Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - styczeń I / 2018

2 styczeń. Papież Franciszek na przypadający wczoraj Światowy Dzień Pokoju -                        Chciałbym zacząć od cytatu. Jesteście gotowi? A więc proszę: „W wielu krajach, do których zdążają migranci, szeroko rozpowszechniła się retoryka, która wyolbrzymia zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego lub koszty przyjęcia nowych przybyszów, lekceważąc w ten sposób godność ludzką, którą należy uznać we wszystkich, bo są synami i córkami Boga. Ci, którzy podsycają strach przed migrantami, być może w celach politycznych, zamiast budować pokój, sieją przemoc, dyskryminację rasową oraz ksenofobię, które są źródłem wielkiego niepokoju dla tych, którym leży na sercu ochrona każdego człowieka”.
     Jestem bardzo ciekaw, co na to katolickie władze PiS, OjDyr z Torunia i inne zakłamane „katoliki” w rodzaju biskupa Głódzia i jemu podobnych.
PKP Intercity bardzo się chwali osiągniętym zyskiem netto w roku 2017. Miałby on wynieść 270 milionów złotych. Ktoś zajrzał jednak głębiej do ich bilansu i okazało się, że niemal cały ten „zysk” to ponad 200 milionów, które wpłacił producent Pendolino za opóźnienia w dostawie swoich pociągów. Jednym słowem – propaganda sukcesu, jak za Gierka. W rzeczywistości Intercity nie są powodem do dumy. To raczej dramat. Służą głównie osobom z dużych ośrodków miejskich, jeżdżących w delegacje. Bilety drogie – z Warszawy do Krakowa na przykład kosztują 150 złotych w jedną stronę.
     Najprościej zbija się kasę na połączeniach między aglomeracjami. A co z przewozami regionalnymi? Co z setkami zlikwidowanych połączeń między mniejszymi miejscowościami? W wielu przypadkach polikwidowano nawet tory. Czy PKP ma służyć ludziom jako przedsiębiorstwo użyteczności publicznej, ułatwiające dojazdy do szkół, do pracy, do ośrodków kultury, jak na przykład w Czechach, czy też mają służyć w miarę małej części społeczeństwa, a za to przynosić jakieś tam, sztuczne zyski?

3 styczeń. Morawiecki pojechał do Orbana, żeby uzyskać od niego oficjalną deklarację, że zawetuje paragraf 7, jeśli Unia zechce go użyć wobec Polski. Nie uzyskał. Komentatorzy uznali to za jego porażkę. Uważają, że Orban gra na zdobycie większych pieniędzy dla Węgier w następnej perspektywie budżetowej UE i dlatego będzie kluczył i zwlekał z ewentualną deklaracją. Ależ się stoczyliśmy! Już nie mówimy o nadawaniu tonu i ustalaniu kierunków rozwoju Unii przez Polskę, tylko szukamy kogoś, kto by nas przed Unią bronił. Kompletny upadek i to w ciągu – jedynie – dwóch lat rządów PiS.

Zbliża się 10 styczeń, czyli kolejna odsłona cyrku na Krakowskim Przedmieściu. Według danych Komendy Stołecznej Policji ochrona policyjna miesięcznic smoleńskich w roku 2017 kosztowała łącznie około 4,5 miliona złotych, czyli czterokrotnie więcej niż rok wcześniej. Ogromnie wzrosła ilość policjantów ochraniających tą imprezkę. Na początku roku 2017 było ich 89 a miesiąc temu już 1822. W kwietniu 2017, w siódmą rocznicę katastrofy, było ich aż 3365. Najwyższa już pora żeby te spektakle zakończyć!

4 styczeń. Odżył i jest z nową mocą, szeroko dyskutowany problem braku lekarzy w naszej służbie zdrowia. Około 25 tysięcy polskich lekarzy pracuje obecnie za granicą. W roku ubiegłym wyemigrowało kolejne 800 osób tej profesji ze świeżo zdobytym dyplomem. Obecni studenci wydziałów medycznych mówią wprost, że na dzisiejszych warunkach pracować w Polsce nie będą. Ci zaś lekarze, którzy w Polsce pracują, generalnie porzucają opcję zatrudnienia „opt-out”, która mówi o pracy w nieograniczonym wymiarze godzin i przechodzą na opcję normalną, czyli pracę w wymiarze 48 godzin tygodniowo. W związku z tym braki w zatrudnieniu się pogłębiają i zamykana jest coraz większa ilość oddziałów szpitalnych. Co na to minister Radziwiłł? – Uważa, że wszystko jest z grubsza OK. Czy zajmie się tym Morawiecki? – On ma na głowie sprawy poważniejsze niż dbanie o zdrowie Polaków. On musi kaptować, kogo się da, żeby nas bronił przed słynnym paragrafem 7! Pierwsze spotkanie z Junckierem już w przyszłym tygodniu i z czymś trzeba na nie pojechać. Błogosławieństwo Kaczora tu nie wystarczy.

Według informacji GUS wojewódzkie urzędy pracy wydały w ubiegłym roku około 1,8 miliona pozwoleń na pracę cudzoziemców. To dwa razy więcej niż rok wcześniej. Pozwolenia wydano głównie Ukraińcom (85% ogółu). Na dalszych miejscach są Białorusini, Mołdawianie, Hindusi, Nepalczycy, Turcy, Ormianie, Chińczycy i Wietnamczycy. Prawdziwa plejada narodowości i religii. Czy nasz katolicki rząd nie obawia się tego?

Andrzej Waltz skierował 3 stycznia pismo do Komisji Jakiego, w którym deklaruje zwrot pieniędzy uzyskanych za sprzedaż udziałów w kamienicy przy ulicy Noakowskiego 16 (około 1 mln. zł.). Prosi w nim też Komisję o podanie numeru konta na które ma pieniądze wpłacić a równocześnie informuje o zaskarżenie jej decyzji do sądu. Taka deklaracja wydaje się świetnym dla niego wyjściem z sytuacji. Po pierwsze postępuje honorowo. Po drugie stawia Komisję w trudnej sytuacji, orzeczenie nie jest bowiem wyrokiem, nie reguluje prawnie statusu tej kamienicy i nie wiadomo komu te pieniądze powinny być przesłane. Po trzecie jest to dla niego świetna lokata kapitału, sprawę wygra bowiem w każdym sądzie administracyjnym i pieniądze będą mu zwrócone z godnymi odsetkami. Waltz wyjdzie więc z tego zamętu z twarzą,  a z czym wyjdzie byle-Jaki?
Błaszczak odwołał komendanta miejskiego policji we Wrocławiu, Zbigniewa Raczaka, którego znaleziono w mieście z rozbitą głową i bez butów (niektórzy twierdzą, że również bez spodni), za to na silnym podwójnym gazie. Podobno doprowadził się do tego stanu z komendantem wojewódzkim i innymi wysokimi funkcjonariuszami, oblewając spodziewane awanse, które miały ich spotkać już w lutym. Raczak został powołany na swoje, eksponowane stanowisko w czerwcu 2017, w ramach roszady po aferze z paralizatorem (śmierć Igora Stachowiaka) i był reklamowany jako wzór do naśladowania przez policjantów. Pewnie popijawa ze swoim szefem była rodzajem  zawiązywania bliższych kontaktów służbowych.
     Co za czasy!!! To już człowiek po służbie, czy nawet w jej ramach nie może sobie pochlać, jak Bóg przykazał, ze swoim szefem, dla dobra miasta i Polski? Nie może też przewietrzyć się na mieście w stroju nieco luźniejszym, gdy temperatura jest zachęcająca i wspomaga ją silne grzanie od środka? Toż to dyskryminacja normalna jest!  Brak demokracji!  Ucisk porządnego funkcjonariusza przez jakiegoś zakichanego ministra! …..  Kto teraz zgodzi się być kolejnym wzorem do naśladowania?
     Nie mamy szczęścia do policji pod władztwem Błaszczaka i spasionego Zielińskiego – anioły ze skrzydłami na koniach, confetti, paralizatory, molestowanie bab na komisariatach, hołubienie narodowców,  kulsony na Krakowskim Przedmieściu, ……………., po prostu czarna rozpacz.
     Raczaka znaleźli SOK-iści. Zastanawiam się, czy nie został im przez swoich „kolegów” wystawiony? Jak bowiem mogli tak wysocy rangą funkcjonariusze wypuścić go w tym stanie na ulicę? Przecież wystarczyłby jeden telefon do dyżurnego na Komendzie, żeby patrol odwiózł go radiowozem, z honorami, do łóżka.

5 styczeń. Spotkanie Radziwiłła z lekarzami - rezydentami w biurze Rzecznika Praw Pacjenta. Do porozumienia nie doszło, mimo ustępstw, poczynionych przez rezydentów. Wygląda więc na to, że kryzys w służbie zdrowia będzie się pogłębiał a „książę” umocnił opinię o tym, że nic nie może.

6 styczeń. Kamil Stoch wygrał tegoroczny, 66-ty już z kolei, Turniej Czterech Stoczni. Co więcej, wygrał wszystkie cztery konkursy, składające się na ten Turniej. Sztuki tej dokonał w przeszłości jedynie Sven Hannawald i było to już kilkanaście lat temu.

Komentarze  

 
prezes pan
-3 [3] #81 prezes pan
16 stycznia 2018, 09:05
Cytat:
oj, wiem :) przecież firmy Owsiaka są całkiem transparentne :) w przeciwieństwie do działań pisowców, oczywiście :)
No to cię bardzo proszę, gdzie mogę znaleźć rzetelne rozliczenie fundacji WOŚP.
Chodzi mi o wydatki na sprzęt, wydatki na wynagrodzenia. Jakie firmy świadczą usługi dla WOŚP.
Jaki sprzęt został kupiony. Za jaką cenę i jaka jest jego cena rynkowa? Dla jakiego szpitala. Koszt organizacji przez samorządy.
Teraz TVP nie ponosi kosztów lansowania Owsiaka. Ale jakie koszty ponosiła w IIIRP?

Dlaczego Owsiak i jego rodzina doi pieniądze z WOŚP podczas gdy wolontariusze i niepełnosprawne dzieci pracują za darmo?

Jak zrozumieć dlaczego Owsiak zbiera pieniądze na sprzęt ratujący zdrowia i życie najmłodszych dzieci, na szpitale położnicze. Chce wyposażyć je w stanowiska do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne, specjalistyczne aparaty USG oraz pulsoksymetry.
A z drugiej strony popiera "Czarny Protest"?
niezalezna.pl/.../
Z jednej strony chce ratować, a z drugiej zabijać. Ot ciekawa logika.
Być może Jerzy Owsiak myśląc, że chwaląc się ratowaniem dzieci, ma jakieś nielogiczne prawo do walki o zabijanie innych.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #82 prezes pan
16 stycznia 2018, 09:12
Cytat:
sędziowie nie mogą kandydować do nowego KRS, ponieważ byłoby to równoznaczne z podpisaniem się pod aktem niekonstytucyjnym z wszystkimi tego konsekwencjami
No to mi udowodnij, że to jest akt niekonstytucyjny.
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [4] #83 Taurus
16 stycznia 2018, 11:28
Cytat:
No to mi udowodnij, że to jest akt niekonstytucyjny.
]]

Nie ze mną takie numery, Bruner. Jeżeli nie wierzysz autorytetom prawniczym polskim i zagranicznym, to szkoda na ciebie czasu. Nie będę się kopał z koniem ani przepychał z osłem.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #84 prezes pan
16 stycznia 2018, 13:25
Cytat:
Jeżeli nie wierzysz autorytetom prawniczym polskim i zagranicznym, to szkoda na ciebie czasu.
Problem w tym, że ty masz swoje autorytety, a ja mam swoje. Zobaczymy więc, gdzie to nas zaprowadzi.
Zacytuj
 
 
Haji
+1 [3] #85 Haji
16 stycznia 2018, 13:46
To całkiem proste FB, zaprowadzi nas do zniszczenia naszego kraju lub solidnych wyroków dla pisowców za złamanie prawa.
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+1 [3] #86 wujek_manfred
16 stycznia 2018, 13:47
Nie ma "swoich" autorytetów - autorytetem ktoś jest albo nie jest.

Autorytetem jest np. prof. Safjan.

Nie jest autorytetem zasłużony prokurator stanu wojennego i protektor pedofili.

Inna sprawa że bolszewicy z "PZPR i SB" już i tak tyle razy złamali Konstytucję, że spokojnie im na dożywocie wystarczy, więc teraz hulają. Mogą mieć problem jak ktoś przywróci karę śmierci.
Zacytuj
 
 
sunset
+1 [3] #87 sunset
16 stycznia 2018, 17:34
[...]No to cię bardzo proszę, gdzie mogę znaleźć rzetelne rozliczenie fundacji WOŚP. [...]
www.nacoidamojepieniadze.wosp. org.pl/
poza tym zapraszam do Ministerstwa Finansów. tam znajduje się rozliczenie szczegółowe.
Zacytuj
 
 
sunset
+1 [3] #88 sunset
16 stycznia 2018, 17:47
nie zdążyłem i stąd ten spam, ale FB - mam doskonałą odpowiedź na twoje zarzuty. razem z nazwaniem po imieniu manipulacji jakie są stosowane przy komentowaniu przez was działań Owsiaka:
www.fakt.pl/.../ftf5klh
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #89 prezes pan
17 stycznia 2018, 08:04
Cytat:
gdzie mogę znaleźć rzetelne rozliczenie fundacji WOŚP...
Kpiny se robisz? Ja chcę zobaczyć faktury, podpisy kontrahentów, umowy.
Na tej stronie jest tylko radosna twórczość dla cieci.
Dlaczego Owsiak gra na nosie polskiemu wymiarowi sprawiedliwości i nie chce udostępnić ksiąg rachunkowych?
wpolityce.pl/.../...
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #90 prezes pan
17 stycznia 2018, 08:21
Cytat:
mam doskonałą odpowiedź na twoje zarzuty. razem z nazwaniem po imieniu manipulacji jakie są stosowane przy komentowaniu przez was działań Owsiaka:

A ja mam doskonałą ripostę
Fragmenty z Fakt-u
Cytat:
z konferencji został wyrzucony dziennikarz, który władował się z kamerą w prywatną rozmowę.
Czy to jest prywatna rozmowa?
www.youtube.com/.../

Albo taki kwiatek
Członkowie zarządu fundacji nie dostają wynagrodzeń za pracę w zarządzie, w sprawozdaniu po prostu nie ma takiej kwoty. Na stronie piętnastej tegoż sprawozdania znajduje się pozycja: Łączna kwota wypłaconych wynagrodzeń brutto członkom zarządu: 166 156,42 zł.
Nie dostają, bo dostają.

I wiele jest rzeczy wyssanych z palca, kłamliwych i nierzetelnych. Wszystko po to, żeby uspokoić takich cieci co zaczynają mieć wątpliwości.
Ale co do sunseta, -on nigdy nie będzie miał wątpliwości, nawet jak Owsiak mu powie, że gówno jest dobre.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #91 prezes pan
17 stycznia 2018, 08:27
Cytat:
Nie ma "swoich" autorytetów - autorytetem ktoś jest albo nie jest.
Autorytetem jest np. prof. Safjan.
To ten Safjan, były prezes TK, sędzia Trybunału Sprawiedliwości UE?
Przeciwnik ustawy lustracyjnej.
Czy negatywne nastawienie Marka Safjana do lustracji w dość radykalnej wersji miało związek z przeszłością jego ojca Zbigniewa?
Jak wynika z dokumentów, w latach 1943–1944 Zbigniew Safjan służył w mundurze hitlerowskiej policji Grenzschutz, zwanej też „Zoll”. Zgłosił się do niej na ochotnika.
Zbigniew Safjan od 1951 kierownik działu propagandy w Centralnym Zarządzie Księgarstwa. Od 1967 do 1990 był członkiem PZPR, a w latach 1971–1973 Komitetu Warszawskiego PZPR. Członek Rady Krajowej PRON w 1983 roku. W 1983 wybrany w skład Krajowej Rady Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej. Znalazł się na liście Kisiela.
Wychował syna na wspaniały autorytet dla byłych ZOMO-wców.
Gratuluję autorytetu.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #92 prezes pan
17 stycznia 2018, 08:38
Polecam. Bardzo dobry tekst.
salon24.pl/.../...

Trudne pytanie.
Czy komunizm nie upadnie z chwilą odejścia Owsiaka w niebyt?
- komunizm jest w głowach ludzi.

PS
Owsiak promuje marksizm kulturowy, to człowiek frontu ideologicznego. Ma wyznawców i promotorów, za maską filantropa i wrażliwca czai się przebiegły typ. Kim są jego fani, to widać, słychać. Promotorzy są wpływowi, ich wpływy czuć. Dosłownie i w przenośni.
Kogoś, kto uważnie obserwuje działalność resortowego dziecka Jerzego Owsiaka nie dziwi to, że murem za nim stoją czołowi komuniści.
Zacytuj
 
 
Haji
+1 [3] #93 Haji
17 stycznia 2018, 08:51
Orban oznajmił przyjęcie prawie 1300 uchodźców i gotowość przyjęcia kolejnych. Robi Kaczyńskiego jak chłopca.

P.S. FB ależ Ci się jadu ulało.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #94 prezes pan
17 stycznia 2018, 09:06
Cytat:
Orban oznajmił przyjęcie prawie 1300 uchodźców i gotowość przyjęcia kolejnych.
– Węgry mogłyby wziąć udział w nowym unijnym systemie rozdziału uchodźców pod warunkiem, że Budapeszt decydowałby o tym, kogo przyjmuje – zapowiedział premier Viktor Orbán
– Nie pozwolimy Brukseli dyktować nam, kogo wpuszczamy do naszego kraju. Tylko Węgry mogą decydować, kto może przebywać na węgierskiej ziemi. Przy zachowaniu tej zasady, chętnie weźmiemy udział w (nowym) systemie dla uchodźców.

Czyli to co Polska robi od dawna. Haji, wyśpij się dobrze.
Zacytuj
 
 
Haji
+1 [3] #95 Haji
17 stycznia 2018, 09:50
A jednak, w przeciwieństwie do Polski przyjął uchodźców. Jarek został na lodzie. Jak leszczyk.
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+1 [3] #96 wujek_manfred
17 stycznia 2018, 10:26
Że Orban jest na cztery nogi kuty to wiadomo nie od dziś. On na Węgrzech robi swoje, i nikt mu jakoś art.7 nie wyciąga. Ale on z Unią rozmawia, i to grzecznie, nie obraża nikogo, jak PE zaprasza jego ministrów by wyjaśnili sytuację na Węgrzech, to ochoczo jadą przedstawiając swoje stanowisko, no i Orban nie boi się być premierem.

A "PZPR i SB" znieważa wszystkich naokoło, obraża każdego, a jak zero dostał zaproszenie do PE to skulił ogon pod siebie i udawał że go nie ma, generalnie zachowanie na poziomie piaskownicy.

Do tego Fidesz należy do EPP - i to mu daje tam siłę przebicia. A "PZPR i SB" wystąpiło z EPP, żeby być w jednej frakcji z UKIP, którzy ani żadnego przebicia nie mają, ani w ogóle już długo w Unii nie zostaną.

Orban demokratą nie jest, ale zręczności i inteligencji odmówić mu nie można. Dlatego jego veto wobec art.7 nie jest takie pewne - on to veto zgłosi jedynie wówczas, gdy dostrzeże w tym swój interes. A czy dostrzeże? W głosowaniu przeciw Tuskowi nie dostrzegł.
Zacytuj
 
 
viagra pills
#97 viagra pills
29 marca 2019, 05:52
It's an awesome article designed for all the online people; they will obtain advantage from it I am sure.
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać