Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - listopad I / 2017

  • Kategoria: Polityka
  • Taurus
30 październik. Lekarze – rezydenci kończą dzisiaj rotacyjny strajk głodowy, „ze względu na ignorancję i arogancję władzy”. Zapowiadają przestawienie się na inną formę protestu, to znaczy na ograniczenie ilości godzin swojej pracy do maksymalnie 250 na miesiąc. Ponieważ, pracując na kilku etatach, wyrabiają obecnie po 400-500 godzin, oznaczać to będzie silne zmniejszenie podaży lekarzy w obsłudze pacjentów. Żeby móc przestawić się na taki system pracy od stycznia, rezydenci zapowiadają masowe wypowiedzenia swoich umów pracy typu „opt-out” od zaraz.


31 październik. KRS nie powołała wczoraj (na swoim nadzwyczajnym posiedzeniu) na asesorów sądowych 265 osób, znajdujących się na liście, dostarczonej przez pana Zbyszka, absolwentów – jak napisano  – Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Z wydanego komunikatu wynika, że powodem sprzeciwu KRS było niespełnienie przez te osoby kryteriów ustawowych. Brak tam było, między innymi, aktualnych badań lekarskich, w tym koniecznych badań psychologicznych. Pan Zbyszek okrutnie się tym zdenerwował, nazwał KRS „spółdzielnią, dbającą wyłącznie o własne interesy, …..”  Pan prokurator Zbyszek, jak się wydaje, poczuł się już mocarzem, któremu nikt nie podskoczy (nawet Adrian) w realizacji jego prywatnych i własnych interesów. Dla TVPis Info jest to główny temat polityczny na najbliższe dni.
     Wygląda to na ciąg dalszy polityki PiS, gdzie pojęcia znaczą ich odwrotność, gdzie prawo jest bezprawiem, sprawiedliwością są  głodujący lekarze, solidarnością jest nieprzyjmowanie ludzi prześladowanych  i uciekających przed wojną, sukcesem gospodarczym jest zadłużanie państwa (w czasie gospodarczej hossy) na dziesiątki miliardów złotych a dyplomacja oznacza izolację i utratę sojuszników.
     Okazuje się, że sprawa z asesorami ma wymiar głębszy. Zgodnie z nową ustawą o sądownictwie składają oni przysięgę przed ministrem sprawiedliwości a nie przed prezydentem. Ponieważ są „sędziami na próbę” mogą być w każdej chwili przez pana Zbyszka albo przez prezesa sądu (powołanego przez tegoż „pana”) odwołani ze stanowiska, jeśli w czymkolwiek podpadną. W ten to sposób pan Zbyszek tworzy armię swoich sędziów, tak jak Antek swoją armię OTK. Od dawna wiadomo, że w wymiarze sprawiedliwości jest obecnie około 800 wakatów sędziowskich a od dwóch lat nowych sędziów się nie powołuje. Nie powołuje się, ponieważ sędziowie są niezawiśli, czy niezależni, jeśli kto woli, czego nie można powiedzieć o asesorach.


2 listopad. PO ogłosiła, że jej kandydatem w przyszłorocznych wyborach na prezydenta Warszawy jest Rafał Trzaskowski. PiS natychmiast po tym ogłoszeniu rozpoczęło nagonkę na Trzaskowskiego. Nic to! Jest to kandydat poważny i ani byle-Jaki, ani Sasin, ani Karczewski nie mają w starciu z nim żadnych szans. Nowoczesna boczy się również, ponieważ już wcześniej wystawiła Pawła Rabieja.  Ten jednak w sondażach uzyskuje obecnie około  4%, podczas gdy Trzaskowski ponad trzydzieści. Przepychanki przed nowym sezonem wyborczym właśnie się więc rozpoczęły.


Oczekiwania kancelarii Sejmu, Senatu i Prezydenta w odniesieniu do przyszłorocznego budżetu tych instytucji wzrosły od kilkunastu do 25 procent. Mówi się też o znacznym zwiększeniu wydatków na funkcjonowanie rządu i jego otoczenia – ministrów, wiceministrów, administracji rządowej, wojewodów i ich urzędów, służb ochrony tego „towarzystwa”, ………..  Brakuje pieniędzy na służbę zdrowia, pielęgniarki i rezydentów, zadłużenie państwa na koniec roku ma wzrosnąć o kilkadziesiąt miliardów złotych, podwyższa się haracz na ZUS (fundusz emerytalny) od pracowników lepiej zarabiających (około 5 mld. rocznie), utrzymuje się podwyższony VAT, szuka się rozpaczliwie dodatkowych wpływów do budżetu, opóźniając zwroty VAT-u, podwyższając wysokości mandatów, itd., itd. A pieniędzy na program „Koryto +”, zwany też „teraz, k…a my!” zabraknąć nie może.


Trwają prace nad ustawą, która zapewni większą ochronę tak zwanym sygnalistom, czyli ludziom, „którzy wykryją albo podejrzewają korupcję i zawiadomią o tym ludzi pana Zbyszka, czyli prokuraturę”. Ta zaś może informatorom nadać status sygnalistów i uchronić ich tym samym przed retorsjami za strony zdemaskowanych. Gdyby ktoś miał kłopoty ze zrozumieniem to wyjaśniam, że chodzi o zachęcenie ludzi do donosicielstwa na swoich bliźnich i sąsiadów, z obietnicą zapewnienia donosicielom  ochrony.  Jestem ciekaw, czy zapewniona będzie również ochrona moralna  donosiciela w jego środowisku, do tej pory bowiem Polacy takim ludziom, z reguły, nie podawali ręki i odwracali się do nich plecami.


PiS chce upaństwowić plac Piłsudskiego w Warszawie. Jest wiele przypuszczeń na temat, po co im ten plac, od pomysłu na postawienie mauzoleum Lecha po przypuszczenia, że zamówili za dużo barierek na metalowe płoty, więc poza wygrodzeniem Krakowskiego Przedmieścia i Sejmu mogą jeszcze wygrodzić i ten plac. A co! Lenin może mieć swoje mauzoleum i pomnik w każdym rosyjskim mieście a Lechu ma być gorszy?! Dlaczego Lechu nie może być „wiecznie żywy” jak Wołodia?


5 listopad. W USA 26-letni szajbus, były żołnierz, postrzelał sobie w kościele baptystów w Sutherland Springs, zabijając 26 osób, w tym wiele dzieci i raniąc dwadzieścia. Czy to nie był akt terroryzmu?
     Są różne odmiany terroryzmu. Jest, bardzo obecnie nagłośniony terroryzm muzułmański, inicjowany i wspierany przez radykalnych imamów, wykorzystujący fałszywe idee tej wiary (prosto do nieba, zastępy hurys, …),   jest terroryzm  siłowy, na przykład amerykański zewnętrzny, wynikający z prowadzonej polityki światowego dyktatora i z faktu posiadania najsilniejszej armii (nie wymieniam przypadków szczegółowych, bo jest ich za dużo),   terroryzm amerykański wewnętrzny, wynikający z faktu powszechnego dostępu do broni a wariatów i frustratów nigdzie nie brakuje,   terroryzm „separacyjny”, gdy region jakiegoś kraju, z reguły bogatszy, chce się oddzielić od reszty (Kraj Basków, Katalonia, ……..). Jest też terroryzm polityczny, którego przykładem jest Polska, gdy jakaś partia, czy grupa polityczna dorywa się do władzy i wprowadza nowe porządki, wbrew woli większości społeczeństwa, burząc  ukształtowane struktury demokratyczne i łamiąc prawa, łącznie z obowiązującą Konstytucją, są terroryzmy  gospodarcze, finansowe, sąsiedzkie, rodzinne, internetowe, …...  Nie jestem  w stanie wymienić wszystkich odmian terroryzmu, już jednak te zasygnalizowane świadczą o powszechności, niestety, tego zjawiska we współczesnym świecie. Media zajmują się jednak obecnie niemal wyłącznie terroryzmem islamskim. Dlaczego?


Żona Bogdana Święczkowskiego, prokuratora krajowego i zastępcy Ziobry, została powołana przez tegoż Ziobrę na prezesa sądu rejonowego w Sosnowcu.  Widać teraz do czego służy ustawa o sądach powszechnych, podpisana przez Dudę, zwanego prezydentem, dająca panu Zbyszkowi prawo do wymiany w sądach kogo chce na kogo woli. Lista 265 asesorów, odrzucona przez KRS, zmierzała do tego samego. Po co P. Zbyszkowi normalni sędziowie (wakatów jest ponad 800), składający przysięgę przed prezydentem i niezależni, skoro można w to miejsce posadzić rzesze asesorów, składających przysięgę przed owym Zbyszkiem i przez niego sterowanych, ponieważ może ich w każdej chwili odwołać albo kopnąć w inny sposób. Wygląda na to, że PiS po utworzeniu własnej administracji i własnej armii (WOT), przymierza się ostro do utworzenia własnego korpusu sędziowskiego.


 7 listopad. Niektórzy twierdzą, że PiS zdecydował już o oderwaniu od Warszawy placu Piłsudskiego i przyłączenia go do rządu albo wojewody. Zdaniem PiS plac ten stanowi integralną część rządu i powinien wrócić do macierzy, zaś nieprzyjazna rządowi Warszawa nie powinna się mieszać w wewnętrzne sprawy owego placu. „Tego wymaga powaga państwa” – jak stwierdził wojewoda  Zdzisław Sipiera. O Sipierze słyszy się nieczęsto a tu nagle okazuje się, że to człowiek zdolny do głębokich przemyśleń. Jakie to bowiem słuszne(!!!) – Państwo, nie posiadające pl. Piłsudskiego nie może być przecież państwem poważnym i przypomina „państwo teoretyczne” z niechlubnej przeszłości z lat 1989-2015, aż do powołania rządu Be Szydło. Dzisiaj, oprócz premier z broszką powagę tego państwa wzmacniają nadprezes Kaczor, nadmarszałek Kuchciński, nadsędzia Przyłębska, nadpanna Krysia, ministrowie Antek, Zbyszek, Jurgiel, Błaszczak, Szyszko, Zalewska, Radziwiłł … i całe rzesze innych, równie światłych postaci, zasługujących na pomniki w trybie „subito”.

Komentarze  

 
Taurus
+2 [4] #1 Taurus
10 listopada 2017, 07:26
Głosami posłów PiS, jak piszą, Sejm przyznał dodatkowy miliard złotych z tegorocznego budżetu TVPis i Polskiemu Radiu. Protestująca przeciwko tej decyzji opozycja zaproponowała, żeby ten miliard przeznaczyć na dofinansowanie służby zdrowia, PiS ma jednak w Sejmie - jak wiadomo - większość, robi więc z naszymi wspólnymi pieniędzmi co chce.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #2 prezes pan
10 listopada 2017, 09:11
Cytat:
30 październik. Lekarze – rezydenci kończą dzisiaj rotacyjny strajk głodowy, „ze względu na ignorancję i arogancję władzy”.
Przecież mówiłem, że cały ten strajk to była następna próba obalenia demokratycznie wybranej władzy. Pamiętamy jak kolega Taurus sikał z podniecenia, że strajk się rozszerza na cały kraj.
I co p. Taurus? Rozszerza się twój odbyt, jak kupę robisz. Rząd na początku podszedł do nich poważnie, ale jak stwierdził z kim ma do czynienia, olał ich ciepłym moczem. Tak jak olali ich koledzy lekarze, bo dobrze pamiętali, ile ich kosztowała nauka i robienie specjalizacji. I teraz jakiś gówniarz jeden z drugim chcieliby zarabiać nie wiadomo ile.
Jakbyś miał trochę oleju w głowie to byś zauważył, że tych niejadków była garstka. Powtarzam garstka. I ta garstka teraz będzie ograniczać pracę do max 250 godz/ m-c.
No niech se ograniczają. Kto się będzie przejmował kilkudziesięcioma debilami. Oni już zrozumieli, że jak będą tak postępować, to specjalistami nigdy nie zostaną. Zaręczam ci, teraz będą zapierdalać podwójnie i za darmo, bo zrozumieli swój błąd.
Tymczasem kasę dostali górnicy i TVP. Brawo PiS! :D
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #3 prezes pan
10 listopada 2017, 09:25
Cytat:
31 październik. KRS nie powołała wczoraj (na swoim nadzwyczajnym posiedzeniu) na asesorów sądowych 265 osób, znajdujących się na liście, dostarczonej przez pana Zbyszka, absolwentów –
P.Taurus, ci asesorowie kształcili się za rządów PO-PSL. Jak możesz twierdzić, że są to ludzie Ziobry.
Z punktu widzenia państwa jest to zupełny brak konsekwencji, bo skoro państwo zainwestowało w wykształcenie asesorów, to oni powinni teraz pracować dla Polski. Wygląda na to, że wykształciliśmy grupę ludzi za pieniądze podatników po to, żeby pracowali teraz dla kogoś innego.
A czy ty wiesz, że asesorzy to są tacy sędziowscy rezydenci?
Tak żeś się podniecał rezydentami lekarzami. To może byś się wstawił za rezydentami sędziami?
Zacytuj
 
 
Haji
+1 [3] #4 Haji
10 listopada 2017, 10:07
wyborcza.pl/.../
Ot, Jarek tworzy nam pomału Rumunię Caucescu. Chciałbym tylko skromnie przypomnieć, jak Caucescu skończył.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #5 prezes pan
10 listopada 2017, 10:09
Cytat:
Ot, Jarek tworzy nam pomału Rumunię Caucescu.
Jak to się objawia. Mógłbyś jaśniej?
Zacytuj
 
 
sunset
+1 [3] #6 sunset
10 listopada 2017, 10:11
[...]Tymczasem kasę dostali górnicy i TVP. Brawo PiS[...]
no tak. brawo pis.
pieniądze dostali:
- generator deficytu ekonomicznego
- firma produkująca kłamstwa.
brawo pis.
Zacytuj
 
 
Haji
+1 [3] #7 Haji
10 listopada 2017, 10:17
Tobie? Nie, nie mógłbym :P
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #8 prezes pan
10 listopada 2017, 10:18
Cytat:
Żona Bogdana Święczkowskiego, prokuratora krajowego i zastępcy Ziobry, została powołana przez tegoż Ziobrę na prezesa sądu rejonowego w Sosnowcu.
Ustawa z dnia 27 lipca 2001 r. - Prawo o ustroju sądów powszechnych
Mówi:
§ 1. Prezesa sądu rejonowego powołuje Minister Sprawiedliwości spośród sędziów sądu okręgowego albo sądu rejonowego.
www.arslege.pl/.../a4764
I co ci się w tym nie podoba. Że Ziobro tak wybrał?
Wybrał, bo takie ma prawo.
Ty pewnie byś chciał Giertycha.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #9 prezes pan
10 listopada 2017, 10:20
Cytat:
no tak. brawo pis.
pieniądze dostali:
- generator deficytu ekonomicznego
- firma produkująca kłamstwa.
brawo pis.
Nie kłam dupku.
tvn24bis.pl/.../...
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #10 prezes pan
10 listopada 2017, 10:22
Cytat:
Tobie? Nie, nie mógłbym
C ty możesz? Najwyżej laskę mi zrobić.
Zacytuj
 
 
Haji
+1 [3] #11 Haji
10 listopada 2017, 10:46
prezes pan napisał:
Cytat:
Tobie? Nie, nie mógłbym

C ty możesz? Najwyżej laskę mi zrobić.
Nie interesują mnie geje.
Zacytuj
 
 
sunset
+1 [3] #12 sunset
10 listopada 2017, 15:18
[...]Nie kłam dupku.[...]
właśnie tego staramy się cię odzwyczaić od początku. i jak dotąd nie udało nam się doprowadzić do tego, abyś zaczął pisać prawdę.
co zaś to tego do czego usiłowałeś się przyczepić. udowodnij, że jest odwrotnie.
ja twierdzę, że do górnictwa państwo dopłaca gigantyczne sumy.
i twierdzę, że tvpis kłamie na potęgę.
Zacytuj
 
 
Haji
+1 [3] #13 Haji
10 listopada 2017, 16:54
Ot, ukochany przez Jarka PRL pełną gębą:
wyborcza.pl/.../
Zacytuj
 
 
Haji
+1 [3] #14 Haji
12 listopada 2017, 13:22
Tylko mały cytat:
"Cały świat obiegają zdjęcia ulic Warszawy i innych polskich miast, gdzie 11 listopada nazywający się patriotami agresywni narodowcy kroczyli w świetle rac, wznosząc rasistowskie hasła: "Europa tylko biała", "Czysta krew, trzeźwy umysł", "Biała Europa braterskich narodów" i znane zawołanie kibolskie: "Cała Polska śpiewa z nami: wypierdalać z uchodźcami". Na odzieży i transparentach nieśli mnóstwo faszystowskich krzyży celtyckich i znaków falangi."

„Patrioci” atakowali i lżyli swoich przeciwników. Skopali i zwymyślali grupkę kobiet protestujących przeciwko faszyzmowi na moście Poniatowskiego, wyjąc: „Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę".
Jednak to nie „patriotów” policja zatrzymywała. Na komisariat wywiozła Obywateli RP, którzy zebrali się dwie godziny wcześniej przy trasie warszawskiego marszu zdominowanego przez neofaszystowskie slogany i symbole.

Dla ministra spraw wewnętrznych Mariusza Błaszczaka te marsze „to był piękny widok”, a „Święto Niepodległości przebiegało w bardzo dobrej atmosferze”. Błaszczak ogłosił też, że podczas manifestacji „było bezpiecznie i spokojnie”. Podziękował policji za „ciężką pracę i profesjonalizm”.

Wśród adresatów podziękowań znalazł się policjant, który pakując do suki zatrzymywaną kobietę, krzyczał: „Wsiadaj, kurwo!”, oraz jego koledzy obojętnie przypatrujący się wyczynom narodowców.

Wielu z tych ostatnich występowało tego dnia jeszcze w maskach. Niepotrzebnie. Nie mają już czego się bać. Chroni ich władza, która nie tylko w osobie Błaszczaka pozbyła się maski i pokazała swoją prawdziwą twarz.

We Wrocławiu napadnięto uczestników kontrmanifestantów. Podpalono włosy dziewczynie. Policja nie interweniowała.
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [4] #15 Taurus
12 listopada 2017, 21:00
Cytat:
Dla ministra spraw wewnętrznych Mariusza Błaszczaka te marsze „to był piękny widok”, a „Święto Niepodległości przebiegało w bardzo dobrej atmosferze”. Błaszczak ogłosił też, że podczas manifestacji „było bezpiecznie i spokojnie”. Podziękował policji za „ciężką pracę i profesjonalizm”.
Ktoś kiedyś napisał, że Błaszczak to człowiek, którego charakteryzuje uporczywa tępota umysłowa i postępujący kretynizm. Być może miał rację?
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #16 prezes pan
13 listopada 2017, 09:03
Cytat:
Ktoś kiedyś napisał, że Błaszczak to człowiek, którego charakteryzuje uporczywa tępota umysłowa i postępujący kretynizm. Być może miał rację?
Nie kretynowi to oceniać.
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [4] #17 Taurus
13 listopada 2017, 09:33
Cytat:
Nie kretynowi to oceniać.
Zgadzam się z tobą całkowicie.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #18 prezes pan
13 listopada 2017, 10:09
Cytat:
Zgadzam się z tobą całkowicie.
Skoro się zgadzasz, dlaczego oceniasz?
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [4] #19 Taurus
13 listopada 2017, 10:23
Cytat:
Skoro się zgadzasz, dlaczego oceniasz?
Nie oceniałem. Zastanawiałem się, czy ten ktoś nie miał racji. Oceniałeś ty, dlatego się z twoim sformułowaniem zgodziłem. Zgadzam się również - w pełni - ze sformułowaniem Kinga, które przytoczyłeś i proszę, żebyś je przyjął jako ocenę twoich postaw i wypowiedzi.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #20 prezes pan
13 listopada 2017, 10:59
Cytat:
Wśród adresatów podziękowań znalazł się policjant, który pakując do suki zatrzymywaną kobietę, krzyczał: „Wsiadaj, kurwo!”
Oczywiście, że było inaczej.
prawdaobiektywna.pl/.../...
Jeśli jednak policjant nie powiedział "kurwo " to szkoda. Moim zdaniem powinien.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #21 prezes pan
13 listopada 2017, 11:08
Co najmniej 120 tysięcy Polaków z dumą w sercu i radością na twarzach przeszło ulicami Warszawy świętując 99. rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

To był marsz Polaków, którzy cieszą się z faktu, że mogą żyć w wolnym i niepodległym państwie. Co istotne - trzeci rok z rzędu nie doszło do żadnych burd i zamieszek.
Przypomnę, że platformiane władze w 2013 roku z okazji marszu 11 listopada zrobiły parszywą prowokację. Szefostwo MSW rozkazało podległym sobie służbom podpalić podczas marszu niepodległości budkę wartowniczą przy ambasadzie rosyjskiej, a następnie zrzucić winę na uczestników marszu.
To, że w tym roku również było spokojnie, że co najmniej 120 tys. osób (a może więcej) mogło się cieszyć wolnością i niepodległością jest konsekwencją odsunięcia PO od władzy. Policja, zamiast uczestniczyć w prowokacjach przeciwko uczestnikom Marszu, dbała o porządek i bezpieczeństwo, czego najlepszym przykładem było szybkie i sprawne usunięcie nielegalnej kontrmanifestacji ObywateliRP, która stała na drodze Marszu Niepodległości. Brawo panowie policjanci. Oby tak było już zawsze.
Zacytuj
 
 
Haji
+1 [3] #22 Haji
13 listopada 2017, 11:17
Mały, gejowski FB. Było 60 tyś. Nie kłam.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #23 prezes pan
13 listopada 2017, 11:36
Cytat:
Było 60 tyś. Nie kłam.
Skoro na marszu KOD było 200 000 osób
marucha.wordpress.com/.../...
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [4] #24 Taurus
13 listopada 2017, 18:19
A. Duda w Krapkowicach o Marszu Niepodległości – „Ogromnie boleję, jeśli ktoś mówi o Polsce tylko dla Polaków. Dla mnie Polak to ten, kto chce pracować dla Polski, kto chce by Polska była na mapie i by była państwem silnym, potrafiącym realizować potrzeby swoich mieszkańców. Nie ma tu znaczenia kolor skóry ani narodowość przodków. Było mi przykro, że radość ze świętowania na Marszu Niepodległości była zakłócona przez tych, którzy nieśli transparenty z treścią których nikt uczciwy w Polsce się nie zgodzi. Nie można stawiać znaku równości między patriotyzmem i nacjonalizmem. Nasz kraj jest dla wszystkich, którzy chcą żyć uczciwie i go budować. Nie ma w naszym kraju miejsca na ksenofobię, chorobliwy nacjonalizm ani antysemityzm. Taka postawa oznacza wykluczenie z naszego społeczeństwa, tacy ludzie są wykluczeni”.

No, no .... skoro nawet Adrian krytykuje ....
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #25 prezes pan
14 listopada 2017, 07:26
Cytat:
Ogromnie boleję, jeśli ktoś mówi o Polsce tylko dla Polaków. Dla mnie Polak to ten, kto chce pracować dla Polski, kto chce by Polska była na mapie i by była państwem silnym, potrafiącym realizować potrzeby swoich mieszkańców.
Duda więc ma rację. Murzyn też może być Polakiem.
Myslę, że rozumiesz to proste hasło. Oburzać na takie słowa mogą się tylko ludzie z genem zdrajcy, ten gorszy sort.
Znowu muszę wytłumaczyć to łopatologicznie.
Wyobraź sobie, że wyszedłeś na ulicę z transparentem i okrzykiem:
"Moja żona tylko dla mnie,Taurusa!"
No i teraz pomyśl, kogo to zaboli?
Odpowiem ci.
Dziwki i alfonsów.

PS
Przypomnij sobie jednak, żonę z przed lat. Kiedy prosiłeś o jej rękę.
Bo dzisiaj ten przykład może nie jest za mocny.
Zacytuj
 
 
Haji
-1 [3] #26 Haji
14 listopada 2017, 07:32
Ojej:

Ślady SKOK w Amber Gold. ABW badało udział szefa rady nadzorczej Kasy Krajowej w założeniu parabanku
wyborcza.pl/.../

Mały, gejowski FB, zdecydowanie nie radzisz sobie z analogiami.
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [4] #27 Taurus
14 listopada 2017, 07:40
Cytat:
Przypomnij sobie jednak, żonę z przed lat.
Może traktowałbym twój wpis bardziej serio, gdybyś napisał "sprzed" zamiast "z przed". Od dawna ci mówimy, żebyś powtórzył zasady gramatyki i składni, ponieważ ludzi "niegramotnych" nie traktuje się poważnie.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #28 prezes pan
14 listopada 2017, 09:08
Cytat:
Może traktowałbym twój wpis bardziej serio, gdybyś napisał "sprzed" zamiast "z przed". Od dawna ci mówimy, żebyś powtórzył zasady gramatyki i składni, ponieważ ludzi "niegramotnych" nie traktuje się poważnie.
Może wreszcie powinieneś to powiedzieć o Wałęsie.
Skoro już tak chcesz mierzyć ludzi.

Jeśli o mnie chodzi, piszę jak mnie się podoba.
„Sprzed” – nawet wygląda to nieestetycznie.
Z przed – ładna forma.

Sprzed domu sprzątnąłem papierek. – forma dla analfabetów i dyslektyków, leni inaczej.
Z przed domu sprzątnąłem papierek. – moja forma, która mnie się podoba.
I co mądralo. Lepszy jesteś. Nie. Cieć jesteś.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #29 prezes pan
14 listopada 2017, 09:16
Cytat:
Ślady SKOK w Amber Gold. ABW badało udział szefa rady nadzorczej Kasy Krajowej w założeniu parabanku
Zapoznałem się.
"Wyborcza" ujawnia: wątek finansowania Amber Gold z pieniędzy Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredyt owych lub przez ludzi z nimi związanych był jednym z najważniejszych kierunków śledztwa po upadku parabanku.
Gen. Bondaryk mówi, że już 24 maja alarmował premiera Tuska o wyprowadzaniu pieniędzy z AG.
Ależ ty Haji jesteś głupia.
No bo wychodzi na to, że Tusk chronił SKOKi.
Więc tak czy siak ch..a trzeba zamknąć.
Czyż nie?
Zacytuj
 
 
Haji
+1 [3] #30 Haji
14 listopada 2017, 09:21
Ojej, ludzie, ludziska i ortografowie.
Nasze Państwo uczy i bawi:
sprzed, znad, z powrotem, stąd...

Od kiedy Donald Tusk chronił tę pisowską pralnię. Podciągnęli to bagno pod nadzór KNF (L. Kaczyński i A. Duda walczyli aby tak się nie stało). Dopiero to pozwoliło wykonać audyty i wtedy okazało się jakie rozmiary ma ta katastrofa.
Znowu kłamiesz mały, gejowski FB.
Zacytuj
 
 
sunset
+1 [3] #31 sunset
14 listopada 2017, 09:37
[...]Sprzed domu sprzątnąłem papierek. – forma dla analfabetów i dyslektyków, leni inaczej.
Z przed domu sprzątnąłem papierek. – moja forma, która mnie się podoba.[...]

tak samo jak pewna "profesor" "Wziąść-Pawłowicz".
słuchaj matole. język Polski nie jest dla twojego "podobania się". zasady ortografii i gramatyki są do tego, abyś, skoro za Polaka się uważasz, do nich się stosował. zasada jest prosta: nie umiesz mówić i pisać po polsku - nie jesteś prawdziwym Polakiem. oczywiście można od tej zasady stosować wyjątki, jeśli ktoś z różnych powodów przebywał długo bez dostępu do ojczystego języka. ale to są wyjątki. ty, podobno, jesteś Polakiem, więc obowiązuje cię ta zasada.
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #32 Taurus
14 listopada 2017, 10:11
Cytat:
Z przed domu sprzątnąłem papierek. – moja forma, która mnie się podoba.
W jednym zdaniu dwa błędy. O jednym już napisałem. Jaki jet drugi, analfabeto?
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #33 prezes pan
14 listopada 2017, 10:16
Cytat:
W jednym zdaniu dwa błędy. O jednym już napisałem. Jaki jet drugi, analfabeto?
Analfabetą to ty jesteś. Również politycznym analfabetą. I pewnie też seksualnym.
Nie ucz ojca dzieci robić.
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
#34 wujek_manfred
14 listopada 2017, 10:25
Takich "PZPR i SB" ma patriotów, co to własnego języka nie szanują, swój kraj kantują na podatkach, a do tego pochwalają rozwałkę polskiej armii. Bo dla nich ojczyzną nie jest kraj między Odrą i Bugiem - ich ojczyzną jest jeden kurdupel. Stąd nazywanie takiego elementu Polakami to nadużycie semantyczne.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #35 prezes pan
14 listopada 2017, 12:05
Od czasu kiedy Tusk chciał sprzedać LOT (2013), spółka ta osiągnęła 641 mln zł zysku na czysto!
niewygodne.info.pl/.../...
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #36 prezes pan
15 listopada 2017, 07:11
Cytat:
"Cały świat obiegają zdjęcia ulic Warszawy i innych polskich miast, gdzie 11 listopada nazywający się patriotami agresywni narodowcy kroczyli w świetle rac, wznosząc rasistowskie hasła:
Specjalnie dla Haji, Parę fotek z agresywnymi rasistami.


Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+1 [3] #37 wujek_manfred
15 listopada 2017, 10:16
Zabieracie na manifestacje o faszystowskich treściach osoby małoletnie i jeszcze się tym chwalicie? Cóż, nie dziwi mnie że ludzi z Goralenvolku pociągają tradycje Hitlerjugend.

A jeśli chodzi o genialną politykę gospodarczą "PZPR i SB" - najnowsze dane wskazują że inflacja rośnie i rosnąć będzie, czyli powrót PRL pełną gębą.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #38 prezes pan
15 listopada 2017, 12:56
Cytat:
najnowsze dane wskazują że inflacja rośnie i rosnąć będzie, czyli powrót PRL pełną gębą.
Boli cię to? To dobrze.
Zacytuj
 
 
sunset
#39 sunset
15 listopada 2017, 16:43
wiesz co FB?
to, że twierdzisz, że dobrze, że inflacja rośnie i wracamy do PRL to fakt. ale to implikuje, twoje przyznanie się do ciągłych, tutaj, kłamstw, a także, żeś zastarzały komuch. razem z kaczyńskim, maciarewiczem, piotrowiczem i resztą pisuaru.
może to i dobrze, że się w końcu przyznałeś.
Zacytuj
 
 
sunset
#40 sunset
15 listopada 2017, 16:53
co do zdjęć zamieszczonych przez ciebie, FB, w sprawie marszu niepodległości:
1. radioszczecin.pl/1,362475,marsz-niepodleglosci-przeszedl-ulicami-szczecina&s=1&si=1&sp=1
2. www.google.pl/.../
3. tvp.info/.../...
ad. 1 - nie sądzisz, że marsz w Szczecinie to zupełnie coś innego niż "centralny"?
ad. 2 - nawet nie wiadomo skąd to zdjęcie.
ad. 3 - zdjęcie z portalu tvp info. tak samo wiarygodne jak pasek tvp info :P
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać