Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - maj I / 2018

Spece z PiS do tej pory twierdzili, że można dawać jednym, nie zabierając innym – BFG dla przykładu, wsparcie Czartoryskich, wysokie pobory, nagrody i odprawy całej familii swoich Misiewiczów, pieniądze utopione w węgiel i elektrownie węglowe, szalone dotacje dla TVP, ochrona Kaczora, schodki smoleńskie, śpiewające i gadające ławki patriotyczne, francuski jacht, PFN, ……. Itd., itd., można by to wymieniać w nieskończoność. Zmienili zdanie i twierdzą teraz, że w celu rzucenia jakiegoś „ochłapu” niepełnosprawnym muszą opodatkować Polaków trochę lepiej (niż średnia) zarabiających, czyli stworzyć fundusz solidarnościowy.      Tu nie chodzi tylko o  protestujących w Sejmie ludzi i grupę pokrzywdzonych przez los, których reprezentują, chociaż jest ona szczególnie naznaczona przez życie, w znacznym stopniu społecznie wykluczona. Chodzi o całą działalność PiS-u i jego nachalną propagandę. Kaczyński i Morawiecki przedstawiani są niemal jak cudotwórcy, pieniędzy w budżecie ma być wręcz nadmiar, rozdaje się je szczodrze i bez sensu na prawo i lewo, „bo się należą”. Czy dodatek 500+ albo 300 złotych na wyprawkę dla dzieci milionerów są pieniędzmi wydanymi sensownie i społecznie sprawiedliwie? Czy finansowe rozpasanie obecnie rządzących, łącznie z Kaczorem, za ochronę którego płaci się miliony, nie powinno być odbierane negatywnie?
     Jest oczywistym, że zrealizowanie żądań protestujących w Sejmie spowoduje wysyp żądań innych grup społecznych. Ten protest pokazuje bowiem, że są w naszym państwie liczni potrzebujący, wykluczeni, skrzywdzeni, …  i nie ma co się nadymać tym, że udało się zwiększyć nieco ściągalność VAT-u, bo przecież do ściągnięcia pozostało nadal bardzo dużo, więcej niż dotąd zrealizowano a przy okazji skaleczono wielu uczciwych przedsiębiorców. Nasi politycy nie rozumieją, że nie da się porządnie rządzić bez uporządkowania spraw i celów/potrzeb podstawowych i bez ustawienia ich realizacji na osi czasu. Oni to pewnie nawet wiedzą ale jest to tak szalenie nieefektowne – prościej i na krótką metę efektywniej jest przecież rozdawanie fruktów i obietnic tu i teraz, stawiając przy okazji jednych przeciw drugim, nagradzając ich lub karząc, zgodnie z łaską lub niełaską „cara i zbawcy narodu”.

26 kwietnia. Kaczyński przedstawił kandydatów PiS-u na prezydentów największych, polskich miast w nadchodzących wyborach samorządowych. Szoku raczej nie było, przekonania o sukcesie również.

27 kwietnia. W strefie zdemilitaryzowanej obu Korei doszło do spotkania ich prezydentów – Kim Dzong Una i Moon Dze Ina. Ogłoszono zakończenie stanu wojny między tymi krajami oraz zgodę na pełną denuklearyzację Półwyspu Koreańskiego. Czyżby miało się spełnić to, co jeszcze niedawno wydawało się być nierealną mrzonką?

27 kwietnia. Odbyło się pierwsze posiedzenie KRS-u wybranego przez PiS.

2 maja. PE ogłosił, że budżet UE na lata 2021-27, czyli na następny okres budżetowy wyniesie 1,279 biliona euro w zakresie zobowiązań. Wpłaty do budżetu od poszczególnych krajów zostały podniesione z 1% do 1,14% ich DNB. Podziału na koperty narodowe jeszcze nie ma. Podano też, że wypłaty z budżetu będą uzależnione od przestrzegania przez beneficjentów praworządności i że Unia będzie mogła zawieszać albo zmniejszać finansowanie w zależności od skali uchybień. Ostrzeżenia Unii stają się więc powoli faktem i skończą się wkrótce – pewnie - jałowe przepychanki w zakresie zmian prawnych.
     Decyzja PE, wcześniej zresztą zapowiadana, spowodowała przyspieszone kombinacje PiS-u przy ustawach dotyczących sądownictwa. Niedawno przyjęta ustawa o SN ma być modyfikowana już czwarty raz z rzędu. Trudno to zresztą policzyć, pewnie nawet prokurator Piotrowicz przestał nad tym panować. Czego się nie robi dla mamony. Przestano mówić o wstawaniu z kolan, przestano głośno krytykować Unię. Mam nadzieję, że jej komisarze nie dadzą się oszukać działaniami pozornymi i wymuszą powrót naszego kraju do cywilizacji. Przypuszczam nawet, że niedługo pokochamy uchodźców i zaczniemy ich przyjmować, jeśli wejdą w życie zapowiedzi o tym, że będą szły za nimi znaczne fundusze z Unii.

3 maja. Wieczorem, po zakończeniu zajęć oficjalnych, związanych ze świętem Konstytucji, Agata Kornhauser -  Duda udała się do Sejmu na spotkanie z protestującymi niepełnosprawnymi i ich opiekunami. Spotkanie odbywa się bez kamer, nie ma więc z niego oficjalnych relacji.  Jaki będzie wynik tego spotkania, poza PR-em, przy braku możliwości sprawczych?

5 maja. Protestujący w Sejmie śpią na posadzce już 18 dzień. Nieciekawą mają więc majówkę. Wygląda na to, że rząd postanowił ich przetrzymać i pewnie mu się to uda, bo przecież nie mogą tam protestować wiecznie.
     To już 18 dzień protestu rodziców osób niepełnosprawnych. W Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych rząd zabrał głos ws. postulatów strajkujących. Odpowiedź jednej z matek na słowa minister Rafalskiej poraża. – „Proszę o eutanazję dla mnie i dla mojego syna” - mówiła drżącym głosem. „Mamy dzisiaj dzień godności osób niepełnosprawnych, a dla mnie, matki 25-letniego, upośledzonego chłopca, to jest dzień dyskryminacji takich osób. (...) Dlaczego nas kopiecie i depczecie, dlaczego godność w tej Polsce jest poniżej przyzwoitości?”

Kaczyński ma podobno duże kłopoty z kolanem, mówi się nawet o konieczności operacji. Czas biegnie nieubłaganie, niestety, więc każdego mogą dotknąć kłopoty zdrowotne, nawet „zbawcę Polski”. Pewnie pora pomyśleć o pełnej emeryturze, prezesie, a może też zapisać się do niepełnosprawnych? Tylko jak tu odpoczywać, gdy wredna opozycja jest coraz bliżej zwycięstwa a to by oznaczało pewnie Trybunał Stanu i inne nieprzyjemności?

Karczewskiego opluł bezlitośnie jakiś burmistrz Jersey City, co spowodowało „zagotowanie się” komentatorów pisowskich i wygadywanie przez nich niestworzonych rzeczy w naprędce organizowanych dyskusjach panelowych, na żenująco niskim poziomie zresztą. Od czego mamy PFN? Dlaczego taki burmistrz nie zostaje postawiony przed amerykańskim sądem?

5 maja. „Pycha i Szmal”, „Pazerność i Szmal”, „Pieniądze i Stołki”, „Populizm i Socjalizm” – takie określenia znalazłem w Internecie przy komentarzach dotyczących awantury i przepychanek na spotkaniu Morawieckiego z mieszkańcami Garwolina. Mateuszek wystąpił tam w zastępstwie Kaczora - który zachorzał - w ramach pisowskiej akcji agitacyjnej przed wyborami samorządowymi. Akcji, której oficjalnie prowadzić jeszcze nie można, ponieważ termin tych wyborów nie został  ogłoszony. Co to jest jednak za przeszkoda dla PiS-u? - On wszystko może. Wystąpienie zajęło marną godzinę i opisywało pasmo sukcesów jedynie słusznej partii. Pytania można było po nim zadawać, jednak wyłącznie w formie napisanych na kartce, dokładnie jak u Putina. Z kartek wybierano te godne odpowiedzi premiera, niegodne poszły do kosza z uzasadnieniem, że zostały napisane nieczytelnie. Efektem były przepychanki i wyzwiska uczestników oraz interwencja policji.

Antek smoleński nie próżnuje. Ogłosił pomysł na zagospodarowanie terenu po zburzonym PKiN-ie. Miałaby tam otóż stanąć wysoka kolumna, zwieńczona figurą Matki Boskiej Hetmanki. Antek nadal zajmuje swój były gabinet w MON, jeździ służbową limuzyną i jest wiceprezesem PiS-u. Stanowisko zobowiązuje – świr Antek ma prawo a może i obowiązek wypowiadania się w tonacji świrowatej partii. Pomysł jest ciekawy, spełnia bowiem kryteria co najmniej kilku wytycznych tej partii – jest element burzenia pomników komunizmu, jest wspieranie działań Ojca Podgrzybka, jest urządzanie życia warszawiakom i modyfikowanie wyglądu stolicy, ……  i to za jedyny, głupi miliard złotych. Wyobrażam sobie, jak ten pomysł poprawił nastroje osób protestujących w Sejmie, którym się proponuje około 100  złotych i większą ilość pielucho majtek w naturze.
     Co za czasy! Jeden nie może przeżyć do pierwszego z marnym dochodem rzędu 20 tysięcy na miesiąc, druga uważa, że dzieci urodzone to nie są już dzieci poczęte, więc nie trzeba walczyć o ich los, trzeci chce głosować swoimi dziećmi, czwarty – chociaż ksiądz – twierdzi, że „nie jest stroną w walce o prawa osób niepełnosprawnych”, ….. a ten teraz wyskakuje z Maryją Hetmanką na słupie. Szajba goni szajbę, kto zbłaźni się jeszcze bardziej?

Komentarze  

 
Haji
+1 [3] #1 Haji
7 maja 2018, 12:26
Agent Muszyński przyznał się do manipulowania składami sędziowskimi Trybunału Konstytucyjnego (w wersji pisowskiej):
oko.press/.../

W temacie kandydata na mera Warszawy nieJakiego cytat z Michała Pytlika:
"Patryk Jaki mówi, że Warszawa będzie wolna i otwarta dla wszystkich. Ale my się nie damy na to nabrać. Każdy, kto choć odrobinę zna opolską działalność Patryka Jakiego wie, że wiceminister nie tworzy otwartych miast „dla każdego”, ale jedynie dla swoich kolesi.

W Opolu mieszkam od dziesięciu lat, więc doskonale znam układ, jaki stworzył Jaki. Niech pozna go cała Polska. Niech Jaki wytłumaczy się z każdej osoby, którą wcisnął do spółek i władz miasta. Po tym, gdy wiceminister oficjalnie poparł „bezpartyjnego” kandydata na prezydenta, jego ludzie szybko się tu zagnieździli.

Janusz Kowalski – człowiek, który został wiceprezydentem pomimo zapewnień kandydata Wiśniewskiego w kampanii, że go na to stanowisko nie powoła.

Marcin Rol – kolejny wiceprezydent, którego mianowano po odejściu Kowalskiego. Został nim w wieku 26 lat i nawet nie spełniał wymogów prawnych: miał zbyt krótki staż pracy, by piastować funkcję wiceprezydenta, dlatego został „asystentem”. Jego kariera zaczęła się w pubie żony Jakiego, w której był barmanem. Obecnie zasiada w zarządach dwóch spółek.

Ireneusz Jaki – ojciec wiceministra, który momentalnie po wyborach samorządowych został prezesem miejskiej spółki wodociągowej.

Mateusz Magdziarz – kolega Jakiego, szeregowy dziennikarz lokalnego portalu, który po wyborach został szefem biura medialnego i rzecznikiem prezydenta miasta. Obecnie: dyrektor TVP3 Opole.

Tomasz Gabor – szeregowy elektryk w Elektrowni Opole, który z osobistej rekomendacji Jakiego został dyrektorem całej elektrowni. Dlaczego? Bo jako sołtys miejscowości, w której znajduje się elektrownia jedyny w całym sołectwie poparł aneksję tej miejscowości przez Opole. Stanowisko dyrektora piastował przez... jeden dzień. Rzekomo sam zrezygnował. Ale awans i tak dostał.

Tomasz Wróbel – kolega Jakiego, prezes dwóch klubów sportowych i obiektu sportowego, na którym te kluby rozgrywają swoje mecze.

Chcecie więcej? To sprawdźcie następujące nazwiska: Tomasz Kwiatek (wicedyrektor Powiatowego Urzędu Pracy), Jak Stępkowski (dyrektor opolskiej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa), Mirosław Borzym (dyrektor Agencji Nieruchomości Rolnych) czy Michał Siek (kurator oświaty).

To ludzie, których działalności doświadczyłem bezpośrednio. Kiedy prowadziłem protest głodowy przeciwko powiększeniu Opola, to TVP3 Opole szkalowało moich przyjaciół i mnie. Jednodniowy dyrektor elektrowni z brzuchem na wierzchu i papierosem w ustach robi mi zdjęcia i publikuje na Facebooku z błędami ortograficznymi.

Mam grubą skórę i pojazdami kumpli Jakiego się nie przejmuję. Nie chciałbym jednak, by musieli tego doświadczać warszawiacy i warszawianki. Dlatego zachęcam Was do udostępniania tego posta. Musimy ostrzec jak największą liczbę ludzi."
 
 
Taurus
+2 [4] #2 Taurus
8 maja 2018, 08:59
21 dzień protestu niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie. Będzie to też pierwszy dzień protestu w czasie posiedzenia tego organu, bo to właśnie dzisiaj się rozpoczyna. Pewnie wszystko, co było w tej sprawie do powiedzenia, już padło - i o finansach, i o empatii czy jej braku, i o przyczynach takich czy innych, ludzkich postaw. Pozostaje więc czekanie na rozwiązanie problemu przez upływający czas, skoro rząd rozwiązać go nie potrafi. Pozostanie też pytanie o możliwości chwalenia się przez PiS sukcesami i rozdawania kiełbasy wyborczej w obliczu tej moralnej katastrofy.
 
 
Taurus
+2 [4] #3 Taurus
8 maja 2018, 10:38
Pojawiły się informacje o tym, że PFN zerwała kontrakt z fundacją NAVIGARE Mateusza Kusznierewicza, która miała zrealizować rejs dookoła świata z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Rejs ten miał być zrealizowany specjalnym jachtem, zakupionym przez PFN we Francji. Gliński jeszcze niedawno mówił, że bierze za ten rejs osobistą odpowiedzialność. Teraz obie strony obarczają się wzajemnie odpowiedzialnością za fiasko.
Coraz liczniejsze są też uwagi krytyczne dotyczące sfinansowania z okazji rocznicy stu gadających i śpiewających ławek patriotycznych (tzw. mobilnych) za wiele milionów złotych.

Jakoś cienko i śmiesznie wyglądają zamiary PiS dotyczące uczczenia stulecia odzyskania niepodległości. Jedno jest pewne - Duda zwany prezydentem, nie zawiedzie i palnie z tej okazji kilka podniosłych mówek, wspieranych charakterystycznymi dla niego gestami i minami.

A pieniędzy dla niepełnosprawnych nie ma.
 
 
prezes pan
-2 [2] #4 prezes pan
9 maja 2018, 08:58
Cytat:
21 dzień protestu niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie
Nie ma wątpliwości, iż jest on inspirowany politycznie. Osoby protestujące zostały wyselekcjonowane, przygotowane do strajku i zaproszone do sejmu przez posłankę Nowoczesnej Joannę Scheuring-Wielgus. Posłanka ta upatruje w tym proteście szansę na zbicie kapitału politycznego i ma to związek ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Parę lat temu zaciekle walczyła o prezydenturę Torunia, przegrała. Teraz, znów ma kandydować. Nagle stała się ekspertem od spraw niepełnosprawnych. Robi sobie kampanię i chce się wykreować jako obrończyni niepełnosprawnych, będąc jednocześnie po stronie aborcji, czyli zabijania niepełnosprawnych.
Awanturnice pod osłoną cierpiących dzieci walczą o pieniądze dla siebie. Nie chodzi tu o dobro dzieci. Bo jak nazwać wykorzystywanie niepełnosprawnych dzieci, trzymając je w beznadziejnych warunkach higienicznych przez 20 dni.

PS
 
 
prezes pan
-3 [3] #5 prezes pan
9 maja 2018, 09:04
Szczury z okrętu uciekają.
twitter.com/.../...
Ale czy ta baba liczy, że się ostanie w innej opcji?
Dość dyktatury kobiet.
www.youtube.com/.../
 
 
Haji
+1 [3] #6 Haji
9 maja 2018, 10:48
Poseł Żalek po raz kolejny pokazuje jakim jest zwyrolem:
wiadomosci.gazeta.pl/.../...
 
 
Taurus
+2 [4] #7 Taurus
9 maja 2018, 15:34
Donald Trump ogłosił, że zrywa porozumienie nuklearne z Iranem twierdząc, iż kraj ten nie wywiązuje się z warunków umowy. Oskarżył też Iran o finansowanie terroryzmu. Trump zapowiedział nałożenie na Iran „potężnych” sankcji gospodarczych. Eksperci zgodnie twierdzą, że w związku z powyższym należy się spodziewać dużych wzrostów cen ropy naftowej na rynkach.
 
 
prezes pan
-3 [3] #8 prezes pan
10 maja 2018, 07:23
Cytat:
Eksperci zgodnie twierdzą, że w związku z powyższym należy się spodziewać dużych wzrostów cen ropy naftowej na rynkach.
Na szczęście polityka rządu premiera Morawieckiego może doprowadzić do tego, że za 10 lat po Polsce może jeździć milion elektrycznych aut. Przyszłość należy do aut elektrycznych, więc na nie zdecydowanie stawiamy.

Za rządów PO-PSL Polska mimo ogromnego bogactwa geologicznego nie prowadziła żadnej polityki surowcowej. Utraciliśmy szanse na duże zyski z bycia pierwszymi, jeśli chodzi o gaz i ropę z formacji łupkowych, zmarnowaliśmy kopalnie węgla kamiennego, doprowadziliśmy do bardzo trudnej sytuacji górnictwo miedzi i srebra, ale też wplątani zostaliśmy w potężne problemy organizacyjno-prawne i własnościowe związane z brakiem kontynuacji polityki geologicznej z lat 2005–2007. Państwo utraciło kontrolę nad koncesjami potężnych złóż metali, a nawet cegielnie i kamieniołomy w ogromnej części zostały przejęte przez obcy kapitał.
Konieczne kroki do wykonania to wprowadzenie do Konstytucji RP zapisu dotyczącego ochrony złóż i struktur geologicznych stanowiących dobro całego narodu, powołanie Polskiej Służby Geologicznej, reforma administracji geologicznej i nadzoru górniczego, restytucja zespołów doradczych, utworzenie systemu wsparcia wiedzą dla administracji rządowej, samorządów, inwestorów. Potrzebne jest uchwalenie nowego prawa geologiczno-górniczego upraszczającego system i zasady działalności geologiczno-górniczej.

Na szczęście polityka rządu premiera Morawieckiego może doprowadzić do tego, że za 10 lat po Polsce może jeździć milion elektrycznych aut. Przyszłość należy do aut elektrycznych, więc na nie zdecydowanie stawiamy.
Jednym z podstawowych surowców do produkcji ogniw elektrycznych są kobalt i nikiel.
Nasz koncern KGHM stawia właśnie na te surowce. Przyszłość należy do nas i nie straszne będą nam ceny ropy.
Tylko nie można dopuścić koalicji złodziei i zdrajców z powrotem do władzy.
 
 
Taurus
+2 [4] #9 Taurus
10 maja 2018, 07:57
PiS rozpoczął w Sejmie przepychanie ustawy, która ma wprowadzić w życie dodatkowy podatek od paliw – 10 groszy za litr benzyny lub oleju napędowego. Wpływy z tego nowego haraczu mają być (w założeniu) przeznaczone na walkę ze smogiem. Z informacji internetowych wynika, że obecnie cena paliwa składa się w 53 procentach z podatków i innych narzutów, i w 47 procentach z kosztów zakupu ropy naftowej, jej przetwarzania oraz transportu w różnych fazach tych procesów.

Cytat:
Na szczęście polityka rządu premiera Morawieckiego może doprowadzić do tego, że za 10 lat po Polsce może jeździć milion elektrycznych aut. Przyszłość należy do aut elektrycznych, więc na nie zdecydowanie stawiamy.
Mam nadzieję, że "dzięki jedynie słusznej polityce rządu PiS z Morawieckim i Szydło na czele" za 10 lat nie tylko zalejemy świat milionami nowego typu, elektrycznych polonezów z wersją hybrydowego napędu na bazie ukochanego węgla ale powrócimy do świetlanej idei przemieszczania się w przestrzeni, zaproponowanej przez Dedala, mocno ją dopracujemy i - nie bójmy się tego powiedzieć - uczynimy naszym sztandarowym projektem rozwojowym, kamieniem "węgielnym" niejako naszych nowych celów i możliwości, czymś na miarę kontynuowania świrowatych pomysłów Antka smoleńskiego i jego patrona - Kaczora.
Alleluja!
 
 
Haji
+1 [3] #10 Haji
10 maja 2018, 08:01
oko.press/.../
Torturowanie ludzi w więzieniach jest przestępstwem, ale jak widać pisowcy nie mają z tym problemu. Bolszewickie metody zawsze w cenie. Prawda panie Zero? O śmierci Barbary Blidy też nie zapomnimy.
 
 
prezes pan
-3 [3] #11 prezes pan
10 maja 2018, 08:43
Cytat:
zalejemy świat milionami nowego typu, elektrycznych polonezów z wersją hybrydowego napędu na bazie ukochanego węgla ale powrócimy do świetlanej idei przemieszczania się w przestrzeni, zaproponowanej przez Dedala, mocno ją dopracujemy i - nie bójmy się tego powiedzieć - uczynimy naszym sztandarowym projektem rozwojowym, kamieniem "węgielnym" niejako naszych nowych celów i możliwości, czymś na miarę kontynuowania świrowatych pomysłów Antka smoleńskiego i jego patrona - Kaczora.
Typowe wypociny ćwoka, co nie ma nic konkretnego do zaoferowania. Chce przekonać innych, że ma rację, a jej nie ma. Nie ma żadnych argumentów, ale zawsze jest na nie i musi coś napisać. Chce wszystko załatwić krzykiem, sili się na barwne metafory i kwieciste porównania. Ta metoda jest zwana "metodą na chochoła". Właściwa polska nazwa to "sofizmat rozszerzenia". Spotykamy się z nią, gdy jedna ze stron sporu przedstawia przesadzoną, wyolbrzymioną wersję argumentu oponenta, i dyskutuje z nią, zamiast z prawdziwą wypowiedzią.
Najczęściej robi się to przez wyrwanie z kontekstu lub wypełnienie własną treścią wszelkich niedopowiedzeń i przemilczeń. (proszę spojrzeć na powyższy cytat)
Wychodzi to kuriozalnie. Ale już przyzwyczailiśmy się do odlotów Taurusa.
Stary piernik bez ambicji. Co się dziwić. Taka parodia loży szyderców z Mappet Show. Tylko, że jemu daleko do nich.
 
 
sunset
+1 [3] #12 sunset
10 maja 2018, 09:36
[...]Tylko nie można dopuścić koalicji złodziei i zdrajców z powrotem do władzy.[...]
a i owszem. pis nie może już więcej dorwać się do żłoba, bo pisowcy są tak zachłanni, że starczy tylko dla nich, dla reszty już nie.
 
 
Haji
+1 [3] #13 Haji
10 maja 2018, 12:16
Szkolenia dla oficerów obrony terytorialnej mają charakter "pozorowany i fikcyjny" oraz "mogą zagrażać bezpieczeństwu państwa" - alarmował oficer Wojskowej Akademii Technicznej. Na dowód nagrał jedną z odpraw i wysłał do najważniejszych osób w państwie.
wyborcza.pl/.../
 
 
Taurus
+2 [4] #14 Taurus
10 maja 2018, 18:12
Żalek poszedł z kwiatami do protestujących w Sejmie, żeby ich przeprosić za publiczne opluwanie w stylu "zwyrodniali rodzice traktujący swoje niepełnosprawne dzieci jak żywe tarcze". Żalek wyraził żalek, a to już jest coś.
 
 
prezes pan
-3 [3] #15 prezes pan
11 maja 2018, 10:16
Cytat:
Szkolenia dla oficerów obrony terytorialnej mają charakter "pozorowany i fikcyjny" oraz "mogą zagrażać bezpieczeństwu państwa" - alarmował oficer Wojskowej Akademii Technicznej.
Znowu Gówno Wyborcze dało plamę (albo znowu marna prowokacja).
Szkolenia ruszyły w listopadzie 2017, a rozmowę nagrano jak sugeruje GW 2 czerwca 2017.
Nagrani Panowie nie mieli szans znać szczegółów dot. szkoleń
 
 
prezes pan
-3 [3] #16 prezes pan
11 maja 2018, 10:22
Posłowie przegłosowali projekt zakładający obniżenie uposażeń posłów i senatorów o 20 proc. Projekt to realizacja zapowiedzi prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.
Darli pyski w sprawie nagród (które za swoich rządów chętnie brali w większej ilości), to dostali teraz po dupie. :lol:
 
 
Haji
+1 [3] #17 Haji
11 maja 2018, 11:25
FB znowu kłamiesz. Pis wziął w ukrytych nagrodach wielokrotnie więcej niż PO. Co więcej, premierzy z po nie dawali nagród sami sobie. Taka to podła zmiana.
 
 
prezes pan
-3 [3] #18 prezes pan
11 maja 2018, 13:17
Cytat:
FB znowu kłamiesz.
Ja nie kłamię. To ty czytasz kłamstwa i je przekazujesz.
To dedykuję tobie.
www.youtube.com/.../

A tu słowa:
Czy naprawdę wierzyliście, że złamiecie Nas?
Pisząc nieprawdę i okłamując świat
Gazeta fałszu i nienawiści klub,
Do wszystkiego co kochamy i do Polski Naszych snów.

Ja i moi Bracia wypowiadamy wojnę
Zakłamanym kurwom z Gazety Wyborczej
Panie redaktorze, czy jest pan świadomy,
Że to koniec waszej żydokomuny?!

Żadnej amnestii dla gazety!!
Żadnej amnestii dla gazety!!

Bardzo sprytnie uknuliście, ten antypolski plan
Koncesjami od czerwonych przejęliście mediów świat
Bezkarnie oskarżacie Nas od wielu lat
Kradnąc Nasze zdjęcia, publikując steki kłamstw.

Ja i moi Bracia wypowiadamy wojnę
Zakłamanym kurwom z Gazety Wyborczej
Panie redaktorze, czy jest pan świadomy,
Że to koniec waszej żydokomuny?!

Żadnej amnestii dla gazety!!
Żadnej amnestii dla gazety!!

Przyznajcie się komuchy
Kto wtedy władzę miał
Kto skazywał Patriotów
Kto za wami stał.

Ja i moi Bracia wypowiadamy wojnę
Zakłamanym kurwom z Gazety Wyborczej
Panie redaktorze, czy jest pan świadomy,
Że to koniec waszej żydokomuny?!

Żadnej amnestii dla gazety!!
Żadnej amnestii dla gazety!! /x2
 
 
prezes pan
-3 [3] #19 prezes pan
11 maja 2018, 13:28
Jednak coś pozytywnego w naszym kraju dzieje się, skoro można obejrzeć takie teledyski.
www.youtube.com/.../
Serce rośnie.
Podaj dalej.
 
 
sunset
+1 [3] #20 sunset
11 maja 2018, 17:15
[...]Ja i moi Bracia wypowiadamy wojnę
Zakłamanym kurwom z Gazety Wyborczej
Panie redaktorze, czy jest pan świadomy,
Że to koniec waszej żydokomuny?![...]

napisane jak przystało za najlepszych czasów socjalizmu narodowego.
brawo, FB, że się do tego przyznajesz.
 
 
Haji
+1 [3] #21 Haji
12 maja 2018, 13:16
Umiar, skromność:
wiadomosci.gazeta.pl/.../...
 
 
Taurus
+1 [3] #22 Taurus
14 maja 2018, 08:50
Kuchciński poprosił Dudę zwanego prezydentem o obniżenie poborów członków Prezydium Sejmu o 20 procent, jak to uczyniono w stosunku do szeregowych parlamentarzystów. Brawo!!! Media mają bekę i kpiny z tego tematu nie mają końca. Ministrowie rządu powinni również poprosić kogo trzeba o obniżenie poborów. Przecież to od ich premii i nagród wszystko się zaczęło.
Czy na decyzję Dudy będziemy musieli czekać ustawowe 21 dni? To przecież ważna decyzja, od której zależą niemal losy kraju! Pochylaj się więc, Jędrek, roztropnie i z namysłem zanim uruchomisz swój słynny, leworęczny długopis. Nie zapomnij przed tym spojrzeć wymownie w kamerę tak, jak tylko ty to potrafisz. Naród cierpliwie czeka, wstrzymując oddech.
 
 
prezes pan
-2 [2] #23 prezes pan
14 maja 2018, 08:50
Cytat:
Karczewskiego opluł bezlitośnie jakiś burmistrz Jersey City, co spowodowało „zagotowanie się” komentatorów pisowskich i wygadywanie przez nich niestworzonych rzeczy w naprędce organizowanych dyskusjach panelowych, na żenująco niskim poziomie zresztą. Od czego mamy PFN? Dlaczego taki burmistrz nie zostaje postawiony przed amerykańskim sądem?
Burmistrz pod wpływem amerykańskiej Polonii wymiękł.
Pomnik Katyński w Jersey City ma pozostać na nadbrzeżu rzeki Hudson. Zostanie przeniesiony na odległość 60 metrów od miejsca, w którym się obecnie znajduje.
„Uważam reakcję Polaków za zdecydowaną, ale stosowną. Mam teraz więcej respektu dla zdolności Polaków organizowania się oraz walki o swoje racje i o to w co wierzą. To jest też dla mnie lekcja historii, okazja do uhonorowania ofiar, jakie ponieśli inni. Nigdy też nie było moim zamiarem okazanie braku szacunku dla żołnierzy" - tłumaczył się burmistrz Jersey City.
Fulop oberwał również od swoich! Amerykańscy Żydzi zaatakowali burmistrza Jersey City. Skrytykowali pomysł usunięcia polskiego pomnika.
Żydzi w ten sposób sami go usadzili. Oni wcale nie chcą wojny z Polską, a nieszczęsny młokos co jeszcze nie rozumiał o co chodzi. Ale już rozumie
Zabrakło mu honoru przeprosić marszałka Karczewskiego. Więc wykręcił się sianem.
rmf24.pl/.../...

Bardzo dobrze, że wyszła taka sprawa. Ze względu na znacznie nagłośnienie sprawy pomnika, znacznie trudniej będzie manipulowanie zagraniczną opinią publiczną na temat Polaków.

PS
Oczywiście Taurus już nie sprostuje swoich wypowiedzi. Ten typ tak ma.
Na szczęście jestem ja. Co z satysfakcją uczyniłem.
Zatkało kakao! :lol:
 
 
prezes pan
-2 [2] #24 prezes pan
14 maja 2018, 08:57
Cytat:
Media mają bekę i kpiny z tego tematu nie mają końca. Ministrowie rządu powinni również poprosić kogo trzeba o obniżenie poborów. Przecież to od ich premii i nagród wszystko się zaczęło.
A ten dalej pogrąża się we własnym gównie.
Spauzuj kolego, bo niedługo się całkowicie pogrążysz. Twój światopogląd pryska, jak bańka z mydła.
Wiem, że boli. Ale ma boleć. Nie ma środków znieczulających.
 
 
Taurus
-1 [3] #25 Taurus
14 maja 2018, 10:40
Cytat:
A ten dalej pogrąża się we własnym gównie.
Pełna kultura, pisowso-podhalańska, można powiedzieć. Kultura hołdująca chamstwu i wulgarności.

A Marek Suski, największy znawca Katarzyny w komisji Amber Gold oświadczył właśnie, że Jaro Kaczor zrobił dla Polski więcej niż niejaki Józef Piłsudski. Tu mamy, dla odmiany, pisowskiego "historyka". Poziom podobny do reprezentowanego przez "etyka" z Nowego Targu.
 
 
wujek_manfred
#26 wujek_manfred
14 maja 2018, 11:04
Ja się dziwię że wy te jego brednie jeszcze czytacie. Ja tam je tylko minusuję, czytać mi się ich nie chce. Pamiętam tylko te wspominki, jaki to Trump jest dobry, a chamerykańscy Żydzi na pewno załatwią nam reparacje od Niemiec za które będzie nam się powodziło że ho-ho.

Trump teraz podpisał ten cały Just Act czy jak się ta śmiesznota nazywa, z której wynika, że chamerykańscy Żydzi to może i reparacje załatwią, tylko nie od Niemców dla nas, a od nas dla nich. I to tyle jego znajomości tematu.

Pominę już jak to hucznie zapowiadał że na pewno w maju dojdzie do dwustronnego spotkania z Trumpem, i miało mi być głupio z tego powodu. Patrzę w kalendarz, prawie połowa maja, a tu ani widu ani słychu.

Gość łże o przeszłości, a o przyszłości opowiada bzdury. Po co to czytać?
 
 
prezes pan
-2 [2] #27 prezes pan
14 maja 2018, 11:09
Odbył się "Marsz Wolności".
Zapowiedzi organizatorów „Marszu Wolności” głównie Platformy, ale także Nowoczesnej, PSL-u, KOD-u, ZNP i wielu innych, były ogłaszane przez wiele dni z wielkim rozmachem, ”będzie nas, co najmniej 100 tysięcy”.
Organizatorzy stawali na głowie, żeby taką frekwencję na marsz zapewnić, darmowy przejazd do Warszawy i z powrotem gwarantowany zarówno przez samorządy gdzie rządzą przedstawiciele PO, bądź PSL-u jak i posłów tych partii, posiłki, a także jak sugerowano na portalach społecznościowych, płacenie części uczestników za obecność.
I rzeczywiście jak podała później oficjalnie warszawska policja z Placu Bankowego, z którego marsz ruszył, wyszło około 9 tysięcy uczestników, a na Placu Konstytucji gdzie protest się zakończył w kulminującym momencie było 12 tysięcy uczestników.
Organizatorów musiał dobić chyba komunikat opublikowany przez zaprzyjaźnioną Gazetę Wyborczą, która podczas trwających wystąpień na polityków na Placu Bankowym napisała, że uczestników protestu jest od 7 do 10 tysięcy.
Tu ciekawy reportaż.
www.youtube.com/.../
 
 
prezes pan
-2 [2] #28 prezes pan
14 maja 2018, 11:59
Cytat:
Pominę już jak to hucznie zapowiadał że na pewno w maju dojdzie do dwustronnego spotkania z Trumpem, i miało mi być głupio z tego powodu. Patrzę w kalendarz, prawie połowa maja, a tu ani widu ani słychu.
Więcej wiary.
Dopiero połowa maja.
Zresztą i tak nie przeprosisz.
 
 
prezes pan
-2 [2] #29 prezes pan
14 maja 2018, 12:04
Cytat:
Pełna kultura, pisowso-podhalańska, można powiedzieć. Kultura hołdująca chamstwu i wulgarności.
Żebyś ty był taki miły i potrafił przeprosić, za błędy. A przynajmniej przyznał się do pomyłki,
to i ja bym ci nieba przychylił.
Wierz mi. Zycie jest kolorowe, tylko ty jesteś daltonistą.
 
 
prezes pan
-2 [2] #30 prezes pan
14 maja 2018, 14:02
Stanisław Gawłowski, sekretarz generalny PO, już niemal od miesiąca siedzi w areszcie w związku z zarzutami korupcyjnymi. Niebawem dołączy do niego szef klubu PO - Sławomir Neumann. Wniosek Prokuratury Krajowej o wyrażenie zgody na pociągnięcie go do odpowiedzialności karnej już trafił do sejmowej Komisji Regulaminowej. Chodzi o nadużycia z czasów, gdy w rządzie PO-PSL pełnił funkcję wiceministra zdrowia.

No co cię dziwić, że platfusy organizują "Marsz Wolności"
A tu program Cela+ nabiera rumieńców.
www.youtube.com/.../
 
 
Simon
#31 Simon
20 maja 2018, 02:24
s pan
14 maja 2018, 11:09
Odbył się "Marsz Wolności".
Zapowiedzi organizatorów „Marszu Wolności” głównie Platformy, ale także Nowoczesnej, PSL-u, KOD-u, ZNP i wielu innych, były ogłaszane przez wiele dni z wielkim rozmachem, ”będzie nas, co najmniej 100 tysięcy”.
Organizatorzy stawali na głowie, żeby taką frekwencję na marsz zapewnić, darmowy przejazd do Warszawy i z powrotem gwarantowany zarówno przez samorządy gdzie rządzą przedstawiciele PO, bądź PSL-u jak i posłów tych partii, posiłki, a także jak sugerowano na portalach społecznościowych, płacenie części uczestników za obecność.
I rzeczywiście jak podała później oficjalnie warszawska policja z Placu Bankowego, z którego marsz ruszył, wyszło około 9 tysięcy uczestników, a na Placu Konstytucji gdzie protest się zakończył w kulminującym momencie było 12 tysięcy uczestników.
Organizatorów musiał dobić chyba komunikat opublikowany przez zaprzyjaźnioną Gazetę Wyborczą, która podczas trwających wystąpień na polityków na Placu Bankowym napisała, że uczestników protestu jest od 7 do 10 tysięcy.
Tu ciekawy reportaż."

A "prezespan" wydaje ponad 100 tysi miesięcznie na ochronę, jak jest jego miesiączka, to zabarykadowane całe Krakowskie Przedmieście, a policjantów, jak mrówków. Skoro tak mało opozycji, której - uwaga - chyba się boi, to może niech jakiego ciecia zatrudni?
 
 
Simon
#32 Simon
20 maja 2018, 02:43
"Na szczęście polityka rządu premiera Morawieckiego może doprowadzić do tego, że za 10 lat po Polsce może jeździć milion elektrycznych aut. Przyszłość należy do aut elektrycznych, więc na nie zdecydowanie stawiamy."

Aaaale się uśmiałem. Znaczy, na prąd te auta?

Twój premier łże. Kłamie. Robi ci wodę z mózgu - co zresztą u was w pislamie normalne.

Załóżmy, że jeden samochód elektryczny potrzebuje na przejechanie 300 kilometrów tyle energii, ile dziennie zużywa średnie gospodarstwo domowe. A to i tak łagodne szacowanie.
Z tego, co wiem, jakoś polski ciemnogród nie pcha się do stawiania elektrowni atomowych.Bo zły duch w nich śpi:)
Zapotrzebowanie na energię elektryczną już teraz przeważa w przemyśle podaż. Dlatego zaczynamy importować energię z Czech.
I teraz pojawia się milion aut elektrycznych... Tadam! Premier Morawiecki do spólki z waszym małym wodzem robią prąd z niczego.

Ech, ty mały móżdżku, 500+ plus możesz chociaż sprawdzić, a tego prądu nie będzie.
Byłby, gdyby tu rządził Tusk, który za swojej kadencji załatwił Polsce 64 mld jurków inwestycji na cztery lata.
Teraz jest KAczor.
I będzie wstawanie z kolan.
Ale za własne.
Więc raczej na twoim miejscu nie przestawiałbym się na prąd. Raczej na węgiel drzewny.
 
 
Simon
#33 Simon
20 maja 2018, 02:48
"Posłowie przegłosowali projekt zakładający obniżenie uposażeń posłów i senatorów o 20 proc. Projekt to realizacja zapowiedzi prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.
Darli pyski w sprawie nagród (które za swoich rządów chętnie brali w większej ilości), to dostali teraz po dupie. :lol:"

Bardzo fajnie. Teraz jeszcze więcej ludzi nienawidzi kaczki. Właśnie do tego grona dołączyli jego właśni posłowie:)

Oj, zaczyna mi się wydawać, że Prezes jednak nie umrze na kolanko:D
 
 
Simon
#34 Simon
20 maja 2018, 02:52
"sunset
+1 [3] #18 sunset
11 maja 2018, 17:15
[...]Ja i moi Bracia wypowiadamy wojnę
Zakłamanym kurwom z Gazety Wyborczej
Panie redaktorze, czy jest pan świadomy,
Że to koniec waszej żydokomuny?![...]
napisane jak przystało za najlepszych czasów socjalizmu narodowego.
brawo, FB, że się do tego przyznajesz."

Są dwie możliwości:

- albo nie kuma, że jest jak aktyw partyjny w 1968 roku i powiela te komunistyczne antysemickie brednie, jak to jednak jakoś jego profil umysłowy wyjaśnia;
- albo to jednak taka wsza, za jąką go mamy.
Amen
 
 
Simon
#35 Simon
20 maja 2018, 02:59
"prezes pan
14 maja 2018, 11:59
Cytat:

Pominę już jak to hucznie zapowiadał że na pewno w maju dojdzie do dwustronnego spotkania z Trumpem, i miało mi być głupio z tego powodu. Patrzę w kalendarz, prawie połowa maja, a tu ani widu ani słychu.

Więcej wiary.
Dopiero połowa maja.
Zresztą i tak nie przeprosisz."

Noooo,k. już powinien przeprosić! W końcu Prezydent Rzeczypospolitej spotkał się z sołtysem dwustutysięcznej gminy w Stanach i zrobił mu pogadankę, żeby pomnika nie ruszał.
Ty jesteś jebnięty od pasa, czy od urodzenia?

Prezydent Dupa właśnie kolejny raz zrobił z siebie palanta, a ty jeszcze to tu wywlekasz?! Byś chociaż jakoś uwagę odwracał... Ale nie, pislamista, jak pawian - dupę pokaże czerwoną - i dumny! Podziwiajcie, jak wstałem czerwoną mordą z kolan!
 
 
Simon
#36 Simon
20 maja 2018, 03:07
"Spauzuj kolego, bo niedługo się całkowicie pogrążysz. Twój światopogląd pryska, jak bańka z mydła.
Wiem, że boli. Ale ma boleć. Nie ma środków znieczulających"

Ja tam nie wiem, czy jego boli. To znaczy wiem, bo Go znam prywatnie - to tylko taka figura retoryczna była.
Nie. Myślę, że go nie boli. Ma swój wiek i swoje widział.

Natomiast, co do ciebie - też nie boli. Dlaczego?

Jesteś małym szczekaczem. Tobie nawet Szefernaker nie płaci. Popierasz to pislamistyczne gówno z przekonania. I to jest naprawdę smutne. Jesteś po prostu żałośnie głupi.
Nie masz z tego profitów. Nikt ci nie płaci za tę prezentowaną wszem i wobec głupotę. Robisz kretyna na własny rachunek.
A zatem - kiedy się okaże, że pislam to takie gówno, jak ci mówimy - twój móżdżek dokona takiej samej rewolty, jak miliony móżdżków przed nim - będziesz twierdził, że zawsze tak mówiłeś.

Zakład?

Daj mi jeszce pięć lat... Zieeeew...

PS: Chociaż może nie. Może nadal będziesz razem z PISem miłośnikiem PZPR i Leppera (co juz okazywałeś). A to wtedy nie. To już twój móżdżek jest poza jakimikolwiek przewidywaniami.
 
 
Simon
#37 Simon
20 maja 2018, 03:11
"Żebyś ty był taki miły i potrafił przeprosić, za błędy. A przynajmniej przyznał się do pomyłki,
to i ja bym ci nieba przychylił.
Wierz mi. Zycie jest kolorowe, tylko ty jesteś daltonistą."

Ty sobie nieba przychyl najpierw. Posłuchaj mądrzejszych.

Nie?

Tak myślałem. Wolisz piekło, wiem - w pislamie tak mają. Wroga trzeba, walki i płomieni.

Lubisz jeszcze Leppera, którego twój wódz wykończył?

Takie niewinne pytanie, zanim tacy jak ty zaczną decydować o być albo nie być milionów
 

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze