Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - luty II / 2018

Od czasu do czasu warto porównać dane statystyczne dotyczące naszej gospodarki i naszego życia. Znalazłem w Internecie porównanie kilku istotnych parametrów między latami 2017 i 2010 i je przytaczam:
- liczba mieszkańców kraju spadła o 100 tysięcy – z 38,53 miliona do 38,43 miliona;
- wzrost PKB wyniósł w tym czasie 30 procent;
- zarobki brutto wzrosły o 25%, czyli o 1100 złotych;
- bezrobocie spadło z 12,4% do 6,6%;
- przeciętna emerytura brutto wzrosła o 20% (do 2158 złotych);
- produkcja przemysłowa wzrosła o 46% a sprzedaż detaliczna o 26%;
- eksport wzrósł o 56% a import o 38,5%. W roku 2010 import przewyższył eksport o 13,8 mld. euro,
  od roku 2015 bilans handlu zagranicznego jest na plusie;
- oddano  do użytku około 1,2 mln. mieszkań. Średnioroczny poziom ich budowy wzrósł do 180 tys.:                              
- dochody budżetu zwiększyły się o 100,5 mld. złotych a jego wydatki o około 81 miliardów.      Wygląda więc na to że, na szczęście, gospodarka rządzi się swoimi prawami i rozwija się niezależnie od tego, kto akurat znajduje się przy żłobie, czyli rządzi.

5 luty. Daniel Obajtek, były wójt Pcimia (przez 9 lat), oskarżany tam o korupcję,  został nagle prezesem PKN Orlen, największej – pod względem obrotów – firmy w Polsce. Zastąpił Wojciecha Jasińskiego w dniu, w którym ten poleciał na Olimpiadę. Obajtek musi mieć mocne plecy w PiS-ie, bo od ostatnich wyborów zdążył być już szychą w ARiMR a potem był prezesem gdańskiej Energi.

6 luty. Duda, zwany prezydentem, podpisał nowelizację ustawy o IPN, zapowiadając równocześnie jej skierowanie do TK w zakresie wątpliwości wynikających z artykułu 55a. Większość komentatorów uważa, że ta znowelizowana ustawa musi być ponownie nowelizowana w celu wyeliminowania zastrzeżeń płynących ze świata a szczególnie z Izraela.

7 luty. PE odwołał „obatela Rycha” Czarneckiego z funkcji swojego wiceprzewodniczącego. Powodem odwołania było porównanie Róży Thun ze szmalcownikami. Najwyższa już pora, żeby traktować chamstwo tak, jak na to zasługuje. Przed głosowaniem Obatel  rozsyłał do europosłów  ulotki, dzięki którym miał nadzieję się obronić.

8 luty. Zawarto kompromis między lekarzami – rezydentami i ministrem zdrowia. Szczegółów nie podano.
PE przyjął zaś rezolucję w sprawie wiosennych i jesiennych zmian czasu. Wezwał w niej KE do przeanalizowania europejskich przepisów dotyczących tego zagadnienia w kierunku zaprzestania tych zmian.

9 luty. Zamęt wywołany nowelizacją ustawy o IPN nie chce się jakoś wyciszyć. Nasi komentatorzy również sporo o tym piszą. Podpierając się Sławomirem Mizerskim postawię przewijające się z różnych stron pytania typu – Z ilu Polaków składa się naród polski?   Od jak wielu Polaków można zastosować pojęcie narodu, którego o żadne zbrodnie nie wolno oskarżać?   Czy „przytłaczająca większość Polaków” jest narodem, czy tylko się pod niego podszywa?   Kto na pewno nie wchodzi w skład tego narodu?   Czy „ogół Polaków” będących, zgodnie z Konstytucją, polskim narodem, to to samo, co – po prostu – Polacy?
     Rewolucje trwają dzięki eskalowaniu konfliktów, rewolucja pisowska również.  Walczymy z Unią, wymiarem sprawiedliwości, opozycją, imigrantami, Rosją, Litwą, Ukrainą, Izraelem, USA, z kanaliami, komunistami i złodziejami, animalnymi, zomowcami, …….., itd., itp. Powoli to jednak powszednieje i napięcie w kraju opada. Nawet imigranci, jak na złość, przestali się zamachiwać. Trzeba więc było znaleźć kolejnego wroga i padło, po raz kolejny, na Żydów. Obecna eskalacja nie jest  wypadkiem przy pracy, jest długofalową strategią Kaczora, wynikającą z jego przekonań, szaleństw, dziwactw i osobistych potrzeb. A wszelka nienawiść sprzedaje się u nas ciągle bardzo dobrze.
     Co będzie dalej? Gdy pisowskiej rewolucji zabraknie już wrogów zewnętrznych przyjdzie czas na własne, prawicowe frakcje, zdrajców własnego obozu i innych wrogów wewnętrznych. Bo „rewolucja zjada własne dzieci”, jak wiadomo. Będą – oczywiście - jakieś zatrzymania a nawet lekkie cofnięcia w tym marszu ku „świetlanej przyszłości”, wymuszone przez otoczenie. Lenin również wprowadził NEP, gdy musiał a Stalin sięgnął po wpływy cerkwi w czasie kryzysu wojennego.

9 luty. Członkowie rządu przyznali sobie nagrody „za ciężką pracę w roku 2017”. W porównaniu z nadchodzącymi podwyżkami emerytur nagrody są „nieco wyższe”, wynoszą siedemdziesiąt kilka tysięcy złotych na każdy ministerialny łeb. Dostali je wszyscy – i Antek, i miszczuWaszczu, i książę Radziwiłł, i ten od korników, bez różnicy. Nie są to więc nagrody za coś, tylko jakaś kolejna część ministerialnego wynagrodzenia. A tak głośno PiS krzyczał na premie dla członków rządu poprzedniej ekipy. Czy hasło „wystarczy nie kraść” jest ciągle aktualne?

10 luty. Znowu jesteśmy bliżej, jesteśmy już naprawdę – zdaniem prezesa – bardzo blisko. Problem polega na tym, że większość z nas zapomniała już, do czego się tak uporczywie zbliżamy.

Ocenia się, że Polacy w czasie wojny uratowali ponad 50 tysięcy Żydów. Żegota opiekowała się około 60 – tysiącami, z czego ostatecznie uratowało się 10 – 12 tysięcy. Szmalcowników szacuje się na kilkadziesiąt tysięcy. Z ich powodu uśmierconych zostało około 200 tysięcy Żydów i Polaków. Wydanie Żyda ukrywanego przez Polaków oznaczało bowiem również stracenie pomagającej mu, polskiej rodziny.

14 luty. Władysław Frasyniuk został dzisiaj, kilka minut po szóstej, zatrzymany przez policję, wyprowadzony w kajdankach i zabrany nie wiadomo gdzie. Nie podano, czy zostało to zrobione w ramach Walentynek, jako prezent dla Kaczora, czy z innych powodów. Pisowcy pewnie sądzą, że tego człowieka, bohatera narodowego, złamią. Jestem przekonany, że się głęboko mylą.
     O godzinie 9.00 pojawiła się informacja, że po 10 – minutowej próbie przesłuchania (odmówił składania jakichkolwiek zeznań i podpisania protokołu) przez prokuratora w Oleśnicy Frasyniuk został zwolniony. Miałem nadzieję, że przynajmniej odwiozą go do domu, jednak nie mają tego w zwyczaju, jak się okazało.

Martin Schultz zrezygnował nagle z kierowania niemiecką SPD. Dziwne – taki pewny był jeszcze niedawno, że wygra z Merkel.

Według GW z programu 500+ korzysta obecnie o 350 tysięcy dzieci mniej niż przed rokiem. Dlaczego? Ponieważ płaca minimalna wzrosła w ostatnich dwóch latach o 300 złotych a nie podwyższono kryterium dochodowego, od którego zależy świadczenie na pierwsze i jedyne dziecko.

Komentarze  

 
llortcik
+2 [2] #81 llortcik
25 lutego 2018, 03:08
Pomazaniec nawiedził Brukselę, gdzie ponownie na konferencji prasowej udało mu się przedstawić wszystkie oczekiwania Towarzysza Suwerena. Gorszy sort docenia urzędników brukselskich, którzy zasłaniając swymi ciałami wszystkie wyjścia tym razem udaremnili mu przedwczesny powrót do kraju, a nawet zmusili do uściśnięcia ręki dybiącego na jego niewinność prezydenta UE.
Mimo, iż w negocjacjach osiągnął sukces porównywalny z sukcesem Jej Broszkowatości, tym razem Towarzysz Suweren w ramach oszczędności kazał zawrócić jadący już z Holandii wagon z kwiatami.

Jak ćwierkają dobrozmienne wróbelki jednym z powodów odwołania była wściekłość prezesa na wynoszenie przez pomazanego do Brukseli prapolskiej niekompetencji i prapolskich kłamstw. Gorszy sort uważa, że nie tylko pomazaniec, ale i każdy dobrozmiennik może natrafić na swojego Pecha.
oko.press/.../

Pan Zbyszek po naradzie z własną głową swoją samodzielną i samorządną decyzją zamroził arcydzieło umysłu swego wicka i perfekcyjny podpis Jego Niezłomności. Gorszy sort doceniając jego dążenie do łamania wszelkich standardów prawnych, w tym przypadku ze względu na chwilową poczytalność decydenta i korzyści z tego płynące sugeruje naprawionym prokuratorom odstąpienie od ścigania pana Zbyszka.
Gorszy sort życzyłby sobie całkowitego zamrożenia Dobrej Zmiany i ich poczynań.
natemat.pl/.../

Dobrozmienny narybek odbył swój kolejny marsz, ponownie głośno żądając wyposażenia ich w najnowsze modele sierpa i młota. Jak donoszą żurnaliści tym razem dzielni policjanci prowadzący dzielną młodzież dzielnie starali się nie zauważać żelaznego krzyża. Gorszy sort jest ciekaw czy marsz odbył się dla uczczenia pamięci Fileldorfa "Nila" czy też dla skazującego go sędziego Kryże.
polityczek.pl/.../...

Jakby odgadując marzenia pomazanego i większości dobrozmienników jeden z pastuszków usiłuje własnym słowem i ciałem powstrzymać uhonorowanie pani Ireny Sendlerowej zarzucając jej niejasne genetycznie pochodzenie i nieprawomyślność działań. Gorszy sort ma graniczące z pewnością podejrzenie, że działania dobrze zmienionego pasterza mają związek z wyraźną odmową udziału w pracach kapituły Orderu Orła Białego w czasach rządów prototypu Jego Niezłomności.
natemat.pl/.../
Zacytuj
 
 
Haji
+2 [2] #82 Haji
25 lutego 2018, 20:40
Kwik świń odrywanych od koryta (na razie jednej świni):
wiadomosci.gazeta.pl/.../...
A ten pomysł jest z gatunku odjechanych w kosmos. Pani ministrze chyba odpadły klepki:
oko.press/.../
Zacytuj
 
 
llortcik
+2 [2] #83 llortcik
26 lutego 2018, 00:15
llortcik napisał:
Pan Zbyszek po naradzie z własną głową swoją samodzielną i samorządną decyzją zamroził arcydzieło umysłu swego wicka i perfekcyjny podpis Jego Niezłomności. Gorszy sort doceniając jego dążenie do łamania wszelkich standardów prawnych, w tym przypadku ze względu na chwilową poczytalność decydenta i korzyści z tego płynące sugeruje naprawionym prokuratorom odstąpienie od ścigania pana Zbyszka.
Gorszy sort z niekłamanym zdumieniem obserwował w KnŁ złotoustego Jego Niezłomności, który zrobił "oczy w słup, buzia w ciup", gdy usłyszał z ust Sasina usłyszał najnowsze wytyczne dla swego pryncypała odwołujące wczorajszy przekaz partyjny. Niestety gorszemu sortowi nie dane było zaobserwowanie ust i twarzy wczorajszego Karczewskiego.Haji napisał:
A ten pomysł jest z gatunku odjechanych w kosmos. Pani ministrze chyba odpadły klepki: oko.press/.../
Gorszy sort troszcząc się o zdrowie psychiczne i moralne swoich 500+ z niepokojem oczekuje chwili, gdy do nauczania fizyki Newtona i ewolucji potrzebna będzie zgoda biskupa. Powrócą tajne komplety czy nieprawomyślnych treści będą nauczać wolontariusze w salkach katechetycznych?

Opłacony przez KOD i działający na polecenie zachodnich imperialistów i krwiopijców Spiegiel bez pozwolenia Towarzysza Suwerena śmiał nazwać marionetką jego osobistego i ostatniego pomazańca.
daily.spiegel.de/.../...
Gorszy sort oczekuje, że gwałtem oderwany od koryta EuroObatel wytoczy niecnym żurnalistom proces o naruszenie praw autorskich
natemat.pl/.../
Zacytuj
 
 
LatonyaCrory
#84 LatonyaCrory
26 marca 2018, 22:57
Ten komunikat jest zamieszczony tutaj przy użyciu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 to rewolucyjna aplikacja, która może ominąć niemal każdą ochronę przed botnetami.
Uznawanie przez firmę Captcha Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com i ponad 8,4 milionów innych typów!

Czytasz to - to znaczy, że działa! ;)
Szczegóły na oficjalnej stronie internetowej XEvil.Net, jest bezpłatna wersja demonstracyjna.
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać