Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - lipiec III / 2018

19/20 lipca. Sejm glosami PiS przepchnął skutecznie piątą już nowelizację własnej ustawy o SN. Tym razem chodziło o obniżenie wymagań wobec powoływanych sędziów tego sądu, bo nie widać nadmiaru chętnych a także o zmianę zasad powołania I Prezesa, żeby ten proces maksymalnie przyspieszyć. Kandydatury na I Prezesa SN będą więc zgłoszone Dudzie już po powołaniu 80 sędziów a nie – jak dotąd – po powołaniu 110. Procedowanie nowelizacji w tempie pisowskim – do północy, z ograniczeniem wypowiedzi posłów do 30 sekund, czyli czasu na mniej więcej trzy chrząknięcia. No cóż….., nikogo to już nie dziwi. Wszystko wskazuje na to, że gdzieś za miesiąc będziemy mieli dwuwładzę, czyli dwóch Pierwszych Prezesów SN. Czemu aż taki pośpiech? – Żeby zdążyć przed zabraniem głosu w tej sprawie przez Trybunał Sprawiedliwości, czyli stworzyć fakty dokonane w wymiarze trudnym do odkręcenia.
     PiS przepchnął również zmianę w ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego, w kierunku umożliwiającym mu zdobycie większej ilości mandatów. Jeżeli partie opozycyjne chcą temu przeciwdziałać, to muszą zawrzeć koalicję wyborczą. Jeżeli do tego dojdzie, to w głosowani do PE będziemy mieli jedynie dwa bloki – PiS oraz anty-PiS.

22 lipca. Andrzej Bargiel nie tylko wszedł na K-2 ale również zjechał z niego na nartach. Zrobił to jako pierwszy człowiek w historii. Kilka dni wcześniej, w czasie wspinaczki na ten szczyt, pomógł uratować zaginionego himalaistę, używając do tego swojego drona, ruchem którego nakierował go na właściwą ścieżkę schodzenia oraz pokazał grupie wspinaczy tego himalaisty, że ten zaginiony żyje i gdzie się znajduje.

23 lipca. Co jakiś czas włączam TVP Info, w którym tematem wiodącym są zamieszki pod Sejmem. Program ten twierdził do tej pory, że zbiera się tam marna, nic nie znacząca grupka protestujących i pokazywał tą „grupkę’ z dużej odległości. Nagle się okazało, że protestujących jest całkiem dużo i że dochodzi do częstych szarpanin tych ludzi z policją, co tym razem pokazano z bliska.

160 naszych strażaków rozpoczęło dzisiaj w środkowej Szwecji walkę z ogromnymi pożarami lasów, odpowiadając w ten sposób na prośbę szwedzkiego rządu. Pomocy udzielają również strażacy z kilku innych państw europejskich, jednak nasza grupa jest największa i jest wyposażona w bardzo nowoczesny sprzęt – ponad 40 wozów bojowych plus własne zakwaterowanie i wyżywienie. Wzbudzili podobno niemałą sensację wśród Szwedów i odruch ogromnej sympatii. Strażaków, razem ze sprzętem, przewiózł do Szwecji za darmo MF „Gryf”.

Senacka komisja zarekomendowała Senatowi przyjęcie piątej nowelizacji ustawy sejmowej w sprawie SN bez skreśleń. Było to oczywiste, bowiem następne posiedzenie Sejmu odbędzie się dopiero we wrześniu. Jest też oczywiste, że cały Senat, w którym PiS ma samodzielną większość, przyjmie ten bubel również bez poprawek a Duda, zwany prezydentem, błyskawicznie go podpisze. Wielu się zastanawia po co cały ten cyrk, skoro z przecieków wynika, że dublerem Pierwszego Prezesa SN zostanie Małgorzata Manowska, bliska znajoma i powiernica pana Zbyszka, która obecnie nie jest jeszcze nawet sędzią SN.

24 lipca. Popaprańcy (senatorowie PiS, opozycja była generalnie przeciw), pod osłoną nocy, poparli piątą nowelizację ustawy o SN. Bez żadnych poprawek, czyli zgodnie z wytycznymi wystosowanymi z Nowogrodzkiej.
     Jarosław Kurski – „To Kaczyński was stworzył – ludzi bez twarzy, głupców, karierowiczów, fanatyków ….. Mafia może kłócić się w rodzinie ale w sprawach dla mafii najważniejszych potrafi się dogadać. Jeśli trzeba, to napisze się nawet i piątą nowelizację. Powstanie (ona) w Ministerstwie Zarzynania Sprawiedliwości. Usłużni posłowie PiS przedstawią ją – bez czytania – jako własny projekt. Towarzysz prokurator (30 sekund) przepchnie przez komisję, Senat podstępem przyklepie a Niezłomny natychmiast podpisze. No i co nam, świry, zrobicie? Mafia dorzyna demokrację, bo do niczym nieskrępowanej władzy brakuje jej już tak niewiele”.

25 lipca. Trybunał Sprawiedliwości UE wydał orzeczenie w sprawie obaw sądu irlandzkiego o praworządność w Polsce. W orzeczeniu tym stwierdził, że „sądy UE mają prawo oceniać ryzyko dla rzetelnego procesu, biorąc pod uwagę stan praworządności w Polsce oraz, że niezawisłość sądów związana jest z zasadami powoływania organów sądowych”. Z orzeczenia tego wynika, że organ sądowy, do którego zwrócono się o wykonanie Europejskiego Nakazu Aresztowania, musi wstrzymać się z jego wykonaniem jeśli uzna, że dana osoba mogłaby zostać narażona na ryzyko naruszenia prawa do niezawisłego sądu, a tym samym do rzetelnego procesu sądowego. No cóż, jesteśmy już spory krok poza europejską przestrzenią prawną.
     Pan Zbyszek, który już zabrał głos, jest – oczywiście - innego zdania. Twierdzi wręcz, że ten wyrok jest niemal zgodny z opinią polskiego rządu. Wydaje się, że pana Zbyszka dopadł kretynizm.

Senat utrupił właśnie referendum Dudy, zwanego prezydentem albo długopisem Kaczora. Za referendum głosowało "aż" 10 senatorów na 92 głosujących. Oj, Jędrek, Jędrek, znowu dałeś odwłoka i to w marnym stylu. Gdyby była zima, to mógłbyś chociaż na narty wyskoczyć swoją pancerną limuzynką a tak to tylko pozostały nocne "rozmowy" z leśnym ruchadełkiem.
     Cóż ... powiedzenie ludowe mówi, że na bezrybiu i "żopa saławiej".

26 lipca. W całej Polsce odbyły się liczne protesty przeciwko kolejnej ingerencji w sądownictwo, bowiem Duda podpisał, w tempie ekspresowym, piątą nowelizację ustawy. Oprócz Warszawy wynotowałem protesty w Bielsku Białej, Gdańsku, Grodzisku Mazowieckim, Hajnówce, Juracie, Koninie, Krakowie, Lesznie, Łodzi, Myślenicach Nowym Sączu, Nowym Tomyślu, Olsztynie, Opolu, Poznaniu, Pile, Płońsku, Sandomierzu, Sieradzu, Słupsku, Sokołowie Podlaskim, Świnoujściu, Toruniu, Wrocławiu, Zamościu, Złotoryi, Złotowie i Żywcu. Z usłyszanych haseł podoba mi się „Wszyscy razem, pięści w górę, obalimy dyktaturę!” a pod adresem Dudy – „Marionetka!, Konstytucja!, Wolne sądy!,  Będziesz Siedział! oraz Precz z pałacu ty pajacu!”

     W Warszawie wszyscy policjanci blokujący manifestacje są bardzo młodzi i – na oko – w tym samym wieku. Wygląda to na zatrudnienie szkoły policyjnej albo pierwszego rocznika po szkole. Mundury też mają „cacane”, jakby prosto od krawca. Któryś z nich użył miotacza gazu, co potem pisowska TV odwróciła stwierdzając, że manifestanci użyli przeciw policji gazu. Cyrk na kółkach się umacnia.

Komentarze  

 
prezes pan
-2 [2] #81 prezes pan
8 sierpnia 2018, 07:08
Cytat:
Mam nadzieję, że po tym co zrobili, będą musieli z dnia na dzień bać się coraz bardziej.
Zgadzam się, powinni się bać, ponieważ ich dni w GW są już policzone.
Jebać tych skur...nów i dowalać im takie nawiązki za te wszystkie pomówienia, żeby już nie wstali.
To jedyna i słuszna metoda, żeby ich nauczyć dziennikarstwa.
Nie pomogą im ich "niezależne" sądy.

CBA ściga korupcję bez względu na powiązania i osoby. Żadna znajomość z nikim nie uchroni nikogo przed odpowiedzialnością za korupcję
Brawo Kamiński, Brawo Wąsik!
Te kanalie muszą nieustannie czuć oddech na swych PZPR-owskich i SB-ckich karkach i bać się nieustannie, aż POzdychają.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #82 prezes pan
8 sierpnia 2018, 07:34
70 lat temu - 3 sierpnia 1948 r. - w Warszawie urodził się Antoni Macierewicz, działacz opozycji antykomunistycznej, współzałożyciel Komitetu Obrony Robotników, członek NSZZ "Solidarność"; poseł na Sejm RP; szef MSW (1991-92); minister obrony (2015-17).
Sto lat!!! Panie Antoni.
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #83 Taurus
8 sierpnia 2018, 08:30
Cytat:
Zgadzam się, powinni się bać, ponieważ ich dni w GW są już policzone. Jebać tych skur...nów i dowalać im takie nawiązki za te wszystkie pomówienia, żeby już nie wstali.
Rozwiązać, zakazać, zamknąć!!! W to miejsce i za zrabowane pieniądze zacząć wydawać "Gazetę z Nowego Targu" promującą kulturę, słownictwo (j.....) i szambiarstwo charakterystyczne dla tego regionu a więc "patriotytczne" i obficie prezentowane tutaj przez PP

Cytat:
Sto lat!!! Panie Antoni.
Śpiewajmy: "Sto lat to za mało, sto lat to za mało sto pięćdziesiąt by się zdało ...." - w pierdlu, oczywiście!
Skąd ty, PP, wytrzasnąłeś tak udany portret w stylu KPZR? Toż to wypisz, wymaluj Dzierżyński, co najmniej! Ten stalowy wzrok, zamyślony a twardy jak stal! Utkwiony w jakimś nieodgadnionym punkcie świetlanej przyszłości, mówiący nam, że "niezłomny jest związek republik swobody ..... " i temu podobne brednie. O święty Antoni smoleński, zmiłuj się nad nami!
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #84 prezes pan
8 sierpnia 2018, 09:50
PROTOKÓŁ nr 30 do Traktatu o Unii Europejskiej
eur-lex.europa.eu/.../...
Sędziowie zwrócili się do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. I pechowo trafili. Bo akurat cytowany powyżej PROTOKÓŁ nr 30 do Traktatu o Unii Europejskiej oraz Traktatu o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej mówi o tym, że jeśli nastąpią jakieś różnice, to mówiąc w skrócie - decydują przepisy prawa polskiego.
Tzw. "protokół brytyjski" do Traktatu Lizbońskiego (przyjęty przez Polskę i UK) gwarantuje nadrzędność polskich regulacji prawnych nad europejskimi
7 sędziów udowodniło swój fatalny poziom intelektualny, oraz kompletny brak etyki i moralności.
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
#85 wujek_manfred
8 sierpnia 2018, 09:54
Taurus napisał:

Śpiewajmy: "Sto lat to za mało, sto lat to za mało sto pięćdziesiąt by się zdało ...." - w pierdlu, oczywiście!
Sprawa jest do załatwienia - zero postuluje zniesienie wyroków łącznych, a dodatkowo nienawidzi się z wariatkiewiczem nienawiścią szczerą i czystą. No chyba że wariatkiewicz wcześniej wróci do Centrali.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #86 prezes pan
8 sierpnia 2018, 09:59
Cytat:
Rozwiązać, zakazać, zamknąć!!! W to miejsce i za zrabowane pieniądze zacząć wydawać "Gazetę z Nowego Targu" promującą kulturę, słownictwo (j.....)
Wal się dupku. Tam skąd pochodzisz, to musi być szambo. Lepiej nawet nie mów skąd, bo swoim
pobratymcom wielki wstyd przyniesiesz.
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
#87 wujek_manfred
8 sierpnia 2018, 10:03
prezes pan napisał:

Tzw. "protokół brytyjski" do Traktatu Lizbońskiego (przyjęty przez Polskę i UK) gwarantuje nadrzędność polskich regulacji prawnych nad europejskimi
7 sędziów udowodniło swój fatalny poziom intelektualny, oraz kompletny brak etyki i moralności.
7 sędziów wykazało się bardzo wysokim poziomem intelektualnym i znajomością tematu, jak też wysoką etyką i moralnością, natomiast ty - jak zwykle, - wtórnym analfabetyzmem.

Protokół nr 30 - co zresztą wprost wynika z jego tytułu (warto przeczytać) - odnosi się wyłącznie do stosowania Karty Praw Podstawowych. Zapytanie prawne do TSUE w ogóle się do Karty nie odnosi. Prawo wspólnotowe, ze względu na jego wspólnotowy charakter, w dalszym ciągu ma pierwszeństwo przed prawem krajowym (inaczej brexit nie miałby sensu).
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #88 prezes pan
8 sierpnia 2018, 10:04
Cytat:
Sto lat!!!
Zabolało?
Ma boleć. :lol:

Jeszcze raz. 100 lat!
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
#89 wujek_manfred
8 sierpnia 2018, 10:24
8 sierpnia 1914r. (czyli dokładnie 104 lata temu) Włodzimierz Lenin został aresztowany przez Austriaków i osadzony w więzieniu w Nowym Targu. Jak widać - z Nowego Targu do dzisiaj nie wyjechał. :lol:

P.S. Zadanie dla chętnych - wskaż na zdjęciu naszego miejscowego matoła.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #90 prezes pan
8 sierpnia 2018, 10:46
Cytat:
Prawo wspólnotowe, ze względu na jego wspólnotowy charakter, w dalszym ciągu ma pierwszeństwo przed prawem krajowym
No i pełna zgoda. Ale to sędziowie powinny dostosowywać orzecznictwo do prawa unijnego, bo oni są od przestrzeganie przepisów.
Ale pracę tych sędziów organizują kraje członkowskie.
Można wieprza wyciągnąć z chlewa, ubrać w togę, założyć łańcuch na szyję i niech orzeka. Ale ma orzekać zgodnie z prawem UE. I tyle. Jeśli unia jeszcze miałaby się wpieprzać krajom w organizację pracy swoich sądów, wpływać na wybór sędziów. Który ma zostać a który nie, to lepiej w ogóle zlikwidujmy sądy w krajach członkowskich i niech unia przyśle tu swoich sędziów, jakichś Hansów Kolssów, Gersdorfów, Zollów itp. I będzie git.
Dla panów z PZPR i SB.
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
#91 wujek_manfred
8 sierpnia 2018, 10:59
I w ten sposób dochodzimy do tego, co nie jest w stanie przebić się do bolszewickich zakutych pał - że sądy krajowe są równocześnie sądami wspólnotowymi. Sędziowie polscy są równocześnie sędziami unijnymi.

A świnia wyciągnięta z chlewa i ubrana w togę i łańcuch - kojarzy mi się to z żoną jednego ubeka, z Berlina zresztą. Ciekawe czemu. Jak jej było? Mozartowa czy jakoś tak?
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
#92 wujek_manfred
8 sierpnia 2018, 11:25
Serial "wystarczy nie kraść", odcinek kolejny:
wiadomosci.onet.pl/kraj/sejm-nowe-tablice-za-2-mln-zl/q7ngxhc
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #93 prezes pan
8 sierpnia 2018, 11:50
Cytat:
Włodzimierz Lenin został aresztowany przez Austriaków i osadzony w więzieniu w Nowym Targu
Nie dziwi mnie drogi panie z PZPR i SB, że to nam pamiętasz. Nawet waszego Lenina zamknęliśmy do ciupy. Pewnie do dziś nam tego nie wybaczycie.
Ch.j ci w oko.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #94 prezes pan
8 sierpnia 2018, 12:27
Cytat:
Sędziowie polscy są równocześnie sędziami unijnymi.
No to może dojdzie wreszcie do twej pały, że jak mówisz, że jest sędzia polski, to musiał być wybrany w Polsce. Jeszcze prościej? Pochodzi z Polski. A jak mówisz, że jest jednocześnie sędzią unijnym, to co masz na myśli? No to może wystarczy, że się urodził w Polsce? A może jak Bierut, który urodził się w Polsce pod Lublinem, a później przebywał na obszarze okupacji sowieckiej i przyjął obywatelstwo radzieckie. No i został polskim politykiem.
Pewnie dla pana z PZPR i SB pewnie takie roszady są normalne. Taki, powiedzmy sędzia uciekł z Polski, przebywał na uchodźstwie w Niemczech, następnie wrócił do Polski i już jest sędzią polsko-unijnym.
Ze ślepym o kolorach raczej nie da się rozmawiać.
Zacytuj
 
 
Haji
#95 Haji
8 sierpnia 2018, 14:42
Dziennikarze Wyborczej zostali pozwani przez Prawo i Sprawiedliwość za ujawnienie powiązań polityków PiSu, Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego z mafią reprywatyzacyjną. Reprezentuje ich kancelaria, która pozywała Jana Śpiewaka za mapę reprywatyzacji i broniła firmy ICON, która czyściła kamienice.
Kto jeszcze jest stałym klientem tej kancelarii? Jarosław Kaczyński i jego partia. Od lat są na liście płac PiSu. To dopiero układ!

Zamiast pozywać dziennikarzy ministrowie Wąsik i Kamiński powinni natychmiast być przesłuchani przez Komisję Weryfikacyjną. Czego się tak boją?
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
#96 wujek_manfred
8 sierpnia 2018, 15:32
prezes pan napisał:
Nic z tego bełkotu nie rozumiem. Poza tym że jesteś fanem Bieruta - ale to nie jest zaskoczenie, w końcu korzystasz z przepisów o podwójnym obywatelstwie, ustanowionych specjalnie dla niego. Jak nauczysz się pisać po polsku - zamiast po wolsku - to porozmawiamy. Na razie słyszę tylko kwik świni, która sra we własne koryto ze strachu przed Europą.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #97 prezes pan
9 sierpnia 2018, 10:37
Tak się bawili uczestnicy festiwalu Owsiaka.
youtube.com/.../4ESmtYRe62w
To przykład rewolucji seksualnej, która ma za zadanie przekształcić narody w bezwolną masę plemienną, bez poczucia ogłupienia i zniewolenia.

PS
I to z pieniędzy zbieranych w zimie na mrozie przez dzieci.
Przyklejcie se teraz serduszka na du.ie.
:D
Zacytuj
 
 
Taurus
#98 Taurus
9 sierpnia 2018, 13:09
Cytat:
To przykład rewolucji seksualnej, która ma za zadanie przekształcić narody w bezwolną masę plemienną, bez poczucia ogłupienia i zniewolenia.
Najwyraźniej im zazdrościsz! Czy nie widzisz, prymitywie, że to scena zrobiona celowo jako oprawa do granego właśnie i śpiewanego utworu muzycznego? Dlaczego ma to być przykładem "rewolucji seksualnej" właśnie? Dlaczego tarzanie się na puszkach po piwie i innych śmieciach kojarzy ci się właśnie z seksem? Aż tak jesteś zboczony? I dlaczego jeszcze mieszasz w to wszystko zmrożone dzieci?
Życzę ci, żebyś dojrzał do przyklejenia sobie (na sercu, nie tam, gdzie piszesz) już w czasie najbliższego koncertu WOŚP.
Zacytuj
 
 
prezes pan
#99 prezes pan
9 sierpnia 2018, 14:22
Cytat:
Czy nie widzisz, prymitywie, że to scena zrobiona celowo jako oprawa do granego właśnie i śpiewanego utworu muzycznego?
Coś nie tak u ciebie z oczami.
Tu widać zbiorowisko ćpunów, dupodajek, meneli, brudasów, nosicieli HIV złączone w całość i tak powstał właśnie BRUDSTOK. Jurij Owsienko trzepie niezłą kasę na debilach,
a te biedne dzieciaki stoją na mrozie i zbierają pieniążki żeby jurek zrobił spęd dla takiego bydła,nie mówiąc o tym, że dużą część zebranej kwoty przywłaszcza sobie owsik i jego rodzinka
Tak się bawią owsiki Owsiaka , obrońcy konstytucji, czytelnicy Michnika, wyborcy Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej , KOD-wcy i reszta antypolskiego bydła ! Szambo , syf, smród !
KONSTYTUCJA , PROSTYTUCJA

A co Taurus widzi?
Piękną młodzież, bawiącą się na poziomie w rytm ambitnej muzyki.
he,he,he...

Ktoś to mówił, że PiS cofnął nas o 100 lat, to jest nic, Owsiak cofnął nas o milion lat przed naszą erą.
Zacytuj
 
 
Taurus
#100 Taurus
9 sierpnia 2018, 18:11
Cytat:
KONSTYTUCJA , PROSTYTUCJA
Szkoda na ciebie, ćwoku, czasu i nerwów.
Zacytuj