Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - kwiecień III / 2017

  • Kategoria: Polityka
  • Taurus
20 kwiecień. Podobno Wacław Berczyński, szef słynnej podkomisji, szefujący też radzie nadzorczej PZL nr 1  w Łodzi, podał się do dymisji i uciekł do USA. Co teraz zrobi Antek? Po Misiewiczu to jego drugi, słynny i zaufany współpracownik. PO składa w Sejmie wniosek o odwołanie Antka. Czy PiS będzie go nadal bronił? Z pewnością tak, chodzi tu jednak o dyskusję i argumenty, jakie będą użyte przez atakujących i przez broniących.      Berczyński, który "wykończył Caracale" i który, z błogosławieństwem Antka i Kaczora ostatecznie skompromitował podejście PiS-u do katastrofy smoleńskiej, może być przyczyną poważnej afery. Nawet lud smoleński ma ograniczoną wytrzymałość i przekroczenie granicy całkowitego absurdu może go zrazić, zamiast umacniać w uczuciach dla „jedynie słusznej partii”. Producent Caracali zapowiadał dochodzenie swoich praw do odszkodowania za zerwanie podpisanego już kontraktu. Rewelacje Berczyńskiego i potwierdzony już fakt, że na polecenie Macierewicza miał on pełny dostęp do umowy kontraktowo – offsetowej, dają tej firmie dodatkowe, cenne argumenty prawne.

Z jakichś względów opóźniła się sprawa przyjęcia ustawy dotyczącej KRS-u. Podobno stoi za tym Duda, zwany prezydentem. Wróble na drzewach ćwierkają, że chodzi tu o jego prezydencki stołek. KRS jest organem państwowym a długość kadencji jego członków jest zapisana w Konstytucji, podobnie jak długość kadencji Prezydenta. Jeśli więc kadencję sędziów KRS-u ustawa skróci, to kto zabroni opozycji , na tej samej zasadzie, skrócić kadencji Dudy, po wygraniu przez siebie wyborów parlamentarnych? Mamy więc sytuację na wzór „złapał Kozak Tatarzyna a Tatarzyn za łeb trzyma”.

22 kwiecień. Wacek Berczyński zrezygnował również z funkcji członka i przewodniczącego rady nadzorczej PZL nr 1 w Łodzi. No! – Jeden pseudo-naukowiec w strukturach PiS mniej.

23 kwiecień. W wyborach prezydenckich we Francji do drugiej tury przeszli Macron i Le Pen. Jeśli więc w ciągu najbliższych dwóch tygodni nie wydarzy się jakaś katastrofa to prezydentem Francji zostanie Macron i wiele spraw zostanie unormowana w sposób oczekiwany i pozytywny. Tak czy inaczej obawy przed sukcesem Le Pen wyraźnie zmobilizowały Francuzów. Taka frekwencja w wyborach w Polsce wydaje się być nieosiągalnym marzeniem.

20 maja w Katowicach ma się odbyć Kongres Prawników Polskich – sędziów, adwokatów i radców prawnych. Ma w nim wziąć udział około dwa tysiące prawników. Kongres ma być odpowiedzią środowiska na działania ministerstwa sprawiedliwości, na próby podporządkowania prawników politykom. Przedstawiciele środowisk prawniczych widzą konieczność reformowania systemu, chcą jednak żeby zmiany były przeprowadzane  w konsultacji z praktykami i przy poszanowaniu standardów demokratycznego państwa prawa, zachowaniu niezależności sądów, niezawisłości sędziów i autonomiczności środowisk prawniczych.

Krzysztof Kozłowski, zajmujący się dotąd hodowlą i rozmnażanie rybek akwariowych (firma Idol) został właśnie prezesem firmy Nitro-Chem w Bydgoszczy, gigantem w polskiej branży zbrojeniowej, największym w Europie producentem materiałów wybuchowych a także producentem głowic rakietowych, pocisków i bomb. Dlaczego? – Bo oprócz umiejętności rozmnażania rybek  jest działaczem Solidarnej Polski, partyjki założonej przez pana Zbyszka, a do tego asystentem posła Cymańskiego, który tak pięknie śpiewa polskie kolędy (zapożyczone od S. Tyma). Misiewicze i Pisiewicze mają się pod opiekuńczymi skrzydłami PiS coraz lepiej a różnego typu Wacki Berczyńskie odgrywają coraz większe role.

Okazało się, że na referendum w sprawie reformy oświaty jest już za późno. Nie odbędzie się więc mimo tego, że zebrano w tym celu niemal milion podpisów popierających. Na referendum w sprawie granic Warszawy jest natomiast za wcześnie, więc również odbyć się nie może. Ileż to nagardłowali się pisowcy, gdy PO zlekceważyła milion podpisów w sprawie referendum dotyczącego sześciolatków mających zaczynać edukację szkolną i zwalniając tym samym miejsca w przedszkolach dla trzylatków. Ileż to PiS, głównie ustami Dudy i Be Szydło, naobiecywał w tej sprawie w czasie ostatnich kampanii wyborczych. Głos suwerena miał być święty a „milion podpisów w jakiejkolwiek sprawie winno być dla rządzących obligatoryjne, niezależnie od posiadanej większości w parlamencie”. I co??? – Otóż to, że nie będzie żadnego referendum, jeśli nie jest ono po drodze z zamiarami PiS a Suweren może PiS „pocałować  w to, z czym pan prezes Kaczor za stodołę chodzi”.

Według sondażu Kantar Millward Brown w ciągu ostatnich dwóch lat grupa osób wierzących w zamach smoleński zmniejszyła się z 29 do 18 procent. W znacznym stopniu przyczynił się do tego blamaż podkomisji, pracującej pod przewodnictwem Berczyńskiego. Jaka szkoda, że dr idiota Wacek tak szybko uciekł do USA.

Czy PiS zaczął hamować swoje kolejne „reformy”, jak pisze Żakowski? – Coś w tym jest – ustawy Ziobry wyraźnie przyhamowano, Be Szydło mówi, że Polska jest gotowa na kompromis z UE, Duda pisze publicznie listy do Antka smoleńskiego i głośno wyraża swoje wątpliwości dotyczące reformy KRS-u, „obatel Czarnecki” odpuścił skok na PKOL  a w sprawie reformy edukacji nawet wierny Kukiz zaczął się domagać referendum, ………  Wygląda na to, że prezes zdał sobie sprawę z tego, że rozpędził się za mocno i daje opozycji coraz większe pole do ataków. Widzi też pewnie, że liczne zastępy jego Hunów okrutnie się rozbestwiły, że grabią na siłę i ciągną PiS do upadku.
     Moim zdaniem Kaczyński ocknął się za wcześnie. Trzeba utrzymać dotychczasowy kurs i wdrożyć reformę Zalewskiej, która wywoła nieopisany bajzel i wściekłość Polaków akurat w okresie wyborów samorządowych. Trzeba też pozwolić Ziobrze dalej rozwijać swoje skrzydła, Szyszce ciąć co się da w całym kraju a nawet na swoich działkach, Miszczu Waszczu  „prowadzić po mistrzowsku” naszą dyplomację, pannę Krysię zaś zobligować do jak najczęstszych wystąpień w mediach. Trzeba wspierać działania różnych Sasinów, Błaszczaków, Suskich, …… Utrzymać – jednym słowem – dotychczasowy kurs jeszcze chociaż przez pół roku. Potem nie będzie już czego zbierać.

26 kwiecień. Według sondażu przedwyborczego firmy Kantar Millward Brown na pierwsze miejsce wyszła PO, uzyskując 31% głosów, drugi jest PiS -29%, trzeci Kukiz – 10%, czwarte SLD – 6% a piąta Nowoczesna – 5 procent. PO uzyskała największą ilość sondażowych głosów po raz pierwszy od ostatnich wyborów parlamentarnych.

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy w specjalnej rezolucji zaapelowało do władz Turcji o rychłe uchylenie stanu wyjątkowego, przywrócenie instytucji demokratycznych oraz uwolnienie więzionych ustawodawców i dziennikarzy. Euro-posłowie PiS głosowali przeciwko tej rezolucji. Pewnie nie mogli głosować inaczej, skoro popierają niszczenie instytucji demokratycznych w Polsce. Wstyd!!!

Komisja Europejska zaś wystosowała dla Polski drugie już ostrzeżenie, wynikające z wycinania Puszczy Białowieskiej. Jeśli w ciągu miesiąca nie przedstawimy wiarygodnego uzasadnienia tego, co Szyszko tam wyprawia, sprawa zostanie skierowana do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, gdzie będziemy mieli szansę "uzyskać" potężną karę finansową.

Komentarze  

 
Natalia
#41 Natalia
30 czerwca 2019, 00:01
Emergency evacuation insurance coverage is for those who need to travel urgently for the business meeting or medical tour supposing.

It should also provide great employee benefits to improve morale and attract
top talent. Part b (yan.nu: yan.nu/.../...)
covers doctors' services, hospital outpatient care, and also some varieties of home
health care.
 
 
Kelley
#42 Kelley
18 listopada 2019, 17:15
Meгely a smiling visitor here tο share thе love (:, btw ցreat style.Visit mʏ site - Marcus: shw-clan.de/.../
 
 
Micah
#43 Micah
25 listopada 2019, 11:12
West Virginia began to offer sports betting on Aug.my blog: Tilly: Bookmarkextent.com/.../...
 
 
Ellis
#44 Ellis
26 grudnia 2019, 07:38
Saved aѕ a favorite, I really liҝe your blog!

Here іs my blog ... Ashton: gitlab.com/kcxbmbccb
 

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze