Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - czerwiec III / 2018

21 czerwca . Po spotkaniu Macrona z Merkiel i zapowiedzi utworzenia oddzielnego budżetu państw strefy euro minister finansów stwierdziła, że „to niepokojąca informacja dla Polski”. Nie jest to, trzeba przyznać, stwierdzenie odkrywcze ani wnikliwe. Tak się musiało skończyć nasze wstawanie z kolan i darcie kotów ze wszystkimi w Unii, z kim tylko się da. – Walimy łbem w potężną przeszkodę! Dla nas przecież ważniejszą od przyszłości jest historia, fałszowana zresztą przez PiS – kto wyklęty(?), kto niezłomny(?), kto komuch a kto patriota(?), kto pod Smoleńskiem zginął a kto poległ(?), kto uchodźca a kto emigrant(?), ……..      Co zrobił i co zamierza zrobić pisowski rząd, żeby nie powstała Europa dwóch prędkości? Czy nadal będzie krzyczał, że Unia jest be a Polska jest wzorcem przestrzegania praworządności, gospodarczym mocarstwem i rozdającym karty centrum wielo-morza?

Przedstawiciele Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa, z jej przewodniczącym, przyjechali do Polski, żeby sprawdzić na miejscu zgodność z demokratycznymi standardami ostatniego wyboru sędziów do nowego KRS. Z wypowiedzi tegoż przewodniczącego wynika, że standardem demokratycznym jest bezpośredni wybór przez sędziów przynajmniej połowy składu KRS a u nas cały obecny skład, jak wiadomo, został wybrany przez polityków. Grozi to wyrzuceniem polskiego KRS-u z Sieci.

22 czerwca. W Światowy Dzień Uchodźcy Orban i jego partia wprowadzili zapis do ichniej Konstytucji, który zabrania pomagania uchodźcom pod groźbą więzienia i który wprowadza „zakaz bezdomności”. Wszystko to „w celu zachowania dziedzictwa i chrześcijańskiej kultury Węgier”. Fakt ten pokazuje, jak pokrętnie mogą być uzasadniane posunięcia rządów autorytarnych. Czy Jezus ze swoimi ziemskimi rodzicami uciekając przed siepaczami Heroda nie był uchodźcą? Czy nie byli uchodźcami jego uczniowie i wyznawcy uciekający przed prześladowaniami władz Rzymu? Czym oni różnili się od współczesnych uchodźców, również chrześcijan, uciekających przed wojną i śmiercią?  Wprowadzając nowe, drastyczne przepisy Orban pokazał, że jest przeciwny zachowaniu dziedzictwa i chrześcijańskiej kultury Węgier.

24 czerwca. Nasi kopacze zostali zdeklasowani w Kazaniu, w meczu o wszystko, przez Kolumbię. Wynik 0:3. Sam wynik nie oddaje jednak różnicy klas. Pod względem kultury gry, taktyki, techniki, zaangażowania, szybkości i innych aspektów ważnych w tej dziedzinie sportu, drużyny te dzieliła przepaść. W tym samym czasie nasi siatkarze dobrze sobie radzili w Pucharze Narodów ale o tym było cicho. Teraz możemy znowu wrócić do celebrowania „naszych znakomitych, piłkarskich asów”, roztrząsania kształtu spacerówki dziecięcego wózka Lewandowskich, czy koloru lakieru do paznokci żony kapitana tej drużyny. Czeka nas jeszcze mecz z Japonią. Tego meczu nie będzie można nazwać grą o honor, jak to się zwyczajowo mówi, bo drużyna ta honor już straciła.

Erdogan wygrał swoje wybory zmieniające ustrój Turcji z parlamentarnego na prezydencki. Głosowanie wygrał już w pierwszej turze a udział w nim wzięło – podobno – niemal 90 procent uprawnionych. To jest dopiero talent i krętacz polityczny, nasz Kaczorek jest przy nim pryszczem.

26 czerwca. W PE odbyło się wysłuchanie Polski w związku z procedurą prowadzącą do zastosowania paragrafu 7 Unii. Po tym wysłuchaniu komisarze dali Timmermansowi zielone światło na dalsze kroki prawne wobec Polski, w związku z łamaniem praworządności.
27 czerwca. Nadzwyczajne posiedzenie Sejmu, zwołane przez PiS w celu naprawienia przepisów związanych z gromadzeniem i utylizacją odpadów. Tuż przed otwarciem tego posiedzenia okazało się, że głównym tematem będzie nowelizacja ustawy o IPN-ie, wrzucona przez PiS do rozpatrzenia w trybie pilnym. Nowelizacja ta ma naprawić słynną ustawę napisaną przez Ziobrę i Jakiego, która w sposób katastrofalny zniszczyła nasze relacje z Izraelem, USA i Ukrainą. Nowelizacja ta nie była  konsultowana ani w kraju, ani za granicą a konsultacje te powinny być przeprowadzone szeroko, chociażby z powodu zachowania przyzwoitości.
     Nowelizacja polega na skasowaniu artykułów 55A i 55B, które mówiły o groźbie karania osób i instytucji, które by się ośmieliły zarzucać Polakom współudział w ludobójstwie, zwanym holokaustem, przywołując chociażby pamięć o szmalcownikach.
     Żeby odciąć telewidzów od wypowiedzi posłów opozycji, dotyczących trybu wrzucenia tego tematu na posiedzenie i jego procedowania, TVPis Info, po pierwszych wystąpieniach, pokazywało już tylko filmik zawierający migawki z Sali sejmowej bez fonii, kilkadziesiąt chyba razy ten sam a w zamian można było słuchać głosu tzw. ekspertów i komentatorów, wychwalających PiS i jego poczynania. Relację na żywo z Sejmu włączano jedynie wtedy, gdy głos zabierał przedstawiciel strony rządowej. Typowa dla PiS-u obłuda i cenzura.
     Zaraz po dyskusji związanej z pierwszym czytaniem noweli ustawy marszałek zarządził czytanie drugie, po czym poseł Suski (ten od carycy Katarzyny) zgłosił wniosek formalny o natychmiastowe przejście do czytania trzeciego, bez dyskusji, co głosami PiS przegłosowano.
     Takiego cyrku dawno nie było, choć przecież PiS wyczyniał dotąd w Sejmie różne, niewyobrażalne wygibasy. Stosując tego typu procedurę i tryb, w ciągu około dwóch godzin przeprowadzono trzy czytania nowelizacji ważnej ustawy i ją ostatecznie zaklepano. Od południa proces nowelizacji był już prowadzony w Senacie, który na jej zaklepanie bez poprawek potrzebował 4,5 godziny. Godzinę później nowelizację podpisał Duda. Cały proces legislacji w obu izbach wraz z podpisem prezydenta trwał 10 godzin. Trzeba by to było pewnie zgłosić gdzie trzeba, żeby wyczyn ten został uznany za rekord Ginnessa.
     Ważna nowelizacja tej katastrofalnej ustawy, oczekiwana od dawna i przez zdecydowaną większość Polaków popierana, została przeprowadzona w sposób katastrofalny i niedemokratyczny, pokazujący kolejny raz jaką wydmuszką jest nasz parlament.
     O godzinie 18.00 premierzy Morawiecki i Natanjahu podpisali uzgodnioną wspólnie deklarację.

28 czerwca. Nasi kopacze wygrali w Wołgogradzie z Japonią 1:0 i zajęli „honorowe”, ostatnie miejsce w grupie H. Do dalszych gier awansowały Japonia i Kolumbia, a Senegal, z 4 punktami, z gorszą jednak pozycją w zakresie żółtych kartek od Japonii,  zajął trzecie miejsce. Przez ostatni kwadrans meczu obie drużyny pozorowały już jedynie grę, ponieważ Japończycy znali sytuację w grupie a Polacy byli zadowoleni z wygranej. Mieliśmy więc do czynienia z anty-piłkarstwem, co stało się głównym przekazem z tego meczu.

28 czerwca. Na szczycie UE wypracowano kompromis w sprawie uchodźców (dobrowolna relokacja plus reforma prawa azylowego). Migranci uratowani na Morzu Śródziemnym mają być umieszczani w specjalnych obozach w Afryce Północnej. Przedłużono również o kolejne pół roku sankcje gospodarcze wobec Rosji.

Zgromadzenie Ogólne Sędziów SN przyjęło uchwałę, w której stwierdza, że Małgorzata Gersdorf pozostaje na swoim stanowisku do kwietnia 2020 roku. Wygląda więc na to, że już wkrótce, bo od 4 lipca, będziemy mieli do czynienia z dwoma Sądami Najwyższymi.

Komentarze  

 
wujek_manfred
#41 wujek_manfred
7 lipca 2018, 19:09
Wuj z racją, ważne żeby się kasa zgadzała.
tvn24.pl/.../...
 
 
prezes pan
#42 prezes pan
9 lipca 2018, 10:07
Cytat:
Pisowski sędzia, Wiesław Jochann, w wieku 78 lat jest wiceprzewodniczącym ichniego KRS-u a Malgorzata Gersdorf i 14 innych sędziów SN nie może pełnić swoich funkcji, ponieważ ukończyli 65 lat.
Ponieważ w ustawie o SN określona jest granica wieku sędziów, w ustawie o KRS już nie.
 

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze