Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - kwiecień III / 2017

  • Kategoria: Polityka
  • Taurus
20 kwiecień. Podobno Wacław Berczyński, szef słynnej podkomisji, szefujący też radzie nadzorczej PZL nr 1  w Łodzi, podał się do dymisji i uciekł do USA. Co teraz zrobi Antek? Po Misiewiczu to jego drugi, słynny i zaufany współpracownik. PO składa w Sejmie wniosek o odwołanie Antka. Czy PiS będzie go nadal bronił? Z pewnością tak, chodzi tu jednak o dyskusję i argumenty, jakie będą użyte przez atakujących i przez broniących.      Berczyński, który "wykończył Caracale" i który, z błogosławieństwem Antka i Kaczora ostatecznie skompromitował podejście PiS-u do katastrofy smoleńskiej, może być przyczyną poważnej afery. Nawet lud smoleński ma ograniczoną wytrzymałość i przekroczenie granicy całkowitego absurdu może go zrazić, zamiast umacniać w uczuciach dla „jedynie słusznej partii”. Producent Caracali zapowiadał dochodzenie swoich praw do odszkodowania za zerwanie podpisanego już kontraktu. Rewelacje Berczyńskiego i potwierdzony już fakt, że na polecenie Macierewicza miał on pełny dostęp do umowy kontraktowo – offsetowej, dają tej firmie dodatkowe, cenne argumenty prawne.

Z jakichś względów opóźniła się sprawa przyjęcia ustawy dotyczącej KRS-u. Podobno stoi za tym Duda, zwany prezydentem. Wróble na drzewach ćwierkają, że chodzi tu o jego prezydencki stołek. KRS jest organem państwowym a długość kadencji jego członków jest zapisana w Konstytucji, podobnie jak długość kadencji Prezydenta. Jeśli więc kadencję sędziów KRS-u ustawa skróci, to kto zabroni opozycji , na tej samej zasadzie, skrócić kadencji Dudy, po wygraniu przez siebie wyborów parlamentarnych? Mamy więc sytuację na wzór „złapał Kozak Tatarzyna a Tatarzyn za łeb trzyma”.

22 kwiecień. Wacek Berczyński zrezygnował również z funkcji członka i przewodniczącego rady nadzorczej PZL nr 1 w Łodzi. No! – Jeden pseudo-naukowiec w strukturach PiS mniej.

23 kwiecień. W wyborach prezydenckich we Francji do drugiej tury przeszli Macron i Le Pen. Jeśli więc w ciągu najbliższych dwóch tygodni nie wydarzy się jakaś katastrofa to prezydentem Francji zostanie Macron i wiele spraw zostanie unormowana w sposób oczekiwany i pozytywny. Tak czy inaczej obawy przed sukcesem Le Pen wyraźnie zmobilizowały Francuzów. Taka frekwencja w wyborach w Polsce wydaje się być nieosiągalnym marzeniem.

20 maja w Katowicach ma się odbyć Kongres Prawników Polskich – sędziów, adwokatów i radców prawnych. Ma w nim wziąć udział około dwa tysiące prawników. Kongres ma być odpowiedzią środowiska na działania ministerstwa sprawiedliwości, na próby podporządkowania prawników politykom. Przedstawiciele środowisk prawniczych widzą konieczność reformowania systemu, chcą jednak żeby zmiany były przeprowadzane  w konsultacji z praktykami i przy poszanowaniu standardów demokratycznego państwa prawa, zachowaniu niezależności sądów, niezawisłości sędziów i autonomiczności środowisk prawniczych.

Krzysztof Kozłowski, zajmujący się dotąd hodowlą i rozmnażanie rybek akwariowych (firma Idol) został właśnie prezesem firmy Nitro-Chem w Bydgoszczy, gigantem w polskiej branży zbrojeniowej, największym w Europie producentem materiałów wybuchowych a także producentem głowic rakietowych, pocisków i bomb. Dlaczego? – Bo oprócz umiejętności rozmnażania rybek  jest działaczem Solidarnej Polski, partyjki założonej przez pana Zbyszka, a do tego asystentem posła Cymańskiego, który tak pięknie śpiewa polskie kolędy (zapożyczone od S. Tyma). Misiewicze i Pisiewicze mają się pod opiekuńczymi skrzydłami PiS coraz lepiej a różnego typu Wacki Berczyńskie odgrywają coraz większe role.

Okazało się, że na referendum w sprawie reformy oświaty jest już za późno. Nie odbędzie się więc mimo tego, że zebrano w tym celu niemal milion podpisów popierających. Na referendum w sprawie granic Warszawy jest natomiast za wcześnie, więc również odbyć się nie może. Ileż to nagardłowali się pisowcy, gdy PO zlekceważyła milion podpisów w sprawie referendum dotyczącego sześciolatków mających zaczynać edukację szkolną i zwalniając tym samym miejsca w przedszkolach dla trzylatków. Ileż to PiS, głównie ustami Dudy i Be Szydło, naobiecywał w tej sprawie w czasie ostatnich kampanii wyborczych. Głos suwerena miał być święty a „milion podpisów w jakiejkolwiek sprawie winno być dla rządzących obligatoryjne, niezależnie od posiadanej większości w parlamencie”. I co??? – Otóż to, że nie będzie żadnego referendum, jeśli nie jest ono po drodze z zamiarami PiS a Suweren może PiS „pocałować  w to, z czym pan prezes Kaczor za stodołę chodzi”.

Według sondażu Kantar Millward Brown w ciągu ostatnich dwóch lat grupa osób wierzących w zamach smoleński zmniejszyła się z 29 do 18 procent. W znacznym stopniu przyczynił się do tego blamaż podkomisji, pracującej pod przewodnictwem Berczyńskiego. Jaka szkoda, że dr idiota Wacek tak szybko uciekł do USA.

Czy PiS zaczął hamować swoje kolejne „reformy”, jak pisze Żakowski? – Coś w tym jest – ustawy Ziobry wyraźnie przyhamowano, Be Szydło mówi, że Polska jest gotowa na kompromis z UE, Duda pisze publicznie listy do Antka smoleńskiego i głośno wyraża swoje wątpliwości dotyczące reformy KRS-u, „obatel Czarnecki” odpuścił skok na PKOL  a w sprawie reformy edukacji nawet wierny Kukiz zaczął się domagać referendum, ………  Wygląda na to, że prezes zdał sobie sprawę z tego, że rozpędził się za mocno i daje opozycji coraz większe pole do ataków. Widzi też pewnie, że liczne zastępy jego Hunów okrutnie się rozbestwiły, że grabią na siłę i ciągną PiS do upadku.
     Moim zdaniem Kaczyński ocknął się za wcześnie. Trzeba utrzymać dotychczasowy kurs i wdrożyć reformę Zalewskiej, która wywoła nieopisany bajzel i wściekłość Polaków akurat w okresie wyborów samorządowych. Trzeba też pozwolić Ziobrze dalej rozwijać swoje skrzydła, Szyszce ciąć co się da w całym kraju a nawet na swoich działkach, Miszczu Waszczu  „prowadzić po mistrzowsku” naszą dyplomację, pannę Krysię zaś zobligować do jak najczęstszych wystąpień w mediach. Trzeba wspierać działania różnych Sasinów, Błaszczaków, Suskich, …… Utrzymać – jednym słowem – dotychczasowy kurs jeszcze chociaż przez pół roku. Potem nie będzie już czego zbierać.

26 kwiecień. Według sondażu przedwyborczego firmy Kantar Millward Brown na pierwsze miejsce wyszła PO, uzyskując 31% głosów, drugi jest PiS -29%, trzeci Kukiz – 10%, czwarte SLD – 6% a piąta Nowoczesna – 5 procent. PO uzyskała największą ilość sondażowych głosów po raz pierwszy od ostatnich wyborów parlamentarnych.

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy w specjalnej rezolucji zaapelowało do władz Turcji o rychłe uchylenie stanu wyjątkowego, przywrócenie instytucji demokratycznych oraz uwolnienie więzionych ustawodawców i dziennikarzy. Euro-posłowie PiS głosowali przeciwko tej rezolucji. Pewnie nie mogli głosować inaczej, skoro popierają niszczenie instytucji demokratycznych w Polsce. Wstyd!!!

Komisja Europejska zaś wystosowała dla Polski drugie już ostrzeżenie, wynikające z wycinania Puszczy Białowieskiej. Jeśli w ciągu miesiąca nie przedstawimy wiarygodnego uzasadnienia tego, co Szyszko tam wyprawia, sprawa zostanie skierowana do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, gdzie będziemy mieli szansę "uzyskać" potężną karę finansową.

Komentarze  

 
Fernando
#121 Fernando
8 lipca 2020, 11:19
Hi tһere would yyou mind sharing which blog ploatform you're worқing with?
I'm looкing to start myy own blog soon but I'm һaving a tough tiime
selecting between BlogEngine/Wordpress/B 2evoⅼutіon aand Drupаl.
The rеason I ask is beϲause your dеsign seems different then most blogs and I'm looking for something unique.
P.S My apologieѕ for getting off-topic but I hhad to аsk!


Here is my Ьlog bandarsakong: yigocn.com/.../?956652.html
Zacytuj
 
 
Shanna
#122 Shanna
8 lipca 2020, 14:50
Thhis text iis priϲeless. Wherе can I find out more?My page situs judi bandar pkv games online: Referenciasmedicas.com/.../
Zacytuj
 
 
Alisia
#123 Alisia
9 lipca 2020, 10:03
I'm аmazed, I have to aⅾmit. Seldom do I еncounter a
blog that's equally educative and engaging, and
let me tell you, yoս've hit the nail on the head. The prгoblem is ann issuе that noot enough
folks are speaking intelligently aƅout. Now i'm
very happy I сame across thiks in my hunt foг something cߋncerning thiѕ.


My web page domino99
online: www.beacon-bookmarks.win/.../
Zacytuj
 
 
Tyree
#124 Tyree
11 lipca 2020, 06:07
The apps to make use off with this are additionally free and are suitable with iPhone and Android.Take a look at my web site :: Poker: petaindonesia.online/.../...
Zacytuj
 
 
Romeo
#125 Romeo
11 lipca 2020, 15:02
You can download your preferred app from the
respective store appropriate now.

Here is my webpage :: 메이저토토사이트: Bookmarkstar.com/.../
Zacytuj
 
 
Antje
#126 Antje
11 lipca 2020, 19:57
As the aɗmin of this site is working, no hesitation very ѕoon it will
be famous, dᥙe to its featսre contents.

My web site - dominoqq online: anabiyainfracon.com/.../
Zacytuj
 
 
Mona
#127 Mona
13 lipca 2020, 18:33
Ꮃhen I initially commented I ⅽlicked the "Notify me when new comments are added" checkb᧐x and now each time a commeht is
adԁed I get several е-mails with the same comment. Ӏs
there аny way you can remove me from tha service? Bless you!


Here is my web site :: pkv game qq: wowozs.com/.../?318838.html
Zacytuj
 
 
Madelaine
#128 Madelaine
15 lipca 2020, 18:08
Postingan yang bagus sekali. Aku sangat menyukainya.
Terima kasih ya. Datangi pula web sederhana jambu.id ya.
Zacytuj
 
 
Noella
#129 Noella
15 lipca 2020, 18:25
Hmm is аnyоne else experiencing probglems with the pictureѕ on tis
blog loading? I'm trying to figure out if its a problem on my end or
if it's the blog. Any feedback would be greatly appreϲiated.


Here is my web ρage - bandar
qգ online: clcessentials.co.za/.../...
Zacytuj
 
 
Rhea
#130 Rhea
16 lipca 2020, 17:46
I'm gone to ѕay to my little brother, that he ѕhould alѕo ppay a viosit this weblog onn regular
basis to gett ᥙpdated fгom latesst information.

Also vist my weeb sіye :: harga beton jayamіx depok: gdycsp.com/.../?304161.html
Zacytuj
 
 
Dannie
#131 Dannie
17 lipca 2020, 12:57
Qualty ⅽontent is thhe seecret too attract the users to go
to see the ѕite, tһat's whuat tuis web site is providіng.


mү webpage; dewa poker: podrobno.uz/.../...
Zacytuj
 
 
Chanel
#132 Chanel
18 lipca 2020, 09:46
Wonderful, what a webpage it is! This weblog givbes useful facts
too us, keep iit up.

My web-site; free-content-management.com/: Www.free-content-management.co m
Zacytuj
 
 
Joy
#133 Joy
18 lipca 2020, 12:35
Ꭲhаnks foor the auspicious writeup. It in truth was a leisure account it.
Glance сomplicated to more ƅrought agreeable from
you! However, how could we communicate?

My web blog pkv games Resmi: auhelpyou.com.au/.../...
Zacytuj
 
 
Inez
#134 Inez
18 lipca 2020, 12:58
I'm ցone to inform my little brother, thɑt һe suoᥙld ɑllso
visit this webpagе on regular basiѕ to take updated from newest information.

my sitе ... hipnoterapi jogja: forum.veriagi.com/.../
Zacytuj
 
 
Mollie
#135 Mollie
19 lipca 2020, 02:33
Adverse moneyline odds show how significantly you need to have to bet to make a $100
profit.

My page ... digitalfootprint.us/: Digitalfootprint.us/.../...
Zacytuj
 
 
Irving
#136 Irving
20 lipca 2020, 15:19
Wһat's Going doѡn i am new to this, I stumbled ᥙpon thiѕ I hԛve found It positiѵely useful
and it has aided mme outt loads. I am hοping to contribute & assist different customeгs ike its helped me.

Grеat job.

Look into mmy blog; Download lagս: biomarkersolutions.com/.../...
Zacytuj
 
 
Hilario
#137 Hilario
21 lipca 2020, 17:45
If some one neeeds to be upddated with hottest technologies then he must be go to see this web page and be up tto dat
daily.

Take a lpok at my webpage :: broccoli sprouts: Vegusjuices.com/.../...
Zacytuj
 
 
Trinidad
#138 Trinidad
23 lipca 2020, 20:03
Τhis paragraph wiⅼⅼ help the іnternet ᥙsers for
creating new weblog or even а blog from ѕtart tto end.


Feeⅼ free to suгf to mу page - situs jᥙdi (www.yigocn.com: yigocn.com/.../?1109800.html)
Zacytuj
 
 
Max
#139 Max
24 lipca 2020, 08:30
Simply on-line bank points out ... like the images! I attempt to know by considering various other photos, as well.


Visit my webpage :: สล็อตออนไลน์: Welikebet.com/slot
Zacytuj
 
 
Wanda
#140 Wanda
25 lipca 2020, 07:55
I'd likoe to find out more? I'd care to find outt more details.


my web site - antalya escort bayanlar: Evemassacre.org
Zacytuj
 
 
Gilberto
#141 Gilberto
26 lipca 2020, 04:59
Some splendid images. Fantastic colors.

Here is my web site: ruay (Ruay.club: Ruay.club/)
Zacytuj
 
 
Evelyne
#142 Evelyne
29 lipca 2020, 04:55
Ꮋey ԝoᥙld yyou mind statying whiⅽh blog platform you're woгking with?
I'm lοⲟking to start my own bloց in the near future
but I'm hаving a dіfficult tіme choosing bеtweеen BlogEngine/Wordpress/Ᏼ 2evolution andd Druρal.
The rezson I ɑsk is because yοur ԁesign seems different
then mߋst bloցs and I'm looking for something uniԛue.

P.S Apologies for ƅeing off-topic buut I had to aѕk!


My blog ... ѕlot game online terρercaya: hljhebeishanghui.com/.../...
Zacytuj
 
 
Jeramy
#143 Jeramy
30 lipca 2020, 13:10
Thɑnks ѵery interesting blog!

Checck out my web-site :: 216.158.237.231/ (www.novabookmarks.win: www.novabookmarks.win/.../)
Zacytuj
 
 
Finley
#144 Finley
3 sierpnia 2020, 12:57
Ꮃhy viewerfs still make use of tto read
news ⲣapers when in this tеcһnolοgical globe all іs
avɑilable օn net?

my web page: Pқv Qq Online - Cvs2.Uwc.Ac.Za/.../417057: cvs2.uwc.ac.za/.../417057,
Zacytuj
 
 
Lyle
#145 Lyle
3 sierpnia 2020, 13:25
Thankѕ for finally talking about >Wydarzenia - kwiecień IӀI / 2017
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać