Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - sierpień II / 2018

  • Kategoria: Polityka
  • Taurus
10 sierpnia. Pogrzeb generała Zbigniewa Ścibor-Rylskiego, wielkiego człowieka i bohatera. Przeżył 101 lat. Nie było na pogrzebie ani prezydenta, ani premiera, ani ministra MON, ani delegacji tych organów. Widać z tego, że nie był to człowiek zasłużony dla PiS-u. Oni być nie mogli i już! Duda przygotowywał się w tym czasie do wyjazdu na liczenie kangurów w Australii, Błaszczak – do odbicia Westerplatte z rąk Adamowicza a Krzywousty gdzieś się zapodział, nawet Mazurek nie wiedziała gdzie.      TVPis pogrzebu nie transmitowała. Przypominała w tym czasie przesłuchanie syna Tuska przez Wasserman. Po co transmisja? Przecież w latach czterdziestych ubiegłego wieku, według PiS, walczyli jedynie wyklęci a Niemców z Polski wygoniła Inka z Burym. AK nie było, bo chowało się w podziemiu, zaś generał – według IPN - kolaborował.

11 sierpnia. Komunikat rzecznika Episkopatu dotyczący przyjętej przez Sejm i Senat ustawy, zmieniającej ordynację wyborczą do Europarlamentu, którą Duda zamierza zawetować jest, zdaniem komentatorów, ostrzeżeniem skierowanym przez KEP w stronę PiS, żeby nie próbował wprowadzić tego typu szachrajstw w przyszłorocznych wyborach do naszego Parlamentu.

12 sierpnia. W Berlinie zakończyły się Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy. Polacy zajęli w nich drugie miejsce w klasyfikacji medalowej (7 złotych, 4 srebrne, 1 brązowy) i trzecie miejsce w klasyfikacji punktowej. Brawo!

13 sierpnia. GW przypomniała niedokończone śledztwo w sprawie wypadku drogowego Be Szydło w Częstochowie przed rokiem. Krakowska prokuratura nadal obciąża winą za ten wypadek Sebastiana K., kierowcę Seicento, chociaż wszyscy wiedzą, że było inaczej, że „kolumna” nie używała sygnałów dźwiękowych i jechała w rozproszeniu a więc de facto kolumną uprzywilejowaną w ruchu drogowym nie była. Mimo to wyprzedzała na podwójnej ciągłej oraz na skrzyżowaniu i zdecydowanie przekroczyła dopuszczalną w tych warunkach prędkość ruchu.
     Koszty tej stłuczki są niebagatelne, bo to 200 tysięcy za luksusowe Audi i pewnie 200 lub 300 tysięcy za roczne śledztwo oraz liczne przesłuchania i ekspertyzy, w tym zagraniczne. Są jednak również wysokie koszty niematerialne. To utrata zaufania do policji i służb mundurowych, których przedstawiciele składają fałszywe zeznania, wspólnie i w porozumieniu a może na rozkaz (borowcy).

Duda, zwany prezydentem, spotkał się dzisiaj z przedstawicielami małych partii politycznych, które optują za zawetowaniem ustawy, wprowadzającej zmiany w ordynacji wyborczej do euro -parlamentu. Od jakiegoś czasu wiadomo, że Duda tą ustawę zawetuje a wszystko, co się teraz wokół tego dzieje, cała ta celebra, to zwykła ustawka. Również Episkopat wypowiedział się „odważnie” za wetem. Komentatorzy uważają, że PiS się połapał, iż uczynił błąd, bo ta nowelizacja wymusiłaby powstaje jednolitego bloku antypisowskiego, z PO na czele, a więc pewną przegraną w wyborach. Poza tym, wywołałaby ona sprzeciw UE z uwagi na podniesienie progu frekwencji w poszczególnych okręgach wyborczych nawet do 20% a więc zniszczenie reprezentatywności społecznej.

14 sierpnia. KE poinformowała, że przeszła do kolejnego etapu postępowania wobec Polski w związku z naruszaniem przez nią praworządności. Rząd ma miesiąc (do 14 września) na dostosowanie się do jej zaleceń. Jeżeli tego nie zrobi, sprawa może trafić do TSUE. KE podtrzymuje stanowisko, że ustawa o SN jest niezgodna z prawem unijnym, ponieważ podważa zasadę niezawisłości sędziowskiej, w tym nieusuwalności sędziów.
     Strasznie długotrwała i męcząca jest procedura zastosowana przez KE wobec Polski. Trudno już zliczyć ilość pism, odpowiedzi, zastrzeżeń, wyjaśnień, ……  w tej sprawie. Myślę, że TSUE szybciej zajmie się tematem w związku z zapytaniem naszego SN, niż w związku ze skargami KE a jej procedowanie zaczyna zakrawać na śmieszność.

Katastrofa budowlana koło Genui! Zawalił się wiadukt autostrady A-10 na długości około 100 metrów. Potężne ilości betonu i stali spadły 90 metrów w dół a wraz z nimi ponad 30 samochodów osobowych i kilka tirów. Liczbę ofiar śmiertelnych szacuje się na kilkadziesiąt, podobnie jak liczbę osób rannych.

15 sierpnia. W Warszawie defilada wojskowa nazywana „Wielką”. Część piesza (pierwsza) i rekonstrukcyjna (czwarta) wyglądały interesująco, jak zwykle, natomiast część drugą (lotniczą) i trzecią (zmotoryzowaną i pancerną) można było sobie odpuścić, ponieważ nie było co pokazać z wyjątkiem F-16 i Rosomaków, które się już dawno opatrzyły. Największy zachwyt komentatorów TVP wzbudziły czołgi Leopard, których chyba ponad 100 sprzedali nam kiedyś Niemcy po cenie złomu. Czekałem w napięciu, czy nie przedefilują jakieś kombajny Bizon wyposażone w działka 150 mm. Po takiej defiladzie, szumnie reklamowanej, dla której na tydzień chyba zamknięto Warszawiakom Wisłostradę, nasuwa się uparcie jedno pytanie – gdzie idą owe 2 procent budżetu odliczane na siły zbrojne? Przecież to – każdego roku – około 40 miliardów złotych! Jak można być dumnym widząc przelatujące Mi-2, które wprowadzono do służby w roku 1965, czy przedpotopowa Iskry? Rosomaki, produkowane obecnie w Polsce (licencja od Finów), są jedynie na wyposażeniu jednostek elitarnych a pozostałe jednostki używają Bojowych Wozów Piechoty (BWP-1) z lat siedemdziesiątych, których nasza armia ma na stanie 1200. Jak można być dumnym z tego, że armia używa nadal hełmów stalowych WZ-67 (liczba oznacza rok produkcji), wielokrotnie piaskowanych i malowanych, żeby lepiej wyglądały? Jak można być dumnym z tego, że piechota używa głównie karabinków BERYL, czyli Kałasznikowów AKMS w wersji sprzed siedemdziesięciu lat, dostosowanych jedynie do amunicji NATO? A gdyby Wisłą dało się dopłynąć naszym okrętom do Warszawy to co by tam dopłynęło, skoro dwa najnowsze z nich to fregaty kupione 18 lat temu od Amerykanów za przysłowiowego dolara? Teraz, podobno, mamy kupić kolejny złom od Australii. Na paradę wyjechał więc głównie sprzęt muzealny a z polskiej armii robi się złomowisko. Ciemny lud, czytaj gawiedź, najwyraźniej to kupuje.
     Na otarcie łez Amerykanie zrobili nam niespodziankę i wstawili do defilującej kolumny kilka swoich czołgów Abrams a po niebie przeleciały cztery ich myśliwce F-22.

16 sierpnia. Duda, zwany prezydentem, zawetował pisowską ustawę o zmianie ordynacji wyborczej do PE. Ponieważ było to oczekiwane, traktowane jak ustawka i od dość dawna wiadome, nie wywołało jakichś ciekawszych komentarzy. Jutro Jędrek leci zaś do Australii, wraz z liczną delegacją. Prześmiewcy twierdzą, że leci liczyć kangury, w rzeczywistości chodzi podobno o dogadanie kupna jakiegoś kolejnego, pływającego jeszcze złomu dla naszej marynarki, który to złom jest przez Australijczyków wycofywany już z eksploatacji z obawy przed zatonięciem. Znawcy tematu twierdzą, że ewentualne zatonięcie tego czegoś na Bałtyku nie będzie szczególnie groźne, z uwagi na płytkość owego akwenu – zawsze można to wydobyć, opiaskować i pomalować, podobnie jak stalowe hełmy.

17 sierpnia. Europejska Sieć Rad Sądownictwa (ENCJ), zrzeszająca niezależne rady sądownictwa krajów UE, chce zawiesić nasz KRS w prawach swojego członka, ponieważ „nie spełnia on wymogu niezależności od władzy”. Decyzja w tej sprawie może zapaść już 17 września, na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu ENCJ w Bukareszcie.

Komentarze  

 
Haji
#41 Haji
24 sierpnia 2018, 17:49
Kandydat Jaki mówi po angielsku. Przynajmniej tak mu się wydaje:
www.youtube.com/.../
jprdl
Zacytuj
 
 
Haji
#42 Haji
25 sierpnia 2018, 14:28
Ot efekty deformy edukacji:
oko.press/.../
Siódmoklasiści są przeciążeni i nie dają rady.
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
#43 wujek_manfred
25 sierpnia 2018, 19:25
Nekromanci są wśród nas.
wiadomosci.onet.pl/.../722r0wf
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
#44 wujek_manfred
25 sierpnia 2018, 19:42
Skoro mówimy o serialu (mowa oczywiście o "wystarczy nie kraść"), to trudno nie mówić o telewizji.
businessinsider.com.pl/.../...
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #45 Taurus
25 sierpnia 2018, 20:07
Cytat:
Kandydat Jaki mówi po angielsku. Przynajmniej tak mu się wydaje:
Cytat:
Siódmoklasiści są przeciążeni i nie dają rady.
Przypuszczam, że średni poziom angielskiego u siedmioklasistów jest wyższy, niż u tego kmiota.
Zacytuj
 
 
Haji
#46 Haji
26 sierpnia 2018, 15:03
Wczorajszy dzień przyniósł wymianę ciosów między PO a PiS. Rządzący odpierali zarzuty, że dali swoim miliony obracając hasło opozycji w kontrargument, że PiS “zabrał miliony złodziejom i dał je dzieciom”. Problem w tym, że choć cała armia internetowych trolli rządzących stara się jak może podtrzymać ten przekaz dnia, to dziś na jaw wyszły oburzające doniesienia, pokazujące że PiS nie tylko wziął miliony, ale na dodatek zabrał je nie złodziejom, ale najsłabszym – kobietom i dzieciom, które padły ofiarą przestępstw.

Oko.press ujawniło bowiem szokujący proceder, jaki ma miejsce w resorcie sprawiedliwości pod rządami Zbigniewa Ziobry. Media wprawdzie opisywały już wcześniej, że rządzący zmienili regulacje prawne dotyczący wydatkowania środków z Funduszu Sprawiedliwości, jednak teraz wiemy, kto na tym zarobił i że nie był to tylko Tadeusz Rydzyk.
crowdmedia.pl/.../
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #47 Taurus
26 sierpnia 2018, 17:01
Cytat:
Oko.press ujawniło bowiem szokujący proceder, jaki ma miejsce w resorcie sprawiedliwości pod rządami Zbigniewa Ziobry.
PP ci to wszystko wytłumaczy dogłębnie, Haji. W tym tłumaczeniu nie odniesie się, co prawda, do meritum, napisze jednak coś w stylu "a PO przez osiem lat ...." albo o Ameryce, gdzie murzynów biją, bo wszystkie pisiaki to jedna rodzina i zachowują się bardzo podobnie.
Zacytuj
 
 
Haji
#48 Haji
27 sierpnia 2018, 07:50
Prokurator od tortur idzie do Sądu Najwyższego. Adam Roch kazał przesłuchiwać ciężarną na sali porodowej
wyborcza.pl/.../
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #49 prezes pan
27 sierpnia 2018, 08:38
Ręka boli od minusów.
oko.press, crowmedia, businessinsider,
Media internetowe, które urabiają was, jak gówno w betoniarce.
Szkoda czasu to komentować.
Proponuję prześledzić kto to prowadzi, kto zarządza. Ciekawie to wygląda.
Ja mając tę wiedzę mogę tylko kiwać głową z politowaniem i wstawiać minusy.
Szkoda tylko, że merytorycznie nie można pogadać. "naszepanstwo.pl" schodzi na psy.
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #50 Taurus
27 sierpnia 2018, 10:10
Cytat:
Ja mając tę wiedzę mogę tylko kiwać głową z politowaniem i wstawiać minusy.
Posłużę się klasykiem - "Złych ambicji masz tyle, że po ich odjęciu więcej treści odnajdę w suchej farby zdjęciu".
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #51 Taurus
27 sierpnia 2018, 10:37
Pojawiła się informacja, że TSUE, mimo trwających wakacji, rozpoczął procedowanie związane z zapytaniami skierowanymi do niego przez nasz SN, w sprawie zmian wprowadzanych ustawą, dotyczących tej Instytucji. Zaczął się więc pewnego rodzaju wyścig między PiS i TSUE. Gowin wypowiedział się właśnie, że rząd może zignorować orzeczenie TSUE, czym mocno podgrzał atmosferę i zdradził równocześnie, jakiej treści orzeczenia się PiS spodziewa. Jeżeli rząd rzeczywiście odrzuciłby orzeczenie TSUE, to tym samym odrzuciłby traktaty i postawił nas poza UE. Myślę, że jednak pisiory nie są aż takie odważne, żeby wywołać w kraju rewolucję, bo to by oznaczało ich sromotny koniec.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #52 prezes pan
27 sierpnia 2018, 13:28
Cytat:
Pojawiła się informacja, że TSUE, mimo trwających wakacji, rozpoczął procedowanie związane z zapytaniami skierowanymi do niego przez nasz SN, w sprawie zmian wprowadzanych ustawą, dotyczących tej Instytucji.
Wygląda to na kulminacyjny punkt walki, zapewne to ostania runda. SN jak bokser słaniający się na nogach bije na oślep tracąc powagę. Sędzia (TSUE) przekupiony, tylko jak logicznie uzasadni rację SN.

Występowanie SN we własnej sprawie to naruszanie fundamentów prawa od czasów starożytnego Rzymu. Już wtedy panowała zasada "nikt nie może być sędzią we własnej sprawie". Tymczasem SN napisał pozew, odpowiedź na pozew, wniosek o zabezpieczenie i jeszcze rozstrzygnął ten wniosek, udzielając samemu sobie zabezpieczenia.
Tego się po prostu nie da obronić.

Jeżeli TSUE dopuści się precedensu i usankcjonuje zawieszenie prawa przez Sąd Najwyższy, to nasz rząd zapewne nie będzie miał innego wyjścia jak zignorować to orzeczenie, jako sprzeczne z traktatem lizbońskim oraz z całym duchem integracji europejskiej.
Zacytuj
 
 
Haji
#53 Haji
27 sierpnia 2018, 14:54
Kolejne kadry pisowskie. Przed Państwem Stanisław "daj ciumka" Piotrowicz:
oko.press/.../
Zacytuj
 
 
Haji
#54 Haji
27 sierpnia 2018, 15:19
Wbrew nadziejom pisowców świat patrzy i słucha uważnie:
politico.eu/.../...
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #55 Taurus
27 sierpnia 2018, 16:37
Cytat:
Jeżeli TSUE dopuści się precedensu i usankcjonuje zawieszenie prawa przez Sąd Najwyższy, to nasz rząd zapewne nie będzie miał innego wyjścia jak zignorować to orzeczenie, jako sprzeczne z traktatem lizbońskim oraz z całym duchem integracji europejskiej.
Masz wątpliwości? - Ja nie mam.

Cytat:
Wygląda to na kulminacyjny punkt walki, zapewne to ostania runda.
Chciałbyś, ale to z pewnością nie jest ostatnia runda. Ostatnie rundy będą po odsunięciu PiS-u od władzy, które przecież kiedyś nastąpi.
Zacytuj
 
 
Haji
#56 Haji
29 sierpnia 2018, 12:49
O i pięknie widać po co była ustawa DEWELOPER +:
trojmiasto.wyborcza.pl/.../...
Pamiętacie rozpętaną przez pis "aferę policką"? Nic z niej nie zostaje. Raz za razem upadają kolejne oskarżenia.
szczecin.wyborcza.pl/.../...
Zacytuj
 
 
Haji
#57 Haji
29 sierpnia 2018, 13:39
Ojej, pis znowu pokazuje, że są komunistami pełną gębą:
next.gazeta.pl/.../...
Specjalne zniżki dla związkowców i ich rodzin od Lotosu. A kto za to zapłaci? My.
Ciekawe, czy zapłacą od tego podatek, to w końcu dochód.
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #58 Taurus
30 sierpnia 2018, 08:37
Podczas obchodów 30 rocznicy strajków Solidarności z 1988 roku miała być w Stoczni Gdańskiej odsłonięta tablica, upamiętniająca udział braci Kaczyńskich w tych wydarzeniach. Nie dojdzie do tego, niestety, ponieważ nie dał na to zgody Jarosław. Nie dał zgody, gdyż w tej sprawie rozpętała się medialna burza, jako że czołowi uczestnicy tamtych wydarzeń twierdzą, iż udziału w nich Kaczorów po prostu nie pamiętają. Mój Boże, czy żeby brać udział to trzeba być? – Może akurat w pobliżu przechodził albo przejeżdżał, to nie wystarczy? Czy Jarosław bierze osobisty udział we wszystkich wydarzeniach którymi obecnie, na co dzień zarządza? – No właśnie! Widać z tego wszystkiego, że bareizm nadal ma się dobrze, chociaż Barei już nie ma.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #59 prezes pan
30 sierpnia 2018, 09:26
Cytat:
Specjalne zniżki dla związkowców i ich rodzin od Lotosu. A kto za to zapłaci?
Nie rozumiem w czym problem.
Tak jest w całym kapitalistycznym świecie. Pracownicy danej firmy korzystają w pierwszej kolejności z produktów tej firmy.
Jedynie za komuny było inaczej (pracowałem 5 lat w CPN i nie pamiętam, żebym miał zniżkę na paliwo). Haji tego nie wie, dlatego pierd.li bez sensu.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #60 prezes pan
30 sierpnia 2018, 09:33
Cytat:
Podczas obchodów 30 rocznicy strajków Solidarności z 1988 roku miała być w Stoczni Gdańskiej odsłonięta tablica, upamiętniająca udział braci Kaczyńskich w tych wydarzeniach. Nie dojdzie do tego, niestety, ponieważ nie dał na to zgody Jarosław.
Przecież strajki w 1988 odbyły się z inicjatywy PZPR i SB, a przewodniczył im agent Bolek. Dlaczego Jarosław miałby się zgodzić na firmowanie jego nazwiska.
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #61 Taurus
30 sierpnia 2018, 10:00
Cytat:
Przecież strajki w 1988 odbyły się z inicjatywy PZPR i SB, a przewodniczył im agent Bolek. Dlaczego Jarosław miałby się zgodzić na firmowanie jego nazwiska.
Będę cię grillował klasykami: "Złodziej o kradzież oskarża a nierządnica o nierząd. Bodajby pamiętali, że wszystkich swą miarą mierzą"
Zacytuj
 
 
Haji
#62 Haji
30 sierpnia 2018, 11:27
Jak już kłamiesz FB, to nie kłam głupio.
Zniżki dostali związkowcy oraz ich rodziny. Czy zapłacą podatek od tego dodatku?
A tu pisowska ośmiornica w Radomiu:
wyborcza.pl/.../
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #63 prezes pan
30 sierpnia 2018, 12:06
Cytat:
Zniżki dostali związkowcy oraz ich rodziny. Czy zapłacą podatek od tego dodatku?
Co za głupota.
Jak zapłacić podatek od zniżki?
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
#64 wujek_manfred
31 sierpnia 2018, 07:01
Tak jak każdy inny podatek - gotówką lub przelewem.
Chyba ze pan związkowiec jest równocześnie przedsiębiorcą zatrudniającym pracowników na śmieciówkach - wtedy zostaje mu tylko przelew.

Niby prezes, a nie wie nawet jak się podatki płaci. No ale jak ktoś PIT od CIT nie odróżnia, a stawki VAT widzi w ustawie budżetowej, to nie dziwota.
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
#65 wujek_manfred
31 sierpnia 2018, 08:09
Czas utorować drogę tezie, że Ziemia jest płaska:
wiadomosci.onet.pl/.../bzk09rj
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #66 prezes pan
31 sierpnia 2018, 09:18
Cytat:
Niby prezes, a nie wie nawet jak się podatki płaci.
Dla panów z PZPR i SB wszystko jest możliwe.
Pewnie zrobili by tak.
Sprawdzali aktualną cenę paliwa, później uwzględniali zniżkę.
Czyli np. cena za litr 5 zł, zniżka 10%. Czyli 50gr korzyści i naliczyć od tego podatek 18%.
Jak to przeprowadzić w praktyce. Specjalny program komputerowy, który by obliczał ile zyskał
poszczególny związkowiec. Np przez miesiąc kupując na różnych stacjach biorąc cęnę paliwa w danym dniu zakupu i ile na tym zarobił.
Teraz mądraliński pan z PZPR i SB niech mi wskaże miejsce w deklaracji PIT 11 lub PIT 8C gdzie ten dochód należy uwzględnić.
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
#67 wujek_manfred
31 sierpnia 2018, 10:13
Nie wiem do kogo piszesz, ale nikt tu za ciebie formularzy wypełniał nie będzie. Jesteś prezesem, to zapierdalaj - albo zleć to księgowej.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #68 prezes pan
31 sierpnia 2018, 10:17
Cytat:
Jesteś prezesem
To prawda, jestem Prezesem. Mam wiedzę i posłuch.
Od zapierdalania są tacy jak ty.
Zacytuj
 
 
Haji
#69 Haji
31 sierpnia 2018, 14:35
Ojej FB, ale ci się jad ulał. Jeśli ciągle musisz powtarzać, że jesteś prezesem, kimś ważnym, to nim nie jesteś. Proste.
Podatek może być naliczony w formie np.: ryczałtu.

Pis nadal łapczywie zagarnia. Ale przecież im się "należy":
crowdmedia.pl/.../
Miała być skromność, jest bizancjum.
Zacytuj