Polub NaszePanstwo.pl na   

Ofensywa

Co nam zostało po wizycie Obamy? Dziennikarze i politycy prześcigali się w analizach i podsumowaniach, ale dopiero pani Anna "Mina" Fotyga określiła to jasno i wyraźnie.
Obama odwiedził Polskę, by nie było kondominium na tym terenie.
Rzadko obecnie oglądam TVN24, więc dopiero niespokojny głos znajomego w telefonie, uświadomił mnie, że właśnie pani Fotyga wydała z siebie opinię!
Czy Amerykanie przyślą tu pluton swoich brudnych marines by nas wyzwolić spod przemocy Niemców i Rosjan?
Rzuciłem się do internetu szukać informacji. Spróbowałem nawet tłumacza Google, aby mi zdanie pani Fotygi przetłumaczył z polskiego na polski. Wpisałem sobie nawet alarmujący opis w GG. I dobrze. Inny mój znajomy wyjaśnił mi, że pani Ania miała na myśli kondomy, zużycie kondomów w Polsce znacząco wzrosło, liczba narodzin spadła i dlatego mamy właśnie "kondominium". Jednym słowem dominują kondomy, tylko co do tego ma Obama?
Relację z wywiadu znalazłem w Wyborczej. Dopiero wtedy naprawdę się przeraziłem.
Jestem pewna, że Jarosław Kaczyński będzie premierem.
A dalej na pytanie, czy jest tego pewna powiedziała:
Jestem zwierzę polityczne, wyczuwam wiatr.
Wtedy skojarzyłem sobie wczorajszą konferencję prezesa PiS podczas której ogłosił on główne zadanie dla polskiej prezydencji w Unii Europejskiej - bronić chrześcijan.
Chrześcijanie są dziś prześladowani tak, jak nigdy dotąd.
Gdzieś to już słyszałem, chyba były to słowa Tadeusza "I tak nie zapłacę" Rydzyka. No tak, pomyślałem sobie nieco uspokojony: PiS zaczął wyborczą ofensywę. Natężenie głupoty w powietrzu wyraźnie jest na granicy stanów wysokich, wyborcy z alergią na PiS nie powinni zbyt często włączać odbiorników telewizyjnych.
- How are you today, Mrs Fotyga? Calm down. It will be better. You are a really hard negotiator.
- Nurse!!! Take away this animal!
Bez obawy. To tylko lustro pani Aniu.
W Superstacji niedawno słyszałem wypowiedź Elizy Michalik, która zauważyła symptomatyczne w Polsce zjawisko. Politycy tracą stanowiska, odchodzą w polityczny niebyt z rozmaitych powodów, ale jeszcze żaden nie odszedł z tego powodu, że jest niekompetentnym kretynem.

Zwierzę polityczne
Zwierzę polityczne


Komentarze  

 
Rumburak
#1 Rumburak
31 maja 2011, 11:07
Zdjęcie nie było konieczne,... tak z rana...
 
 
Belfer
#2 Belfer
31 maja 2011, 11:10
Edukacyjnie, żeby wszyscy wiedzieli, jak wygląda zwierzę polityczne. :D
 
 
Tadeo
#3 Tadeo
31 maja 2011, 11:18
Droga Pani Fotygo.
Nie wiem o jakim kondominium Pani myśli, bo czasy gdy kraj taki jak Polska mógł być zagrożony takim niebezpieczeństwem już dawno minęły. Tak więc jestem pewien, że chodzi tutaj o coś innego. Albo ktoś Panią źle zacytował, albo padła Pani ofiarą przejęzyczenia. Nie ma cienia wątpliwości że nie chodzi tutaj o kondominium ale o kondomy! Oczywiście, że Obama w ramach starań o głosy Polonii Amerykańskiej (która z natury jest bardzo prawicowa i popiera wiele inicjatyw Kościoła Katolickiego) poruszył nabrzmiały problem ograniczania prokreacji za pomocą kondomów. Rozumiem jego zmartwienia i co tu ukrywać zazdroszczę Pani bystrości obserwacji. Ale czy kondomy w Polsce są czy też jest ich brak, nie przesądzi to o wyniku wyborów parlamentarnych. Jak się orientuję na wynik działania kondomów (lub ich braku) trzeba poczekać dziewięć miesięcy a wtedy będzie już po wyborach.
 
 
Tadeo
#4 Tadeo
31 maja 2011, 11:24
Szkoda, że ojciec Fotygi nie założył kondominium w tę feralną noc.
 
 
Gustaf
#5 Gustaf
31 maja 2011, 12:17
Tacy ludzie nie powinni funkcjonować w polityce, tylko w domu pod dobrą opieką...
 
 
donosiciel
#6 donosiciel
31 maja 2011, 19:07
Chochlik, Gustaw ciut się zagalopowaliście, zachowujecie się jak komentatorzy ze "sprawiedliwych portali".

Wracając do mojego ulubionego prezesa ujawnił nowe "dowody których nie pokaże" i "tajnych świadków których też nie pokaże". Strategia Tymińskiego i jego tajnej teczki w nowej odsłonie, widać idą wybory. Szkoda że posłowie mają immunitet i mogą pleść dowolne bzdury bez konsekwencji.
 
 
Rumburak
#7 Rumburak
31 maja 2011, 21:01
Chochlik, Gustaw ciut się zagalopowaliście...
ale i tak szkoda, że tatuś zwierza nie był ostrożniejszy :P
 
 
Belfer
#8 Belfer
31 maja 2011, 21:12
No może trochę się zagalopowali, ale też poziom pani Fotygi jest niestandardowy.
Dopók i prezes i jego wasale wychodzą na konferencje prasowe z jakimiś rewelacjami pana Mariusza "CBA" Kamińskiego o tym, że rząd to jedna wielka mafia, może być to swoiście zabawne, biorąc pod uwagę widoczne gołym okiem kłamstwa i konfabulacje. Jednak jest coś jeszcze. To pokazuje nam, jak będą walczyć z przeciwnikami, gdyby wygrali i zdobyli władzę. A wtedy nie będzie już śmiesznie. Od 2007 roku oni wzbogacili się w ogromne pokłady nienawiści i złości. Ich rząd byłby o 100% gorszy niż ten, który był w latach 2005-2007. Od tego czasu oni już sobie układali, co zrobią - jak wygrają. Mają już wymyślone, wymarzone i opracowane te plany, jak będą osaczać, niszczyć i zamykać wszystkich, którzy skrzywdzili prezesa i jego brata.
Sprawa Blidy to przy tym mały pikuś.
 
 
Troll
#9 Troll
31 maja 2011, 22:29
Powyższy wpis Belfra przypomniał mi stary rosyjski dowcip:

Zapytali prostego mużyka:
- Wasilij, co ty byś zrobił, gdybyś został carem?
Wasilij najpierw ze strachu pobladł na samą myśl (że taka odważna), a po chwili rozpromienił się i odpowiedział:
- Stanąłbym przy gościńcu i każdego przechodzącego walił w mordę!
Takie to wyobrażenie o władzy - rosyjskiego mużyka i współczesnego kaczysty. Władza jest po to, żeby móc walić w mordę. Bo tak.
 
 
donosiciel
#10 donosiciel
31 maja 2011, 23:04
Tu nie chodzi o to co stanie się po wyborach, tylko o to jak będą wyglądać same wybory. Ze strony ulubionego prezesa zobaczymy kalkę brudnej kampanii Busha. Czyli serię pomówień, pomówień i plotek. Pamiętaj czym Kerry został pogrążony, swoją służbą wojskową w Wietnamie. Standardowy numer Bush który wymigał się od wojska i miał na to papiery. Oskarżył odznaczonego i kilkukrotnie rannego Kerrego o tchórzostwo.
Prezes robi to samo. "Przekręt z finansowaniem partii PC jest powszechnie znany i wszyscy wiedzą, że Kaczyńscy powinni ponieść jakieś konsekwencje." Dlatego uderza PO w jedyny punkt którego nie można podważyć, czyli przekręty przy finansowaniu partii. Gdyby prezes miał na to prawdziwe dowody już dawno by je ujawnił, niestety nie ma dlatego chce tuż przed wyborami obrzucać błotem PO i kogo popadnie przy okazji.
W całej sytuacji najgorsze jest to że straszenie prezesem przestaje być skuteczne.
 
 
Belfer
#11 Belfer
1 czerwca 2011, 10:06
Dowcip, który przytoczył Troll świetnie oddaje sedno sprawy. Władza niektórym kojarzy się tak jak temu ruskiemu chłopu, walić w mordę.Dlaczego? Bo można!
 
 
wujek_manfred
#12 wujek_manfred
1 czerwca 2011, 11:41
A ja wierzę w Prezesa, że po raz kolejny dzięki jego aktywności w mediach ludzie o nim nie zapomną, pójdą urn, i w rezultacie PiSlam będzie mógł odtrąbić swój "wielki sukces" (po czym kolejni winni tego "sukcesu" zostaną usunięci z Partii jako zakamuflowany element wywrotowy działający z inspiracji wiadomych sił reakcyjno-rewizjonisty cznych).
 
 
sunset
#13 sunset
1 czerwca 2011, 17:55
TAK! zgadzam się w wujkiem ;-)
niech prezes działa, niech nikt go nie ogranicza!
nie będzie maksymalnie agresywny i broń boże, aby znowu mu ktoś podawał proszki!
wszyscy musimy wiedzieć, że najlepszy premier tysiąclecia, prezesunio nasz ukochany, najlepszy niedoszły prezydent wszechczasów jest prawdziwym (i jedynym prawdziwym) Polakiem :D
 
 
sunset
#14 sunset
1 czerwca 2011, 17:56
sorki @Prawdziwy Polak, nic do Ciebie :)
zbieżność ksywek :)
 
 
unregistered
#15 unregistered
1 czerwca 2011, 18:31
Prezes PiSu ma jeden niebywały dar, dość rzadko dziś spotykany wśród jego rówieśników: najpierw mówi, a potem... fqrwia się, że jego głos usłyszeli wszyscy. I za to odpowiedzielność ponoszą oczywiście wrogie media, dlatego nie chodzi do TVNSmoleńsk24 - bo tam nie ma tak jak u Skowrońskiego: nagramy, poprzycinamy, parę drobnych retuszy i voila! Za dwa dni się puści i prezes jest cacy. No i przede wszystkim liczy się, że dziennikarz jest (jak w stanie wojennym) po słusznej stronie.

Widzę, że ta 'zaleta' prezesa udziela się też innym członkom. I tak trzymać.

A w TVNSmoleńsk24 bryluje znowu Sekielski, który po kompromitacji z 'dokumentalnym' hiciorem za który wyleciał z tej stacji odrodził się jak Leszek Miller z popiołów i teraz mści się na PO i na... chińczykach budujących nam kawałek autostrady. Jakby się Sekielski z Morozowskim zajęli polską firmą pod nazwą NDI która zawaliła 20km A4, to mieliby na pewno smakowity temat. Jeszcze dziś, tyle miesięcy po wykopaniu ich z budowy wiszą dostawcom znacznie więcej niż COVEC. Ale jak się uprawia dziennikarstwo 'na zamówienie' albo żeby kogoś zniszczyć to takie tematy 'dziennikarza' nie interesują.
 
 
Prawdziwy Polak
#16 Prawdziwy Polak
1 czerwca 2011, 18:49
spoko sunset :) ja mogę być prawie najprawdziwszym Polakiem. Ale i tak pewnie jestem tylko przedstawicielem zwolenników zakamuflowanej opcji niemieckiej co automatycznie wyklucza polskość, patriotyzm no i katolicyzm.
 
 
Rumburak
#17 Rumburak
1 czerwca 2011, 18:59
Z innej beczki...
Sąd wydał dzisiaj wyrok w sprawie żołnierzy z 18 bpd.
PieSki onetowe już zaczęły szczekać, ale oficjalne źródła milczą.
Tylko Ziętkiewicz w tonie nad wyraz łagodnym i oględnym:
grzegorz-zietkiewicz.salon24.p l/.../
Czyżby oficjele nie chcieli się wychylać przed Prezesem? Rozsądnie!
.
Salon24 dostrzegł natomiast brak poszanowania duetu Wojewódzki-Figurski dla poprawności politycznej:
rybitzky.salon24.pl/.../
W czym problem? Przecież to forum też political correctness gardzi. Problem to brak żartów o GW, p. Bartoszewskim i Żydach w Auschwitz.
Trzeba wprowadzić parytet?. A może nie o to chodzi, może problem w tym, że tykać nie wolno pisowsko-moherowych świętości, bo to bluźnierstwo?
 
 
unregistered
#18 unregistered
1 czerwca 2011, 19:41
@Rumburak: ja nie mam już zapału żeby zbierać kolejne dowody na to, że polacy w znacznej części są idiotami i dlatego psychiatryka24 od blisko 2 lat omijam szerokim łukiem. Ostatnie wyniki wyborów wskazują, że ta opcja jest na szczęście w mniejszości.
 
 
unregistered
#19 unregistered
1 czerwca 2011, 19:54
A wracając do Nangar Khel: chyba się zaczną dobierać do doopy Macierence.
Szkoda że tak późno. I szkoda, że przez 22 lata obecności tego osobnika w polityce, NIKT nie odważył się zrobić mu profesjonalnych badań psychiatrycznych.
Najlepiej w USA.
 
 
Belfer
#20 Belfer
1 czerwca 2011, 20:02
Jeśli chodzi o sprawę Nangar Khel, to chyba zaczęła się pod koniec rządów PiS. Zatem powstaje pytanie, kto zawinił, jeśli zawinił.
Ciekawe wydaje się natychmiastowe mianowanie "kolegą Tuska" przygłupa Wojewódzkiego, natychmiast, gdy to politycznie pasuje.
@unregistered :
Co z tym Sekielskim? Widzę co robi i domyślam się, ze te przekręty z Chińczykami to są pokazywane "na życzenie" . Piszesz, ze on wyleciał z tvn24. Kiedy, za co? Nic o tym nie wiem.
 
 
unregistered
#21 unregistered
1 czerwca 2011, 20:32
Za pielęgniarkę której nie było, a jedna PO pokazała kwity, że istniała. No wiesz co Belfer... wstydź się - najważniejszy dziennikarski 'przekręt' ub. roku a ty nic nie wiesz?
 
 
Belfer
#22 Belfer
1 czerwca 2011, 22:52
No pamiętam tę wpadkę, choć trudno nazwać to wpadką. Raczej było to działanie w złej wierze. Ale nic mi nie było wiadomo, że wyleciał. Miałem wrażenie, że tylko go trochę schowali na jakiś czas.
 
 
Tadeo
#23 Tadeo
3 czerwca 2011, 10:49
@ Rumburak

"Chochlik, Gustaw ciut się zagalopowaliście…
ale i tak szkoda, że tatuś zwierza nie był ostrożniejszy :p"

Chyba to była watykańska ruletka...
 

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze