Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - wrzesień III / 2017

  • Kategoria: Polityka
  • Taurus
Na Forum Ekonomicznym w Krynicy minister energetyki Krzysztof Tchórzewski powiedział, że elektrownia węglowa w Ostrołęce będzie ostatnią tego typu inwestycją w Polsce. Następne inwestycje mają być duże, ale już nie węglowe. Głośno mówi się o „atomówkach” ale to perspektywa dziesięciu, czy kilkunastu lat. Co więc w zamian? Elektrownie gazowe, czy silny nacisk na OZE, zgodnie z tendencją światową?
     Czyżby PiS w sprawie naszego „czarnego złota” skapitulował? Jak na to zareagują górnicy? Jest ich, co prawda, dwa czy trzy razy mniej niż za Gierka jednak oskardy i stare opony do palenia nadal są dostępne w dużych ilościach.

Wielu młodych ludzi w czasach obecnego zamętu politycznego u nas i w świecie upatruje ratunku we wszystkim, co kojarzy się z siłą, nie rozumiejąc, że to obróci się przeciwko nim, bo taki jest mechanizm historii. Rozwiązania siłowe, wojna, są katastrofą, są przekleństwem. Ci młodzi nie zdają sobie sprawy z tego, co znaczy wojna, którą dotąd oglądali jedynie w TV, często podkoloryzowaną aspektami bohaterstwa i patriotyzmu i które to obrazki można wyłączyć jednym kliknięciem pilota. Wojna to realny ból, umieranie, nędza i strach, potworne zniszczenia i przerażenie odbijające się w oczach bliskich, również  w oczach dzieci, poczucie beznadziei i braku wyjścia. Wojna to niewyobrażalne nieszczęście po prostu i warto zrobić wszystko, co możliwe, żeby jej uniknąć.
     Kaczyński jest w wielu sprawach niebezpieczny dla Polski i Polaków. Jego mowa nienawiści, dzielenie Narodu na różne sorty i przeciwstawne obozy a ostatnio  bredzenie o tym, że możemy olać UE, że poradzimy sobie sami, bo możemy być w wielu sprawach samotną wyspą, …  Nie da się być wyspą tylko trochę i tylko w pewnych sprawach, szczególnie przy naszym położeniu geograficznym, będącym szeroką drogą a nawet autostradą dla czołgów Putina, bez większych, naturalnych zapór, czy przeszkód terenowych.

Nie cichną echa, które wywołała afera billboardowa. 19 milionów złotych ze spółek skarbu państwa, naszych wspólnych, publicznych pieniędzy, dopłaca się PiS-owi na kampanię przedwyborczą. Normalna, chamska korupcja! Te pieniądze zostały sprzeniewierzone wspólnie przez zarząd fundacji i prezesów spółek, którzy pieniądze do fundacji wpłacili. To kiedyś musi być rozliczone nie tylko politycznie ale i karnie, jak każde przestępstwo. Okres przedawnienia dla tego typu, korupcyjnych spraw wynosi, na  szczęście, 10 lat a więc sporo.  Co więcej, najważniejsi ludzie w państwie nie potrafią jednoznacznie ustalić czy jest to kampania rządowa, czy partyjna, więc PiS uprawia grę w gorącego kartofla.  Wydanie 19 milionów złotych na głupie, prymitywne billboardy jest skandalem!!!
     Wielu komentatorów uważa, że poprzez taką a nie inną kampanię billboardową, nadzorowaną przez Polski  Fundusz Narodowy, rząd sam na siebie donosi zagranicy, że działa na niekorzyść Polski, oczerniając jeden z filarów jej władzy – sądownictwo. Jest to typowa antyreklama naszego kraju, realizowana za pieniądze budżetowe.

Pojawiają się  informacje, że gotowy jest już projekt ustawy dotyczący  tak zwanej repolonizacji mediów. Ustawa ta będzie oznaczała wywłaszczenie wielu inwestorów albo też przekupienie ich metodą zapłacenia za  udziały znacznie więcej, niż wynosi ich wartość rynkowa. No cóż … walka z reżimami autorytarnymi nie jest łatwa, ponieważ łamią one wszelkie prawa i zasady a społeczeństwo odcinają od realnych, prawdziwych informacji. Mimo to nie wolno nam oddać Polski w ręce złodziei, malwersantów i przestępców, ordynarnie łamiących prawo. Dużo będzie zależało od tego, jak inwestorzy zagraniczni, głównie niemieccy i amerykańscy się zachowają i jak zachowają się ich rządy, mające przecież obowiązek dawania ochrony swoim inwestorom.

19 września. Pierwsza prezes SN, prof. Gersdorf wzięła udział w zaprzysiężeniu przez Dudę, zwanego prezydentem, podwójnego dublera TK, Justyna Piskorskiego, wybranego przez PiS na miejsce dublera TK, Lecha Morawskiego, który zmarł. Po tym fakcie stwierdziła, że zrobiła to bezrefleksyjnie i że był to błąd. Naprawdę nie wiem, co o tym myśleć, jednak zebrało mnie na mdłości, gdy się o tym dowiedziałem.

Greenpeace i think-tank WiseEuropa opublikowały raport zatytułowany „Ukryty rachunek za węgiel – 2017”, w którym piszą, że w latach 1996-2016 dopłaciliśmy do górnictwa i energetyki węglowej 230 miliardów złotych, licząc jedynie koszty bezpośrednie, to znaczy dotacje z budżetu państwa, dopłaty do górniczych emerytur i rent, wydatki na restrukturyzacje i dodatkowe opłaty w rachunkach za prąd. Patrząc na tą grupę kosztów można policzyć, że każda Polka i każdy Polak, od oseska do emeryta dopłacał do tego interesu 2000 złotych rocznie.
     Jeśli doliczyć do tego tak zwane „koszty zewnętrzne”, czyli koszty zatruwania środowiska i leczenia chorób wynikających z tego zatruwania (w roku 2016 było to 31 miliardów) to według raportu przekraczamy grubo 1 bilion złotych.

Kolejny SKOK, tym razem „Wybrzeże” przymierza się do stanu upadłości. Oszczędności kolejnych tysięcy ludzi będą tym samym ratowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, do którego składki wpłacają stabilne banki a dokładniej klienci tych banków. Związek Banków Polskich zaczął w związku z tym ostro protestować przeciwko pokrywaniu strat finansowych tych instytucji, stworzonych przez PiS i przez tą partię bezczelnie dojonych.

22 wrzesień. Wstałem wcześnie i przy kawie przeglądam wiadomości w Internecie. Poza trzęsieniem ziemi w Meksyku, zagrożeniem  powodziowym na południu kraju i zagrożeniem ze strony Kima życie toczy się swoim trybem. Antoni nadal tropi i próbuje znaleźć haka na generała od Dudy, pan Zbyszek szczuje prokuratorów na prawnika Dudy, pomagającego mu napisać ustawy o SN i KRS, kumpel Łukaszenki atakuje ministra Łapińskiego, gdy ten śmie powiedzieć prawdę, …..  Normalka, trzeba przecież owemu Dudzie, zwanemu prezydentem, wzmocnić pisowski kręgosłup. Czy jakaś  44 -procentowa część Suwerena  to widzi? Czy widzi te stalinowskie metody działania? Czy to tylko bolszewizm faszyzujący, czy już faszyzm z bolszewickimi metodami?
     To, co ludzie pana Zbyszka zaczęli robić z profesorem Królikowskim, przypomina działania bolszewików sprzed roku 1953. Królikowski, broniący jako adwokat człowieka oskarżanego o wyłudzenia VAT, jest w PiS i TVPis nazywany „adwokatem mafii”. Towarzysze z PiS-u biorą przykład ze swoich najlepszych członków – Piotrowicza i Kryże. Kaczyński tak właśnie pojmuje demokrację (wyspę wolności i solidarności). Zespół CBA + CBŚ + ABW + ….. załatwi po kolei doradców Dudy a potem przyjdzie po niego samego, bo przecież na każdego paragraf się znajdzie.
     A na pierwszym posiedzeniu po wakacjach senator Waldemar Bonkowski z jedynie słusznej partii, znany dotąd głównie z nazwania protestujących w sprawie sądów ludzi „starymi, bolszewickimi upiorami, ubeckimi wdowami, osobnikami zaczadzonymi i pożytecznymi idiotami” łaskaw był powiedzieć o uchodźcach – „Ja myślę, że opatrzność boska nad Polską czuwała, że PiS przejęło rządy. Wy byście nam zafundowali piekło, gdybyście wpuścili tu tę kulturę. Tych ludzi nie da się ucywilizować ….”. Senator Bonkowski pokazuje nam, jaki poziom „kultury” i zakłamania reprezentuje PiS i popierający go wyborcy.

Czytam ze zdziwieniem, że sportowcy, występujący w czasach PRL-u pod szyldem klubów gwardyjskich (co z klubami wojskowymi?) podlegają pod ustawę dezubekizacyjną, a więc będą mieli obniżone emerytury. Jeśli już zmarli, renty  będą mieli obniżone ich małżonkowie. Taki Kozakiewicz też by dostał „po tyczce” za swój występ w Moskwie ale uciekł do Niemiec, niestety. Pis-owiec Marek Jurek powiedział był kiedyś, że „nie cieszyły go sukcesy naszych sportowców uzyskiwane w czasach PRL, bo umacniały tamten, wraży system”. Ja się z tych sukcesów cieszyłem i to bardzo, więc pewnie moja emerytura powinna być ciachnięta. No cóż … ten walec musi się przetoczyć, by społeczeństwo zrozumiało, że pójście do wyborów jest koniecznością a nie tylko przywilejem.

24 wrzesień. Wybory parlamentarne w Niemczech znowu wygrała koalicja CDU/CSU i będzie rządziła  krajem przez kolejną kadencję, prawdopodobnie w koalicji z FDP i Zielonymi. Angela Merkel będzie kanclerzem przez następne 4 lata, z szansami na ciąg dalszy. Frekwencja wyborcza wyniosła 76 procent. Ta frekwencja oraz polityczna stabilność i przewidywalność kraju, w sytuacji różnych wstrząsów politycznych które go dotknęły,  pokazuje przepaść, jaka dzieli Niemców i Polaków w zakresie dbania  o własne państwo i jego interesy.

25 wrzesień. W południe  Duda, zwany prezydentem przedstawił niektóre elementy swoich ustaw dotyczących SN i KRS. Pełna treść projektów tych ustaw nie została dotąd opublikowana. Ich wdrożenie wymaga, jak sam stwierdził, wcześniejszego przeprowadzenia zmian w Konstytucji. Z wrodzoną sobie bezczelnością zaprosił więc, sms-em, o 12:36 przedstawicieli klubów parlamentarnych w Sejmie na spotkanie o godz. 16:00, w celu odbycia dyskusji dotyczących tych zmian w Ustawie Zasadniczej. PO już zapowiedziała, że udziału w spotkaniu zwołanym w takim trybie i dotyczącym tak ważnych spraw nie weźmie. Nie można bowiem dostosowywać Konstytucji do projektów ustaw, to ustawy należy dostosowywać do wymagań Konstytucji. W tym przypadku Konstytucja stoi na przeszkodzie jej strażnikowi. Żałosne!!!

     Duda usilnie stara się zmienić Konstytucję i zminimalizować w ten sposób swoje "szanse" na stanięcie w przyszłości przed Trybunałem Stanu. Zastanawiam się, skąd nagle u niego taka awersja do łamania Ustawy Zasadniczej?! 
     25 wrzesień. Okazało się, że partie opozycyjne nie zaakceptują zmiany Konstytucji. W związku z tym Duda zmienia swój projekt i proponuje, żeby w przypadku  niedogadania się w Sejmie w opcji 3/5, posłowie dostali po jednym głosie i w ten sposób wybrali piętnastkę sędziów do KRS. Jest jednak problem, bo w Konstytucji stoi jak byk, że Sejm wybiera do KRS-u jedynie 4 sędziów  a Senat dwóch i to poza piętnastką, którą wybierają sami sędziowie. Nowa propozycja Dudy będzie więc niekonstytucyjna, o czym wiadomo jeszcze przed jej złożeniem.
     W zmodyfikowanych wersjach ustaw Dudy zdecydowanie więcej jest już Kaczyńskiego niż Królikowskiego. W trakcie obróbki parlamentarnej udział Kaczora odpowiednio wzrośnie tak, że trzeba się finalnie spodziewać wersji ustaw zawetowanych, w których Ziobrę zastąpi Adrian. Tym samym Adrian wraca do antyszambrowania w poczekalni prezesa.

Obniżony wiek emerytalny miał być przywilejem dla pracownika a nie batem na niego i powodem do zwolnienia z pracy. Jeśli taka granica wieku miałaby być obligatoryjnie wprowadzona dla sędziów, to taka sama powinna być wprowadzona dla polityków – posłów, senatorów, członków rządu, wojewodów, …… , jak również dla kadr wyższych uczelni (profesorów, docentów, …), które, od zawsze, mogą pracować przynajmniej do 70-go roku życia. Jeżeli kryterium wieku miałoby być wprowadzone jedynie dla sędziów to byłaby to zwykła dyskryminacja - za osiągnięty wiek i zdobyte doświadczenie.

Komentarze  

 
Jalsnemglingrig
#81 Jalsnemglingrig
15 czerwca 2021, 12:01
free casino slot games casino play free casino slot games
Zacytuj
 
 
Clyde
#82 Clyde
16 czerwca 2021, 01:37
converting midi to mp3: www.magicaudiotools.com/.../ is a compressed audio format.

Electronic Musician.
Zacytuj
 
 
Kabannophyboabe
#83 Kabannophyboabe
16 czerwca 2021, 02:49
slot games real money casino casino real money
Zacytuj
 
 
ArcassyBoro
#84 ArcassyBoro
16 czerwca 2021, 04:29
essaywritermsm.com/ essay format [url=https://essaywrit ermsm.com/ ]cheap essay writer online essay writer
Zacytuj
 
 
Spobaltexpelp
#85 Spobaltexpelp
16 czerwca 2021, 05:45
casino games free casino games slots for real money
Zacytuj
 
 
ArcassyBoro
#86 ArcassyBoro
16 czerwca 2021, 09:09
essaywritermsm.com/ help with an essay [url=https://essaywrit ermsm.com/ ]help me with my homework help me with my essay
Zacytuj
 
 
tenueLekCiste
#87 tenueLekCiste
16 czerwca 2021, 12:33
paperwriterkjd.com/ help me with my essay [url=https://paperwrit erkjd.com/ ]how to do your homework cheap essay writer
Zacytuj
 
 
Jalsnemglingrig
#88 Jalsnemglingrig
16 czerwca 2021, 13:09
no deposit casino casino game real money casino
Zacytuj
 
 
ArcassyBoro
#89 ArcassyBoro
16 czerwca 2021, 18:41
essaywritermsm.com/ write essay [url=https://essaywrit ermsm.com/ ]write a paper argument essay
Zacytuj
 
 
Spobaltexpelp
#90 Spobaltexpelp
16 czerwca 2021, 19:52
casino bonus codes online gambling play casino
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać