Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - wrzesień II / 2018

  • Kategoria: Polityka
  • Taurus
11 września. Duda, zwany prezydentem, zgodził się na dalszą pracę pięciu sędziów SN, którzy ukończyli 65 lat i wyrazili wolę kontynuowania swojej pracy. Nie wypowiedział się w tym zakresie o losie innych siedmiu sędziów, którzy byli w podobnej sytuacji, czyli – praktycznie – muszą przejść oni w stan spoczynku. Duda od dawna unika dawania swoich odmów na piśmie, co ma go, podobno, ochronić (naiwność!) przed postawieniem w przyszłości przed Trybunałem Stanu. Zgodnie z pokrętną wykładnią prezydenckiej kancelarii, SN ma od dzisiaj kierować sędzia Dariusz Zawistowski, który stał się najstarszym stażem prezesem w SN. Biuro prasowe SN poinformowało zaś o wysłaniu do TSUE kolejnych dwóch zapytań, które dotyczą „prawidłowości wyboru sędziów do KRS”. Podano również, że poproszono TSUE o wydanie werdyktu w trybie przyspieszonym.

Decyzją rządu płaca minimalna na rok 2019 została ustalona na poziomie 2250 PLN a minimalna stawka godzinowa – na poziomie 14,70 PLN.

11 września. PE debatował nad projektem rezolucji, wzywającej do uruchomienia wobec Węgier artykułu 7 o UE, z powodu zagrożenia praworządności w tym kraju. Orban stwierdził w czasie tej debaty, że Węgry będą skazane, bo ………  Czyżby Orban chciał przyłączyć Węgry do Polski? Jeśli tak, to dobrze byłoby skaptować jeszcze Słowację. Zachowania i wypowiedzi czołowych polityków tych krajów wskazuję jednak, że bliżej im do Moskwy. Tak czy inaczej wiele wskazuje na to, że UE może w przyszłości rozpatrywać wdrożenie artykułu 7 wspólnie dla Polski i Węgier, co by wykluczyło zapowiadane weta we wzajemnej obronie.

Duda w Leżajsku o UE: „Niech nas zostawią w spokoju i pozwolą naprawić Polskę!” Jędrek, wyluzuj, kto to są te wy? Nie znasz sondaży na temat wysokiego poparcia Polaków dla Unii? Coraz bardziej ci się zbiera na potężne konsekwencje karne w przyszłości, gdy już nie będziesz miał immunitetu.

12 września. PE przeprowadził głosowanie, w którym zdecydował, po wczorajszej dyskusji, o uruchomieniu wobec Węgier artykułu 7 o UE. Głosów za było 448, głosów przeciw zaś 197. Tak więc decyzja została podjęta dużą przewagą. Około 70 procent głosujących było za. Nie pomógł Orbanowi fakt, że większość węgierskich europosłów należy do największej, rządzącej w PE frakcji.

Aleksander Kwaśniewski wystosował list otwarty do Andrzeja Dudy w związku z jego skandalicznym wystąpieniem w Leżajsku. Pisze w nim między Innymi – „Dziś zwracam się do Pana Prezydenta głęboko poruszony i zaniepokojony słowami Pana Prezydenta w Leżajsku o UE, jako wyimaginowanej wspólnocie, z której dla nas niewiele wynika. To stwierdzenia nieprawdziwe i niebezpieczne. UE jest wspólnotą realną, która przez 60 lat zapewniała pokój w Europie. Działanie na szkodę europejskiej wspólnoty jest nieodpowiedzialne, ponieważ dzisiejszy świat jest pełen napięć i niepewności. Jeżeli zatem słowa wypowiedziane przez Pana Prezydenta wynikają z chwilowych emocji – apeluję o rozwagę, jeśli zaś z głębszej strategii – ostrzegam. To wbrew polskiej racji stanu”.
     Jako kontrargument do słów, że z przynależności do Unii niewiele dla Polaków wynika pisze o swobodnym dostępie do rynków unijnych, pracy zarobkowej Polaków w krajach Unii oraz ogromnych dotacjach netto, które Polska otrzymuje na swój rozwój z budżetu UE.

Prokurator Magdalena Kołodziej z prokuratury okręgowej w Warszawie umorzyła śledztwo w sprawie pobicia kobiet, blokujących narodowców w czasie ubiegłorocznego Marszu Niepodległości. Zrobiła to bez przesłuchania sprawców ani ich identyfikacji. Umorzyła śledztwo, mimo posiadania mocnych nagrań z kamer wideo, ponieważ – według niej – bicie kobiet, ich kopanie, opluwanie i uderzanie w głowę aż do utraty przytomności to nie pobicie, tylko „okazanie niezadowolenia” Poza tym, „uderzane były one przez napastników w części ciała, które są mniej newralgiczne”. Prokurator Kołodziej zasłynęła wcześniej umorzeniem sprawy głosowania w Sali Kolumnowej Sejmu oraz śledztwa dotyczącego niewpuszczenia dziennikarzy do Sejmu.
     Trzeba to nazwisko zapamiętać! Trzeba utworzyć księgę lokajów „dobrej zmiany”, żebyśmy o którymś nie zapomnieli, gdy już odzyskamy ponownie niepodległość.

13 września. Rosną wynagrodzenia, emerytury, ustawowe pobory minimalne, nie rosną natomiast progi podatkowe, uprawniające do korzystania ze świadczeń socjalnych, w tym z zasiłku 500+. Z tego powodu każdego roku z tego programu wypadają liczne tysiące rodzin z jednym dzieckiem oraz rodzin 2+2, które zarabiają na poziomie minimalnym, czyli tych najbardziej potrzebujących. W roku 2016, gdy 500+ wchodziło w życie, wynagrodzenie minimalne wynosiło 1850 złotych a od początku przyszłego roku będzie wynosiło 2250 złotych. Próg podatkowy nie wzrósł w tym czasie nawet o 1 grosz. Jeszcze trochę a z programu Rodzina 500+ korzystały będą przede wszystkim rodziny lepiej sytuowane.

 Profesor Radosław Markowski napisał:
- To nie jest czas na dyskusję o edukacji, polityce rodzinnej czy energetycznej. Teraz celem nadrzędnym powinno być przywrócenie konstytucyjnego porządku w Polsce.
W ocenie Radosława Markowskiego, Barbara Nowacka, ostro krytykowana przez niektóre środowiska za zdradę lewicowych ideałów, podjęła bardzo dobrą decyzję przyłączając się do Koalicji Obywatelskiej.
- To jest jedyne wyjście dla wszystkich, którzy widzą, jaki jest największy problem polskiej polityki - do władzy doszła partia, która niszczy konstytucyjną strukturę państwa, wystawia nas na pośmiewisko w świecie i przyczynia się do upadku prestiżu kraju. Także dlatego, że wszystkie małe partie, które mają iluzoryczne szanse, by dostać się do Sejmu, a nawet jeżeli się dostaną, to nie mogą mieć nadziei odgrywania znaczącej w nim roli, powinny się łączyć, a nie - de facto - pełnić usługową rolę względem PiS.

17 września. Rocznica ataku sowieckiej Armii Czerwonej na II RP. Ataku dokonano w sposób bandycki, bez wypowiedzenia wojny. Dowództwo polskich armii wydało rozkaz niepodejmowania walk z Sowietami. Mimo tego, w lokalnych starciach, zginęło ponad 3 tysiące polskich żołnierzy a około 20 tysięcy zostało rannych. Do rosyjskiej niewoli trafiło około 250 tysięcy ludzi, w tym ponad 10 tysięcy oficerów, których potem, niemal w całości, z rozkazu Stalina rozstrzelano (Katyń, Charków, Miednoje, …). Na Daleki Wschód do roku 1941 zesłano około 1,5 miliona obywateli polskich, w warunki, gwarantujące śmierć większości z nich.
     Dzisiejszy dzień jest również rocznicą innego, ważnego wydarzenia w naszych dziejach. To rocznica wyprowadzenia z Polski wojsk sowieckich, wtedy już rosyjskich, po ponad 50 latach ich stacjonowania w naszym kraju. Dokonał tego Prezydent Lech Wałęsa, o czym niewielu już pamięta a było to 17 września 1993 roku. Wałęsa opublikował w związku z tym zdjęcie dotyczące tamtych wydarzeń, na którym widać, jak idzie przodem, przed Prezydentem Rosji, Borysem Jelcynem.

PO zamierza jutro pozwać, w trybie wyborczym, Mateusza Morawieckiego, za stwierdzenie na wiecu w Świebodzinie, iż za czasów rządów PO nie było (nie budowano) ani dróg, ani mostów. Nareszcie!!!!!!!
Morawiecki i inni prominentni PiS - owcy od dawna bezczelnie kłamią i opluwają opozycję a ta milczy. Najwyższa już pora dobrać się im do tyłków, pozywać za każde publicznie wypowiedziane kłamstwo i domagać się indywidualnych kar finansowych, przeznaczanych na cele społeczne a także przeprosin. W trybie wyborczym jest to znacznie łatwiejsze, bo nie trzeba angażować prokuratorów Ziobry, którzy „pochylaliby się nad sprawą” miesiącami a potem ją umarzali. Matoł-uszek – Kłamczuszek odleciał już kiedyś na szczyty obłudy stwierdzając nawet, że to on wprowadzał Polskę do UE.
     Baśniokleta Mateusz myśli, że wszyscy Polacy poza PiS są debilami i może im wcisnąć każdą ciemnotę. Pewnie łatwo można znaleźć kompletne dane dotyczące inwestycji w infrastrukturę. Wpisałem proste hasło i dostałem informację, że w latach 2007-13 powstało w Polsce 1700 km autostrad i dróg ekspresowych oraz 220 km obwodnic. Z odpowiedzi na inne, wpisane hasło wynika, że w latach 2007-11, w ramach programu „schetynówki” wybudowano też lub zmodernizowano 4700 km dróg powiatowych oraz 3500 km dróg gminnych.

17 września. Europejska Sieć Rad Sądownictwa zadecydowała o zawieszeniu polskiej KRS w prawach członka tej organizacji, ponieważ utraciła swoją niezależność od władzy wykonawczej i od władzy ustawodawczej. Za zawieszeniem oddano 100 głosów, przeciwnych było 6 (Polacy) a wstrzymujących się (przedstawiciele Bułgarii i Węgier) - 9. Pisowską KRS reprezentował jej przewodniczący, sędzia Leszek Mazur. W ten sposób PiS zaczął wyprowadzać nasze sądownictwo z UE ( według Dudy z „wyimaginowanej struktury, z której nic dla nas nie wynika”), w każdym bądź razie zrobił w tym kierunku zdecydowany krok. Celowo przypomniałem głupią wypowiedź Dudy, bowiem z ostatniego sondażu wynika, że aż 86% Polaków jest zadowolonych z naszego członkostwa w Unii a jedynie 11% wyraża zdanie odmienne.

18 września. Oficjalna wizyta Andrzeja Dudy z małżonką w Waszyngtonie, u prezydenta Trumpa z małżonką. Według komunikatu głównymi tematami rozmów były:
- obecność wojsk amerykańskich w Polsce i współpraca wojskowa;
- współpraca energetyczna;
- inwestycje amerykańskie w Polsce.

19 września. Mateusz Morawiecki spotkał się z Pierwszą Prezes SN, Małgorzatą Gersdorf. Była to jego Inicjatywa, jak podano, nie jest znany jednak temat ani szczegóły spotkania. Komentatorzy zastanawiają się, czy inicjatywa „Pinokio” ma związek z planowanym zaskarżeniem w TSUE przez KE ustawy o SN.

Komentarze  

 
prezes pan
-1 [1] #41 prezes pan
1 października 2018, 09:36
Cytat:
Radomski układ polityków pis:
Chciałbyś, nieszczęśniku. Zapominasz, że to PiS, partia, która chcąc nie chcąc musi być uczciwa.
I możesz onanizować się do woli. Ale tu jest taka różnica, że wszystkie potencjalne przekręty w wykonaniu PiS wyjdą na światło dzienne, w przeciwieństwie do PO-PSL, gdzie o wielu złodziejstwach do dziś nie wiemy.
Co do twoich rewelacji, trzeba było poczytać GW
www.tysol.pl/.../

Nie czytałaś?
Przecież GW powinno być w każdej toalecie.
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać