Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - marzec II / 2018

8 marzec. Jurek Owsiak ogłosił przed chwilą, że WOŚP zebrała w tym roku ponad 126 milionów złotych a więc ponad 20 milionów więcej niż rok wcześniej. Brawo!!!

Morawiecki  przekazał Junckerowi białą księgę, opisującą zmiany dokonane przez PiS w polskim wymiarze sprawiedliwości oraz powody tych zmian. Mówi się, że jest to gra na zwłokę i próba rozmycia tematu, trudno bowiem przypuszczać, że KE i KW nie znają argumentacji pisowskiej w tym zakresie. Stowarzyszenie IUSTITIA postanowiło napisać swoją interpretację zdarzeń tam zawartych, po polsku i po angielsku.
Były ambasador amerykański w Polsce – Christopher R. Hill nazwał nowelizację ustawy o IPN „zemstą wieśniaków – revenge of the peasants”. To określenie bardzo dobrze oddaje sytuację w jakiej się znaleźliśmy i może wejść do historii jako charakteryzujące politykę PiS. Polska, niestety, przeżywa obecnie tyranię ciemniaków podobnie, jak było to w latach 60-tych ubiegłego wieku. Wtedy ludem pracującym miast i wsi rządzili towarzysze w rodzaju Wiesława i Zenona a dzisiaj mamy skrzeczącego trolla z Nowogrodzkiej, wulgarną Krychę z Sejmu i podobnych im typy pisowskie.

Senator Żaryn z PiS-u twierdzi, że to nie Polacy, tylko komuniści rozpętali antysemicką nagonkę w roku 1968. Kim byli ci komuniści? – wiele wskazuje na to (IPN), że byli Żydami. Minister Zalewska zeznała wcześniej, że w Kielcach, zaraz po wojnie, pogromu Żydów dokonali „owładnięci komunizmem nie-Polacy”. Wszystko to dobrze współbrzmi z poglądem premiera Morawieckiego wygłoszonym w Monachium, że współsprawcami holocaustu byli Żydzi. No i wyszło szydło z worka – Żydzi mordowali Żydów a teraz próbują to zrzucić na innych, w tym na wspaniałych, jak wiadomo, Polaków.

10 marzec. Kolejna odsłona parodii żałoby smoleńskiej, zorganizowana przez PiS. Ponieważ Kaczor, jak zwykle się nie popisał przytaczam zamiast jego wypowiedzi fragment pewnego skeczu: „Zachód próbuje wepchnąć nam święta ale my mamy swoje miesięcznice. Jak co miesiąc chciałem zapewnić, jesteśmy coraz bliżej prawdy. Jesteśmy bardzo blisko ale zachowujemy bezpieczny odstęp. Dzisiejsza miesięcznica jest już przedostatnią. Był plan, żeby grać do końca świata i jeden dzień dłużej ale to zabrał wredny Owsiak. Z okazji ostatniej miesięcznicy przygotowaliśmy konkursy, będzie wata cukrowa a Jacek Kurski obiecał nawet Despacito.”

11 marzec. Morawiecki ma jutro ogłosić dymisję kolejnej grupy wiceministrów. Łącznie, w ciągu dwóch, czy trzech miesięcy ma ich ubyć od 20 do 30. PiS znacznie zwiększył ich ilość w ciągu swoich rządów ( z 89 do 126) a teraz, z powodu ujawnionych przekrętów które oburzyły ludzi (nagrody, zabawa kartami płatniczymi, …) będzie ich redukował. Ta redukcja, jak wcześniejsze zatrudnianie nie wynikają z potrzeb, czy jakichś analiz, tylko z widzimisię decydentów. Powoływano ludzi ze względów politycznych, w tym wielu posłów (dodatkowy etat), teraz ma się ich zredukować o 20-25 procent, bo tak zapowiedział premier. Jeżeli w krótkim czasie można zredukować ich ilość o kilkudziesięciu to znaczy, że nie byli  potrzebni. Znaczy to również, że zorganizowana grupa polityczna przywłaszczyła znaczne środki z budżetu państwa dla swoich celów.

12 marzec. Podsumowano majątek Morawieckiego (Newsweek) i okazało się, że wynosi on około 30 milionów złotych. Temat nie powinien wzbudzać szczególnych emocji – zarobił to jako bankster a więc legalnie, to ma. Jeśli temat zaczyna być wałkowany to głównie dlatego, że dokonał krętactw przy składaniu oświadczenia majątkowego a konkretnie próbował zmniejszyć wartość swojego majątku przelewając znaczną jego część na niepracującą żonę, z którą wcześniej przeprowadził rozdzielność majątkową. Czyżby Mateuszek wstydził się swoich, legalnie zarobionych lub zdobytych walorów? Czy nie wypada być człowiekiem bogatym, będąc pisowcem? Jedno jest pewne – takie zagrywki i krętactwa działają mocno na jego niekorzyść.
     Mam duży majątek ale ludzie źle na to patrzą, więc podzielę go na kupki i ujawnię tylko część, żeby łatwiej to przełknęli. Namnożyło się nam, nie wiadomo skąd, w grupie wiceministrów, więc część z nich poprzesuwamy na stołki jakichś dyrektorów administracji państwowej albo spółek skarbu państwa, odpowiednio zwiększając ich zarobki, żeby wynagrodzić straty – prestiż, służbowe limuzyny, gabinety, itp. Dlaczego to robimy, po co to zakłamanie? Czy wynika to jedynie z obawy o to, co ludzie powiedzą i z chęci przypodobania się prymitywnemu elektoratowi?

14 marzec. PiS, z pomocą Kukiz’15 wybrał sobie nowy KRS, łamiąc przy tym Konstytucję. W swojej ustawie nie zabezpieczył się jednak do końca i teraz nie ma komu zwołać pierwszego posiedzenia tego „organu”. W wytworzonej sytuacji, zgodnie z ustawą, „pierwsze posiedzenie Rady zwołuje Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego, który przewodniczy obradom do czasu wyboru jej nowego przewodniczącego”. Ma je więc zwołać M. Gersdorf. Ustawa nie wyznacza jednak żadnego terminu, więc pani Gersdorf spieszyć się nie musi. Co więcej, 2 kwietnia wejdzie w życie nowa ustawa o SN i funkcja Pierwszego Prezesa SN przestanie być obsadzona a Prezydent wyznaczy osobę, która będzie kierowała pracami SN aż do wyboru Pierwszego Prezesa.
     Co dalej? PiS zapędził się, jak widać, w kozi róg. Piotrowicz i Ziobro nie przewidzieli najwyraźniej takiego splotu okoliczności. Pan Zbyszek może jedynie bezsilnie zgrzytać zębami i grzecznie panią Gersdorf prosić – napisał już do niej list. Na wszelki jednak wypadek PiS chce szybciutko uchwalić, już w przyszłym tygodniu, nowelizację swojej ustawy o KRS, dając zapis, że pierwsze posiedzenie nowego KRS zwoła Przyłębska, żona TW Wolfganga.

W Dublinie, pewna sędzina prowadząca sprawę związaną z wydaleniem do Polski naszego obywatela oskarżanego o przestępstwa kryminalne, zawiesiła proces ekstradycyjny i zwróciła się z prośbą o opinię do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, pojawiły się u niej bowiem wątpliwości, czy Polak ten może liczyć u nas na bezstronny, sprawiedliwy wyrok po przeprowadzonej, niezgodnie z prawem, reformie wymiaru sprawiedliwości. Część komentatorów uważa, że taka postawa sądów zagranicznych może się dla nas okazać groźniejsza od słynnego paragrafu 7.1 UE. Takie wątpliwości i zachowania, co gorsze, mogą się też pojawić u potencjalnych, zagranicznych  inwestorów, jak również w innych instytucjach krajów demokratycznych.

14 marzec. Pan Zbyszek ogłasza sukces prokuratury, która przypadkiem wykryła sprawców zabójstwa Jaroszewiczów, popełnionego 26 lat temu. Tomasz Sekielski, dziennikarz śledczy, który odnalazł zaginione dowody ze śledztwa w sprawie tego morderstwa (odciski palców, zakrwawiona odzież Jaroszewiczów) pisze – „Gdy w zeszłym roku chciałem przekazać ministrowi Ziobrze zaginione dowody, które odnalazłem, by kolejny raz nie zniknęły, to pan minister nie wyraził zainteresowania. Jego zastępcy również nie. Pan minister nie przywiązuje wagi do takich detali jak to, kto odnalazł zaginione dowody (…). Tak czy inaczej dzięki temu, że je odnalazłem, warszawska prokuratura na nowo wszczęła śledztwo (…). Cieszę się, że mogłem dołożyć do wyjaśnienia sprawy swój kamyczek”.

14 marzec. W odpowiedzi na otrucie Siergieja Skripala i jego córki, Wielka Brytania zapowiedziała wydalenie 23 rosyjskich dyplomatów, których Therese May nazwała „niezgłoszonymi oficerami wywiadu”. Zanosi się na potężną awanturę między krajami Zachodu i Rosją. Jako trucizny użyto silnie toksycznej substancji, opracowanej w Sowiet Union o nazwie „Nowiczok”, którą – podobno – posmarowano klamkę drzwi samochodu Skripala. NATO wyraża zaniepokojenie, RB ONZ ma się zebrać na specjalnym posiedzeniu, Tusk ogłosił gotowość postawienia tego tematu na najbliższym szczycie Unii.

15 marzec. Pojawiły się informacje o tym, że w roku 2013 wszyscy posłowie PiS zostali zmuszeni do podpisania deklaracji, że nie będą pić alkoholu w dni posiedzeń Sejmu oraz dzień przed ich rozpoczęciem. W bieżącej kadencji takich zobowiązań nie podpisywali, jednak poprzednich nie odwołano. Przestrzegania tego zobowiązania, jak również innych wytycznych, w tym zakazu chodzenia do drogich restauracji pilnuje poseł Andzel, zaufany Kaczora, zwany przez pisowskich posłów pieszczotliwie „Berią”.

Komentarze   

 
sunrise
+1 [3] #41 sunrise
19 marca 2018, 14:27
1. poprawka nicku. pooprzednim razem pisalem z telefonu i cos mi sie popieprzylo ;-)
2. bana nie dostaelm na konto tylko na ip.
3. przepraszam za bledy, ale jestem dzis bez okularow.
4. portal jest pod wplywem pis, poniewaz administrator ze strony uslygodawcy jest pisowski, widzielismy juz kilkakrotnie go w akcji.
Zacytuj
 
 
Morlok
+1 [3] #42 Morlok
19 marca 2018, 14:36
prezes pan napisał:
I jeszcze ci powiem, żeby było śmieszniej, to 48 orzeczeń PO-PSL w ogóle nie wykonało. Co było złamaniem konstytucji.


Mistrzostwo świata w trollingu :D:D A niewykonanie 200 orzeczeń przez 2 lata poprzednich rządów PISu to betka :D Już nie przystawiając o nie tylko nie wykonywaniu orzeczeń ale i braku publikacji wyroków TK - w szczególności tych z 3 i 9 grudnia 2015 które nie były nawet negowane jako wyroki :D Oczywiście pomijam tu typową manipulację a'la PISdzielska propaganda - większość tych orzeczeń wygasła w sposób naturalny.

Po co tak karmić tego trolla, jego nie przekona żaden argument nawet gdy na własnej dupie odczuje skutki tych rządów - powie że to wina obcej agentury :D

P.S. Konto przed tygodniem zakładałem i już go nie ma. Trzeci raz się rejestrować nie bede :/
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #43 Taurus
19 marca 2018, 15:55
Cytat:
Po co tak karmić tego trolla, jego nie przekona żaden argument nawet gdy na własnej dupie odczuje skutki tych rządów - powie że to wina obcej agentury :D
W pełni się z tobą zgadzam. Dyskutowanie z tym prymitywem to jak kopanie się z koniem. Jemu zresztą o to chodzi - każdą polemikę traktuje jako dowartościowanie i tak jest od wielu lat. Dla mnie od zawsze, bo dopiero od kilu lat tu jestem (niespełna 150 artykułów).
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #44 Taurus
19 marca 2018, 16:12
Cytat:
4. portal jest pod wplywem pis, poniewaz administrator ze strony uslygodawcy jest pisowski, widzielismy juz kilkakrotnie go w akcji.
Że obecny admin sprzyja Kaczorowi i jego wyznawcom, można domniemywać od dawna. Swoje grosze za posiadanie portalu i wpływy z reklam pobiera dzięki temu, że piszą tu inni a jemu nie chce się nawet wycinać spamu. On też, nie kto inny, odciął nas od historii portalu, przywłaszczając sobie starsze teksty. Podobnie postępuje wielu. PP, dla przykładu, pobiera prawdopodobnie jakieś grosze za trollowanie. Bo paraliż postępowy najróżniejsze trafia głowy, żeby się podeprzeć klasykiem. Czy powinniśmy, w związku z tym, zrezygnować z pisania tutaj i krytykowania działań PiS-u? Uważam, że nie.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #45 prezes pan
20 marca 2018, 10:22
Cytat:
Że obecny admin sprzyja Kaczorowi i jego wyznawcom, można domniemywać od dawna. Swoje grosze za posiadanie portalu i wpływy z reklam pobiera dzięki temu,
Bzdury gadasz. Autor tego portalu w nienawiści do PiS i Lecha Kaczyńskiego był gorszy od ciebie.
Jestem tu od dawna, pamiętam Spieprzajdziadu. Ludzi plujących, napierdzielających się z Lecha, była prawie setka. Po zamachu prawie wszyscy się zwinęli. Było im głupio, a założyciel spieprzajdziadu zamknął stronę. Ale znalazł się człowiek, który bez tej nienawiści do Kaczyńskich nie potrafił żyć. Założył więc swoją stronkę naszepaństwo, pozapraszał chętnych i hejt na PiS był kontynuowany.
Jestem informatykiem starej daty. Kiedy pisałem pierwsze programy komputerowe, na studiach nie było kierunków informatycznych. Pierwszym sieciowym systemem operacyjnym na którym pracowałem był Xenix. O Linuxie nikt nie słyszał. Jeszcze nie powstał. Pamiętam Windows 1.0, ale nikt na nim nie pracował. Królował DOS.
Czemu o tym piszę? Ponieważ na mój informatyczny nos, admina tu dawno nie ma. Strona została umieszczona na darmowym hostingu i tak se istnieje. Od 2015 roku nikt jej nie zmodyfikował.
Co można sprawdzić na dole strony. Ostatnia data modyfikacji strony to rok 2015.
Strona stworzona na wersji Jomla! 2.5.x. Są już wersje 3.6, ale nikt już nie modyfikuje strony i stąd może kłopoty z logowaniem, rejestracją i spamami. W końcu 3 lata w informatyce to prawie wiek. Zmieniają sie programy, standardy zabezpieczenia, certyfikaty itp.
Podsumowyjąc, panie Taurus.
Nie ma kapitana. Strona żyje dzięki nam. Ty jesteś samozwańszym bosmanem, ponieważ kapitan dał ci hasło logowania z trochę większymi uprawnieniami (możesz zakładać wątki). Nie możesz tylko dać bana, dzięki czemu jeszcze tu mogę coś napisać.
Nikt tu na reklamach nie zarabia, bo tu reklam po prostu nie ma.
I tak se płyniemy na tej łajbie bez sternika. Może ktoś ma niezły ubaw. Ja szczerze powiem, traktuję tą stronę, jako coś do podniesienia swojej wiedzy o naszej rzeczywistości. Taurus rzuca tematy, a ja je weryfikuję i szukam odpowiedzi negujących. Złatwością się to udaje, bo Taurus korzysta ze źródeł propagujących kłamstwa. Nie czarujmy się. To jest walka. Póki mogę udowodnić kłamstwo, to walkę tę wygrywam. Jak do tej pory zawsze kłamstwo udowodniłem. Jak nadejdzie ten dzień, że Taurus będzie miał rację, wtedy przegram. Jednakże każdą informację tu podaną sprawdzam w 20 źródłach następnie odpowiadam. Proszę sobie wyobrazić, że nieraz długo to trwa. Nie wyobrażacie sobie, jak to wszystko jest sterowane. W google ciężko jest znaleźć informacje z przed paru lat wszystko jest skrzętnie czyszczone, wymazywane. Łatwo sprawdzić. Pewne linki były dostępne, dziś ich nie ma. Są na szczęście inne wyszukiwarki i dlatego stosunkowo łatwo mi jest udawadniać kłamstwa.
Ale jak długo tak się da. Ręka Sorosa jest długa i silna. Możemy dzisiaj se bezkarnie gadać, bo płyniemy na łódce bez sternika i kapitana. Pewnie się to niebawem skończy. Ale nic to, jak mówił Wołodyjowski Michał.
Macie w zanadrzu Belfra. Oszołoma i antychrysta. Człowieka niewierzącego, miłośnika Palikota. Uaktualnia swoja stronę. Wywala niewygodne komentarze. Można skorzystać.
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
#46 wujek_manfred
20 marca 2018, 10:38
Jak to się ludziom światopogląd zmienia po utracie legitymacji partyjnej:
www.tvn24.pl/.../

Co do pójścia gdzie indziej - w sumie można, przynajmniej wyświetlaniem reklam przestaniemy komuś kabzę nabijać - a to już jest pewna wartość.
P.S.
prezes pan napisał:
antychrysta. Człowieka niewierzącego

Zgadzam się - to jak najbardziej porządny gość, chociaż jak na mój gust trochę za mocno lewicujący pod względem ekonomicznym. No ale nikt nie jest doskonały.
Zacytuj
 
 
sunrise
+1 [3] #47 sunrise
20 marca 2018, 10:48
[...]Bzdury gadasz. Autor tego portalu w nienawiści do PiS i Lecha Kaczyńskiego był gorszy od ciebie.[...]
to ty bzdury gadasz. autor tego portalu nie zaglądał tu od lat i "adminuje" "przedstawiciel" usługodawcy. obawiam się, że gdyby sam usługodawca zorientował się, co tutaj robi "administrator" to mógłby on stracić pracę. ale ja donosicielem nie jestem.
przy okazji, Taurus, chciałem zaznaczyć, że oprócz banów dla użytkowników, którzy raczej na nie nie zasłużyli i kasowania kont (patrz post @Morloka) "admin" zajmował się także kasowaniem "nieprawomyślnych" postów.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #48 prezes pan
20 marca 2018, 11:27
Cytat:
Co do pójścia gdzie indziej - w sumie można, przynajmniej wyświetlaniem reklam przestaniemy komuś kabzę nabijać -
Trochę sprostowania. Mam włączona blokadę na reklamy w postaci addblocka i nie mam żadnych reklam na naszepanstwo.pl. Jednak po wyłączeniu addblock , faktycznie parę wskakuje. Nie jest to może na miarę Onet, czy Gazety Wybiórczej. Ale jednak są. Jednak da się wyłączyć i wszystko chodzi. Czego nie da się powiedzieć o GW czy Onet. Jak tam nie wyłączysz Addblocka, to cię po prostu dalej nie puszczą. Dlatego mam problemy z linkami od Haji, która uwielbia GW. Ale prędzej by mi ręka uschła niż bym miał wyłączyć pokazywanie reklam, żeby zobaczyć co GW ma do powiedzenia. Porządne gazety i portale nie blokują informacji z tego powodu, że ktoś ma filtr antyreklamowy. Że polecę wPolityce.pl, niezależna.pl, niewygodne.info. Inteligentny człowiek powinien umieć oddzielić ziarno od plew.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #49 prezes pan
20 marca 2018, 12:01
Cytat:
autor tego portalu nie zaglądał tu od lat i "adminuje" "przedstawiciel" usługodawcy.
Nie bardzo bym się z tym zgodził. Bo skąd by "przedstawiciel" miał hasło do administrowania stroną?
Jeśli usługodawcy mają dostęp do haseł użytkowników, to biada nam i biada demokracji. To samo może być z kontami pocztowymi, bankowymi itp. Wiadomo, że każdy może się włamać, ale przynajmniej minimum anonimowości powinno być zachowane.
Administrator serwisu nie powinien posiadać wiedzy o konkretnym haśle i nie powinien istnieć mechanizm, który pozwala mu go zmienić. Może za to je zresetować, aby użytkownik sam mógł je zmienić.I tyle. Nie wydaje mi się, żeby istniał ktoś taki (wyznawca PiS), który by mieszał z kontami, blokował itp. Głupotą byłoby blokować antypisowców, gdyż dopuszczenie ich do głosu, przedstawienie ich poglądów jest dużo lepsze od blokowania.
To tak jakby blokować głupiego. Blokada ukryje wszystko, a dać mu się wypowiedzieć i wszelkie wątpliwości są rozwiane.
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [2] #50 Taurus
20 marca 2018, 12:16
Cytat:
Podsumowyjąc, panie Taurus. Nie ma kapitana. Strona żyje dzięki nam. Ty jesteś samozwańszym bosmanem, ponieważ kapitan dał ci hasło logowania z trochę większymi uprawnieniami (możesz zakładać wątki).
Nie jestem szczególnie szczęśliwy z "bosmanowania". Niemal pięć lat temu dostałem namiary na administratora, zaproponowałem, że mogę coś pisać, wysłałem pierwszy artykuł ("Prasa kłamie") i tak to się zaczęło. Rozumiem, że podobne do moich uprawnienia posiadają osoby z nickami wyszczególnionymi w pozycji KONTAKTY, czyli belfer, buldożer, derektor, prawdziwy berg, simon, sunset i troll. Simon pisuje od czasu do czasu a Sunset z tych uprawnień w ogóle nie korzysta.

Ciągnięcie tego wózka przez jedną osobę obniża niewątpliwie poziom artykułów (rutyna), jest po prostu nudne a dla ich autora uciążliwe. Apeluję więc do innych osób wyszczególnionych w KONTAKTACH a szczególnie do Belfra, Simona i Sunseta o aktywność.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #51 prezes pan
20 marca 2018, 12:37
Cytat:
Sunset z tych uprawnień w ogóle nie korzysta.
Faktycznie. Dlaczego sunset nie korzysta?
Może to jest sposób na zalogowanie. Może pod innym IP da się coś zrobić. Nie wiem na ile pozwalają uprawnienia redaktora serwisu.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #52 prezes pan
21 marca 2018, 08:35
Cytat:
Wycofanie się z opłaty paliwowej wygląda tak:
Po co piszesz o czymś czego nie ma. Znowu będziesz musiał przeprosić.

PS
Kiedy przeprosisz za swoje oszczerstwa, że Jarosław nie wycofa się z podatku paliwowego?
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #53 prezes pan
21 marca 2018, 08:37
Cytat:
Niby głupie - a życiowe:
Przynajmniej widzę w tobie odrobinę samokrytyki.
Jako żywo przypominasz tego palanta po prawej.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #54 prezes pan
21 marca 2018, 08:41
Aby zostać sędzią w Polsce trzeba być tzw. nieskazitelnego charakteru. A to oznacza, że nie można być karanym za wykroczenia takie jak kradzież mienia. Każdy młody magister prawa, który będzie chciał zostać sędzią, a na swoim koncie ma wyrok za kradzież, może o karierze sędziego zapomnieć.
Przypomnijmy - w ostatni piątek Sąd Najwyższy złagodził karę orzeczoną w pierwszej instancji sędziemu ze Szczecina za kradzież części wiertarki w markecie budowlanym. Zamiast wylecieć z zawodu (co orzekł sąd dyscyplinarny w I instancji) sędzia ten przez dwa lata będzie otrzymywał wynagrodzenie obniżone o 1/4. Co jednak najistotniejsze - będzie mógł normalnie orzekać.
Wyrok ten można również interpretować w inny sposób - otóż Sąd Najwyższy dał przyzwolenie na drobne przekręty. Drobna kradzież? Czemu nie!

Zdrowia, szczęścia!
Zacytuj
 
 
sunrise
+1 [3] #55 sunrise
21 marca 2018, 10:52
[...]A to oznacza, że nie można być karanym za wykroczenia takie jak kradzież mienia.[...]
niby owszem, ale dlaczego nie dotyczy to sędziów z karami służbowymi, wykazującymi ewidentnie łamanie zasad zawodu sędziego? dlaczego sędzia ukarany (czterokrotnie!) naganą ma mieć dostęp do tego samego czego zabroniliśmy sędziemu kleptomanowi?
Zacytuj
 
 
sunrise
+1 [3] #56 sunrise
21 marca 2018, 10:57
[...]Głupotą byłoby blokować antypisowców, gdyż dopuszczenie ich do głosu, przedstawienie ich poglądów jest dużo lepsze od blokowania.[...]
to prawie tak samo jak dać wypowiedzieć się jarci k. bez kontroli. prawie zawsze tak coś walnie, że albo wszyscy się śmieją, albo wszyscy widzą, że jarcia nadaje się do szpitala bez klamek. przynajmniej teraz już wiemy, że św. antoni patron obłąkanych nie jest jednak sam obłąkany. działalność jego oraz rządu wskazują bezpośrednio, że jest najzwyczajniejszym zdrajcą.
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+1 [1] #57 wujek_manfred
22 marca 2018, 12:22
sunrise napisał:

niby owszem, ale dlaczego nie dotyczy to sędziów z karami służbowymi, wykazującymi ewidentnie łamanie zasad zawodu sędziego? dlaczego sędzia ukarany (czterokrotnie!) naganą ma mieć dostęp do tego samego czego zabroniliśmy sędziemu kleptomanowi?

Gdyby do zasady nieskazitelności charakteru podchodzić ściśle, to dla sędziów powinna być jedna kara dyscyplinarna - złożenie z urzędu. Skoro ustawa przewiduje inne kary - to najwyraźniej ustawodawca w tym temacie ścisłego podejścia nie prezentuje. Przy czym warto wspomnieć, że karę obniżenia wynagrodzenia sędziego do tej ustawy wprowadziły "PZPR i SB" pod koniec 2016r. - więc tutaj nie ma tłumaczenia że przepisy te pozostały w spadku po poprzednikach.

I nie ma się co dziwić jeśli spojrzymy jacy sędziowie zostali (a raczej - nie zostali) wystawieni w ostatnich wyborach do KRS. A nie zostali albowiem kandydatury zgłoszono nie tylko z naruszeniem Konstytucji, ale także ustawy którą "PZPR i SB" same uchwaliły - co oznacza że te osoby nigdy kandydatami nie były, zatem nie mogły być wybrane. Bo - i tu ciekawostka - "PZPR i SB" uchwaliły ustawę, wedle której same nie mogły zgłaszać takich kandydatów (ale muzycy już mogli). Jak się uchwala takie sprawy na szybkiego po nocy, to takie są efekty.

A co do kleptomana - SN zauważył że skradziona część warta była 8,- zł, przeciętny obywatel dostałby mandat 100,-zł, a sędziego stuknie to na 50.000,- zł (pomijając inne konsekwencje kary, jak zakaz awansowania czy obejmowania stanowisk kierowniczych w sądzie). No i jeżeli sprawa o 8,- zł nie łapie się na te łagodniejsze kary - to jaka się łapie? Bo te kary po coś w tej ustawie są.

A jak spojrzymy na tę PZPRowską nowelizację z końca 2016r., to zobaczymy tam nawet jeszcze ciekawszy przepis:
W przypadku gdy obwiniony popełnił dwa lub więcej przewinienia dyscyplinarne, zanim zapadło pierwsze,
choćby nieprawomocne, orzeczenie co do któregokolwiek z nich, na wniosek ukaranego wydaje się orzeczenie łączne,
o ile orzeczone kary podlegają łączeniu według zasad przewidzianych w § 2.

Czyli PZPR i SB wręcz dopuszcza możliwość, że gość będzie miał kilka dyscyplinarek - i nie wyleci. Nie rozumiem w tej sytuacji tego świętego oburzenia - sami to uchwalili. Może trzeba było przeczytać to przed głosowaniem, to by nie byli zdziwieni.
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+1 [1] #58 wujek_manfred
22 marca 2018, 13:36
Czasami mam wrażenie że ci goście mają schizofrenię.
www.tvn24.pl/.../
A tutaj jak głosował:
orka.sejm.gov.pl/Glos8.nsf/nazwa/57_81/$file/glos_57_81.pdf
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [1] #59 Taurus
22 marca 2018, 14:15
Strażacy z OSP chcieli zorganizować 4 maja, w dzień świętego Floriana, uroczystość na Placu Piłsudskiego, w związku ze stuleciem odzyskania niepodległości. Wojewoda Sipiera nie wyraził na to zgody. Ten palant najwyraźniej uważa plac za swój własny. Nie ma tego złego … decyzja tego, pożal się Boże wojewody, odbije się czkawką na najbliższych wyborach. Strażacy cieszą się w Polsce najwyższym poziomem zaufania a ich pozycja na wsi jest bardzo mocna i wpływowa.
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [1] #60 Taurus
22 marca 2018, 20:56
Pojawiają się coraz liczniejsze informacje o tym, że w ramach dramatycznej, rozpaczliwej próby uniknięcia uruchomienia artykułu 7 o UE Kaczor (czytaj PiS) zamierza dokonać różnych ustępstw w zakresie wprowadzonych zmian, dotyczących polskiego wymiaru sprawiedliwości – publikacja nieopublikowanych wyroków TK, zrównanie wieku emerytalnego sędziów obu płci, …
Pan Zbyszek stwierdził zaś podobno, że ustawa o IPN jest niekonstytucyjna, ponieważ nie daje możliwości wyegzekwowania kar od cudzoziemców, którzy łamią jej zapisy. Wygląda na to, że pan Zbyszek ma coraz bardziej miękko w gaciach i mówi oto Dudzie, że podpisał niekonstytucyjną ustawę. Coraz większy cyrk na kółkach, po prostu. Ciekawe, co będzie dalej.
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [1] #61 Taurus
23 marca 2018, 09:33
Ciągle "mam w uszach" rozpaczliwy krzyk Be Szydło z mównicy sejmowej w obronie nagród/premii dla ministrów. Sołtysowa z broszką najpierw twierdziła, że "wystarczy nie kraść", potem sama sobie przyznała 65 tysięcy a teraz wykrzyczała "nam się to należało".

Pani Beato. Jaka szkoda, że tak rzadko ostatnio pani występuje. Utraciliśmy w ten sposób rodzaj "uczt intelektualnych", które można porównać chyba tylko z wystąpieniami Gomułki. Myślę, że w nieodległej przyszłości nasze kabarety wykorzystają te teksty jako gotowe "perełki" do wyśmiewania.
Zacytuj
 
 
sunrise
+1 [1] #62 sunrise
23 marca 2018, 19:37
[...]przez osiem długich lat Polki i Polacy byli okradani przez to wredne peło[...]" a teraz będzie lepiej, teraz jesteście okradani dużo lepiej i w dodatku przez wspaniały pis!"
Zacytuj
 
 
Haji
#63 Haji
23 marca 2018, 19:58
FB tu twierdził, że odszczekamy nasze stwierdzenia, że rząd podniesie ceny paliw. Cóż:

"Rząd zatwierdził wprowadzenie opłaty emisyjnej, która dołoży ponad 10 gr do ceny detalicznej litra benzyny i oleju napędowego.
Potwierdziły się zapowiedzi „Wyborczej”. We wtorek rząd zatwierdził projekt nowelizacji ustawy o biokomponentach, która przewiduje wprowadzenie opłaty emisyjnej doliczanej do cen paliw. Stawka opłaty wyniesie 8 gr od litra benzyny i oleju napędowego, a wraz z podatkiem VAT podbije to ceny tych paliw o ponad 10 gr na litrze. Opłata nie będzie doliczana do ceny autogazu. Dlaczego? Ministerstwo Energii, które przygotowało projekt nowelizacji, tego nie wyjaśniło."
Zacytuj
 
 
sunrise
#64 sunrise
27 marca 2018, 10:46
[...]FB tu twierdził, że odszczekamy nasze stwierdzenia, że rząd podniesie ceny paliw.[...]
ciekawe, czy FB odszczeka swoje żądanie odszczekania?
Zacytuj