Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - marzec III / 2018

16 marzec.  MSWiA ogłosiło, że zaprzestaje prac nad nowelizacją przepisów o zbiórkach publicznych. Komentarz Owsiaka – „Aż trudno uwierzyć! Zwyciężyli obywatele i zdrowy rozsądek”. Panie Jurku, im wreszcie zaczyna spadać w sondażach, więc mają miękko w gaciach i nie mogą już sobie pozwolić na otwieranie nowych frontów walki politycznej. Sadurska z kancelarii Dudy, z którą, po zwolnieniu, nie wiedzieli co zrobić, zarobiła w PZU, w pół roku drobne 420 kPLN, co jest niczym przy takim Jasińskim z Orlenu, który co miesiąc wyciąga 330 kPLN dochodów podstawowych (o dodatkowych nie piszą). W tej sytuacji trudno się dziwić, że ministrowie czują głęboki niedosyt i krzywdę, i często nie potrafią przeżyć na ich bazie do pierwszego. Mandaryni partyjni są więc mocno uprzywilejowani przez PiS, co wywołuje niesnaski w samej partii a nie tylko poza nią.

W przyszłym tygodniu miną trzy miesiące,  jakie Polska otrzymała od PE na oficjalne wyjaśnienie zmian dokonanych w wymiarze sprawiedliwości. Można się więc spodziewać powrotu do międzynarodowej dyskusji na ten temat. Mateuszek Krzywousty przekazał Białą Księgę opisującą przyczyny wprowadzonych zmian, jednak niejaka „Justicja” opracowała „Reponse of the white paper compendium  of the reform of the polish justice system, presented by the goverment of the Republic of Poland to the European Commission”, w której pokazała błędy i fałszerstwa, jakich dopuszczono się w Białej Księdze. Myślę, że sporo będzie się działo w tej sprawie.

18 marzec. Putin „niespodziewanie” wygrał kolejne wybory prezydenckie w Rosji. Może to i lepiej? Wiadomo, czego się można po nim spodziewać i że te oczekiwania nie są pozytywne. W tym kraju są jednak jeszcze więksi durnie i bandyci, którzy mogliby przejąć fotel „cara”. No cóż … świat wie, że kiedyś musi przyjść tam nowy człowiek, który poza władzą przejmie na siebie odpowiedzialność za cały ten, potwornie niebezpieczny dla ludzkości potencjał nuklearny. Oby to był człowiek bardziej odpowiedzialny niż Władimir Władimirowicz. Czy świat potrafi się odpowiednio przygotować na takie przejęcie carskiego fotela?

19 marzec. Wnioskodawcy, czyli posłowie PiS, wycofali z Sejmu swój projekt nowelizacji znowelizowanej ustawy o KRS, który miał upoważnić Wolfgangową do zwołania pierwszego posiedzenia „swojej” KRS. Nie wiem, po co ta cała zabawa. Czy nie prościej by było, gdyby to zrobił Kaczor, który wszak wszystko może?
Przy okazji pojawiły się informacje, że TK sterowany przez Julię wydał w ubiegłym roku jedynie 88 mało istotnych orzeczeń, dwa razy mniej niż wydawał kiedyś oraz, że Julia rozdała swoim pracownikom na nagrody 1,6 miliona złotych, zaś sama sobie wypłaciła 29 tysięcy. Pewnie wszystko to za dobrą pracę.

21 marzec. Strażacy z OSP chcieli zorganizować 4 maja, w dzień świętego Floriana, uroczystość na Placu Piłsudskiego, w związku ze stuleciem odzyskania niepodległości. Wojewoda Sipiera nie wyraził na to zgody. Ten palant najwyraźniej uważa plac za swój własny. Poza tym strażacy mogliby przez nieuwagę uszkodzić "nowe schodki smoleńskie". Nie ma tego złego … decyzja pożal się Boże wojewody odbije się czkawką na najbliższych wyborach. Strażacy cieszą się w Polsce najwyższym poziomem zaufania a ich pozycja na wsi jest bardzo mocna i wpływowa.

22 marzec. Eksperci z grupy roboczej ONZ ds. dyskryminacji kobiet, skupiającej dziesiątki różnych organizacji, zaapelowali do polskiego parlamentu, żeby ten nie zmieniał prawa w zakresie przerywania ciąży w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu. Członkowie tej grupy uważają, że zaostrzenie obowiązującego prawa może naruszyć równość i godność kobiet, ich autonomię oraz integralność cielesną. Może doprowadzić do ograniczenia praw Polek do życia intymnego oraz narazić je na okrutne i nieludzkie traktowanie. Eksperci piszą też, że Polki mają prawo samodzielnie decydować ws. swoich ciał i funkcji reprodukcyjnych, bo leży to u podstaw prawa do równości i zachowania prywatności przez każdego człowieka.

Obejrzałem w TV wystąpienie Be Szydło w Sejmie w trakcie debaty dotyczącej polityki zagranicznej. Wystąpienie było więcej niż bojowe, za to zupełnie nie na temat, bo dotyczyło obrony premii i nagród przyznanych ministrom, w tym przyznanej samej sobie. Swoje kwestie musiała wykrzyczeć, bo na Sali powstał niewyobrażalny tumult – z jednej strony okrzyki „Oddaj forsę!!!” a z drugiej „Beata, Beata!!!”. Można by to było określić słowem „śmieszne”, gdyby nie było tragiczne. Do opinii publicznej przebiło się, ze ministrowie nagrody dostali, bo się im należały "za ciężką pracę".

Pojawiają się coraz liczniejsze informacje o tym, że w ramach dramatycznej, rozpaczliwej próby uniknięcia uruchomienia artykułu 7 UE Kaczor (czytaj PiS) zamierza dokonać różnych ustępstw w zakresie wprowadzonych zmian, dotyczących polskiego wymiaru sprawiedliwości – publikacja nieopublikowanych wyroków TK, zrównanie wieku emerytalnego sędziów obu płci, … Trudno stwierdzić, czy to początek odwrotu, czy zwykły kamuflaż.
     Pan Zbyszek stwierdził zaś podobno, że ustawa o IPN jest niekonstytucyjna, ponieważ nie daje możliwości wyegzekwowania kar od cudzoziemców, którzy łamią jej zapisy. Wygląda na to, że pan Zbyszek ma coraz bardziej miękko z tyłu i mówi oto Dudzie, że podpisał niekonstytucyjną ustawę. Coraz większy cyrk na kółkach, po prostu. Ciekawe, co będzie dalej.

22/23 marzec. W Przecławiu pod Szczecinem policjanci użyli paralizatora w celu uspokojenia pijanego mężczyzny, wymachującego rękami na przystanku autobusowym. Uspokoili go na tyle skutecznie, że wkrótce po tym zmarł. Policjanci najwyraźniej traktują teraz paralizatory jak piloty do sterowania ludźmi. Zabójcy Igora Stachowiaka (maj 2016) zostali właśnie zwolnieni od odpowiedzialności karnej. Czy za mniej więcej dwa lata zabójcy z Przecławia też zostaną uniewinnieni?

Marek Jakubiak, poseł-celebryta od Kukiza, wykazujący ogromny ciąg na kamery TV, wpadł na finansowaniu założonego przez siebie pisemka „Tygodnik Ilustrowany” (czy jakoś podobnie) pieniędzmi z Sejmu, wypłacanymi na utrzymanie biura poselskiego. Pieniędzmi tymi opłacał reklamy, które ten tygodnik zapewniał mu obficie w każdym numerze. No cóż … nosił wilk razy kilka, ponieśli i Jakubiaka.

Mamy obecnie swoistą, chaotyczną rejteradę PiS-u na wielu frontach. Wycofano ustawę o zbiórkach publicznych, zaczęto nowelizować ustawy sądownicze, którymi złamano Konstytucję, „odkryto” niekonstytucyjność w ustawie o IPN, jest przymiarka do opublikowania starych wyroków TK, uważanych dotąd przez PiS za wynik prywatnego spotkania przy kawie i ciasteczkach, trwają manewry przy utrupieniu albo odwleczeniu w czasie sprawy zaostrzenia przepisów aborcyjnych, oznaczającego nowe okrucieństwa względem kobiet, itd. Sondaże mówią, że aż 85 procent ankietowanych jest przeciwna temu zaostrzeniu. Ich uchwalenie byłoby więc dla PiS-u gwoździem do trumny. Trzeba więc rozwiązać trudny dylemat – zaspokoić biskupów z jednej strony i nie zrazić kobiet (wyborców) z drugiej.
     W Warszawie i wielu innych polskich miastach trwają właśnie manifestacje kobiet i wspierających je mężczyzn, zwane czarnym piątkiem, przeciwko zamiarom zaostrzenia przepisów aborcyjnych. W stolicy ruszono spod Sejmu przez Plac Trzech Krzyży na Nowogrodzką (siedziba PiS) z wielu hasłami. Wynotowałem „Idziemy po prawo i sprawiedliwość”, „Myślę, czuję, decyduję” oraz „Hipokryci, fanatycy, poczujecie gniew ulicy”. Ratusz warszawski ocenił liczebność manifestacji na 55 tysięcy, zaś TVP Info - na kilka. Tego typu manifestacje Polacy zorganizowali również w szeregu miast poza granicami Polski. Mówi się o Paryżu, Berlinie, Barcelonie i innych.

23 marzec. Unia Europejska na swoim szczycie zdecydowała o wycofaniu unijnego ambasadora z Moskwy, solidaryzując się z Londynem. W przyszłym tygodniu swoje (podobne) restrykcje ma wprowadzić wiele krajów, członków Unii, w tym Polska.

Komentarze  

 
prezes pan
-3 [3] #121 prezes pan
6 kwietnia 2018, 09:23
Cytat:
Innym problemem będzie obniżenie dochodów samorządowców, ponieważ byłoby to złamaniem ustawy regulującej działanie tych organizacji.
Czyli jednak uważasz, że politykom pieniądze się należą. Skąd nagle ta zmiana?

Po tym ciosie od Jarosława, widać jak popierdoliły się niektórym kierunki.
Ale jaja.
Halo, halo tu ziemia.
 
 
Taurus
+2 [4] #122 Taurus
6 kwietnia 2018, 09:29
Cytat:
wiadomosci.gazeta.pl/.../...
Podoba mi się stwierdzenie, że program Koryto+ przypomina Rów Mariański.

Jak to się ma do afery z zegarkiem ministra Nowaka za 10 tysięcy, którego nie wpisał do oświadczenia majątkowego a na który pieniądze wyłożyli jego rodzice? Przypomnę tylko, że PiS rozpętało w tej sprawie straszną batalię, która doprowadziła do dymisji tego ministra.
 
 
prezes pan
-3 [3] #123 prezes pan
6 kwietnia 2018, 09:54
Cytat:
Jak to się ma do afery z zegarkiem ministra Nowaka za 10 tysięcy
Ano tak się ma, że jak coś było nie w porządku do oddadzą.
Nowak nie tylko nie oddał, ale spierdolił na Ukrainę.
I ci ty tu pieprzysz o standardach.
Daj już spokój. Nie wybronisz skurwy..nów. Nie wiem jakbyś się starał.

PS
Dla ścisłości.
To nie rodzice Nowaka wyłożyli na zegarek, tylko ponoć żona.
www.fakt.pl/.../g6fwe9n
Ale już same te dywagacje, kto naprawdę dał ten zegarek świadczą niemile o Nowaku.
 
 
LK
+2 [4] #124 LK
6 kwietnia 2018, 10:18
wujek_manfred napisał:
A dlaczego te pieniądze mają iść na kościół a nie wrócić do budżetu? Mało to guślarze wysępili już z budżetu? Jeśli pieniądze się nie należały, to winny wrócić tam, skąd zostały pobrane. A jeśli się należały, to skąd te zwroty? Lista zarzutów jakie się postawi bolszewikom z "PZPR i SB" robi się coraz dłuższa.

Haji napisał:
Wiadomo już dlaczego przekazują swoje nagrody na Caritas. Cała kwota darowizny na cele religijne jest odliczana od podatku. Przekażą sobie kasę przez urząd skarbowy. Cwaniaki.
Jarek kłamiący w TV, że nie kazał Szydło pokazywać pazurków zrobił mi dzień.

Zalewska ucieszy się takim niespodziewanym przypływem środków.
wroclaw.wyborcza.pl/.../...
 
 
Taurus
+2 [4] #125 Taurus
6 kwietnia 2018, 10:21
Cytat:
Ano tak się ma, że jak coś było nie w porządku do oddadzą.
Czy oddadzą również za rok 2016?
Czy oddadzą ministrowie, wiceministrowie i im podobni, którzy nie piastują już swoich stanowisk?
Czy parlamentarzyści nie powinni mieć dochodów na poziomie średniej krajowej, żeby zachęcić ich do podnoszenia tejże?
Czy dochody do opodatkowania parlamentarzystów nie powinny być obliczane tak samo, jak dochody zwykłych Polaków?
Czy zwrot kosztów za "zużyte" paliwo powinien przysługiwać parlamentarzystom nie posiadającym samochodu a nawet prawa jazdy?
Czy poziom wydatków na podróże, opłacanych przez podatników, powinien być nieograniczony (pani Anders i inni)?
Czy opłaty za wynajęcie przez nich mieszkań w Warszawie nie powinny się mieścić w jakichś limitach?
itd
itp.

Co z Misiewiczami w spółkach SP i ich niebotycznymi dochodami?
Co z pieniędzmi, wydawanymi szczodrze na liczne a zupełnie niepotrzebne (patologiczne) gabinety polityczne?

itd, itp, ...

Czy osoby okradające Skarb Państwa zostaną ujawnione?

Mówiąc szczerze przypuszczam, że ustawy w tych sprawach będą się rodzić długo i nie sądzę, żeby udało się coś konkretnego wdrożyć w obecnej kadencji Sejmu.
 
 
prezes pan
-1 [3] #126 prezes pan
6 kwietnia 2018, 10:36
Cytat:
Czy osoby okradające Skarb Państwa zostaną ujawnione?
Mam nadzieję, że tak.
Jest komisja reprywatyzacyjna. Jest Komisja śledcza w sprawia Amber Gold.
Ma powstać komisja śledcza w sprawie wyłudzeń VAT.
 
 
prezes pan
-3 [3] #127 prezes pan
6 kwietnia 2018, 10:44
"konwoju wstydu", który dopiero co wczoraj wyruszył w Polskę, a już dziś musi wracać i się demontować.Opozycja myślała, że ustrzeliła PiS, a okazało się że sama dostała rykoszetem.
niewygodne.info.pl/.../...
Jak wspaniale!
Jeszcze raz. Szacun dla Jarosława!
 
 
wujek_manfred
+1 [3] #128 wujek_manfred
6 kwietnia 2018, 12:11
 
 
Taurus
+2 [4] #129 Taurus
6 kwietnia 2018, 13:10
Cytat:
"konwoju wstydu", który dopiero co wczoraj wyruszył w Polskę, a już dziś musi wracać i się demontować.
Konwój wstydu z pewnością nieprędko się zdemontuje. On się PiS-owi po prostu należy, żeby przywołać Beatę, oni na ten konwój ciężko zapracowali. Żadne oświadczenie Kaczora tego nie zmieni.
 
 
prezes pan
-1 [3] #130 prezes pan
6 kwietnia 2018, 13:40
Cytat:
"Przekręty i Stołki" cd.:
Przecież, ty i twoi idole możecie zrobić to samo, pajacu.

Cytat:
Konwój wstydu z pewnością nieprędko się zdemontuje.
Konwój już jest zdemontowany.
Wstyd jednak pozostał Schetynie.
 
 
sunset
+1 [3] #131 sunset
6 kwietnia 2018, 15:53
[...]Przynajmniej nie mam podejrzeń, że mogły być podejmowanie decyzje na których Polska straciła miliardy.[...]
no oczywiście, że nie będzie podejrzeń. jest pewność, że ukradzione zostały miliardy. począwszy od 3 miliardów biereckiego.
[...]Pamiętam, że pierwszym takim politykiem był mój ulubiony Andrzej Lepper.[...]
a twojego ulubionego polityka zabił kolejny twój ulubiony polityk. któremu teraz włazisz do dupy :P.
[...]Daj już spokój. Nie wybronisz skurwy..nów. Nie wiem jakbyś się starał.[...]
potwierdzam, dlatego powinieneś przestać bronić pisiorków.
[...]Mam nadzieję, że tak.
Jest komisja reprywatyzacyjna. Jest Komisja śledcza w sprawia Amber Gold.
Ma powstać komisja śledcza w sprawie wyłudzeń VAT.[...]

aż ci dałem łapkę w górę, FB :) oczywiście, że mamy nadzieję, że powstanie komisja ds. niezasłużonych i zawyżonych nagród oraz kolesiostwa i łapówkarstwa :)
[...]Przecież, ty i twoi idole możecie zrobić to samo, pajacu.[...]
och, oczywiście, że nie mogą. przecież nie są aż tak nieuczciwi...
no bo jak, ktoś uczciwy mógłby zrobić coś takiego:
facebook.com/.../...
 
 
Haji
+1 [3] #132 Haji
6 kwietnia 2018, 22:50
Ojej, szeregowy poseł jest wożony i karmiony z pieniędzy partii. Pytanie, kto go przewija?
wiadomosci.gazeta.pl/.../...
 
 
wujek_manfred
+1 [3] #133 wujek_manfred
7 kwietnia 2018, 09:46
Przekrętów "PZPR i SB" ciąg dalszy:
www.tvn24.pl/.../
 
 
prezes pan
-2 [2] #134 prezes pan
9 kwietnia 2018, 07:26
Wielkie zwycięstwo Viktora Orbána na Węgrzech. Wstępne wyniki dają mu większość konstytucyjną!
Gratulacje dla Węgierskich wyborców.
Jarosław mówił:
Przyjdzie taki dzień, że będziemy mieli w Warszawie Budapeszt.
www.youtube.com/.../
Brawo Fidesz, brawo Orban! Brawo Jarosław, brawo My!
GW-no piało wczoraj, że ta wysoka frekwencja źle wróży Orbanowi. A tu proszę, przy wysokiej frekwencji zdecydowane zwycięstwo.
Oby nasi wyborcy przy następnych wyborach, dorównali inteligencją Węgrom .
Każdy naród ma taki rząd na jaki zasługuje.
Bierzmy przykład z Węgrów. Pogonili Sorosa i nie prowadzą polityki czołgając się przed UE.
Węgrzy są o tyle w lepszej sytuacji od nas, bo nie mają zdrajcy na wysokim stanowisku w europejskim parlamencie. Tusk nam bruździ ile może. Ale damy radę.
 
 
wujek_manfred
+1 [3] #135 wujek_manfred
9 kwietnia 2018, 07:48
 
 
prezes pan
-3 [3] #136 prezes pan
9 kwietnia 2018, 08:02
Nasz człowiek w Moskwie.
 
 
prezes pan
-3 [3] #137 prezes pan
9 kwietnia 2018, 09:47
Gazeta Wyborcza, jak zwykle w punkt. He, he, he...
Po prostu, tylko czytać
fr-fr.facebook.com/.../...
wiadomosci.gazeta.pl/.../...
Maziarski już 9 godzin temu świętował porażkę Orbana ("Uśmiechnijcie się, mordy zdradzieckie!"), teraz przyznaje:
pbs.twimg.com/.../...

Wy zwolennicy komunistów i złodziei niedługo będziecie marginesem, błędem statystycznym znikającym powoli z politycznej mapy.
 
 
Taurus
+1 [3] #138 Taurus
9 kwietnia 2018, 11:25
Cytat:
Gratulacje dla Węgierskich wyborców. Jarosław mówił: Przyjdzie taki dzień, że będziemy mieli w Warszawie Budapeszt.
Cytat:
Brawo Fidesz, brawo Orban! Brawo Jarosław, brawo My!
Cytat:
Oby nasi wyborcy przy następnych wyborach, dorównali inteligencją Węgrom . Każdy naród ma taki rząd na jaki zasługuje.
Cytat:
Tusk nam bruździ ile może. Ale damy radę.
Cytat:
Nasz człowiek w Moskwie.
Cytat:
Wy zwolennicy komunistów i złodziei niedługo będziecie marginesem, błędem statystycznym znikającym powoli z politycznej mapy.
Cytat:
Konwój już jest zdemontowany. Wstyd jednak pozostał Schetynie.
PP wydaje się być nadzwyczajnie pobudzony. Co mu padło na mózg? - Wiosna, sukces Orbana, czy może fakt, że konwój wstydu nadal jeździ mimo tego, że przecież kazał go, przed weekendem, zdemontować!?
Z jednym wszak zgodzić się wypada - "Każdy naród ma taki rząd, na jaki zasługuje".
 
 
wujek_manfred
+1 [3] #139 wujek_manfred
9 kwietnia 2018, 11:33
Taurus napisał:
Co mu padło na mózg?
A skąd pomysł że posiada taki organ?
 
 
prezes pan
-2 [2] #140 prezes pan
9 kwietnia 2018, 11:45
Słychać wycie, znakomicie!
 
 
sunset
+1 [3] #141 sunset
9 kwietnia 2018, 11:48
[...]Nasz człowiek w Moskwie.[...]
tak. wasz człowiek w Moskwie. człowiek pisu w Moskwie. a drugi to maciarewicz, a trzeci to kaczyński. tacy są właśnie wasi ludzie.
 
 
prezes pan
-3 [3] #142 prezes pan
9 kwietnia 2018, 12:03
Cytat:
człowiek pisu w Moskwie. a drugi to maciarewicz, a trzeci to kaczyński. tacy są właśnie wasi ludzie.
Naszym ludziom do pięt nie dorastacie.
 
 
Haji
+1 [3] #143 Haji
9 kwietnia 2018, 13:13
Pisowscy nominaci na swoim za nasze pieniądze:
wyborcza.pl/.../
A ludzie Gowina otrzymali grant dla stowarzyszenia, które powstało 18 dni przed złożeniem wniosku.
Ponad 236 tys. wypłynęło z budżetu RP. Tak się doi państwo po pisowsku.

Jak to się Jarek boi dziennikarzy:
wiadomosci.gazeta.pl/.../...
skoro tablica jest powodem do dumy, to dlaczego montuje się potajemnie, w nocy?
 
 
prezes pan
-3 [3] #144 prezes pan
9 kwietnia 2018, 13:33
Cytat:
Ponad 236 tys. wypłynęło z budżetu RP. Tak się doi państwo po pisowsku.
Dlatego tak mało.
 
 
prezes pan
-3 [3] #145 prezes pan
9 kwietnia 2018, 13:39
Agentka ABW potwierdza, że LOT miał być zniszczony przez OLT Express, a ABW miało tego pełną świadomość!

To jedno z najbardziej przełomowych zeznań przed komisją śledczą ds. Amber Gold! Funkcjonariuszka Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego z Warszawy przyznała, że w agencji była pełna świadomość, że firma Marcina P. OLT Express powstała po to, by zniszczyć polskiego przewoźnika narodowego LOT.

Kiedy za to odpowie Tusk, ja się pytam.
 
 
wujek_manfred
+2 [2] #146 wujek_manfred
9 kwietnia 2018, 14:57
Haji napisał:

skoro tablica jest powodem do dumy, to dlaczego montuje się potajemnie, w nocy?

Spoko, zmieni się władza, to się zdejmie.

P.S.: Jeszcze trochę, a nie będzie komu nadążyć z uzupełnieniem listy zarzutów.
 
 
wujek_manfred
+2 [2] #147 wujek_manfred
9 kwietnia 2018, 15:07
 
 
sunset
+1 [1] #148 sunset
9 kwietnia 2018, 16:01
[...]Naszym ludziom do pięt nie dorastacie.[...]
no jasne! nikt nie jest takim złodziejem i zdrajcą jak pisowiec! nie dorastamy wam w tym do pięt.
 

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze