Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - kwiecień I / 2018

26 marzec. 14 krajów UE (w tym Polska) plus USA, Kanada i Ukraina ogłosiły decyzję o wydaleniu części stacjonujących u nich dyplomatów rosyjskich. Zrobiono to w ramach solidaryzowania się z Wielką Brytanią, na której terenie użyto broni chemicznej produkcji rosyjskiej. Z Polski wydalono 4 osoby, z USA aż 60. Akcja solidarnościowa z jednej strony cieszy a z drugiej pokazuje podział Unii i obojętność na to, co się stało, ze strony aż 13 krajów unijnych, silniej niż inne powiązanych z Rosją.

Kaczor ogłosił, że to on zalecił Be Szydło ostrą obronę faktu wypłacenia ministrom premii, które de facto były drugimi pensjami. Kazał jej więc „pokazać pazurki” w tej sprawie, traktując ją na równi ze swoim kotem. Przy okazji ustawił Beatkę w opozycji do Morawieckiego, który zapowiedział likwidację tego typu obrywów.
      Becia mówiła na początku swojego premierowania – „… koniec z arogancją władzy, praca, pokora, umiar i roztropność w działaniu będą charakteryzować tą władzę” a teraz – po 2,5 roku – „… te premie nam się po prostu należały!”
     Tak to Polacy dali się zwieść tanim chwytom marketingowym PiS-u. – Że Polska, była w ruinie, że poprzedni rząd był pasmem nieszczęść, że rozwiązanie problemu frankowiczów jest śmiesznie proste, że można pracować krócej i być bogatszym na starość, że można wyeliminować biedę zrzucając się na część dzieci, że władza absolutna będzie uczciwa i nie będzie kraść, że … , że …
     Większość Polaków zapomniała, czym jest odpowiedzialność za własne państwo, które wyrwali niedawno z rąk komunistycznych oprawców w drodze bezkrwawej rewolucji, zachwycając tym cały świat. Wyrwali po to, żeby oddać je lekkomyślnie w ręce speców od socjotechniki, którzy omamili naród fałszywie pojętą demokracją. Dali się kupić nowej władzy i – jak Judasz - sprzedali rozum za garść srebrników, bez głębszej refleksji. Zgodzili się na państwo mlekiem i miodem płynące dla różnych Misiewiczów i Pisiewiczów oraz polityków partii władzy a równocześnie - państwo grzęznące w gnojówce, hejcie, bluzgach i chamstwie dla Polaków zaliczonych do tzw. gorszej zmiany.

28 marzec. Odnosząc się do ostatniego sondażu zaufania, przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown S.A., w którym PiS uzyskał jedynie 28 procent głosów (spadek o 12%), prezes Kaczor oświadczył „….. wiemy, jak się takie sondaże przeprowadza”. Czyżby rzeczywiście wiedział? Czy jest to jedynie wpadka PiS, czy już tendencja? Czy na ten wynik miała wpływ ogromna arogancja władzy, brutalna propaganda TVP, niszczenie „wrogów” i dziennikarzy, fatalna dyplomacja, ….. ? Czy Porozumienie Zjednoczonej Prawicy Rzeczpospolitej (PZPR) zaczyna się Polakom przejadać?

30 marzec. Duda, zwany prezydentem zawetował tak zwaną ustawę degradacyjną, zaskakując tym wszystkich a szczególnie PiS. Czyżby wyczuł, że teraz już można?
     Kaczor, „globalny strateg” traci coraz bardziej kontakt z rzeczywistością i nie panuje nad chaosem, który sam stworzył. Coraz wyraźniej widać trwałe zmiany psychiczne na obliczu pisowskiego wodza, zbawcy Polski. Stary kawaler, stetryczały i zgorzkniały, coraz bardziej upodabnia się w swoich działaniach do świra Antka. Do tego ogromnie się czegoś boi – na jego całodobową ochronę wydawane jest rocznie ponad 1,5 miliona złotych zabieranych podatnikom.

Jeszcze o spadku popularności PiS w sondażach. Pytany o to w wywiadzie prezes Kaczor oświadczył: „Sondaże powstające na zamówienie wrogich mediów różnią się od tych które są robione na zlecenie partii rządzącej”. Ten nieudacznik, przebywający przez dekady już na garnuszku państwa a teraz pobierający i pensję, i emeryturę, najwyraźniej wie, jak się robi sondaże oraz ile i komu trzeba zapłacić, żeby ich wyniki były zgodne z zamówieniem.

5 kwiecień. „Konwój wstydu” ruszył w Polskę i do piątku ma objechać wszystkie okręgi wyborcze, informując Polaków o wysokości nagród, które pobrali ministrowie i inne tuzy PiS-u. Reakcja jest błyskawiczna. Zebrał się Komitet Polityczny PiS, po którym Kaczor oświadczył, że:
- ministrowie przekażą otrzymane nagrody w terminie do połowy maja na potrzeby Caritasu;
- podsekretarze stanu zostaną „poproszeni” o zwrot otrzymanych nagród;
- w Sejmie zostanie przeforsowana ustawa obniżająca dochody posłów i senatorów o 20%;
- obniżone mają zostać pułapy dochodów wojewodów, prezydentów miast, burmistrzów i wójtów.
Czego się nie robi dla słupków sondażowych przed wyborami!!! Jeszcze niedawno mówiono o konieczności podniesienia dochodów, szczególnie ministrów i parlamentarzystów.
     Pani Mazurek z wrodzonym sobie wdziękiem powiedziała zaś, że „prezes nic nie wiedział o nagrodach”, które Be Szydło przyznała sobie i kolesiom z pisowskiej ferajny (bo im się należały!) Powiedziała też, że Kaczor nie kazał pokazywać sołtysowej pazurków. Problem w tym, że tą informację przekazał on sam, w wywiadzie dla portalu „Polityce.pl”.

6 kwiecień. Nie milkną echa panicznego ruchu Kaczora, będącego reakcją na konwój wstydu. Dziennikarze odkrywają coraz to nowe „kwiatki” dotyczące lewych wypłat i nagród dla ludzi władzy, choćby w ministerstwie infrastruktury. Nawet ciemny lud zaczyna powoli rozumieć, że jest robiony w konia, że słowa sobie a fakty sobie. SKOK-i, jachty (PFN), dzieła sztuki (fundacja Czartoryskich), nagrody, podróże (np. Pani Anders), limuzyny, szmal dla Rydzyka, dojenie państwowych spółek, rabunkowa gospodarka leśna, uwalenie OZE, niszczenie sądownictwa, łamanie Konstytucji, dzielenie społeczeństwa na sorty i inne podgrupy, niszczenie wizerunku Polski w świecie i skłócanie jej z kim tylko się da, …….. Ilość afer jest potężna a pieniądze drenowane przez PiS – ogromne.

8 kwiecień. Wszystko wskazuje na to, że w wyborach parlamentarnych na Węgrzech Fidesz uzyskał 133 miejsca, czyli utrzymał większość parlamentarną.

9 kwiecień. Frank Zimmermans z wizytą w Polsce. Temat przewodni – postępy w procesie przywracania praworządności w Polsce.

Jutro zwieńczenie politycznej żałoby po Smoleńsku, czyli centralna hucpa. Nie sądzę jednak, żeby Kaczor całkowicie zrezygnował z tego rodzaju podtrzymywania nienawiści plemiennej. Od teraz będą pewnie celebrować przy „schodkach do nikąd”.
     Te schody do niczego dobrego nie prowadzą, za to jeszcze bardziej Polaków podzielą. Wszystkie miesięcznice, nowe śledztwa kosztujące miliony i niczego nie wyjaśniające, siłowe – wbrew woli rodzin – ekshumacje i sposób, w jaki doprowadzono do budowy schodkowego pomnika budzą złość i niesmak nie tylko rodzin osób, które zginęły ale i wielu osób postronnych, co dobrze pokazują sondaże.

Komentarze  

 
Taurus
+1 [1] #81 Taurus
16 kwietnia 2018, 15:30
Cytat:
Ileż razy np. można powtarzać że na BFG banki składają się zawsze. Czy jakiś bank upadnie czy żaden bank nie upadnie nigdy. Czy to tak trudno zrozumieć? Dwadzieścia razy to powtarzam. Mam tłumaczyć dwudziesty pierwszy raz, że składka nie zależy tylko od ilości upadających banków, tylko ustala ją rada BFG na podstawie wielu czynników.
Zamiast głupio pisać dwudziesty pierwszy raz lepiej (tylko) raz stuknij się w swój durny czerep. Sam piszesz, że BFG ustala odpis na ochronę bankowych środków gwarantowanych. Może to być 0,55% a może być też 0,05%, jeśli BFG uzna, że środków na funduszu gwarancyjnym jest wystarczająco dużo, żeby zapewnić bezpieczeństwo. Sam więc widzisz, że rację mają ci, którzy wytykają ci durny upór (czyli wszyscy) po to tylko, żeby "wyszło na twoje". Banki nie mają własnych pieniędzy, podobnie jak rząd. Jeżeli więc dopłacają jednym, to zabierają innym i to cała filozofia. Po co więc kruszyć kopię o nic i pisać bez sensu?
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #82 prezes pan
17 kwietnia 2018, 07:47
Cytat:
Banki nie mają własnych pieniędzy
Tak to prawda. Mają nasze pieniądze, a resztę wyczarowują.
Bez naszych pieniędzy nic nie wyczarują, więc dlatego będą nam zawsze do dupy wchodzić.
Dlatego to one zapłacą za SKOKI, nie my.
Od 35 lat mam konta w różnych bankach i od tego czasu koszty ich posiadania i obsługi jakie ponosiłem zawsze spadały. Obecnie, od długiego już czasu nie ma żadnych kosztów.
Ciekawostką jest to, że banki o większej ekspozycji na ryzyko, płacące większe składki na BFG mają lepsze odsetki od lokat, oferują bardziej atrakcyjne darmowe RORy. A te pewne, duże banki oferują marne odsetki i drogie mają produkty.
I jak to się ma do podwyżek za SKOKI?
Odpowiadam. Nijak.

W myśl zasady, że banki nie mają pieniędzy, co szanowny kolega powyżej zauważył, straty SKOKÓW powstały tylko na papierze, bo przecież nikt tych pieniędzy nie schował do kieszeni.
Swego czasu Kasa Stefczyka chcieli przejąć SKOK Wspólnota. Nie zgodziła się na to KNF, dlaczego? Bo wtedy KASA Stefczyka grałaby w pierwszej lidze z ilością klientów razem z PKO, ING, BZWBK i całą czołówką. I jako jedyna miałaby wyłącznie polski kapitał.

Afera była tylko w SKOKu Wołomin, gdzie działała banda z PO i koledzy Komorowskiego.
To była celowa akcja aby wywołać tę całą aferę SKOKów.
Pamiętam wcześniej, jak banda z PO zgłosiła ponad 70 ustaw czy projektów przeciw SKOK-om. Wszystkie były niezgodne z konstytucją!
Chcieli przezież zniszczyć kolejny system, który póki co był niezależny.
I to jest cała prawda o SKOKach.
Koniec tłumaczenia.
Zacytuj
 
 
AjhanAstot
#83 AjhanAstot
25 kwietnia 2018, 15:57
credit karma free credit report: mycreditreport.us.org/# free credit report online: mycreditreport.us.org/# equifax credit report: mycreditreport.us.org/#
experian business credit report transunion free credit report yearly free credit report
how to read a credit report
Zacytuj
 
 
AkvemAstot
#84 AkvemAstot
25 kwietnia 2018, 17:42
transunion credit report: getcreditreport.us.org/# free annual credit report official site: getcreditreport.us.org/# credit karma free credit report: getcreditreport.us.org/#
free annual credit report official site my annual credit report free experian credit report
yearly free credit report
Zacytuj
 
 
MelaniT
#85 MelaniT
27 czerwca 2018, 03:09
___123___Wydarzenia - kwiecien I / 2018 - Nasze Panstwo___123___
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać