Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - czerwiec II / 2018

9 czerwca. Oglądając pojedynek naszych kopaczy z Chile (2:2) co jakiś czas przełączałem TV na Festiwal w Opolu. Wygląda na to, że zmierza on w tym samym kierunku co stadnina koni w Janowie. Po prostu "lipa+". Prowadzącymi byli osobnicy we frakach lodziarzy, gwiazdami - nieśmiertelna Rodowicz i Krawczyk a brawa serwowali z ogromnym animuszem młodzi statyści, czyli wynajęci przez Kurskiego klakierzy, ubrani w narodowe barwy i zapełniający znaczną część pustawych mimo tego trybun amfiteatru. Maryla powinna dostać co najmniej mandat za recydywę albo duże pieniądze od pana Jacka za wysługę lat. 11 czerwca. Minął już rok z okładem od wypadku/ stłuczki kolumny Be Szydło w Oświęcimiu. Śledczy wyraźnie grają na zwłokę i dawno by już to dochodzenie umorzyli, gdyby nie sprzeciw Sebastiana K., któremu chce się wcisnąć odpowiedzialność za tą kolizję. Prokuratura do tej pory „nie była w stanie” ustalić, czy kolumna rządowa używała wtedy sygnałów dźwiękowych, czy też używała jedynie sygnałów świetlnych. Nie była w stanie a raczej nie chciała, bo jest cały zastęp naocznych świadków, innych niż funkcjonariusze BOR, którzy twierdzą, że były tylko świetlne. W takim przypadku jednak odpowiedzialność za kolizję ponosi kierujący tą kolumną, ponieważ wyprzedzanie miało miejsce na podwójnej linii ciągłej i na skrzyżowaniu. Mamy tu więc do czynienia z „kitem+” w celu wybielenia winnych a pogrążenia przypadkowego człowieka.

11 czerwca. Studenci Uniwersytetu Gdańskiego dołączyli do protestu swoich kolegów z Warszawy, Wrocławia, Krakowa, … związanego z próbą przeforsowania reformy Gowina, zawartej w tzw. ustawie 2.0, czyli gruntownej reformy szkolnictwa wyższego, zakładającej wzrost władzy rektora, zmniejszenie ilości dyscyplin naukowych, powołanie Rad Uczelni w których działałyby osoby z otoczenia biznesowo-politycznego (Misiewicze), zmiany sposobu uzyskiwania tytułu doktora oraz sposobu finansowania uczelni. Mówiąc krótko, chodzi o podporządkowanie uczelni politykom i biznesmenom, czyli o zniszczenie ich autonomii.
     Po kilkudziesięciu latach historia zatacza koło. Brawo studenci! Pora na złamanie karku PiS-landowi, pora pogonić tych zgorzkniałych, faszyzujących dewotów i karierowiczów, pora na pokazanie siły młodości i jej energii w obronie demokracji. Pora na zastopowanie destrukcji państwa prowadzonej przez „Kim Un Jest” – Kaczora.

12 czerwca. Duda, zwany prezydentem ogłosił nie zatwierdzoną jeszcze listę 15 pytań, które miałyby być postawione w ewentualnym referendum dotyczącym zmian w Konstytucji. Pytania dotyczą różnych spraw, w tym zapisu programu 500+, wieku 60/65 lat do przejścia na emeryturę, uczestnictwa w UE i NATO, …..  Uważam, patrząc na te tematy, że szkoda pieniędzy na tak kosztowną imprezkę. Lepiej dać te pieniądze niepełnosprawnym. Znacznie taniej i lepiej będzie wymienić prezydenta – nieudacznika na osobę o wyższym morale i umiejętnościach. Dudzie się pewnie wydaje, że jeśli coś nakręci ze zmianą Konstytucji to nie odpowie przed Trybunałem Stanu za złamanie i sponiewieranie tej, na którą przysięgał. Nic z tego – odpowie!!!
     Jak zwykle w takich przypadkach internauci prześcigają się w żartach i zgłaszaniu coraz śmieszniejszych pytań, w rodzaju:
- czy do rodziny oprócz matki i ojca mają być zaliczane również dzieci i zwierzęta domowe?
 - czy orzeł powinien zostać zastąpiony symbolem kaczora?
 - czy osoby kandydujące na urząd prezydenta powinny przed wyborami przejść badania psychiatryczne?

12 czerwca. W  Singapurze  odbył się szczyt Trump – Kim Dzong Un dotyczący ustalenia warunków prowadzących do denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego. Z zapowiedzi wynika, że był to początek procesu a dalsze prace i działania w tym zakresie będą prowadzone intensywnie. Oby się to udało, świat mógłby wreszcie głębiej odetchnąć.

14 czerwca. Guy Verhofstadt o PiS i Kaczyńskim -  „W Europie jest piąta kolumna: cheerleaderki Putina, które chcą zniszczyć Europę i liberalną demokrację od wewnątrz. Le Pen, Wilders, Farage, Orban, Kaczyński, Sabrini korzystają z rosyjskich pieniędzy i wywiadu”.  Becia Mazurek uznała, że to skandaliczne kłamstwo i stwierdziła, że „nasze pieniądze nie pochodzą z Kremla, tylko z legalnych źródeł”. Zapowiedziała też proces sądowy w obronie Kaczora. No, widocznie Becia ma lepsze informacje w tym zakresie niż Guy, pytanie tylko, czy są one bardziej wiarygodne i od kogo pochodzą (od Wolfganga?, od Antka?, od innego jeszcze agenta?)

18 czerwca. Frans Timmermans z wizytą u Morawieckiego w Warszawie. Z przekazywanych informacji wynika, że rozmowy na temat przestrzegania przez PiS praworządności zakończyły się zasłużonym fiaskiem. Co dalej? – Zobaczymy.

Niejaki Jurgiel, jeden z zaufanych Kaczora i Podgrzybka, minister rolnictwa podał się do dymisji … ze względów osobistych. „Zasłużony ten człowiek, co to zlikwidował ASF, uzdrowił stadniny hodowli koni, wywalczył w UE taką samą wysokość dopłat dla rolników, jaką pobierają rolnicy państw zachodnich, …..” idzie na zasłużony odpoczynek. Z informacji prasowych wynika, że „dzięki” Jurgielowi PiS zaczyna potężnie tracić swoje wpływy na wsi na rzecz PSL-u i że to jest rzeczywisty powód dymisji. Dodać trzeba, że do wydania z II filaru polityki rolnej a więc na modernizację rolnictwa, z aktualnego rozdania budżetowego pozostało jeszcze około 8,5 miliarda euro. Wydawać te pieniądze można do końca roku 2020. Rozsądnych propozycji inwestowania w tym zakresie nie ma, grozi więc Polsce finansowy blamaż.

19 czerwca. Dzisiaj mecz naszych kopaczy z Senegalem w Moskwie. Telewizja i radio wręcz ociekają, od kilku już dni, tym tematem. Nie da się tego oglądać ani słuchać, bo zbiera na mdłości. Czy naprawdę najważniejszym tematem dnia musi być to, co ci ludzie jedzą na śniadanie, ile kroków dzieli ich hotel od hotelu przeciwników albo z jaką częstotliwością otwiera usta trener na odprawie?
     19 czerwca póżno. No i dali odwłoka, niestety.

Komentarze  

 
Taurus
+1 [3] #1 Taurus
20 czerwca 2018, 08:15
Kuchciński odwołał w trybie nagłym spotkanie prezydiów Sejmu i Bundestagu. Powód? - Ważne wydarzenia krajowe. Czyżby ten pionek kaczorowy bał się oddalić ze swojego gabinetu i spod opieki straży marszałkowskiej?
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #2 Taurus
21 czerwca 2018, 10:05
Po spotkaniu Macrona z Merkiel i zapowiedzi utworzenia oddzielnego budżetu państw strefy euro minister finansów (Teresa Czerwińska) stwierdziła, że „to niepokojąca informacja dla Polski”. Nie jest to, trzeba przyznać, stwierdzenie odkrywcze ani wnikliwe. Tak się musiało skończyć nasze wstawanie z kolan i darcie kotów ze wszystkimi w Unii, z kim tylko się da. – Walimy łbem w potężną przeszkodę! Dla nas przecież ważniejszą od przyszłości jest historia, fałszowana zresztą przez PiS – kto wyklęty(?), kto niezłomny(?), kto komuch a kto patriota(?), kto pod Smoleńskiem zginął a kto poległ(?), kto uchodźca a kto emigrant(?), ……..
Co zrobił i co zamierza zrobić pisowski rząd, żeby nie powstała Europa dwóch prędkości? Czy nadal będzie krzyczał, że Unia jest be a Polska jest wzorcem przestrzegania praworządności, gospodarczym mocarstwem i rozdającym karty centrum wielo-morza?
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
#3 wujek_manfred
21 czerwca 2018, 11:58
Budżet nic im nie da - przecież puścimy ich z torbami reparacjami wojennymi.
Skoro "PZPR i SB" obiecało te reparacje, to na pewno jest dostaniemy. W końcu jak nam obiecali wrak Tupolewa, to dostaliśmy go z powrotem, prawda?
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #4 prezes pan
21 czerwca 2018, 12:20
Cytat:
Tak się musiało skończyć nasze wstawanie z kolan i darcie kotów ze wszystkimi w Unii,
Oczywiście, działania Polski spowodowały, że pozostałe kraje UE doświadczą skutków pomniejszenia budżetu całej unii. Niemcy i Francja chcą se stworzyć swój budżet, czyli stworzyć budżet w budżecie Unii.
Skoro strefa euro potrzebuje własnego budżetu; oznacza to, że potrzebny jest też własny parlament, by europosłowie z państw strefy kontrolowali ten budżet. Oczywiście, że to rozbije europejską integrację. I oto chodzi. Koniec UE jest nieunikniony.
Jeżeli działania PiS przyczynią się do rozpadu euro-kołchozu jestem za.

Zacytuj
 
 
Haji
#5 Haji
21 czerwca 2018, 12:25
śledztwo w sprawie nielegalnego finansowania partyjki Ziobry powoli idzie do przodu:
crowdmedia.pl/.../
UE raczej o tym nie zapomni. Le Pen już dostała po łapach.

Wczoraj późnym wieczorem szpilę dobrej zmianie wbił natomiast były wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński z Polskiego Stronnictwa Ludowego, znany z przytaczania na Twitterze szeregu statystyk i bieżących informacji z polskiej gospodarki. Polityk poinformował, że w 2017 roku polskie stocznie nie otrzymały z rynku międzynarodowego ani jednego zamówienia na gotowy statek.
Jak pis się weźmie za odbudowę przemysłu stoczniowego, to klękajcie narody.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #6 prezes pan
21 czerwca 2018, 12:48
Cytat:
w 2017 roku polskie stocznie nie otrzymały z rynku międzynarodowego ani jednego zamówienia na gotowy statek.
Czyżby?
gs24.pl/.../...
radioszczecin.pl/.../
money.pl/.../...
Zacytuj
 
 
Haji
#7 Haji
21 czerwca 2018, 12:57
List intencyjny nie jest zamówieniem. W sumie do niczego nie zobowiązuje. Ale wychodzi, że mam trochę nieświeże informacje.
Co z finansowymi oszustwami Ziobry i spółki. Co z naruszeniem dyscypliny finansowej przez MS?
Odniesiesz się?
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
#8 wujek_manfred
21 czerwca 2018, 13:29
Haji napisał:
śledztwo w sprawie nielegalnego finansowania partyjki Ziobry powoli idzie do przodu:
crowdmedia.pl/.../
UE raczej o tym nie zapomni. Le Pen już dostała po łapach.

To zero odwoła sędziów ETS, a kuchcik odbierze głos posłom PE. Na koniec broszka wygłosi płomienne przemówienie że kasa się należy (po tym jak wyda kolejne 160 tysięcy złotych z budżetu na wizaż).
Zacytuj
 
 
LK
+2 [2] #9 LK
21 czerwca 2018, 23:57
Fatalne wieści z Parlamentu Europejskiego dla Zbigniewa Ziobry. Śledztwo w sprawie finansów jego partii w końcu przyspieszy?
crowdmedia.pl/.../
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #10 Taurus
22 czerwca 2018, 09:20
Cytat:
Skoro strefa euro potrzebuje własnego budżetu; oznacza to, że potrzebny jest też własny parlament, by europosłowie z państw strefy kontrolowali ten budżet. Oczywiście, że to rozbije europejską integrację. I oto chodzi. Koniec UE jest nieunikniony. Jeżeli działania PiS przyczynią się do rozpadu euro-kołchozu jestem za.
Cytat:
Oczywiście, działania Polski spowodowały, że pozostałe kraje UE doświadczą skutków pomniejszenia budżetu całej unii.
Charakterystyczne dla PP - "Jeśli działania PiS przyczynią się do ...... to jestem za". Bezkrytyczny, wierny wyznawca Kaczyzmu !!!
Skutków pomniejszenia wpływów z budżetu Unii doświadczą te kraje, które próbują ją osłabić i prowadzą działania destrukcyjne a nie "pozostałe kraje Unii". Jeżeli jedni dostaną mniej to dla pozostałych pozostanie więcej, tak mi się przynajmniej wydaje.
Koniec Unii - zdaniem PP - jest nieunikniony. Uważam, ze to tylko jego pobożne życzenie. Jeżeli zmiany pójdą w kierunku centralizacji i dwóch prędkości, to ją wzmocnią i wkrótce Polska zacznie usilnie zabiegać o przyjęcie do strefy euro, deklarując więcej niż trzeba było jeszcze niedawno, gdy zaliczaliśmy się do jej centrum decyzyjnego.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #11 prezes pan
22 czerwca 2018, 11:04
Cytat:
Jeżeli zmiany pójdą w kierunku centralizacji i dwóch prędkości, to ją wzmocnią i wkrótce Polska zacznie usilnie zabiegać o przyjęcie do strefy euro, deklarując więcej niż trzeba było jeszcze niedawno, gdy zaliczaliśmy się do jej centrum decyzyjnego.
Oznaczałoby to, że Polska i inne państwa musiałyby przyjąć dyktat państw gospodarczo silniejszych (na chwilę obecną). Na to nie może być zgody. Aż trudne do uwierzenia, że są ludzie co na to się zgodzą. Poddańcza mentalność niewolnika. Są w historii różnych krajów lata tłuste, są i chude.
Nie oznacza to, że ktoś musi być zawsze poddanym a inny panem. Mamy szansę stać się na powrót krajem przodującym w Europie. Polska podczas swojej burzliwej 1000-tniej historii była krajem najsilniejszym, ale też najsłabszym. Dzisiaj plasujemy się w III lidze europejskiej.
Polska pojawiła się na mapie Europy pod koniec X wieku. Książę Mieszko drogą podbojów podporządkował sobie sąsiednie plemiona i utworzył pierwsze państwo Polskie. 400 lat później unia Polski z Litwą uczyniła z nich regionalne mocarstwo. W 1670 roku Polska posiadała najsilniejszą armię w Europie. Niestety później nastąpiło osłabienie armii i Rosja, Austria i Prusy dokonały rozbioru Polski. Historia już nie raz pokazała ze kiedyś potężne państwo dziś już nie wiele znaczy na arenie światowej, co nie znaczy, że tak ma być zawsze.
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [2] #12 Taurus
23 czerwca 2018, 07:10
Cytat:
Nie oznacza to, że ktoś musi być zawsze poddanym a inny panem. Mamy szansę stać się na powrót krajem przodującym w Europie.
To prawda. Warunkiem są jednak odpowiednie sojusze - z zachodem tym razem, nie ze wschodem. Kaczyński na potomka Jagiellonów ani Piastów mi nie wygląda. To zakompleksiony kurdupel, który sam się nominował na zbawcę Polski. Poza tym każda epoka ma swoje uwarunkowania i wymagania. Naszą, być może niepowtarzalną szansą obecnie jest wykorzystanie w maksymalnym stopniu potencjału UE, jej zasobów i możliwości. Żeby to robić musimy być w jej czołówce decyzyjnej a nie na peryferiach, bo tam możemy jedynie wegetować a nie odrabiać zaległości. Musimy w tej Unii mieć przyjaciół a nie wrogów. Musimy, tak w ogóle, kierować się naszym interesem i iść do przodu a nie zamykać się w katakumbach i kłócić o historyczne zaszłości.

Cytat:
Nie oznacza to, że ktoś musi być zawsze poddanym a inny panem.
Znowu zgoda. Od wielu wieków, z krótkimi przerwami, byliśmy poddanymi, wiadomo kogo. Czy PiS nie prowadzi nas znowu w tym kierunku?

Cytat:
Oznaczałoby to, że Polska i inne państwa musiałyby przyjąć dyktat państw gospodarczo silniejszych (na chwilę obecną). Na to nie może być zgody. Aż trudne do uwierzenia, że są ludzie co na to się zgodzą. Poddańcza mentalność niewolnika. Są w historii różnych krajów lata tłuste, są i chude.
Żeby dogonić i przegonić kraje wysokorozwinięte trzeba się z nimi sprzymierzyć, skorzystać z wypracowanych tam wzorców, zbudować własny kapitał i dopiero wtedy stopniowo się uniezależniać. Idąc tokiem twojego rozumowania trzeba byłoby powiedzieć, że kraje Azji południowo-wschodniej przyjęły kiedyś czyjś dyktat. Mogę sobie nawet wyobrazić, że w czasie swojej modernizacji dyskusja i wątpliwości były u nich podobne do naszych dzisiaj. Czy na tym straciły, czy zyskały jest pytaniem retorycznym. Czy musiały poświęcić jakąś część swojej kultury i tradycji - również.

Mamy tuż za wschodnią granicą dwa przynajmniej wzorce zgodne z założeniami i filozofią twoją i PiS-u. To Białoruś i Ukraina. One silnie zachowują swoje tradycje - "kartoszki na zimu i sało" są tam jedną z podstaw egzystencji. Chciałbyś ich naśladować?!
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+1 [1] #13 wujek_manfred
23 czerwca 2018, 10:18
Na razie przodujemy w dziedzinie gotowości do zamiatania liści:
www.tvn24.pl/.../
Zacytuj
 
 
Haji
+1 [1] #14 Haji
24 czerwca 2018, 11:07
Poseł (jeszcze) Andruszkiewicz pogrąża się w sprawie pobranych "kilometrówek":
crowdmedia.pl/.../
Posłanka Pawłowicz powinna zjeść snickersa, ob znowu "gwiazdorzy":
crowdmedia.pl/.../
Ziobro chyba przeszarżował. Wychodzi na to, że nie będzie miał tak lekko, jak mu się wydawało. Ale czego spodziewać się po ledwie trójkowym magistrze.
crowdmedia.pl/.../
Zacytuj
 
 
Haji
+1 [1] #15 Haji
24 czerwca 2018, 15:25
Dla niepełnosprawnych i ich opiekunów pieniędzy nie ma. Są dla Rydzyka:
wiadomosci.gazeta.pl/.../...
Dojna zmiana!
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [2] #16 Taurus
24 czerwca 2018, 16:08
Cytat:
Poseł (jeszcze) Andruszkiewicz pogrąża się w sprawie pobranych "kilometrówek":
Ten młody człowiek, występujący niemal codziennie w TVPis Info, wygląda na zupełnie niedorobionego albo poplątanego. Mam nadzieję, że ta kadencja jest jego pierwszą i ostatnią równocześnie.
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [2] #17 Taurus
25 czerwca 2018, 08:21
Nasi kopacze zostali zdeklasowani w Kazaniu, w meczu o wszystko, przez Kolumbię. Wynik 0:3. Sam wynik nie oddaje jednak różnicy klas. Pod względem kultury gry, taktyki, techniki, zaangażowania, szybkości i innych aspektów ważnych w tej dziedzinie sportu, drużyny te dzieliła przepaść. W tym samym czasie nasi siatkarze dobrze sobie radzili w Pucharze Narodów ale o tym było cicho. Teraz możemy znowu wrócić do celebrowania „naszych znakomitych, piłkarskich asów”, roztrząsania kształtu spacerówki dziecięcego wózka Lewandowskich, koloru lakieru do paznokci żony kapitana tej drużyny, czy innych tego typu rewelacji przyprawiających o mdłości. Czeka nas jeszcze mecz z Japonią. Tego meczu nie będzie można jednak nazwać grą o honor, jak to się zwyczajowo mówi, bo drużyna ta honor już straciła.
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
#18 wujek_manfred
26 czerwca 2018, 17:48
NAPRZÓD BIAŁO-CZERWONI
Zacytuj
 
 
Haji
#19 Haji
26 czerwca 2018, 18:25
Pisowski Wiceminister:
"sytuacja budżetu nie pozwala na obniżkę stawki VAT."
To w końcu jak jest naprawdę?
Zacytuj
 
 
Haji
#20 Haji
26 czerwca 2018, 21:21
Dawid Jackiewicz, eksminister skarbu rządu PiS, był doradcą GetBacku. To kolejny dowód na związki władzy z pogrążoną w kłopotach spółką, w którą Polacy zainwestowali 2,5 mld zł.
wyborcza.pl/.../
Teraz wiadomo, dlaczego pis tak boi się komisji śledczej na ten temat.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #21 prezes pan
27 czerwca 2018, 07:08
Cytat:
Nasi kopacze zostali zdeklasowani w Kazaniu, w meczu o wszystko, przez Kolumbię.
A pamięta ktoś jeszcze flagową inwestycję rządu D. Tuska "Orliki"?
Miała to być baza dla przyszłych pokoleń piłkarzy. Jedno pokolenie już powinno się ujawnić.
Tymczasem połowa tych obiektów do remontu, bo stają się zagrożeniem dla dzieci.
wiadomosci.onet.pl/.../793c0qz
Wszystko czego dokonał rząd Tuska zamienia się w gówno.

PS
A dzieci w Kolumbii grają na podwórkach szmacianą piłką i rośnie im lepsze pokolenie piłkarskie niż nam.
Jaki nauczyciel, tacy uczniowie.
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
#22 wujek_manfred
27 czerwca 2018, 08:05
Wszystko czego dokonał bankster zamienia się w gówno.
www.tvn24.pl/.../
fakty.tvn24.pl/.../...
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #23 prezes pan
27 czerwca 2018, 09:03
Cytat:
Wszystko czego dokonał bankster zamienia się w gówno.
www.tvn24.pl/.../
fakty.tvn24.pl/.../...
Nie trzeba oglądać tvn24. Wystarczy poczytać co sądzą sami obywatele.
Jednego ciecie nie rozumiecie. Nikt nikogo nie zmusza. Kto chce może skorzystać, ale wcale nie musi. Zawistnicy zawsze się znajdą. Może niech coś zaproponują lepszego.

Można zapoznać się z opiniami i zdecydować.
Gratulację dla Prezydenta Białej Podlaski Stefaniuka. Małymi krokami , systematycznie, lokalne formy i się udało. Cena jest naprawdę zdumiewająca -a i jakość materiałów dość dobra. Projekty przemyślane, żeby wychodziło tanie i dobrze.
Zacytuj
 
 
LK
#24 LK
27 czerwca 2018, 22:44 Zacytuj
 
 
LK
+1 [3] #25 LK
28 czerwca 2018, 00:26
Porażające sukcesy PGZ
twitter.com/.../...
Zacytuj
 
 
Haji
#26 Haji
28 czerwca 2018, 06:14
Tylko cytat z galopującego majora:
"Pół roku po buńczucznej obronie ustawy o IPN i jej zapisów o karaniu za przypisywanie Polakom udziału w zbrodniach nazistowskich, pół rok po zapewnieniach, jak to jest konieczne, jak nas to przed światem obroni, wreszcie się doczekaliśmy wycofania tego najbardziej kuriozalnego pomysłu Patryka Jakiego, którym był art. 55a ustawy.

Nie, nie stało się tak, bo PiS wysłuchał sprzeciwów polskich obywateli, których owa władza ma ponoć reprezentować. Nie stało się tak, bo wysłuchano protestów polskich naukowców całe zawodowe życie poświęcających badaniu przeszłości. I nie stało się tak, bo wysłuchano głosów ludzi, którzy z Niemcami autentycznie walczyli z bronią (a nie z memami) w ręku i przez tych Niemców byli bici, więzieni i torturowani.

Stało się tak, bo tupnęli nogą amerykański brat i jego izraelski brat mniejszy. Wreszcie na własne oczy, między jednym meczem a drugim, mieliśmy okazję oglądać pokaz pełzającej wręcz słabości obozu władzy, by nie powiedzieć: legislacyjnego skomlenia.

Nie, to nie jest tak, że ta władza w ogóle jest słaba. Ona jest silna, nawet bardzo silna. Silna wobec Muzeum II Wojny Światowej, którego dyrektora się ciąga po prokuraturach i muzeum się mu siłą wyrywa. I silna wobec Centrum Zagłady Żydów, któremu odbiera się dotacje. Ale wobec USA, dyplomacji Izraela jest słaba, słaba i jeszcze raz słaba. Bo jeśli ów przepis okazuje się aż tak fatalny, to czemu nie wykreślono go od razu, jak niemal wszyscy sugerowali, tylko prężono muskuły w szatni zwanej polskim Sejmem?

Tak, ta władza jest silna. Silna wobec związkowców z radiowej Trójki albo LOT-u, których się na zbity pysk wyrzuca, ale słaba wobec J.P. Morgana, któremu się przyznaje zwolnienia podatkowe. Silna wobec bezbronnych drzew z dziewiczej Puszczy i garstki nachodzonych po domach ekologów, ale słaba wobec wyłudzaczy odszkodowań przy paleniu śmieci, z których dym wdychają potem nasze dzieci, albo mordowania fok (co z tego, że pod ochroną?). Silna wobec tych, którzy kiedyś będą eksmitowani na bruk w programie „Mieszkanie+”, albo rodziców niepełnosprawnych, ale słaba wobec deweloperów czy rozpieszczonej magnaterii Radziwiłłów i Czartoryskich, którym oddaje się pałace i wypłaca miliony. Silna wobec małych „przedsiębiorców” na samozatrudnieniu, którzy muszą jednolite pliki kontrolne VAT tworzyć, RODO bez żadnej pomocy wdrażać, ale słaba wobec niemieckiej Deutsche Bahn, której kontrakt z PESĄ mają poręczać banki z udziałem skarbu państwa. Silni wobec kilku staruszek z białymi różami na marszu KOD, ale słaba wobec aferzystów z GetBacku, którzy latami pozycjonowali się dzięki prawicowym politykom i publicystom.

Tak, ta władza jest tak silna jak klasowy osiłek, który tłucze najsłabszych w klasie, i tak słaba, jak ten osiłek stojący potem na baczność przez starszakami. A im bardziej starszaki rządzą, tym bardziej się ten osiłek na słabszych wyżywa, albowiem jak powiedział jeden klasyk: Polska jest krajem silnym wobec słabych i słabym wobec silnych."
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #27 prezes pan
28 czerwca 2018, 07:23
Cytat:
Porażające sukcesy PGZ
twitter.com/.../...
Strona nie istnieje
Znowu fakenews w pośpiechu usunięty.

Cytat:
Polska jest krajem silnym wobec słabych i słabym wobec silnych.
Co za odkrywcza myśl.
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
#28 wujek_manfred
28 czerwca 2018, 13:29
Jak ktoś ma więcej niż dwie komórki w mózgu, to znajdzie:

A jak ktoś ma tylko jedną (co wystarcza mu ledwie by nie srać pod siebie), to krzyczy że fake news.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #29 prezes pan
29 czerwca 2018, 11:52
Cytat:
Jak ktoś ma więcej niż dwie komórki w mózgu, to znajdzie:
Ta tabelka to z dupy wyjęta. Nie wiem skąd te dane.
Chciałbym poznać źródło tej tabelki.
Widzimy np że zysk za 2014 129,9 a faktycznie było 226.
Ciekawe, jak było naprawdę w latach 2015, 2016.
Moje źródło tu
elektronikab2b.pl/.../...

Nadal twierdzę panie .ujku, że łżesz i rozsyłasz fake-newsy.
Zacytuj