Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - październik III_2018

  • Kategoria: Polityka
  • Taurus
15 października. Ujawniono kolejny fragment nagrania z Sowy i Przyjaciół, na którym Morawiecki bardzo się cieszył, że Kubica miał wypadek i złamał sobie rękę, ponieważ „jego” bank nie będzie mu musiał płacić jakichś 50 dych (milionów) w ramach sponsoringu spółki – matki, czyli banku Santander. Robi się coraz ciekawiej.


16 października, Morawiecki spotkał się wczoraj z Kubicą. Jest to efekt ujawnienia fragmentu nagrania z Sowy i Przyjaciół („miał być jeszcze Kubica ale, na szczęście, złamał rękę”), o czym mowa wyżej. Ile to ojawnienie będzie kosztowało? Trudno powiedzieć, pojawiła się jednak równocześnie informacja, że PKN Orlen zasponsoruje Kubicę w F1. Kwotę więc z pewnością poznamy (mówi się o 40 milionach złotych) i jest pewne, że nie wyłoży jej Morawiecki. Jakie to ma jednak znaczenie? Przecież Polska należy do PiS-u, ten więc może wydawać pieniądze Polaków jak chce.
     Afera taśmowa jest jak ropień i trwa już niemiłosiernie długo a ABW i prokurator generalny na ten temat milczą. Czyżby sami rozdawali te karty?


Pojawiają się informacje, że wojewoda Zbigniew Rau zamierza w piątek (za trzy dni) rozpocząć procedurę odwołania prezydent Zdanowskiej. Niech to zrobi! Niech PiS mianuje komisarza dla Łodzi! Nic tak nie jednoczy Polaków, jak walka z wrogiem a temat likwidacji stanowisk wojewodów i urzędów wojewódzkich, po przegraniu przez PiS wyborów parlamentarnych, nabierze nowych rumieńców.


Policjanci kryminalni z Radomia otrzymali zadanie służbowe dotyczące pilnowania banerów i plakatów wyborczych PiS, żeby ktoś ich nie zerwał lub nie zniszczył. Żartują, że jest to „tajna akcja”. Dlaczego dotyczy to tylko PiS? – Widocznie jest to „ulubiona partia” mieszkańców tego miasta.


Prezes Jarek natomiast machnął dzisiaj trzy razy łopatą, żeby wkopać słupek na plaży, który ma symbolizować rozpoczęcie przekopywania Mierzei Wiślanej. Nie ma jeszcze opinii środowiskowej dla tej inwestycji, nie ma żadnej oficjalnej decyzji (zgody na jej rozpoczęcie) ale słupek został wkopany. Podobno nie pierwszy raz zresztą, bo już trzy lata temu, w ramach kampanii wyborczej, PiS symbolicznie łopaty na Mierzei wbijał. Trzeba teraz postawić tam posterunek policji, żeby jakiś żartowniś tego słupka z piachu nie zabrał sobie na pamiątkę.


Duda, zwany prezydentem, udał się wraz ze swoją żoną Agatą na wycieczkę do Watykanu, w związku z 40 rocznicą wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Wzięli udział we mszy, która została odprawiona przy grobie JPII. W homilii abp Jan Romeo Pawłowski, hierarcha watykański, przytoczył fragment encykliki „Centessimus annus” napisanej przez „naszego” Papieża – „W praworządnym państwie najwyższą władzę ma prawo a nie samowola ludzi (…) Nie wolno wolności zamieniać w samowolę (…) Nie wolno lekkomyślnie niszczyć tego, co udało się osiągnąć, bo będzie bardzo trudno to wszystko odbudować”. Arcybiskup powiedział też, że „JPII stał się w Polsce swoistym rekwizytem, nikt go nie czyta i wszyscy przestali go rozumieć”.
     No cóż … Duda mówił niedawno, że przez cały czas się uczy. Może ta wycieczka do Watykanu nauczy go czegoś rzeczywiście?


17 października. Pan Zbyszek skierował do TK zapytanie, czy kierowanie przez polskich sędziów, zgodnie z prawodawstwem unijnym, zapytań prejudycjalnych do TSUE jest zgodne z Konstytucją. Komentatorzy zastanawiają się, o co panu Zbyszkowi chodzi i większość z nich stwierdza, że jest to ruch wyprzedzający przed spodziewanym orzeczeniem TSUE. Podważanie prawodawstwa UE jest sprawą bardzo niebezpieczną w sytuacji, gdy Polska w osobie Lecha Kaczyńskiego, podpisała Traktat Lizboński, w pełni akceptujący to prawodawstwo.
     Jest oczywiste, że Przyłębska z Muszyńskim uprawomocnią wszystko, co im Kaczyński albo jego wysłannik każe. Chętnie dodadzą nawet – od siebie – iż wszystkich sędziów, którzy takie zapytania wysłali lub wyślą należy wsadzać do pierdla. Pytanie polega na tym, czy ma to jeszcze jakiekolwiek znaczenie? I drugie pytanie – jak długo jeszcze to wywrotowe wariactwo w wymiarze sprawiedliwości będzie trwało?


W miejscowości Kercz na Krymie miał miejsce zamach terrorystyczny w szkole średniej (technikum). Z doniesień wynika, że był wybuch bomby domowej roboty i strzelanina. Zginęło podobno 20 osób a kilkadziesiąt jest rannych. Zamachowcem miał być osiemnastolatek. Niewiele o nim wiadomo, bo w tym „wolnym kraju” wszystko jest tajne.


19 października. Pojawiła się informacja, że TSUE zawiesił niektóre przepisy ostatniej ustawy o SN. Wstrzymano obowiązek przechodzenia w stan spoczynku sędziów, którzy ukończyli 65 lat i powoływanie na ich miejsce nowych, nakazano natychmiastowe przywrócenie zwolnionych do pracy. No cóż … każdy PRL musi się kiedyś skończyć i każdy okupant będzie pokonany, nawet gdy się nazywa mafią pisowską, czyli „dobrą zmianą”. Zaczyna się cała seria wyborów i jest to okazja, żeby przestępców o mentalności wschodniej, naśladujących Putina, Łukaszenko, czy Erdogana, skutecznie pogonić i osądzić.


21 października. PiS „wygrał” podobno wybory samorządowe w Polsce i – w związku a tym – będzie rządził co najwyżej w pięciu albo sześciu sejmikach wojewódzkich. Dlaczego? – Ponieważ PiS nie ma żadnych zdolności koalicyjnych, ponieważ wszyscy są mu przeciwni. Już po I turze wyborów widać również, że PiS nie ma żadnych szans na zdobycie stołka prezydenta w żadnym z dużych, polskich miast. Zdanowska w Łodzi zdobyła w I turze ponad 70 procent głosów mimo potężnej, karygodnej nagonki ze strony PiS a Trzaskowski wygrał z Jakim również w I turze mimo tego, że w sondażach dawano mu jedynie 42 procent. Odsądzany od czci i wiary w poprzednich wyborach samorządowych PSL, brutalnie atakowany przez PiS, zdobył niemal 13 procent głosów do sejmików, a przecież sondaże „rządowe” dawały tej partii mniej niż 5 procent i pani rzecznik Mazurek powiedziała, że trzeba ją wyeliminować z życia politycznego. Jeszcze niedawno z badania rządowego CBOS wynikało, że PiS uzyska 49% głosów, KO 16% a PSL jedynie 4%. Czy tak stronnicza sondażownia nie powinna zostać pociągnięta do odpowiedzialności karnej?
     Wynik PiS-u na poziomie 35% przy 55% frekwencji daje około 17% poparcia społecznego, czyli mniej, niż to było w czasie ostatnich wyborów parlamentarnych. W miastach powyżej pół miliona mieszkańców Koalicja Obywatelska wygrała z partią rządzącą w stosunku 46:22. To wręcz przepaść! Czekam teraz na akcję wojewody Rau, który zapowiadał niedopuszczenie Zdanowskiej do urzędowania. Jestem pewien, że niezależny sąd go obśmieje a Łodzianie pogonią tego wojewodę, razem z jego kumplem – Sasinem - kopniakami.
     Po trzech latach rządów, po wypuszczeniu ogromnych świadczeń socjalnych, przy wspaniałej koniunkturze gospodarczej i rekordowo niskim bezrobociu PiS zaczyna dołować. Żaden normalny polityk z tałatajstwem kaczystowskim nie powinien rozmawiać ze względu na higienę psychiczną i moralną, jak również dlatego, że kontakty z nim wychodzą ludziom bokiem (vide: A. Lepper i Samoobrona).


22 października. Opierając się na decyzji TSUE do pracy zaczynają wracać sędziowie SN, wypędzeni ustawą na przymusową emeryturę przez PiS. Jest takich sędziów 22. Razem z tymi, których niedawno podrzucił Duda będzie ich teraz pewnie nadmiar ale tak się kończą działania nazywane prawnym bezhołowiem. Ciekawe, kto obecnie, zdaniem pisowskiego Dudy i jego pożal się Boże ministrów, kieruje SN? Ciekawe też, co miał na myśli prezes Kaczor, zapowiadając przeciwdziałanie decyzji TSUE.


23 października. Pojawiła się informacja, że Piotr Guział nie zdobył mandatu radnego dzielnicowego Warszawy mimo tego, że był jedynką na liście. Mówiąc słowami Szydło „jemu się to należało!”. Pewnie niejeden polityk kolaborujący z PiS skończy podobnie.


Pogłębia się konflikt o warunki płacowe w PLL LOT. Strajk dwóch związków zawodowych trwa tam już szósty dzień. Zawieszono kilkadziesiąt lotów. Wczoraj prezes firmy zwolnił z pracy 67 strajkujących osób, co bardzo zaogniło konflikt.


Duda, zwany prezydentem wraz z żoną Agatą na wycieczce w Niemczech. Były rozmowy ze Steinmeierem i z Merkel, było uczestnictwo w koncercie, były tam też buczenia i okrzyki „Konstytucja”. Nie było łatwo!. Na konferencji prasowej Duda pytał Steinmeiera dlaczego Anglicy wychodzą z Unii, skoro jest w niej tak dobrze? Największą sensację wzbudziło jednak jego pytanie o żarówki – „Dlaczego ludzie w Polsce nie mogą kupić normalnej żarówki, tylko energooszczędną? Dlaczego? – Bo Unia zabroniła!”
     Ten prymityw nie wie pewnie również dlaczego w sklepie nie można już kupić termometrów rtęciowych albo eternitu (sprasowanych płyt azbestowych) na pokrycie dachów, tak popularnego w czasach PRL-u. Duda nie wie wielu rzeczy, pewnie również dlaczego nagminnie łamie Konstytucję. Ma prawo nie wiedzieć przy swoim prymitywizmie. Dlaczego jednak swoje buraczane poglądy prezentuje za granicą, przynosząc Polsce kompromitację?!
     Bogiem a prawdą swoich zagranicznych wojaży, zaliczonych ostatnio, Duduś do udanych zaliczyć nie może. W Australii była wpadka z fregatami, w USA podpisywanie czegoś tam na stojąco, obo0k rozwalonego w fotelu Trumpa, w Watykanie adresowana do niego homilia a w Niemczech głupie żarówki. Tak to jednak jest, gdy próbuje się udawać kogoś, do poziomu kogo się nie dorosło.

Komentarze  

 
Taurus
#1 Taurus
25 października 2018, 15:17
W Imielinie, w drodze do słynnych Brzeszcz, doszło do kolizji drogowej dwóch limuzyn z kolumny rządowej, wiozącej Be Szydło. Pierwszy samochód kolumny zatrzymał się przed przejściem a drugi wjechał mu w "kufer". Broszce - podobno - nic się nie stało. Kiedyś już pisałem, że do Brzeszcz z każdej dojazdowej strony powinny prowadzić co najmniej drogi ekspresowe. Nie można przecież narażać na szwank naszego, ogromnego, narodowego skarbu.

Prezes TSUE, Koen Lenaerts interesująco wypowiedział się natomiast na pewien temat - "Państwo, które nie jest gotowe do podporządkowywania się orzeczeniom TSUE, wpisuje się w proces podobny do brexitowego, czyli w proces wyjścia. Wszystkie kraje przystępujące do Wspólnoty mają obowiązek przestrzegania takich samych wartości i reguł". To zapewne wypowiedź, która ma pomóc PiS-owi w podjęciu właściwych decyzji.
Zacytuj
 
 
LK
#2 LK
26 października 2018, 00:01 Zacytuj
 
 
Haji
-1 [1] #3 Haji
26 października 2018, 09:59
Zagrywki pisowskiego nominata w LOT przebijają po raz kolejny dno.
Jako ciekawostkę dodam, że podobno wszyscy strajkujący pracownicy LOtu dostali propozycje pracy od konkurencji. :-)
Zacytuj
 
 
Haji
-1 [1] #4 Haji
26 października 2018, 10:29
Trochę długa przeklejka, ale ważna:

"Wojciech Sadurski - profesor filozofii prawa na Uniwersytecie Sydnejskim i w Centrum Europejskim UW

Oskarżam:

Andrzeja Sebastiana Dudę, urodzonego 16 maja 1972 r. w Krakowie, o to, że pełniąc funkcję prezydenta RP, dopuścił się bezprawnej zmiany konstytucyjnego ustroju Rzeczypospolitej Polskiej, podważając zasadę podziału i równoważenia władz (Konstytucja RP, art. 10 ust. 1), a w szczególności podpisując liczne ustawy zmieniające ustrój państwa w drodze niekonstytucyjnej, m.in. ustawę o ustroju sądów powszechnych, o Sądzie Najwyższym i o Krajowej Radzie Sądownictwa, czym popełnił delikt konstytucyjny, a także naruszył art. 127 kodeksu karnego (zamach stanu). Ponadto dopuścił się licznych przestępstw przekroczenia uprawnień funkcjonariusza publicznego, m.in. usiłując ułaskawić osoby przed wydaniem wobec nich prawomocnego wyroku, a także przestępstw niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariusza publicznego, m.in. przez uporczywą odmowę odebrania przyrzeczenia od prawidłowo wybranych sędziów Trybunału Konstytucyjnego, czym popełnił delikt konstytucyjny i przestępstwo z art. 231 kodeksu karnego (przekroczenie uprawnień przez funkcjonariusza).

Beatę Marię Szydło, urodzoną 15 kwietnia 1963 r. w Oświęcimiu, o to, że pełniąc funkcję Prezesa Rady Ministrów, wstrzymała publikację powszechnie obowiązujących orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego o sygnaturach K 47/15, K 39/16 i K 44/16, a następnie uporczywie wstrzymywała się od decyzji o opublikowaniu tych orzeczeń, czym popełniła delikt konstytucyjny z art. 190 ust. 2 Konstytucji RP, a także nie wypełniła ciążących na sobie obowiązków, popełniając przestępstwo z art. 231 kk (przekroczenie uprawnień przez funkcjonariusza).

Mateusza Jakuba Morawieckiego, urodzonego 20 czerwca 1968 r. we Wrocławiu, o to, że pełniąc funkcję Prezesa Rady Ministrów, nie doprowadził do natychmiastowej publikacji orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego o sygnaturach K 47/15, K 39/16 i K 44/16, czym popełnił przestępstwo z art. 231 kk niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariusza publicznego; ponadto o to, że w trakcie kampanii wyborczej poprzedzającej wybory samorządowe 21.10.2018 r. wielokrotnie obiecywał preferencje rządowe w rozdziale środków publicznych dla tych samorządów, w których większość zdobędzie partia pod nazwą „Prawo i Sprawiedliwość”, czym dopuścił się przestępstwa czynnego łapownictwa wyborczego, zatem czynu zabronionego przez art. 250a par. 2 kk.

Zbigniewa Tadeusza Ziobrę, urodzonego 18 sierpnia 1970 r. w Krakowie, o to, że pełniąc funkcję ministra sprawiedliwości, działając w porozumieniu z podległymi sobie funkcjonariuszami publicznymi, wpływał bezprawnie na sposób funkcjonowania i obsadę Krajowej Rady Sądownictwa, Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego i sądów powszechnych, co stanowi przestępstwo przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków, o którym mowa w art. 231 kodeksu karnego; także o to, że dopuścił się fałszywych publicznych oskarżeń innych osób o popełnienie przestępstwa, w tym w trakcie wykonywania przez te osoby czynności medycznych, czym popełnił przestępstwo z art. 238 kk (fałszywe zawiadomienie o przestępstwie); także o utrudnianie lub udaremnianie postępowania karnego, a zatem o przestępstwa z art. 239 kk (poplecznictwo) przez to, że pełniąc funkcję prokuratora generalnego, wywarł presję na podporządkowanych sobie prokuratorów, by zakończyli dochodzenie w sprawie przemocy bezprawnej dokonanej w dniu 10 listopada 2017 r. przez grupę uczestników Marszu Niepodległości w stosunku do pokojowo protestujących kobiet.

Julię Annę Przyłębską, urodzoną 16 listopada 1959 r. w Bydgoszczy, o to, że mimo zawinionych przez siebie nieprawidłowości w tzw. wyborze na stanowisko prezesa Trybunału Konstytucyjnego, polegających m.in. na celowo spowodowanej przez siebie nieobecności niektórych sędziów TK w posiedzeniu Zgromadzenia Sędziów TK, a także braku formalnej rezolucji w sprawie przedstawienia kandydatów na to stanowisko prezydentowi RP, w sposób uporczywy i w trybie ciągłym podawała się za prezesa Trybunału Konstytucyjnego, czyli podawała się za funkcjonariusza publicznego o uprawnieniach, których nie ma, czym naruszyła art. 227 kk (oszukańcze podanie się za funkcjonariusza publicznego); ponadto o to, że wielokrotnie zmieniała bezprawnie już wcześniej ustalone składy sędziowskie orzekające w TK, czym popełniła przestępstwo z art. 231 kk (niedopełnienie obowiązków lub przekroczenie uprawnień przez funkcjonariusza publicznego); ponadto w trybie pomocnictwa przestępczego opisanego w art. 18 par. 3 kk umożliwiała udział w orzekaniu w TK osobom do tego nieuprawnionym, czym pomogła w popełnieniu przestępstwa ciągłego z art. 227 kk (podanie się za funkcjonariusza publicznego).

Jarosława Aleksandra Kaczyńskiego, urodzonego 18 czerwca 1949 r. w Warszawie, o to, że kierując wykonaniem czynów zabronionych przez inne osoby, w szczególności pełniące funkcje prezydenta RP, premiera, ministrów, prezesa Trybunału Konstytucyjnego oraz posłów i senatorów wybranych z list partii pod nazwą „Prawo i Sprawiedliwość”, dopuścił się sprawstwa kierowniczego nakierunkowanego na zmianę ustroju konstytucyjnego RP przez obalenie zasad demokratycznego państwa prawnego (art. 2 Konstytucji RP) oraz podziału i równoważenia się władz (art. 10 ust. 1 Konstytucji RP), skupiając całą władzę publiczną w swoich rękach, a zatem sprawstwa kierowniczego dotyczącego zbrodni zamachu stanu, o której mowa w art. 127 kodeksu karnego; ponadto o publiczne znieważenie grupy ludzi przez ogłoszenie, że potencjalni imigranci są nosicielami groźnych zarazków, czym popełnił przestępstwo z art. 257 kk (publiczne znieważenie grupy ludzi).

Wobec wszystkich tych osób domagam się sprawiedliwej kary zgodnej z obowiązującym prawem, choć w przypadku Julii Marii Przyłębskiej będę wnioskował o nadzwyczajne złagodzenie kary ze względu na uprawdopodobnione niskie rozpoznanie znaczenia i szkodliwości popełnionych przez siebie czynów.

- żądania suwerena spisał i własnoręcznym podpisem poświadczył Wojciech Sadurski"
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #5 prezes pan
26 października 2018, 11:23
Cytat:
- żądania suwerena spisał i własnoręcznym podpisem poświadczył Wojciech Sadurski"
Ciekawe o jakiego suwerena mu chodzi
Ponieważ żalił się w „Newsweeku” tak:
O to mam największe pretensje do Kaczyńskiego, że z cynicznych powodów dał nieoświeconemu plebsowi poczucie dostępu do władzy
To, z czym mamy dziś do czynienia w Polsce, to triumf aroganckiego i ignoranckiego plebsu

Pogratulować autorytetów.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #6 prezes pan
26 października 2018, 11:29
Cytat:
podobno wszyscy strajkujący pracownicy LOtu dostali propozycje pracy od konkurencji.
Oczywiście, w Ryanairze.
Jeden pilot ujawnił kulisy pracy.
"Praca w Ryanairze jest równie elitarna, jak na kasie w Biedronce"

Powodzenia w nowej pracy dla pilotów i stewardess. O ile się zdecydują.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #7 prezes pan
26 października 2018, 12:18
Prawnicy z europejskich instytucji nie zostawiają suchej nitki na prezesie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej Koenie Lenaertsie.
Prezes stwierdził, że kraj, który nie jest gotowy do podporządkowywania się orzeczeniom TSUE, „wpisuje się w proces podobny do brexitowego”.

Po pierwsze
W państwie prawa sędziowie powstrzymują się od komentarzy politycznych. Sędzia mówi tylko poprzez swoje wyroki

Po drugie
W państwie prawa sędzia nie grozi konsekwencjami wobec procedury, która jest w toku

Po trzecie
Żądając powrotu do sytuacji sprzed 3 kwietnia, żąda się od Polski już teraz działań, które będzie musiała wykonać, gdy Komisja Europejska wygra proces przed TUSE. To po co proces i ostateczny wyrok?

To pokazuje, że cała hucpa reżyserowana przez Berlin to czysta POlityka!!!o tym, wiedzieliśmy, teraz mamy namacalny dowód!
Zacytuj
 
 
Haji
-1 [1] #8 Haji
27 października 2018, 19:23
Kłamiesz, znowu.
Przy okazji, widzieliście projekt zmiany polskiego godła? Teraz orzeł ma mieć żółte rajtki.
Zacytuj
 
 
Taurus
#9 Taurus
28 października 2018, 07:39
Cytat:
Prezes Jarek natomiast machnął dzisiaj trzy razy łopatą, żeby wkopać słupek na plaży, który ma symbolizować rozpoczęcie przekopywania Mierzei Wiślanej. Nie ma jeszcze opinii środowiskowej dla tej inwestycji, nie ma żadnej oficjalnej decyzji (zgody na jej rozpoczęcie) ale słupek został wkopany. Podobno nie pierwszy raz zresztą, bo już trzy lata temu, w ramach kampanii wyborczej, PiS symbolicznie łopaty na Mierzei wbijał. Trzeba teraz postawić tam posterunek policji, żeby jakiś żartowniś tego słupka z piachu nie zabrał sobie na pamiątkę.
No i wykrakałem - słupek zniknął i naprawdę to nie ja go zwinąłem. Skąd teraz łopatowcy z PiS-u będą wiedzieli w jakim kierunku ten rowek kopać?!
Zacytuj
 
 
Taurus
#10 Taurus
28 października 2018, 08:01
Cytat:
Po pierwsze W państwie prawa sędziowie powstrzymują się od komentarzy politycznych. Sędzia mówi tylko poprzez swoje wyroki Po drugie W państwie prawa sędzia nie grozi konsekwencjami wobec procedury, która jest w toku Po trzecie Żądając powrotu do sytuacji sprzed 3 kwietnia, żąda się od Polski już teraz działań, które będzie musiała wykonać, gdy Komisja Europejska wygra proces przed TUSE. To po co proces i ostateczny wyrok?
Po pierwsze:
W państwie prawa sędziowie są nie tylko uprawnieni ale również zobowiązani do obrony Konstytucji i trójpodziału władzy. W państwie polskim, w którym pisowska władza wykonawcza uznaje "za polityczne" każde niewygodne dla siebie wystąpienie i każdy niewygodny komentarz jest oczywwistym, że postawy sędziów uznaje się za polityczne;

Po drugie:
W państwie prawa sędzia jest zobowiązany mówić prawdę, również dotyczącą konsekwencji wynikających z nieprzestrzegania albo łamania tegoż.

Po trzecie:
Żądając od Polski powrotu do sytuacji sprzed 3 kwietnia próbuje się uniknąć dalszego łamania prawa i tworzenia faktów, które po zapadnięciu wyroku byłyby nieodwracalne a wyrok ten czyniły niewykonalnym.

Ja wiem, że ty tego nie chcesz zrozumieć, gdyż jesteś typowym pisowcem, który dostał po łapach i krzyczy teraz "To hucpa reżyserowana przez Berlin! To czysta POlityka!!!" Nic wam to, na szczęście, nie pomoże! Ta decyzja TSUE świadczy o tym, że po prostu nie pozwoli się niedouczonym, pisowskim prymitywom ośmieszyć.
Zacytuj
 
 
Haji
-1 [1] #11 Haji
28 października 2018, 10:00
Kukiz oświadczył, że ktoś przejął jego konto na Twitterze. Myślę, że to byli panowie Johny Walker i Jack Daniels :lol:
Zacytuj
 
 
Taurus
#12 Taurus
29 października 2018, 09:07
Zmiana czasu a organizm ma swoje prawa. Wstałem więc o normalnej porze, czyli o godzinę wcześniej i z nudów przeglądam internet. Wypisałem sobie kilka ciekawych zwrotów z których trzy przytaczam:
- "Wielebny Tadeusz - patron przelewów";
- "SOP = Służba Obijania Pojazdów";
- "Podobno Nowogrodzka wykupuje z aptek stoperan - ciekawe dlaczego?"

Miłego dnia,
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #13 prezes pan
29 października 2018, 09:46
Cytat:
Nie ma jeszcze opinii środowiskowej dla tej inwestycji,
Przeciwnicy tej inwestycji to ludzie związani z PO-paprańcami.Wystarcz y,że pomysł tej inwestycji wyszedł ze środowisk związanych z PIS, żeby go krytykować i próbować torpedować.Ta inwestycja to szansa rozwoju całego regionu z Elblągiem włącznie i w szczególności.
Elblążanie słusznie widzą w przekopie szansę na rozwój miasta, dlatego w Elblągu PiS wygrał wybory i ma przewagę w RM.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #14 prezes pan
29 października 2018, 09:52
Porównując oficjalne statystyki na temat przyrostu długu oraz nominalnych kosztów jego obsługi jednego możemy być pewni - to ekipa PO-PSL znacznie szybciej nas zadłużała i płaciła o wiele więcej odsetek od długu niż ekipa PiS. W latach 2008 - 2015 średnioroczny wzrost salda zadłużenia Skarbu Państwa wynosił +6,75 proc. W latach 2016 - 2018 tempo spadło do poziomu +4,47 proc. To samo dotyczy kosztów obsługi zadłużenia. Za rządów ekipy Tuska/Kopacz na spłatę odsetek trzeba było płacić średnio 34,5 mld zł na rok. Za rządów Szydło/Morawieckiego - 30,8 mld zł.
Więcej:
niewygodne.info.pl/.../...
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #15 prezes pan
29 października 2018, 09:57
Między wyborami z 2014 a 2018 r. liczba głosów nieważnych spadła o 56 proc., zaś poparcie dla PSL o 51 proc. Dziwna korelacja? Może w tych wyborach nie udało się PSL-owi unieważnić więcej głosów?
Więcej:
niewygodne.info.pl/.../...
Zacytuj
 
 
Taurus
#16 Taurus
29 października 2018, 12:18
Patrząc na twoje wpisy/komentarze, PP, odnoszę wrażenie, że twoja inteligencja jest sztuczna, że jesteś jak maszyna zaprojektowana przez PiS, wykonująca ruchy zgodne z jakimś algorytmem, automatycznie. Tematem przewodnim (algorytmem właśnie) jest przekaz albo kierunek "myślenia" zadany przez wodza, czyli Kaczora. Pomocami ideologicznymi, w miejsce rozumu charakterystycznego dla ludzi myślących, są portale typu "niewygodne ..." albo inna "niezależna" z których twojego typu " ludzkie automaty" mogą czerpać przetrawione już mądrości i poprzez system kopiuj/wklej objawiać je innym ludziom. Z psychologicznego punktu widzenia, na krótką metę, jest to nawet ciekawe, czasami wręcz zabawne, patrząc jednak z perspektywy czasu jest to więcej niż przewidywalne, czyli nudne jak flaki z olejem.
Zacytuj
 
 
Haji
-1 [1] #17 Haji
29 października 2018, 13:02
Dlatego ja już wywodów tego trolla nie czytuję.
A tutaj ciekawostka:
"antyrosyjski" rząd pis pozwala na coraz większy import węgla z Rosji.
money.pl/.../...
Zbliżamy się dwukrotności importu z roku poprzedniego.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #18 prezes pan
29 października 2018, 13:02
Twoje komentarze, to powtórzone informacje z GW. Zero przemyśleń, zero refleksji. Beznadziejny frustrat bez polotu i własnej inwencji. Ty już nie masz szansy na ucieczkę od swoich beznadziejnych przekonań. Zbyt unurzałeś się w absurdzie i bezczelnej propagandzie. Skazałeś się na wstyd i wieczne potępienie.
Zacytuj
 
 
Haji
-1 [1] #19 Haji
29 października 2018, 13:09
A, jeszcze jedno, prezenter TeFałPe w Berlinie Czaruś Gmyz przyznał się publicznie do wyłudzenia i oszustwa. Może jeszcze kradzieży danych.
krakow.wyborcza.pl/.../...
Przecież to jest kompletne umysłowe dno. Brawo dojna zmiano.

A Adrian tweetujący o spotkaniu przywódców w sprawie próby zakończenia wojny w Syrii w której zginęło prawie pół miliona ludzi pisze "urocze".
Specjalnie dla niego wierszyk (nie mój):
Lubię, kiedy Pan Andrzej chichocze - #urocze
Gdy o "Ojczyźnie dojnej" - jazgocze - #urocze
Kiedy "są sprawy trudne" bełkocze - #urocze
Kiedy z "ruchadłem leśnym" świergocze - #urocze
Gdy z żenujących żartów rechocze - #urocze
Kiedy na widok Prezesa dygocze - #urocze.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #20 prezes pan
29 października 2018, 13:19
Cytat:
w Berlinie Czaruś Gmyz przyznał się publicznie do wyłudzenia i oszustwa.
Przyznał, że "Od ponad miesiąca korzystam z darmowej, cyfrowej prenumeraty wyborczej dla studentów."
Ja też złamanego grosza bym nie dał za Gazetę Wyborczą. Choćby za darmo rozdawali, nawet dupy bym nią nie wycierał. Ja rozumiem Cezarego, że nie można kupować takiego badziewia. Ale,że chce mu się to Gówno czytać? No zaskoczył mnie.
Zacytuj
 
 
Haji
-1 [1] #21 Haji
29 października 2018, 14:33
Czyli według ciebie kradzież i oszustwo są w porządku. Gratuluję postawy. Kogo ostatnio oszukałeś i okradłeś? Kogo oszukał i okradł Gmyz już wiemy. :lol:
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #22 prezes pan
30 października 2018, 07:37
Cytat:
Czyli według ciebie kradzież i oszustwo są w porządku.
Czy Gazetę Wyborczą można kraść?
To tak jakbym komuś gówno z kibla ukradł.
Zacytuj
 
 
Haji
-1 [1] #23 Haji
30 października 2018, 08:45
Twoje zainteresowania (szukanie gówna w kiblu) mnie zadziwiają.
Zacytuj
 
 
Taurus
#24 Taurus
30 października 2018, 09:55
Cytat:
Twoje zainteresowania (szukanie gówna w kiblu) mnie zadziwiają.
Nie bierz tego na serio, Haji, w byłym Goralenlandzie po prostu tak mają, to wynika z ich "wysokiej" kultury i morale. Ważne jest, przynajmniej w ich własnym poczuciu, że wszystko to robią "patriotycznie", z Bogiem - Honorem - Ojczyzną na ustach.
Zacytuj
 
 
Haji
-1 [1] #25 Haji
30 października 2018, 10:40
Ależ nie biorę. Całego FB nie biorę na serio. Bawi mnie ta jego próba bronienia zwykłego złodzieja i oszusta.
Zacytuj
 
 
Taurus
#26 Taurus
30 października 2018, 12:29
Sąd Apelacyjny w Krakowie wydał wyrok w trybie wyborczym z pozwu Jacka Majchrowskiego, na mocy którego premier Morawiecki musi sprostować w formie publikacji swoją wypowiedź o tym, że „Kraków nie zrobił dotąd nic albo prawie nic w walce ze smogiem”. Tak to Mariuszek już drugi raz musi publicznie prostować swoje kłamstwa.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #27 prezes pan
31 października 2018, 09:19
60 tysięcy faszystów, to według Guy Verhofstadta i Grzegorza Schetyny obchody polskiego święta Niepodległości. Obaj panowie natychmiast po 11 listopada 2017 jednym głosem nazwali polski Marsz Niepodległości marszem faszystów. To nie jest żaden przypadek. To nawet nie jest déjà vu. Wykluczam taką diagnozę. To jest normalna dobrze przygotowana hitlerowska albo stalinowska metoda prowadzenia kampanii albo lepiej gry operacyjnej antypolskiej propagandy.
Więcej:
niepoprawni.pl/.../...

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [1] #28 Taurus
31 października 2018, 10:52
Cytat:
Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.
Święte słowa! Kaczor to wie, więc nie sięga do rozwiązań siłowych, sięga za to do przekupstwa i propagandy.

Cytat:
To jest normalna dobrze przygotowana hitlerowska albo stalinowska metoda prowadzenia kampanii albo lepiej gry operacyjnej antypolskiej propagandy
Właśnie tak! Dać prostaczkom kasę do ręki, zwiększyć dotację na kościół, podlać to odpowiednią propagandą i efekt jest, jaki jest. Z dostępnych już analiz pierwszej tury wyborów wynika, że PiS wygrał z KO na wsi stosunkiem głosów 39,3 : 13,5 (!) a w dużych miastach przegrał 22:46. Elektorat o najniższym wykształceniu (podstawowe, gimnazjalne, zasadnicze zawodowe) poparł PiS zdecydowanie (45,7 : 15,2) a elektorat o wykształceniu wyższym (licencjackie i wyżej) dał mu czerwoną kartkę (35,7 : 23,7).

Poczekajmy na kolejny Marsz Niepodległości. PiS i Duda już się z niego wycofali, chociaż jeszcze kilka dni temu apelowali o masowy w nim udział. Co więcej, negocjowali z "narodowcami i kibolami" zmianę formuły Marszu i odejście od haseł wywrotowych. Żenujący jest nie tylko sam fakt takich negocjacji ale jeszcze bardziej negocjacyjna porażka. Ci wywrotowcy mają PiS w garści, bo przecież przepchnął ustawę o "świętości" manifestacji cyklicznych i mogą teraz robić z owym - swoim - Marszem co chcą.
Zacytuj
 
 
Taurus
#29 Taurus
2 listopada 2018, 10:30
Po odwiedzeniu cmentarzy, w oczekiwaniu na kolejne przegrane PiS-u w II turze wyborów samorządowych buszuję, jak zwykle, po internecie. Wychodzi mi, że największym wrogiem PiS, zaraz po Michniku, Totalnej Opozycji, UE i GW są Niemcy. Polska wspiera z całych sił ich rozwój, produkując podzespoły do ich wyrobów finalnych a ci niewdzięcznicy nie tylko odmawiają przelania nam marnego biliona euro w ramach reparacji wojennych, ale jeszcze hamują rozwój naszego rolnictwa i sadownictwa. Ich producenci soków, podstępnie zainstalowani w Polsce, nie chcą podnieść cen skupu na polskie jabłka a ich producenci cukru - ceny skupu naszych buraków cukrowych. Ponieważ trzeba sobie jakoś radzić a Polak potrafi, proponuję przyjąć ustawę, że w ramach setnej rocznicy odzyskania niepodległości każda Polka i każdy Polak, z oseskami włącznie, są zobowiązani do zjedzenia dodatkowo 100 kilogramów jabłek. Problem byłby rozwiązany i na dzisiaj, i w przyszłości, ponieważ roczne limity spożycia na głowę ulegałyby odpowiedniemu zwiększaniu. Zamiast zwiększać kwotę wolną od podatku, co byłoby bardzo szkodliwe, zwiększano by poziom konsumpcji jabłek i dzięki temu w 105 rocznicę limit ten wynosiłby 105 kilogramów na głowę. Jakie to proste!

Jest też inne rozwiązanie. UE powinna zacząć dotować wycięcie każdej jabłonki w Polsce i - dodatkowo - dotować posadzenie każdego drzewka orzechowego (może być każde inne ale nie jabłoń). Za kilka lat dorobilibyśmy się, co prawda, problemu z nadmiarem orzechów, problem nadmiaru jabłek zostałby jednak definitywnie rozwiązany.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #30 prezes pan
5 listopada 2018, 07:22
Cytat:
Z dostępnych już analiz pierwszej tury wyborów wynika, że PiS wygrał z KO na wsi stosunkiem głosów 39,3 : 13,5 (!) a w dużych miastach przegrał 22:46.
Z dostępnych już analiz drugiej tury wyborów wynika, że PIS po prostu wygrał te wybory z najwyższym dotychczas wynikiem w historii czyli 34,6 % i taka jest właśnie cała naga prawda o tych wyborach. Takie też wyniki są dla PiS w dużych miastach. PiS w dużych miastach ma średnio 35% i to jest niezły wynik mimo bezwzględnej propagandy niemieckich mediów i brudnej walki totalnej opzycji.
Zacytuj
 
 
Taurus
#31 Taurus
5 listopada 2018, 09:06
Druga tura wyborów samorządowych. Walec antypisowski kontynuował demolkę obozu rządzącego, rozpoczętą w pierwszej turze. Największe miasta, w których PiS zdołało wygrać, nie bez kłopotów zresztą, to Zamość i Chełm. Miny komentatorów, zgrupowanych w studio TVPis, w ramach studia wyborczego, były bardzo minorowe a ich wypowiedzi pokrętne. Wygląda na to, że zjazd Pisu, rozpoczęty w pierwszej turze, jest kontynuowany i mocno przyspiesza.
Charakterystycznym dla sytuacji był wynik w Nowym Sączu, w którym kandydatka na fotel prezydenta była silnie wspierana przez całe kierownictwo PiS – i Morawieckiego, i Dudę, i samego Kaczyńskiego. Jego „urok” najwyraźniej przestał działać. PiS przegrał w wielu przypadkach nawet tam, gdzie dotąd rządził. Na Podkarpaciu, które było dotychczas jego bezdyskusyjnym bastionem, przegrał w Mielcu, Sanoku, Łańcucie, Lesku. Przegrał też w Przemyślu. Po prostu Suweren przeszedł przez Galicję i oświadczył, że ma swoją godność, że nie można go do końca kupić, jak Judasza, za srebrniki.
Radzę PiS-owi, żeby się spieszył i pokończył rozpoczęte budowy pomników Lecha, choćby ten na Placu Piłsudskiego, tudzież rozpoczął na serio przekop Mierzei, zanim zostanie pogoniony ostatecznie w wyborach parlamentarnych.
Zacytuj
 
 
Taurus
#32 Taurus
5 listopada 2018, 09:11
Cytat:
Z dostępnych już analiz drugiej tury wyborów wynika, że PIS po prostu wygrał te wybory z najwyższym dotychczas wynikiem w historii czyli 34,6 % i taka jest właśnie cała naga prawda o tych wyborach.
Zgadza się! Taka jest właśnie cała naga prawda o obecnych możliwościach wyborczych PiS. Może liczyć jedynie na swój "żelazny elektorat", czyli gdzieś na 25-35% głosów. Przy braku zdolności koalicyjnych nie ma szans na rządzenie Polską w przyszłej kadencji parlamentarnej, nawet jeżeli ten poziom uzyska w wyborach. Adieu PiS!
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #33 prezes pan
6 listopada 2018, 07:28
Cytat:
Z dostępnych już analiz pierwszej tury wyborów wynika, że PiS wygrał z KO na wsi stosunkiem głosów 39,3 : 13,5 (!) a w dużych miastach przegrał 22:46. Elektorat o najniższym wykształceniu (podstawowe, gimnazjalne, zasadnicze zawodowe) poparł PiS zdecydowanie (45,7 : 15,2) a elektorat o wykształceniu wyższym (licencjackie i wyżej) dał mu czerwoną kartkę (35,7 : 23,7).
Z inteligencją jest jak z trawnikiem. Wymaga wielu, wielu lat, by go nie mylić z łąką. Ubiór można zmienić po pierwszej wypłacie, zmiana psychiki wymaga jednak czegoś więcej. Bo KLASA, to nie zaliczenie kilku klas (czy semestrów). Jest wielu profesorów, filozofów czy "tylko" doktorów, których za nic na świecie nie można uznać za inteligentów. Ot, wykształcone durnie.
Zacytuj
 
 
Taurus
#34 Taurus
6 listopada 2018, 09:52
Cytat:
Ot, wykształcone durnie.
Racja! Żeby daleko nie szukać mamy Kaczora i Dudę.

Cytat:
Z inteligencją jest jak z trawnikiem. Wymaga wielu, wielu lat, by go nie mylić z łąką.
Jeśli rozpoznanie tak "trudnego" zagadnienia wymaga kilku lat to mamy do czynienia z anty-inteligencją. Może w Nowym Targu jest inaczej ale tam wszystko jest inne i raczej dziwne.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #35 prezes pan
6 listopada 2018, 14:10
Wczoraj były premier Donald Tusk zeznawał przed sejmową komisją śledczą d/s afery Amber Gold i mówiąc najoględniej to przesłuchanie nie wypadło dla niego korzystnie.
Przewodnicząca komisji udowodniła DT, że sprawując funkcję premiera, pozwolił, żeby 9-krotnie karany przestępca wykorzystał jego syna, jako „słupa” do ochrony swych szemranych interesów w Amber Gold i OLT Express.
Po zakończeniu 7-godzinnego przesłuchania, premier Tusk zdecydował się na udział w konferencji prasowej i to w czasie jej trwania wygłosił najbardziej kuriozalne i jednocześnie bezczelne stwierdzenie wczorajszego dnia.
Mianowicie stwierdził „to po moich rządach, Polskę było stać na wypłatę świadczeń z programu Rodzina 500+”, co wywołało zdumienie nawet na twarzach przychylnych mu dziennikarzy.

Ten gnój zapomniał, jak po ogłoszeniu przez PiS programu 500+ 16 lutego 2014 w telewizyjnych Wiadomościach mówił: „jeżeli ktoś wie gdzie te miliardy są zakopane i można je natychmiast uruchomić i porozdawać ludziom, to będę najszczęśliwszym premierem w Europie, jeżeli będę mógł być autorem czy współautorem tego projektu”.
Z kolei jego minister Jan Vincent Rostowski podczas wieczoru wyborczego 25 października 2015 roku, mówił o realizacji programu 500+ „piniędzy nie ma i nie będzie”.

I co takiemu można zrobić?
Mistrz gry w chowanego.
Po jego rządach ukryto
- przepisy uszczelniające podatki
- słynną ustawę o Rajach podatkowych
- szpiegowskie zdjęcia satelitarne wrakowiska w Smoleńsku
- szpulę z nagraniem z Jaka-40
- stenogramy z posiedzenia w sprawie I kontraktu Katarskiego
- wytyczne negocjacyjne z 2.10.2010r. w sprawie kontraktu Pawlaka
-itd.

Parszywe bydlę. Zwykły łobuz, który już dziś powinien nocować w celi.
Polakom trzeba ciągle przypominać z jaką łajdacką, wredną kreaturą mają do czynienia!
Polecam książkę: ""Niebezpieczne związki Donalda Tuska".

Wydawnictwo to pozwala czytelnikowi zrozumieć niepojęte i ohydne rzeczy jakie wyprawiał ten paranoiczny, antypolski dywersant i wredny potomek hitlerowców. Bo to co wyprawiał i wyprawia ten łajdak, pozwala zrozumieć jego zaszczepioną mu nienawiść do Polskości wraz z jednoczesnym wrednym udawaniem Polaka-patrioty.

Dziennikarz zapytał o książkę Sumlińskiego. Zobacz reakcję Tuska.
dorzeczy.pl/.../...

Lokaje pokroju Tuska, Adamowicza, Czaskowskiego, Zdanowskiej, Thun, Rosati, Gawłowskiego itd. sprzedadzą wszystko i wszystkich za kasę i władzę. Trzeba wreszcie spuścić wodę.
Raz a porządnie.
Zacytuj
 
 
Taurus
#36 Taurus
6 listopada 2018, 15:30
Cytat:
Parszywe bydlę. Zwykły łobuz, który już dziś powinien nocować w celi. Polakom trzeba ciągle przypominać z jaką łajdacką, wredną kreaturą mają do czynienia! Polecam książkę: ""Niebezpieczne związki Donalda Tuska".
Cytat:
Wydawnictwo to pozwala czytelnikowi zrozumieć niepojęte i ohydne rzeczy jakie wyprawiał ten paranoiczny, antypolski dywersant i wredny potomek hitlerowców. Bo to co wyprawiał i wyprawia ten łajdak, pozwala zrozumieć jego zaszczepioną mu nienawiść do Polskości wraz z jednoczesnym wrednym udawaniem Polaka-patrioty.
No, no ... ładnie się wyrażasz o swoim przyszłym prezydencie. Mowa miłości i braterstwa, niemal jak u Kaczora.

A propos. To ty czytujesz książki?! Jeżeli nie bujasz, to jest to szok!

Czyżby ci się rozstroiły nerwy po drugiej turze wyborów samorządowych? A może nadal bolejesz, że pisowski Paweł Liszka zajął dopiero trzecie miejsce w wyborach na burmistrza NT?

Nie martw się - twój idol Kaczor ogłosił przed chwilą, że PiS odniósł w tych wyborach, kolejne, wielkie zwycięstwo i że jest to doskonały prognostyk przed następnymi wyborami.

Oglądałem całe przesłuchanie Tuska przez pannę Wassermann i paru innych, wściekających się osobników. Wściekających się na swoją niemoc i nieudolność, bo w żaden sposób nie mogli Donalda ugryźć i przez długi czas to on ich przesłuchiwał. Ludzie ich i twojego pokroju nie są w stanie - na szczęście - skutecznie go opluć, bo są za mali i zbyt prymitywni.
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać