Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - czerwiec III / 2017

20 czerwiec. TK w wersji PiS w składzie pięcioosobowym (3 sędziów + 2 dublerów) orzekł dzisiaj, że członkowie obecnej KRS zostali wybrani niezgodnie z Konstytucją. Dokładnie taki wyrok był oczekiwany przez PiS. Taki właśnie był potrzebny, żeby partia ta mogła kontynuować swoje zamiary w zakresie zmian w sądownictwie. Trzeba się spodziewać, że któryś następny wyrok tego gremium będzie dotyczył niekonstytucyjności wyboru sędziów Sądu Najwyższego. Można też postawić pytania, czy z mocy prawa legalne są decyzje obecnego KRS-u i czy nie należy ich unieważnić, czy sędziowie powołani przez tą instytucję są nadal sędziami, czy wydane przez nich wyroki są legalne i prawomocne, czy  ……………  Jednym słowem zaczyna się prawdziwy zamęt prawniczy, który ktoś już nazwał dziczą prawną.
23 czerwiec. W warszawskim sądzie rejonowym prowadzący sprawę osoby prywatnej - oskarżającej TK - sędzia Łączewski  zawiesił przewód bezterminowo, ponieważ pełnomocnik Trybunału posiadał upoważnienie podpisane przez Julię Przyłębską, która – zdaniem sędziego – mogła zostać wybrana na stanowisko prezesa TK nielegalnie, bo niezgodnie z zapisami ustawy regulującej ten wybór. W sytuacji zniszczenia TK można się spodziewać, że sędziowie sądów powszechnych będą coraz częściej sami oceniali zgodność rozpatrywanych kwestii z Konstytucją i ustawami a pan Zbyszek niewiele będzie tu mógł swoimi  straszeniami zrobić. No cóż … był już taki okres w naszej historii gdy mówiono, że Polska bezprawiem, czyli nierządem stoi. Sędziowie sądów powszechnych pewnie już czują, że stali się ostatnią barykadą, mogącą uniemożliwić albo przynajmniej opóźnić całkowite zniszczenie przez PiS trójpodziału władzy.

23 czerwiec. PiS wprowadził zmiany do ustawy o Regionalnych Izbach Obrachunkowych (RIO) w ramach podporządkowywania sobie samorządów. Ten bat na samorządy, czy też kolejna policja polityczna ma się opierać na tym, że rząd mianuje nowych, swoich urzędników – szefów RIO, którzy będą oceniali tak zwaną gospodarność działań prowadzonych przez burmistrzów,  wójtów i prezydentów miast. Taki urzędnik może więc uznać, że decyzja o budowie kładki nad drogą jest niegospodarnością, ponieważ lepiej było zbudować mostek nad strumykiem, albo vice – versa. Problem w tym, że taka negatywna ocena działania może też skutkować odwołaniem wójta, burmistrza, czy prezydenta przez tegoż urzędnika i wprowadzeniem na jego miejsce zarządu komisarycznego, czyli Pisiewicza. Odwołany urzędnik może, oczywiście, zaskarżyć taką decyzję do sądu, doświadczenie mówi jednak, że wyrok w tej sprawie zapadnie późno, już po upłynięciu kadencji danego delikwenta. Tak oto PiS, który nie może zdobyć samorządów na drodze demokratycznej (wybory) będzie starał się je ugryźć w ten perfidny sposób.

PAD podpisał ustawę o świadczeniach w zakresie opieki zdrowotnej, zgodnie z którą pigułka „dzień po” będzie dostępna w aptekach tylko na receptę. Należy się teraz spodziewać zadziałania prywatnego biznesu w celu przywrócenia możliwości szybkiego jej zakupu przez potrzebujących. W krajach ościennych można ją wszak kupować tak, jak do tej pory u nas. Szkoda tylko, że zainteresowani zapłacą odpowiednio więcej a państwo straci dochód podatkowy od sprzedaży.

Z „przerażeniem” przeczytałem, że po zabraniu gminom możliwości zarabiania na przydrożnych fotoradarach (od 1. 01. 2016) gwałtownie spadła ilość mandatów nakładanych na kierowców – w roku 2016 było ich o prawie 600 tysięcy mniej niż w roku poprzednim (o 2/3 ogólnej ich ilości). Wpływy finansowe do niektórych gmin, typu Biały Bór, spadły katastrofalnie. Jak żyć, pani premier? Nie jest przecież ważne, że ilość wypadków drogowych systematycznie spada, chociaż ilość samochodów rośnie a większość fotoradarów jest wyłączona. Trzeba szybko wymyślić jakiś sposób na przywrócenie tej szykany. Proponuję, żeby „żołnierzy” Macierewicza skupionych w OT wyposażyć w przenośne foto-coś, dodając im książeczkę z cytatami (gorszy/lepszy sort, animalni, komuniści i złodzieje, obarczeni genem zdrady, …)  i z portretem naczelnika Kaczyńskiego (dla większego postraszenia) oraz z pełnym tekstem „Apelu smoleńskiego”. Można by było zrezygnować przy tym z wypisywania mandatu kierowcom, którzy potrafią wyrecytować bezbłędnie cały Apel, stojąc na baczność. Takie połączenie czegoś „przyjemnego z pożytecznym”.

Kardynał Nycz na spotkaniu z proboszczami i samorządowcami w sprawie korytarzy humanitarnych – „Nie stawiajmy nigdy znaku równości między uchodźcami i migrantami, gdyż są to dwie różne kategorie. Kwestia przyjęcia uchodźców to temat ważny, bo humanitarny i etyczny. Uchodźca uchodzi przed niebezpieczeństwem śmierci, prześladowań za wiarę, poglądy czy przekonania, albo ucieka w sytuacji, gdy jego dom został zniszczony a jego życie jest zagrożone. Gdy tylko korytarze humanitarne do Polski będą możliwe, będziemy na to przygotowani. Przyjęcie uchodźców nie jest trudnym zadaniem, nie mówimy bowiem o tysiącach, czy dziesiątkach tysięcy ale o kilkuset osobach na rok, co przy 10 tysiącach parafii i 3 tysiącach samorządów lokalnych jest liczbą niemal symboliczną”.

24 czerwiec. Dziennik „SZ” pisze – „To nie UE znajduje się w kryzysie, w kryzysie znajdują się młode demokracje w centrum Europy. Wartości Unii nie są bezkształtną masą, są one potrzebne jako jej fundament. UE dysponuje przeciwko tym, którzy ignorują decyzje większości, środkami prawnymi. Silny człowiek Polski, Jarosław Kaczyński, rzeczywiście nie traktuje Unii jak supermarketu. W supermarkecie trzeba bowiem płacić”.

25 czerwiec. Niedziela, tuż po nocy świętojańskiej. Przeglądam leniwie Internet. Wynotowałem dwie informacje „na luzie” z Rzepy a także ciekawe przemyślenie jednego z internautów. Oto one:
     - Policja uznała, że kot sołtysa wsi Dzikowo Iławeckie, wałęsający się po okolicy, musi być uwiązany na smyczy i nosić kaganiec, gdyż drapie i gryzie psy sąsiadów. Sołtysa ukarano mandatem a ponieważ go nie przyjął, skierowano sprawę do sądu. Rozprawa odbędzie się za miesiąc;
     - Senat stanu Missouri debatuje nad przepisami, które pozwolą na niezatrudnianie i niewynajmowanie mieszkań kobietom, które usunęły ciążę lub stosują antykoncepcję;
     - Cnota praktykowana bez umiaru zamienia się w grzech, oszczędność przechodzi w skąpstwo, hojność w rozrzutność, wolność w anarchię, porządek w tyranię, itd.

We wszystkim potrzebny jest więc umiar. W demonstrowaniu głupoty również. W innym przypadku skutki są opłakane. Polska z prymusa przemian, duma Europy, w ciągu niespełna 2 lat rządów PiS znalazła się na drugim biegunie i zmierza do katastrofy. Apele rządu Be Szydło o reset w stosunkach z partnerami sprawiają żałosne wrażenie, gdy w tym rządzie trzyma się osoby odpowiedzialne za stan owych stosunków.

26 czerwiec. Therese May ogłosiła oficjalnie, jaki będzie status obywateli UE przebywających w WB po Brexicie. Wynika z tego, że status ten się nie pogorszy a chyba nawet się poprawi, choć nie znam się na tym na tyle, żeby tak twierdzić z całą pewnością. Tak, czy inaczej osoby przebywające tam przez 5 lat będą nabywały uprawnienia takie same, jakie mają rodowici Brytyjczycy. Będzie też można wykorzystywać  prawo do łączenia rodzin. Pani May wyraźnie więc zmiękła rura już na początku negocjacji rozwodowych z Unią. Wiele osób stawia teraz pytanie po co był cały zamęt z Brexitem, skoro podstawowa przyczyna zostaje skreślona? Specjaliści określają straty WB z tytułu separacji w coraz wyższych kwotach, różnie więc losy tej akcji mogą się jeszcze potoczyć. UE zaś, pozbywając się największego malkontenta, ma szanse na nowe zwarcie swoich szeregów i wytyczenie nowych kierunków rozwoju, z ewentualnym wykluczaniem albo marginalizowaniem pozostałych krajów, które są w niej głównie dla czerpania indywidualnych profitów a nie budowania wspólnych idei.

Komentarze  

 
Haji
+1 [3] #121 Haji
6 lipca 2017, 09:23
Po raz kolejny pokazujesz FB, że jesteś bolszewikiem.
 
 
prezes pan
-3 [3] #122 prezes pan
6 lipca 2017, 10:24
Cytat:
Po raz kolejny pokazujesz FB, że jesteś bolszewikiem.
Ależ Haji. To są POlszewiki, twoi idole, za którymi tak tęsknisz.
 
 
Haji
+1 [3] #123 Haji
6 lipca 2017, 10:38
Nie zrozumiałeś, jakoś mnie to nie dziwi. Pewnie bardzo byś się ucieszył widząc Jarka uderzającego butem w pulpit mównicy na forum ONZ.
 
 
wujek_manfred
+1 [3] #124 wujek_manfred
6 lipca 2017, 10:58
Ta, "PZPR i SB" tak walczy o pełną suwerenność że aż ratyfikowały CETA.
 
 
Haji
+1 [3] #125 Haji
6 lipca 2017, 11:35
Ciąg dalszy "prawych, sprawiedliwych i niezależnych":
oko.press/.../
 
 
prezes pan
-3 [3] #126 prezes pan
6 lipca 2017, 13:47
Cytat:
Ciąg dalszy "prawych, sprawiedliwych i niezależnych":
Z satysfakcją przyjmuję niepodważalność wyroku dot. Pana Wojciecha Sumlińskiego przez Sąd Najwyższy. Zawsze go podziwiałem za wytrwałość w dążeniu do sprawiedliwości i celu.
Czekam, kiedy Bul Komorowski zostanie oskarżony za składanie fałszywych zeznań.

Sumliński nękany rozprawami za którymi stał Komorowski w końcu i ostatecznie uniewinniony. Napadnięty i maltretowany psychicznie, bo ośmielił się dochodzić prawdy niewygodnej dla WSI-arza. Nie przegrał żadnej sprawy w sądzie. Jeżeli on jest niewinny, to znaczy, że ten o którym pisał ma winę na sobie. Kto czytał jego książki, wie o czym mówię. Jeśli nie czytał, to warto by to zrobił. Te teksty z oko press wiesz, gdzie możesz se wsadzić Haji.
 
 
Haji
+2 [4] #127 Haji
6 lipca 2017, 13:57
Ale wiesz, że nie masz racji?
"Sprawę Wojciecha Sumlińskiego Sąd Najwyższy miał rozpoznać 10 maja. Najprawdopodobniej uchyliłby prawomocny, uniewinniający dziennikarza wyrok. Ale na kilkanaście dni przed rozprawą mazowiecki wydział Prokuratury Krajowej nagle wycofał kasację złożoną w tej sprawie.

W takiej sytuacji Sąd Najwyższy nie miał wyjścia. I kasację wobec Sumlińskiego pozostawił bez rozpoznania. Tego dnia prawicowy portal niezależna.pl ogłosił: „Sąd Najwyższy: Sumliński niewinny. Kompromitacja środowiska obrońców WSI”.

OKO.press poznało kulisy zakończenia sprawy Sumlińskiego (nie chciał by w mediach pisano o nim Wojciech S.). Ustaliliśmy też, że wcześniej, bez rozgłosu, prokuratura wycofała odwołanie od wyroku wobec prawicowej dziennikarki Doroty Kani.

Sprawy oskarżenia Sumlińskiego, byłego dziennikarza „Życia”, „Wprost”, obecnie wolnego strzelca, który wsławił się bezpardonowymi atakami na byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego oraz oskarżenia Doroty Kani, znanej lustratorki polityków, dziennikarki prawicowej „Gazety Polskiej”, a obecnie redaktor naczelnej TV Republika, sięgają czasów pierwszego rządu PiS."

"Sąd oczyszcza dziennikarza: akcja była prowokacją
W grudniu 2015 roku sędzia Stanisław Zdun z Sądu Rejonowego Warszawa-Wola uniewinnił Sumlińskiego, ale Lichockiego skazał na cztery lata więzienia.

Sędzia przyjął, że Lichocki zgodził się na łapówkę od pułkownika Tobiasza, ale pieniądze zatrzymał dla siebie, a nie przekazał dalej, członkom komisji weryfikacyjnej. Sumlińskiego zaś oczyścił, uznając, że dziennikarz został pomówiony.

Zeznania Tobiasza i Lichockiego sędzia uznał za niewiarygodne. Przyjął, że Tobiasz nie był zainteresowany weryfikacją przed komisją, tylko nagraniem rozmów. Postawił mocną tezę, że Tobiasz i Lichocki uczestniczyli w nielegalnej grze operacyjnej przeciwko członkom komisji weryfikującej WSI, która miała uwikłać ich w korupcję i skompromitować.

Sędzia przyjął też, że członek komisji – historyk Leszek Pietrzak spotykał się z Tobiaszem ponieważ podjął z nim grę, by wyciągnąć od niego informacje o działalności WSI. Według niego całą „aferę” chcieli wykorzystać politycy PO.

Dowodów na spisek byłych agentów WSI i WSW wymierzonych w komisję weryfikacyjną, ani udział PO w sprawie sędzia jednak nie podał."

Całość tutaj:
oko.press/.../
 
 
sunset
+2 [4] #128 sunset
6 lipca 2017, 14:12
[...]Zejdź pan z drzewa panie Taurus
Polski rząd walcząc o pełną suwerenność Polski, postawił się już wielokrotnie choćby Unii Europejskiej i mimo uszu puszcza niektóre apele Franciszka,[...]

tak. rząd wywalczył całkowitą suwerenność i niezależność. niezależność od rozumu. pisałeś ostatnio, że rząd Polski zyskuje coraz większą estymę ma świecie. tutaj jakby sam temu zaprzeczasz. brawo, taka niespójność wypowiedzi świadczy ewidentnie o kłamstwach. sam się do nich przyznajesz.
[...]Ależ Haji. To są POlszewiki, twoi idole, za którymi tak tęsknisz.[...]
to, że wkleisz w paincie twarze ludzi, których nienawidzisz na zdjęcie które oceniasz negatywnie, świadczy tylko i wyłącznie o osobie wklejającej to oraz o osobach, którym to się podoba.
na przykład na facebooku pojawiło się zdjęcie takie:
facebook.com/.../...
uważam, że zdjęcie takie to coś obrzydliwego, ale widocznie prokuratura jest innego zdania.
z innej beczki:
wyborcza.pl/1,76842,3170824.html
 
 
prezes pan
-4 [4] #129 prezes pan
6 lipca 2017, 14:30
 
 
sunset
+2 [4] #130 sunset
6 lipca 2017, 16:16
czy naprawdę chcesz, aby wyliczyć wszystkie kłamstwa TVPiS, i różnych "wydawnictw" typu doRzeczy, wPolityce itp? oczywiście jak widać na załączonym przez ciebie obrazku oko.press przeprasza za błędy. tamte - NIGDY!.
po namyśle odstępuję od chęci cytowania ich. za dużo czasu i miejsca by to zajęło, a ty nawet byś nie przeczytał i powiedziałbyś, że to zwykła pomyłka. oczywiście że to rzeczywistość się pomyliła i nie dostosowała do faktów podanych przez twoich ulubieńców :)
 
 
Haji
+3 [3] #131 Haji
6 lipca 2017, 23:22
Tak to tylko tutaj zostawię:
piekarska.blog.pl/?p=137772n
:)
 
 
prezes pan
-4 [4] #132 prezes pan
7 lipca 2017, 07:05
Cytat:
czy naprawdę chcesz, aby wyliczyć wszystkie kłamstwa TVPiS,
Chętnie bym poznał chociaż jedne kłamstwo TVP.
 
 
Haji
+2 [4] #133 Haji
7 lipca 2017, 07:17
Proszę:
www.youtube.com/.../
koduj24.pl/.../
natemat.pl/.../

Ważny artykuł, który trzeba przeczytać:
next.gazeta.pl/.../...

SKOKi i to, jak chronili je politycy pis (i pewien Adrian).
 
 
Haji
+2 [4] #134 Haji
7 lipca 2017, 09:15
Macierewicz zdecydowanie ma się z czego tłumaczyć:
wyborcza.pl/.../...
Mam pytanie, głupota czy już zdrada?
 
 
sunset
+3 [3] #135 sunset
7 lipca 2017, 10:22
ciekawe to co mówi kaczyński o potomkach zdrajców...
w świetle tego: wiesci24.pl/2017/05/03/znana-dziennikarka-ujawnia-kaczynski-potomkiem-targowiczan/
 
 
sunset
+3 [3] #136 sunset
7 lipca 2017, 10:43
sorry za spam, ale nie mogę już edytować, pamiętasz FB, jak krytykowałeś PEŁO za Amber Gold?
no to masz:
facebook.com/.../...
 
 
Haji
+3 [3] #137 Haji
7 lipca 2017, 10:55
Ha, byłem szybszy :)
Aferzyści, potomkowie zdrajców (Jarek), komuniści, TW, ciekawa menażeria jest w tym pisie.
 
 
prezes pan
-2 [4] #138 prezes pan
7 lipca 2017, 11:35
Haji co to za dowody na kłamstwa TVP.
Jakieś kpiny se robisz.?
Pierwszy link dowód na rzetelność TVP absolutny. Pokazuje się gościa, który nadaje na PiS.
I żeby było śmieszniej kłamliwie oczernia. I to jest dowód na kłamstwa TVP? Wybornie. Idąc w tym kierunku, jeśli TVP będzie pokazywać tych wszystkich antypisowkich kłamców, kłamliwie oczerniających jedyną uczciwą partię, to znaczy że kłamie. Ciekawe podejście.

Drugi link.
Oszczerstwa jakiegoś dupka z ORP nie poparte żadnymi dowodami. Nie przypominam sobie, żeby TVP za to przepraszała.

Trzeci link.
Perfidna propaganda pani Apelbaum (prywatnie żony Radosława Sikorskiego). Szkoda słów, żeby to tłumaczyć. Tylko skończone tumany takie coś biorą poważnie.
Też nie pamiętam, czy TVP za coś przepraszała?

Tak więc Haji jak chcesz coś udowodnić to proszę mi pokazać przeprosiny TVP za kłamliwe newsy.
Jakbyś dalej nie zrozumiała to tu parę przykładów jak ma to wyglądać.

wiadomosci.onet.pl/.../9t7d1
wiadomosci.dziennik.pl/.../...
wpolityce.pl/.../...
m.niezalezna.pl/.../
www.google.pl/.../
prawicowyinternet.pl/.../

Ostrzegam, będę się przypominał.
 
 
prezes pan
-4 [4] #139 prezes pan
7 lipca 2017, 11:38
Cytat:
Mam pytanie, głupota czy już zdrada?
Mam pytanie, głupota czy miesiączka?
 
 
Haji
+2 [4] #140 Haji
7 lipca 2017, 11:42
Widzę, że wiara w tobie silna jest. Gorzej z rozumieniem tekstu czytanego.

Facepalm
No właśnie FB, TVP kłamie i nie przeprasza.
A skoro ostrzegasz, że będziesz przypominał, to nauczyłeś się już czym się różni prowadzenie firmy na PIT i CIT? Przeprosisz za kłamstwa o uchodźcach z Ukrainy?
 
 
wujek_manfred
+2 [4] #141 wujek_manfred
7 lipca 2017, 12:04
Miesiączkę to świr ma za trzy dni na Krakowskim.
 
 
sunset
+1 [3] #142 sunset
7 lipca 2017, 16:45
 
 
Haji
#143 Haji
7 lipca 2017, 18:39
Pis właśnie wprowadza ograniczenia w 500+ (1000-).
Oczywiście zabierają się za najsłabszych (kobiety).
 
 
Unga Bunga
+2 [4] #144 Unga Bunga
8 lipca 2017, 20:34
To co prezesik? Zapierdzielasz pojutrze na miesięcznicę?
Pochodnie swastyki i te sprawy... aż miło popatrzeć, tylko czekać, aż pisowski ludek zakrzyknie Sieg Heil!