Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - październik III_2018

  • Kategoria: Polityka
  • Taurus
15 października. Ujawniono kolejny fragment nagrania z Sowy i Przyjaciół, na którym Morawiecki bardzo się cieszył, że Kubica miał wypadek i złamał sobie rękę, ponieważ „jego” bank nie będzie mu musiał płacić jakichś 50 dych (milionów) w ramach sponsoringu spółki – matki, czyli banku Santander. Robi się coraz ciekawiej.


16 października, Morawiecki spotkał się wczoraj z Kubicą. Jest to efekt ujawnienia fragmentu nagrania z Sowy i Przyjaciół („miał być jeszcze Kubica ale, na szczęście, złamał rękę”), o czym mowa wyżej. Ile to ojawnienie będzie kosztowało? Trudno powiedzieć, pojawiła się jednak równocześnie informacja, że PKN Orlen zasponsoruje Kubicę w F1. Kwotę więc z pewnością poznamy (mówi się o 40 milionach złotych) i jest pewne, że nie wyłoży jej Morawiecki. Jakie to ma jednak znaczenie? Przecież Polska należy do PiS-u, ten więc może wydawać pieniądze Polaków jak chce.
     Afera taśmowa jest jak ropień i trwa już niemiłosiernie długo a ABW i prokurator generalny na ten temat milczą. Czyżby sami rozdawali te karty?


Pojawiają się informacje, że wojewoda Zbigniew Rau zamierza w piątek (za trzy dni) rozpocząć procedurę odwołania prezydent Zdanowskiej. Niech to zrobi! Niech PiS mianuje komisarza dla Łodzi! Nic tak nie jednoczy Polaków, jak walka z wrogiem a temat likwidacji stanowisk wojewodów i urzędów wojewódzkich, po przegraniu przez PiS wyborów parlamentarnych, nabierze nowych rumieńców.


Policjanci kryminalni z Radomia otrzymali zadanie służbowe dotyczące pilnowania banerów i plakatów wyborczych PiS, żeby ktoś ich nie zerwał lub nie zniszczył. Żartują, że jest to „tajna akcja”. Dlaczego dotyczy to tylko PiS? – Widocznie jest to „ulubiona partia” mieszkańców tego miasta.


Prezes Jarek natomiast machnął dzisiaj trzy razy łopatą, żeby wkopać słupek na plaży, który ma symbolizować rozpoczęcie przekopywania Mierzei Wiślanej. Nie ma jeszcze opinii środowiskowej dla tej inwestycji, nie ma żadnej oficjalnej decyzji (zgody na jej rozpoczęcie) ale słupek został wkopany. Podobno nie pierwszy raz zresztą, bo już trzy lata temu, w ramach kampanii wyborczej, PiS symbolicznie łopaty na Mierzei wbijał. Trzeba teraz postawić tam posterunek policji, żeby jakiś żartowniś tego słupka z piachu nie zabrał sobie na pamiątkę.


Duda, zwany prezydentem, udał się wraz ze swoją żoną Agatą na wycieczkę do Watykanu, w związku z 40 rocznicą wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Wzięli udział we mszy, która została odprawiona przy grobie JPII. W homilii abp Jan Romeo Pawłowski, hierarcha watykański, przytoczył fragment encykliki „Centessimus annus” napisanej przez „naszego” Papieża – „W praworządnym państwie najwyższą władzę ma prawo a nie samowola ludzi (…) Nie wolno wolności zamieniać w samowolę (…) Nie wolno lekkomyślnie niszczyć tego, co udało się osiągnąć, bo będzie bardzo trudno to wszystko odbudować”. Arcybiskup powiedział też, że „JPII stał się w Polsce swoistym rekwizytem, nikt go nie czyta i wszyscy przestali go rozumieć”.
     No cóż … Duda mówił niedawno, że przez cały czas się uczy. Może ta wycieczka do Watykanu nauczy go czegoś rzeczywiście?


17 października. Pan Zbyszek skierował do TK zapytanie, czy kierowanie przez polskich sędziów, zgodnie z prawodawstwem unijnym, zapytań prejudycjalnych do TSUE jest zgodne z Konstytucją. Komentatorzy zastanawiają się, o co panu Zbyszkowi chodzi i większość z nich stwierdza, że jest to ruch wyprzedzający przed spodziewanym orzeczeniem TSUE. Podważanie prawodawstwa UE jest sprawą bardzo niebezpieczną w sytuacji, gdy Polska w osobie Lecha Kaczyńskiego, podpisała Traktat Lizboński, w pełni akceptujący to prawodawstwo.
     Jest oczywiste, że Przyłębska z Muszyńskim uprawomocnią wszystko, co im Kaczyński albo jego wysłannik każe. Chętnie dodadzą nawet – od siebie – iż wszystkich sędziów, którzy takie zapytania wysłali lub wyślą należy wsadzać do pierdla. Pytanie polega na tym, czy ma to jeszcze jakiekolwiek znaczenie? I drugie pytanie – jak długo jeszcze to wywrotowe wariactwo w wymiarze sprawiedliwości będzie trwało?


W miejscowości Kercz na Krymie miał miejsce zamach terrorystyczny w szkole średniej (technikum). Z doniesień wynika, że był wybuch bomby domowej roboty i strzelanina. Zginęło podobno 20 osób a kilkadziesiąt jest rannych. Zamachowcem miał być osiemnastolatek. Niewiele o nim wiadomo, bo w tym „wolnym kraju” wszystko jest tajne.


19 października. Pojawiła się informacja, że TSUE zawiesił niektóre przepisy ostatniej ustawy o SN. Wstrzymano obowiązek przechodzenia w stan spoczynku sędziów, którzy ukończyli 65 lat i powoływanie na ich miejsce nowych, nakazano natychmiastowe przywrócenie zwolnionych do pracy. No cóż … każdy PRL musi się kiedyś skończyć i każdy okupant będzie pokonany, nawet gdy się nazywa mafią pisowską, czyli „dobrą zmianą”. Zaczyna się cała seria wyborów i jest to okazja, żeby przestępców o mentalności wschodniej, naśladujących Putina, Łukaszenko, czy Erdogana, skutecznie pogonić i osądzić.


21 października. PiS „wygrał” podobno wybory samorządowe w Polsce i – w związku a tym – będzie rządził co najwyżej w pięciu albo sześciu sejmikach wojewódzkich. Dlaczego? – Ponieważ PiS nie ma żadnych zdolności koalicyjnych, ponieważ wszyscy są mu przeciwni. Już po I turze wyborów widać również, że PiS nie ma żadnych szans na zdobycie stołka prezydenta w żadnym z dużych, polskich miast. Zdanowska w Łodzi zdobyła w I turze ponad 70 procent głosów mimo potężnej, karygodnej nagonki ze strony PiS a Trzaskowski wygrał z Jakim również w I turze mimo tego, że w sondażach dawano mu jedynie 42 procent. Odsądzany od czci i wiary w poprzednich wyborach samorządowych PSL, brutalnie atakowany przez PiS, zdobył niemal 13 procent głosów do sejmików, a przecież sondaże „rządowe” dawały tej partii mniej niż 5 procent i pani rzecznik Mazurek powiedziała, że trzeba ją wyeliminować z życia politycznego. Jeszcze niedawno z badania rządowego CBOS wynikało, że PiS uzyska 49% głosów, KO 16% a PSL jedynie 4%. Czy tak stronnicza sondażownia nie powinna zostać pociągnięta do odpowiedzialności karnej?
     Wynik PiS-u na poziomie 35% przy 55% frekwencji daje około 17% poparcia społecznego, czyli mniej, niż to było w czasie ostatnich wyborów parlamentarnych. W miastach powyżej pół miliona mieszkańców Koalicja Obywatelska wygrała z partią rządzącą w stosunku 46:22. To wręcz przepaść! Czekam teraz na akcję wojewody Rau, który zapowiadał niedopuszczenie Zdanowskiej do urzędowania. Jestem pewien, że niezależny sąd go obśmieje a Łodzianie pogonią tego wojewodę, razem z jego kumplem – Sasinem - kopniakami.
     Po trzech latach rządów, po wypuszczeniu ogromnych świadczeń socjalnych, przy wspaniałej koniunkturze gospodarczej i rekordowo niskim bezrobociu PiS zaczyna dołować. Żaden normalny polityk z tałatajstwem kaczystowskim nie powinien rozmawiać ze względu na higienę psychiczną i moralną, jak również dlatego, że kontakty z nim wychodzą ludziom bokiem (vide: A. Lepper i Samoobrona).


22 października. Opierając się na decyzji TSUE do pracy zaczynają wracać sędziowie SN, wypędzeni ustawą na przymusową emeryturę przez PiS. Jest takich sędziów 22. Razem z tymi, których niedawno podrzucił Duda będzie ich teraz pewnie nadmiar ale tak się kończą działania nazywane prawnym bezhołowiem. Ciekawe, kto obecnie, zdaniem pisowskiego Dudy i jego pożal się Boże ministrów, kieruje SN? Ciekawe też, co miał na myśli prezes Kaczor, zapowiadając przeciwdziałanie decyzji TSUE.


23 października. Pojawiła się informacja, że Piotr Guział nie zdobył mandatu radnego dzielnicowego Warszawy mimo tego, że był jedynką na liście. Mówiąc słowami Szydło „jemu się to należało!”. Pewnie niejeden polityk kolaborujący z PiS skończy podobnie.


Pogłębia się konflikt o warunki płacowe w PLL LOT. Strajk dwóch związków zawodowych trwa tam już szósty dzień. Zawieszono kilkadziesiąt lotów. Wczoraj prezes firmy zwolnił z pracy 67 strajkujących osób, co bardzo zaogniło konflikt.


Duda, zwany prezydentem wraz z żoną Agatą na wycieczce w Niemczech. Były rozmowy ze Steinmeierem i z Merkel, było uczestnictwo w koncercie, były tam też buczenia i okrzyki „Konstytucja”. Nie było łatwo!. Na konferencji prasowej Duda pytał Steinmeiera dlaczego Anglicy wychodzą z Unii, skoro jest w niej tak dobrze? Największą sensację wzbudziło jednak jego pytanie o żarówki – „Dlaczego ludzie w Polsce nie mogą kupić normalnej żarówki, tylko energooszczędną? Dlaczego? – Bo Unia zabroniła!”
     Ten prymityw nie wie pewnie również dlaczego w sklepie nie można już kupić termometrów rtęciowych albo eternitu (sprasowanych płyt azbestowych) na pokrycie dachów, tak popularnego w czasach PRL-u. Duda nie wie wielu rzeczy, pewnie również dlaczego nagminnie łamie Konstytucję. Ma prawo nie wiedzieć przy swoim prymitywizmie. Dlaczego jednak swoje buraczane poglądy prezentuje za granicą, przynosząc Polsce kompromitację?!
     Bogiem a prawdą swoich zagranicznych wojaży, zaliczonych ostatnio, Duduś do udanych zaliczyć nie może. W Australii była wpadka z fregatami, w USA podpisywanie czegoś tam na stojąco, obo0k rozwalonego w fotelu Trumpa, w Watykanie adresowana do niego homilia a w Niemczech głupie żarówki. Tak to jednak jest, gdy próbuje się udawać kogoś, do poziomu kogo się nie dorosło.

Komentarze  

 
yuxuvxuqao
#481 yuxuvxuqao
31 marca 2020, 15:10
For vtu.iikg.naszepanstwo. pl.rpb.kl antigen, bench clonil sr: michiganvacantproperty.org/... / robaxin drug: homeairconditioningoutlet.com/ .../... azithromycin for bronchitis: robots2doss.org/.../ stugeron: meilanimacdonald.com/stugeron/ plaquenil: gocyclingcolombia.com/.../ shouldn't uncontrolled clonil sr canada cheap robaxin pills azithromycin vap lowest price stugeron online plaquenil no prescription video michiganvacantproperty.org/... / clonil sr canada homeairconditioningoutlet.com/ .../... methocarbamol 750 mg methocarbamol 750 mg robots2doss.org/.../ azithromycin 500 mg meilanimacdonald.com/stugeron/ stugeron buy in canada gocyclingcolombia.com/.../ plaquenil underrunning steroid, specifying selected.
Zacytuj
 
 
MarlinPak
#482 MarlinPak
1 kwietnia 2020, 12:03
услуги хакера форум: youhack.info - хакер форум заработок, схемы черных заработков
Zacytuj
 
 
Hubertusada
#483 Hubertusada
2 kwietnia 2020, 07:48
my company buy cc cvv: c2bit.hk
Zacytuj
 
 
onevepoq
#484 onevepoq
3 kwietnia 2020, 00:09
C, gqj.unvf.naszepanstwo. pl.eks.gm drape helping brittle, zithromax for cats: fitnesscabbage.com/.../ aczone: sci-ed.org/aczone/ azithromycin 250 mg tablets: wyovacationrental.com/.../ ceflox for sale overnight: davincipictures.com/ceflox/ hydroquin online uk: rozariatrust.net/hydroquin/ fixations, visitor's apprehension, azithromycin std aczone zithromax price at walmart ceflox for sale overnight generic hydroquin online valve-bearing laparoscopy anus fitnesscabbage.com/.../ azithromycin std sci-ed.org/aczone/ order aczone wyovacationrental.com/.../ target sites for azithromycin davincipictures.com/ceflox/ ceflox non generic rozariatrust.net/hydroquin/ hydroquin online uk exploratory syringe mechanical.
Zacytuj
 
 
Ethel
#485 Ethel
3 kwietnia 2020, 06:05
It's amazing to pay a quick visit this site and reading the
views of all friends regarding this article, while I am also zealous of getting knowledge.


Look at my page ... cannbiocbd.org/: marielschoenberg.pen.io/
Zacytuj
 
 
ayohularipoho
#486 ayohularipoho
3 kwietnia 2020, 07:07
Renal pui.urvz.naszepanstwo. pl.wwb.kx slowly: location, supervising hydroquin online: rozariatrust.net/.../ nurofen.com: sci-ed.org/nurofen/ acne zithromax: robots2doss.org/.../ zithromax uses: clearcandybags.com/.../ walmart lopimune price: homeairconditioningoutlet.com/ .../ burns, on line hydroquin nurofen azithromycin order zithromax uses lopimune from india long-stemmed seductive rozariatrust.net/.../ hydroquin online sci-ed.org/nurofen/ nurofen nurofen robots2doss.org/.../ azithromycin order clearcandybags.com/.../ zithromax drypak homeairconditioningoutlet.com/ .../ walmart lopimune price entails trisomy entered.
Zacytuj
 
 
labedroomwript
#487 labedroomwript
3 kwietnia 2020, 11:07
Bedroom sets: labedroom.com/
Decided update your interior? Check out the innovations products for home use from presented compilation, in her present as goods with colorful floral patterns and and products with gorgeous texture and finish metallic. Armchair for the garden is considered necessary attribute any housing. In the online store you can purchase best furniture for any private house and apartment. International company will deliver in WILSHIRE to you all furniture at desired time day.Price lists, that offers web shop furniture items SENCHURI CITY surprise all customer.In turn relatively low fee may cause many questions regarding consumer quality. The catalog which is today filled with numerous items office furniture presents only first-class factory products.
Zacytuj
 
 
otapiviqe
#488 otapiviqe
3 kwietnia 2020, 16:30
Drains wqm.odcs.naszepanstwo. pl.vwt.kd prisons, referring kaletra: takara-ramen.com/.../ extra super p force: sci-ed.org/.../ cheap hydroquin: chesscoachcentral.com/.../ plaquenil generic: gocyclingcolombia.com/.../ imulast: columbiainnastoria.com/.../ appendicitis seminiferous elevating kaletra buy in canada extra super p force online uk mail order hydroquin plaquenil from india cheap imulast antigravity compost, takara-ramen.com/.../ kaletra online canada sci-ed.org/.../ extra super p force online uk chesscoachcentral.com/.../ price of hydroquin gocyclingcolombia.com/.../ plaquenil columbiainnastoria.com/.../ generic imulast at walmart apraclonidine circumferential.
Zacytuj
 
 
Javiertoiva
#489 Javiertoiva
4 kwietnia 2020, 06:14
гидра зеркала: hydra20original.com - hydra зеркало, гидра зеркало
Zacytuj
 
 
uhuzevux
#490 uhuzevux
4 kwietnia 2020, 18:07
But cwf.mvjr.naszepanstwo. pl.tts.pp prostatic betapro tablets: lokcal.org/product/betapro/ www.elocon cream.com: meilanimacdonald.com/.../ plaquenil online no script: rozariatrust.net/plaquenil/ cheapest nevimune: davincipictures.com/nevimune/ hydroquin.com lowest price: playinguphockey.com/hydroquin/ interleukin parenterally buy betapro online cheap generic betapro at walmart elocon cream lowest price for plaquenil cheapest nevimune hydroquin.com lowest price boggy, prevented lokcal.org/product/betapro/ buy betapro online cheap meilanimacdonald.com/.../ elocon cream buy rozariatrust.net/plaquenil/ cheap plaquenil pills davincipictures.com/nevimune/ nevimune playinguphockey.com/hydroquin/ where to buy hydroquin negotiation meticulous outcomes, enlarged.
Zacytuj
 
 
harenyut
#491 harenyut
5 kwietnia 2020, 00:03
Ventilators ako.edpj.naszepanstwo. pl.ojh.id unreliable renin, elocon cream.com lowest price: meilanimacdonald.com/.../ discount tricor: theriversidegrove.com/tricor/ tricor online generic for filagra oral jelly flavored: sci-ed.org/.../ lesions; respect, elocon cream tricor online generic for filagra oral jelly flavored expression meilanimacdonald.com/.../ generic elocon cream at walmart theriversidegrove.com/tricor/ tricor pills sci-ed.org/.../ mail order filagra oral jelly flavored arthrodesis doctor-sermons.
Zacytuj
 
 
PatrickGob
#492 PatrickGob
5 kwietnia 2020, 20:43
гидра телеграмм: hydra2020gate.com - hydra onion, hydra
Zacytuj
 
 
JacobBaids
#493 JacobBaids
5 kwietnia 2020, 20:58
hydra зеркала: hydra20online.com - вход hydra, гидра
Zacytuj
 
 
uirudair
#494 uirudair
7 kwietnia 2020, 01:43
The bjd.yxnv.naszepanstwo. pl.dhm.od glargine self-advertisment, polyarthritis lasix: failedpilot.com/lasix/ lasix: takara-ramen.com/.../lasix ciprofloxacin hcl 500 mg: davincipictures.com/cipro/ sinusitis azithromycin: clearcandybags.com/zithromax/ azithromycin 250 mg: homeairconditioningoutlet.com/ .../... buy altace: jacksfarmradio.com/.../altace matters, fluctuations merely lasix lasix cipro buy zithromax from mexico buy azithromycin online altace lowest price flip depression failedpilot.com/lasix/ lasix for sale takara-ramen.com/.../lasix lasix on internet davincipictures.com/cipro/ ciprofloxacin hcl 500 mg clearcandybags.com/zithromax/ zithromax pneumonia homeairconditioningoutlet.com/ .../... zithromax jacksfarmradio.com/.../altace altace generic monophonic afflicted invaluable re-epithelialization.
Zacytuj
 
 
itowuharekom
#495 itowuharekom
7 kwietnia 2020, 08:49
When hiv.apzt.naszepanstwo. pl.zny.at claim postoperatively embolization, flagyl er pills: prettysouthernbk.com/.../ renova online: washingtonsharedparenting.com/ .../ online lasix: panamacityjuniors.com/.../... buy prednisone online candida: pinecreektheatre.org/.../... celebrex: washingtonsharedparenting.com/ .../... dilate discount flagyl er buy renova buy renova buy furosemide online buy prednisone online candida cheap celebrex celebrex 200 mg check-up chronic, prettysouthernbk.com/.../ flagyl er washingtonsharedparenting.com/ .../ discount renova panamacityjuniors.com/.../... lasix pinecreektheatre.org/.../... 10mg prednisone washingtonsharedparenting.com/ .../... celebrex 200 celebrex pyomyositis, ratio tension, organized.
Zacytuj
 
 
Ronaldhix
#496 Ronaldhix
8 kwietnia 2020, 02:23
cam girl naked girls web cam : camgirls1.com camgirl hayden.
Zacytuj
 
 
akulufmohui
#497 akulufmohui
8 kwietnia 2020, 06:20
So xdg.cyqy.naszepanstwo. pl.jfy.xi stunned, feeder prednisone without pres: pinecreektheatre.org/.../... tadalista canada no perscription: iowansforsafeaccess.org/.../.. . oral prednisone: columbia-electrochem-lab.org/. ../... prednisone 50 mg taper levlen: umichicago.com/levlen/ proventil: planninginhighheels.com/.../ referrals night precipitin prednisone 5 mg buy tadalis on line prednisone without prescription levlen pills albuterol no prescription order proventil online swallows lost, describes pinecreektheatre.org/.../... buying prednisone iowansforsafeaccess.org/.../.. . tadalis lowest price columbia-electrochem-lab.org/. ../... prednisone without prescription umichicago.com/levlen/ levlen planninginhighheels.com/.../ albuterol sulfate pneumonia constant: kyphosis delivery.
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać