Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - marzec I / 2017

1 marzec. Mamy ogromny sukces!!! Podobno udało się wydobyć dane z rejestratora jazdy samochodu Be Szydło, który staranował oświęcimskie drzewo. Teraz pochylą się nad nimi biegli, żeby odczytać i przeanalizować to, co wydobyto.
Czy ktoś może mi wytłumaczyć na czym, w takim przypadku, polega proces wydobywczy i czym się on różni od wydobycia węgla, czy rudy miedzi?
Strasznie to wszystko skomplikowane a chodzi przecież o odpowiedź na dwa proste pytania - jaka była prędkość samochodu w momencie wypadku i czy były włączone sygnalizatory dźwiękowe.
Mam nadzieję, że nie trzeba będzie powoływać do ustalenia tego specjalnej Komisji Badania Wypadków Drogowych.        
Prokuraturze nie udało się natomiast dotąd uzyskać informacji, czy w pozostałych dwóch samochodach rządowej kolumny takie rejestratory były a jeśli tak, to czy i kiedy będzie można coś z nich "wydobyć".

     Jak tu powstrzymać się od kpin? Jak nie kręcić głową, gdy specjaliści tego rządu biorą się za badanie katastrofy smoleńskiej?

Ministrowie Środowiska państw UE przyjęli stanowisko, czyli uzgodnili wspólną politykę Unii w zakresie emisji CO2. Dziewięć państw unijnych, w tym Polska, było przeciw, ale nic to nie dało. Szyszko oświadczył, że jest zdumiony i czuje się oszukany, ponieważ nowe ustalenia bardzo restrykcyjnie podchodzą do wytwarzania energii z węgla. Polska stawia na węgiel, PiS zablokował rozwój energetyki w systemach OZE, w odróżnieniu od wielu państw, np. Niemiec, silnie ten kierunek preferujących i buduje lub planuje budowę nowych elektrowni węglowych. Jesteśmy już dzisiaj krajem z najwyższymi cenami prądu a w przyszłości możemy położyć gospodarkę na łopatki z powodu kosztów energii. Do tego dochodzi problem smogu, coraz bardziej uciążliwy.

Zgodnie z oficjalną informacją IPN Andrzej Przyłębski, ambasador RP w Berlinie, mąż Julii Przyłębskiej z TK, współpracował z SB jako TW Wolfgang. PiS ma w swoich władzach Antka, największego w dziejach tropiciela TW i coś o tym cicho. Cała para idzie na dyskryminację Wałęsy. Przyłębski przed swoją nominacją złożył podobno oświadczenie, że z SB nie współpracował. IPN tego nie zakwestionował, bo nie wiedział, podobno,  że ma jego teczkę (jak twierdzą jedni) lub, jak twierdzą inni, nie mógł tego zrobić, bo ta teczka została akurat komuś wypożyczona. Tak, czy inaczej, Przyłębski  złożył oświadczenie kłamliwe, za co grożą konsekwencje karne.

4 marzec. Drużyna polskich skoczków narciarskich zdobyła złoty medal mistrzostw świata rozgrywanych w Lahti. To pierwszy taki przypadek w historii naszego sportu. Polacy prowadzili od pierwszego do ostatniego skoku i uzyskali nad rywalami ogromną przewagę. Nad Norwegami, którzy zdobyli drugie miejsce, przewaga wyniosła 38 punktów.

4 marzec. Komitet Polityczny PiS zdecydował już oficjalnie, że polski rząd nie poprze kandydatury Donalda Tuska na drugą kadencję przewodniczącego Rady Europy. Rząd zgłosił na to stanowisko kandydaturę Jacka Saryusz-Wolskiego. Po upublicznieniu tej informacji Zarząd PO zdecydował o wykluczeniu J. Saryusz-Wolskiego ze swoich szeregów. Wykluczyła  go również ze swoich szeregów EPL.
     Kaczyński był łaskaw powiedzieć „Gazecie Polskiej”, że Tusk jest kandydatem Niemiec, a nie Polski. Donald Tusk, jaśnie panie Kaczyński, jest kandydatem Polaków, którzy czują się Europejczykami. Jest kandydatem ludzi wolnych, myślących i życzliwych. Większość Polaków zagłosowała w sondażu za kontynuowaniem przez niego funkcji szefa RE. Ten kompleks Tuska i ta do niego nienawiść zżerają jaśnie pana i zeżrą go do końca. Tusk bowiem, jak sądzę,  nie tylko pozostanie na swoim stanowisku, ośmieszając błaznów z PiS-u ale po zakończeniu swojej misji w RE wróci do Polski i pomoże nam przywrócić normalność.  Sariusz- Wolski zaś nie jest kandydatem Polski, tylko kandydatem PiS-u.
     Kandydatami niemieckimi zaś, lub raczej rosyjskimi  są (byli), mieszkający w Berlinie,  obecna „prezes” Przyłębska i jej mąż – TW „Wolfgang”.
     W latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku jedynym polskim politykiem, którego słowa liczyły się w świecie był Lech Wałęsa. Największym jego przeciwnikiem i opluwaczem był nasz komunistyczny rząd. Historia, jak wiadomo, kołem się toczy. Obecnie naszym politykiem, z którym liczy się Europa i świat jest Donald Tusk. Kto jest jego największym przeciwnikiem i opluwaczem? -  PiSowski rząd. Decyzje podejmuje teraz Komitet Polityczny PiS na czele którego stoi Kaczyński a wtedy robił to KC PZPR, na czele którego stał Jaruzelski. Mamy chichot historii na całego.

5 marzec. Manfred Weber, szef chadeków (EPL) w PE – „Tusk cieszy się jednomyślnym poparciem całej rodziny EPL. Kontrofensywa polskiego rządu podkreśli jedynie, że Donald Tusk otrzyma poparcie niemal wszystkich pozostałych rządów. Nie ma dla niego znaczącej alternatywy. Każdy kolejny atak na jego osobę będzie jedynie szkodził interesom Polski w Europie”.

5 marzec. Na halowych Mistrzostwach Europy w Belgradzie Polska wygrała klasyfikację medalową, zdobywając  7 złotych medali, 1 srebrny i 4 brązowe krążki. To najlepszy wynik naszej reprezentacji lekkoatletycznej na halowych mistrzostwach w historii.

6 marzec. W Wersalu odbył się mini szczyt z udziałem Niemiec, Francji, Włoch i Hiszpanii. Zaklepano na nim - podobno UE różnych prędkości (rozwoju). Mam nadzieję, że zdecydowano również o poparciu Tuska. Jeżeli nie i jeśli wybór przewodniczącego RE zostanie odsunięty w czasie, będzie to oznaczało utratę przez Polskę tego stanowiska.
     PiS uznaje Tuska za wroga Polski i sługę Merkel. Jeszcze niedawno Kaczyński obcałowywał w Warszawie ręce pani kanclerz a teraz ją opluwa. Odwilż w stosunkach z Niemcami skończyła się więc, zanim się zaczęła. Polska będzie w UE coraz bardziej izolowana i zamiast Trójmorza pod naszym przywództwem będziemy mieli samoizolację z coraz silniejszymi wpływami Rosji. Na szczęście nic nie jest wieczne. PiS przeminie również. Straszna jest jednak skala zniszczeń jakiej dokonał już i jakiej może jeszcze dokonać do końca swoich rządów.
     Przypomina się konklawe, na którym wybrano JPII. Karol Wojtyła był na tym konklawe kandydatem między innymi niemieckiego episkopatu. Czy, poza propagandą komunistyczną, skompromitowało go to w oczach Polaków? Czy ktokolwiek przy zdrowych zmysłach proponował mu zmianę obywatelstwa?

8 marzec. Dzień Kobiet zamieniony został na Międzynarodowy Strajk Kobiet. W całej Polsce, podobno w ponad 80 miastach, przez cały dzień odbywały się manifestacje i protesty kobiet, wspierane licznie przez mężczyzn. Kobiety (bo stanowiły zdecydowaną większość) protestowały przeciwko polityce rządu w zakresie praw, czyniących z nich w dalszym ciągu "gorszy sort" - gorsze wynagrodzenia i możliwości awansu zawodowego, aborcja, antykoncepcja, ..... Trudno ocenić ilość osób protestujących. W przekazach radiowych i telewizyjnych mówiono o tłumach.

Komentarze  

 
wujek_manfred
+2 [4] #81 wujek_manfred
15 marca 2017, 12:47
prezes pan napisał:
Chylę czoło przed bojownikami o wolność i demokrację.

Fan ZBoWiDu się odezwał - kolejne potwierdzenie że PiS to PZPR i SB.

Brawa za szczerość (bo przecież nie za rozum).
Zacytuj
 
 
Taurus
+3 [5] #82 Taurus
15 marca 2017, 13:13
Cytat:
Brawa za szczerość (bo przecież nie za rozum).
Kaczyński w ostatnim swoim wywiadzie stwierdził, że UE została zdominowana przez jedną osobę. Jak to dobrze, że w Polsce takiej możliwości nie ma, że jest to całkowicie wykluczone. Gdy guru sekty cechuje się bezrozumną szczerością to co mówić o jego akolitach?
Zacytuj
 
 
prezes pan
-4 [4] #83 prezes pan
15 marca 2017, 13:52
Cytat:
Fan ZBoWiDu się odezwał
Coś ci się popierdoliło.
Przecież to ty popierasz nowy ZBoWiD
Zacytuj
 
 
prezes pan
-4 [4] #84 prezes pan
15 marca 2017, 14:10
Cytat:
Kaczyński w ostatnim swoim wywiadzie stwierdził, że UE została zdominowana przez jedną osobę. Jak to dobrze, że w Polsce takiej możliwości nie ma, że jest to całkowicie wykluczone.
Unia Europejska to jest właśnie współczesne Cesarstwo Rzymskie w stanie agonalnym.
Ma rację Jarosław. Jedno państwo to postkomunistyczne mrzonki, oparte na braku wartości i wiedzy historycznej. Prędzej czy później dochodzi do wypaczeń, których przykład mieliśmy podczas wyboru Tuska. Równie dobrze mianowali by konia senatorem jak to czynił Kaligula. I to by przeszło 27:1.
Jeden wódz, jedna partia, jedno państwo. Przypomina to strukturę - byłej ? - PZPR, gdzie słowo jej I sekretarza było ważniejsze niż ranga prezesa rady ministrów.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-4 [4] #85 prezes pan
15 marca 2017, 14:16
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+3 [3] #86 wujek_manfred
15 marca 2017, 17:06
prezes pan napisał:
PZPR, gdzie słowo jej I sekretarza było ważniejsze niż ranga prezesa rady ministrów.

Pogrążasz się kretynie - czyje słowo jest ważniejsze, straszydła czy kurdupla? I to nam kończy temat - sam raz po raz udowadniasz że pis to "PZPR i SB" - i żadna ilość głupkowatych memów tego nie zmieni.
Zacytuj
 
 
sunset
#87 sunset
16 marca 2017, 16:50
[...]Przecież to ty popierasz nowy ZBoWiD[...]
FB :) jak zwykle kłamiesz i jak zwykle będziesz unikał odpowiedzi na niewygodne tematy :)
1. to pis jest komuszy. wystarczy spojrzeć na program gospodarczy - to program socjalny. choćby słynne 500+. toż to wymysł komucha. czy się stoi czy się leży 500+ się należy.
2. po drugie uwielbiasz komunistyczno - faszystowskie bojówki. [...]Skandal. Zamiast nagrodzić, zatrzymanie.[...]
3. [...]Jeden wódz, jedna partia, jedno państwo.[...] - wypisz wymaluj pis i jarosław. [...]Przypomina to strukturę - byłej ? - PZPR, gdzie słowo jej I sekretarza było ważniejsze niż ranga prezesa rady ministrów.[...] - no właśnie. jedno słowo I sekretarza jarosława więcej się liczy niż słowo prezydenta i premiera razem.
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać