Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - marzec III / 2017

PiS kombinuje, jak by tu zrepolonizować media,  (szczególnie prasę lokalną), których część znajduje się w rękach kapitału zagranicznego, głównie niemieckiego.  „Jeśli trzeba, znajdzie się sposób na rozbijanie monopoli zagranicznych grup medialnych, np. na odbieranie im gazet” – mówi Barbara Bubula  z PiS, felietonistka Radia Maryja i członkini Komisji Sejmowej do spraw mediów. Jednym ze sposobów na sukces tej kampanii ma być całkowite odcięcie tych mediów (np. „Faktu”, czy „Newsweeka”) od reklam i ogłoszeń zlecanych przez spółki skarbu państwa i gminy. Kaczyńskiego coraz częściej ponoszą emocje, utrudniające panowanie nad wypowiadanymi publicznie kwestiami. 10 marca na Krakowskim Przedmieściu wykrzykiwał do manifestujących przeciwników –„Będzie wolna Polska! Będzie prawda o Smoleńsku i będzie klęska tych, którzy są łotrami! Nic wam nie pomoże! Przegraliście moralnie, przegraliście politycznie i przegracie do końca, poniesiecie klęskę! Polska zwycięży!”
     Pod względem intelektualnym była to wypowiedź niechlujna, tym bardziej, że wykrzyczana z towarzyszeniem obfitego ślinotoku. Prezes wpadł w pułapkę typową dla liderów jedynowładców – urojony heroizm. Tacy ludzie mają przeświadczenie, że są wyjątkowi i są w tym utwierdzani przez pochlebców, którymi się otaczają. Chcą więc podejmować osobiste decyzje we wszystkich ważniejszych sprawach. Prowadzi to do narcyzmu, czyli ślepoty na innych i na ich sprawy. Rozsądniejsi  ludzie zaczynają się też zastanawiać, czy u prezesa  jest wszystko w porządku z głową i dokąd nas prowadzi. Nie ma więc co się dziwić klęsce, jaką poniosła Polska w głosowaniu na Tuska (1:27) ani temu, że notowania PiS-u w sondażach  zaczęły spadać.

Andrzej Duda, zwany prezydentem, w rzeczywistości wierny poddany Jaśnie Pana Kaczyńskiego, cieszy się podobno poparciem 51 % Polaków, najmniejszym ze wszystkich Prezydentów po roku 1989. To i tak podejrzanie wysoki wynik jak na tego „wybrańca Narodu”, zajmującego się głównie jazdą na nartach,  pilnowaniem żyrandola w byłym Pałacu Namiestnikowskim i obsługą długopisu przy podpisywaniu ustaw uchwalonych przez PiS. Słyszałem kiedyś złośliwe powiedzenie o prezydencie II RP Ignacym Mościckim – „Tyle znaczy co Ignacy a Ignacy g…. znaczy”. To powiedzenie doskonale pasuje do naszego Dudy. Któraś z posłanek Nowoczesnej mówiąc o nim stwierdziła „gdybyśmy chcieli narciarza na tym urzędzie, to byśmy wybrali Małysza”. – Nic dodać, nic ująć.

Prokuratorzy śledczy zbadali sprawę „stodoły” ministra Szyszki, czyli luksusowej hacjendy o powierzchni 300 metrów kwadratowych, którą ten w swoim oświadczeniu majątkowym wycenił na 17 tysięcy złotych a która jest warta w rzeczywistości minimum 1,5 miliona. Śledczy nie dopatrzyli się w tym oświadczeniu – oczywiście - znamion czynu zabronionego. Jak to się ma do słynnego zegarka byłego ministra Nowaka, wartego około 20 tysięcy, którego pisowcy odsądzali od czci i wiary tak długo, aż sam – honorowo - podał się do dymisji?

21 marzec. Antoniemu znowu mocniej odbiła szajba i złożył doniesienie do prokuratury, że Tusk "popełnił zdradę dyplomatyczną, polegającą na zawarciu z Putinem nielegalnej umowy na szkodę Polski, za co powinien odpowiedzieć karnie".
      Wygląda na to, że robi się Antosiowi gorąco pod tyłkiem, bo coś wreszcie trzeba z tym Smoleńskiem zrobić, szuka więc tematu, na którym można się jeszcze przez jakiś czas powozić.
     Czy ktokolwiek przy zdrowych zmysłach może jeszcze wątpić w to, że potrzebny jest to dobry psychiatra?!

22 marzec. W ostatnich dniach,  masowo sadzono drzewa w ramach akcji PO, #Drzewa Plus. Nacisk położono na nasadzenia w miastach. Ludzie chętnie się w to angażowali, traktując  akcję jako protest przeciwko lex Szyszko. Wyjątek stanowią Kielce, bowiem prezydent tego miasta Wojciech Lubawski nie dał zgody na dokonanie nasadzeń na działkach należących do miasta. Nie dał,  „ ponieważ mogłoby to być uznane za protest antyrządowy”. Internauci proponują panu Lubawskiemu, żeby w ramach wzmocnienia swojego gestu wiernopoddańczego wobec PiS nakazał wycięcie w pień wszystkich drzew i krzewów rosnących na działkach, będących własnością miasta. Kolejne wybory samorządowe odbędą się wszak już za rok i trzeba pilnować stołka, nieprawda?    „Hej kąkolą się kąkole, hej, soczyście rośnie trawa, gdy ze szwagrem tak bez pole- no, to żywe ni ma prawa”.

PiS chce znowelizować ustawę o ochronie pożarowej, czyli odbić PSL-owi  i podporządkować sobie Ochotnicze Straże Pożarne. Jest to akcja w kierunku zwiększenia swoich szans w wyborach samorządowych, jako że strażacy – ochotnicy maja na wsiach duży mir. Pomysł jest prosty. 5 % kwot a więc około 40 milionów z obowiązkowych ubezpieczeń od ognia trafia do tych strażaków  poprzez zarząd główny Związku OSP a wydawane jest głównie na ich mundury i inne elementy wyposażenia osobistego. PiS chce, żeby te pieniądze przejął podległy rządowi, komendant PSP.

22 marzec. Kaczyński poleciał do Londynu na rozmowy z Therese May. No, no, … , że też nie bał się wsiąść do samolotu! Ciekawe, jak się czuje Be Szydło, której tam nie zabrał.

Pojawiła się informacja, że Ursus z siedzibą w Lublinie zawarł kolejny, wielki kontrakt w Afryce, wart 100 milionów USA. Do Zambii ma dostarczyć 2700 ciągników różnej mocy oraz 2500 szt. różnych maszyn rolniczych. Ma też zbudować w Lusace zakład produkcyjny oraz 10 centrów serwisowych w dziesięciu prowincjach Zambii. Utworzony właściwie z niczego nowy Ursus po połączeniu sił z Warfamą - Dobre Miasto notuje coraz większe sukcesy i prężnie się rozwija. Jest to doskonały przykład przewagi przedsiębiorstwa prywatnego nad państwowym. Stary Ursus, przedsiębiorstwo wielkie, dobrze wyposażone,  z tradycjami upadło i zostało stopniowo rozgrabione, ponieważ rządził nim związek zawodowy z Zygmuntem Wrzodakiem na czele (lata 1991-2001), który to Wrzodak był ważniejszy od całego zarządu fabryki i odrzucał wszelkie oferty współpracy,  składane przez wiodące na rynkach, nowoczesne zakłady produkujące ciągniki i maszyny rolnicze.

"The Economist" pisząc o naszej ekipie rządowej używa słowa paranoja, prasa niemiecka zaś przypomina, że w czasach głębokiego PRL-u pisano o odwetowcach z Bonn, czyli stosowano chwyty podobne do dzisiejszych,

Trzej byli prezydenci (Wałęsa, Kaczyński i Komorowski), w przededniu  szczytu UE w Rzymie wystosowali oświadczenie w formie listu otwartego, w którym piszą m. in. - "Głęboko niepokoi nas konfrontacyjna i eurosceptyczna polityka polskiego rządu. Jej konsekwencją może być międzynarodowa marginalizacja Polski oraz samo-wykluczenie z grona państw decydujących o przyszłości europejskiej integracji".

25 marzec. W Rzymie Szczyt przywódców UE w sześćdziesiątą rocznicę podpisania traktatów rzymskich. Wiele pięknych słów i uśmiechów, wspólna deklaracja o jedności i przyszłości Unii. Jak będzie ona realizowana? Jakie zmiany są potrzebne by Unię wzmocnić, poprawić jej pozycję w świecie, zapewnić bezpieczeństwo i szybki rozwój?

26 marzec. W całej Europie manifestacje na cześć zjednoczonej Unii. Miały one miejsce również w Warszawie i pozostałych, większych miastach Polski. Hasło przewodnie: „Kochamy cię, Europo”. W Warszawie były w tym samym czasie jeszcze inne manifestacje – frankowiczów  a także  rodziców i nauczycieli, protestujących przeciwko reformie oświaty.

Wszystkie duże agencje sondażowe, zajmujące się badaniem opinii społecznej, odnotowały ostatnio spadek notowań PiS i wzrost notowań PO.  Czyżby coś zaczęło się zmieniać? Czyżby do wyborców PiS zaczęła docierać prawda o szkodliwości działań tej partii i o jej szkodliwości dla Polski?

Opozycja twierdzi, że "sędzia TK" wybrany przez PiS, Mariusz Muszyński, de facto człowiek obecnie Trybunałem kierujący z upoważnienia Przyłębskiej, był w latach 90-tych TW służb specjalnych o pseudonimie "Badeński". W ambasadzie berlińskiej współpracował wtedy z TW "Wolfgangiem", pełniącym obecnie funkcję naszego ambasadora, mężem Julii Przyłębskiej. Opozycja sejmowa domaga się wyjaśnienia tej sprawy, jednak PiS ten temat skutecznie - jak dotąd - blokuje. Włos się jeży na głowie! Ilu jeszcze w tej "prawej" partii SB-ków i innych TW służb specjalnych istnieje i jest od odkrycia???

Komentarze  

 
Wilbur
#201 Wilbur
31 października 2020, 14:10
Thabk you for the good writeup. It actually was once a amuszement account it.
Glance ccomplex to more introduced agreeable from you! By the way,
how ccan wwe bbe in contact?
web site: forum.vtgaming.academy/.../...
Zacytuj
 
 
Chance
#202 Chance
31 października 2020, 23:13
Why people still make use of to read news papers when in this technological globe all iss
existing onn web?

my blog; sports trader: uch.zncai.com/.../
Zacytuj
 
 
Steven
#203 Steven
1 listopada 2020, 13:18
Amazing! Its in facdt amazing post, I have got
much clear idea on the topic oof from this paragraph.

web page: realeducated.com/.../...
Zacytuj
 
 
Tayla
#204 Tayla
3 listopada 2020, 15:23
Keep onn working, great job!
телохранители киев web page: nemcom.nu/.../... охранные
агентства киев
Zacytuj
 
 
Ruth
#205 Ruth
4 listopada 2020, 05:55
Touche. Great arguments. Keep up the grreat work.

Overwatch reaper costume for sale homepage: wiki.ndf.taklia.com/.../ destiny hawkmoon replica
Zacytuj
 
 
Irish
#206 Irish
6 listopada 2020, 10:46
Highly descriptive article, I enjoyed that bit.

Will there be a part 2?

My web blog ... The Steak House New York - Randal: gamedabong.net/.../... -
Zacytuj
 
 
Irving
#207 Irving
7 listopada 2020, 05:40
I consider something truly special in this site.


my web page ... My pham image vital c dem den cho ban lan da hoan hao, Dave: ukads.net/user/profile/300964,
Zacytuj
 
 
Catherine
#208 Catherine
8 listopada 2020, 01:35
Highly energetic post, I liked that a lot. Will there be a part 2?my web page: Michael Jordan steakhouse in New
York City - Aline: registerm88.com/.../...,
Zacytuj
 
 
Indira
#209 Indira
8 listopada 2020, 11:54
Awesome post.

My web-site ... ngay le thang 11 (nigmart.com/.../248969: nigmart.com/.../248969)
Zacytuj
 
 
Grant
#210 Grant
10 listopada 2020, 00:54
Pretty part of content. I simply stumbled upon your web
site and in accession capital to claim that I get in fact enjoyed account your weblog posts.
Any way I will be subscribing for your feeds or even I fulfillment you get entry to consistently fast.


Here is my web-site; image skincare vital c hydrating water
burst - Elana: ffxiv-knights-ivalice.org/.../,
Zacytuj
 
 
Devon
#211 Devon
11 listopada 2020, 04:34
Some fantastic images. Amazing colors.

my web site - نظام الكيتو دايت: www.instapaper.com/p/ketodite
Zacytuj
 
 
Audry
#212 Audry
12 listopada 2020, 21:30
Hurrah! In the end I got a blog from where I be able to really get valuable facts concerning my study and knowledge.Here is my web page اسعار الذهب فى السعودية: mobypicture.com/.../...
Zacytuj
 
 
Annie
#213 Annie
14 listopada 2020, 08:08
When some one searches for his essential thing, therefore
he/she wants to be available that in detail, therefore that thing is
maintained over here.

My web site; tinycat99: moonriver-ranch.de/.../
Zacytuj
 
 
Mayra
#214 Mayra
14 listopada 2020, 18:38
Hello there! Do you use Twitter? I'd like
to follow you if that would be okay. I'm definitely enjoying your
blog and look forward to new posts.

My web blog - w88: alturl.com/c78d3
Zacytuj
 
 
Rita
#215 Rita
15 listopada 2020, 06:24
Ꭰoes anyone hеre on naszepanstwo.pl wanhts to beϲome
a CBD reviewer ѡith ᥙs and review CBD products ⅼike cbd
companies fort wayne іn: justcbdstore.uk/ Capsules Get in touch if
you ѡould lіke tⲟ gеt involved
Zacytuj
 
 
Cindi
#216 Cindi
16 listopada 2020, 05:28
Hi it's me, I am also visiting this web page on a regular basis, this site is truly nice and the people are in fact sharing pleasant thoughts.Review my web-site - KQXSDN - wiki.jdranastasia.com: wiki.jdranastasia.com/.../...,
Zacytuj
 
 
Louise
#217 Louise
17 listopada 2020, 17:01
What's up i am kavin, its my first occasion to commenting
anyplace, when i read this paragraph i thought i could also create comment due to this good paragraph.


My web-site; w88: alturl.com/ppujv
Zacytuj
 
 
Rebecca
#218 Rebecca
17 listopada 2020, 22:47
Great information. Lucky me I discovered your blog by chance (stumbleupon).
I have saved it for later!

Here is my web site - w88: cadobongda.vip/
Zacytuj
 
 
Gwen
#219 Gwen
19 listopada 2020, 15:55
When some one searches for his vital thing, XO SO LONG AN: planetestreams.net/.../ he/she
wishes to be available that in detail, therefore that thing is maintained over here.
Zacytuj
 
 
Clayton
#220 Clayton
23 listopada 2020, 08:27
Some truly wondrous work on behalf of the owner of this internet site, dead outstanding written content.


Here is my webpage; Back: laureluniversity.vfao.com/.../ ...
Zacytuj
 
 
Arlette
#221 Arlette
23 listopada 2020, 13:30
Really excellent information can be found on blog.Here is my web blog: grownnflow.com/: www.articledude.com/.../322521
Zacytuj
 
 
Sidney
#222 Sidney
24 listopada 2020, 07:53
This site is my intake, very excellent style and design and Perfect
subject matter.

Visit my web site - Unique Keto Choice: mrrl.asureforce.net/.../...
Zacytuj
 
 
Jayme
#223 Jayme
24 listopada 2020, 09:39
Very good visual appeal on this site, I'd rate it 10.


my web site: flow3xl.org/: forum.vnfhosting.eu/.../
Zacytuj
 
 
Marianne
#224 Marianne
24 listopada 2020, 09:43
I like this internet site because so much utile material on here :D.


my web page alllisbon.com/.../: acg.kr/silencil566969
Zacytuj
 
 
Candelaria
#225 Candelaria
24 listopada 2020, 10:29
I visited multiple web pages but the audio feature
for audio songs current at this web page is truly wonderful.


my web blog Keto Rx Pills: alllisbon.com/.../isiahlamber
Zacytuj
 
 
Darlene
#226 Darlene
24 listopada 2020, 13:14
But wanna input on few general things, The website design and style is perfect, the content
is rattling excellent :D.

Here is my web-site :: ViriliTrex Pills: diigo.com/.../...
Zacytuj
 
 
Shad
#227 Shad
24 listopada 2020, 13:28
Howdy! I could have sworn I?ve been to this web site
before but after browsing through a few of the posts I realized it?s new to me.
Anyhow, I?m certainly pleased I stumbled upon it and I?ll be book-marking it and checking back frequently!


my web blog :: pureketoextra.net/: mlmfamily.com/.../396798
Zacytuj
 
 
Claribel
#228 Claribel
24 listopada 2020, 13:41
Neat blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere?
A design like yours with a few simple tweeks would really make my
blog jump out. Please let me know where you got your theme.
Cheers

My web site Grown N Flow
Reviews: trainingteachers.org.za/.../.. .
Zacytuj
 
 
Nida
#229 Nida
24 listopada 2020, 20:56
It's an remarkable post for all the online visitors; they will get benefit from it I am sure.


Check out my web page - ketoslimcuts.net/: www.groovelineentertainment.co m/.../
Zacytuj
 
 
Lawrence
#230 Lawrence
24 listopada 2020, 21:51
Very nice article, exactly what I wanted to find.


Also visit my web-site - grownnflow.net/: collective.wildlensinc.org/... /
Zacytuj
 
 
Kira
#231 Kira
26 listopada 2020, 06:03
I have read a few good stuff here. Certainly price bookmarking for revisiting.
I surprise how so much attempt you place to create the sort of
fantastic informative web site.

Visit my web site Vita Grow XL Male Enhancement: qoocle.com/.../...
Zacytuj
 
 
Janeen
#232 Janeen
27 listopada 2020, 18:17
I constantly emailed this webpage post page to all my contacts,
for the reason that if like to read it next my links will too.My web blog; fun beach games for adults; onefaithpublications.o rg: onefaithpublications.org,
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać