Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - czerwiec II / 2017

12 czerwiec. Minął kolejny weekend, bogaty w wydarzenia polityczne i sportowe. W sobotę mieliśmy kolejną, 86-tą już miesięcznicę smoleńską. Na Krakowskim Przedmieściu robi się każdego dziesiątego coraz ciekawiej. Tym razem uczestnicy kontrmanifestacji, występujący pod nazwą Obywatele RP,  usiedli sobie wygodnie na trasie przemarszu manifestacji smoleńsko - pisowskiej. Nowa ustawa zabrania zbliżania się na odległość mniejszą niż 100 metrów do manifestacji głównej. Jeśli jednak siedzieli, to nie mogli się zbliżać. Przeciwnie, to Smoleńczycy zbliżyli się do nich a właściwie ich naszli. Policja musiała  wynosić (usuwać) elementy niepożądane. Jednym z tych „elementów” był Władysław Frasyniuk, który podobno popchnął policjanta i który bardzo krytycznie odniósł się następnie do tego, co robi Kaczyński. Jarosław tradycyjnie już wygłosił swoją „homilię z drabinki”, nienawistną i dzielącą, zapowiadającą - tradycyjnie już - zbliżanie się do prawdy. Nikt już nie pamięta, łącznie z nim samym, czego ma dotyczyć ta prawda. „Biegli w piśmie” dyskutują teraz, czym się w istocie różni Błaszczak od Kiszczaka i dlaczego Frasyniukowi grozi jedynie do trzech lat więzienia, skoro za komuny odsiedział cztery. Be Szydło zapewniała jeszcze niedawno – „Nie wyprowadzimy policji przeciwko demonstrantom”. I co? Na Krakowskim Przedmieściu było wręcz niebiesko od policyjnych mundurów.
We Francji, w pierwszej turze wyborów parlamentarnych, Macron zdecydowanie wygrał. Wygląda więc na to, że nawet w tak ugruntowanej demokracji człowiek bez zaplecza politycznego potrafi sobie szybko to zaplecze zbudować, jeśli ma autorytet i poparcie społeczne.

Nasz rząd „pracuje” podobno nad przepisami, które by zmniejszyły spożycie alkoholu. Mamy obecnie poziom 9,4 litra na głowę rocznie i jest to poniżej średniej europejskiej. Czy to nie wstyd, że tak się stoczyliśmy? Przecież zawsze byliśmy w ścisłej czołówce! Poza tym jest też dbałość o dochody budżetowe. Ktoś musi  przecież zasypywać dołek zrobiony przez 500+. Na szczęście nie wszyscy o tym zapomnieli. Szczytne hasło „Tu-polew” z KGHM budzi nadzieję na poprawę.

Sadurska pożegnała się z Dudą i idzie wice - prezesować w PZU za drobne 90 kPLN  plus „boki”. Firma ma z czego płacić. Sądząc po moim OC wysokość tych składek wzrosła przez niespełna dwa lata rządów PiS o ponad 50 procent. Wszystko to w warunkach deflacji i trzymaniu wynagrodzeń szaraczków w ryzach - ponad połowa Polaków zarabia nie więcej niż 2350 złotych na miesiąc. Za to Kaczyński może pewnie liczyć na tanie ubezpieczenie od dewastacji państwa.

12 czerwiec. Posłuchałem sobie dzisiaj Władka Frasyniuka w „Faktach po faktach”. Mówił trochę o swoim  pobycie w więzieniach za komuny, razem z bandytami i zboczeńcami, o znęcaniu się nadzorców, o połamanych żebrach, … Teraz będzie sądzony za złamanie prawa o zgromadzeniach, wprowadzonego przez PiS, zgodnie z którym niezgodny z Konstytucją jest podział na  zgromadzenia lepsze i gorsze tak, jak  Narodu na  sort lepszy i gorszy. Według Konstytucji Frasyniuk ma bowiem dokładnie takie same prawo demonstrowania jak Kaczyński, to znaczy, że może ustawić swoją drabinkę tuż obok drabinki prezesa. Ze względów moralnych zaś ten pierwszy ma prawa większe za to, co kiedyś zrobił i za zadane mu cierpienia. Jarosław wtedy wysypiał się do południa czekając, aż mamusia  ugotuje zupkę.

13 czerwiec. Komisja Europejska wszczęła wobec Polski, Czech i  Węgier procedurę dotyczącą nieprzestrzegania ustaleń w zakresie relokacji uchodźców. Jest to rodzaj ultimatum, którego zlekceważenie może się skończyć skierowaniem sprawy do Trybunału Sprawiedliwości.

14 czerwiec. Be Szydło wygłosiła w obozie w Oświęcimiu przemówienie, z którego jedno zdanie odbiło się sporym echem wśród polityków polskich i zagranicznych. – „Auschwitz w dzisiejszych, niespokojnych czasach, to wielka lekcja tego, że trzeba czynić wszystko, aby uchronić życie i bezpieczeństwo obywateli”. Ta wypowiedź, skojarzona z postawą rządu w stosunku do uchodźców, uznana została przez wielu za szczyt politycznej głupoty. Postawa naszego rządu jest godna zastanowienia. Lekceważy on głos papieża i naszych biskupów, lekceważy zobowiązania w tym zakresie zadeklarowane przez rząd poprzedni, lekceważy wreszcie nakazy moralne, wynikające z wiary chrześcijańskiej. PiS straszy Polaków uchodźcami praktycznie codziennie, na śniadanie, obiad i kolację. Skutek tego straszenia jest taki, że odsetek Polaków niechętnych uchodźcom wzrósł z 40% do 60%. To polityczne wykorzystywanie strachu przekształca tchórzostwo w racjonalność.
     Tego samego dnia wicepremier Gowin postraszył, w tej samej sprawie i w podobny sposób – „Mamy prawo, każdy naród, każda cywilizacja, w tym przypadku cywilizacja europejska, bronić się przed zagładą. To, co robią elity zachodniej Europy, jest wstąpieniem na drogę do jej samozagłady”.

17 czerwiec. Antek smoleński ogłosił w Spale, na zjeździe klubów „Gazety Polskiej”, że katastrofę smoleńską będzie badał jeszcze przynajmniej przez rok i że potrzebuje na to dużo pieniędzy, bo „te badania będą prowadzone w najlepszych instytutach świata, nie zawsze polskich”. Dodał też, że „te badania muszą zostać dokonane dla odzyskania honoru państwa polskiego”. Nic dodać, nic ująć.
     Na zjeździe tym, pewnie bardzo ważnym, bo trwającym trzy dni, odczytano również list od „naczelnika” Kaczyńskiego, w którym  nawołuje: - „Musimy jeszcze więcej pracować, musimy jeszcze bardziej się starać, bo to od nas zależy tempo przebudowy Polski”. Ciekawe …  Ekonomiści, również pisowscy, komentując wzrost PKB o 4 procent w pierwszym kwartale podkreślali, że wzrost ten jest głównie zasługą zwiększonej konsumpcji, co w znacznym stopniu wynika z programu 500+. Czy „jeszcze więcej pracować” oznacza jeszcze więcej konsumować? Konsumować na kredyt, zaciągany przez nasze państwo? A może Kaczyńskiemu chodziło o „pracę polityczną”? – Przyjmowanie destrukcyjnych ustaw w Sejmie w tempie jeszcze większym, szersze jeszcze delegowanie do spółek skarbu państwa ludzi z pisowskim kręgosłupem moralnym (Misiewiczów), czy też odsunięcie na bok wszystkich sędziów i wprowadzenie w to miejsce nominatów pana Zbyszka, po odbyciu przez nich krótkiego kursu  dostosowawczego z jedynie słusznej, pisowskiej ideologii???

18 czerwiec. „La Republique en Marche”, partia prezydenta Macrona, zdecydowanie wygrała wczorajszą drugą turę wyborów parlamentarnych, zdobywając około 315 mandatów, co umożliwia jej samodzielne rządzenie. Front Narodowy Marine Le Pen zdobył jedynie 8 mandatów.

19 czerwiec. W Londynie znowu atak terrorystyczny. Tym razem jakiś wariat wjechał samochodem w grupę muzułmanów wychodzących z meczetu. Z pierwszych doniesień wynika, że mógł to być zamach reaktywny, czyli wykonany z zemsty.

19 czerwiec. Dzisiaj rozpoczynają się rozmowy UE z Wielką Brytanią, dotyczące rozwodu zwanego Brexitem. Funt brytyjski silnie dołuje.

Komentarze  

 
Taurus
+3 [5] #81 Taurus
25 czerwca 2017, 09:54
Cytat:
Przyjęcie uchodźców nie jest trudnym zadaniem, nie mówimy bowiem o tysiącach, czy dziesiątkach tysięcy ale o kilkuset osobach na rok, co przy 10 tysiącach parafii i 3 tysiącach samorządów lokalnych jest liczbą niemal symboliczną”.
Uchodźców należy przyjąć choćby dlatego, że nas przez wieki bardzo licznie przyjmowano, nie tylko jako uchodźców ale również jako imigrantów ekonomicznych, w całym niemal świecie, pomimo często niezbyt zachęcającego, złodziejskiego wizerunku jak mieliśmy i do dzisiaj mamy w wielu krajach.
 
 
Haji
+2 [4] #82 Haji
25 czerwca 2017, 10:29
Okazało się, że festiwal Malta obył się bez pieniędzy od Ministra Glińskiego (także przy moim skromnym udziale). Całość odebranej dotacji (przypominam, że z naruszeniem prawa) udało się zebrać od darczyńców.
 
 
sunset
+2 [4] #83 sunset
25 czerwca 2017, 11:52
@Haji :)
FB juz doniósł na Ciebie do ministra Zbyszka :P
 
 
wujek_manfred
+2 [4] #84 wujek_manfred
25 czerwca 2017, 18:27
Jakiś jajcarz znalazł instrukcje sabotażu OSS z 1944r. i zestawił z tym zachowanie świra. Niesamowita zbieżność.

Wśród zaleceń - faworyzowanie niewydajnych pracowników i dawanie im niezasłużonych awansów, szykanowanie pracowników wydajnych, zgłaszanie policji i służbom urojonych szpiegów i zagrożeń, a także urządzanie konferencji i zebrań kiedy jest największy natłok pracy.
 
 
llortcik
+2 [4] #85 llortcik
26 czerwca 2017, 01:55
Sprawy bieżące.

Wczesnym rankiem oderwani od pilniejszych zadań funkcjonariusze pana Konfetti zapewnili, że zupełnie samodzielnie wszczęli śledztwo po zajściach w Radomiu. Jak ćwierkają wróbelki w pierwszej kolejności zajęli się poszukiwaniem cudownie zaginionych radomskich kolegów, w drugiej planowane jest aresztowanie wszystkich, bezprawnie krążących w Internetach wizerunków i nazwisk bojowego narybku Dobrej Zmiany, a w trzeciej wdrożenie intensywnego śledztwa mającego w bezsporny sposób udowodnić niską szkodliwość.
Sam carewicz Suski własnoustnie wyznał, że zaszła „большая ошибка” , albowiem narybek dostał informację, że wśród manifestantów ukryli się przedstawiciele totalsów, zaś jeden z Wicków Don Antonia zwany Widelcem przyznał, iż multikulti tak szkoli funkcjonariuszy, że gdyby włączyli się oni do akcji straty manifestujących byłyby dużo większe.

Delegatów dzielnie bijących młodzieńców jeszcze dzielniej pozdrowił Jego Niezłomność, o czym pozdrowieni radośnie zaćwierkali. pbs.twimg.com/.../... Jak zauważyli orlowzrocy ćwierkacze Dobra Zmiana zdołała już opanować nie tylko cyrylicę, ale i tereny od Radomia po Kamczatkę.

W telewizorku wystąpił główny prawnik Jego Niezłomności, który wyjawił, że zgodnie z jego rozumieniem prawa sędzia nie ma prawa odroczyć procesu. pbs.twimg.com/.../... Gorszy sort wraz z poważnymi prawnikami zwraca uwagę panu ministrowi i jego pracodawcy, że "naprawiony" Kodeks Postępowania Cywilnego nie tylko nie został podpisany, ale nawet nie napisany przez towarzysza Naprawkę.
Gorszy sort z zainteresowaniem oglądał tęczę na obliczu ministra wagi lekkiej, gdy jeden z totalsów wprost udowodnił mu kłamstwo.

Jak ćwierkają pokorni dziennikarze Policja Polska z zapałem zaczęła ich obserwować. Jak dowiaduje się gorszy sort nie wszyscy chłopcy ministra do spraw pilnowania Internetu dostali etaty w policji. Oczekuje się, że w niedługim czasie cały gorszy sort dostanie całodobową ochronę, a niektórzy nawet prawo wysyłania meili z potrzebną funkcjonariuszom prędkością.

Znikająca ciekawostka. wiadomosci.gazeta.pl/.../... Gorszy sort podziwiając pojemność pamięci Internetów jest ciekaw, czy przecieka w resorcie pomazańca, czy też w niepokornych mediach.

A mogło być tak pięknie /Don Antonio najlepszy/. Ludzka twarz Dobrej Zmiany. Gorszy sort żałuje, że tylko wirtualna. twitter.com/.../...
 
 
prezes pan
-4 [4] #86 prezes pan
26 czerwca 2017, 07:35
Cytat:
Lista misiewiczów się rozszerza:
To skandal. Przecież wcześniej w grupie Azoty pracowali sami specjaliści.
money.pl/.../...
polskieradio.pl/.../...
 
 
prezes pan
-4 [4] #87 prezes pan
26 czerwca 2017, 08:00
Cytat:
Uchodźców należy przyjąć choćby dlatego, że nas przez wieki bardzo licznie przyjmowano, nie tylko jako uchodźców ale również jako imigrantów ekonomicznych, w całym niemal świecie,
Wrzucanie do jednego worka: uchodźców, emigrantów ekonomicznych, terrorystów i muzułmanów to przejaw debilizmu. A z głupotą nie da się polemizować.
Można by przyjąć i pomóc uchodźcom. Skoro społeczeństwo jest tak podzielone istnieje prosty sposób. Można przyjmować uchodźców na zaproszenie. Obywatel zapraszający zobowiązuje się ponieść odpowiedzialność za zaproszonego uchodźcę. Opłacić mu pobyt i ponieść ewentualną odpowiedzialność za szkody, które ów uchodźca spowoduje. Tak pomoc byłaby czasowa, do momentu zakończenia konfliktu.
Takie rozwiązanie funkcjonuje do dzisiaj wobec Polaków wybierających się do USA.
Przykład zaproszenia.

Sam korzystałem 30 lat temu z takiego zaproszenia. Kosztowało 30 dolarów.
Obywatele amerykańscy chętnie to podpisywali zobowiązując się ponieść odpowiedzialność za Polaka, bo wiedzieli, że ludzie przyjeżdżają z Polski do pracy i podnoszą amerykańskie PKB.
Jestem ciekawy, czy taki Taurus podpisałby takie zaproszenie dla muzułmanina.
 
 
Taurus
+3 [5] #88 Taurus
26 czerwca 2017, 08:30
Cytat:
Wrzucanie do jednego worka: uchodźców, emigrantów ekonomicznych, terrorystów i muzułmanów to przejaw debilizmu. A z głupotą nie da się polemizować.
Cytat:
Jestem ciekawy, czy taki Taurus podpisałby takie zaproszenie dla muzułmanina.
To pewne. Taki Taurus tego typu zaproszenie by podpisał. Taki Taurus jest bowiem przekonany, że ludzie wokół nas, na całym świecie, są ludźmi. Taki Taurus jest katolikiem i wie, co to oznacza, Taki Taurus ma jedną moralność a nie kilka, jak PP, z których prezentuje tą, która jest w danej chwili "właściwa", czyli korzystna. Taki Taurus, którego rodzinny dom ukształtował prospołecznie a życie nauczyło szacunku dla innych, niezależnie od ich religii czy koloru skóry.

W pełni się zgadzam z twierdzeniem zawartym w pierwszym, skopiowanym akapicie. Czyżbyś się pomylił pisząc je?
 
 
prezes pan
-4 [4] #89 prezes pan
26 czerwca 2017, 09:08
Cytat:
Taki Taurus ma jedną moralność a nie kilka, jak PP, z których prezentuje tą, która jest w danej chwili "właściwa", czyli korzystna. Taki Taurus, którego rodzinny dom ukształtował prospołecznie a życie nauczyło szacunku dla innych, niezależnie od ich religii czy koloru skóry.
Taki Taurus jak żywo przypomina mi bohatera pewnego filmu.
Pozwolę sobie wkleić cytat, bo świetnie oddaje charakter niejakiego obywatela Taurusa.
Reżyser tego filmu rozważa kwestię wpływu systemów społecznych na wolność jednostki, nacisku tego, co zbiorowe, na indywidualność. Narrator tej śmieszno-smutnej opowieści, Jan Piszczyk (życiowa rola Bogusława Kobieli), tak bardzo chce być akceptowany, że stara się ze wszystkich sił ucieleśniać obowiązujące prądy ideowe. Tyle że stara się za bardzo i zwykle jakoś nie w porę. Ma się za pechowca. Jednak spotykające go porażki, całe to jego „zezowate szczęście”, to przede wszystkim konsekwencja konformistycznych zapędów. Munk bezlitośnie rozprawia się z mitami i stereotypami XX-wiecznej Polski – od II RP poprzez wojenną okupację po socjalistyczną propagandę.

Tak więc obywatelu Taurus (Piszczyk).
Jeśli już coś chcesz napisać o sobie, bądź uczciwy.
Nie musisz nic wymyślać. Tak powinieneś podsumować swoje życie.

...powoli zaczynam rozumieć impulsy, które kierowały moim postępowaniem. Otóż chyba zawsze usiłowałem, całkiem nieświadomie, przystroić się w szaty uznanego przez opinię bohatera danego historycznego okresu. W życiu dziecka był nim harcerz, później podchorąży, wreszcie konspirator... Wszystkie te etapy przebiegłem w bezowocnej pogoni za życiowym powodzeniem. Czy mogłem przypuszczać, że wszędzie czeka mnie nieuchronna klęska?...
to już cytat z opowiadania Jerzego Stefana Stawińskiego .
 
 
Haji
+2 [4] #90 Haji
26 czerwca 2017, 09:59
Powiedz mi FB, dlaczego prokuratura ma oceniać niegospodarność w zakładach Police? Od tego są organy kontrolne spółki. Co więcej, oskarżeni zostali ludzie, którzy wyciągnęli tę firmę z zapaści i uratowali przed bankructwem.
Podejrzewaliśmy ciebie, że pracowałeś przy azbeście. Teraz mamy potwierdzenie. :)
 
 
prezes pan
-4 [4] #91 prezes pan
26 czerwca 2017, 10:21
Cytat:
oskarżeni zostali ludzie, którzy wyciągnęli tę firmę z zapaści i uratowali przed bankructwem.
Kpisz, czy o drogę pytasz?
 
 
Taurus
+3 [5] #92 Taurus
26 czerwca 2017, 10:41
Cytat:
Taki Taurus jak żywo przypomina mi bohatera pewnego filmu.
Powszechnie uznaje się, że dwie trzecie masy ludzkiego mózgu przypada na korę mózgową, odpowiedzialną za intuicję i rozsądek. Od czasu, gdy trafiłem na portal "Nasze państwo" i mogę cię czytać zastanawiam się, czy nie istnieją od tego powszechnego uznania odstępstwa i to znaczne.
 
 
wujek_manfred
+2 [4] #93 wujek_manfred
26 czerwca 2017, 10:59
Ja jeśli chodzi o uchodźców nie jestem tak politycznie poprawny jak moi koledzy, albowiem moim skromny zdaniem uchodźcy w tej wędrówce ludów może stanowią promil (a może i nie). Jak goście poginają z buta autostradą z Danii do Szwecji to nie są to żadni uchodźcy - raz że w Danii nie ma wojny, dwa że przyczyną ich wędrówki jest wyższy socjal w Szwecji.

Natomiast polityka to też pewna gra pozorów i propagandy. Kraje takie jak Niemcy czy Włochy popełniły błąd nie strzegąc swych granic - i to widzą. I na potrzeby własnej opinii publicznej chcą pokazać że coś robią z tym tematem - na przykład odsyłając tych gości gdzie indziej.

I Polska już się zgodziła na przyjęcie pewnej ilości tych osób - o ile dobrze kojarzę to siedmiu tysięcy. I wbrew pozorom - to wcale nie jest takie głupie.

Po pierwsze - dla nas to żadne obciążenie - wystarczy porównać to z liczbą przyjętych Czeczeńców, gdzie fundamentalistycznych pojebów też nie brakuje.

Po drugie - przy takiej ilości i odpowiednim ich rozśrodkowaniu gości w tłumie widać z daleka - więc rozrabiać raczej nie będą.

Po trzecie - zachód w tym momencie nie ma się o co czepiać, bo przecież sami tą liczbę z nimi uzgodniliśmy, pokazując jak bardzo jesteśmy solidarni (chociaż tak naprawdę w całej sprawie nie ma mowy o żadnej solidarności - Niemcy z nikim nie konsultowali swojej polityki "otwartych drzwi" tylko wprowadzili ją jednostronnie, jaka to niby była solidarność?)

Po czwarte - po uścisku dłoni na granicy w świetle kamer wystarczy że pozostawimy gościom swobodę, i po dwóch tygodniach już ich w Polsce nie będzie.

A po piąte - gdyby ktoś się czepiał o to czwarte, to zawsze możemy powiedzieć że w przeciwieństwie do niektórych nie mamy w zwyczaju zamykać ludów semickich za drutem kolczastym.

Ale oczywiście wolska idzie w kompletnie przeciwnym kierunku, próbując zrobić z gówna problem. I nie jest to przypadek - wolacy chcą stworzyć atmosferę ciągłego konfliktu z UE, aby ostatecznie z tej UE wyjść - a "uchodźcy" są tu bardzo nośnym tematem.

Przy czym - gdyby w tym temacie nie było żadnych uzgodnień, to może by się obeszło bez sankcji. Ale gdy Polska już się na te siedem tysi zgodziła - to sankcje będą, bo Polska w tym momencie nie przestrzega ustaleń które sama zawarła. A w takim przypadku nie ma przebacz. Ale jak już napisałem - dla "PZPR i SB" im gorzej stoimy z Unią - tym lepiej.
 
 
sunset
+2 [4] #94 sunset
26 czerwca 2017, 11:08
[...]zastanawiam się, czy nie istnieją od tego powszechnego uznania odstępstwa i to znaczne.[...]
ależ to oczywiste, że istnieją :)
tam gdzie pojawia się wiara, tam rozsądek się pakuje i ucieka przez uszy
a o pisie wiadomo, że to jest wiara. wiara w kaczyńskiego i jego przybocznych. wiara ta przedstawia się między innymi w całkowitym akceptowaniu wszystkiego co powie obiekt wiary bez nawet próby analizy logicznej tego co się usłyszało.
nam przynajmniej nie można zarzucić "wyznania politycznego" bo większość z nas odnosiła się do rządów PO z dużą dozą zastrzeżeń i głosowanie na nich było spowodowane tylko i wyłącznie "mniejszym złem". i coś dla ciebie, FB, szczególnie na Żoliborzu - my znamy kaczyńskiego, to naprawdę jest jeden z niewielu ludzi, o których można powiedzieć, że jest naprawdę zły.
 
 
wujek_manfred
+1 [3] #95 wujek_manfred
26 czerwca 2017, 11:25
sunset napisał:

tam gdzie pojawia się wiara, tam rozsądek się pakuje i ucieka przez uszy
a o pisie wiadomo, że to jest wiara. wiara w kaczyńskiego i jego przybocznych. wiara ta przedstawia się między innymi w całkowitym akceptowaniu wszystkiego co powie obiekt wiary bez nawet próby analizy logicznej tego co się usłyszało.

A to mi przypomniało co ostatnio widziałem w telewizorni. Był tam film o szkolnictwie partyjnym w III Rzeszy, i m.in. wypowiadał się syn Martina Bormanna. Wspominał jak zapytał ojca, "co to jest ten narodowy socjalizm" (bo w szkole NSDAP nie dał rady się dowiedzieć - taki tam był poziom).

Na co skonfundowany Bormann potrafił jedynie odpowiedzieć: "narodowy socjalizm to wola Fuehrera". Znajome? Jak najbardziej.
 
 
prezes pan
-4 [4] #96 prezes pan
26 czerwca 2017, 11:27
Cytat:
Powszechnie uznaje się, że dwie trzecie masy ludzkiego mózgu przypada na korę mózgową, odpowiedzialną za intuicję i rozsądek.
Czyżby wystarczało ci 1/3 mózgu?


A to mózg Haji.
 
 
wujek_manfred
+2 [4] #97 wujek_manfred
26 czerwca 2017, 11:31
prezes pan napisał:
Mózg Kobiety

Twojej matki też?
 
 
prezes pan
-4 [4] #98 prezes pan
26 czerwca 2017, 11:35
Cytat:
"co to jest ten narodowy socjalizm"
Zadajesz głupie pytania, a to takie proste i oczywiste.

 
 
sunset
+2 [4] #99 sunset
26 czerwca 2017, 11:35
twój mózg, jak widać FB, składa się wyłącznie z głupich memów :)
autor zaś "mózgu kobiety" ma o jeden zwój więcej od kury. po pierwsze przerobił to z "czegoś" i nie umiał nawet zrobić tak, aby nie było tego widać. po drugie - nie ma pojęcia, jak się pisze po angielsku, a usiłuje to robić. po trzecie - ma wielki kompleks, bo jego żona jest mądrzejsza od niego i jakoś usiłuje to zamaskować :P
 
 
prezes pan
-4 [4] #100 prezes pan
26 czerwca 2017, 11:36
Cytat:
Twojej matki też?
I twojej.
 
 
sunset
+2 [4] #101 sunset
26 czerwca 2017, 11:36
no w tych dwóch flagach to już przeszedłeś sam siebie.
tajne znaczki pis na fladze Unii Europejskiej? prezes będzie niezadowolony...
 
 
wujek_manfred
+2 [4] #102 wujek_manfred
26 czerwca 2017, 11:57
prezes pan napisał:
Cytat:
Twojej matki też?

I twojej.
Że moja jest kobietą, to ja wątpliwości nie mam, ja o swojej jednak pewnych rzeczy nie piszę. Ty jak widzę z obrażaniem twojej własnej problemów nie masz - spoko, nie będę udawał że jestem zaskoczony.
 
 
llortcik
+1 [3] #103 llortcik
26 czerwca 2017, 12:35
Haji napisał:
dlaczego prokuratura ma oceniać niegospodarność w zakładach Police? Od tego są organy kontrolne spółki. Co więcej, oskarżeni zostali ludzie, którzy wyciągnęli tę firmę z zapaści i uratowali przed bankructwem.
Może, ale na podstawie poważnych danych, zaś wyrzucanie ludzi po „wszczęściu” śledztwa, bez prawomocnego wyroku niezależnego sądu jest typowym nepotyzmem. Wielostronne szukanie nieprawidłowości w stadninach zakończyło się fiaskiem, ale dojny minister nadal siedzi na stołku, a za to że przy okazji Dobra Zmiana zaorała stadniny i aukcję w Janowie Podlaskim dostał nagrodę jej Broszkowatości.

Czy dziś czeka nas jakich nowy kataklizm? Wyjątkowo szczery Jenot z inteligencją mrówki /gorszy sort prosi mrówki o wybaczenie/ na swym oficjalnym profilu twitter.com/.../...

Tu dla potomności, gdyby skasował. pbs.twimg.com/.../...
 
 
Haji
+2 [4] #104 Haji
26 czerwca 2017, 13:41
Może FB skrycie lubi chłopaków, a że nie umie się przed sobą do tego przyznać to mu się w nienawiść do kobiet zmieniło.
 
 
wujek_manfred
+2 [4] #105 wujek_manfred
26 czerwca 2017, 14:08
Ja wiem jedno - nie da się obrazić ogółu kobiet nie obrażając własnej matki - no chyba że ktoś myśli że jest urojonym dzieckiem dwóch pedałów, wtedy otwierają się przed nim pewne możliwości.

A jak ktoś jest katolem, to ma w ogóle przewalone - podobno matka boska była kobietą.
 
 
prezes pan
-4 [4] #106 prezes pan
26 czerwca 2017, 14:12
Cytat:
Wielostronne szukanie nieprawidłowości w stadninach zakończyło się fiaskiem,
Jesli chodzi o stadninę koni w Janowie to akurat w tej sprawie
jest opinia NIK-u jest miażdżąca.
W ciągu 2 lat stadniny przyniosły 18mln strat.
nik.gov.pl/.../...

To, że teraz wyciągają jakichś biegłych z kapelusza nic nie znaczy. Sprawy są dalej w toku.
Małą potyczkę można przegrać, ale wojnę wygramy.
Platfusowe buractwo nie ma pojęcia o koniach arabskich, drzewach Puszczy Białowieskiej, zubrach, bobrach, wilkach i kormoranach.
 
 
prezes pan
-4 [4] #107 prezes pan
26 czerwca 2017, 14:18
Cytat:
Ja wiem jedno - nie da się obrazić ogółu kobiet nie obrażając własnej matki
Tu nie chodzi o obrażanie kobiet. One takie są. Powinny po prostu znać swoje miejsce w szeregu i tyle. Czy jak powiem, że dorosły pies ma inteligencję 3 latka do go obrażam? Kocham psy i mam ich aż pięć.
Więc proszę tutaj szowinizmu mnie nie zarzucać. Nie moja wina, że haji się tu udziela i niezbyt mądrze.
A w ogóle, czy ktoś zna kobietę, która wygrała mistrzostwa świata w grze w szachy?
Proszę odpowiedzieć. Jeśli takowej nie ma to dlaczego?
 
 
wujek_manfred
+3 [3] #108 wujek_manfred
26 czerwca 2017, 16:19
prezes pan napisał:

Tu nie chodzi o obrażanie kobiet. One takie są. Powinny po prostu znać swoje miejsce w szeregu i tyle.
Rozumiem że Szydło, Kempa, Przyłębska, Pawłowicz, Sobecka, Mazurek, Wasserman i Szczypińska też? No nic, pogrążaj się dalej, ja ci przeszkadzał nie będę.

P.S. Akurat - i nie raz to wyjaśniano - zastrzeżenia budziły inne stadniny, a nie Janów. W sprawie Janowa jest za to sprawa w Sądzie Pracy i opinia biegłego jest miażdżąca - ale dla towarzysza ministra.
 
 
sunset
+3 [3] #109 sunset
26 czerwca 2017, 16:20
[...]Jesli chodzi o stadninę koni w Janowie to akurat w tej sprawie
jest opinia NIK-u jest miażdżąca.
W ciągu 2 lat stadniny przyniosły 18mln strat. [...]

a możesz mi powiedzieć, jakie były straty w samym Janowie Podlaskim? bo tutaj podane są dane zbiorcze. czyli z tego co napisałeś wynika, że kilka najgorszych stadnin przyniosło straty, wskutek tego w najlepszej zmieniliśmy dyrektora na takiego, co kiedyś doił krowę.
wiesz, że znowu strzeliłeś sobie w stopę, kolano, biodro, rękę i głowę?
 
 
sunset
+3 [3] #110 sunset
26 czerwca 2017, 16:22
[...]No nic, pogrążaj się dalej, ja ci przeszkadzał nie będę.[...]
daj spokój wujku Manfredzie ;-) ta z nimi już jest, pozwól pisowcowi się wypowiadać i od razu wyjdzie słoma z butów i siano z głowy :)
 
 
wujek_manfred
+3 [3] #111 wujek_manfred
26 czerwca 2017, 16:25
Nie będziesz mi mówił co mam robić, ty gorszy sorcie ty :P
Ja wiencej powiem, ja dam link do niezalerznej, o, i gupio ci bendzie. :D
niezalezna.pl/99863-bez-nieprawidlowosci-w-stadninie-w-janowie
 
 
Haji
+2 [2] #112 Haji
26 czerwca 2017, 19:39
Specjalnie dla FB, kobieta - mistrzyni szachowa:
pl.wikipedia.org/.../...
Twoje argumenty są inwalidami :)
 
 
Taurus
+3 [3] #113 Taurus
26 czerwca 2017, 20:15
Cytat:
Twoje argumenty są inwalidami :)
Tak samo, jak podpisy (Blue skreen). On po prostu zeskanował swój tępy czerep.
 
 
llortcik
+1 [1] #114 llortcik
27 czerwca 2017, 01:53
wujek_manfred napisał:
Ja jeśli chodzi o uchodźców nie jestem tak politycznie poprawny jak moi koledzy
Spróbuję na kilka poruszonych przez ciebie kwestii odpowiedzieć poważnie.
Cytat:
Niemcy z nikim nie konsultowali swojej polityki
Według mnie to nie Niemcy, Włosi czy Grecy spowodowali kryzys uchodźczy. Z krajów europejskich dużo bardziej obciążone są GB i PL, które ochoczo poparły w 2003’ interwencję Busha w Iraku. Pozostałe kraje europejskie zachowały powściągliwość wobec poczynań prezydenta USA, który widząc malejące szanse na reelekcje zapragnął zwyciężyć w małej lokalnej wojnie. Pamiętam jak nasze władze od lewa do prawa liczyły już kilometry kw. pól naftowych przypadających Polsce. Opóźnionym skutkiem tego była tzw. arabska wiosna ludów, ale tam to kraje południa /bez Grecji/ grały pierwsze skrzypce.
Cytat:
Kraje takie jak Niemcy czy Włochy popełniły błąd nie strzegąc swych granic - i to widzą… Niemcy z nikim nie konsultowali swojej polityki "otwartych drzwi" tylko wprowadzili ją jednostronnie
Nie wyobrażam sobie, jak Grecy czy Włosi mieli strzec granic. Zatapiając napływające pontony czy odsyłając do Libii? Niemcy /a konkretnie kanclerz Merkel/ natomiast z chwilą gdy Orban wysłał uchodźców, którzy dotarli szlakiem bałkańskim na granicę niemiecką miały cztery wyjścia:
1. Postawić zasieki na granicy i wysłać armię.
2. Wpuścić uchodźców i zamknąć ich w pilnie strzeżonych i odizolowanych od świata obozach.
3. Nie bacząc na prawa człowieka odesłać do krajów pochodzenia.
4. Robiąc dobrą minę przyjąć ze wszystkimi /finansowymi i społecznymi/ konsekwencjami.
Cytat:
uchodźcy w tej wędrówce ludów może stanowią promil (a może i nie)
Na problem uchodźców, a nawet szerzej migracji trzeba też spojrzeć w kontekście długoterminowym. Pozamykanie ich w obozach /Grecja i Włochy lub cała UE/, przy zapewnieniu środków do przeżycia być może zwiększyłoby obecne bezpieczeństwo /a na pewno zmniejszyłoby ilość wydawanych na nie środków/, ale nasze dzieci i wnuki miałyby za kilkadziesiąt lat do rozwiązania problemy wielokrotnie przewyższające obecne. Wprawdzie większość /jeśli nie wszyscy/ zamachowców posiada od kilku pokoleń obywatelstwo Unii, ale ich autorytetami i nauczycielami są ludzie /nie wiem czy większość, ale na pewno znaczna ilość/, którzy wychowali się i całe swe życie/często od kilku pokoleń/ spędzili w obozach czy to rozsianych po świecie palestyńskich, czy też pakistańsko-afgańskich.
Cytat:
wystarczy porównać to z liczbą przyjętych Czeczeńców … po uścisku dłoni na granicy w świetle kamer wystarczy że pozostawimy gościom swobodę, i po dwóch tygodniach już ich w Polsce nie będzie.
Sam się trochę obawiam, ale tym uchodźcom, których zobowiązaliśmy lub w przyszłości zobowiążemy się przyjąć musimy zapewnić szansę na godne życie U NAS. Zachód też może zabrać tych kilka tysięcy w zamian odsyłając do nas tych z Kaukazu i Azji Środkowej, którzy otrzymali prawo pobytu jedynie w pierwszym bezpiecznym kraju unijnym. Wyobrażam sobie jazgot Dobrej Zmiany o prawach człowieka i wartościach unijnych , gdyby czasowo przywrócono kontrolę na zachodniej granicy. Rolą służb jest by tak ich rozlokować i zapewnić bezpieczeństwo, by nie musieli obawiać się tubylców, zaś tubylcy nie musieli obawiać się ich przyjęcia.

Sprawy bieżące.

Złotousta Dobrej Zmiany własnoręcznie wymalowanymi usty oznajmiła, że „sytuacja Radomska nie powinna mieć miejsca”, by w następnym zdaniu pocieszyć sprawców, że w całej swej pełni jest wypełniona zrozumieniem dla ich emocji. Gorszy sort informuje niedoinformowaną panią, że nie były to jedynie emocje, ale i czyny.

Carewicz Suski swym orlim wzrokiem dostrzegł, że to manifestant pobił kilku pokojowo demonstrujących osiłków, zaś inni dobrozmiennicy szczerze zasugerowali, by w obecnych czasach normalni Polacy nie pojawiali się na ulicach, a swoje protesty urządzali w domach. Gorszy sort skromnie informuje Dobrą Zmianę, że nie był to protest, a manifestacja ku czci, m. In. Tych, których Dobra Zmiana tak chętnie opluwa.

Jeszcze dalej odleciał multikulti, oznajmiając zaskoczonemu, ogłupiałemu, ale dzielnemu narybkowi Dobrej Zmiany, że kopali oni na polecenie totalsów. Gorszy sort informuje pana ministra, że przed siedzibami totalsów nie widział czekających w kolejkach po zapłatę. Gorszy sort pyta też pana ministra czy ubrani w niewidzialne dla ludzkiego oka, ale wspaniale widziani przez niego funkcjonariusze w jego mniemaniu też działali na podstawie rozkazów totalsów.

W natłoku weekendowych wydarzeń nieśmiałym lotem przebiegła wieść, że Don Antonio po przejrzeniu zarówno całej zawartości swej cudownej głowy, jak i wszystkich pomysłów komisarzy pozwolił Towarzyszowi Suwerenowi, by w czasie zbliżającego się cyklicznego aktowania ujawnił skrzętnie skrywaną tajemnicę, że jego bomba termo baryczna wybuchła w powietrzu. Gorszy sort ma potwierdzone przez największych jasnowidzów przekonanie, że jedynym odnotowanym na pokładzie samolotu wybuchem był nieoczekiwany wybuch głupoty w głowach decydentów lotu.
 

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze