Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - październik III_2018

  • Kategoria: Polityka
  • Taurus
15 października. Ujawniono kolejny fragment nagrania z Sowy i Przyjaciół, na którym Morawiecki bardzo się cieszył, że Kubica miał wypadek i złamał sobie rękę, ponieważ „jego” bank nie będzie mu musiał płacić jakichś 50 dych (milionów) w ramach sponsoringu spółki – matki, czyli banku Santander. Robi się coraz ciekawiej.


16 października, Morawiecki spotkał się wczoraj z Kubicą. Jest to efekt ujawnienia fragmentu nagrania z Sowy i Przyjaciół („miał być jeszcze Kubica ale, na szczęście, złamał rękę”), o czym mowa wyżej. Ile to ojawnienie będzie kosztowało? Trudno powiedzieć, pojawiła się jednak równocześnie informacja, że PKN Orlen zasponsoruje Kubicę w F1. Kwotę więc z pewnością poznamy (mówi się o 40 milionach złotych) i jest pewne, że nie wyłoży jej Morawiecki. Jakie to ma jednak znaczenie? Przecież Polska należy do PiS-u, ten więc może wydawać pieniądze Polaków jak chce.
     Afera taśmowa jest jak ropień i trwa już niemiłosiernie długo a ABW i prokurator generalny na ten temat milczą. Czyżby sami rozdawali te karty?


Pojawiają się informacje, że wojewoda Zbigniew Rau zamierza w piątek (za trzy dni) rozpocząć procedurę odwołania prezydent Zdanowskiej. Niech to zrobi! Niech PiS mianuje komisarza dla Łodzi! Nic tak nie jednoczy Polaków, jak walka z wrogiem a temat likwidacji stanowisk wojewodów i urzędów wojewódzkich, po przegraniu przez PiS wyborów parlamentarnych, nabierze nowych rumieńców.


Policjanci kryminalni z Radomia otrzymali zadanie służbowe dotyczące pilnowania banerów i plakatów wyborczych PiS, żeby ktoś ich nie zerwał lub nie zniszczył. Żartują, że jest to „tajna akcja”. Dlaczego dotyczy to tylko PiS? – Widocznie jest to „ulubiona partia” mieszkańców tego miasta.


Prezes Jarek natomiast machnął dzisiaj trzy razy łopatą, żeby wkopać słupek na plaży, który ma symbolizować rozpoczęcie przekopywania Mierzei Wiślanej. Nie ma jeszcze opinii środowiskowej dla tej inwestycji, nie ma żadnej oficjalnej decyzji (zgody na jej rozpoczęcie) ale słupek został wkopany. Podobno nie pierwszy raz zresztą, bo już trzy lata temu, w ramach kampanii wyborczej, PiS symbolicznie łopaty na Mierzei wbijał. Trzeba teraz postawić tam posterunek policji, żeby jakiś żartowniś tego słupka z piachu nie zabrał sobie na pamiątkę.


Duda, zwany prezydentem, udał się wraz ze swoją żoną Agatą na wycieczkę do Watykanu, w związku z 40 rocznicą wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Wzięli udział we mszy, która została odprawiona przy grobie JPII. W homilii abp Jan Romeo Pawłowski, hierarcha watykański, przytoczył fragment encykliki „Centessimus annus” napisanej przez „naszego” Papieża – „W praworządnym państwie najwyższą władzę ma prawo a nie samowola ludzi (…) Nie wolno wolności zamieniać w samowolę (…) Nie wolno lekkomyślnie niszczyć tego, co udało się osiągnąć, bo będzie bardzo trudno to wszystko odbudować”. Arcybiskup powiedział też, że „JPII stał się w Polsce swoistym rekwizytem, nikt go nie czyta i wszyscy przestali go rozumieć”.
     No cóż … Duda mówił niedawno, że przez cały czas się uczy. Może ta wycieczka do Watykanu nauczy go czegoś rzeczywiście?


17 października. Pan Zbyszek skierował do TK zapytanie, czy kierowanie przez polskich sędziów, zgodnie z prawodawstwem unijnym, zapytań prejudycjalnych do TSUE jest zgodne z Konstytucją. Komentatorzy zastanawiają się, o co panu Zbyszkowi chodzi i większość z nich stwierdza, że jest to ruch wyprzedzający przed spodziewanym orzeczeniem TSUE. Podważanie prawodawstwa UE jest sprawą bardzo niebezpieczną w sytuacji, gdy Polska w osobie Lecha Kaczyńskiego, podpisała Traktat Lizboński, w pełni akceptujący to prawodawstwo.
     Jest oczywiste, że Przyłębska z Muszyńskim uprawomocnią wszystko, co im Kaczyński albo jego wysłannik każe. Chętnie dodadzą nawet – od siebie – iż wszystkich sędziów, którzy takie zapytania wysłali lub wyślą należy wsadzać do pierdla. Pytanie polega na tym, czy ma to jeszcze jakiekolwiek znaczenie? I drugie pytanie – jak długo jeszcze to wywrotowe wariactwo w wymiarze sprawiedliwości będzie trwało?


W miejscowości Kercz na Krymie miał miejsce zamach terrorystyczny w szkole średniej (technikum). Z doniesień wynika, że był wybuch bomby domowej roboty i strzelanina. Zginęło podobno 20 osób a kilkadziesiąt jest rannych. Zamachowcem miał być osiemnastolatek. Niewiele o nim wiadomo, bo w tym „wolnym kraju” wszystko jest tajne.


19 października. Pojawiła się informacja, że TSUE zawiesił niektóre przepisy ostatniej ustawy o SN. Wstrzymano obowiązek przechodzenia w stan spoczynku sędziów, którzy ukończyli 65 lat i powoływanie na ich miejsce nowych, nakazano natychmiastowe przywrócenie zwolnionych do pracy. No cóż … każdy PRL musi się kiedyś skończyć i każdy okupant będzie pokonany, nawet gdy się nazywa mafią pisowską, czyli „dobrą zmianą”. Zaczyna się cała seria wyborów i jest to okazja, żeby przestępców o mentalności wschodniej, naśladujących Putina, Łukaszenko, czy Erdogana, skutecznie pogonić i osądzić.


21 października. PiS „wygrał” podobno wybory samorządowe w Polsce i – w związku a tym – będzie rządził co najwyżej w pięciu albo sześciu sejmikach wojewódzkich. Dlaczego? – Ponieważ PiS nie ma żadnych zdolności koalicyjnych, ponieważ wszyscy są mu przeciwni. Już po I turze wyborów widać również, że PiS nie ma żadnych szans na zdobycie stołka prezydenta w żadnym z dużych, polskich miast. Zdanowska w Łodzi zdobyła w I turze ponad 70 procent głosów mimo potężnej, karygodnej nagonki ze strony PiS a Trzaskowski wygrał z Jakim również w I turze mimo tego, że w sondażach dawano mu jedynie 42 procent. Odsądzany od czci i wiary w poprzednich wyborach samorządowych PSL, brutalnie atakowany przez PiS, zdobył niemal 13 procent głosów do sejmików, a przecież sondaże „rządowe” dawały tej partii mniej niż 5 procent i pani rzecznik Mazurek powiedziała, że trzeba ją wyeliminować z życia politycznego. Jeszcze niedawno z badania rządowego CBOS wynikało, że PiS uzyska 49% głosów, KO 16% a PSL jedynie 4%. Czy tak stronnicza sondażownia nie powinna zostać pociągnięta do odpowiedzialności karnej?
     Wynik PiS-u na poziomie 35% przy 55% frekwencji daje około 17% poparcia społecznego, czyli mniej, niż to było w czasie ostatnich wyborów parlamentarnych. W miastach powyżej pół miliona mieszkańców Koalicja Obywatelska wygrała z partią rządzącą w stosunku 46:22. To wręcz przepaść! Czekam teraz na akcję wojewody Rau, który zapowiadał niedopuszczenie Zdanowskiej do urzędowania. Jestem pewien, że niezależny sąd go obśmieje a Łodzianie pogonią tego wojewodę, razem z jego kumplem – Sasinem - kopniakami.
     Po trzech latach rządów, po wypuszczeniu ogromnych świadczeń socjalnych, przy wspaniałej koniunkturze gospodarczej i rekordowo niskim bezrobociu PiS zaczyna dołować. Żaden normalny polityk z tałatajstwem kaczystowskim nie powinien rozmawiać ze względu na higienę psychiczną i moralną, jak również dlatego, że kontakty z nim wychodzą ludziom bokiem (vide: A. Lepper i Samoobrona).


22 października. Opierając się na decyzji TSUE do pracy zaczynają wracać sędziowie SN, wypędzeni ustawą na przymusową emeryturę przez PiS. Jest takich sędziów 22. Razem z tymi, których niedawno podrzucił Duda będzie ich teraz pewnie nadmiar ale tak się kończą działania nazywane prawnym bezhołowiem. Ciekawe, kto obecnie, zdaniem pisowskiego Dudy i jego pożal się Boże ministrów, kieruje SN? Ciekawe też, co miał na myśli prezes Kaczor, zapowiadając przeciwdziałanie decyzji TSUE.


23 października. Pojawiła się informacja, że Piotr Guział nie zdobył mandatu radnego dzielnicowego Warszawy mimo tego, że był jedynką na liście. Mówiąc słowami Szydło „jemu się to należało!”. Pewnie niejeden polityk kolaborujący z PiS skończy podobnie.


Pogłębia się konflikt o warunki płacowe w PLL LOT. Strajk dwóch związków zawodowych trwa tam już szósty dzień. Zawieszono kilkadziesiąt lotów. Wczoraj prezes firmy zwolnił z pracy 67 strajkujących osób, co bardzo zaogniło konflikt.


Duda, zwany prezydentem wraz z żoną Agatą na wycieczce w Niemczech. Były rozmowy ze Steinmeierem i z Merkel, było uczestnictwo w koncercie, były tam też buczenia i okrzyki „Konstytucja”. Nie było łatwo!. Na konferencji prasowej Duda pytał Steinmeiera dlaczego Anglicy wychodzą z Unii, skoro jest w niej tak dobrze? Największą sensację wzbudziło jednak jego pytanie o żarówki – „Dlaczego ludzie w Polsce nie mogą kupić normalnej żarówki, tylko energooszczędną? Dlaczego? – Bo Unia zabroniła!”
     Ten prymityw nie wie pewnie również dlaczego w sklepie nie można już kupić termometrów rtęciowych albo eternitu (sprasowanych płyt azbestowych) na pokrycie dachów, tak popularnego w czasach PRL-u. Duda nie wie wielu rzeczy, pewnie również dlaczego nagminnie łamie Konstytucję. Ma prawo nie wiedzieć przy swoim prymitywizmie. Dlaczego jednak swoje buraczane poglądy prezentuje za granicą, przynosząc Polsce kompromitację?!
     Bogiem a prawdą swoich zagranicznych wojaży, zaliczonych ostatnio, Duduś do udanych zaliczyć nie może. W Australii była wpadka z fregatami, w USA podpisywanie czegoś tam na stojąco, obo0k rozwalonego w fotelu Trumpa, w Watykanie adresowana do niego homilia a w Niemczech głupie żarówki. Tak to jednak jest, gdy próbuje się udawać kogoś, do poziomu kogo się nie dorosło.

Komentarze  

 
kuzmodibkek
#241 kuzmodibkek
26 grudnia 2019, 17:01
Amoxicillin 500mg Capsules: mewkid.net/who-is-xandra/ Buy Amoxicillin Online tfz.zlcu.naszepanstwo. pl.bsu.av mewkid.net/who-is-xandra/
Zacytuj
 
 
adibofivora
#242 adibofivora
26 grudnia 2019, 18:58
Amoxicillin 500mg Dosage: mewkid.net/who-is-xandra/ Buy Amoxicillin Online rve.uqfr.naszepanstwo. pl.fnx.is mewkid.net/who-is-xandra/
Zacytuj
 
 
Israel
#243 Israel
27 grudnia 2019, 20:04
Breviário com Acertado Penal. 4ª ed. Editora RT, 2008.


Here is my web page ... web page (salontoday360.com/: salontoday360.com/.../...)
Zacytuj
 
 
Walterhet
#244 Walterhet
28 grudnia 2019, 01:18 Zacytuj
 
 
Bernardaduck
#245 Bernardaduck
29 grudnia 2019, 02:37
alt.com: kinky.alt.com
Zacytuj
 
 
Larrysat
#246 Larrysat
29 grudnia 2019, 23:48
Swingers in Lexington: .../index.html
Zacytuj
 
 
Larrysat
#247 Larrysat
30 grudnia 2019, 02:23
Swingers in Merrimack: .../index.html
Zacytuj
 
 
Larrysat
#248 Larrysat
30 grudnia 2019, 22:32
Swingers in Kaysville: .../index.html
Zacytuj
 
 
Larrysat
#249 Larrysat
31 grudnia 2019, 01:27
Swingers in Captain Cook: .../index.html
Zacytuj
 
 
WilburnZek
#250 WilburnZek
1 stycznia 2020, 14:51
alt.com join: joinnow.alt.com
Zacytuj
 
 
Inge
#251 Inge
2 stycznia 2020, 18:13
Thanks for finally writing about >Wydarzenia - październik III_2018
Zacytuj
 
 
Fallon
#252 Fallon
4 stycznia 2020, 04:10
I am sure this article has touched all the internet visitors, its really really pleasant article on building up new weblog.


Look into my page network magic installer file size: bianaibe.webcindario.com/.../
Zacytuj
 
 
Teddychark
#253 Teddychark
4 stycznia 2020, 16:54
Za przejazd taksówkami Taxi4You mozesz zaplacic bezgotówkowo specjalnymi "Kartami Klienta", a rozliczyc sie po miesiacu jedna faktura - efektywnie odliczajac koszta podrózy. Dodatkowo przy podpisywaniu umowy mozliwe jest uzyskanie rabatu na okreslonych trasach lub przy przekroczeniu wyznaczonej kwoty.
Powierzamy takze Panstwu mozliwosci przewozenia pracowników, kontrahentów czy gosci – zdalnie, poprzez obdarowanie voucherem na przejazd. Naszym wspólnym komfortem okazala sie droga zawieranych umów z naszymi partnerami, przekazujemy tym samym Panstwu narzedzia elektroniczne, którymi mozecie Panstwo regulowac przejazdy w naszej flocie wedlug wlasnego uznania. Podsumowanie przejazdów jest zbiorcze, a zestawienie miesieczne kursów poparte faktura.

is.gd/oMAeZK
Zacytuj
 
 
Richardgox
#254 Richardgox
5 stycznia 2020, 16:56
Доказательство на актуальное зеркало испытывать больше...: igrovye-avtomaty-admiral.xyz/
Zacytuj
 
 
Susie
#255 Susie
9 stycznia 2020, 21:00
Would love to incessantly get updated great
site!

Look at my blog :: Keto Forcera Review: lhacc.org/.../...
Zacytuj
 
 
Gus
#256 Gus
14 stycznia 2020, 07:04
Formula Negocio Online começa seu projeto cá.


Entre e veja sobre meu alucinante website ...
webpage (wvodesigns.com/.../... wvodesigns.com/.../...)
Zacytuj
 
 
WilliamDub
#257 WilliamDub
18 stycznia 2020, 06:13
geearusttumefor.cf: geearusttumefor.cf
Zacytuj
 
 
AmadoFug
#258 AmadoFug
18 stycznia 2020, 10:27
smarinintgal.tk: smarinintgal.tk
Zacytuj
 
 
Isaacrourn
#259 Isaacrourn
19 stycznia 2020, 10:49
mature pussy spread pictures futanari pictures : wratotadaper.ml
Zacytuj
 
 
LeonardDem
#260 LeonardDem
19 stycznia 2020, 10:55
Really useful....look forth to coming back again.

es.cgtribc.org/: es.cgtribc.org/
Zacytuj
 
 
AaronFaP
#261 AaronFaP
21 stycznia 2020, 08:51
dating sex game phobe : ratipslentcing.ml
homemade college fuck party : tiocasrorep.cf
thedonlosira.ga: thedonlosira.ga
toes lesbian pics hd : uncegoron.tk
wildkiltobora.ga: wildkiltobora.ga
dermobowquinkil.tk: dermobowquinkil.tk
ezprehsenipha.tk: ezprehsenipha.tk
cleaninrepilec.tk: cleaninrepilec.tk
daughter is a lesbian porn : trafnaenyti.tk
teens shorts ass pics : tracitifisro.gq
Zacytuj
 
 
LeonardDem
#262 LeonardDem
21 stycznia 2020, 08:57
Love the site-- extremely user pleasant and lots to see!

detoxyn.org/: detoxyn.org/
Zacytuj
 
 
LeonardDem
#263 LeonardDem
21 stycznia 2020, 09:00
Wow, attractive site. Thnx ...

it.t-booster2020.com/: it.t-booster2020.com/
Zacytuj
 
 
LeonardDem
#264 LeonardDem
21 stycznia 2020, 09:31
I enjoy this site - its so usefull and helpfull.

t-booster.org/: t-booster.org/
Zacytuj
 
 
RichardUtigo
#265 RichardUtigo
21 stycznia 2020, 10:58
proberibogbos.ml: proberibogbos.ml
quebyscarantzi.cf: quebyscarantzi.cf
real amateur sex voyeur : theystonlentadi.tk
irinenvipha.cf: irinenvipha.cf
cambrian hentai download : codogteani.tk
teamspyresvopi.ga: teamspyresvopi.ga
clenapteoblin.tk: clenapteoblin.tk
thedonlosira.ga: thedonlosira.ga
vaforthnuabercta.cf: vaforthnuabercta.cf
feisentcummi.tk: feisentcummi.tk
Zacytuj
 
 
Hectordetry
#266 Hectordetry
22 stycznia 2020, 12:31
que es la testosterona en mujeres: es.testosteron.space/.../

Wow, beautiful portal. Thnx ...
Zacytuj
 
 
Allenner
#267 Allenner
22 stycznia 2020, 17:34
seacondesogo.ml: seacondesogo.ml
djernefitzri.ml: djernefitzri.ml
hautradchatpersgreet.m l: hautradchatpersgreet.ml
big tit teen nude shower : vaforthnuabercta.cf
retozecomp.cf: retozecomp.cf
Zacytuj
 
 
Hectordetry
#268 Hectordetry
22 stycznia 2020, 19:53
nl.global-box.net/.../: nl.global-box.net/.../

Really educational....looking forth to coming back again.
Zacytuj
 
 
Laurie
#269 Laurie
23 stycznia 2020, 04:16
It's remarkable to pay a visit this web site and reading tthe views
of all friebds concerning this post, while I am also keen of gettng knowledge.


Here is my web blpog :: health recipes: ceushealth.com/
Zacytuj
 
 
HerbertTassy
#270 HerbertTassy
23 stycznia 2020, 11:18
Superb website you've got in here. baraita.net/.../: baraita.net/.../
Zacytuj
 
 
HerbertTassy
#271 HerbertTassy
23 stycznia 2020, 11:32
Exceptionally user friendly website. Great information readily available on couple of gos to. baraita.net/fitmiss-burn/: baraita.net/fitmiss-burn/
Zacytuj
 
 
HerbertTassy
#272 HerbertTassy
23 stycznia 2020, 11:49
Regards for sharing your terrific website. baraita.net/.../: baraita.net/.../
Zacytuj
 
 
HerbertTassy
#273 HerbertTassy
24 stycznia 2020, 05:58
Amazing web site you've gotten in here. suplementaciones.com/.../: suplementaciones.com/.../
Zacytuj
 
 
HerbertTassy
#274 HerbertTassy
24 stycznia 2020, 13:38
What's happening, neat web site you've here. baraita.net/foligain/: baraita.net/foligain/
Zacytuj
 
 
HerbertTassy
#275 HerbertTassy
24 stycznia 2020, 14:12
Great website! It looks extremely professional! Keep up the great job! baraita.net/thyrolin/: baraita.net/thyrolin/
Zacytuj
 
 
HerbertTassy
#276 HerbertTassy
24 stycznia 2020, 21:26
You've gotten one of the best internet websites. baraita.net/nutrigo-lab-mass/: baraita.net/nutrigo-lab-mass/
Zacytuj
 
 
StacyReams
#277 StacyReams
25 stycznia 2020, 04:08
Extremely peculiar urbane site. Gigantic word available on handful clicks on. bkproma.it/.../: bkproma.it/.../
Zacytuj
 
 
StacyReams
#278 StacyReams
25 stycznia 2020, 22:43
Inordinate looking site. Suspect you did a bunch of your own html coding. dearjoy.fr/5-deseos/: dearjoy.fr/5-deseos/
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać