Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - październik III_2018

  • Kategoria: Polityka
  • Taurus
15 października. Ujawniono kolejny fragment nagrania z Sowy i Przyjaciół, na którym Morawiecki bardzo się cieszył, że Kubica miał wypadek i złamał sobie rękę, ponieważ „jego” bank nie będzie mu musiał płacić jakichś 50 dych (milionów) w ramach sponsoringu spółki – matki, czyli banku Santander. Robi się coraz ciekawiej.


16 października, Morawiecki spotkał się wczoraj z Kubicą. Jest to efekt ujawnienia fragmentu nagrania z Sowy i Przyjaciół („miał być jeszcze Kubica ale, na szczęście, złamał rękę”), o czym mowa wyżej. Ile to ojawnienie będzie kosztowało? Trudno powiedzieć, pojawiła się jednak równocześnie informacja, że PKN Orlen zasponsoruje Kubicę w F1. Kwotę więc z pewnością poznamy (mówi się o 40 milionach złotych) i jest pewne, że nie wyłoży jej Morawiecki. Jakie to ma jednak znaczenie? Przecież Polska należy do PiS-u, ten więc może wydawać pieniądze Polaków jak chce.
     Afera taśmowa jest jak ropień i trwa już niemiłosiernie długo a ABW i prokurator generalny na ten temat milczą. Czyżby sami rozdawali te karty?


Pojawiają się informacje, że wojewoda Zbigniew Rau zamierza w piątek (za trzy dni) rozpocząć procedurę odwołania prezydent Zdanowskiej. Niech to zrobi! Niech PiS mianuje komisarza dla Łodzi! Nic tak nie jednoczy Polaków, jak walka z wrogiem a temat likwidacji stanowisk wojewodów i urzędów wojewódzkich, po przegraniu przez PiS wyborów parlamentarnych, nabierze nowych rumieńców.


Policjanci kryminalni z Radomia otrzymali zadanie służbowe dotyczące pilnowania banerów i plakatów wyborczych PiS, żeby ktoś ich nie zerwał lub nie zniszczył. Żartują, że jest to „tajna akcja”. Dlaczego dotyczy to tylko PiS? – Widocznie jest to „ulubiona partia” mieszkańców tego miasta.


Prezes Jarek natomiast machnął dzisiaj trzy razy łopatą, żeby wkopać słupek na plaży, który ma symbolizować rozpoczęcie przekopywania Mierzei Wiślanej. Nie ma jeszcze opinii środowiskowej dla tej inwestycji, nie ma żadnej oficjalnej decyzji (zgody na jej rozpoczęcie) ale słupek został wkopany. Podobno nie pierwszy raz zresztą, bo już trzy lata temu, w ramach kampanii wyborczej, PiS symbolicznie łopaty na Mierzei wbijał. Trzeba teraz postawić tam posterunek policji, żeby jakiś żartowniś tego słupka z piachu nie zabrał sobie na pamiątkę.


Duda, zwany prezydentem, udał się wraz ze swoją żoną Agatą na wycieczkę do Watykanu, w związku z 40 rocznicą wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Wzięli udział we mszy, która została odprawiona przy grobie JPII. W homilii abp Jan Romeo Pawłowski, hierarcha watykański, przytoczył fragment encykliki „Centessimus annus” napisanej przez „naszego” Papieża – „W praworządnym państwie najwyższą władzę ma prawo a nie samowola ludzi (…) Nie wolno wolności zamieniać w samowolę (…) Nie wolno lekkomyślnie niszczyć tego, co udało się osiągnąć, bo będzie bardzo trudno to wszystko odbudować”. Arcybiskup powiedział też, że „JPII stał się w Polsce swoistym rekwizytem, nikt go nie czyta i wszyscy przestali go rozumieć”.
     No cóż … Duda mówił niedawno, że przez cały czas się uczy. Może ta wycieczka do Watykanu nauczy go czegoś rzeczywiście?


17 października. Pan Zbyszek skierował do TK zapytanie, czy kierowanie przez polskich sędziów, zgodnie z prawodawstwem unijnym, zapytań prejudycjalnych do TSUE jest zgodne z Konstytucją. Komentatorzy zastanawiają się, o co panu Zbyszkowi chodzi i większość z nich stwierdza, że jest to ruch wyprzedzający przed spodziewanym orzeczeniem TSUE. Podważanie prawodawstwa UE jest sprawą bardzo niebezpieczną w sytuacji, gdy Polska w osobie Lecha Kaczyńskiego, podpisała Traktat Lizboński, w pełni akceptujący to prawodawstwo.
     Jest oczywiste, że Przyłębska z Muszyńskim uprawomocnią wszystko, co im Kaczyński albo jego wysłannik każe. Chętnie dodadzą nawet – od siebie – iż wszystkich sędziów, którzy takie zapytania wysłali lub wyślą należy wsadzać do pierdla. Pytanie polega na tym, czy ma to jeszcze jakiekolwiek znaczenie? I drugie pytanie – jak długo jeszcze to wywrotowe wariactwo w wymiarze sprawiedliwości będzie trwało?


W miejscowości Kercz na Krymie miał miejsce zamach terrorystyczny w szkole średniej (technikum). Z doniesień wynika, że był wybuch bomby domowej roboty i strzelanina. Zginęło podobno 20 osób a kilkadziesiąt jest rannych. Zamachowcem miał być osiemnastolatek. Niewiele o nim wiadomo, bo w tym „wolnym kraju” wszystko jest tajne.


19 października. Pojawiła się informacja, że TSUE zawiesił niektóre przepisy ostatniej ustawy o SN. Wstrzymano obowiązek przechodzenia w stan spoczynku sędziów, którzy ukończyli 65 lat i powoływanie na ich miejsce nowych, nakazano natychmiastowe przywrócenie zwolnionych do pracy. No cóż … każdy PRL musi się kiedyś skończyć i każdy okupant będzie pokonany, nawet gdy się nazywa mafią pisowską, czyli „dobrą zmianą”. Zaczyna się cała seria wyborów i jest to okazja, żeby przestępców o mentalności wschodniej, naśladujących Putina, Łukaszenko, czy Erdogana, skutecznie pogonić i osądzić.


21 października. PiS „wygrał” podobno wybory samorządowe w Polsce i – w związku a tym – będzie rządził co najwyżej w pięciu albo sześciu sejmikach wojewódzkich. Dlaczego? – Ponieważ PiS nie ma żadnych zdolności koalicyjnych, ponieważ wszyscy są mu przeciwni. Już po I turze wyborów widać również, że PiS nie ma żadnych szans na zdobycie stołka prezydenta w żadnym z dużych, polskich miast. Zdanowska w Łodzi zdobyła w I turze ponad 70 procent głosów mimo potężnej, karygodnej nagonki ze strony PiS a Trzaskowski wygrał z Jakim również w I turze mimo tego, że w sondażach dawano mu jedynie 42 procent. Odsądzany od czci i wiary w poprzednich wyborach samorządowych PSL, brutalnie atakowany przez PiS, zdobył niemal 13 procent głosów do sejmików, a przecież sondaże „rządowe” dawały tej partii mniej niż 5 procent i pani rzecznik Mazurek powiedziała, że trzeba ją wyeliminować z życia politycznego. Jeszcze niedawno z badania rządowego CBOS wynikało, że PiS uzyska 49% głosów, KO 16% a PSL jedynie 4%. Czy tak stronnicza sondażownia nie powinna zostać pociągnięta do odpowiedzialności karnej?
     Wynik PiS-u na poziomie 35% przy 55% frekwencji daje około 17% poparcia społecznego, czyli mniej, niż to było w czasie ostatnich wyborów parlamentarnych. W miastach powyżej pół miliona mieszkańców Koalicja Obywatelska wygrała z partią rządzącą w stosunku 46:22. To wręcz przepaść! Czekam teraz na akcję wojewody Rau, który zapowiadał niedopuszczenie Zdanowskiej do urzędowania. Jestem pewien, że niezależny sąd go obśmieje a Łodzianie pogonią tego wojewodę, razem z jego kumplem – Sasinem - kopniakami.
     Po trzech latach rządów, po wypuszczeniu ogromnych świadczeń socjalnych, przy wspaniałej koniunkturze gospodarczej i rekordowo niskim bezrobociu PiS zaczyna dołować. Żaden normalny polityk z tałatajstwem kaczystowskim nie powinien rozmawiać ze względu na higienę psychiczną i moralną, jak również dlatego, że kontakty z nim wychodzą ludziom bokiem (vide: A. Lepper i Samoobrona).


22 października. Opierając się na decyzji TSUE do pracy zaczynają wracać sędziowie SN, wypędzeni ustawą na przymusową emeryturę przez PiS. Jest takich sędziów 22. Razem z tymi, których niedawno podrzucił Duda będzie ich teraz pewnie nadmiar ale tak się kończą działania nazywane prawnym bezhołowiem. Ciekawe, kto obecnie, zdaniem pisowskiego Dudy i jego pożal się Boże ministrów, kieruje SN? Ciekawe też, co miał na myśli prezes Kaczor, zapowiadając przeciwdziałanie decyzji TSUE.


23 października. Pojawiła się informacja, że Piotr Guział nie zdobył mandatu radnego dzielnicowego Warszawy mimo tego, że był jedynką na liście. Mówiąc słowami Szydło „jemu się to należało!”. Pewnie niejeden polityk kolaborujący z PiS skończy podobnie.


Pogłębia się konflikt o warunki płacowe w PLL LOT. Strajk dwóch związków zawodowych trwa tam już szósty dzień. Zawieszono kilkadziesiąt lotów. Wczoraj prezes firmy zwolnił z pracy 67 strajkujących osób, co bardzo zaogniło konflikt.


Duda, zwany prezydentem wraz z żoną Agatą na wycieczce w Niemczech. Były rozmowy ze Steinmeierem i z Merkel, było uczestnictwo w koncercie, były tam też buczenia i okrzyki „Konstytucja”. Nie było łatwo!. Na konferencji prasowej Duda pytał Steinmeiera dlaczego Anglicy wychodzą z Unii, skoro jest w niej tak dobrze? Największą sensację wzbudziło jednak jego pytanie o żarówki – „Dlaczego ludzie w Polsce nie mogą kupić normalnej żarówki, tylko energooszczędną? Dlaczego? – Bo Unia zabroniła!”
     Ten prymityw nie wie pewnie również dlaczego w sklepie nie można już kupić termometrów rtęciowych albo eternitu (sprasowanych płyt azbestowych) na pokrycie dachów, tak popularnego w czasach PRL-u. Duda nie wie wielu rzeczy, pewnie również dlaczego nagminnie łamie Konstytucję. Ma prawo nie wiedzieć przy swoim prymitywizmie. Dlaczego jednak swoje buraczane poglądy prezentuje za granicą, przynosząc Polsce kompromitację?!
     Bogiem a prawdą swoich zagranicznych wojaży, zaliczonych ostatnio, Duduś do udanych zaliczyć nie może. W Australii była wpadka z fregatami, w USA podpisywanie czegoś tam na stojąco, obo0k rozwalonego w fotelu Trumpa, w Watykanie adresowana do niego homilia a w Niemczech głupie żarówki. Tak to jednak jest, gdy próbuje się udawać kogoś, do poziomu kogo się nie dorosło.

Komentarze  

 
EdgarJax
#645 EdgarJax
11 lipca 2020, 18:44
Hunting for an inexpensive very best essay producing assistance to accomplish your papers. We have now top-notch expert essay writers within our group.

resume building tips
Zacytuj
 
 
Parthenia
#646 Parthenia
11 lipca 2020, 20:04
We stumbled over here from a different web address and thought I might as well check things out.

I like what I see so now i'm following you. Look forward to going over your web page for a second time.


Here is my web site mcdonald's: diigo.com/0i064v
Zacytuj
 
 
Raymundo
#647 Raymundo
12 lipca 2020, 18:45
Hi! I've been following your web site for a long time now and
finally got the courage to go ahead and give you a shout out from Humble Tx!
Just wanted to tell you keep up the excellent work!


My blog :: KetoFab Review: loveclare.com/.../
Zacytuj
 
 
Jaimie
#648 Jaimie
13 lipca 2020, 13:14
This internet site is my intake, very excellent design and
Perfect content.

Review my web site :: Lively Effect CBD: geegram.net/.../...
Zacytuj
 
 
onuhaloca
#649 onuhaloca
14 lipca 2020, 17:01
Buy Amoxicillin: mewkid.net/when-is-xuxlya/ Amoxicillin Online irl.udik.naszepanstwo. pl.rra.vm mewkid.net/when-is-xuxlya/
Zacytuj
 
 
inolelq
#650 inolelq
14 lipca 2020, 17:09
Amoxicillin 500 Mg: mewkid.net/when-is-xuxlya/ Buy Amoxicillin qhl.simy.naszepanstwo. pl.eyz.tv mewkid.net/when-is-xuxlya/
Zacytuj
 
 
ajokoemm
#651 ajokoemm
14 lipca 2020, 17:37
Buy Amoxicillin: mewkid.net/when-is-xuxlya/ Amoxicillin 500 Mg ufx.hmis.naszepanstwo. pl.xhe.il mewkid.net/when-is-xuxlya/
Zacytuj
 
 
Noella
#652 Noella
14 lipca 2020, 19:14
Nous filions toujours, toujours circulairement,
non plus avec un mouvement uniforme, mais avec des elans qui
parfois ne nous projetaient qu'a une centaine de yards, et d'autres fois nous faisaient accomplir une evolution complete autour du tourbillon. Herbalife: fr.linkedin.com/.../herbalife Je ne finirais pas si je vous disais
tout ce que j'aurais a vous dire de votre gendre,
toutes les marques d'amitie que j'ai recues de lui, toutes les visites qu'il
m'a faites quand il a vu que je refusais constamment d'aller loger
chez lui, tous les repas qu'il m'a donnes, et de quelle facon.
Zacytuj
 
 
anoravatumi
#653 anoravatumi
14 lipca 2020, 20:01
Amoxicillin: mewkid.net/when-is-xuxlya/ Amoxicillin No Prescription rfn.tiob.naszepanstwo. pl.czt.uq mewkid.net/when-is-xuxlya/
Zacytuj
 
 
uhofiqajelu
#654 uhofiqajelu
14 lipca 2020, 20:10
Amoxicillin 500mg: mewkid.net/when-is-xuxlya/ Amoxicillin No Prescription dye.mabo.naszepanstwo. pl.wzr.wl mewkid.net/when-is-xuxlya/
Zacytuj
 
 
Bricebip
#655 Bricebip
17 lipca 2020, 16:20
беспалевный чит для апекс леджендс: midnight.im/ - купить читы кс го приватные, cheat for Apex Legends
Zacytuj
 
 
JoshuaBof
#656 JoshuaBof
20 lipca 2020, 15:44
Новости заражений коронавируса karta-coronavirusa.info/.../
Zacytuj
 
 
Alberterogs
#657 Alberterogs
21 lipca 2020, 03:35
site link live-xbet.com/
Zacytuj
 
 
Melvinneuff
#658 Melvinneuff
21 lipca 2020, 18:41
добрососедский веб сайт igamingtop.com/
Zacytuj
 
 
Williamfaild
#659 Williamfaild
22 lipca 2020, 15:44
visit this web-site hydra: hydra1717.com
Zacytuj
 
 
DanielRuigh
#660 DanielRuigh
22 lipca 2020, 23:50
hydra ссылка тор: 4ip.su - гидра магазин зеркало, hydra закладки
Zacytuj
 
 
RichardZet
#661 RichardZet
23 lipca 2020, 12:44
Buy Your Essay Paper. Australia's Most Regarded Essay Crafting Company. Work with Ultimate Essay Writers On the web.

custom essays
Zacytuj
 
 
Willieraigh
#662 Willieraigh
23 lipca 2020, 22:38
We provide low priced United kingdom essay producing assistance as it happens to be greatest by our competent British tutorial stage authors for diverse volumes and deadlines with best superior quality.

text analysis example
Zacytuj
 
 
Noemi
#663 Noemi
26 lipca 2020, 19:21
Il aimait mieux devoir modestement le salut de sa patrie
au temps, a la perseverance, que de le devoir a une victoire, glorieuse mais incertaine, et
en cela il meritait la reconnaissance de sa nation autant que les eloges de la posterite!
Antonino Mercuri: societe.com/.../... Faut-il, parce
que ce culte a pu etre exerce dans des carrieres et dans des
ruines antiques, le soumettre aujourd'hui a toutes les fantaisies qu'il plait et qu'il
plairait encore aux inventeurs d'architecture
de lui imposer?
Zacytuj
 
 
Jackson
#664 Jackson
27 lipca 2020, 14:32
This post gives clear idea for the new people of blogging, that genuinely how to do running a blog.Here is my web blog: casas de apuestas online: altbookmark.com/.../...
Zacytuj
 
 
Ramon
#665 Ramon
27 lipca 2020, 19:11
I read this paragraph completely about the difference of most
up-to-date and previous technologies, it's remarkable
article.

Also visit my web site :: music for
free: genius-music.xyz/.../...
Zacytuj
 
 
Geralddog
#666 Geralddog
29 lipca 2020, 05:04
omega бест пирамида, omega best, bartosz nafalski, bartosz scam, бартош скам, omega hyip, бартош скам, omega hyip, bartosz nafalski omega, omega бест пирамида

omega.best
Zacytuj
 
 
HarryZopay
#667 HarryZopay
29 lipca 2020, 06:33
try this web-site crazy-mining.org/.../...
Zacytuj
 
 
Tiffany
#668 Tiffany
30 lipca 2020, 02:07
That is really fascinating, You are a very professional blogger.
I've joined your feed and look forward to looking for more of your wonderful post.
Additionally, I have shared your website in my social networks!Here is my webpage :: [ПЕРЕЙТИ]: http:///out.php?url=http://allaboutfirelighters.qhub.com/member/1680114
Zacytuj
 
 
Jeffreybex
#669 Jeffreybex
30 lipca 2020, 13:13
благоприятный веб сайт
sexreliz.net/.../... sexreliz.net/.../...
Zacytuj
 
 
Josephunins
#670 Josephunins
30 lipca 2020, 20:49
have a peek here free games download: free-games-download.falcoware. com/
Zacytuj
 
 
Larrymuh
#671 Larrymuh
1 sierpnia 2020, 17:02
you could check here hydra: hydrahudra.com
Zacytuj
 
 
Justine
#672 Justine
2 sierpnia 2020, 17:05
I consider something really special in this web site.


Also visit my web page ... apemoneyd.com/.../ area17aa.org/.../...
Zacytuj
 
 
Andrewjeamy
#673 Andrewjeamy
2 sierpnia 2020, 21:16
company website гидра: hydra2020zerkala.com
Zacytuj
 
 
JustinCar
#674 JustinCar
4 sierpnia 2020, 20:24
путный ресурс lolz.guru/market
Zacytuj
 
 
Geraldhatte
#675 Geraldhatte
4 sierpnia 2020, 22:02
лучшие игры: worldgamenews.com/ - game gaming, игры 2020
Zacytuj
 
 
Edwardgaing
#676 Edwardgaing
5 sierpnia 2020, 19:09
гидра через тор: 4ip.su - гидра закладки, гидра без тор
Zacytuj
 
 
Kari
#677 Kari
6 sierpnia 2020, 15:04
Some really interesting info, well written and broadly speaking user genial.


Visit my page; earthorganiccbd.net/: soapstudiothailand.com/.../
Zacytuj
 
 
Raquel
#678 Raquel
6 sierpnia 2020, 19:24
Really when someone doesn't know afterward its up to other visitors that
they will assist, so here it takes place.

Here is my page; AmplifiX: www.ultra-ict.com/.../
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać