Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - sierpień III / 2018

  • Kategoria: Polityka
  • Taurus
19 sierpnia. Część Polonii australijskiej wystosowała list otwarty (pod którym zbiera podpisy) do premiera Turnbulla oraz szefowej ich MSZ, Julie Bishop, w którym czytamy: „Premier Australii oraz Pani Minister Spraw Zagranicznych Australii spotykają się za kilka dni z Prezydentem Andrzejem Dudą. Chcemy, aby mieli pełne zrozumienie sytuacji politycznej w Polsce oraz roli, jaką odgrywa Andrzej Duda w niszczeniu demokracji w Polsce. Prezydent Polski nie tylko nie obronił demokracji, nie wetując niekonstytucyjnego prawa, ale dąży do zmiany konstytucji, by zagwarantować prezydentowi większą władzę a także nadać większe prawa wybranym grupom, przy jednoczesnej dyskryminacji mniejszości religijnych i innych mniejszości w Polsce.”      Widzisz, Jędrek, nie warto być człowiekiem nieuczciwym, bo dopadną cię za to nawet na antypodach i wszystkie piękne słowa przez ciebie głoszone okażą się frazesami, pustymi sloganami.

20 sierpnia. Odnotować można kolejny, "ogromny sukces polityki PiS" - premier Malcolm Turnbull nie wziął udziału w rozmowach bilateralnych z Dudą, ponieważ strona australijska obniżyła status rozmów z Polską. Czy wynika to z rezygnacji z zakupu złomu pod nazwą Adelajdy, czy z faktu pojawienia się listu otwartego Polonii? Wszystko jasne, na naszego Dudę wystarczą woźni z kilku ministerstw rządu Australii. Byłoby to śmieszne, gdyby nie było tragiczne. Mam nadzieję, że ktoś podliczy koszty tej bezsensownej wycieczki kilkudziesięciu pisowskich turystów.

27 sierpnia. Pojawiła się informacja, że TSUE, mimo trwających wakacji, rozpoczął procedowanie związane z zapytaniami skierowanymi do niego przez nasz SN, w sprawie zmian wprowadzanych ustawą, dotyczących tej Instytucji. Zaczął się więc pewnego rodzaju wyścig między PiS i TSUE. Gowin wypowiedział się właśnie, że rząd może zignorować orzeczenie TSUE, czym mocno podgrzał atmosferę i zdradził równocześnie, jakiej treści orzeczenia się PiS spodziewa. Jeżeli rząd rzeczywiście odrzuciłby orzeczenie TSUE, to tym samym odrzuciłby traktaty i postawił nas poza UE. Myślę, że jednak pisiory nie są aż takie odważne, żeby wywołać w kraju rewolucję, bo to by oznaczało ich sromotny koniec.

29 sierpnia. Według TVPiS Info silnie przez nią preferowany i codziennie, nachalnie reklamowany Patryk Jaki zwycięży w najbliższych wyborach na prezydenta Warszawy, tak w pierwszej, jak i w drugiej (54:46%) turze i to zdecydowanie, pokonując Rafała Trzaskowskiego, zaś Wasserman zwycięży w wyborach na prezydenta Krakowa, pokonując Jacka Majchrowskiego. Różnią się mocno te życzenia pisowskiej telewizji od przewidywań GW, która twierdzi, że według jej sondaży Trzaskowski wyprzedza Jakiego o około 10 procent. Pożyjemy – zobaczymy, jak zwykle.

Za to wątpliwości żadnych nie ma co do udziału Be Szydło w przyszłorocznych wyborach do PE. Twierdzi, że jest do nich w pełni gotowa i że czuje swoją misję, bowiem Parlament ten wymaga głębokich reform. Ciekawe, jak ta bidula będzie go reformować, należąc razem z resztą PiS-u do marginalnej frakcyjki, szczególnie w sytuacji, gdyby Tusk został szefem EPP, największej, liderującej w nim frakcji, o czym mówi się coraz głośniej.

30 sierpnia. Podczas obchodów 30 rocznicy strajków Solidarności z 1988 roku miała być w Stoczni Gdańskiej odsłonięta tablica, upamiętniająca udział braci Kaczyńskich w tych wydarzeniach. Nie dojdzie do tego, niestety, ponieważ nie dał na to zgody Jarosław. Nie dał zgody, gdyż w tej sprawie rozpętała się medialna burza, jako że czołowi uczestnicy tamtych wydarzeń twierdzą, iż udziału w nich Kaczorów po prostu nie pamiętają. Mój Boże, czy żeby brać udział to trzeba być? – Może akurat w pobliżu przechodził albo przejeżdżał, to nie wystarczy? Czy Jarosław bierze osobisty udział we wszystkich wydarzeniach którymi obecnie, na co dzień zarządza? – No właśnie! Widać z tego wszystkiego, że  bareizm nadal ma się dobrze, chociaż Barei już nie ma.

31 sierpnia. Kolejna już rocznica (38-ma)podpisania porozumień gdańskich, porozumienia między ówczesnym rządem i Wielką Solidarnością. Kolejny już raz rocznica ta była obchodzona rozdzielnie – rząd i obecna Solidarność rozdzielnie z opozycją i czołowymi działaczami Ruchu Solidarność z tamtych, pamiętnych lat. Smutne to a nawet tragiczne. Duda, zwany prezydentem, wykorzystał okazję by od ołtarza kościoła świętej Brygidy, w czasie mszy, pochwalić prowadzoną przez obecny rząd i siebie samego destrukcję wymiaru sprawiedliwości, którą PiS nazywa reformą. Czy to ogromne pęknięcie społeczne da się jeszcze skleić? – Obawiam się, że nie.

Komentarze  

 
prezes pan
-2 [2] #41 prezes pan
10 września 2018, 09:20
Cytat:
PP i reszcie PiS-u głęboko współczujemy.
Sobie współczujcie. Wami zawsze przewodzili niepełnosprawni (umysłowo).
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
#42 wujek_manfred
10 września 2018, 09:20
A czy PiSowi ktoś zabraniał wystawiać w ich wyborach? Niepełnosprawni też mają prawo startować w wyborach do samorządu - a że ordynacja jest taka że trzeba się podpiąć pod listę jakiejś partii, to nie ich wina. PiS miał trzy lata na zmianę ordynacji do samorządu żeby ją odpartyjnić - zamiast tego w ogóle chciał zlikwidować bezpartyjne wybory w mniejszych gminach.

Zresztą, jak "PZPR i SB" rozumie samorząd, to widać na przykładzie Łomży. Lokalny aktyw PiS chciał aby kandydował dotychczasowy prezydent miasta ale......Warszawa wie oczywiście lepiej.
polsatnews.pl/.../...
"PZPR i SB", zgodnie ze swoją nazwą, chciałoby sprowadzenia samorządu do roli kierownika urzędu rejonowego. Może im się to uda, może nie, ale tak czy inaczej jest to bolszewizm.
Zacytuj
 
 
Gladis
#43 Gladis
22 marca 2021, 18:04
my blog :: Salasaigon.com: salasaigon.com/.../...
Zacytuj
 
 
Abe
#44 Abe
28 marca 2021, 16:54
my webpage - Merrill: futbol7andujar.com/.../...
Zacytuj
 
 
Carson
#45 Carson
29 marca 2021, 04:44
Also visit my blog :: Roxanna: rabbijonathan.org/.../
Zacytuj
 
 
Klaus
#46 Klaus
2 kwietnia 2021, 04:59
My blog - SEO Dominator: flazzcomputer.com/.../...
Zacytuj
 
 
Stephany
#47 Stephany
2 kwietnia 2021, 12:02
my page :: Tomoko: gameshanhdong.com/.../...
Zacytuj
 
 
Cathy
#48 Cathy
3 kwietnia 2021, 14:20
My page; review of GoTraffic: kbs650709.cafe24.com/.../...
Zacytuj
 
 
Carla
#49 Carla
5 kwietnia 2021, 11:59
my blog: Anitra: blog.51.ca/.../...
Zacytuj
 
 
Blondell
#50 Blondell
6 kwietnia 2021, 01:49
my web blog; Grant: Agetoage4.com/.../...
Zacytuj
 
 
Horace
#51 Horace
14 kwietnia 2021, 17:26
My blog; foroagua.com: foroagua.com/.../
Zacytuj
 
 
Jurgen
#52 Jurgen
15 kwietnia 2021, 09:32 Zacytuj
 
 
Kristan
#53 Kristan
16 kwietnia 2021, 04:36
my web blog Wiki-intel.org: Wiki-intel.org/.../...
Zacytuj
 
 
Tanya
#54 Tanya
16 kwietnia 2021, 20:17
My page - Alena: stps.tyc.Edu.tw/.../...
Zacytuj
 
 
Lavina
#55 Lavina
17 kwietnia 2021, 12:15 Zacytuj
 
 
Leonor
#56 Leonor
17 kwietnia 2021, 14:13
my page :: ICC Express 3.0 plus funnel bonus: inthehiddenwiki.net/.../...
Zacytuj
 
 
Lilian
#57 Lilian
17 kwietnia 2021, 19:13
Review my page :: Instagram Profits System: boss.kku.ac.th/.../...
Zacytuj
 
 
Nydia
#58 Nydia
18 kwietnia 2021, 23:28
Have a look at my blog :: Amie: megavideomerlino.com/.../...
Zacytuj
 
 
Venetta
#59 Venetta
19 kwietnia 2021, 02:03
my blog :: Jefferson: communityaction.wiki/.../
Zacytuj
 
 
Ira
#60 Ira
19 kwietnia 2021, 06:29 Zacytuj
 
 
Vallie
#61 Vallie
20 kwietnia 2021, 04:28
Also visit my blog; Enriqueta: www.alperencinar.com/.../
Zacytuj
 
 
Jeannine
#62 Jeannine
21 kwietnia 2021, 13:33
My web blog - Arlie: chuyennhuong.co/.../...
Zacytuj
 
 
Dell
#63 Dell
23 kwietnia 2021, 02:11 Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać