Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - sierpień I / 2018

1 sierpnia. Kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. O 17.00, godzinie W, tradycyjnie zawyją syreny i zatrzyma się ruch uliczny. Kolejny raz pochylimy głowy przed bohaterami tego wydarzenia i przed jego ofiarami, niezależnie od swoich, osobistych poglądów na to, czy wywołanie powstania było dziejową koniecznością, czy też zrywem nieprzemyślanym, dla niektórych nawet zbrodniczym. Cześć i chwała naszym przodkom poległym i rannym w czasie Powstania! Wieczna hańba tym, którzy z rozmysłem spowodowali jego upadek, masowe morderstwa i totalne zniszczenie bohaterskiego miasta!

2 sierpnia. Sąd Najwyższy w składzie siedmioosobowym wydał orzeczenie, które zawiesza stosowanie niektórych przepisów dotyczących zasad przechodzenia sędziów na emeryturę. Jednocześnie zwrócił się on do TSUE w Luksemburgu z pytaniami, czy przepisy te są zgodne z prawem unijnym. Wydaje się, że SN zaskoczył swoim wyrokiem PiS, który uważał sprawę reformy SN za już odfajkowaną. Kancelaria prezydencka wydała oświadczenie, że „decyzja SN została wydana bez prawidłowej podstawy prawnej i nie powoduje skutków wobec Prezydenta RP ani jakiegokolwiek innego organu.” Cóż … pożyjemy, zobaczymy.

Ministerstwo Finansów informuje, że w czerwcu dodatnie dla nas saldo rozliczeń netto z UE przekroczyło 100 miliardów euro. Wpłaciliśmy do Unii 49,3 miliardów a uzyskaliśmy z jej budżetu 150,2 miliardów euro.

Komendant lubuskiej Straży Pożarnej nie zgodził się na polewanie wodą uczestników festiwalu Pol’and’Rock (byłego Woodstock), ponieważ uznał, że wjeżdżanie wozu strażackiego w tłum ludzi jest niebezpieczne. Dotąd, co prawda, niebezpiecznym nie było i przyjęło się już jako tradycja festiwalowa, jednak w tym roku jest. Co zrobił Owsiak? – Poprosił o tą usługę strażaków z Berlina a ci to chętnie zrobili, wzbudzając ogromny aplauz uczestników festiwalu. Brawo Owsiak! Tak to jest, gdy nienawiść polityczna pada ludziom na mózgi. Nie są od niej wolne, jak widać, nawet mózgi oficerów strażaków, chociaż straż pożarna jest – generalnie – służbą najbardziej solidną, najpełniej spełniającą swoje posłannictwo.

3 sierpnia. Ministrowie Dudy, zwanego prezydentem, dali głos w sprawie ostatniego Orzeczenia SN. Głównym oratorem była męska odmiana muchy – gdzie się znowu zapodziała packa (?) – „mądrzejszy” chyba jeszcze od samego Jędrzeja. Co teraz zrobi Duda? Powinien chyba natychmiast kazać się zamknąć, żeby już się liczyło na poczet przyszłej kary a do tego samo - ułaskawić i podpisać ustawę, że SN nie może tego zakwestionować.
     Jestem ciekaw, kto z wyborców PiS  przypuszczał, że będzie to ugrupowanie (w praktyce) mentalnie bolszewickie i anarchistyczne?
     Przez cały wczorajszy dzień TVPis Info roztrząsał ten temat na prawo i lewo, korzystając z dobrze znanych, sprzyjających PiS-owi, gadających głów.
    Środki zabezpieczające, które w swoim Orzeczeniu zastosował SN wynikają z podpisanych przez Polskę zasad traktatowych z Maastricht. Są one wymagane prawem unijnym a nie są przewidziane w naszym prawie krajowym. Kierując zapytania do TSUE Sąd Najwyższy Rzeczypospolitej musiał więc te środki zabezpieczające zastosować. W innym przypadku sterowany przez „wodza” Piotrowicz zdążyłby uchwalić, przed wydaniem wyroku przez TS, dowolne zmiany w ustawach, nawet takie, które by kwestionowały prawidłowość podpisu pod Traktatem z Maastricht albo powołały „Trybunał Sprawiedliwości dla miasta Warszawy”.
     Wydaje się, że „magistry” w rodzaju Ziobry, Przyłębskiej, Plebiak czy Muchy nie dają rady w pojedynku z kompetentnymi sędziami i prawnikami SN, obdarzonymi wysoką kulturą prawną i osobistą.

„Przestępcy z KOD-u” przekroczyli wszelkie granice przyzwoitości i ubrali kilkadziesiąt pomników w całej Polsce w jakieś koszule, typu baner, z napisem KONSTYTUCJA. Nie oszczędzili niczego. Ubrano w napis zarówno Lecha, jak i smoka wawelskiego, czy pomnik żaby w Olsztynie. Akcja, o zgrozo, podobno się rozszerza i przyjmuje postać epidemii. Biedne służby policyjne – nie tylko muszą pilnować powagi Sejmu ale również – niepoważnie - rozbierać pomniki. Jedni mają więc happening a inni dodatkową robotę i to ciężką, bo włażenie w policyjnych buciorach na pomniki łatwą sprawą wszak nie jest. Psia służba, psia mać! A w parku praskim owi „funkcjonariusze” musieli ująć kozę, która podobno właziła na pochyłe drzewo i nielegalnie „kosiła” trawę w czasie, gdy jej właściciel, pan Artur, udał się był do dentysty. W informacji nie napisano, czy ową kozę zamknięto do „kozy”, choćby w ramach aresztu tymczasowego jak „przestępców z PO”.
     Czy koszulka z napisem KONSTYTUCJA, nałożona na pomnik może go obrazić lub zbezcześcić? Czy nałożenie takich koszulek na pomniki Lecha, które przecież nie są szczytem artyzmu, obniża ich walor czy go  podnosi? Czy drobne upuszczenie powietrza z niemiłosiernie nadmuchanych przez PiS balonów nie wychodzi im na dobre?

5 sierpnia. W Kostrzynie zakończył się Pol’and’Rock - Festiwal. Wzięło w nim udział ponad pół miliona uczestników. Relacje uczestników są pełne zachwytu. Brawo Owsiak i jego Orkiestra!
6 sierpnia. Mijają trzy lata rządów Dudy, zwanego prezydentem. Człowieka, który zgodził się na zniszczenie ustroju naszego państwa i w tym dziele szczerze  współpracował z „wodzem”, czyli Kaczorem. Człowieka, który wielokrotnie złamał Konstytucję, na którą przysięgał obejmując urząd i której powinien być obrońcą. Osobnika, któremu w przyszłości grozi – niewątpliwie - Trybunał Stanu.

6 sierpnia.Pojawiają się informacje, że TSUE nie tylko rozpatrzy zapytania SN, uznając tym samym prawidłowość złożenia zapytań wraz z zabezpieczeniem, ale również o tym, że zrobi to w trybie przyspieszonym. Od dwóch dni media pisowskie wręcz szaleją, żeby opluć SN za jego Decyzję, nie ma to jednak, jak widać, wpływu na TSUE.
     Na nic inwigilacja opozycji, tajne służby i policyjni szpicle, uniewinnienie Kamińskiego i Wąsika, brak zaprzysiężenia prawidłowo wybranych sędziów TK a zaprzysiężenie dublerów i niezgodny z prawem wybór Przyłębskiej, na nic demolka TK i zawłaszczenie KRS-u, ……  Skierowanie zapytań przez SN do TSUE to poziom z innej planety, nieosiągalny dla pisowskich magistrów prawa, to wielki STOP dla pisowskiej demolki systemu sprawiedliwości w Polsce.
     Oglądam dzisiaj z zainteresowaniem TVPis Info. Wyraźnie zmieniają ton, wyraźnie powiało strachem. Coraz więcej apeli o pojednanie, o wyciągnięcie ręki, o konieczności znacznego pojednania z opozycją i z organami UE. A jeszcze tak niedawno Kaczor, którego klan wywodzi się ze wsi gdzieś pod Odessą, człowiek z mentalnością typowego homo sovieticusa mówił, że bez przejęcia przez PiS Sądu Najwyższego bezwartościowym okaże się wszystko to, co do tej pory zrobiono (czytaj zdemolowano) w wymiarze sprawiedliwości. Co Kaczorek może jeszcze zrobić? – Zobaczymy!

9 sierpnia. Kłótnia między Adamowiczem, prezydentem Gdańska i Błaszczakiem o rolę wojska w czasie obchodów rocznicy 1 września na Westerplatte. Adamowicz nie ma nic przeciwko obecności wojska na tych obchodach ale nie życzy sobie wojskowej celebry, ponieważ MON "zrobił go rok temu w konia" w czasie apelu, nie dopuszczając harcerzy do współcelebrowania, co od dawna było tradycją. Teraz mamy wzajemne oskarżenia o niemiecką kolumnę, narodową zdradę i Bóg wie o co jeszcze. Panie Błaszczak! Te obchody organizuje miasto, ma prawo zrobić to na swój sposób i nie musi słuchać pana generałów ani odprawiać apelu smoleńskiego. Czy to tak trudno zrozumieć?

Komentarze  

 
prezes pan
-2 [2] #1 prezes pan
10 sierpnia 2018, 07:11
Cytat:
Sąd Najwyższy w składzie siedmioosobowym wydał orzeczenie, które zawiesza stosowanie niektórych przepisów dotyczących zasad przechodzenia sędziów na emeryturę. Jednocześnie zwrócił się on do TSUE w Luksemburgu z pytaniami, czy przepisy te są zgodne z prawem unijnym.
Sąd Najwyższy upadł jak tylko można było najniżej; Stoczył się do rynsztoka.
Działania SN są są działaniami bezprawnymi i jest to bardzo niebezpieczne dla obywateli.
SN - który jest od przestrzegania prawa i orzekania, działania na podstawie prawa i rozstrzygania sporów w oparciu o prawo - wymyślił instytucję, której nie ma w prawie.
Sąd powinien działać na podstawie prawa. Skoro nie ma instytucji zawieszenia, to na podstawie czego Sąd Najwyższy zawiesza prawo w Polsce?
Nawet Trybunał Konstytucyjny nie ma prawa do zawieszania ustaw. TK może powiedzieć, że przepis jest niezgodny z konstytucją, ale nie może powiedzieć, że jakieś prawo w Polsce nie obowiązuje. W tym momencie to jest sędziokracja. To sędziowskie szambo, łatwo dałoby się posprzątać wyborami powszechnymi sędziów. np. co 5 lat. Jeśli sędzia nie przejdzie wyborczej weryfikacji – won z zawodu na 5 lat. Tak trudno to przeprowadzić? Przy okazji byłoby wesoło oglądać szopkę przy próbie zmiany odpowiedniego artykułu konstytucji (nieusuwalność sędziów).

Trzeba stanowczo zakończyć ten cyrk zwany "Sadem Najwyższym", który (jak to cyrk) składa się głównie z błaznów i szympansów. Rozgonić ich na 4 wiatry (wszyscy WON), emerytury zrównać z ubeckimi i stworzyć wszystko od nowa.
To co wyczynia nadzwyczajna kasta jest haniebne i niegodne. Sędziowie, którzy zamiast przestrzegać prawa, to prawo łamią w imię obrony własnych nienależnie, nabytych przywilejów i w podzięce osłaniają interesy swoich patronów. W państwie prawa jest tylko jedno jedyne rozwiązanie. Zakuć w kajdanki i wykluczyć dożywotnio z zawodu że wszystkimi skutkami prawnymi i karnymi, łącznie z odebraniem uprawnień emerytalnych przewidzianych dla tej grupy społecznej. Nie można pozwolić ludziom niegodnym sprawować urzędów, których powinna obowiązywać zasada krystalicznej uczciwości, kultury osobistej, apolityczności, przyzwoitości i rzetelności. To co czynią w kraju to nic innego jak obrona tego by było, jak dawniej, czyli kompletna bezkarność za haniebnie wydawane wyroki nie mające nic wspólnego z sprawiedliwym osądzaniem, pijaństwem, zaborem cudzego mienia, pospolitymi kradzieżami, biesiadami z gangsterami, dziką reprywatyzacją i notariuszami poświadczającymi fikcję.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #2 prezes pan
10 sierpnia 2018, 07:26
Cytat:
Ministerstwo Finansów informuje, że w czerwcu dodatnie dla nas saldo rozliczeń netto z UE przekroczyło 100 miliardów euro. Wpłaciliśmy do Unii 49,3 miliardów a uzyskaliśmy z jej budżetu 150,2 miliardów euro.
Proste saldo składek i środków uzyskanych nie daje całości
obrazu i nie pokazuje wszystkich kosztów.
Nadzieją jest to, że wreszcie skończyło się budowanie najdroższych dróg, mostów i stadionów.
Więc bieżąca nadwyżka zostanie wykorzystana, bo ta za Tuska, przepadła.

Warto również podać za GUS iż:
-polska gospodarka odnotowała rekordowe rozmiary eksportu, który przekroczył po raz pierwszy w historii 200 mld euro.
za NBP
-po raz pierwszy od 1995 roku na tzw. rachunku bieżącym pojawiła się nadwyżka.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #3 prezes pan
10 sierpnia 2018, 07:36
Cytat:
– Poprosił o tą usługę strażaków z Berlina a ci to chętnie zrobili, wzbudzając ogromny aplauz uczestników festiwalu.
Nie poprosił, tylko wynajął wóz strażacki z Berlina, by w upał polewać wodą uczestników Pol’and’Rock Festival. I po prostu za to zapłacił pieniędzmi, które mu zbierały niepełnosprawne dzieci na mrozie.
Owsiak myśli, że on zakupi dla państwowych szpitali parę łóżek, a państwowe instytucje za darmo mu będą dupę chłodzić. Te czasy się skończyły.
Zacytuj
 
 
Haji
#4 Haji
10 sierpnia 2018, 08:46
Łżesz FB. Jka zwykle.
Pis boi się krasnali (i misia uszatka) w koszulkach z napisem konstytucja:
wyborcza.pl/.../
Ta hunta ośmiesza się bardziej niż pzpr (i nie mówię o Polskim Związku Piłki Ręcznej).
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
#5 wujek_manfred
10 sierpnia 2018, 09:36
Jako że tu i ówdzie różnego rodzaju nieuki i ameby umysłowe (nie obrażając ameb) usiłują twierdzić, że środki zabezpieczające stosowane prze SN nie mają podstaw prawnych, pozwolę sobie zacytować kogoś mądrzejszego ode mnie:
Przed wygłaszaniem krytycznych opinii warto także zapoznać się z orzeczeniami Trybunału, które dotyczą tej kwestii. TSUE wypowiedział się co do tego w punktach 21 – 23 wyroku z 19 czerwca 1990 r. (C-213/89 sprawa Factortame), stwierdzając wręcz, że „skuteczność prawa wspólnotowego zostałaby ograniczona, gdyby norma prawa krajowego mogła uniemożliwić sądowi (…) zarządzenie środków tymczasowych” a nawet, że „sądy krajowe zobowiązane są nie zastosować normy prawa krajowego, jeżeli uznają, że stanowi ona jedyną przeszkodę dla zarządzenia przez nie środków tymczasowych” (zob. pkt 21-23). W wyroku z 13 marca 2007 r. (C-432/05 sprawa Unibet) Trybunał orzekł, że zasadę skutecznej ochrony sądowej (…) należy interpretować w ten sposób, że wymaga ona istnienia w porządku prawnym państwa członkowskiego możliwości skorzystania ze środków tymczasowych polegających na zawieszeniu stosowania przepisów krajowych do czasu wydania rozstrzygnięcia w przedmiocie zgodności z prawem wspólnotowym (zob. pt. 2 sentencji orzeczenia).
Zacytuj
 
 
Haji
#6 Haji
10 sierpnia 2018, 09:37
Ziobro dzielnie kroczy ścieżką przetartą przez Feliksa Dzierżyńskiego:
next.gazeta.pl/.../...
Był dekret Bieruta, to będzie dekret Ziobry. I kto tu jest komunistą?
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
#7 wujek_manfred
10 sierpnia 2018, 09:47
Haji napisał:

Był dekret Bieruta, to będzie dekret Ziobry. I kto tu jest komunistą?

No zastanówmy się - mamy partię:
- której nazwa to skrót od "PZPR i SB",
- na której czele stoi resortowe dziecko, któremu pracę załatwił znajomy matki, wiceminister, poseł ZSL
- gdzie ważniejszym funkcjonariuszem jest zasłużony prokurator stanu wojennego
- gdzie ostatnio oficer polityczny ds. wojskowych oskarżył mieszkańców Gdańska o hitleryzm, dzielnie naśladując towarzysza Wiesława który mówił dokładnie to samo gdy w 1970r. wydał zbrodniczy rozkaz aby strzelać do ludzi na ulicach
- która nie obniżyła ubeckiej emerytury wdowie po Kiszczaku
- która promuje znaną z PRL zasadę jednolitej władzy państwowej.

Odpowiedź na powyższe pytanie brzmi........wina Tuska!!!! Nie ważne że bez sensu - ale pasuje do propagandowego przekazu dnia.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #8 prezes pan
10 sierpnia 2018, 10:26
Cytat:
pozwolę sobie zacytować kogoś mądrzejszego ode mnie:
W twojej sytuacji możesz cytować każdego.

Art 734 kpc w ogóle zakazuje SN wydawania zabezpieczeń? Orzeka o nich sąd I instancji.
M.in .dlatego nie masz pojęcia czym piszesz.
prawo.money.pl/.../art-734

Murzyni w Afryce mieli i mają swoje autorytety - rady starszych, szamanów.
Dlatego jak 1000 lat temu biegali z dzidą, tak i teraz biegają z dzidą.

Ty też se weź dzidę i biegaj.
Run, Forrest, Run!
www.youtube.com/.../
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
#9 wujek_manfred
10 sierpnia 2018, 10:52
I znowu się popisałeś wtórnym analfabetyzmem. TSUE - co wyraźnie napisano - orzekł że obowiązkiem sądu jest pominąć przepisy krajowe, które uniemożliwiają zastosowanie środka zabezpieczającego. I SN wprost wskazał, że pominął art. 734 k.p.c. z uwagi na jego sprzeczność z prawem wspólnotowym. SN ma oczywistą rację, a bolszewicy z "PZPR i SB" ze swoimi komunistycznymi bredniami w oczywisty sposób tej racji nie mają - i to nie podlega dyskusji.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #10 prezes pan
10 sierpnia 2018, 11:18
Cytat:
bolszewicy z "PZPR i SB" ze swoimi komunistycznymi bredniami w oczywisty sposób tej racji nie mają
Otóż to, bo ten cały SN razem z tobą to bolszewicy z PZPR i SB.
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
#11 wujek_manfred
10 sierpnia 2018, 11:26
prezes pan napisał:
cały SN razem z tobą

Nie podlizuj się.
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [1] #12 Taurus
10 sierpnia 2018, 19:22
Pogrzeb generała Zbigniewa Ścibor-Rylskiego, wielkiego człowieka i bohatera. Przeżył 101 lat. Nie było na pogrzebie ani prezydenta, ani premiera, ani ministra MON, ani delegacji tych organów. Widać z tego, że nie był to człowiek zasłużony dla PiS-u.
Zacytuj
 
 
Haji
#13 Haji
10 sierpnia 2018, 19:50
Dzięki dwuletniej batalii Pani Igi Kaźmierczyk poznaliśmy listę autorów podstaw programowych. Oto one:
bi.gazeta.pl/.../...

Oho, Stocznia Szczecińska nie jest Stocznią Szczecińską. Kolejny przekręt pisu:
szczecin.wyborcza.pl/.../...
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [1] #14 Taurus
11 sierpnia 2018, 07:42
Komunikat rzecznika Episkopatu dotyczący przyjętej przez Sejm i Senat ustawy, zmieniającej ordynację wyborczą do Europarlamentu, którą Duda zamierza zawetować jest, zdaniem komentatorów, ostrzeżeniem skierowanym przez KEP w stronę PiS, żeby nie próbował wprowadzić tego typu szachrajstw w przyszłorocznych wyborach do naszego Parlamentu.
Zacytuj
 
 
Haji
+1 [1] #15 Haji
11 sierpnia 2018, 15:57
Ojej, czyżby Beata Kempa (która absolutnie nic nie miała wspólnego z tuszowaniem zabójstwa Igora Stachowiaka) była umoczona w Amber Gold?
fakt.pl/.../8pn1smh#slajd-1
crowdmedia.pl/.../
Kolejna pisowska afera.
Zacytuj
 
 
Haji
+1 [1] #16 Haji
11 sierpnia 2018, 19:57
Okazuje się, że gierki w ukrywanie ekspertów MEN są o wiele poważniejsze niż nam się wydawało.
crowdmedia.pl/.../
MEN łże zaskakująco mocno.
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+1 [1] #17 wujek_manfred
13 sierpnia 2018, 09:36
Tam przede wszystkim - zgodnie z przewidywaniami - już są osoby które w ogóle do udziału w pracach się nie przyznają. Ja się zresztą nie dziwię - też z takim gniotem nie chciałbym być kojarzony.

Co do Amber Gold - to już wiadomo od dawna że "PZPR i SB" maczało w tym swoje palce. Szef ULC z nadania dziadosława daje ludkom koncesję, goście finansowani są z pieniędzy SKOKów, sama spółka założona została zresztą też za rządów "PZPR i SB". Teraz wychodzą układy drukarki - zapewne będzie się tłumaczyć że nie wiedziała. Co paradoksalnie może nawet do pewnego stopnia być prawdą - w końcu co ma napisane na dyplomie ukończenia studiów też nie wiedziała.
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [1] #18 Taurus
13 sierpnia 2018, 20:29
GW przypomniała niedokończone śledztwo w sprawie wypadku drogowego Be Szydło w Częstochowie przed rokiem. Krakowska prokuratura nadal obciąża winą za ten wypadek Sebastiana K., kierowcę Seicento, chociaż wszyscy wiedzą, że było inaczej, że „kolumna” nie używała sygnałów dźwiękowych i jechała w rozproszeniu a więc de facto kolumną uprzywilejowaną w ruchu drogowym nie była. Mimo to wyprzedzała na podwójnej ciągłej i zdecydowanie przekroczyła dopuszczalną w tych warunkach prędkość ruchu.
Koszty tej stłuczki są niebagatelne, bo to 200 tysięcy za luksusowe Audi i pewnie 200 lub 300 tysięcy za roczne śledztwo oraz liczne przesłuchania i ekspertyzy, w tym zagraniczne. Są jednak również wysokie koszty niematerialne. To utrata zaufania do policji i służb mundurowych, których przedstawiciele składają fałszywe zeznania, wspólnie i w porozumieniu a może na rozkaz (borowcy).
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+1 [1] #19 wujek_manfred
14 sierpnia 2018, 09:56
Pomimo stania nad przepaścią dokonuje się kolejny wielki krok naprzód w dziele odbudowy Polski Ludowej:
businessinsider.com.pl/.../...
Zacytuj
 
 
Haji
+1 [1] #20 Haji
15 sierpnia 2018, 12:31
wyborcza.pl/.../
Polski rząd brzydko się bawi.
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [2] #21 Taurus
15 sierpnia 2018, 15:40
W Warszawie defilada wojskowa nazywana „Wielką”. Część piesza (pierwsza) i rekonstrukcyjna (czwarta) wyglądały interesująco, jak zwykle, natomiast część drugą (lotniczą) i trzecią (zmotoryzowaną i pancerną) można było sobie odpuścić, ponieważ nie było co pokazać z wyjątkiem F-16 i wozów bojowych, które już się dawno opatrzyły. Największy zachwyt komentatorów TVP wzbudziły czołgi Leopard, których chyba ponad 100 sprzedali nam kiedyś Niemcy po cenie złomu. Czekałem w napięciu, czy nie przedefilują jakieś kombajny Bizon wyposażone w działka 150 mm. Po takiej defiladzie, szumnie reklamowanej, dla której na tydzień chyba zamknięto Warszawiakom Wisłostradę, nasuwa się uparcie jedno pytanie – gdzie idą owe 2 procent budżetu odliczane na siły zbrojne? Przecież to – każdego roku – około 20 miliardów złotych!
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [2] #22 Taurus
15 sierpnia 2018, 15:43
Cytat:
Przecież to – każdego roku – około 20 miliardów złotych!
Przepraszam, to każdego roku około 40 miliardów złotych.
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+1 [1] #23 wujek_manfred
16 sierpnia 2018, 09:36
Mamy jak widzę na tapecie MON, zatem ciekawostka przyrodnicza: MON nie chce udzielać informacji na temat ...... Smoleńska. Czyżby mieli coś do ukrycia? A podobno uczciwi nie mają się czego bać?
wiadomosci.onet.pl/.../f3x02wz
Co do pytania na co idzie te niecałe 2 procent, to odpowiedź jest śmiesznie prosta:
na samoloty dla VIPów. One zostały zakupione z budżetu MON więc liczą się jako wydatek na obronność. Także komisja do spraw pękających parówek jest finansowana przez MON. Wynagrodzenia i emerytury kapelanów też. A że ratownictwo morskie nie ma helikopterów do ratowania ludzi na morzu, bo ważniejsze jest żeby broszka miała kibel w samolocie jak wyrusza na strasznie długi, bo aż 45 minutowy lot do Krakowa? Niech się topielcy skarżą na Sądzie Ostatecznym (bo orzeczeń SN i tak bolszewicy wykonywać nie zamierzają).
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+1 [1] #24 wujek_manfred
16 sierpnia 2018, 09:57 Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [1] #25 Taurus
16 sierpnia 2018, 15:54
Duda, zwany prezydentem, zawetował pisowską ustawę o zmianie ordynacji wyborczej do PE. Ponieważ było to oczekiwane, traktowane jak ustawka i od dość dawna wiadome, nie wywołało jakichś ciekawszych komentarzy. Jutro Jędrek leci zaś do Australii, wraz z liczną delegacją. Prześmiewcy twierdzą, że leci liczyć kangury, w rzeczywistości chodzi podobno o dogadanie kupna jakiegoś kolejnego, pływającego jeszcze złomu dla naszej marynarki, który to złom jest przez Australijczyków wycofywany już z eksploatacji z obawy przed zatonięciem. Znawcy tematu twierdzą, że ewentualne zatonięcie tego czegoś na Bałtyku nie będzie szczególnie groźne, z uwagi na płytkość owego akwenu.
Zacytuj
 
 
Haji
#26 Haji
16 sierpnia 2018, 18:36
oko.press/.../
Kulsony już jawnie torturują ludzi. Złamanie ręki podczas interwencji to nie jest nic małego. Za chwilę kogoś zabiją na ulicy.
crowdmedia.pl/.../
Gowin też ma swoje za uszami.
Brudziński z kulsonami także sobie nie radzi.
crowdmedia.pl/.../
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać