Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - luty I / 2017

Pan Zbyszek rozpoczął próby przejęcia Krajowej Rady Sądownictwa (KRS). Jego idea polega z grubsza na tym, że sędziów KRS-u wybierałby Sejm. Wczoraj (30 stycznia) KRS zaopiniował projekt p. Zbyszka, nie zostawiając na nim suchej nitki. Wcale go  jednak nie peszy ani ta opinia, ani fakt, że projekt ów w wielu punktach łamie Konstytucję wprost, w sposób ordynarny. Przecież PiS ma większość w Parlamencie, przegłosuje więc, co zechce. Że będzie niezgodne z Konstytucją? – A kogo to jeszcze obchodzi!? Będzie zgodne z wytycznymi prezesa i „ludową sprawiedliwością pisowską”.

ZNP rozpoczął zbieranie podpisów pod referendum dotyczącym zmian w edukacji. Czy  to ma sens?  W wymiarze propagandowym tak, ale w wymiarze praktycznym sensu nie ma. Czy ktoś sobie może jeszcze wyobrazić, że 50 procent Polek i Polaków weźmie w nim udział? Tylko raz poziom progu referendalnego został przekroczony, w referendum dotyczącym przystąpienia do UE, jednak wtedy poza wagą tematu silny nacisk na pójście do urn wywierał Kościół, inspirowany przez JPII.

Małgorzata Gersdorf, I Prezes SN wezwała środowisko sędziowskie do oporu – „Cel, który wynika z propozycji ministra Ziobro, o czym wszyscy doskonale wiemy, jest zupełnie inny niż czyjekolwiek dobro. Stawką w grze są resztki niezależności sądownictwa oraz niezawisłości sędziów”.

PKB roku ubiegłego wyniósł 2,8 procent zamiast zapisanego w budżecie 3,8%. Przyczyną tak niskiego wykonania był silny spadek inwestycji w gospodarce.

1 luty. W najbliższy piątek, na Malcie, odbędzie się kolejny, nieformalny szczyt UE. Donald Tusk, jego organizator, wystosował list do przywódców europejskich w sprawie działań nowych władz USA. Uznał w nim za bardzo niepokojące niektóre deklaracje administracji amerykańskiej, które stawiają Unię w trudnej sytuacji. List ten natychmiast skrytykowała Be Szydło. Zrobiła to w sposób prymitywny, najwyraźniej na polecenie prezesa, dla którego Tusk jest największym, osobistym wrogiem – nie ma co się dziwić, przegrał z nim chyba z osiem różnych wyborów pod rząd a w debacie TV dostał takie lanie, że już w żadnej następnej nie wystąpił i pewnie  nigdy nie wystąpi. Gdy się porówna język i sens wypowiedzi oraz klasę takiego człowieka jak Tusk i porówna się to z klasą wypowiedzi czołówki polityków PIS-u, to widać wyraźnie ogromną różnicę.

MF podało informację, że w roku 2016 z podatku VAT wpłynęło do budżetu 126,6 miliarda złotych zamiast 130,1 miliardów, zapisanych w ustawie budżetowej. Wbrew założeniom, ściągalność VAT w 2016 spadła o 0,2 procent. Pracę w MF stracili w związku z tym szefowie departamentów podatkowych a do dymisji podał się Wiesław Jasiński, wiceminister odpowiedzialny za poprawę ściągalności podatków. W ciągu ubiegłego roku byliśmy wiele razy karmieni informacjami o sukcesach dotyczących ściągalności VAT-u. Podawane były nawet jakieś astronomiczne liczby, zastanawiano się, dlaczego ściągalności nie poprawił poprzedni rząd i z jak niecnych wynikało to pobudek.  Na koniec okazało się, że wykazywany wzrost ściągalności był prymitywnym  zabiegiem marketingowym - opóźniano, po prostu zwrot VAT-u przedsiębiorcom, przez co bilanse krótkoterminowe były bardziej korzystne.

Bo w podatkach, kochani pisowcy trzeba fachowców a nie wielbicieli prezesa. Teraz pan Zbyszek ma za większe oszustwa VAT przywalać tyle, ile za morderstwo, czyli 25 lat. Życzę powodzenia!

Bankructwo ogłosił kolejny SKOK. Tym razem to SKOK Wielkopolska. Żaden inny SKOK ani żaden bank nie były zainteresowane przejęciem bankruta. Straty, jak zwykle, pokryje Bankowy Fundusz Gwarancyjny, czyli wszyscy klienci banków. Mam nadzieję, że senator Bierecki, Duda Andrzej zwany prezydentem, jak i inni beneficjenci pisowscy (tych kas) czują się dobrze.

Prezydent Sopotu Jacek Karnowski chce przyjąć na koszt miasta dziesięcioro małych dzieci z Syrii, które są sierotami. Wystosował więc do Be Szydło prośbę o zgodę i pomoc w sprowadzeniu tych dzieci. MSWiA wysłało mu odpowiedź negatywną, którą można streścić następująco: „Nie ma możliwości przyjęcia dzieci z ogarniętej wojną Syrii z uwagi na zagrożenie  bezpieczeństwa”.
     W internecie się zagotowało.  Redaktor Korwin – Piotrowska pisze na Facebooku – „Klękać, modlić się, łapać hostię, przymilać się do księży jest łatwo. Zrobić cokolwiek, by potwierdzić wasze malowane chrześcijaństwo i ostentacyjną, acz jak widać g..no wartą miłość bliźniego jest trudniej, prawda? DZIESIĘCIORO MAŁYCH DZIECI, sierot, stanowi zagrożenie bezpieczeństwa! Nie życzę wam źle, ale karma wraca. Nie macie pojęcia o Bogu, sumieniu i empatii! G..no was obchodzą inni. Jesteście nie tylko głupi, ksenofobiczni, nietolerancyjni , zawistni i pozbawieni wyobraźni. Jesteście ZŁYMI LUDZIMI!!!”.
     Ksiądz Kazimierz Sowa – „Jeśli czyjeś czyny rozmijają się z deklaracjami to jest jak faryzeuszostwo. Cały czas mam nadzieję, że ludzie którzy deklarują w Polsce przywiązanie do wiary i Kościoła zrozumieją, że chodzi o czyny a nie o słowa”.
     PiS wygrał wybory, odwołując się do retoryki anty-imigranckiej. Teraz się okazało, że ta retoryka napotyka na bardzo ostry sprzeciw. Nagle, nawet zwolennicy PiS-u, zaczynają pytać – zaraz, zaraz, czy nawet dla małych dzieci, dla sierot nie zrobicie wyjątku? Czy te małe dzieci są również terrorystami?


Według danych GUS w ubiegłym roku, po raz pierwszy od naszego wejścia do Unii, różnica między wielkością PKB na mieszkańca UE i Polski praktycznie się nie zmniejszyła. Wygląda na to, że tak zwana „dobra zmiana” prowadzi nas do realizacji krytycznego hasła wyborczego PiS – „Polska w ruinie”.

6 luty. W odpowiedzi na złożony w Sejmie projekt PiS-u dotyczący ogromnego poszerzenia granic stolicy na posiedzeniu nadzwyczajnym zebrała się Rada Warszawy i ustaliła, że 26 marca odbędzie się w tej sprawie referendum, z pytaniem „Czy jesteś za zmianą granic miasta stołecznego Warszawy poprzez dołączenie kilkudziesięciu sąsiednich gmin?”  Decyzja Rady Warszawy okrutnie się PiS-owi nie podoba, musiał jednak wstrzymać procedowanie swojego projektu ustawy w Sejmie.

Macierewicz i jego zausznicy mówili, że po dojściu PiS do władzy Polska była zupełnie bezbronna ze względu na stan swojej armii. Jeżeli tak, to jak wygląda nasza obronność dzisiaj, po odejściu kilkudziesięciu czołowych generałów i ponad dwustu półkowników? Ci, co odeszli, nie byli komsomolcami w onucach, tylko wysokiej klasy oficerami po studiach w akademiach obrony USA i innych krajów zachodnich, często z doświadczeniem bojowym zdobytym w naszych misjach wojskowych ostatnich lat. Wykształcenie każdego takiego oficera, często z doktoratem, kosztowało setki tysięcy USD a ich doświadczenie bojowe i kontakty w NATO były –po prostu – bezcenne. Nie da się tych ludzi łatwo zastąpić, po prostu nie ma kim.
     Gen. Skrzypczak, wyrzucony z armii za krytykowanie postępowania Misiewicza powiedział u Olejnik, że na świecie nie ma drugiej takiej armii (Wojska Obrony Terytorialnej), która by podlegała bezpośrednio ministrowi a nie sztabowi armii. Wyraził przypuszczenie, że będzie to wojsko, na którym łapę będą trzymali politycy a więc takie, które może być wykorzystane do rozprawy wewnętrznej, jak kiedyś ZOMO.
     Symbolem obciachu stał się pulchny, młody pupil Macierewicza – Misiewicz. Plotki rozsiewane na temat tego związku są z pewnością nieprawdziwe, minister ma po prostu dobre serce i z ojcowską niemal czułością promuje młodego, zdolnego człowieka.
     R. Giertych twierdzi, że Macierewicz skutecznie rozbraja i wręcz unicestwia polską armię, za co – być może – będzie brał kiedyś emeryturę w rublach. Wydaje się to niemożliwe, bo co by wtedy należało powiedzieć o Dudzie, zwierzchniku sił zbrojnych i o Kaczyńskim, naszym największym patriocie?

Hartman analizuje ostatni wywiad Kaczyńskiego. Powiedział w nim, że nie wszystko może ale wobec słabości opozycji sam nią będzie dla działań rządu. Dla przypomnienia – był kiedyś niejaki Marian Krzaklewski, który kierował rządem z tylnego siedzenia a w pewnym momencie doprowadził do jego obalenia. Zostawmy historię na boku. Jeśli Kaczyński nie jest taki mocny, na jakiego wygląda to i całe PiS nie jest zbyt mocne. Bo poza Kaczyńskim nie ma tam ani jednej osoby, mającej jakiś format polityczny, osobowościowy, czy intelektualny. Są za to szaleńcy, są ludzie pozbawieni wszelkich skrupułów, są sprzedawczycy, mali i więksi karierowicze, ale nie ma nikogo, kogo by można nazwać Kimś.

7 luty. Angela Merkiel w Polsce. Spotkała się z Be Szydło, Dudą zwanym prezydentem, liderami partii opozycyjnych (PO i PSL) oraz – na koniec – z szeregowym posłem Kaczyńskim.

Komentarze  

 
wujek_manfred
+3 [3] #121 wujek_manfred
18 lutego 2017, 18:32
Wiceprezydent USA stwierdził że to m. in. dzięki Wałęsie runął mur. Czekam aż Waszczu zarząda kategorycznie jego dymisji grożąc cofnięciem licencji na demokrację i widelce.
Zacytuj
 
 
llortcik
+2 [2] #122 llortcik
18 lutego 2017, 21:03
wujek_manfred napisał:
Wiceprezydent USA stwierdził że to m. in. dzięki Wałęsie runął mur. Czekam aż Waszczu zarząda kategorycznie jego dymisji grożąc cofnięciem licencji na demokrację i widelce.
Niedoinformowany wiceprezydent miał szczęście, że w pobliżu nie było uzbrojonego w helową parówę Don Antonia.

Po wczorajszym wezwaniu miszcza Waszczu do wprowadzenia TK w Holandii, Dobra Zmiana zapewnia, że przewodniczący Timmermans został sprowadzony do parteru. Gorszy sort całkowicie zgadzając się, że poziom ministra zmusza wszystkich jego rozmówców do zajęcia odpowiednio niskiej pozycji zapytowywuje, na którym poziomie piwnic znajdował się wtedy nasz minister.

Jeszcze dalej, niż miszczu Waszczu odleciał Jego Niezłomność wzywając Europę do przestrzegania zapisów prawa międzynarodowego. Gorszy sort cieszy się, że swoje przemówienie wygłosił do prawie pustej sali.

Don Antonio własnoustnie ogłosił, iż w poniedziałek ogłosi kolejny przetarg na śmigłowiec. Jeszcze bardziej własnoustnie zapewnił, że w przeciwieństwie do poprzednich, to przystępujący do przetargu określili jego warunki i trwają już ostatnie uzgodnienia z potencjalnymi kontrahentami. Gorszy sort, mając na uwadze bezpieczeństwo zagranicznych misji prosi, by z przetargu wykluczyć firmę LEGO.
Zacytuj
 
 
Haji
+2 [2] #123 Haji
19 lutego 2017, 11:10
Efekty działania Szyszkodnika:
wiadomosci.gazeta.pl/.../...

Szyszko, pierwszy ekolog RPis.
Zacytuj
 
 
llortcik
+2 [2] #124 llortcik
19 lutego 2017, 13:15
Dobra Zmiana nie odpuszcza.
linkis.com/koduj24.pl/E8Cqt
Jej Niuansowatośc też.
polityczek.pl/.../...
Zacytuj
 
 
llortcik
+1 [1] #125 llortcik
19 lutego 2017, 17:31
Ogromny sukces Jego Niezłomności w Monachium. Don Antonio wytrzymał.
pbs.twimg.com/.../...
Zacytuj
 
 
Thanh
#126 Thanh
11 września 2020, 20:58
WOW just what I was looking for. Came here by searching for
polityka

Also visit my web-site :: Sherrill: herenfsdfdd.com
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać