Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - czerwiec I / 2018

27 maja. Protestujący w Sejmie niepełnosprawni wraz ze swoimi opiekunami zawiesili około 14.30 swój strajk. Wyszli z Sejmu po 40 dobach wegetowania na jego korytarzu i spania na posadzce, po doświadczeniach wynikających z podłego traktowania i poniżania. Ludzie zobaczyli na własne oczy niewrażliwość funkcjonariuszy PiS-u na los tej grupy ludzi, strasznie dotkniętych przez los, oraz działania mające na celu odcięcie ich od świata. Partia ta straciła status prospołecznej. Każdemu z nas pozostanie w pamięci to, co zobaczył i to, co od wielu jej polityków usłyszał. Nie będzie łatwo tego zapomnieć. Nikt z rządzących nie będzie już mógł się nadymać i chwalić czymkolwiek, dopóki te podstawowe problemy społeczne nie zostaną rozwiązane. Cały Naród a szczególnie politycy dostali lekcję od tej niewielkiej grupy ludzi - lekcję pokory, świadomości o realiach, o prowadzeniu dialogu, lekcję o koniecznej empatii dla słabszych, o konieczności spełniania potrzeb podstawowych w pierwszej kolejności, o ……….  Bo każdy z nas, prędzej czy później, stanie się osobą niepełnosprawną.
Znalezione w Internecie – „Bezcześcić zwłoki ofiar, wyrżnąć drzewa, mordować zwierzęta, poniżać niepełnosprawnych, torturować w ubikacjach komisariatów, podpalać mieszkania aktywnym członkom opozycji – oto bilans dobrych zmian rozbydlęconej swołoczy”. Jakie jest rozwiązanie, żeby się w tym nie udusić? – Nie otwierać okien!”

28 maja. Płonie kolejne, ogromne składowisko odpadów, tym razem przy zakładach recyklingu w Jeleniej Górze. Które to już w ostatnim czasie? – Naliczyłem ich około trzydziestu. Ministerstwo Ochrony Środowiska podaje, że od początku roku było ich już sześćdziesiąt. Sprawdza się powiedzenie, że Polska jest krajem teoretycznie, szczególnie pod rządami PiS-u. Ukuło się już nawet powiedzenie „utylizacja po polsku”. Gdzie są wszystkie służby? Kto steruje teraz tą mafią, gdy Kaczor ma przetrącone kolanko?

29 maja. Zgodnie z pierwszą przymiarką KE z podziału środków na fundusz spójności w latach 2021-27 Polska miałaby otrzymać 64,4 miliarda euro, czyli o prawie 20 miliardów euro mniej (23%) niż w rozdaniu realizowanym obecnie. Sytuacja na początku negocjacji budżetowych wygląda więc katastrofalnie. Podobnych cięć możemy się podobno spodziewać przy podziale dopłat rolnych. Zapowiadany, czarny scenariusz zaczyna się więc realizować.
     Połowa inwestycji w ostatnich latach była u nas realizowana za pieniądze unijne. Mamy ich teraz dostawać znacznie mniej. Co więcej, można się obawiać, że te obniżone kwoty mogą być mrożone w związku z tym co się dzieje z wymiarem sprawiedliwości. U kogo dochodzić tych strat? Sam Kaczor przecież ich nie pokryje. Wkrótce ma być znana propozycja przyszłych dopłat dla rolników. Nasi mieli być, zgodnie z obietnicą, zrównani z zachodnimi. Jeśli tak się nie stanie politykierzy pisowscy muszą się spodziewać potężnego trzepania skóry. Do wyborów parlamentarnych jeszcze ponad rok. Sprawy podziału unijnych pieniędzy powinny być już wtedy w miarę klarowne.

 31 maja. Pojawiła się informacja, że w ramach Funduszu Rozwoju Gospodarstw Wiejskich mamy dostać 25 % mniej a na bezpośrednie dopłaty dla rolników 1 procent mniej od tego, co dostajemy w bieżącym rozdaniu budżetowym Unii.

4 czerwca. „Moralny jak poseł Pięta z PiS-u” – opozycja wymusiła na kierownictwie tej partii zawieszenia go w prawach członka a także odwołanie z dwóch komisji sejmowych – ds. służb specjalnych oraz ds. amber gold. Nosił wilk razy kilka … chciałoby się powiedzieć. Pięta przypinał wszystkim łatki niemoralności a w tym samym czasie sam robił, co robił. Nie chcę tego wyliczać, szkoda czasu na pisowską piętę.

PiS prowadzi do destrukcji nie tylko własnej ale całego kraju. Okazuje się, że "Polska w ruinie" to nie było hasło, to był program tej partii. Póki co mamy defekt kolana, odciętą piętę oraz niedowład mózgu. Są symptomy następnych defektów a to dopiero 2,5 roku rządzenia. W poprzednim swoim rozdaniu Kaczor poddał się po dwóch latach. Jak będzie teraz? - Zobaczymy! Tak czy inaczej nie wygląda to dobrze a poważne kłopoty przecież dopiero się zaczęły. Pal diabli Kaczora jednak, to się odbije czkawką nam wszystkim. Prowadzenie eksperymentów na żywym organizmie jest sztuką, nieosiągalną - jak widać - dla tego prymitywa, uważającego się za zbawcę Polski.

6 czerwca. Rada Praw Człowieka ONZ stwierdza – „Zmiany w polskim prawodawstwie osłabiły trójpodział władzy. Lekarstwo okazało się gorsze niż choroba tocząca wymiar sprawiedliwości. Polska Fundacja Narodowa przedstawia sędziów jako wrogów Polaków i zło w polskim społeczeństwie …”. Rada ONZ rekomenduje, by polskie władze wycofały się ze zmian, które naruszają porządek prawny i równowagę władz w Polsce. Wzywa Polskę do powstrzymania się od wypowiedzi skierowanych przeciwko sędziom, do zaprzestania ingerencji w działalność SN oraz do niezwłocznej realizacji nieopublikowanych dotąd wyroków TK a także do wycofania zmian wprowadzonych do ustawy o KRS. Raport ten na osiemnastu (podobno) stronach jest miażdżącą krytyką tego, co zrobił PiS z naszym wymiarem sprawiedliwości. Można mieć obawy, że nie przejdzie on bez echa.

W Sejmie debata związana z wnioskiem PO dotyczącym odwołania Szydło i Rafalskiej po protestach osób niepełnosprawnych trwających 40 dni i braku jakiejkolwiek empatii ze strony tych pań, nie mówiąc już o pozytywnych działaniach w celu rozwiązania konfliktu. Było więcej niż gorąco, Beata była zdegustowana a Morawiecki, broniący swoich ministrów, przeszedł w zakłamaniu i sloganach wszelkie granice. Urszula Augustyn z PO do Be Szydło – „Nie zapomina pani o sobie i swoich ministrach, potrafi pani przyznawać sobie wielotysięczne nagrody ale do niepełnosprawnych, przez 40 dni, nie potrafiła pani przyjść i powiedzieć, że nie dacie im 500 złotych”.

7 czerwca. Od dwóch dni trwa protest studentów Uniwersytetu Warszawskiego, który – po próbach ich wyproszenia przez straż uniwersytecką –  został zalegalizowany przez rektora. Protest jest sprzeciwem przeciw „próbom podporządkowania szkół wyższych biznesowi i przeciw ich upolitycznieniu”, co wynika z procedowanej już w Sejmie ustawy przygotowanej przez zespół Gowina. PiS nie może żyć bez podporządkowywania sobie wszystkiego od stajennych w stadninach koni po SN i inne organizacje trzeciej władzy. Teraz próbuje podporządkować sobie szkoły wyższe i zlikwidować ich samorządność.

Głosami senatorów PiS, prawie spontanicznie (jeden się wyłamał), Senat obciął parlamentarzystom wynagrodzenie o 20 procent. Czy to jest poważne? Czy ci politycy reprezentują swoich wyborców, czy jedynie swoją mafijną partię? Dlaczego o 20 a nie o 25, 75, 15 czy zero? - Ponieważ o tyle obniżyć polecił im Kaczor. Są przecież między nimi ludzie - wydawałoby się - poważni, z tytułami profesorów, doktoratami, .... a zachowują się tak, jak ci z pierwszej RP, którzy głosowali tak, jak kazał im namiestnik Carycy, dla apanaży, które od niego otrzymywali albo ci z czasów komuny, którzy również sprzedawali się za profity. Jak muszą się czuć te buce i buce taką działalność popierające?

KE postanowiła poprosić RE o zorganizowanie wysłuchania w sprawie łamania praworządności w Polsce. Ma to związek z postępowaniem w sprawie uruchomienia w stosunku do Polski paragrafu 7. Widać z tego, że KE nie daje się PiS-owi wodzić za nos.

Komentarze   

 
prezes pan
-2 [2] #41 prezes pan
13 czerwca 2018, 07:21
Cytat:
Za rozbity a nieubezpieczony samochód ktoś powinien zapłacić, ktoś z uprzywilejowanej kasty, której czas dobiega końca a nie społeczeństwo.
A kto zapłacił za 60 zniszczonych pojazdów za rządów koalicji PO-PSL?
fakty.interia.pl/.../...
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #42 prezes pan
13 czerwca 2018, 07:28
Pomysł wznowienia prac nad nowelizacją dyrektywy gazowej, która mogłaby storpedować plany Gazpromu w zakresie budowy Nord Stream 2, został zblokowany na poziomie Rady UE. Kto jest szefem Rady?
Ciepło, ciepło!
Donald Tusk!

Jest tak samo skuteczny, jak w 2011 roku, kiedy "załatwiał" u Angelą Merkel obietnice, że polskie porty nie będą blokowane przez Nord Stream 1.
niewygodne.info.pl/.../...
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #43 Taurus
13 czerwca 2018, 09:33
Cytat:
A kto zapłacił za 60 zniszczonych pojazdów za rządów koalicji PO-PSL?
Winni ich zniszczenia, oczywiście, jednak wyłącznie w przypadkach, gdy była to rzeczywiście ich ewidentna wina a nie wypadek losowy.

Cytat:
Ciepło, ciepło! Donald Tusk!
Jak zawsze. Coś się stało koło Buska? - Wina Tuska!

Tusk jest urzędnikiem a nie dyktatorem, jak Kaczor. Musi zajmować stanowisko, za którym optuje większość członków RE. Pełnię możliwości w kształtowaniu polityki Rady ma natomiast Polska i jej sojusznicy, których - podobno - mamy na pęczki. Niestety, znaczenie pisowskiej Polski w RE ma wymiar jak owe słynne 1:27.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #44 prezes pan
13 czerwca 2018, 11:26
Cytat:
Niestety, znaczenie pisowskiej Polski w RE ma wymiar jak owe słynne 1:27.
Jakby porównać pracę Tuska na rzecz Polski i Niemiec to miałoby ten słynny wymiar 1:27, a nawet 0:28. Niestety.
Zacytuj
 
 
Haji
#45 Haji
13 czerwca 2018, 16:18
Ziobro gwizdnął 25 mln z funduszu ofiar przestępstw i dał CBA.
NIK potwierdza:
wiadomosci.gazeta.pl/.../...
OKO.PRESS zdemaskowało pisowskie boty na TT. Teraz prawa strona udowadnia, że chyba jednak nie umie w internety:
oko.press/.../
TVP zaatakowała znanego sędziego. Wykorzystała relację oszustki, skazanej prawomocnie za wyłudzenie:
oko.press/.../
Zacytuj
 
 
Haji
#46 Haji
14 czerwca 2018, 08:20
"Wyborcza" zdobyła list, który prezes upadającej spółki napisał do Mateusza Morawieckiego. Czytamy, że: "GetBack jest zapleczem obozu wolnościowego poprzez bycie sponsorem mediów: Gazeta Polska, Wprost, Do Rzeczy, W sieci". A kłopoty spółki mogą być "spiskiem" przeciwko władzy.
wyborcza.pl/.../
To wymaga komisji śledczej. To jest afera na miarę afery Rywina.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #47 prezes pan
14 czerwca 2018, 11:57
Wyborcza" zdobyła list, który prezes upadającej spółki napisał do Mateusza Morawieckiego
No ręce opadają, jak durnie dają się manipulować.
A jak ja bym napisał list to premiera, żeby przyje.ał Haji w łeb.
To miałoby oznaczać, że premier bierze udział w pobiciu?
Ludzie, myślcie, bo wiecznie żył nie będę.
Zacytuj
 
 
Haji
+1 [1] #48 Haji
14 czerwca 2018, 12:49
Gdyby Premier ukrywał ten list udawał, że go nie dostał...
Ta sprawa śmierdzi, zachowanie pisowców śmierdzi jeszcze bardziej. Zaklinanie rzeczywistości, jak widać nie pomaga. Pis to dno i wyraźnie to widać.
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [2] #49 Taurus
14 czerwca 2018, 13:25
Cytat:
Wyborcza" zdobyła list, który prezes upadającej spółki napisał do Mateusza Morawieckiego No ręce opadają, jak durnie dają się manipulować.
Cytat:
Ludzie, myślcie, bo wiecznie żył nie będę.
Ojej, PP udaje człowieka myślącego. Jaja jak berety!

W takim przypadku rozsądny premier skierowałby ten list i całą sprawę do prokuratury. Jeśli bowiem sprawa jest wymyślona, w co wątpię to znaczy, że facet próbuje go wrobić.
"Spisane będą czyny i zamiary..." - jak mówi poeta. Prokuratura i sądy w następnym rozdaniu parlamentarnym będą miały, jak widać, mnóstwo roboty.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #50 prezes pan
14 czerwca 2018, 14:12
Cytat:
W takim przypadku rozsądny premier skierowałby ten list i całą sprawę do prokuratury. Jeśli bowiem sprawa jest wymyślona, w co wątpię to znaczy, że facet próbuje go wrobić.
Gdzie są pełne teksty tych listów?
Z niecierpliwością czekam na ich opublikowanie.
Szambo z czerskiej wybiło... lemingi ciągną do gówna.

Od pewnego czasu w mediach krążą komunikaty i wypowiedzi osób powiązanych z Platformą Obywatelską i „totalną opozycją”, mające wskazywać na rzekome powiązania rządu lub państwowych spółek z aferą GetBack. Tymczasem w świetle najnowszych faktów okazuje się, że cała teoria pęka niczym bańka mydlana. Na jaw wychodzą nowe informacje, z których jednoznacznie wynika, w jaki sposób - przy użyciu manipulacji i fake newsów - próbowano wymusić na państwowych instytucjach korzystne dla GetBack decyzje. Analiza działania służb i organów państwowych nie pozostawia złudzeń. Okazuje się, że GetBack to w rzeczywistości afera salonów finansowych III RP.
Sprawa GetBacku to kolejna próba destabilizacji, obliczona na wciągnięcie w aferę Rządu. Ta sprawa pokazuje jak aktywne i pomysłowe są siły anty reformatorskie w Polsce.
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #51 Taurus
14 czerwca 2018, 14:38
Cytat:
Sprawa GetBacku to kolejna próba destabilizacji, obliczona na wciągnięcie w aferę Rządu. Ta sprawa pokazuje jak aktywne i pomysłowe są siły anty reformatorskie w Polsce.
Poczekamy, zobaczymy, śmierdzi to jednak komisją parlamentarną, obok SKOK-ów, po zmianie władzy.
Zacytuj
 
 
Haji
#52 Haji
14 czerwca 2018, 19:48
W podanym przeze mnie linku są skany.
Kłamiesz FB jak najęty, żeby wybielić sytuację, której wybielić się nie da. Getback zażądał od premiera wsparcia, bo finansuje tę ekipę. Premier ukrył list, a powinien go pokazać i złożyć doniesienie do prokuratury. Mówiłem, afera Rywina to przy tym pryszcz.
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [2] #53 Taurus
15 czerwca 2018, 10:17
Wycięto właśnie kilka wpisów/komentarzy (trzy lub cztery), w tym mój, dotyczący wypowiedzi Verhofstadta, w której zaliczył Kaczyńskiego (obok Le Pen, Wildersa, Farage'a, Orbana i Sabriniego) do europejskiej piątej kolumny, która korzysta z rosyjskich pieniędzy i wywiadu.
Ciekawe!
Informuję w związku z tym, że test ten powtórzę za kilka dni w kolejnym artykule i - jeśli będzie trzeba - będę go powtarzał na zasadzie kopiuj/wklej w nieskończoność.
Zacytuj
 
 
Administrator NaszePanstwo.pl
#54 Administrator NaszePanstwo.pl
15 czerwca 2018, 11:22
Taurus napisał:
Wycięto właśnie kilka wpisów/komentarzy (trzy lub cztery), w tym mój, dotyczący wypowiedzi Verhofstadta, w której zaliczył Kaczyńskiego (obok Le Pen, Wildersa, Farage'a, Orbana i Sabriniego) do europejskiej piątej kolumny, która korzysta z rosyjskich pieniędzy i wywiadu.
Ciekawe!
Informuję w związku z tym, że test ten powtórzę za kilka dni w kolejnym artykule i - jeśli będzie trzeba - będę go powtarzał na zasadzie kopiuj/wklej w nieskończoność.

W związku z faktem nagminnych ataków w różnej formie na serwis m.in wstawianiw komentarzy z reklamami i spamowaniem z zagranicznych IP, został wprowadzony algorytm, który jest w fazie testów. Jego zadaniem jest wyłączanie spamowych komentarzy.

Komentarze wycięte przez algorytm, które powinny pozostać będą systematycznie przywracane.
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [2] #55 Taurus
15 czerwca 2018, 12:55
Cytat:
Jego zadaniem jest wyłączanie spamowych komentarzy.
Dziękuję. Jeżeli uda się wam ograniczyć ilość spamu to pewnie nikt z nas, piszących, nie będzie miał pretensji za jakiś przypadkowo wycięty komentarz, tym bardziej, jeśli go będzie można przywrócić.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #56 prezes pan
18 czerwca 2018, 07:21
W czasach "demokracji" do Polski wjeżdżało dziennie po 750 cystern z paliwem (większość nielegalnie). Po tym jak "obalono demokrację" już tylko 150.
niewygodne.info.pl/.../...
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #57 Taurus
18 czerwca 2018, 11:18
Cytat:
W czasach "demokracji" do Polski wjeżdżało dziennie po 750 cystern z paliwem (większość nielegalnie). Po tym jak "obalono demokrację" już tylko 150.
W czasach przez ciebie tak nielubianych to w ogóle była "sodomia z gomorią", jedna wielka katastrofa i upadek. Teraz mamy zupełne odwrócenie sytuacji - kwitnący kraj, narodową zgodę i jedno wielkie kochajmy się. Brużdżą, co prawda niepełnosprawni i parę innych grup społecznych, jednak dzięki "zbawcy narodu", nawet ze szwankującą nóżką i Mateuszkowi bredzącemu ciągle to samo, i czekającemu aż Kaczor zwolni stołek nic nadzwyczajnego stać się nie powinno. Bruździ też Unia ze swoimi Timmermansami, jednak my im podeślemy Becię, to im kręgosłupy poprostuje. A ze swoimi euro, czyli dotacjami, to się mogą wypchać. My już mocarze są, branie dotacji nam zbrzydło i niedługo sami będziemy dotować całą tą Unię a jak będzie trzeba to i Stany z Kanadą end Meksykiem together i połowę Afryki, tudzież Azji na dodatek. Stolicę zaś przeniesiemy do Nowego Targu, bo tylko tam prawdziwe patryjoty rosną, wyhodowane na tradycji anty-Goralenlandu i będzie pięknie, i będzie wesoło, Alleluja.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #58 prezes pan
18 czerwca 2018, 12:45
Cytat:
i będzie pięknie, i będzie wesoło, Alleluja.
To już się dzieje na naszych oczach.
Jeszcze brakuje, żeby Polscy piłkarze zdobyli mistrza.
I to jeszcze pokażą w telewizji publicznej.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #59 prezes pan
18 czerwca 2018, 12:51
To mówicie, że Niemcy przegrali 0:1?


Ano przegrali.
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
#60 wujek_manfred
18 czerwca 2018, 13:02
To mówicie, że Rosja wygrała 5:0?
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
#61 wujek_manfred
18 czerwca 2018, 13:18
Kto ma jakie pojęcie o piłce:
1)

2)
Zacytuj
 
 
Haji
#62 Haji
18 czerwca 2018, 14:31
Ministerstwo nie obroni się przed zarzutami NIK. Gigantyczna defraudacja środków przeznaczonych na leczenie dzieci?
crowdmedia.pl/.../
Zostało już zgłoszone naruszenie dyscypliny finansów:\https://crowdmedia.pl/nik-na-tropie-naduzyc-ziobry-instytucja-sklada-zawiadomienie/
A tu dobra wiadomość. Jurgiel odchodzi z ministerstwa. Nareszcie, choć po "sukcesach" ze stadninami koni i walką z ASF.
Zacytuj
 
 
Haji
#63 Haji
18 czerwca 2018, 18:46
No! Tak należy traktować takie zachowanie. Brawo.
wiadomosci.gazeta.pl/.../...
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [1] #64 Taurus
19 czerwca 2018, 09:02
Cytat:
A tu dobra wiadomość. Jurgiel odchodzi z ministerstwa. Nareszcie, choć po "sukcesach" ze stadninami koni i walką z ASF.
Nno .... i przecież wywalczył z Unii takie same dopłaty dla rolników jakie ma, na przykład, Francja. Zrobił swoje, czyli puścił bąka, więc odchodzi.
Coś tu śmierdzi przegraną PiS w najbliższych wyborach na wsi. PSL zabiera im zabawki.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #65 prezes pan
19 czerwca 2018, 13:26
Cytat:
No! Tak należy traktować takie zachowanie.
Tusk to człowiek wyjątkowo podły.
Co już nieraz udowodnił.
Kiedy przeprosi żonę gen. Błasika. Rodziny ofiar katastrofy, za zamianę ciał. Za oddanie śledztw Rosji.
Za oszukiwanie Polaków.
Kiedy?
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [1] #66 Taurus
19 czerwca 2018, 16:07
Cytat:
Kiedy?
Nigdy! To nie on pozamieniał ciała, nie ma więc za co przepraszać. Zrobił w tamtej sytuacji wszystko co mógł, by zaspokoić życzenia rodzin tych ofiar, by złagodzić ich cierpienia. Wiele z tych ciał było rozbitych na miazgę i pomieszanych z sobą. Całkowite ich rozdzielenie nie było możliwe. Przepraszać powinny cmentarne hieny, które potem, na życzenie PiS-u, tymi ciałami się bawiły.
A Błasik? Udowodniono, że w kokpicie był ktoś spoza załogi, kto miał na nią wpływ. Kto to był, jeżeli nie Błasik?
Zacytuj
 
 
Haji
#67 Haji
19 czerwca 2018, 18:05
Przecież rozpoznano głos Błasika.
"Pomysły, pomysły..."
Zacytuj