов кс го
Zacytuj
 
 
Jeremywop
#570 Jeremywop
19 maja 2020, 11:21
хайп мониторинг 2019 лучшие хайпы: exclusive-profit.com/ - хайп инвестиции 2020, хайп мониторинг 2019 exclusive-profit
Zacytuj
 
 
JamesEnasy
#571 JamesEnasy
20 maja 2020, 10:54
первосортный веб ресурс кардинг форум: darknet.sb
Zacytuj
 
 
Arnoldlig
#572 Arnoldlig
20 maja 2020, 11:53
первоклассный вебсайт carders forum: carders.ug
Zacytuj
 
 
Francestip
#573 Francestip
22 maja 2020, 07:34
i.ibb.co/.../... spravka.xyz/.../spravka-kek

What’s your best example of correlation not equaling causation?
Zacytuj
 
 
DarnellCog
#574 DarnellCog
22 maja 2020, 21:56
стоящий веб сайт partnerskie-programmy.net/.../
Zacytuj
 
 
Brenda
#575 Brenda
24 maja 2020, 21:38
We're a group of volunteers and starting a new scheme in our community.

Your site offered us with valuable information to work on.
You have done a formidable job and our whole community will be grateful to
you.

Here is my page; Pat Lowrenzo - Tears In My Eyes: mp3-five-tons.xyz/.../...
Zacytuj
 
 
CloneFBCAURO
#576 CloneFBCAURO
26 maja 2020, 13:26
Web cung cấp CLONE Giá rẻ - Chất lượng - Uy tín hàng đầu Thế giới. Truy cập : clonevia.com
Zacytuj
 
 
JeremyMus
#577 JeremyMus
27 maja 2020, 03:30
cannazon market onion: cannazon-market.org - cannazon market url, cannazon market link
Zacytuj
 
 
Rubenfoeta
#578 Rubenfoeta
27 maja 2020, 12:08
bitcoin gold: btcnix.com/ - ripple xrp prediction 2020, ripple news
Zacytuj
 
 
Thomasles
#579 Thomasles
27 maja 2020, 20:45
смотреть разные сериалы в хорошем качестве FullHD на hdhc.site: hdhc.site/serial/ - смотреть жанр триллеры онлайн в хорошем качестве FullHD на hdhc.site, смотреть жанр вестерн онлайн в хорошем качестве FullHD на hdhc.site
Zacytuj
 
 
Marvingor
#580 Marvingor
27 maja 2020, 22:31
раздача ключей: bhf.vc/forums/razdacha_games/ - сниффер это, годнотаба тор
Zacytuj
 
 
Dariusstuby
#581 Dariusstuby
28 maja 2020, 08:26
памятники в хотимске: navek.by/pamyatniki-v-hotimske - памятники в могилеве от производителя, памятники в могилеве с ценами и фото
Zacytuj
 
 
Frankpam
#582 Frankpam
28 maja 2020, 14:20
адреналин бот купить: adrenalinebot.net/ - купить adrenaline bot, адреналин бот настройка
Zacytuj
 
 
Branden
#583 Branden
28 maja 2020, 14:41
What's Going down i'm new to this, I stumbled upon this I've foubd It positively helpful and it
has aided me ouut loads. I hope to contribute & help different customers like its aided me.
Great job.

my web blog dr drum
music software download: zpwl.com/.../
Zacytuj
 
 
Jasonpup
#584 Jasonpup
28 maja 2020, 19:55
HOT GIRLS OF YOUR CITY HERE !!! THEY WANT TO FUCK RIGHT NOW !!!
bit.ly/2TJXrVF
bit.ly/2TJXrVF
bit.ly/2TJXrVF
HOT GIRLS OF YOUR CITY HERE !!! THEY WANT TO FUCK RIGHT NOW !!!
bit.ly/2TJXrVF
bit.ly/2TJXrVF
bit.ly/2TJXrVF
HOT GIRLS OF YOUR CITY HERE !!! THEY WANT TO FUCK RIGHT NOW !!!
bit.ly/2TJXrVF
bit.ly/2TJXrVF
bit.ly/2TJXrVF
Zacytuj
 
 
Hydra--Drype
#585 Hydra--Drype
29 maja 2020, 01:11
hydra2web: hyrda2wed.com
Zacytuj
 
 
CloneFBCAURO
#586 CloneFBCAURO
29 maja 2020, 07:43
Dịch vụ bán Nick FB có avata DV bán account facebook trắng , đặc điểm nick fb trắng là chưa có thân quen , avata or tương tác. Truy cập : taikhoan.co
Zacytuj
 
 
Garryeldet
#587 Garryeldet
30 maja 2020, 01:26
books top (Free books EPUB TruePDF AZW3 PDF): books-top.com/ - books-top (Education related) Free Ebook, books-top (Business & Economics) Free Ebook
Zacytuj
 
 
DonaldLib
#588 DonaldLib
30 maja 2020, 12:09
форсунки ленд крузер 200 дизель: xn--80ahdheogk5l.xn--p1ai/ - 095000 7730, клапан форсунка
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać