Polub NaszePanstwo.pl na   

Odzie, bodzie, Polska na wschodzie

  • Kategoria: Polityka
  • Simon
A oto i magicy, którym zaufaliście-; śmy. Złota moneta między palcem wskazującym, a kciukiem – szast, prast – i za twoim uchem.
Oto magicy, którzy powiedzieli: podnieście się z kolan, a cały świat uzna, żeście już nie Janusze. Pluńcie w gębę zdrowemu rozsądkowi, a pokłoni się Wam Uniwersum. Weźcie na siebie brzemię wielkości, a nie zaznacie śmieszności.
I tak oto mamy w państwie granicznym UE i NATO Macierewicza za Ministra Obrony Narodowej; jakiś obłędny układ polityczny, w którym zwykły poseł (sic!) przywołuje skinieniem palca prezydenta i premiera, oto mamy – SZALEŃSTWO, szaleństwo, które pożera nas powoli i stadiami, niczym wrzątek żabę.                
Dlaczego? Jak to możliwe? Przecież byliśmy prymusem przemian, beniaminkiem zachodnich mocarstw, przykładem, że można być państwem zachodu mimo dziesięcioleci miazmatów wschodu.

Odpowiedź – co zabrzmi trywialnie, ale jest prawdziwe – jest jednocześnie prosta i złożona. Jak nasza historia.
A jest prosta i złożona, jak nasza historia, bo albowiem i ponieważ pewne kręgi polityczne w Polsce postanowiły, że w dość sterylny proces powrotu Polski do łacińskich i kapitalistycznych korzeni, można by wprzęgnąć tę niejednoznaczność i bałagan, jakie kryją się w Polskiej historii, i przekuć to na chwałę Bizancjum c.o. czasowo z siedzibą w Moskwie.
Eeee tam, kręgi. Od razu. Jarosław po prostu. I nie żeby był tak bystry albo li tyż na historii się znał – gdyby się znał, to by mu włosy dęba stały nad własną działalnością przed każdym mikrofonem. A nie stoją. Chyba.
Wykorzystał instynktownie to, co każdy Polak ma  w sobie od kolebki: niechęć do władzy, chęć do jej oszukania i zysku na tym; a następnie parę innych przywar: zawiść („Pokaż lekarzu, co masz w garażu”, obecna nagonka na sędziów, nietolerancja – „asfalt powinien leżeć, gdzie jego miejsce”.)
Ale jest jedna rzecz, którą wykorzystał bezbłędnie: Polacy, jak każdy niekochany, sami muszą kochać siebie w dwójnasób. A zatem zagrał na patriotycznej nucie. Typu, wiecie: Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz.
I na tym jedzie. Na młodych, którzy mają jeszcze sieczkę w głowie, ale już mogą głosować. Na tych, co z orłem na patriotycznym dresie i śpiewem per : „Rota” na ustach pomogą Jarosławowi i Antoniemu wprowadzić  z powrotem Polskę w rosyjską strefę wpływów.
Wystarczy ich przekonać,  że prawdziwi przyjaciele (Niemcy i UE), to wrogowie, a prawdziwa zmora, to przyjaciele (Bo już nie lubimy UE, a Ziemia mogła by być płaska i też byłoby zajebiście)
Nawiasem mówiąc: czyście zauważyli, jak było o polskich rocznicach w tym roku w TVP? O Powstaniu Warszawskim? O Wybuchu wojny?
Prawilno.
Zarejestrowaliście coś o napaści ZSSR na Polskę?
Będę wdzięczny za sygnały. Z harcerskim pozdrowieniem.

Komentarze  

 
prezes pan
-3 [3] #1 prezes pan
25 września 2017, 07:16
Cytat:
-zwykły poseł (sic!) przywołuje skinieniem palca prezydenta i premiera,
-byliśmy prymusem przemian, beniaminkiem zachodnich mocarstw
-prawdziwi przyjaciele (Niemcy i UE), to wrogowie, a prawdziwa zmora, to przyjaciele
A kolega skąd wrócił?

PS
Obywatelu!
Nie pieprz bez sensu.
Zacytuj
 
 
Taurus
#2 Taurus
25 września 2017, 08:01
Cytat:
Obywatelu! Nie pieprz bez sensu.


Wybory parlamentarne w Niemczech znowu wygrała koalicja CDU/CSU i będzie rządziła tym krajem przez kolejną kadencję, prawdopodobnie w koalicji z FDP i Zielonymi. Angela Merkel będzie kanclerzem przez następne 4 lata, z szansami na ciąg dalszy. Frekwencja wyborcza wyniosła 75 procent. Ta frekwencja oraz polityczna stabilność i przewidywalność kraju, w sytuacji różnych wstrząsów politycznych które go dotknęły, pokazuje przepaść, jaka dzieli Niemców i Polaków w zakresie dbania o własne państwo i jego interesy.

To mniej więcej taka różnica, jaka występuje między ludźmi normalnymi, myślącymi w kategoriach państwowo twórczych a niejakim PP, z którego kretyński cytat celowo załączyłem.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #3 prezes pan
25 września 2017, 08:37
Cytat:
Ta frekwencja oraz polityczna stabilność i przewidywalność kraju, w sytuacji różnych wstrząsów politycznych które go dotknęły, pokazuje przepaść, jaka dzieli Niemców i Polaków w zakresie dbania o własne państwo i jego interesy.
6:31
Ogłoszono oficjalne wyniki w Niemczech.
Frekwencja 76,1%

25 października 2015 w niedzielę o godz 21:00 zakończyły się wybory parlamentarne w Polsce
27 października 2015 (wtorek po południu) PKW ogłosiła oficjalne wyniki wyborów.
Frekwencja 50,92%

Mniejsza frekwencja, mniej obywateli i wyników podano tak późno.
Kto przez 8 lat rządów wytworzył tę przepaść?
Nawet za rządów SLD wyniki wyborów były szybciej podawane.

Dopiero teraz niwelujemy tę przepaść panie Taurus.
Dawniej tak to wyglądało (pewnie stąd te opóźnienia w podawaniu wyników).
www.youtube.com/.../
Co na myśli miał minister spraw zagranicznych mówiąc, że trudno będzie to "odwrócić"?

PS
I ty mienisz się człowiekiem normalnym, myślącymi w kategoriach państwowo twórczym.
Twórczym, może, ale inaczej.
Zacytuj
 
 
sunset
#4 sunset
25 września 2017, 16:40
zazwyczaj nie lubię tego brukowca. tak jest i tym razem, ale proszę cię, FB, abyś odniósł się do tego. czy to kłamstwa? jeśli tak, to dlaczego fakt jeszcze nie jest skazany za kłamstwo? jeśli zaś prawda, to jakim prawem ktoś taki jest posłem?
www.fakt.pl/.../smsgn83
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać