Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - grudzień I / 2016

25 listopad. Zmarł Fidel Castro. Na Kubie ogłoszono 9 – dniową żałobę. Za to emigranci kubańscy w Ameryce, których jest więcej niż milion, hucznie się bawią w nadziei na lepsze jutro. Fidel był dyktatorem, terroryzował przez dziesięciolecia własny naród a swój kraj doprowadził do strasznej katastrofy. Na szczęście nic nie jest wieczne a po największych nawet dyktatorach pozostaje jedynie smród i nienawiść. Ten był wyjątkowo żywotny  - przeżył 90 lat. 29 listopad. Prezydent podpisał nową ustawę PiS o zmianie kwoty wolnej od podatku. Od rozpoczęcia jej procedowania do podpisu minęło zaledwie kilkadziesiąt godzin. Wystarczyło to na Sejm, Senat, wszelkie Komisje i Prezydenta. Żadnych ekspertyz, żadnych uzgodnień ze stroną społeczną, żadnych wniosków opozycji. Po prostu szopka, w sumie konieczna, bo zmuszał do wykonania jakiegoś ruchu przed 30 listopada wyrok TK. Wyrok wykonano, chociaż z obliczeń wynika, że więcej zabrano (lepiej zarabiającym) niż dano osobom zarabiającym kilkaset złotych brutto, które w większości i tak żadnego podatku dotąd nie płaciły.

30 listopad. TK wybrał trzech sędziów – kandydatów na nowego prezesa Trybunału, dla umożliwienia ostatecznego wyboru prezydentowi. Zgromadzenie Ogólne Sędziów odbyło się w składzie 9 – osobowym a więc nie miało quorum (10 osób). Stało się tak, ponieważ trzech sędziów wybranych przez PiS od długiego już czasu przebywa na zwolnieniach chorobowych. Mamy więc ciąg dalszy „zabawy z TK” i wygląda na to, że mimo jego paraliżu, zabawa ta trochę jeszcze potrwa.
     W Sejmie zaś procedowane są kolejne trzy „ustawy naprawcze” PiS dotyczące TK, które mają ostatecznie podporządkować Trybunał tej partii. Jedna z nich daje możliwość odejścia z TK pracującym tam sędziom  z wysokimi odprawami, przypominającymi łapówkę dla zachęty. 
 
3 grudzień. Polacy wygrali po raz pierwszy w historii i to w kapitalnym stylu drużynowy konkurs skoków narciarskich. Zrobili to w Klingenthal, w zawodach o Puchar Świata. Niemców i Austriaków wyprzedzili o ponad 40 punktów, a Norwegów, którzy zajęli czwarte miejsce – o ponad 100 punktów.

5 grudzień. Premier Włoch, Matteo Renzi  przegrał wczoraj referendum dotyczące zmian w konstytucji, mających na celu wzmocnienie pozycji rządu a osłabienie pozycji Senatu i zamiany go w Radę Regionów. Referendum to było postrzegane z różnych względów  jako kolejny w Europie plebiscyt dotyczący przyszłości UE. Premier Renzi , zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, ma zgłosić dymisję swojego rządu a komentatorzy polityczni ostrzegają, że po tym referendum może dojść do sporych zawirowań w Unii.

W Austrii, również wczoraj, w powtórzonej II turze wyborów prezydenckich wygrał Alexander Van der Bellen, kandydat niezależny, silnie proeuropejski. Jego przeciwnikiem w wyborach był Norbert Hofer, reprezentujący skrajną prawicę, który zapowiadał wyprowadzenie Austrii z Unii.

Dziennik Gazeta Prawna opisuje niedawny powrót naszej delegacji rządowej z Londynu.  Zapadła decyzja, żeby cała delegacja, wraz z dziennikarzami wróciła jednym samolotem zamiast dwoma. Rządowy embrarer  ma jednak inny układ miejsc niż zwykły samolot pasażerski (salonka), więc część osób nie miała miejsc siedzących. Do tego okazało się, że w takim układzie samolot jest źle wyważony i trzeba opróżnić dwa ostatnie rzędy. Pilot  odmówił więc lotu i część pasażerów musiała samolot jednak opuścić. Komentarz PO  - „W państwie PiS procedury nie są ważne, bo jakoś to będzie, bo damy radę, dokładnie tak, jak w przypadku lotu do Smoleńska. Premier rządu, pierwszy wicepremier i wszyscy ministrowie resortów siłowych w jednym samolocie – wbrew wszelkim, obowiązującym zasadom”. Na szczęście pilot był cywilem a na pokładzie nie było jego przełożonego. Inaczej – być może – mielibyśmy znowu piękne BUM!!! A potem żałobę narodową, przerywaną czkawką.
     Uważam, że ten niedoszły lot rozwiał wszelkie wątpliwości co do przyczyn katastrofy smoleńskiej, jakie jeszcze ci i owi mieli. Taki bajzel i chaos jaki mieliśmy i w tym przypadku, i w przypadku Smoleńska, potrafi tworzyć jedynie PiS. Be Kempa i inne Błaszczaki  twierdzą zresztą nadal, że procedury nie zostały naruszone, choć jak byk stoi tam zapis, że premier i pierwszy wicepremier nie mogą lecieć tym samym samolotem.

Piotr Guział, prowadzący kampanię na rzecz referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz – Waltz z funkcji prezydenta Warszawy ogłosił, że referendum nie będzie, ponieważ nie udało się zebrać wystarczającej ilości podpisów. Biedny Guział – nic mu z tą Waltz nie wychodzi! Powiedział jednak przy okazji jedną rzecz ważną dla PiS-u, tłumaczące problem ze zbieraniem podpisów  a mianowicie, że zdecydowana większość Warszawiaków nie chce, żeby ta partia przejęła rządzenie stolicą.

6 grudzień. SN odrzucił dzisiaj wniosek Ziobry o kasację wyroku sądu krakowskiego, wydanego w sprawie ekstradycji Polańskiego, zamykając tym samym definitywnie tą sprawę. Pan Zbyszek dostał w ten sposób po ” życi” i jeśli chce ryć nadal, to musi się modlić do świętego Judy, patrona spraw beznadziejnych.

SN uznał też nową ustawę PiS o zgromadzeniach za niezgodną z Konstytucją i sprzeczną z zasadami prawa międzynarodowego. „Ustawa ma wszelkie cechy stanu wyjątkowego” – stwierdzono. Zastanawiam się, czy PiS nie przyjął jej celowo, tylko po to, żeby Duda mógł wreszcie czegoś nie podpisać.  Jest przecież oczywiste, że jeśli nawet niekonstytucyjności nie będzie mógł stwierdzić sparaliżowany przez PiS Trybunał Konstytucyjny, to jest jeszcze Trybunał w Strasburgu, do którego można ją zaskarżyć, wywołując znacznie większy smród.

Pojawiły się wyniki ostatnich badań PISA z roku 2015. To już szósta edycja tych badań. Prowadzone były w 72 najbardziej rozwiniętych krajach świata, na grupie ponad 0,5 miliona piętnastoletnich uczniów. Grupa polska objęła 160 szkół gimnazjalnych i 9 ponadgimnazjalnych - łącznie 4,4 tysiąca uczniów. Sprawdzano poziom wiedzy i umiejętności w trzech dziedzinach - w zakresie wiedzy przyrodniczej, w zakresie zdolności matematycznych oraz w zakresie czytania ze zrozumieniem i interpretacji. Znalazłem porównanie do krajów UE. W takim porównaniu zajęliśmy 10 miejsce w dziedzinie pierwszej, szóste w dziedzinie drugiej i czwarte w dziedzinie trzeciej. Ogólny wynik naszych nastolatkóe jest wyższy od średniej krajów OECD, chociaż niższy od wyników roku 2012, gdy uplasowaliśmy się we wszystkich zakresach na czołowych miejscach. Tym razem znaleźliśmy się w doborowym gronie młodzieży z Irlandii, Belgii, Danii, Portugalii, Norwegii, USA, Australii i Szwecji. Brawo!!!   Co na to min. Zalewska? Gimnazja są nadal do niczego?

Komentarze  

 
llortcik
+1 [3] #81 llortcik
16 grudnia 2016, 01:50
Sprawy bieżące.

W Brukseli Dobra Zmiana usty jej Eksperymentalności z właściwą sobie broszkowatością oświadczyła, że skoro przyjęliśmy i uczyniliśmy swoim królem jednego uchodźcę z Bliskiego Wschodu, to pozostali uchodźcy szukający ocalenia przed spadającymi na nich bombami mogą się przecież do niego pomodlić.

W carycko – bursztynowej komisji dobrze zmieniony i zamieniony minister z jemu tylko znaną szczerością oznajmił, iż jego poprzedni przełożony, mianując go ministrem podjął swą najlepszą decyzję personalną, bowiem, dzięki jego nieustającemu czuwaniu Donald Tusk za późno dowiedział się o istnieniu afery.

Przed parlamentem grupa pokornych dziennikarzy protestowała przeciw próbom ich naprawienia. Gorszy sort sugeruje zgłoszenie cyklicznego codziennego protestu w samym budynku, a trzymanie wszystkich bez wyjątku polityków w odległości przynajmniej 100 metrów od budynków i trawnika. Może nie będzie ciekawiej, ale zdrowiej dla kraju.
Jeszcze lepszym rozwiązaniem byłoby przeniesienie wszystkich dziennikarzy na miejsce po puszczy białowieskiej. Oczyma duszy widzę już zziajanych polityków, udających się w przerwie obrad, by podzielić się swymi porażającymi informacjami.

Dobrze zmienieni marszałkowie parlamentu, napotkawszy podczas spotkania opłatkowego przelatujące spojrzenie Towarzysza Suwerena zmienili się na lepsze i ku swemu wielkiemu zdziwieniu zadeklarowali przeznaczenie swych premia+ na cele charytatywne. Nawet Dobra Zmiana bardzo żałuje, że nie dane jej będzie ujrzeć jednego z marszałków, który prawdomównością i prawomyślnością swych ust zadeklarował wcześniej chęć przeżycia całego roku w stolicy i zaocznego utrzymania rodziny za niewiele ponad 1000 PLN miesięcznie.
Gorszy sort wyraża nadzieję, że po jutrzejszym otrzeźwieniu żadne złote usta nie oświadczą, że „obietnica dotyczy piątego i każdego następnego opłatka” oraz, że nie cała pula pójdzie na dokarmianie głodującej rodziny wiecznie głodnego mnicha.

Na tymże spotkaniu opłatkowym prezes jednej z wielu partii wyznał, że gdyby nie był prezesem jednej z wielu partii chętnie by ozłocił i wymedalował cudownie ocalałego towarzysza Naprawkę, podkreślając jego nieustanne prawie półwieczne, conocne czuwanie nad przestrzeganiem obowiązującej go praworządności.
Wcześniej ustalana dopiero grupa ekstremalnie destrukcyjnych elementów próbowała obalić towarzysza Naprawkę, bezczelnie zadając mu pytania o czasy i czyny, o których nikt z Dobrej Zmiany nie śmie nawet pomyśleć. Swą dzielność wykazała pewna wczorajsza śmieszka, która z wielką powagą wprowadziła do porządku obrad punkt niezadawania pytań, oszczędzając przed całkowitym zużyciem intelekt i struny głosowe panny Krysi.

Były burmistrz NY nawiedził samotnie oczekującego Świąt mieszkańca pewnej willi. Nie doniesiono w jaki sposób obaj panowie zmarnowali dwie godziny swego cennego życia, choć padło słowo ZERO. Gorszy sort pyta czy chodzi o program „Zero tolerancji, zero demokracji, zero sukcesów” czy rozmawiano tylko o pewnym ministrze i jego ekstradycji. Natomiast po wyjściu wyjaśniło się, że były burmistrz jest obecnie byłym kandydatem do najwyższych stanowisk.

Doceniając ciepłotę ciała wschodniego sąsiada i jeszcze gorętsze uczucia pewnego marszałka Dobra Zmiana radykalnie ścięła dofinansowanie telewizji Biełsat.
Zacytuj
 
 
llortcik
+1 [3] #82 llortcik
16 grudnia 2016, 07:39
PS.
Gorszy sort teraz rozumie ustawę o przyszłej pełniącej obowiązki prezesa TK:
wyborcza.pl/.../
Dobra Zmiana podkreśla, że choć nie nadawała się na sędzinę to dzięki Naprawce w pełni nadaje się na każde dobrze zmienione stanowisko.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #83 prezes pan
16 grudnia 2016, 07:50
Cytat:
Gorszy sort teraz rozumie ustawę o przyszłej pełniącej obowiązki prezesa TK:
Proszę tu linków do wyborczej nie wklejać.
Zacytuj
 
 
sunset
+1 [3] #84 sunset
16 grudnia 2016, 08:16
po linkach do naszego dziennika, które ty wklejałeś, GW to mały pikuś. więc z łaski swojej odstosunkuj się od naszych linków. nie chcesz? - nie zaglądaj. my tak robimy z twoimi.
Zacytuj
 
 
sunset
+1 [3] #85 sunset
16 grudnia 2016, 08:25
drodzy użytkownicy tego portalu :) zaznaczam oczywiście, że piszę do normalnych ludzi, a nie trolli typu FB.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #86 prezes pan
16 grudnia 2016, 09:29
Jeszcze 72 godziny zostały Rzeplińskiemu

Spieprzaj dziadu! :D
Zacytuj
 
 
Haji
+1 [3] #87 Haji
16 grudnia 2016, 09:36
FB zrozumie jak ważny jest trybunał konstytucyjny, gdy pis przepchnie ustawę (niezgodną z konstytucją), która mu odbierze majątek lub paszport.
Zacytuj
 
 
llortcik
+1 [3] #88 llortcik
16 grudnia 2016, 10:11
Cytat:
Proszę tu linków do wyborczej nie wklejać.
Ojczulku nieustannie bosy i niezłomnie ubogi. Nie jestem w stanie zrozumieć razi cię postać całującego Jego Niezłomności czy też napawa obrzydzeniem postać z taką czułością całowanego obiektu będącego wzorem cnót wszelakich, ze wszystkich sił kontynuującego dzieło towarzysza Naprawki.

Cytat:

Spieprzaj dziadu!
Gorszy sort w swej ułomności nie jest w stanie pojąć, dlaczego pod zdjęciem prezesa TK wstawiłeś zdjęcie i dodatkowo cytat zawartości wawelskiej krypty. A choć od osiemdziesięciu miesięcy też marzę o urzeczywistnieniu twego wezwania, to mam nikłą nadzieję, że pilnująca krypty dwójka najwierniejszych towarzyszy pana Wesołowskiego nie tylko w ciągu najbliższych 72 godzin, ale nawet w nieodległej przyszłości pozwoli na realizację marzenia wielu rodaków.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #89 prezes pan
16 grudnia 2016, 10:34
Cytat:
FB zrozumie jak ważny jest trybunał konstytucyjny
Jak ważny był to wiem.
Przepchnęli ustawę i majątek OFE ukradli. Wiek emerytalny wydłużyli.
Gorzej już było.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #90 prezes pan
16 grudnia 2016, 10:41
Cytat:
Gorszy sort w swej ułomności nie jest w stanie pojąć,
Gimnazjum w Koziej Wólce,
Niby dobra szkoła.
A jednak llortcik
To zwykła pierdoła.
Zacytuj
 
 
Haji
+1 [3] #91 Haji
16 grudnia 2016, 10:43
Wiek emerytalny trzeba wydłużyć, czy to się komuś podoba, czy nie.
Skoro rozumiesz wagę trybunału, to dlaczego popierasz jego niszczenie?
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #92 prezes pan
16 grudnia 2016, 11:26
Trybunał Konstytucyjny jest niepotrzebny. Najlepiej go zlikwidować.
Zacytuj
 
 
Haji
+1 [3] #93 Haji
16 grudnia 2016, 12:48
prezes pan napisał:
Trybunał Konstytucyjny jest niepotrzebny. Najlepiej go zlikwidować.

I niech to zdanie pozostanie podsumowaniem FB.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #94 prezes pan
16 grudnia 2016, 14:06
Przepraszam, za link do Gównianej, ale w tym przypadku muszę.
Kłamców trzeba jebać.Dziennikarka „Wyborczej” Agnieszka Kublik przeprasza za brednie, które napisała.
wyborcza.pl/.../
Prawda dla tego towarzystwa z tej na szczęście upadającej gadzinówki, to jak woda święcona dla belzebuba. Kłamali wczoraj, kłamią dziś, będą kłamali jutro.
Zacytuj
 
 
Haji
+1 [1] #95 Haji
16 grudnia 2016, 14:22
Przeczytaj swój wpis na głos. Nie wstyd ci?
Dobrze o niej świadczy to, że potrafi przyznać się do błędu, w przeciwieństwie do ciebie.
Zacytuj
 
 
llortcik
+2 [2] #96 llortcik
17 grudnia 2016, 02:56
Sprawy ubiegłe, ale też warte skomentowania.

Dzięki niezłomnej i postawie słynnego Kacperka jego osobisty miłośnik oraz zarządy kilku spółek w zarodku wygasiły strajk podziemny i nadziemny wiecznych wrogów Dobrej Zmiany umożliwiając górnikom wiernie zawsze wierzącym jej Eksperymentalności wszystkim górnikom udział w uroczystościach upamiętnienia ofiar „Wójka”, wysłuchania apelu smoleńskiego i możliwości kontynuowania poparcia Dobrej Zmiany. Gorszy sort spodziewa się kolędników w pewnym brzeskim, będącym wcześniej pustostanem z obietnic programu mieszkanie+ domu.

Komentując działania pewnego sędzi rodzaju /jak donoszą źródła dezinformacyjne/ dobrozmiennego, oraz w cudowny dla gorszego sortu żeńskiego, sam towarzysz Naprawka przyznał z niespotykanym dla niego wstydem, objawiającym się niespotykaną wcześniej czerwienią jego twarzy i zawsze istniejącą czerwienią jego przekonań, iż nie był w stanie zapoznać się , a co dopiero zrozumieć wielkość intelektu pani ustawowo wyznaczonej przez niego i Towarzysza Suwerena na po. towarzysza prezesa.
Jeszcze większą determinacją wykazał się największy znawca Konstytucji towarzysz zwany Astem, który szczerze i z właściwą tylko jemu szczerością wyznał, iż sędzina wykazując się największą w świecie niekompetencją wykazała, że celem całej Dobrej Zmiany i popierających ją muzyków jest dołączenie do niepokornych standardów i ewidentny demontaż prawa.

Po dzisiejszym wyniku senatu Jego Niezłomność popadł w wielogodzinną zadumę, czy nadal popierać reformę ewolucji, czy czekać chwili, gdy jej Niuansowatość przekona jego współmałżonkę do obejrzenia tylnej części ciała jego ulubionej śpiewaczki.

Sprawy bieżące


Przez cały dzień pokorni dziennikarze, w przeciwieństwie do najlepszego redaktora Ziemca, pseudo TW. Tumanowicz/ próbujący naśladować wiecznie pamiętnego redaktora Tułanowicza/ próbowali przykryć wizerunek Towarzysza Suwerena czarną opaską.
Mimo, bezprzykładnego ataku mediów, w oczywiście oczywisty sposób inspirowanych przez Sorosa i od prawieków opłaconych przez KOD udało się, dzięki wspaniałym przemyślanym działaniom, złamać wszelkie protesty.
Cała Dobra Zmiana uznała, że w skutek odpuszczenia im przez obecnego na opłatku rozgrzeszenia In gremio pasterza swych owieczek i pozostałych Polaków, pod warunkiem odpowiedniego wspomożenia pewnego ubogiego a mnicha, można odpuścić procedury demokratyczne i zgodnie z Towarzyszem Suwerenem uznała, że uczucia emocjonalne pomazańca są ważniejsze od odczuć jego wykresików, zaś sam Towarzysz Suweren poczuł się zdopingowany do przekazania świątecznych życzeń od swego najwierniejszego przyjaciela posłance zwanej Pomaską.

Jurto też będzie się działo.
Zacytuj
 
 
Theo
#97 Theo
26 września 2020, 22:38
Quando se pensa em emagrecer, o que vem à mente em primeiro lugar
é o longo caminho do desprazer de consumir o que gosta,
do jeito que gosta e a quantidade que está avezado.

Here is my web site :: orlistat medicamento: sites.Google.com/.../...
Zacytuj
 
 
Wade
#98 Wade
27 września 2020, 03:40
Fastidious response in return of this issue with real arguments and telling the whole thing regarding that.my web blog :: Josefa: selectbcbs.com/.../...
Zacytuj
 
 
Brian
#99 Brian
27 września 2020, 08:33
Howdy! I'm at work surfing around your blog from my new iphone!
Just wanted to say I love reading your blog
and look forward to all your posts! Keep up the superb work!My website ... Earle: ideamine.net/.../...
Zacytuj
 
 
Bret
#100 Bret
27 września 2020, 15:13
Do you have any video of that? I'd want to find out more
details.

my webpage: Shay: portal.nifty.com/.../...
Zacytuj
 
 
Gordon
#101 Gordon
27 września 2020, 15:31
Pretty section of content. I simply stumbled upon your site and in accession capital to say that I get in fact loved account your blog posts.

Any way I will be subscribing for your feeds and even I fulfillment you access consistently
quickly.

my web site - Thelma: pnowt.com/.../...
Zacytuj
 
 
Demetra
#102 Demetra
28 września 2020, 01:38
Hello! I've been reading your web site for a long
time now and finally got the bravery to go ahead and give you a
shout out from New Caney Texas! Just wanted to tell you keep up the great job!


My page Willy: web5.login-37.hoststar.ch/.../ ...
Zacytuj
 
 
Hayley
#103 Hayley
28 września 2020, 01:48
WOW just what I was searching for. Came here by searching for serwis polityczny

Also visit my web site - Royce: beautifusion.com/.../...
Zacytuj
 
 
Dewey
#104 Dewey
1 października 2020, 20:49
Great article, exactly what I needed.

my web blog ... 188bet: www.amazing.bet/vn/188bet/
Zacytuj
 
 
Manuela
#105 Manuela
4 października 2020, 03:12
What's Taking place i'm new to this, I stumbled upon this I've
discovered It positively useful and it has aided
me out loads. I am hoping to contribute & assist different
users like its aided me. Great job.

my page Situs slot joker123: samridhisocialhelp.in/.../...
Zacytuj
 
 
Roseanna
#106 Roseanna
4 października 2020, 06:30
Link exchange is nothing else but it is just placing the other person's
website link on your page at appropriate place and other person will also do same
for you.

My web blog; daftar slot
pragmatic 10rb: ananik-foraje-puturi.ro/.../.. .
Zacytuj
 
 
Matt
#107 Matt
4 października 2020, 08:00
It's an amazing post in favor of all the web people; they will get advantage from it I am sure.


Review my website; Judi Bola Online: imolocal.com/.../4110274
Zacytuj
 
 
Ruthie
#108 Ruthie
4 października 2020, 13:30
Awesome post.

Here is my web site Judi poker
online: adsfree.mastermindswadd.site/. ../
Zacytuj
 
 
Archie
#109 Archie
4 października 2020, 21:17
Keep on working, great job!

Here is my web blog: Judi Bola Online: sellvaly.com/.../444662
Zacytuj
 
 
Anderson
#110 Anderson
15 października 2020, 19:41
Thanks for finally writing about >Wydarzenia - grudzień
I / 2016
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać