Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - listopad III / 2016

  • Kategoria: Polityka
  • Taurus
19 listopad. W Warszawie protest nauczycieli i rodziców przeciw reformie oświaty minister Zalewskiej i PiS-u. Kilkadziesiąt tysięcy ludzi mimo fatalnej pogody. Las parasoli. Coś mi się zdaje, że nie będzie łatwo przeprowadzić tą reformę w zapowiadanym kształcie.

Super-minister Morawiecki  jako kolejny ogłasza konstytucję dla biznesu. Jej osią przewodnią ma być hasło „Co nie jest zakazane to jest dozwolone”. Morawiecki  nie chce pamiętać, że taką reformę wdrożył już niejaki Wilczek i było to dawno, bo w grudniu 1988, czyli jeszcze za komuny. Potem te „ułatwienia” wielokrotnie „udoskonalano” tak, że teraz można zaczynać wszystko na nowo. Od początku trzeba jednak myśleć, panie Morawiecki nad skonstruowaniem listy zakazów i nakazów, żeby się towarzystwo nie rozbrykało – zakaz handlu w niedziele, nakaz inwestowania przez tych, których niedawno odkrył i napiętnował sam prezes, …..

Niejaki Piotr Rybak, który rok temu spalił publicznie we Wrocławiu kukłę Żyda, co wywołało spore poruszenie w mediach, również  zagranicznych,  został skazany właśnie na 10 miesięcy więzienia  bez „zawiasów”.  Można by było zamknąć więc sprawę gdyby nie fakt, że informacji o tym nie podało żadne z naszych licznych  mediów prawicowych – TV, radio, czy prasa. Paranoja!!! Chrystusa, który był Żydem, ustanowiono dopiero co królem Polski, chociaż mówił zdecydowanie „królestwo moje nie jest z tego świata”, a równocześnie nie reaguje się na antysemityzm.

22 listopad. Według sondażu CBOS 47% ankietowanych źle ocenia rozwój sytuacji w naszym kraju, zaś 36% dobrze. Sytuację polityczną w Polsce dobrze ocenia 19% respondentów, źle 40% a 38 procent nie potrafiło wyrazić swojego zdania na ten temat.

23 listopad. Z dyskusji w #dziejesięnażywo wynika, że Marian Muszyński, sędzia TK, wybrany przez PiS ale do tej pory nie orzekający, był agentem wywiadu w latach dziewięćdziesiątych. Jest on również sędzią Trybunału Stanu i przedstawicielem naszego rządu przy Komisji Weneckiej. Opozycja domaga się wyjaśnień. Kolorytu sprawie dodaje fakt, że w trakcie opiniowania tej kandydatury na sędziego TK przez sejmową komisję sprawiedliwości i praw człowieka jej przewodniczący, peerelowski prokurator Piotrowicz, nie dopuścił do zadawania pytań temu kandydatowi przez członków Komisji. Czy Piotrowicz znał prawdziwe CV Muszyńskiego i dlatego nie pozwalał na stawianie pytań? Znane jest powiedzenie, że gdy raz podejmie się pracę w służbach specjalnych to nigdy nie przestaje się być ich pracownikiem. Jeśli Muszyński jest (był) agentem służb to kto stoi za jego ulokowaniem na tylu ważnych stanowiskach? Jakie zadania ma na nich realizować?

Od kilku już miesięcy gwałtownie rosną ceny ubezpieczeń OC – obecnie są o kilkadziesiąt procent wyższe niż przed rokiem. Pytana o to Be Szydło stwierdziła, że winę za podwyżki ponosi poprzedni rząd (PO + PSL). Ciekawe !!!
     Do końca października Polacy sprowadzili do kraju ponad 800 tysięcy używanych aut, czyli więcej niż w całym roku 2015. Ubezpieczyciele mają więc na czym (na kim) zarabiać. Jednym z czynników wzrostu tego importu  jest niewątpliwie fakt straszenia przez rząd dużym wzrostem akcyzy. Tak czy inaczej Polacy „robią naszej gospodarce na rękę”, bo huty będą miały pod dostatkiem taniego złomu a wcześniej ludzie jeszcze tym trochę pojeżdżą, dając wpływy do budżetu z tytułu kupowanego paliwa, akcyz, ubezpieczeń, czy podatku od sprzedaży części zamiennych, wymontowanych z tego szrotu.

Duda, zwany prezydentem, wielbiciel nie tylko „leśnego ruchadła” ale i roznegliżowanej ordynarnie Dody powiedział, nawiązując do reformy edukacji – „polska szkoła będzie uczyła prawdziwej, polskiej historii, w której wiadomo kto był zdrajcą  a kto bohaterem”.  I o to chodzi! – Wałęsa to zdrajca a bracia Kaczyńscy, różni Piotrowicze, Kryże, Muszyńskie, …….. to bohaterowie, godni wyniesienia na narodowe ołtarze.  Nie będzie tam napisane, oczywiście,  że Macierewicz w ekspresowym tempie uciekł ze Smoleńska do Warszawy, by  – jak powiedział „Polityce” – zapobiec penetracji akt BBN przez osoby niepowołane, bo przecież, w jego przekonaniu, należały one do niego i dzięki temu ma teraz udokumentowane haki na osoby, które by mu chciały podskoczyć.
     W reformie edukacji chodzi więc o napisanie naszej historii ostatnich lat na nowo, o nic więcej. Dobro dzieci? Koszty? Bałagan? To marność nad marnościami, liczą się „sprawy kluczowe dla dobra narodu i partii PiS”. Nie można przy tym wszystkim zapomnieć o sprawie bardzo ważnej – lustracji nauczycieli.  Bez tego, bez złamania ich kręgosłupów, nie będzie ostatecznego sukcesu.

25 listopad. W Sejmie jest kolejna ustawa PiS-u dotycząca TK. Tym razem chodzi już wyraźnie o pełne podporządkowanie sobie tej instytucji przez Kaczyńskiego. Ludzie są w większości zupełnie już znudzeni tym tematem i mają mdłości na samą wzmiankę o nim. W sumie o to chodziło – zmęczyć, obrzydzić, obświnić, żeby potem zgarnąć bez problemu całą pulę. Ekspresowe procedowanie tej „ustawki”  odbędzie się pewnie w przyszłym tygodniu.

KE zgodziła się na wsparcie naszego górnictwa przez rząd kwotą 8 miliardów złotych.  W zamian szereg kopalń ma być przekazanych do SRK, czyli zamkniętych. „RP” pisze, że będą to Makoszowy i Jas-Mas do końca bieżącego roku, a w roku przyszłym – Pokój, Krupiński, Śląsk, Rydułtowy oraz Sośnica. Trzeba się cieszyć z zamykania nierentownych kopalń, mimo związanych z tym, ogromnych wydatków. Nie jest to jednak, na szczęście, zgodne z zapowiedziami Be Szydło w kampanii wyborczej, że żadna kopalnia nie zostanie zamknięta. Pewnie dlatego w mediach pro-rządowych nie drąży się tego tematu.

Na początku artykułu pisałem o „konstytucji biznesu” w wydaniu Morawieckiego. Pilnie śledzę ten temat.  Z informacji o prowadzonych dyskusjach wynika, że ta „konstytucja” mocno rozwścieczyła przedsiębiorców, którzy chcą być traktowani poważnie.  Nie ma w niej nic, co by dotyczyło przewidywalności w zakresie stanowienia prawa ani systemów podatkowych. Urzędy będą mogły nadal prowadzić kontrole dowolną ilość razy i w nieograniczonym czasie, jeśli trzeba - jako "naloty dywanowe", angażując przedsiębiorcę i jego personel. Nie ma żadnego przełożenia między wdrażaniem rozwiązań innowacyjnych i tworzeniem nowych miejsc pracy a wymiarem podatków.  Sprawy w sądach będą nadal toczyły się latami a urzędnicy odpowiedzialni za krzywdzące decyzje nie będą ponosili odpowiedzialności nawet w wypadku bankructwa firmy, spowodowanego ich błędną decyzją. W dyskusjach podkreśla się, że ta „konstytucja” jest zbiorem sloganów tak samo, jak wdrożona 10 lat temu ustawa o swobodzie działalności gospodarczej, z której nic już nie zostało.
     Nie mamy obecnie klasycznego kryzysu gospodarczego ale mamy kryzys zaufania do państwa i jego instytucji. On jest w głowach przedsiębiorców ale zaczął się również przekładać na ich realne decyzje. Stąd, uważam, duża ostrożność w rozpoczynaniu nowych inwestycji. Jest też faktem, że ostrożniej inwestują  samorządy, co grozi wręcz niewykorzystaniem części środków unijnych. Czy można się im jednak dziwiś, skoro od dawna siedzą u nich służby specjalne? Urzędnik jest również człowiekiem i w tej sytuacji nie będzie podejmował żadnych decyzji ryzykownych.

Z raportu NIK wynika, że w roku ubiegłym NFZ wydał niemal 68 miliardów złotych, o 4 mld więcej niż rok wcześniej a kolejki, szczególnie na przyjęcia do szpitali, mimo tego, uległy wydłużeniu. Dlatego wielu Polaków wyjeżdża leczyć się za granicę, obciążając potem kosztami NFZ. Zabieg usunięcia zaćmy robi się nagminnie, dla przykładu, w Czechach. Równocześnie NIK stwierdza, że polskie szpitale, mogłyby wykonywać przynajmniej o 20% zabiegów więcej bez zwiększania ilości persomelu i z użyciem jedynie posiadanego sprzętu. Od lat zapowiadane jest utworzenie elektronicznego systemu rejestracji i obsługi pacjentów połączone z likwidacją papierowych recept. System ten nie może się urodzić i wcale się temu nie dziwię. Przeciwni są lekarze a szczególnie ordynatorzy. Pacjent skierowany na jakiś zabieg rejestruje się obecnie w kilku placówkach a po wykonaniu tego zabiegu w jednej z nich z pozostałych się nie wykreśla. Daje to możliwość licznego przyjmowania w to miejsce pacjentów "swoich" z nieoficjalną gratyfikacją, oczywiście.
NIK podaje też, ze w roku ubiegłym zrealizowano około 74 tysiące recept wystawionych na zmarłych pacjentów i zrefundowano 11 tysięcy recept "wystawionych" przez zmarłych już lekarzy.

Komentarze  

 
prezes pan
-2 [2] #121 prezes pan
6 grudnia 2016, 08:10
Cytat:
A ja ci życzę stu lat, żebyś mógł zobaczyć owoce działań swoich faworytów.
Nie potrzeba 100 lat, ja już widzę owoce działań rządu, najlepszego, jakiego do tej pory mieliśmy.
Nie można go nawet porównać z innym. To tak jakby rządy ludzi odpowiedzialnych za kraj, dbających o obywateli porównać z rządem okupacyjnym działającym w interesie obcych mocarstw.
Panu Taurusowi zostało strajkować.
Ciekawie było na strajku SB-ków.
Płk. Mazguła wspominał:
No nie powiem, oczywiście były tam jakieś bijatyki, były jakieś ścieżki zdrowia, ale generalnie rzecz biorąc, najczęściej jednak dochowano jakiejś kultury w tym całym zdarzeniu.
płk. Adam Mazgula.wraz z Grzegorzem Schetyną, Mateuszem Kijowskim i Ryszardem Petru wezwali Polaków do wyjścia na ulice 13 grudnia. Oczywiście w proteście przeciwko "dewastacji Polski" przez PiS. Oto fragment opinii służbowej o Mazgule: „W okresie stanu wojennego wzorowo realizował stawiane przed nim zadania. W pełni popiera ideę socjalistycznej odnowy i akceptuje konieczność wprowadzenia stanu wojennego”.
Mam nadzieję, że Taurus nie przegapi tej historycznej okazji. Pora, przyjacielu wyjąć pałę z szafy i odkurzyć.
 
 
prezes pan
-3 [3] #122 prezes pan
6 grudnia 2016, 09:21
Coraz więcej dobrych informacji.
Gazeta Wyborcza” (Agora) po raz pierwszy w historii spadła na trzecie miejsce w tym zestawieniu. Organ z Czerskiej stracił aż 13,14 proc. w porównaniu do października 2015 r. W sumie średnia sprzedaż gazety kierowanej przez Adama Michnika wyniosła 135 277 egz.
Kilkanaście dni temu szeroko komentowano wystąpienie naczelnego Wyborczej na spotkaniu sympatyków KOD w Koszalinie.
Chodzi o pieniądze. Oni w nas walą tym, że likwidują prenumeraty w urzędach, że wstrzymali wszelkie ogłoszenia spółek skarbu państwa w tej gazecie. I to w nas strasznie walnęło
- żalił się kodziarzom Adam Michnik.

Ku pokrzepieniu serc, parę memów.
www.youtube.com/.../
 
 
sunset
+2 [2] #123 sunset
6 grudnia 2016, 10:08
Kaczyński już dawno został nie tylko człowiekiem roku, ale człowiekiem 100-lecia. w kategorii niszczenia ojczyzny.
a dla ciebie, FB, dalej dowodami są obrazki :) powodzenia :)
 
 
Taurus
+3 [3] #124 Taurus
6 grudnia 2016, 13:35
Cytat:
Mam nadzieję, że Taurus nie przegapi tej historycznej okazji.
Możesz być pewien, że nie przegapię i trzynastego będę tam, gdzie być powinienem. Widzę, że wam, pętakom, portki trzęsą się rzeczywiście coraz mocniej.

SN odrzucił wniosek kasacyjny Ziobry w sprawie wyroku sądu krakowskiego, dotyczącego ekstradycji Polańskiego. Pan Zbyszek, udający prawnika, dostał więc po łapach a ponieważ sprawa została tym samym definitywnie zamknięta, nie będzie miał już możliwości dalszego rycia.
 
 
Haji
+2 [2] #125 Haji
6 grudnia 2016, 17:59
Wygląda też na to, że pisowi nie wychodzi kolejna machlojka (lub wolta, jak kto woli):
oko.press/.../

Jestem ciekaw tej oszalałej reakcji pisowskiej bandy (nazywam ich bandą ze względu na ich czyny).
 
 
llortcik
+2 [2] #126 llortcik
7 grudnia 2016, 02:11
Sprawy bieżące.

Gorszy sort i Dobra Zmiana z radością odnotowują ogromny i niespotykany w świecie sukces pana Zbyszka, który dzięki swym starannie zaplanowanym poczynaniom po bardzo wielu latach zdołał dowiedzieć się o podstawach prawa znanych dotychczas tylko wykładowcom i studentom pierwszego roku studiów prawniczych.
Występująca w roli jego ust pani prokurator zapewniła, że pan Zbyszek nigdy nie ustąpi i mimo chwilowego niepowodzenia nadal będzie poświęcał swój czas i zdrowie ściganiem zarówno sprawców przestępstw seksualnych wobec nieletnich, jak i osób ich osłaniających. Zaniepokojona część Episkopatu wysłała już listy do Watykanu z prośbą o wysłanie ich na misje do odległych krajów nie powiązanych umowami o ekstradycji z Polską.
Gorszy sort z ciekawością będzie obserwował, w jakich osadach, po nieuniknionej reorganizacji systemu sądownictwa, obecni sędziowie będą upubliczniać swe poglądy.

Dzielna panazbyszkowa prokuratura bohatersko i bardzo dalekowzrocznie, powołując się na istniejący dobrozmienny precedens, nie dopatrzyła się znamion postępowań korupcyjnych w działaniach złotego dezinformatora, oświadczając, że, podobnie jak w sprawie pani kuszącej swymi kurwikami dobrozmiennego ministra, nie doszło do skonsumowania aktu korupcji, a żadna ze składanych obietnic nie pochodziła z zasobów CBA.

Syndycy masy upadłościowej SKOKów wysyłają pisma do klientów z żądaniem pokrycia części, z takim wysiłkiem uzyskanych przez poprzednie zarządy i nadzór krajowy strat. Jak donoszą zachodnie wiatry zainspirowany tym zarząd pewnego luksemburskiego banku już szuka bezpiecznego dla niego raju i tłumaczy na język polski wezwania dla swego jedynego poważnego klienta.

Przez cały dzień Dobra Zmiana poszukiwała wiarygodnego wytłumaczenia karygodnego zachowania na londyńskim lotnisku.
Mimo, że Miss Drukarka własnoustnie zapewniła, że każdego uczestnika wycieczki wyposażyła w zrodzoną w jej głowie i tam utajnioną cywilną instrukcję obsługi, to nawet Mister Widelec oświadczył, że zamiast instrukcji w głowie pani minister dostrzegał tylko grudniowe fiołki i niezborność myśli.
Jedynie Don Antonio dzielnie wyznał, że cała operacja była osobiści przez niego zaplanowaną i wzorcowo przeprowadzoną akcją dezinformacyjną dla dziennikarzy.
Zgodnie z przekazem dnia cała Dobra Zmiana podkreśla, że tym razem w pełni zadziałały procedury postępowania pilotów .
Wróbelki ćwierkają, że z powodu, że wizyta była ustalana "w wyniku uzgodnień między różnymi ministerstwami oraz z państwem-gospodarzem wizyty", miszczu Waszczu planuje ostry protest dyplomatyczny.

Senackie komisje zgrupowane przy kawie i ciasteczkach nie dostrzegły żadnych wad w przelatującej z szybkością błyskawicy izbę refleksji nowej ustawie o zgromadzeniach. Dobra Zmiana w Senacie z dumą podkreśla, że ustawa w żadnym punkcie nie zabrania im gromadzenia się w gmachu parlamentu, a nawet pozwala na głosowanie i zapewnia osobiste bezpieczeństwo.
Zarówno Dobra Zmiana, jak i gorszy sort oczekują, aczkolwiek z przeciwnymi uczuciami, że Jego Niezłomność zdoła w swym napiętym kalendarzu, jeszcze w tym tygodniu znaleźć niezbędny czas na niezbędne złożenie podpisu. Gorszy sort odradza natomiast panu Prezydentowi czytanie samej ustawy, bowiem zapoznanie się z takim dokumentem , oraz porównanie jego zawartości zarówno z resztką wiedzy prawniczej, jak i przesłanymi opiniami SN i zgromadzeń najwybitniejszych prawników polskich i europejskich nieuchronnie każdego musi doprowadzić do schizofrenii.
Groszy sort uprzejmie pyta, które, w przypadku konfliktu miejsca i terminu z prawomyślnych zgromadzeń będzie miało pierwszeństwo: watykańskie czy dobrozmienne, a także jak będzie potraktowane zgromadzenie religijne zgłoszone przez nieprawomyślnego kapłana.
Dobra Zmiana zapewnia, że już uzyskała porażającą informację, że w dniu ósmej dziesięciomiesięcznicy , w cudowny sposób połączonym z dniem dziesiątej ósmomiesięcznicy inspirowane przez podłych imperialistów i opłacone przez zdradziecki KOD rodziny ofiar gorszego sortu planują zamach na najświętszy taboret samego Towarzysza Suwerena.
Jak donoszą wiatry ze stolicy w dniu 13 grudnia cała /L4 nie będzie honorowane/ Dobra Zmiana planuje organizację największej uroczystości dla uczczenia największego święta w swych dziejach.
Sam Don Antonio pilnuje, by jego najwięksi wojacy wzmocnieni oddziałami multikulti godnie wystąpili w przewidywanej rekonstrukcji historycznej. Znaleziono już odtwórców /nawet autentycznych uczestników/ głównych ról tamtych wydarzeń. Nadal nie znaleziono wśród Dobrej Zmiany /mimo deklaracji zapewnienia pełnego bezpieczeństwa przez dobrze wyposażone oddziały/ chętnych i równocześnie zdolnych do odegrania roli ówczesnych pokonanych.
Z okolic multikulti dobiegają wieści, że w resorcie trwają już ustalenia dotyczące wyznaczenia czasu i miejsca na bezpieczne zgromadzenie gorszego sortu w dniu 13 grudnia. Animalsi i miłośnicy zwierząt obstawiają cudem powstałe w ciągu dobrze zmienionego roku polany w puszczy białowieskiej.

Prezes PSLu własnoustnie oświadczył, że jego zagubiony elektorat w żadnej formie nie popiera grudniowych manifestacji. Wiejskie wróbelki ćwierkają, że to na osobiste żądania wspominającego wspaniałe czasu obrońcy chłopów już wkrótce odzyskają oni dawno utracone kartki na węgiel.

PS. Zdopingowani tą informacją oraz sukcesami finansowymi kopalń australijskich dobrozmienni górnicy z JSW zażądali odstąpienia od trzyletniej umowy oszczędnościowej i wypłacenia im zarówno czternastki, jak i deputatu węglowego. Gorszy sort sugeruje dzielnym górnikom, by wobec stabilnego obniżania wartości złotówki odebrali jedno i drugie /a nawet swoje pensje/ w efektach pracy własnych rąk.
 
 
prezes pan
-3 [3] #127 prezes pan
7 grudnia 2016, 07:05
Cytat:
Pan Zbyszek, udający prawnika, dostał więc po łapach a ponieważ sprawa została tym samym definitywnie zamknięta, nie będzie miał już możliwości dalszego rycia
.
Wg ciebie ci nie udający prawników powinni wybiórczo traktować ludzi? Jeden odpowiada za czyny pedofilskie. Inny nie musi. Jaka szkoda, że jakiś pedofil nie przeleciał twojej córki. Inaczej byś dzisiaj śpiewał. Ale może masz wnuczkę? Będę trzymał kciuki, żeby jakiś wysoko postawiony pedofil wykorzystał twoja wnuczkę i to tak jak Polański. Prosto w odbyt. W końcu coś musi wstrząsnąć tobą, bo w nienawiści do PiS zatraciłeś się.
Jeżeli dla ciebie wraz z trollcikiem ta sprawa to wasz sukces, to nie zasługujecie, żeby za wami splunąć. Jeszcze raz zobaczyliśmy w jakim stanie jest nasze sądownictwo. Mam nadzieję, że pan Zbyszek zrobi z tym porządek.
 
 
sunset
+1 [3] #128 sunset
7 grudnia 2016, 07:50
mam coś dla miłośnika obrazków:
 
 
sunset
+1 [3] #129 sunset
7 grudnia 2016, 07:52
[...]Będę trzymał kciuki, żeby jakiś wysoko postawiony pedofil wykorzystał twoja wnuczkę i to tak jak Polański. Prosto w odbyt. W końcu coś musi wstrząsnąć tobą, bo w nienawiści do PiS zatraciłeś się.[...]
i tak jak ten ksiądz, co go Piotrowicz uwolnił od zarzutów, prawda? bo ty w miłości pis zatraciłeś się...
 
 
prezes pan
-3 [3] #130 prezes pan
7 grudnia 2016, 08:24
Cytat:
mam coś dla miłośnika obrazków:
ja też

w "Dobrą zmianę" nie trzeba wierzyć. Ludziom żyje się lepiej i to jest fakt a nie wiara!!!
Dobra zmiana na pewno przyniesie dzieciom więcej prezentów w tym roku dzięki 500+
Po co więc takie głupie szyderstwo?
 
 
prezes pan
-3 [3] #131 prezes pan
7 grudnia 2016, 08:28
Cytat:
i tak jak ten ksiądz, co go Piotrowicz uwolnił od zarzutów, prawda? bo ty w miłości pis zatraciłeś się...
To w końcu dobrze, że Polańskiemu darowali, za walenie małolaty w odbyt, a źle, że darowali księdzu bo dotykał intymne miejsca?
 
 
Haji
+1 [3] #132 Haji
7 grudnia 2016, 08:46
Nie darowali Polańskiemu. Odbył zasądzoną karę i miał ugodę z prokuraturą, którą to ugodę (także wbrew woli ofiary) sędzia zerwał. Nikt nie twierdzi, że to co zrobił Polański nie było obrzydliwe. Ale nawet najgorszy przestępca ma prawo mieć uczciwy proces.
Marzą ci się sądy ludowe kutasino?
Pan Zbyszek (który jest nieukiem) kolejny raz dostał po łapach i jeszcze nie raz po łapach dostanie.
A co masz do powiedzenia o powiązaniach Macierewicza z tajnym współpracownikiem SB Luśnią?
Kim jest Antoni, rosyjskim agentem, płatnym współpracownikiem, czy po prostu zwykłym debilem?
A co z Misiewicze+, Koryto+, czy olewaniu procedur bezpieczeństwa, co już raz doprowadziło do wypadku?
 
 
prezes pan
-3 [3] #133 prezes pan
7 grudnia 2016, 09:07
Cytat:
Nie darowali Polańskiemu. Odbył zasądzoną karę i miał ugodę z prokuraturą
Sąd amerykański złożył wniosek o ekstradycję, a nasz sąd powinien brać przykład z sądu amerykańskiego.
Nieukiem to jesteś ty haji i nadziei na poprawę nie ma.
 
 
sunset
+1 [3] #134 sunset
7 grudnia 2016, 09:10
[...]Ludziom żyje się lepiej i to jest fakt a nie wiara!!![...]
i powiedzcie, że to nie jest wiara w świetle następnego zdania:
[...]Dobra zmiana na pewno przyniesie dzieciom więcej prezentów w tym roku dzięki 500+[...]
FB, dzięki, że przestałeś używać słowa "logika", ale w dalszym ciągu twoje wypowiedzi są jej pozbawione.
[...]Po co więc takie głupie szyderstwo?[...]
no właśnie! po co?! sam nie widzisz, że twoje wypowiedzi nasycone są wiarą, aż ciekną. więc po co te szyderstwa, tym bardzie jeśli my wcale nie wierzyliśmy w PO? chociaż z drugiej strony "dobra zmiana" to dla was dobra zmiana, w końcu tyle stołków do zajęcia, tym bardziej, że konkursy zostały zlikwidowane i możecie się nachapać bez odrobiny wysiłku na stanowisku.
[...]Pan Zbyszek (który jest nieukiem) kolejny raz dostał po łapach i jeszcze nie raz po łapach dostanie.[...]
pan zbyszek jest nie tylko nieukiem, ale i donosicielem. na studiach nie raz i nie dwa donosił na sowich kolegów. no ale w końcu to takie zgodne z prawem i sprawiedliwością....
 
 
sunset
+1 [3] #135 sunset
7 grudnia 2016, 09:11
[...]Sąd amerykański złożył wniosek o ekstradycję, a nasz sąd powinien brać przykład z sądu amerykańskiego.[...]
zaraz zaraz.... kto to nam ostatnio tłumaczył, że nie musimy brać przykładu z nikogo i niczego i że sami powinniśmy wypracowywać własne rozwiązania? czyżby to był niejaki FB?
FB, nieuku taki sam jak jarkowy bynio. sąd polski postąpił zgodnie z polskim prawem.
 
 
Taurus
+2 [4] #136 Taurus
7 grudnia 2016, 09:36
Cytat:
Jaka szkoda, że jakiś pedofil nie przeleciał twojej córki. Inaczej byś dzisiaj śpiewał. Ale może masz wnuczkę? Będę trzymał kciuki, żeby jakiś wysoko postawiony pedofil wykorzystał twoja wnuczkę i to tak jak Polański. Prosto w odbyt. W końcu coś musi
Widzę, że jesteś bardzo biegły w temacie - tylko teoretycznie, czy może również praktycznie? Niedawno omawialiśmy na tym forum twoje wypowiedzi na temat kobiet, może więc coś jest na rzeczy?
Jestem oszołomiony twoimi, jakże "szczerymi i głęboko humanitarnymi" życzeniami dla moich córek i wnuczek. Nadawał byś się, prymitywie, na funkcję kapo a jakimś żeńskim obozie.
Cóż ... o twoim poziomie etycznym i moralnym dawno już wyrobiłem sobie zdanie (zresztą, pewnie nie tylko ja), szkoda więc tuszu na głębszy komentarz czy analizę. Chwasty rosną w każdym ogrodzie, niestety - nie ma na to po prostu rady.
 
 
prezes pan
-3 [3] #137 prezes pan
7 grudnia 2016, 09:43
Cytat:
sąd polski postąpił zgodnie z polskim prawem.
Pedofila Polańskiego nie ukarano z przyczyn proceduralnych i to jest dowodem słabości polskiego prawa.
Mamy swoje regulacje prawne i jako kraj niezawisły musimy je przestrzegać. Obojętnie czy o ekstradycje prosi nas mała Ghana czy wielkie Stany Zjednoczone.
Nie znamy kulis zachowań i relacji amerykańskich prokuratorów i sędziów. Z "przecieków" wynika, że sprawy nie są tak jednoznaczne jak się je publikuje.
Polański nie urodził się w Polsce, a w Paryżu, więc nie ma się co nad nim roztkliwiać. Za dużo polskich korzeni to on nie ma.
ZIOBRO JEST MINISTREM SPRAWIEDLIWOŚCI BARDZO DOBRYM I W PEŁNI PODZIELAM JEGO POGLĄD, ŻE NALEŻY CHRONIĆ DZIECI, BO TO NASZ NAJWIĘKSZY SKARB.
 
 
prezes pan
-3 [3] #138 prezes pan
7 grudnia 2016, 09:46
Cytat:
Cóż ... o twoim poziomie etycznym i moralnym dawno już wyrobiłem sobie zdanie
O żesz qrwa. A jaki ty masz poziom moralny, skoro bronisz pedofila.
Wszystkim wspierającym Polańskiego niech los da GWAŁT na ich dzieciach.
Może wtedy zmądrzeją.
 
 
Haji
+1 [3] #139 Haji
7 grudnia 2016, 09:53
Fb widzisz podła kutasino, nam by nie przyszło do głowy życzyć gwałtu twoim dzieciom, żonie, czy wnuczkom. Taka mała różnica poziomu człowieczeństwa pomiędzy nami.
Pan Zbyszek wielokrotnie się skompromitował, złamał prawo np.: ujawniając dane, których nie wolno było mu ujawniać. Pamiętasz doktora Garlickiego i co mu zarzucał Zbyszek? Z jego oskarżeń nic nie zostało. Musiał też publicznie przepraszać.
I nie rozumiesz, że nikt tu nie broni czynu Polańskiego, tylko jego prawa do uczciwego procesu.
 
 
prezes pan
-3 [3] #140 prezes pan
7 grudnia 2016, 10:43
Cytat:
Fb widzisz podła kutasino, nam by nie przyszło do głowy życzyć gwałtu twoim dzieciom, żonie,
Ponieważ ja nie daję wam do tego powodu. Wystarczy być Prawym i Sprawiedliwym.
Panjała cipiuno.
Cytat:
Pamiętasz doktora Garlickiego i co mu zarzucał Zbyszek? Z jego oskarżeń nic nie zostało.
Kłamiesz jak bura suka.
Doktor G. został skazany.
natemat.pl/.../
Cytat:
I nie rozumiesz, że nikt tu nie broni czynu Polańskiego, tylko jego prawa do uczciwego procesu.
To trzeba go było wysłać do USA. Tam miałby uczciwy proces. Tam dokonał gwałtu na nieletniej i tam powinien być osądzony. Przypominam, że w USA współżycie z nieletnią traktowane jest jak gwałt.
 
 
Haji
+1 [3] #141 Haji
7 grudnia 2016, 10:50
Nie został skazany za zabójstwo, co zarzucał mu Zero. Czyli łapówki wziął. A co z resztą zarzutów? Miał być "doktorem Mengele" (bo taki kryptonim sprawy przyjęli dzielni chłopcy z CBA w jego sprawie). Czyli łżesz. Właśnie w US of A złamano jego prawo do uczciwego procesu, bo sędzia chciał się podlansować na sprawie.
 
 
Morlok
+2 [4] #142 Morlok
7 grudnia 2016, 12:05
Szanowni Koledzy,

Czytam sobie te komentarze i widzę że żadna argumentacja do pewnych ludzi nie trafia. Jeżeli spora część narodu reprezentuje taki właśnie poziom intelektualny to nic dziwnego że PIS ma takie poparcie wśród ludzi którzy łykają proste hasła zupełnie nie przyjmując bardziej złożonej argumentacji o tym co naprawdę się za tymi hasłami kryje. Stan umysłu przeciętnego wyborcy PIS najlepiej obrazuje jeden post pana prezesa z poprzedniej strony. Ustosunkuję się do niego chociaż nie dladego że wierzę że mój adwersarz to zrozumie, ale może inne osoby czytające te bzdury rozwieją swoje wątpliwości.

prezes pan napisał:
Polacy mieli dosyć postkomunistycznych układów i dlatego PO do lamusa.

Wystarczy spojrzeć na listę działaczy PIS i PO by stwierdzić że to w PISie dzisiaj bryluje najwięcej działaczy PRLu z posłem Piotrowiczem, sędzią Kryże i prezesem Orlenu Jasińskim na czele. Prezesem partii jest człowiek którego ojciec miał bardzo dobre układy z władzą komunistyczną (prywatna willa w czasie gdy ludzie się gnieździli w ciasnocie, zawodowa kariera, synkowie występujący w filmie). Dzisiaj ta partia przywraca w sposób oczywisty schematy działania PRLu. Temat długi jak rzeka.

prezes pan napisał:
Ostatnie badania jasno pokazują, że PiS deklasuje politycznych rywali zdobywając już 44 proc poparcia społecznego.Ekipa Jarosława Kaczyńskiego umacnia się mimo bezprecedensowego nawet jak na standardy III RP ataku lewicowo-liberalnych mediów, interwencji polityków z zagranicy.


Odwołując się do największych dyktatorów, oni też mieli z początku wysokie poparcie. Ten bezprecedensowy atak mediów (wszystkich nie sponsorowanych/ powiązanych z PIS) jak to określił FB jest wynikiem bezprecedensowego zamachu na ustrój IIIRP. Jak się zmienia ustrój i niszczy demokrację? Niszczy się kontrolę konstytucyjną bądź wprowadza ustawę zawieszającą obowiązywanie ustawy zasadniczej. Zamach na demokrację jest dlatego bardzo łatwy do identyfikacji.

prezes pan napisał:
Przypomnijmy, że w pierwszym roku swojej działalności rządzący wprowadzili sporo zmian

I tutaj nasz matołek podaje jak ze ściągi to, co PIS przedtsia jako swoje sukcesy, zupełnie przy tym ignorując inne aspekty zmian, lub zmiany kompromitujące.

prezes pan napisał:
program demograficzny 500+


Ostatnie dane pokazują wyraźny odpływ kobiet z rynku pracy, na chwilę obecną jest to ok. 150tys. Bardziej opłaca się brać socjal niż pracować. Tutaj dałem artykuł poruszający ten temat: klamstwapis.pl/.../...
Rząd przeliczył się z możliwościami budżetu (o ile kiedykolwiek się liczył), coraz więcej ludzi decyduje się na socjal i już widać że niebawem będziemy mieli poważne problemy z wypłatą świadczeń.
Idąc tym tokiem rozumowania moglibyśmy dojść do wniosku by dawać wszystkim bezrobotnym 2000+. Jaki będzie tego efekt?

prezes pan napisał:
podwyższono najniższe emerytury i renty

waloryzacja o 0,24%. Dla porównania, jeśli rząd będzie w tym tempie podnosił emerytury to łączna waloryzacja z okresu 8 lat rządów PO będzie osiągnięta za ok. 150 lat.

prezes pan napisał:
wprowadzono pakiet darmowych leków dla seniorów w ramach programu 75+

Rzecz ciekawa, z tego co wiem to seniorzy nieźle dostali po dupie i płacą za leki dużo więcej z powodu wycofania wielu refundowanych pozycji itd. Program ma sporo ograniczeń tj. tylko część leków refundowana, schorzenie zgodne z wpisanym w charakterystyce leku, r3ecepta tylko od lekarza POZ. Czyli miało być dla każdego a skorzystają nieliczni.

prezes pan napisał:
przywrócono poprzedni wiek emerytalny

Biorąc pod uwagę co poprzednie rządy zrobiły z systemem OFE a co tak skrzętnie wypominają PISowcy w przypadku PO, obniżenie wieku emerytalnego w obecnej sytuacji jest zbrodnią na narodzie - podkreślmy to jasno jeszcze raz: liczba osób pracujących i przechodzących na emeryturę w ciągu najbliższych 20 lat jest nam znana, to osoby już urodzone. Kwestia wyliczenia skutków tej "reformy" jest czysto matematyczna i jasno wskazuje na lawinowe zadłużenie państwa (a więc wszystkich obywateli). Spłata takiego zadłużenia odbywa się przez utratę pracy, płynności finansowej i licytację majątku a w najlepszym razie drastyczne pogorszenie warunków bytowych. Nie ucierpią ci, którzy nie konsumują na bieżąco swoich dochodów, czyli najbogatsi.

prezes pan napisał:
Kolejny rok rządów będzie skoncentrowany na gospodarce i odpowiedzialnym rozwoju

Rok temu słyszałem to samo. Efekt to gwałtowne wyhamowanie gospodarki i obwinianie wszystkich dokoła tylko nie siebie.

prezes pan napisał:
Zresztą już na początku tego roku został obniżony do 15 proc. CIT dla małych przedsiębiorców i wprowadzono pakiet stu zmian korzystnych dla firm

To stwierdzić może ktoś kto nie prowadzi firmy. Zmiana mało kogo realnie dotyczy, a ten pakiet zmian jest mi bliżej nie znany. Podejrzewam że wynika z czystego wodolejstwa.

prezes pan napisał:
obecnie wprowadzana jest konstytucja dla biznesu, która poszerza swobodę działalności gospodarczej, pewność prawa i zasadę przyjaznej interpretacji, a także zmniejsza biurokrację.


Nie wiem czy to na poważnie czy jakaś kpina? Swoboda działalności jest ograniczana, pewności prawa już dawno nie ma a zasada przyjaznej interpretacji? Przypomnijmy kilka z podstawowych zarzutów stowarzyszeń przedsiębiorców (o dziwo wspólnego)

- znowelizowanie ustawy o VAT która ma pomóc w ściganiu oszustów, a w rzeczywistości może stać się narzędziem nękania biznesu.

- Karanie 25-letnim więzieniem i konfiskatą firm

- coraz większy poziom penalizacji działalności gospodarczej

- niejasne zapowiedzi drastycznych zmian w podatkach

- pomysł wyrzucenia do kosza obowiązujących interpretacji podatkowych

- eliminacja prywatnych firm z ochrony zdrowia

itd.

Pełny tekst zamieściłem tutaj: klamstwapis.pl/.../...

Sama konstytucja dla biznesu jest przestrzegana jak konstytucja IIIRP. Warto dodać że tekst w 40% składa się z nakazów i ograniczeń.

prezes pan napisał:
Ten rząd nie boi się także podejmować decyzji, które są niemile widziane w Europie i tu mówię o budowie kanału przez Mierzeję Wiślaną, który odblokuje port w Elblągu. Do tej pory Niemcy i Rosja źle patrzyły na ten projekt, a żaden rząd nie miał odwagi powiedzieć, że będziemy ten kanał budować. Ten rząd to zrobi.


Żeby nie przedłużać dyskusji w tym temacie to jako żywo przypomina mi to inną cudowną inwestycję braci Kaczyńskich jako wybitnych strategów ekonomicznych. Mówiąc krótko, zróbmy sobie kolejną skarbonkę bez dna. Jak Kaczyńscy utopili 11 mld prowadząc politykę na kolanach: klamstwapis.pl/.../...

prezes pan napisał:
To klika innych liczb, które dobrze ilustrują ten rok, a więc: 11 300 000 złotych trafiło już do rodzin w ramach „Programu 500+” i to jest 3 800 000 dzieci, które skorzystało z tego programu, 14-procentowy wzrost wakacyjnych wyjazdów dzieci i młodzieży, 1000 złotych najniższej emerytury od marca 2017 roku, 2000 złotych jako minimalne wynagrodzenie za pracę i 12 złotych jako minimalna stawka godzinowa za pracę od 2017 roku. I wreszcie 8,2 proc. najniższego od 25 lat bezrobocia, a także 14,6 proc. wzrostu dochodu do budżetu państwa, dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego. Ponadto 4 miliony bezpłatnych leków trafiło do seniorów w ramach „Programu 75+”, ale ten program działa dopiero od września tego roku, będzie rozbudowywany i w ciągu trzech lat ok. 60-70 proc. leków będzie trafiało bezpłatnie do seniorów.


Brawo, brawo. A jak koszty? A jakieś statystyki podające wstepne rezultaty na gospodarkę tych reform? Mamy już parę, czemu żadnych nie przytoczysz?

prezes pan napisał:
Jarosław Kaczyński jest genialnym politykiem.


To fakt. Potrafił uruchomić machinę propagandy i podzielić Polaków, chociaż na pewno nie czyni tego dla dobra narodu a dla własnych ambicji dyktatorskich. Niestety przysłużył się swoimi działaniami pewnemu mocarstwu wschodniemu.

prezes pan napisał:
Politycznych łgarstw poprzedniej ekipy już mieliśmy dosyć, przecież oni nawet dzieci nie oszczędzali, Tusk okłamywał dzieciaki że będą laptopy w szkołach, a w końcu kupili sobie limuzyny rządowe i spuścili CIECH Kulczykowi za 1/2 wartości. Takich podobnych afer było co niemiara przez te 8 lat !


PIS przebił wszelkie możliwe afery 19 listopada 2015, pierwszymi ustawami. Ta data będzie w podręcznikach podawana jako koniec państwa prawa, analogicznie do podobnych wydarzeń w Austrii 1933r.

prezes pan napisał:
Postawili sobie barykadę w TK licząc na kiepską pamięć Polaków. Przypomnę jedną haniebną decyzje TK , ZGODA NA UBÓJ RYTUALNY ZWIERZĄT. Zmienił ustawę sejmowa i dopuścił do barbarzyństwa na zwierzętach.


Warto przypomnieć że część sędziów obecnie określanych jako POwskich była wybierana głosami PIS i Kaczyńskiego. Warto też, pomijając cały ten stek kłamstw wokół Trybunału Konstytucyjnego przypomnieć, że organ ten działa bezstronnie i nie sposób wnioskować inaczej znając jego orzecznictwo z ostatnich lat, jak i wcześniejsze. TK wydaje orzeczenia w zgodzie nie tylko z prawem państwowym ale również międzynarodowym. Linia orzecznicza TK miała wpływ na kształtowanie prawa i demokracji w innych krajach postkomunistycznych Europy Wschodniej. Twierdzenie że TK jest polityczny jest całkowitym niezrozumieniem istoty, bądź celowym kłamstwem w celu dyskredytacji organu stojącego na straży praw i wolności obywatelskich. Obywatele atakujący TK tak naprawdę występują przeciwko własnym prawom i wolnościom, to skrajna głupota.

prezes pan napisał:
ZIOBRO JEST MINISTREM SPRAWIEDLIWOŚCI BARDZO DOBRYM I W PEŁNI PODZIELAM JEGO POGLĄD, ŻE NALEŻY CHRONIĆ DZIECI, BO TO NASZ NAJWIĘKSZY SKARB


Jego lista dokonań z przeszłości i działalność obecna wskazują na coś dokładnie odwrotnego. W dodatku wczoraj Sąd Najwyższy musiał dać lekcję z podstaw prawa naszemu ministrowi, jak widać nie tylko Kaczyńscy i Duda przespali parę wykładów na studiach.

Haji napisał:
podła kutasino


spadłem z krzesła
 
 
llortcik
+2 [2] #143 llortcik
7 grudnia 2016, 12:58
Miłośnik i ulubieniec słynnego Kacperka zapowiedział wytoczenie procesu pokornej dziennikarce, jeśli ta w natychmiastowym trybie nie sprostuje, że został on 35 lat temu osobiście wyznaczony przez jeszcze bardziej osobistych przełożonych do stania tam, gdzie stał zawsze, w celu obronienia ustroju i sojuszy oraz uchronienia do obecnych czasów siedziby prezesa telewizorków przed inspirowanymi przez określone, imperialistyczne ośrodki antysocjalistycznymi elementami pełzającej kontrrewolucji.

PS.
Wraca złoty medalista. Zapowiadają się wesołe przedświęta, święta i poświęta.
 
 
prezes pan
-3 [3] #144 prezes pan
8 grudnia 2016, 08:17
Morlok oblizałeś rany i znowu chcesz być sprowadzony do parteru.
A myślałem, że po ostatniej dyskusji długo tu nie wrócisz.
Ja ci już mówiłem, że jak swoich argumentów nie będziesz opierał na źródłach, (tak jak ja to robię) nie będę z tobą dyskutował. Szkoda mi po prostu czasu.

Odpowiem jak swoje tezy będziesz popierał konkretnymi przykładami.
Proszę o przykłady na których postawiłeś następujące tezy.
Cytat:
Dzisiaj ta partia przywraca w sposób oczywisty schematy działania PRLu.
Cytat:
Niszczy się kontrolę konstytucyjną bądź wprowadza ustawę zawieszającą obowiązywanie ustawy zasadniczej.
Cytat:
Ostatnie dane pokazują wyraźny odpływ kobiet z rynku pracy, na chwilę obecną jest to ok. 150tys. Bardziej opłaca się brać socjal niż pracować.
Cytat:
Rząd przeliczył się z możliwościami budżetu (o ile kiedykolwiek się liczył), coraz więcej ludzi decyduje się na socjal i już widać że niebawem będziemy mieli poważne problemy z wypłatą świadczeń.
Cytat:
I tutaj nasz matołek podaje jak ze ściągi to, co PIS przedtsia jako swoje sukcesy, zupełnie przy tym ignorując inne aspekty zmian, lub zmiany kompromitujące.
Cytat:
waloryzacja o 0,24%. Dla porównania, jeśli rząd będzie w tym tempie podnosił emerytury to łączna waloryzacja z okresu 8 lat rządów PO będzie osiągnięta za ok. 150 lat.
Cytat:
Rzecz ciekawa, z tego co wiem to seniorzy nieźle dostali po dupie i płacą za leki dużo więcej z powodu wycofania wielu refundowanych pozycji itd.
Cytat:
Spłata takiego zadłużenia odbywa się przez utratę pracy, płynności finansowej
Cytat:
To stwierdzić może ktoś kto nie prowadzi firmy. Zmiana mało kogo realnie dotyczy, a ten pakiet zmian jest mi bliżej nie znany.
Dalej nie chce mi się już wyliczać, te wypociny po prostu kupy się nie trzymają. Szkoda czasu.
Podasz źródła i wyliczenia (np. jak wyliczyłeś, że łączna waloryzacja z okresu 8 lat rządów PO będzie osiągnięta za ok. 150 lat) będziemy dyskutować. Inaczej twoja radosna twórczość mnie nie interesuje.
Produkuj się na swym blogu, a tu nie zawracaj gitary. Mój czas jest zbyt cenny abym przegadywał się z nawiedzonym cieciem.
 
 
sunset
+1 [3] #145 sunset
8 grudnia 2016, 08:34
Morlok oblizałeś rany i znowu chcesz być sprowadzony do parteru. [...]
napisał FB, z poziomu podłogi plując nam w pięty (bo wyżej nie sięga).
[...]Mój czas jest zbyt cenny abym przegadywał się z nawiedzonym cieciem.
w ten sposób, to możesz się odnosić do siebie tylko, bo reszta ludzi tutaj jest zbyt poważna, aby dotknęło ich to co wy wyplujesz w bezsilnych atakach wściekłości. tak naprawdę czasami piszemy do ciebie, ale w złudnej nadziei, że kiedyś w końcu zmądrzejesz. ty albo ktoś inny z twojego grona. twój czas jest na tyle cenny, że spędzasz na tego typu forach cały dzień i pis ci płaci 0,50 zł na wpis.
 
 
sunset
+1 [3] #146 sunset
8 grudnia 2016, 08:43
FB :) coś specjalnie dla Ciebie, jeden twój guru przeciwko drugiemu twojemu guru:

źródło: facebook.com/.../...
 
 
prezes pan
-3 [3] #147 prezes pan
8 grudnia 2016, 09:21
Lepper to wielki polityk i wielki człowiek. Niestety miał złych doradców. Akcja skłócenia go z Jarosławem udała się, więc miał prawo być rozgoryczony.
Każda rządząca partia chciałaby mieć swojego prezesa TK. PO miała, więc o co chodzi?
Plany Jarosława co do trybunału były bardzo dobre, ponieważ dawały większy pluralizm w samym TK. W tamtych czasach tamtej koalicji, może udałoby się namaścić swojego prezesa. Niestety nie udało się dalej PiS+SO+LPR rządzić, a szkoda. Wrogie siły WSI rozpierdzieliły koalicję. Ale tym razem tak łatwo nie będzie.
 
 
Morlok
+2 [4] #148 Morlok
8 grudnia 2016, 09:30
Tak, ale bajeczki to raczej na dobranoc a nie z rana. Odpowiedź prezesowi wrzucam pod następnym artykułem
 

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze