Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - styczeń II / 2016

  • Kategoria: Polityka
  • Taurus
 11 styczeń. Ksiądz Marian Subocz, dyrektor Caritasu - "Caritas Polska nie podejmuje żadnych działań przeciwko WOŚP, nie konkuruje z nią ani nie szuka porównań". Caritas przekazała na aukcję WOŚP lampę oliwną w kształcie gołębia pokoju wykonaną przez chrześcijan z Bliskiego Wschodu, Owsiak w odpowiedzi - "Caritas gra z Orkiestrą. To, w sumie historyczne spotkanie w siedzibie naszej Fundacji, było także pretekstem do długiej rozmowy o pomaganiu potrzebującym a w szczególności ludziom w podeszłym wieku. Każdy, kto działa na rzecz bliźniego, jest godny szacunku".      Okazuje się, że w tym naszym zwariowanym kraju są ludzie na poziomie, potrafiący znaleźć wspólne cele, nie uważający konkurowania między sobą za cel nadrzędny i nie słuchający podszeptów tych, którzy by chcieli wzajemnego wyniszczania. Brawo !!!!!

13 styczeń. Duda, zwany prezydentem podpisał ustawę budżetową na rok bieżący. Nie miał żadnych wątpliwości co do jej procedowania, odrzucenia około 300 poprawek  opozycji w jednym głosowaniu (zblokowanie) i bez żadnej wcześniejszej dyskusji, po głosowaniu w Sali Kolumnowej, w czasie którego, zdaniem opozycji, nie było kworum. Czy i jakie będą tego konsekwencje? – Zobaczymy! Od 16 grudnia do 11 stycznia trwała w związku z tym głosowaniem rotacyjna blokada Sali Plenarnej Sejmu, przez posłów PO i Nowoczesnej.
     "Mój Presidente, słodki Presidente, kocham cię od ucha, aż po piętę".

Pan Zbyszek złożył do swojego TK wniosek o unieważnienie wyboru trzech sędziów Trybunału (Stanisława Rymara, Piotra Tulei  oraz Marka Zubika), dokonanego w roku 2010. O co chodzi? Sędziowie ci zostali, co prawda, wybrani prawidłowo, bo głosowano na nich indywidualnie, jednak potwierdzenie tego faktu zostało – zdaniem pana Zbyszka – dokonane nieprawidłowo, bo tylko jedną uchwałą Sejmu a nie trzema. Normalni ludzie uważają, że to błazenada, jednak doświadczenia ostatnich miesięcy uczy, iż w PiS-ie wszystko jest możliwe i może mieć głębszy cel.
     Wygląda jednak na to, że wniosek pana Zbyszka okaże się bezzasadny. Nie dlatego, że byłoby to kolejne złamanie prawa (do tej pory zawsze podejmowano tylko jedną uchwałę) tylko dlatego, że prezes Jarosław wniosek ten delikatnie skrytykował a przecież słowo prezesa jest w naszym zwariowanym -  pod rządami PiS kraju - najwyższym prawem.

Zamiast zapowiadanego znaczka okolicznościowego z okazji 25-tego już Finału WOŚP poczta polska wydała znaczek z fragmentem obrazu z ołtarza kościoła w Krzeszowicach, miejscowości, z której pochodzi nadzorujący obecnie Pocztę Andrzej Adamczyk,  minister infrastruktury. Taki, ot, signum temporis.

13 styczeń, piątek. Oglądałem "Wiadomości" w TVP-is. Większość czasu poświęcono w nich kpinom z opozycji sejmowej. Pokazano między innymi wyniki sondażu z pytaniem o to, kto zasługuje na największy szacunek. Kot prezesa uzyskał w nim 98 procent, G. Schetyna – 2 procent a M. Kijowski i R. Petru po zero. Po pewnym czasie, co prawda stwierdzono, że był to żart, jednak tego typu wygłup dobitnie pokazuje, na jakim poziomie jest obecnie telewizja rządowa.

     Jeżeli prawdą jest twierdzenie, że buta kroczy przed upadkiem, to buta PiS osiągnęła już głębokość Rowu Mariańskiego i pora na upadek.

14 styczeń. W Żaganiu oficjalne powitanie żołnierzy amerykańskiej brygady pancernej na ziemi polskiej. Uroczystość bardzo podniosła. Oby tych żołnierzy u nas przybywało a nie ubywało, oby powstały tu stałe bazy NATO, bo przecież flanka wschodnia Sojuszu jest miejscem najbardziej zagrożonym, znacznie bardziej niż Niemcy, Francja, Włochy czy Anglia. W Redzikowie Amerykanie budują bazę antyrakietową, wkrótce na flankę wschodnią przybędą cztery bataliony wojsk sprzymierzonych w NATO, czekamy na następne bataliony i brygady a szczególnie na stałe bazy.

15 styczeń. Kolejny, 25-ty już Finał WOŚP, miał miejsce nie tylko w całej Polsce ale również we wszystkich krajach, które zamieszkują większe skupiska Polonii. Jeśli dobrze zapamiętałem, sztabów wyborczych za granicą mieliśmy aż 60. Rdzenna ludność tych krajów mogła więc dowiedzieć się o Polsce i Polakach czegoś więcej, czegoś naprawdę dobrego. Polacy pokazali, że mimo podziałów politycznych potrafią się silnie jednoczyć  w dobrej sprawie. Orkiestra zagrała znowu wspaniale i wszystko wskazuje na to, że ubiegłoroczny rekord w zbieraniu datków (72 miliony) zostanie mocno pobity. Wolontariuszy, zbierających do puszek było podobno 120 tysięcy. To cała armia ludzi dobrej woli, szczególnie ludzi młodych. WOŚP nie był w stanie przeszkodzić ani wielki, mały „wódz”, ani pikniki MON z przysłowiową grochówką, ani obstrukcja uprawiana przez TVPis, ani masowa, negatywna nagonka innych mediów z PiSem związanych. Gorszy sort pokazał „lepszemu”, kto rządzi na ulicach.
     Niedawno Caritas Polska oświadczył, że nie konkuruje z WOŚP i przekazał dla niej przedmioty do licytacji a dzisiaj WOŚP przekazała Caritasowi kolejny samochód, dla Hospicjum Domowego dzieci Archidiecezji Warmińskiej. Rysuje się prawdziwe porozumienie między podziałami. Jestem ciekaw, czy ktoś tego nie zburzy w imię interesów partykularnych, nie pamiętając zasady „albo pomagamy naszym bliźnim, albo nie, albo jesteśmy  ludźmi, albo szujami.
     Wieczorem oglądałem transmisję z Finału oraz tak zwane światełko do nieba. Nie mogłem więc, z oczywistych względów, obejrzeć szumnie zapowiadanego w TVPis filmu dokumentalnego „Pucz” w reżyserii Ewy Świecińskiej. Okazuje się jednak, że niewiele straciłem. Czytając opinie internautów można dojść do wniosku, że był to w rzeczywistości film antypisowski, pokazujący polityków tej partii jako ludzi oderwanych od rzeczywistości, chowających się za plecami ochroniarzy władzy. Film, pokazujący jak w soczewce przewrót antykonstytucyjny, dokonywany przez PiS i opór ludzi wkurzonych.
     Lud chciał zmiany, bo mu się wszystko znudziło, spowszedniało. To, że na miarę naszych możliwości mamy wszystko i nie głodujemy, stało się mało interesujące. Potrzebna była adrenalina i ją dostajemy. Jak już staniemy się czymś w rodzaju Białorusi, to wtedy ludzie się obudzą, dojdzie do przewrotów i znowu, wszystko będziemy mozolnie odbudowywali. Opozycja ma szansę, jeśli przestanie zajmować się sobą a ruszy w Polskę i zacznie zajmować się społeczeństwem.

Donald Trump w wywiadzie dla dwóch dużych pism europejskich – „NATO jest przestarzałe, UE się rozpadnie, będziemy robić interesy z Rosją”. Brexit nazwał „wspaniałym krokiem” i zapowiedział, ze możliwie szybko USA podpiszą z Wielką Brytanią umowę o wolnym handlu.
     Wygląda na to, że czekają nas ciekawe czasy.

Norman Davies został zapytany przez tygodnik „Newsweek” o to, czy Kaczyńskiego można, podobnie jak kiedyś Piłsudskiego, nazywać naczelnikiem państwa, odpowiedział:  „Takich ludzi jak Kaczyński marszałek Piłsudski  wsadzałby do więzienia – za działalność antypaństwową, za manipulacje, za awantury z sąsiadami. Izolacja kraju to najgorszy los, jaki ta władza może zgotować Polakom”.
     A propos Kaczyńskiego – zaczyna kombinować, jakby tu zmienić ordynację wyborczą do samorządów (wójtowie, burmistrzowie, prezydenci miast) i podział okręgów wyborczych, żeby PiS mógł tam coś ugrać w przyszłorocznych wyborach. Jednym z pomysłów jest ograniczenie kadencji do dwóch. Pomysł być może nie najgorszy ale prezes chciałby, żeby to działało wstecz, bo tylko w ten sposób może wyeliminować ludzi spoza PiS-u, cieszących się uznaniem społeczności lokalnych. Że prawo nie powinno działać wstecz? Być może, nie dotyczy to jednak praw wprowadzanych przez prezesa!  Poza tym ograniczenie ilości kadencji powinno się zacząć od posłów i senatorów.  Nie może być tak, że ludzie, którzy nic nie umieją poza gadaniem, jak Kaczyński, zrobili sobie z Sejmu i Senatu synekury na całą resztę życia.

Puls Biznesu publikuję listę około tysiąca  Misiewiczów, wraz z podstawowymi danymi i stopniem pokrewieństwa albo znajomości z prominentami PiS. Podobno lista ta, choć ogromna, nie wyczerpuje tematu i ciągle się rozrasta. A co! Prezes już prawie 20 lat temu sformułował powiedzenie „TKM”.

Komentarze  

 
LK
+2 [4] #81 LK
27 stycznia 2017, 12:58
Cytat:
Dziennikarze obliczyli, że ekipa Macierewicza osiągnęła średnią prędkość 120km/h w niezbyt ładnych warunkach. Proszę odpierdzielić się od Pana Antoniego. Wiadomo z brylami na oczach, jak spody kufli. Tak se właśnie ciebie wyobrażam za kierownicą.
Zdjęcie młodego Antoniego? Okulary się zgadzają, ale wolałbym, by to Antoni odpierdzielił się od wojska i Polski.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #82 prezes pan
27 stycznia 2017, 13:01
Cytat:
Rząd PO-PSL wybudował największą ilość dróg ze wszystkich rządów IIIRP.
W końcu miał 8 lat i nóż na gardle w postaci piłkarskich EURO. Co z tego że najwięcej, skoro najgorzej i najdrożej.

Co do prędkości to zależy od pojazdu jakim się poruszam. Na dalekie trasy biorę KIA Sportage, bo jest dosyć cichy przy większych prędkościach.. Tu prędkość średnia na autostradach 160. Czasem wolniej ,jak używam GPS. Bo przy 160 za późno reaguje na zjazdy. W celach rekreacyjnych dwumiejscowy Mercedes SLK R172, mimo jego 183 KM trudno nie rozpędzać się do 220KM/h. No i jeszcze został motocykl Harley-Davidson Softail. Tym to se jadę spokojnie, bo jest raczej wolny. W porywach 180KM/h.
Trzeba uważać oczywiście na kobiety, bo one mają taki zwyczaj, że wcześniej hamują, a później włączają kierunkowskaz.
Zacytuj
 
 
LK
+2 [4] #83 LK
27 stycznia 2017, 13:14
O kierowcy Antoniego. Zasłużył się już w bezpiece.
wyborcza.pl/.../
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [4] #84 Taurus
27 stycznia 2017, 13:20
Cytat:
No i jeszcze został motocykl Harley-Davidson Softail. Tym to se jadę spokojnie, bo jest raczej wolny. W porywach 180KM/h.
Przepraszam, zapomniałeś (chyba) o rowerze za 100 tysięcy i o wózku ciągniętym przez bezcenne barany. Im bardziej próbujesz dodać sobie ważności, tym bardziej jesteś śmieszny.
Zacytuj
 
 
Haji
+1 [3] #85 Haji
27 stycznia 2017, 13:21
Zaskakujące, że Antoni tak mocno otacza się współpracownikami SB (Luśnia) lub ich pracownikami.
FB ależ jesteś głupia. Widać, że z matematyką u ciebie słabiutko. Czy wiesz z jakimi prędkościami musiałabyś się poruszać aby osiągnąć średnią 160km/h? Jeśli jeździsz tak, jak opisałaś, to powinno się tobie natychmiast odebrać prawo jazdy. Zanim kogoś nie zabijesz.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #86 prezes pan
27 stycznia 2017, 14:30
Cytat:
O kierowcy Antoniego. Zasłużył się już w bezpiece.
Panie, proszę, to wyborcza ci robi gówno z mózgu, o ile już go nie masz.
Zapamiętaj, WSW to nie WSI. A Pan Kazimierz to nie Mieczysław Wachowski.
Zacytuj
 
 
Haji
+1 [3] #87 Haji
27 stycznia 2017, 14:36
hahaha! Wijesz się FB. Wijesz.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #88 prezes pan
27 stycznia 2017, 14:38
Cytat:
Przepraszam, zapomniałeś (chyba) o rowerze za 100 tysięcy i o wózku ciągniętym przez bezcenne barany.
O, widzę, że gul ci skoczył. Rower odpuściłem w trosce o twoje dobre samopoczucie. Wózek też mam, a baranów nie brakuje. I wcale nie musisz się tak cenić. Przyjedź, to za darmo dam ci ciągnąć.
Zacytuj
 
 
LK
+3 [3] #89 LK
27 stycznia 2017, 14:48
Cytat:
WSW to nie WSI.
Ochrona jednego z czołowych funkcjonariuszy WRONy to znów działalność na rzecz niepodległości? Tamte czasy wróciły, działaczy partii i WRONy też nie obowiązywały przepisy. Tak się chwalisz prędkościami, jakbyś był ich kontynuatorem.
Zacytuj
 
 
llortcik
+2 [2] #90 llortcik
27 stycznia 2017, 18:28
Cytat:
nóż na gardle
Co do prędkości 160... 220KM/h..... 180KM/h.
Ojczulku Bosy i Kochany! Dawno temu moje 500+ w NeedForSpeed osiągali prędkości znacznie powyżej 500km/h i żaden z poszkodowanych nie zgłosił się do mnie po odszkodowanie. Tylko oni w przeciwieństwie do Don Antonia i ciebie już dawno zmądrzeli i wyrośli z takich zabaw.
Nóż /i to niejeden/ na gardle mają wszyscy kierowcy, wiedząc, że istnieją dobrze zmienieni szoferzy wierzący, ze nie obowiązują ich zarówno prawa ruchu drogowego, jak i prawa fizyki.
PS. Co mierzymy w KM/h. /koń mechaniczny na godzinę?/ Tak może pisać Towarzysz Suweren lub mu podobny człowiek, który nie widział nigdy nawet roweru.

Sprawy bieżące.

Dobra Zmiana zapewnia, że Don Antonio własnousznie usłyszał serię niezidentyfikowanych wybuchów i dlatego został zmuszony przez samego siebie do natychmiastowej ucieczki z miejsca zdarzenia pod skrzydełka Towarzysza Suwerena.
Minister Widelec samoustnie wyznał, że jego najwyżej przełożony przejeżdżał się z prędkością „taką, jaka była potrzebna”, zaś jej Broszkowatość jeszcze szczerzej wyznała, że nadal oczekuje na dostosowanie „zasady i przepisów” do zaistniałego zdarzenia. Jak podają ubezpieczyciele, odszkodowania pozostałym poszkodowanym zostaną wypłacone natychmiast po zakończeniu i ujawnieniu wyników śledztwa prowadzonego przez Żandarmerię Wojskową.
Gorszy sort oczekuje, że wszyscy drogowi policjanci zostaną w trybie pilnym wyposażeni z budżetu najbardziej poszkodowanego w „mierniki potrzeb prędkości”.

Ministra od 500+ szczerze wyznała, ze jej rachunki dotyczące liczby potrzebujących rozjechały się o 1 mln z rzeczywistością i trwają prace, by obniżyć próg bogactwa rodaków z 800zł/osobę do kwoty zadawalającej ulubieńca i oblubieńca głównego pomazańca.

ETS przyjął skargę około 50 prokuratorów na pana Zbyszka. Gorszy sort oczekuje, że do zaorania ETSu zostaną wysłani najbardziej orzący prawnicy Dobrej Zmiany: pan Zbyszek, pani niekorzystna dla wymiaru wzmocnieni opinią Jego Niezłomności o praworządności Towarzysza Suwerena i całej Dobrej Zmiany.
Pan na Plagiacie został najwyższym przedstawicielem Dobrej Zmiany w Trybunale Stanu. Nawet gorszy sort cieszy się, że instytucja ta jest bezrobotna.
Zacytuj
 
 
Taurus
+3 [3] #91 Taurus
27 stycznia 2017, 18:38
Cytat:
O, widzę, że gul ci skoczył. Rower odpuściłem w trosce o twoje dobre samopoczucie. Wózek też mam, a baranów nie brakuje
A hulajnogę z napędem turbo też masz?
Zacytuj
 
 
llortcik
+2 [2] #92 llortcik
27 stycznia 2017, 18:41
Miszczu Waszczu po zwycięstwie pod San Escobar doczekał się klęski i to z rąk dobrze zmienionej administracji amerykańskiej.
wiadomosci.gazeta.pl/.../...
Zacytuj
 
 
llortcik
+2 [2] #93 llortcik
27 stycznia 2017, 20:52
Złoty dezinformator na stronach MON napisał: „Nie jest prawdą, że samochód, którym jechał minister spowodował wypadek pod Toruniem. Przeciwnie był on w tym wypadku poszkodowany przez inne samochody” i „materiały Gazety Wyborczej skierowane przeciw kpt. K. Bartosikowi i innym osobom ochraniającym ministra mają charakter świadomego działania zmierzającego do pozbawienia ministra obrony narodowej skutecznej i profesjonalnej ochrony”.
Gorszy sort jest zdziwiony, ze jeszcze nie aresztowano i nie opublikowano wizerunków łącznie z podaniem numerów rejestracyjnych i numerów nadwozia i silnika, wszystkich sprawców stojących tam na czerwonym świetle.
Gorszy sort uważa, że oświadczenie złotego medalisty jest najlepszym dowodem na konieczność, nie bacząc na koszty, natychmiastowego wygaszenia nie tylko gimnazjum, ale i wszystkich szkół w których w jakiejkolwiek roli „uczestniczył” „oświadczacz”.
Zacytuj
 
 
Haji
+2 [2] #94 Haji
28 stycznia 2017, 08:33
Ktoś się zamachnął podstępnie włączając czerwone światło i ustawiając kilka aut na trasie przejazdu. Idziemy o zakład, że ofiary wypadku będą miały problemy z uzyskaniem odszkodowania za tę kolizję/wypadek?
Zacytuj
 
 
sanescobarczyk
+3 [3] #95 sanescobarczyk
28 stycznia 2017, 15:23
prezes pan napisał:


Co do prędkości to zależy od pojazdu jakim się poruszam. Na dalekie trasy biorę KIA Sportage, bo jest dosyć cichy przy większych prędkościach.. Tu prędkość średnia na autostradach 160. Czasem wolniej ,jak używam GPS. Bo przy 160 za późno reaguje na zjazdy. W celach rekreacyjnych dwumiejscowy Mercedes SLK R172, mimo jego 183 KM trudno nie rozpędzać się do 220KM/h. No i jeszcze został motocykl Harley-Davidson Softail. Tym to se jadę spokojnie, bo jest raczej wolny. W porywach 180KM/h.

Hej, jaka to gra?
Zacytuj
 
 
Haji
+2 [2] #96 Haji
28 stycznia 2017, 15:24
Macierewicz już zaczął swoje. Co za buc.
wiadomosci.gazeta.pl/.../...
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać