Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - listopad II / 2017

  • Kategoria: Polityka
  • Taurus
10 listopad. Ziobro wymienił hurtem 19 prezesów sądów na Śląsku a w Sejmie dokonano wręczenia nagród za wyróżnione projekty pomników Lecha K. i ofiar katastrofy smoleńskiej. Oba pomniki mają – podobno – stanąć przed 10 kwietnia przyszłego roku.  Jarosław K. oświadczył ze swojej drabinki, że miejsce ich postawienia może ulec zmianie.
     Podoba mi się - szczególnie - projekt, który jest wielką, betonową bryłą, posiadającą coś przypominającego schodki, mające – jak tłumaczono – symbolizować trap samolotowy. Moim zdaniem ta bryła może przypominać wszystko, cokolwiek ktoś pomyśli, choćby szczeble „drabiny smoleńskiej Jarosława K.”
     No cóż ….. – Sejm, Senat i TK zawłaszczone, sądy i prokuratura zawłaszczone albo bliskie zawłaszczenia, Wawel zawłaszczony, Krakowskie Przedmieście odgrodzone i zawłaszczone, Jasna Góra zawłaszczona, historia Polski sprofanowana i zawłaszczona, spółki skarbu państwa zawłaszczone, plac Piłsudzkiego czeka na odgrodzenie i zawłaszczenie, ……………….. , zespoły delirium tremens są powoływane do życia w coraz większych ilościach, cyrk smoleński trwa nadal, demolka środowiska naturalnego trwa w najlepsze, destrukcja armii prowadzona  jest metodycznie, w UE odesłano nas do ostatniego szeregu,  konfliktowanie z sąsiadami trwa w najlepsze, potoki hejtu i nienawiści są przez PiS pieczołowicie hołubione,  ………………  , Quo Vadis, Polsko!?
     Wracając do rzezi prezesów śląskich sądów wypada dodać, że odwołani zostali faksem, który wysłano nocą. Czym podpadli? - Trudno powiedzieć, może za mało entuzjastycznie wypowiadali się na temat awansu pani Święczkowskiej? Nieważne! Pan Zbyszek w sprawiedliwości swojej już tam wie z pewnością, co mieli za paznokciami. A że faksem i nocą? – Chodzi po prostu o upraszczanie procedur i o to, żeby było taniej – proste kliknięcia … i już!.

11 listopad. Obchody Święta Niepodległości. Prezes Kaczor i rząd obchodzili je w Krakowie, Duda zaś w Warszawie, gdzie była celebra oficjalna. Pojawił się tu również Donald Tusk. Po zakończeniu  uroczystości na placu Piłsudskiego odbył się tradycyjny Marsz Niepodległości, zorganizowany przez narodowców, w znacznej części zamaskowanych, którego liczebność oceniono na 30 do 60 tysięcy. Na czele Marszu niesiono transparent z napisem „My chcemy Boga”, niewiele dalej niesiono zaś transparent „Precz z żydostwem”, co można pewnie uznać za zróżnicowanie poglądów uczestników. Żeby dokończyć elementy zabawne związane z Marszem można pewnie wymienić lapsus popełniony przez TVPis na Twitterze, brzmiący „Nie żyje  wolna, niepodległa Polska u progu 100-lecia odzyskania niepodległości”. Napis usunięto po godzinie. Warto też odnotować fakt, że w Warszawie policja aresztowała 45 osób z grupy „Obywatele RP” pod zarzutem protestowania zbyt blisko trasy manifestacji cyklicznej. Na moście Poniatowskiego zaś zamaskowane osiłki skopały kobiety, które rozwinęły transparent przeciwko faszyzmowi. Jakie jeszcze, skandaliczne transparenty rzucały się w oczy? Oto one:
- „Biała Europa braterskich narodów”;
- „Czysta krew, trzeźwy umysł”;
- „Polska śpiewa z wami – wypierdalać z uchodźcami”;
- „Raz sierpem, raz młotem w czerwoną hołotę”;
- „Módlmy się o muzułmański holocaust”;
- „Sieg Heil”;
- „Śmierć wrogom ojczyzny”;
- „Jedyną drogą nacjonalizm”;
- „Biała siła, Ku Klux Klan”.
Do tego liczne sztandary z krzyżami celtyckimi i znakami falangi (!!!) oraz tysiące odpalanych petard i rac, oficjalnie przecież  zakazanych. Policji to nie przeszkadzało!? Kibolskie, obraźliwe ryki tłumu, tysięcy ogłupiałych prymitywów (!), brzmiące jak najgorszego gatunku zgromadzenia faszystowskie! Hasło „My chcemy Boga” niesione na początku pochodu zakrawa na kpinę. Oni tego Żyda Chrystusa opluli i przepędzili. To było już bardziej „Gott mit uns”.
     Co na to Błaszczak? – „Święto przebiegło w bardzo dobrej atmosferze, było bezpiecznie i spokojnie. Podziękowania dla policji”.
     Nie będę przytaczał wypowiedzi rzecznika Młodzieży Wszechpolskiej, głównego chyba organizatora tej manifestacji. Jego wypowiedź potwierdza coraz liczniejsze żądania delegalizacji tej organizacji. Jak jednak zdelegalizować siłową przybudówkę PiS, choćby faszystowską? Może pomoże w tym opinia międzynarodowa? – MSZ  Izraela  - „To niebezpieczna manifestacja, zorganizowana przez elementy ekstremistyczne i rasistowskie”. Na pytanie sprawozdawcy TVPis (relacja na żywo), skierowane do uczestnika manifestacji i brzmiące „dlaczego pan tutaj jest?” padła odpowiedź – „żeby odsunąć Żydów od władzy”.
     Jak to jest, że kraj, który został jedną z największych ofiar ideologii faszystowskiej, sam teraz, w dniu obchodów swojego dnia niepodległości, sieje i propaguje faszyzm? Czy PiS i jego przybudówki nie są pseudo-patriotami i pseudo-katolikami?!
     Tegoroczne święto niepodległości pokazało, że polska wspólnota narodowa jest w rozsypce, że rozkwita u nas pogaństwo z nowym wcieleniem bożków wojny, hołdujące konfliktom, zawziętości i zacietrzewieniu, nienawiści do innych, prymitywne, odziane w ciężkie buciory i maski na gębach, dysponujące silnymi gardłami i wulgarnym językiem.

Duda w Krapkowicach o Marszu Niepodległości – „Ogromnie boleję, jeśli ktoś mówi o Polsce tylko dla Polaków. Dla mnie Polak to ten, kto chce pracować dla Polski, kto chce by Polska była na mapie i by była państwem silnym, potrafiącym realizować potrzeby swoich mieszkańców. Nie ma tu znaczenia kolor skóry ani narodowość przodków. Było mi przykro, że radość ze świętowania na Marszu Niepodległości była zakłócona przez tych, którzy nieśli transparenty z treścią których nikt uczciwy w Polsce się nie zgodzi. Nie można stawiać znaku równości między patriotyzmem i nacjonalizmem. Nasz kraj jest dla wszystkich, którzy chcą żyć uczciwie i go budować. Nie ma w naszym kraju miejsca na ksenofobię, chorobliwy nacjonalizm ani antysemityzm. Taka postawa oznacza wykluczenie z naszego społeczeństwa, tacy ludzie są wykluczeni”. 14 listopad. Podsumowanie, w trybie konferencji prasowej dwóch lat rządów Be Szydło, dokonane przez Beatę i Kaczora. Odbyło się ono w siedzibie PiS. Zgodnie z przewidywaniami te dwa lata zostały przedstawione jako jedno, ogromne pasmo sukcesów na każdym polu i w każdej dziedzinie. Od sukcesów aż ciekło, niepowodzeń i wpadek za to nie odnotowano. Ponieważ nie przewidziano pytań dziennikarzy, nie dano żadnej szansy na poddanie czegokolwiek w wątpliwość. Jutro mają się promować poszczególni ministrowie. Myślę, że również jednostronnie, bez możliwości zadawania im pytań.

15 listopad. W PE kolejna, trzecia już debata o przestrzeganiu praworządności w Polsce. Europosłowie przyjęli specjalną rezolucję (438 głosów za, 152 głosy przeciw), która zleca euro - parlamentarnej komisji LIBE przygotowanie raportu o Polsce, który ma być podstawą do sięgnięcia po artykuł 7.
     Ponadto euro - posłowie mają wezwać polski rząd do potępienia sobotniego marszu w Warszawie. Najwyższa pora, żeby w całej Unii wymuszono przestrzegania prawa i żeby demokracja oznaczała demokrację. Dotychczasowa bezradność Unii wobec wyczynów PiS-u staje się po prostu żenująca. Legutko, czołowy ideolog PiS-u, podobno uciekł z Sali Parlamentu przed głosowaniem. Trzeba się teraz spodziewać w pisowskich i rydzykowych mediach wściekłego skowytu przeciwko rezolucji i temu, że nie daje się im dokończyć niszczenia demokracji w Polsce.

Komentarze  

 
wujek_manfred
+2 [2] #121 wujek_manfred
27 listopada 2017, 14:05
prezes pan napisał:

Premier Donald Tusk "w sensie moralnym i politycznym" jest winny śmierci 96 ofiar katastrofy smoleńskiej.
To jest pierdolenie. Albo jest winny, albo nie jest. Jak ktoś zaczyna pierdolić o "sensie moralnym i politycznym" to znaczy że próbuje zrzucić winę na kogoś, kto jej faktycznie nie ponosi.

Ja już pominę farmazony o rozdzieleniu wizyt, bo są to pierdoły z którymi dziecko się może rozprawić w niecałe 5 minut. Podobnie bredniami są historie o oddaniu śledztwa Rosji - jak z tego wynika Tusk jednoosobowo powinien zakazać Rosjanom by prowadzili swoje śledztwo w swoim własnym kraju w sprawie wypadku który miał miejsce u nich. Jakim zjebem trzeba być by wpaść na taki pomysł?

Ale spoko - skoro kurdupel to taki twardziel, to niech idzie ruskim zabronić prowadzenia śledztwa w Rosji.Poczekam i popatrzę.
Zacytuj
 
 
sunset
+1 [1] #122 sunset
27 listopada 2017, 16:30
[...]Jak ktoś zaczyna pierdolić o "sensie moralnym i politycznym" to znaczy że próbuje zrzucić winę na kogoś, kto jej faktycznie nie ponosi.[...]
Wujku Manfredzie ;-) mówisz waćpan, jak mawiał "klasyk", "oczywistą oczywistość". pis usiłuje zrzucić winę na po i Tuska od samego początku, choć wszyscy wiedzą czyja była to wina. Jarosława i pisu. właśnie za to, że czuje się winny śmierci brata, kaczyński mści się na całej Polsce.
FB? czy znowu mamy załączać dokument świadczący, że rząd po i Tusk "mają się nie mieszać do organizacji wyjazdu Lecha Kaczyńskiego z "osobami towarzyszącymi"?
przestań łżeć i opluwać niewinnych.
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać