Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - wrzesień I / 2018

  • Kategoria: Polityka
  • Taurus
1 września. Rocznica wybuchu wojny. Wojny strasznej, która pochłonęła około 60 milionów ofiar, z których 6 milionów stanowili obywatele Polski. Wojny, która w stopniu niewyobrażalnym zniszczyła nasz kraj i która na niemal pół wieku ulokowała nas po wschodniej stronie żelaznej kurtyny, w strasznych łapach sowietów. Wojny, która kolejny raz ogromnie zwiększyła brutalność działań armii najeźdźczych a potem obcych administracji, która kolejny raz wymazała Polskę z mapy świata.      Duda na uroczystości okolicznościowej w Tczewie – „ Budujmy państwo, które nie będzie wzajemnie skłócone”…  W podobnym duchu rozprawiał Morawiecki na Westerplatte. Ci panowie pokazali dzisiaj dobitnie, jak można apelować z zaangażowaniem a równocześnie fałszywie, jak z przekonaniem można uprawiać pustosłowie.

Po uroczystościach w Tczewie Duda z żoną wzięli udział w rozpoczęciu roku szkolnego w III LO w Gdyni. Uwielbia on przemawiać, więc i tutaj dał głos a gdy przeszedł do omawiania spraw bieżących ludzie demonstrujący na zewnątrz a także uczniowie wewnątrz zakrzyczeli go skandowaniem „Konstytucja!, Konstytucja!, …” Biedny Jędrek próbował się bronić, głosić swoje racje w tej sprawie, jednak nic to nie dało, bo przecież postępowania tej pustej „głowy państwa” obronić się nie da. Coraz gorzej, Dudo, widzę twoją drugą kadencję za to coraz wyraźniej widać, że szybko zbliża się czas, gdy będziesz opisywany jako Andrzej D.

2 września. Konwencja samorządowa PIS-u. W roli głównej występował Kaczyński, którego przemówienie było zapowiadane jako wielkie wydarzenie polityczne a okazało się pojękiwaniem stetryczałego oldboya, co to  „musi iść ciągle pod górę i zmagać się z wykraczającymi poza reguły demokracji atakami opozycji w Polsce i spoza kraju. Formację PiS atakują bowiem – jego zdaniem – potężne siły,  rzucając w tą partię kamieniami”. Brylował też Morawiecki, który najwyraźniej umacnia się w partii na pozycji numer dwa. Mariuszek bredził o jakichś pięciu nowych pomysłach rządzącej partii, w których trudno było doszukać się nowości. Mówił, dla przykładu, o obniżeniu kosztów za odbiór odpadów, gdy wiadomo, że w Sejmie leży już projekt ustawy, dotyczący znacznego zwiększenia opłat za ich transport.  Nowym było przewijające się w wystąpieniach, mocno zakamuflowane stwierdzenie o tym, że te samorządy, które będą dobrze współpracowały z rządem (które mu się podporządkują i – jak powiedział Kaczor – nie będą na rząd warczały), mogą liczyć na większe finansowe profity. Podział na lepszy i gorszy sort uległby więc poszerzeniu. Takie wypowiedzi są też informacją, wynika z nich bowiem, że PiS nie liczy na większe sukcesy w wyborach samorządowych.

4 września. Podano, że inflacja w Turcji wyniosła w lipcu 15,4% a w sierpniu 17,9%. Lira turecka straciła  do amerykańskiego dolara w tym roku już około 40 procent. Erdogan swoimi „reformami” ciągnie Turcję w przepaść.

Krzysztof Łapiński zrezygnował z funkcji rzecznika prasowego niby - prezydenta Dudy. Giertych skomentował to w ten sposób – „odchodzi, bo nikt nie chce być w gronie osób, które idą w przepaść”. Wpadek Dudy jest rzeczywiście tak dużo, że trudno już je zliczyć. Tylko z ostatnich dni można wyliczyć polityczne wykorzystanie kościoła św. Brygidy w Gdańsku, tumult i wygwizdanie (również przez uczniów) w III LO w Gdyni oraz fatalną i drogą eskapadę do Australii.

PiS zmienił zdanie i już nie chce przesłuchiwać Tuska (Amber Gold) w uzgodnionym terminie 2 października. Proponuje 5 listopada, czyli po wyborach samorządowych. Komentatorzy uważają, że rezygnacja z uzgodnionego terminu wynika z obaw o to, że Tusk mógłby pogrążyć Wasserman i zabrać jej tym samym szansę na sukces w Krakowie.

5 września. Dyskusja w Wielkiej Brytanii dotycząca Brexitu nie ustaje. Zaostrza się szczególnie spór w Szkocji i Irlandii Północnej, w których, w referendum, przeciw Brexitowi zagłosowała większość społeczeństwa (62% Szkotów i 56% Irlandczyków). Ciekawe, kto się ostatecznie udławi tą żabą.

8 września. Konwencja samorządowa Koalicji Obywatelskiej (PO, Nowoczesna oraz Inicjatywa Polska) w hotelu Sangate w Warszawie. Grzegorz Schetyna, w ciekawym wystąpieniu, przedstawił tak zwany sześciopak, czyli sześć podstawowych elementów programu, który zjednoczona opozycja chce wdrożyć po wygraniu wyborów samorządowych i przyszłorocznych wyborów parlamentarnych. Program ciekawy, w którym najważniejszymi elementami są:
- Szkoła równych szans – ciepłe, darmowe posiłki dla wszystkich dzieci oraz eliminacja odrabiania lekcji w domu, co ma się przełożyć na więcej czasu wolnego, jak również na lżejsze tornistry, dodatkowe lekcje dla potrzebujących i dodatkowe zajęcia sportowe, darmowa komunikacja publiczna dla uczących się dzieci i młodzieży, podwyżki dla nauczycieli i jasne „ścieżki ich awansu zawodowego”;
- Poprawienie polityki senioralnej;
- Czyste powietrze – zakaz sprowadzania do Polski jakichkolwiek odpadów z zagranicy, wdrożenie ustawy antysmogowej, ….. ;
- Dokończenie realizacji tematu „schetynówek” i orlików;
- Usprawnienie administracji lokalnej poprzez likwidację urzędów wojewódzkich i przejęcie ich zadań przez Marszałków. Wprowadzenie zasady jeden gospodarz w regionie oraz ograniczenie sterowania samorządami przez władze centralne.
- …….. szóstego elementu programu nie wynotowałem.
     Program KO jest konkretny, nie zdziwiłem się więc frontalnym atakiem PiS-owców i ich mediów. Kaczor i Morawiecki zaatakowali we Wrocławiu, gdzie odbywała się pisowska konwencja regionalna (wojewódzka). Te ataki wyglądały jednak blado, bo nie można już było powiedzieć, że opozycja nie ma programu albo, że jedynym elementem jej programu jest negacja działań PiS-u.

Komentarze  

 
Haji
-1 [1] #41 Haji
14 września 2018, 11:18
Gonisz w piętkę FB.
agropolska.pl/.../...
Pis wprowadził ustawę gruntową aby ograniczyć kupowanie ziemi przez cudzoziemców. Efektem tego, cudzoziemcy kupili najwięcej ziemi od lat. Pis dowalił tylko polskim rolnikom. Po raz kolejny brawo pis.

obywatelerp.org/.../
Żebyśmy wiedzieli w które miejsca można bić faszoli. W końcu nie są "newralgiczne".
Zacytuj
 
 
Taurus
#42 Taurus
14 września 2018, 12:42
Cytat:
obywatelerp.org/.../ Żebyśmy wiedzieli w które miejsca można bić faszoli. W końcu nie są "newralgiczne".
A nasz lokalny matoł napisał, że nie ma nagrań, no no ...

Cytat:
#38 prezes pan 14 września 2018, 08:36 Cytat: Umorzyła śledztwo, mimo posiadania mocnych nagrań z kamer wideo Pokaz te nagrania wideo. Jakby istniały pokazywały by je wszystkie telewizje świat
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #43 prezes pan
14 września 2018, 13:00
No i dalej tych nagrań nie widać, więc nie obrażaj bo sam z siebie robisz matoła.

Te obywatelerp marzą aby dostać po mordzie. Tylko nikt nie chce się nimi pobrudzić.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #44 prezes pan
14 września 2018, 13:22
Tu jest swołocz, tu jest bydło z PZPR i SB
www.youtube.com/.../
Zacytuj
 
 
Taurus
#45 Taurus
14 września 2018, 18:17
Cytat:
Tu jest swołocz, tu jest bydło z PZPR i SB
Cytat:
Te obywatelerp marzą aby dostać po mordzie.
Zwykle tchórzliwe uczucia doprowadzają do szczucia, PP. Czego się boisz, biedaku, że tak wściekle kąsasz? Wyrywanie sztachet z nowotarskich płotów już ci nie wystarcza? Wyczerpało się szambo? Wali ci się świat z twoim wodzem - Kaczorem? Tytuł portalowego matoła przestał cię zadowalać? Uważaj, proszę, bo ci wylezie ruptura, jak jeszcze bardziej się nadmiesz!
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #46 prezes pan
17 września 2018, 07:44
Ten film ukazuje ludzi protestujących przeciwko łamaniu Konstytucji
twitter.com/.../...
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #47 prezes pan
17 września 2018, 08:11
Platfusy zmasakrowani
www.youtube.com/.../
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #48 prezes pan
17 września 2018, 10:22
Dobre!
Zacytuj
 
 
Taurus
#49 Taurus
17 września 2018, 12:08
Rocznica ataku sowieckiej Armii Czerwonej na II RP. Ataku dokonano w sposób bandycki, bez wypowiedzenia wojny. Dowództwo polskich armii wydało rozkaz niepodejmowania walk z Sowietami. Mimo tego, w lokalnych starciach, zginęło ponad 3 tysiące polskich żołnierzy a około 20 tysięcy zostało rannych. Do rosyjskiej niewoli trafiło około 250 tysięcy ludzi, w tym ponad 10 tysięcy oficerów, których potem, niemal w całości, z rozkazu Stalina rozstrzelano (Katyń, Charków, Miednoje, …). Na Daleki Wschód do roku 1941 zesłano około 1,5 miliona obywateli polskich, w warunki, gwarantujące śmierć większości z nich.
Zacytuj
 
 
Taurus
-1 [1] #50 Taurus
17 września 2018, 12:19
Cytat:
Dobre!
Kiedy cię takie myśli nękają, znaczy żeś pedał (!), nowotarska pało.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #51 prezes pan
17 września 2018, 14:17
Cytat:
Kiedy cię takie myśli nękają, znaczy żeś pedał (!), nowotarska pało.
Możesz dać mi swoje zdjęcie? Fascynują mnie wybryki natury.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #52 prezes pan
17 września 2018, 14:32
Cytat:
Rocznica ataku sowieckiej Armii Czerwonej na II RP.
Należałoby to wspomnieć, że napaść na Polskę poprzedziły liczne incydenty i prowokacje.
Tak jak to powtarza się dzisiaj.
Jak np.
Zamach w Smoleńsku.
Lewackie bojówki z Niemiec święcie Niepodległości Polski.
Podpalenie budki strażnika pod rosyjską ambasadą.
Knowania Niemców z Rosją w sprawie nord stream 2. Zaproszenie wydalonej ze strefy Schengen
Ludmiły Kozłowskiej do Bundestagu.
Blisko, coraz bliżej III wojny światowej.
Zacytuj
 
 
Taurus
#53 Taurus
17 września 2018, 15:09
PO zamierza jutro pozwać, w trybie wyborczym, Mateusza Morawieckiego, za stwierdzenie na wiecu w Świebodzinie, iż za czasów rządów PO nie było (nie budowano) ani dróg, ani mostów. Nareszcie!!!!!!!
Morawiecki i inni prominentni PiS - owcy od dawna bezczelnie kłamią i opluwają opozycję a ta milczy. Najwyższa już pora dobrać się im do tyłków, pozywać za każde publicznie wypowiedziane kłamstwo i domagać się indywidualnych kar finansowych, przeznaczanych na cele społeczne a także przeprosin. W trybie wyborczym jest to znacznie łatwiejsze, bo nie trzeba angażować prokuratorów Ziobry, którzy „pochylaliby się nad sprawą” miesiącami a potem ją umarzali. Matoł-uszek – Kłamczuszek odleciał już kiedyś na szczyty obłudy stwierdzając "skromnie", że to on wprowadzał Polskę do UE.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #54 prezes pan
18 września 2018, 09:12
Cytat:
PO zamierza jutro pozwać, w trybie wyborczym, Mateusza Morawieckiego, za stwierdzenie na wiecu w Świebodzinie, iż za czasów rządów PO nie było (nie budowano) ani dróg, ani mostów. Nareszcie!!!!!!!
Niestety masz przedwczesny wytrysk.
To, że Schetyna coś tam zamierza to g. mnie obchodzi. Niech zachowa się jak mężczyzna i pozywa Premiera.
Ale on się na razie zastanawia.
Proszę mi dać znać, kiedy wreszcie pozwie, ponieważ śledzę tę sprawę i tylko mam takie informacje
Tytuł z Gazety Wyborczej
Schetyna pozywa Morawieckiego w trybie wyborczym.
W tekście treść
"Grzegorz Schetyna zapowiedział, że Platforma rozważa skierowanie pozwu w trybie wyborczym."
wiadomosci.gazeta.pl/.../...
To było 20 godz. temu.
Gazeta "FAKT"
Schetyna pozywa Morawieckiego w trybie wyborczym.
W tekście treść:
politycy PiS zaangażowani w tę kampanię przekraczają nie tylko granice przyzwoitości, ale w ogóle deformują rzeczywistość i historię - grzmi szef Platformy, Grzegorz Schetyna. I zapowiada pozew w trybie wyborczym.
To było 17 godz. temu.
"wsensie.pl"
Schetyna w trybie wyborczym pozwał Morawieckiego za jego wypowiedź... o drogach
W tekście treść:
Analizowaliśmy z prawnikami te słowa i to kłamstwo, którego użył w swojej wypowiedzi premier Morawiecki, mówiąc, że nie było dróg i mostów za czasów poprzedników. Składamy pozew w trybie wyborczym.
To było 17 godz. temu.

To w końcu, qrwa pozwał czy nie? Czy pozew już wpłynął?
To że chce pozwać gówno mnie obchodzi. Niech mi ktoś ten pozew pokaże.
Pozew ma być dzisiaj. Zobaczymy.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #55 prezes pan
18 września 2018, 09:33
Prezydent Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda złożą dziś oficjalną wizytę w Białym Domu. Głównymi punktami wizyty będzie rozmowa w cztery oczy obu przywódców, spotkanie par prezydenckich i wspólna konferencja prasowa Dudy i Trumpa.

Ale dyżurne oszołomy tak pisały.
naszepanstwo.pl/.../...
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #56 prezes pan
18 września 2018, 11:48
Już pierwsze przesłuchanie przed komisją śledczą ds. VAT obnaża kombinacje podatkowych cwaniaków, którzy bez przeszkód zmieniali prawo tak, by oszuści pozostawali bezkarni. Prof. Witold Modzelewski ujawnił, że już w pierwszym roku urzędowania ekipy Donalda Tuska zlikwidowano tzw. dodatkowe zobowiązanie podatkowe, które nakładało na podatników sankcje w związku z zaniżaniem deklaracji lub zawyżaniem zwrotów VAT. gdy rok później TSUE uznał, że deklaracja jest zgodna z prawem unijnym, to rząd PO i PSL nie wrócił jednak do poprzednich rozwiązań. Politycy PO mieli wtedy w nosie orzeczenia TSUE. Do poprzednich rozwiązań, chroniących budżet państwa, wrócił dopiero rząd PiS w 2017 roku!
wpolityce.pl/.../...
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #57 Taurus
18 września 2018, 12:20
W PE kolejne wysłuchanie Polski w sprawie nieprzestrzegania przez nią praworządności. Pojawiły się informacje, że już jutro PE może zaskarżyć w TSUE ustawę o SN, prosząc o rozpatrzenie tej skargi w trybie pilnym. Wygląda na to, że Unia traci cierpliwość i zmierza w tej sprawie do rozwiązań finalnych.
Wreszcie!!!
Zacytuj
 
 
sunset
#58 sunset
18 września 2018, 14:35
witam prawie wszystkich :)
no oczywiście z wyjątkiem pana chorego na chorobę premierowską - zespół Delbrücka.
nasz wspaniały premier nie potrafi już odróżnić rzeczywistości od swoich kłamstw. sam uwierzył w swoje kłamstwa. nawet w to, że poprzedni rząd nie budował dróg. tak samo FB uwierzył w swoje kłamstwa i żadna prawda już dla niego prawdą nie będzie.
nie będę też poruszał tutaj wstydliwego dla pis dramatycznego wzrostu długu publicznego, bo po co zmuszać ich do kolejnych kłamstw?
FB, nawet mi nie odpowiadaj, bo szybko tutaj nie wejdę. jeśli chcesz się przyznać do swoich kłamstw to odpowiedz reszcie gości tego portalu :)
nasz dyżurny komuch, FB vel PP, znajdzie na wszystko odpowiedź, ale już z przyzwyczajenia będzie to kłamstwo, bo on już nie potrafi inaczej (zespół Delbrücka)
acha... jeśli ten post zostanie usunięty, jak niektóre poprzednie moje, to zostaniecie o tym poinformowani :)
Zacytuj
 
 
Taurus
#59 Taurus
18 września 2018, 16:48
Surfuję sobie po internecie i co krok spotykam wpisy zachwycające się naszym premierem . Internauci nazywają go różnie - Pinokiem, Krzywoustym, Matołuszkiem, .....
Wynotowałem więc kilka takich głosów zachwytu:
- Mateuszek najpierw wprowadził Polskę do Unii a teraz buduje w niej pierwsze drogi i mosty;
- Obiecałem wam drogi więc macie drogi drogi chleb, węgiel, prąd, ... Bo PiS dotrzymuje obietnic
- Dzięki nam Czechy będą miały dostęp do morza;
- Przed PiS Polska była w ruinie a ziemia była płaska;

Wystarczy, nie będę wypisywał więcej, żeby nie być posądzonym o uprawianie kultu jednostki.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #60 prezes pan
19 września 2018, 07:14
Cytat:
Surfuję sobie po internecie i co krok spotykam wpisy zachwycające się naszym premierem .
Niesprawnie działający mózg, starość, niemożność kojarzenia, rozkojarzenie powoduje, że internauci, zwłaszcza ci z niskim intelektem dobrze się czują w podobnym do siebie towarzystwie.
Dlatego tobie się nie dziwię przyjacielu. Ważne, że czujesz się tam dobrze. Każdy powinien mieć trochę tych chwil radości.
Można założyć sobie kółko różańcowe i opowiadać farmazony.
Jednak prawda jest inna i widoczna.



PS
Czy Schetyna złożył już ten pozew?
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
#61 wujek_manfred
19 września 2018, 09:26
Z uwagi na panującą tutaj cenzurę przestaję się tu udzielać. Już kilka razy zupełnie bez sensu i powodu usunięto mi tu posty. Skoro to jest pisobolszewicka strona, to niech sobie taka będzie - ale beze mnie.
Na pożegnanie obrazek - podpisanie układu zgodnie z którym Polska będzie płacić USA za to, że te będą miały bazy wojskowe w PL. Na takich Filipinach to USA płacą za możliwość posiadania baz, ale najwyraźniej Filipiny są bardziej cywilizowane i ważniejsze, niż jakaś tam Polska.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #62 prezes pan
19 września 2018, 09:46
Cytat:
Z uwagi na panującą tutaj cenzurę przestaję się tu udzielać.
No, jaka szkoda. Pan z PZPR i SB wymięka.
Nie wychodzi wam ten nowy przemysł pogardy. Zaszczuliście Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Udało się, bo mieliście swój rząd.
Z Dudą to się nie uda. Został prawą ręką Donalda i nie tego któregoś byś chciał.
Odpowiednią gałąź już znalazłeś?
Zacytuj
 
 
Taurus
#63 Taurus
19 września 2018, 13:15
Cytat:
Z uwagi na panującą tutaj cenzurę przestaję się tu udzielać. Już kilka razy zupełnie bez sensu i powodu usunięto mi tu posty. Skoro to jest pisobolszewicka strona, to niech sobie taka będzie - ale beze mnie.
Do Wujka_Manfreda

Czy możesz podać więcej szczegółów, które by twoje stwierdzenie uwiarygodniły?

Do Administratora:

Wcześniej skarżył się na takie praktyki Sunset. Jeżeli cenzura okaże się prawdą, to ja również przeniosę się na inny portal Bardzo proszę o solidne wyjaśnienie, po informacji którą poda (mam nadzieję) Wujek..
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #64 prezes pan
19 września 2018, 13:53
Cytat:
Jeżeli cenzura okaże się prawdą, to ja również przeniosę się na inny portal Bardzo proszę o solidne wyjaśnienie,
Ja tu żadnej cenzury nie zauważyłem. Dużo linkuję, dużo wstawiam i wszystko jest w porządku.
Być może jest jakieś narzędzie co wycina fake-newsy. Ale czy to dużo wysiłku od was wymaga, żeby powoływać się na wiarygodne źródła?
Np w wielu toaletach zabroniono używać Gazety Wyborczej. Nic to wam nie mówi?

PS
Jak będziesz się przenosił na inny portal, mógłbyś wcześniej dać znać, gdzie.
Zacytuj
 
 
Taurus
#65 Taurus
20 września 2018, 07:34
Cytat:
Np w wielu toaletach zabroniono używać Gazety Wyborczej. Nic to wam nie mówi?
Mówi to bardzo dużo, głównie jednak to, że ty nadal podcierasz się gazetą. Taki intelekt, obywatel amerykański, znawca, .... a podciera się gazetą i to w "toaletach". Znajdź mi, prymitywie, w normalnej Polsce toaletę, gdzie jeszcze królują gazety. Piszę o Polsce normalnej, bo pewnie na Podkarpaciu uprawiana jest jeszcze "tradycja".
Zacytuj