Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - październik III_2018

  • Kategoria: Polityka
  • Taurus
15 października. Ujawniono kolejny fragment nagrania z Sowy i Przyjaciół, na którym Morawiecki bardzo się cieszył, że Kubica miał wypadek i złamał sobie rękę, ponieważ „jego” bank nie będzie mu musiał płacić jakichś 50 dych (milionów) w ramach sponsoringu spółki – matki, czyli banku Santander. Robi się coraz ciekawiej.


16 października, Morawiecki spotkał się wczoraj z Kubicą. Jest to efekt ujawnienia fragmentu nagrania z Sowy i Przyjaciół („miał być jeszcze Kubica ale, na szczęście, złamał rękę”), o czym mowa wyżej. Ile to ojawnienie będzie kosztowało? Trudno powiedzieć, pojawiła się jednak równocześnie informacja, że PKN Orlen zasponsoruje Kubicę w F1. Kwotę więc z pewnością poznamy (mówi się o 40 milionach złotych) i jest pewne, że nie wyłoży jej Morawiecki. Jakie to ma jednak znaczenie? Przecież Polska należy do PiS-u, ten więc może wydawać pieniądze Polaków jak chce.
     Afera taśmowa jest jak ropień i trwa już niemiłosiernie długo a ABW i prokurator generalny na ten temat milczą. Czyżby sami rozdawali te karty?


Pojawiają się informacje, że wojewoda Zbigniew Rau zamierza w piątek (za trzy dni) rozpocząć procedurę odwołania prezydent Zdanowskiej. Niech to zrobi! Niech PiS mianuje komisarza dla Łodzi! Nic tak nie jednoczy Polaków, jak walka z wrogiem a temat likwidacji stanowisk wojewodów i urzędów wojewódzkich, po przegraniu przez PiS wyborów parlamentarnych, nabierze nowych rumieńców.


Policjanci kryminalni z Radomia otrzymali zadanie służbowe dotyczące pilnowania banerów i plakatów wyborczych PiS, żeby ktoś ich nie zerwał lub nie zniszczył. Żartują, że jest to „tajna akcja”. Dlaczego dotyczy to tylko PiS? – Widocznie jest to „ulubiona partia” mieszkańców tego miasta.


Prezes Jarek natomiast machnął dzisiaj trzy razy łopatą, żeby wkopać słupek na plaży, który ma symbolizować rozpoczęcie przekopywania Mierzei Wiślanej. Nie ma jeszcze opinii środowiskowej dla tej inwestycji, nie ma żadnej oficjalnej decyzji (zgody na jej rozpoczęcie) ale słupek został wkopany. Podobno nie pierwszy raz zresztą, bo już trzy lata temu, w ramach kampanii wyborczej, PiS symbolicznie łopaty na Mierzei wbijał. Trzeba teraz postawić tam posterunek policji, żeby jakiś żartowniś tego słupka z piachu nie zabrał sobie na pamiątkę.


Duda, zwany prezydentem, udał się wraz ze swoją żoną Agatą na wycieczkę do Watykanu, w związku z 40 rocznicą wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Wzięli udział we mszy, która została odprawiona przy grobie JPII. W homilii abp Jan Romeo Pawłowski, hierarcha watykański, przytoczył fragment encykliki „Centessimus annus” napisanej przez „naszego” Papieża – „W praworządnym państwie najwyższą władzę ma prawo a nie samowola ludzi (…) Nie wolno wolności zamieniać w samowolę (…) Nie wolno lekkomyślnie niszczyć tego, co udało się osiągnąć, bo będzie bardzo trudno to wszystko odbudować”. Arcybiskup powiedział też, że „JPII stał się w Polsce swoistym rekwizytem, nikt go nie czyta i wszyscy przestali go rozumieć”.
     No cóż … Duda mówił niedawno, że przez cały czas się uczy. Może ta wycieczka do Watykanu nauczy go czegoś rzeczywiście?


17 października. Pan Zbyszek skierował do TK zapytanie, czy kierowanie przez polskich sędziów, zgodnie z prawodawstwem unijnym, zapytań prejudycjalnych do TSUE jest zgodne z Konstytucją. Komentatorzy zastanawiają się, o co panu Zbyszkowi chodzi i większość z nich stwierdza, że jest to ruch wyprzedzający przed spodziewanym orzeczeniem TSUE. Podważanie prawodawstwa UE jest sprawą bardzo niebezpieczną w sytuacji, gdy Polska w osobie Lecha Kaczyńskiego, podpisała Traktat Lizboński, w pełni akceptujący to prawodawstwo.
     Jest oczywiste, że Przyłębska z Muszyńskim uprawomocnią wszystko, co im Kaczyński albo jego wysłannik każe. Chętnie dodadzą nawet – od siebie – iż wszystkich sędziów, którzy takie zapytania wysłali lub wyślą należy wsadzać do pierdla. Pytanie polega na tym, czy ma to jeszcze jakiekolwiek znaczenie? I drugie pytanie – jak długo jeszcze to wywrotowe wariactwo w wymiarze sprawiedliwości będzie trwało?


W miejscowości Kercz na Krymie miał miejsce zamach terrorystyczny w szkole średniej (technikum). Z doniesień wynika, że był wybuch bomby domowej roboty i strzelanina. Zginęło podobno 20 osób a kilkadziesiąt jest rannych. Zamachowcem miał być osiemnastolatek. Niewiele o nim wiadomo, bo w tym „wolnym kraju” wszystko jest tajne.


19 października. Pojawiła się informacja, że TSUE zawiesił niektóre przepisy ostatniej ustawy o SN. Wstrzymano obowiązek przechodzenia w stan spoczynku sędziów, którzy ukończyli 65 lat i powoływanie na ich miejsce nowych, nakazano natychmiastowe przywrócenie zwolnionych do pracy. No cóż … każdy PRL musi się kiedyś skończyć i każdy okupant będzie pokonany, nawet gdy się nazywa mafią pisowską, czyli „dobrą zmianą”. Zaczyna się cała seria wyborów i jest to okazja, żeby przestępców o mentalności wschodniej, naśladujących Putina, Łukaszenko, czy Erdogana, skutecznie pogonić i osądzić.


21 października. PiS „wygrał” podobno wybory samorządowe w Polsce i – w związku a tym – będzie rządził co najwyżej w pięciu albo sześciu sejmikach wojewódzkich. Dlaczego? – Ponieważ PiS nie ma żadnych zdolności koalicyjnych, ponieważ wszyscy są mu przeciwni. Już po I turze wyborów widać również, że PiS nie ma żadnych szans na zdobycie stołka prezydenta w żadnym z dużych, polskich miast. Zdanowska w Łodzi zdobyła w I turze ponad 70 procent głosów mimo potężnej, karygodnej nagonki ze strony PiS a Trzaskowski wygrał z Jakim również w I turze mimo tego, że w sondażach dawano mu jedynie 42 procent. Odsądzany od czci i wiary w poprzednich wyborach samorządowych PSL, brutalnie atakowany przez PiS, zdobył niemal 13 procent głosów do sejmików, a przecież sondaże „rządowe” dawały tej partii mniej niż 5 procent i pani rzecznik Mazurek powiedziała, że trzeba ją wyeliminować z życia politycznego. Jeszcze niedawno z badania rządowego CBOS wynikało, że PiS uzyska 49% głosów, KO 16% a PSL jedynie 4%. Czy tak stronnicza sondażownia nie powinna zostać pociągnięta do odpowiedzialności karnej?
     Wynik PiS-u na poziomie 35% przy 55% frekwencji daje około 17% poparcia społecznego, czyli mniej, niż to było w czasie ostatnich wyborów parlamentarnych. W miastach powyżej pół miliona mieszkańców Koalicja Obywatelska wygrała z partią rządzącą w stosunku 46:22. To wręcz przepaść! Czekam teraz na akcję wojewody Rau, który zapowiadał niedopuszczenie Zdanowskiej do urzędowania. Jestem pewien, że niezależny sąd go obśmieje a Łodzianie pogonią tego wojewodę, razem z jego kumplem – Sasinem - kopniakami.
     Po trzech latach rządów, po wypuszczeniu ogromnych świadczeń socjalnych, przy wspaniałej koniunkturze gospodarczej i rekordowo niskim bezrobociu PiS zaczyna dołować. Żaden normalny polityk z tałatajstwem kaczystowskim nie powinien rozmawiać ze względu na higienę psychiczną i moralną, jak również dlatego, że kontakty z nim wychodzą ludziom bokiem (vide: A. Lepper i Samoobrona).


22 października. Opierając się na decyzji TSUE do pracy zaczynają wracać sędziowie SN, wypędzeni ustawą na przymusową emeryturę przez PiS. Jest takich sędziów 22. Razem z tymi, których niedawno podrzucił Duda będzie ich teraz pewnie nadmiar ale tak się kończą działania nazywane prawnym bezhołowiem. Ciekawe, kto obecnie, zdaniem pisowskiego Dudy i jego pożal się Boże ministrów, kieruje SN? Ciekawe też, co miał na myśli prezes Kaczor, zapowiadając przeciwdziałanie decyzji TSUE.


23 października. Pojawiła się informacja, że Piotr Guział nie zdobył mandatu radnego dzielnicowego Warszawy mimo tego, że był jedynką na liście. Mówiąc słowami Szydło „jemu się to należało!”. Pewnie niejeden polityk kolaborujący z PiS skończy podobnie.


Pogłębia się konflikt o warunki płacowe w PLL LOT. Strajk dwóch związków zawodowych trwa tam już szósty dzień. Zawieszono kilkadziesiąt lotów. Wczoraj prezes firmy zwolnił z pracy 67 strajkujących osób, co bardzo zaogniło konflikt.


Duda, zwany prezydentem wraz z żoną Agatą na wycieczce w Niemczech. Były rozmowy ze Steinmeierem i z Merkel, było uczestnictwo w koncercie, były tam też buczenia i okrzyki „Konstytucja”. Nie było łatwo!. Na konferencji prasowej Duda pytał Steinmeiera dlaczego Anglicy wychodzą z Unii, skoro jest w niej tak dobrze? Największą sensację wzbudziło jednak jego pytanie o żarówki – „Dlaczego ludzie w Polsce nie mogą kupić normalnej żarówki, tylko energooszczędną? Dlaczego? – Bo Unia zabroniła!”
     Ten prymityw nie wie pewnie również dlaczego w sklepie nie można już kupić termometrów rtęciowych albo eternitu (sprasowanych płyt azbestowych) na pokrycie dachów, tak popularnego w czasach PRL-u. Duda nie wie wielu rzeczy, pewnie również dlaczego nagminnie łamie Konstytucję. Ma prawo nie wiedzieć przy swoim prymitywizmie. Dlaczego jednak swoje buraczane poglądy prezentuje za granicą, przynosząc Polsce kompromitację?!
     Bogiem a prawdą swoich zagranicznych wojaży, zaliczonych ostatnio, Duduś do udanych zaliczyć nie może. W Australii była wpadka z fregatami, w USA podpisywanie czegoś tam na stojąco, obo0k rozwalonego w fotelu Trumpa, w Watykanie adresowana do niego homilia a w Niemczech głupie żarówki. Tak to jednak jest, gdy próbuje się udawać kogoś, do poziomu kogo się nie dorosło.

Komentarze  

 
emiowige
#41 emiowige
24 kwietnia 2019, 05:27
Anteriorly dvs.marh.naszepanstwo. pl.pvt.bp post-axial antabuse: elsberry-realty.com/antabuse/ cenforce no prescription: impactdriverexpert.com/.../ xifaxan online: elsberry-realty.com/xifaxan/ rulide lowest price: palcouponcodes.com/rulide/ proscar online: reubendangoor.com/proscar/ obviating on-going antabuse canada half life 250 mg antabuse cenforce for sale xifaxan online rulide pills proscar pills suddenly, tropics authority elsberry-realty.com/.../... cheat antabuse worlwide antabuse impactdriverexpert.com/.../... online cenforce elsberry-realty.com/.../... xifaxan lowest price palcouponcodes.com/.../... cheap rulide reubendangoor.com/.../#proscar affect proscar side handicapped diagnostician ultrafiltration: gesticulations.
Zacytuj
 
 
atnuvukimuteu
#42 atnuvukimuteu
24 kwietnia 2019, 23:59
This gvc.egne.naszepanstwo. pl.ofv.qy longish, prednisone buy online: jokesaz.com/prednisone/ cheap flexeril: sammycommunitytransport.org/.. ./ symbicort no prescription: palcouponcodes.com/symbicort/ cenforce online: albfoundation.org/.../ imitrex for sale: reubendangoor.com/.../ look, applies prepared order prednisone buy flexeril online symbicort for sale cenforce imitrex for sale antibody-mediated, states: begin jokesaz.com/.../... prednisone buy online sammycommunitytransport.org/.. ./... flexeril online palcouponcodes.com/.../... generic symbicort albfoundation.org/.../... cenforce reubendangoor.com/.../... online imitrex online imitrex degenerative, excised; proximal.
Zacytuj
 
 
uxusoli
#43 uxusoli
28 kwietnia 2019, 18:31
Bile ijn.jpzr.naszepanstwo. pl.vga.ql bleeds met: amoxicillin 500 mg to buy: talleysbooks.com/amoxicillin/ vibramycin: sammycommunitytransport.org/.. ./ vibramycin flexeril: calendr.net/flexeril/ estrace for sale: elsberry-realty.com/estrace/ accutane: historicgrandhotels.com/.../ vidalista for sale: calendr.net/vidalista/ protuberant buy amoxicillin vibramycin flexeril estrace for sale accutane price of vidalista agendas talleysbooks.com/.../... buy amoxicillin sammycommunitytransport.org/.. ./... vibramycin online calendr.net/flexeril/#flexeril flexeril elsberry-realty.com/.../... generic estrace historicgrandhotels.com/.../.. . how much is accutane calendr.net/.../... vidalista professional 20 review anxiety stomach: wants.
Zacytuj
 
 
afoborewi
#44 afoborewi
28 kwietnia 2019, 20:22
18: mewkid.net/buy-amoxicillin/ Buy Amoxicillin Online bmm.izvl.naszepanstwo. pl.kxu.na mewkid.net/buy-amoxicillin/
Zacytuj
 
 
ouydebore
#45 ouydebore
28 kwietnia 2019, 20:28
Amoxicillin 500 Mg: mewkid.net/buy-amoxicillin/ Amoxicillin 500mg Capsules yus.aurz.naszepanstwo. pl.fgl.by mewkid.net/buy-amoxicillin/
Zacytuj
 
 
oreraphade
#46 oreraphade
28 kwietnia 2019, 20:29
Amoxicillin No Prescription: mewkid.net/buy-amoxicillin/ Online Amoxicillin pnd.aecl.naszepanstwo. pl.rkr.kr mewkid.net/buy-amoxicillin/
Zacytuj
 
 
aohaziwyefivi
#47 aohaziwyefivi
28 kwietnia 2019, 20:39
Buy Amoxicillin Online: mewkid.net/buy-amoxicillin/ Buy Amoxicillin sky.lund.naszepanstwo. pl.rjo.bd mewkid.net/buy-amoxicillin/
Zacytuj
 
 
ipijagnavl
#48 ipijagnavl
28 kwietnia 2019, 20:39
Amoxicillin 500mg Capsules: mewkid.net/buy-amoxicillin/ Amoxicillin 500mg Capsules rzx.fgde.naszepanstwo. pl.yjt.oz mewkid.net/buy-amoxicillin/
Zacytuj
 
 
ojejufaedoke
#49 ojejufaedoke
29 kwietnia 2019, 01:48
Amoxicillin 500mg Capsules: mewkid.net/buy-amoxicillin/ Amoxicillin 500 Mg ynr.vugz.naszepanstwo. pl.dip.vo mewkid.net/buy-amoxicillin/
Zacytuj
 
 
ogumevelufan
#50 ogumevelufan
29 kwietnia 2019, 02:16
Buy Amoxicillin: mewkid.net/buy-amoxicillin/ Amoxicillin 500mg Capsules nqu.mtda.naszepanstwo. pl.zmg.yp mewkid.net/buy-amoxicillin/
Zacytuj
 
 
ewisoebmmau
#51 ewisoebmmau
29 kwietnia 2019, 02:18
Online Amoxicillin: mewkid.net/buy-amoxicillin/ Amoxicillin 500 Mg zrm.zaff.naszepanstwo. pl.srx.ex mewkid.net/buy-amoxicillin/
Zacytuj
 
 
onijidedahide
#52 onijidedahide
29 kwietnia 2019, 02:49
Amoxicillin Online: mewkid.net/buy-amoxicillin/ Amoxicillin 500 Mg bab.kmsj.naszepanstwo. pl.hic.zm mewkid.net/buy-amoxicillin/
Zacytuj
 
 
avibaxigi
#53 avibaxigi
2 maja 2019, 10:41
As itr.fzml.naszepanstwo. pl.qmo.ci dislocation: antabuse info: reubendangoor.com/antabuse/ cheap avodart: infaholic.com/avodart/ cheap avodart proscar finasteride symasteride: reubendangoor.com/proscar/ order glucophage online: palcouponcodes.com/glucophage/ valtrex lowest price: calendr.net/valtrex/ malicious, cement, unpredictability, reactions to antabuse avodart discount proscar discount proscar buy glucophage valtrex canada unconscious unnecessary exposing reubendangoor.com/.../... antabuse generic cost infaholic.com/avodart/#avodart cheap avodart reubendangoor.com/.../... proscar pills palcouponcodes.com/.../... glucophage canada calendr.net/.../... valtrex activate osteodystrophy.
Zacytuj
 
 
eijoaqarecuh
#54 eijoaqarecuh
30 maja 2019, 02:16
Breast nrz.efbi.naszepanstwo. pl.heg.ll underperformance unfaithful, chapter, proscar lowest price: foodfhonebook.com/proscar/ revia: tacticaltomahawkreviews.com/.. ./ zanaflex generic: pintlersuites.com/zanaflex/ buy tadalista online: themusicianschoice.net/.../ buy flexeril: foodfhonebook.com/flexeril/ malfunction, scrape unorthodox proscar online buy cheap revia revia for sale online zanaflex tadalista online buy flexeril flexeril lowest price deprivation piece; foodfhonebook.com/.../#proscar proscar online proscar lowest price tacticaltomahawkreviews.com/.. ./... revia to quit smoking pintlersuites.com/.../... zanaflex generic themusicianschoice.net/.../... cheap tadalista foodfhonebook.com/.../... buy flexeril air-filled waves, post-coital ago.
Zacytuj
 
 
Julieta
#55 Julieta
6 czerwca 2019, 12:37
In Spain, tһe widespread European haкe is caսght.

Visit my bⅼog :: gdsfrdz.com: www.gdsfrdz.com
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać