Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - październik III / 2016

  • Kategoria: Polityka
  • Taurus
ZNP rozpoczyna akcję protestacyjną w/s zapowiedzianej przez rząd reformy edukacji. Projekt ten ZNP nazywa „katastrofą+”. Akcja ma hasło „Nie dla chaosu w szkole”. Na 19 listopada (dzień pierwszego czytania projektu ustawy ) zapowiedziana jest manifestacja po Sejmem. Jeżeli nie będzie pozytywnej reakcji rządu na tą manifestację Związek zapowiada spór zbiorowy z możliwością strajku w szkołach.

19 październik. W Krakowie pogrzeb Andrzeja Wajdy, wielkiego Polaka, romantyka, opisującego Polskę we wspaniały sposób w swoich filmach. Wyreżyserował ich chyba 40. Był też reżyserem teatralnym. Aktorzy mówią zgodnym  chórem, że ich kochał i mobilizował na swój sposób tak, że dawali z siebie wszystko. Był prawdziwym patriotą, choć nigdy o patriotyzmie nie mówił. Zawsze Polaków łączył i wspierał duchowo. Laureat Oscara za całokształt twórczości. Po prostu WIELKI CZŁOWIEK.

Kaczyński i Ziobro zapowiedzieli  - wspólnie - powołanie komisji śledczej ze specjalnymi uprawnieniami, która  będzie analizowała zakończone już postępowania reprywatyzacyjne  w Warszawie, łącznie od 3 do 4 tysiące spraw, osądzała ich prawidłowość, kazała zwracać przydzielony majątek lub jego równowartość w przypadku oceny negatywnej, …. Będzie  więc miała uprawnienia wyższe od prokuratorów i sędziów a jej opinia będzie ważniejsza od opinii gremiów prawniczych i rzeczywistych właścicieli gruntów czy nieruchomości, dla których przeprowadzono proces reprywatyzacji a także od wydanych w tych sprawach wyroków sądowych. Trudno o tym pomyśle pisać więcej, bo jest to coś w rodzaju gorącego kartofla rzuconego w naród, żeby odciągnąć jego uwagę od ostatnich, szeroko komentowanych wydarzeń – protesty kobiet, Misiewicze, Caracale, reforma oświaty, …………..  Tak czy inaczej chodzi o igrzyska, ponieważ PIS broni się z całych sił przed podjęciem debaty o Ustawie reprywatyzacyjnej, która by te sprawy załatwiała i projekt której leży w zamrażarce sejmowej. Tak czy inaczej ta komisja ma działać na zasadzie słynnej sowieckiej „Czeka” a sprawy do rozpatrzenia mają być wybierane przez zespół społeczny, przypominający radę komisarzy ludowych. Czeka i RKL!!!  W miejsce Dzierżyńskiego na czele nowej Czeki ma stanąć podobno Patryk Jaki.

Rząd ujawnił podstawowe dane dotyczące przyszłorocznego budżetu.  Deficyt ma być znowu rekordowy i wynieść  59 miliardów złotych. Jeśli to podzielić przez liczbę żyjących w kraju Polaków, od niemowlaka do najstarszego emeryta to wychodzi, że każdy z nich zadłuży się dodatkowo o 1800 złotych. PiS zapowiadał, że będzie postępował jak Janosik a okazał się zwykłym, podatkowym zbójem. Czy młode pokolenie zdaje sobie sprawę, że to ono będzie spłacać zaciągane dzisiaj długi? Bardzo w to wątpię.

21 październik. Obejrzałem w TV kilkugodzinne  obrady jakiejś tam komisji sejmowej, na której posłowie odpytywali podkomisję smoleńską z jej osiągnięć. Kluczowe pytanie zadał poseł Kierwiński i brzmiało ono: „Czy po 8 miesiącach waszej pracy jesteście w stanie przedstawić jakikolwiek dowód na to, że straszna katastrofa w Smoleńsku miała inny przebieg niż przedstawiono to w raporcie komisji Millera”(?) - odpowiedzi nie było. Było za to mnóstwo ideologii ze strony pytających, ze strony komisji a szczególne ze strony Macierewicza, który również wziął udział w tym posiedzeniu i który z wrodzonym sobie, wdzięcznym obłędem w oczach odpowiadał i za siebie i za podkomisję.

Antek Macierewicz wystąpił w Sejmie z rewelacją, że Egipcjanie odsprzedali Rosji dwa okręty Mistral za 1 USD. To te same dwa Mistrale których Francuzi nie dostarczyli Rosji z powodu restrykcji za jej działania na Ukrainie. Antek musiał „upaść na głowę”, bo trzyma się swojej wersji mimo oficjalnego dementi  zarówno Francji jak i Rosji. Rzecznik rosyjskiego MON – „Głupia egzaltacja polskiego ministra obrony nie jest już tajemnicą, nawet w Polsce”. Putin się z pewnością cieszy, że polski minister obrony jest idiotą. Dlaczego więc wszystko podobno mogący nadprezes -  Kim Jar Kacz utrzymuje go na tym stanowisku? Przypomina to kabaret i byłoby śmieszne, gdyby nie było tragiczne.

Profesor Chazan, specjalista od kobiecych narządów rodnych stwierdził na konferencji w Poznaniu, że „osoby o poglądach lewicowych częściej mają problem z zajściem w ciążę, a przyczyną zaburzeń płodności jest przesadna dbałość o szczupłą sylwetkę”. Co z tego wynika? Moim zdaniem wynika z tego, że osoby z chorą głową zdarzają się we wszystkich grupach zawodowych, niezależnie od wykształcenia i tytułów wypisywanych przed nazwiskiem. „Polityka” twierdzi zresztą, opierając się na badaniach CBOS, że na aborcję najczęściej decydują się Polki o poglądach prawicowych, co nawet mnie dziwi.

23-24 października. Drugi Ogólnopolski Strajk Kobiet odbył się w kilkudziesięciu miejscowościach, od małych poczynając, na stolicy kończąc. Mocne hasła, pikiety, przepychanki. „Mamy dość dobrej zmiany”,   „Chcemy doktora, nie prokuratora”,   „Oprócz macicy mamy mózgi”,   „Stop fanatykom i hipokrytom”,    „Parasolka – broń kobieca, która w PiS-ie postrach wznieca”,   ………. 

Według GUS bezrobocie w Polsce na koniec września wyniosło 8,3 procent. Bieżący rok zaczynaliśmy z poziomem 10,3%. Liczba zarejestrowanych bezrobotnych spadła do 1,32 miliona.

Sławomir Nowak został powołany na stanowisko szefa Ukrawtodoru, ukraińskiego odpowiednika GDDKiA, Wojciech Bałczun – były prezes PKP Cargo pełni funkcję dyrektora ukraińskich kolei a prof. Balcerowicz jest osobistym przedstawicielem prezydenta Poroszenko w ukraińskim rządzie, odpowiedzialnym za reformy gospodarcze. Prawdziwy wysyp Polaków we władzach Ukrainy.

Nowe moce światowe w zielonej energetyce powiększyły się w ubiegłym roku o 153 GW i stanowiły aż 55 procent wszystkich nowych mocy energetycznych oddanych do użytku. Liderami są USA, UE, Chiny i Indie. Polska – niestety – nadal stoi węglem a inwestycje w OZE są przez obecny rząd hamowane.

Komentarze  

 
sunset
+1 [3] #41 sunset
4 listopada 2016, 13:17
czy ty nie za wiele wymagasz od FB?! aby rozumiał to co czyta i co gorsza to co pisze?! on ma wytyczne co ma napisać i pisze niezależnie od tego jakie jest pytanie.
nie jest nawet w stanie odróżnić zabawnej prezentacji początkowych liczb typu integer od poważnego badania wybuchania parówki i porównywania jej do samolotu. normalnemu człowiekowi wystarczy to co było narysowane na tablicy na zdjęciu które w pocie czoła wygooglował, aby obśmiać jego teorie. no ale on normalny nie jest, więc czego od niego wymagasz? wstydziłbyś się ;-)
 
 
Haji
+1 [3] #42 Haji
4 listopada 2016, 13:23
Oczywiście, że za dużo od niego wymagam. Nie chciałbym, żeby osiadł na laurach. Niech się stara :).
Poza tym, on mnie ciągle śmieszy, te wszystkie "bossy" i "prezes pany", to chyba wynika z jakiegoś sporego kompleksu. Ktoś, kto faktycznie jest szefem, nie musi tego podkreślać.
 
 
sunset
+2 [2] #43 sunset
4 listopada 2016, 13:32
[...]Ktoś, kto faktycznie jest szefem, nie musi tego podkreślać.[...]
oczywiście masz rację :) już dość dawno z tego się podśmiewaliśmy, ale FB nie przeszło, więc olaliśmy go :)
ciekawe jak się czuł boss, prezes, pan nad panami, kiedy po głowie ściekały mu strumyczki ciepłego moczu? :) pewnie dlatego do tej pory wścieka się na każdą naszą uwagę pod adresem piss i jego :)
 
 
llortcik
+1 [3] #44 llortcik
4 listopada 2016, 13:45
Sprawy bieżące.

Dziś ma zostać przegłosowana ustawa o cudownej obronie coraz bardziej cudownego pana Antoniego. Nawet najgorzej zanimalizowany sort z niecierpliwością gryząc zaciśnięte pięści, zastanawia się jaki będzie wynik.
W staropolskim Wrocławiu pewien /jeszcze???/ pułkownik, wzorem swych najwybitniejszych poprzedników z grudnia 81’ , nie czekając na wynik nie tylko zdążył w pełni ukształtować, ale i dokonał zaprzysiężenia najdzielniejszych z dzielnych, niestety wskutek pomylenia kartek zamiast obiecać ochronę Don Antonia i Dobrej Zmiany wojacy przysięgali chronić Konstytucję /którą?/ RP.
W oczekiwaniu na nieuchronny w wyniku błędu marsz na stolicę wszyscy dobrze zmienieni posłowie wraz z konstruktywną opozycją wznoszą barykady wokół stołecznych pomników i miejsc pamięci prototypu Jego Niezłomności oraz siedzib instytucji opanowanych przez dobrozmienne wiatry. Najofiarniejsi leżą złożeni niemocą /fizyczną i intelektualną/ na torach trasy Warszawa-Wrocław, zaś muzyczna opozycja w zapale przypomina sobie i swym Dobrze Zmienionym towarzyszom słowa i melodię od kilku lat nie śpiewanej Międzynarodówki.
 
 
prezes pan
-3 [3] #45 prezes pan
4 listopada 2016, 14:33
Cytat:
jaki związek ma pękająca parówka z samolotem, który uderza w ziemię górną częścią kadłuba lecąc ok. 270 km/h?
Ano taki, że samolot rozerwał się w powietrzu jak ta parówka, a nie uderzył górną częścią w ziemię.
Bo jakby uderzył, to byłby krater.

Cytat:
człowiekowi wystarczy to co było narysowane na tablicy na zdjęciu które w pocie czoła wygooglował, aby obśmiać jego teorie.
A tobie co wystarczyło, żeby wierzyć w bzdurne, nielogiczne wyjaśnienia?
Aha, zapomniałem, że u ciebie krucho z logiką.

Cytat:
Poza tym, on mnie ciągle śmieszy,
Ciągle coś cie śmieszy, tylko nigdy nie wyjaśniasz dlaczego.
 
 
Haji
+2 [2] #46 Haji
4 listopada 2016, 14:46
FB kłamiesz. Samolot uderzył odwrócony podwoziem do góry. Samolot leciał prawie równolegle do ziemi, a nie walnął pod dużym kątem. Dlatego nie ma krateru. To nie był meteoryt.
Widzisz, nie muszę ci nic wyjaśniać, wystarcza, że reszta rozumie.
 
 
sunset
+2 [2] #47 sunset
4 listopada 2016, 14:48
FB, głupku kochany :) umiesz cytować i tylko wybierasz sobie niewłaściwe cytaty.
trzeba było doczytać: [...]otóż krater po uderzeniu w ziemię powstaje przy bardzo ścisłych warunkach. musi wystąpić odpowiedni kąt uderzenia przedmiotu w ziemię, aby powstał krater. w przeciwnym przypadku "przedmiot" "prześlizguje się po powierzchni gruntu uderzając o równe wystające elementy (pagórki, drzewa kamienie itp.) [...] i już nie musiałbyś męczyć tych swoich biednych 2 zwojów mózgowych i wypisywać bzdur powyżej.
[...]A tobie co wystarczyło, żeby wierzyć w bzdurne, nielogiczne wyjaśnienia?
Aha, zapomniałem, że u ciebie krucho z logiką.[...]

FB :) już nie raz i nie dwa udowadnialiśmy ci, że nie masz zielonego pojęcia co to jest logika. ty, tym mianem nazywasz umiejętność upewniania się, że na pewno masz rację za pomocą nieprawdziwych i kłamliwych pseudofaktów. w przeciwieństwie do ciebie, większość tu zgromadzonych jest dobrze wykształcona i ma spory zasób wiedzy na dość szerokie spektrum tematów. jeszcze raz proszę cię bardzo. nie używaj słowa "logika" po każdy wie, że nie powinno się używać słów, których znaczenia się nie zna lub nie rozumie. tyle w tym temacie.
[...]Ciągle coś cie śmieszy, tylko nigdy nie wyjaśniasz dlaczego.[...]
och, ależ wyjaśnia, wyjaśnia, ale ty nie rozumiesz... w sumie nie nasza wina i nie nasza sprawa :)
 
 
nadprezes polski
-1 [3] #48 nadprezes polski
4 listopada 2016, 15:19
prezes pan napisał:

ZNP jest to organizacja, której korzenie sięgają czasów komunistycznych.

Rok 2730. Rozmowa kwalifikacyjna w Urzędzie Gminy na stanowisko inspektora budownictwo. Rozmowę prowadzi Wójt wraz z proboszczem.
- Świadectwo z politechniki macie Kowalewski doskonałe, ale widzicie, wy jesteście z postkomunistycznej rodziny. W 1971 roku Jan Kowalewski, wasz przodek, stał się członkiem PZPR.
 
 
llortcik
+2 [2] #49 llortcik
5 listopada 2016, 03:27
Sprawy bieżące.

Marszałek wyhodowany na Żoliborzu, z wrodzoną mu od poczęcia inteligencją i przenikliwością zachwalał zalety prezesa jednej z wielu partii określając go jako jedynego w swoim rodzaju i niespotykanego w cywilizowanym świecie człowieka, krynicę pełną wszelakich zalet. Następnie w przypływie niewybaczalnej i nieobliczalnej szczerości wyznał, że Dobra Zmiana może odstąpić ten unikalny obiekt westchnień wielu partii i /nie tylko/ panny Krysi rezygnując z godziwego zarobku, jako prezesa bez VAT. Zarówno totalna opozycja, jak i jeszcze gorszy sort pytają, czy po sprzedaży nabyty produkt będzie mógł być na stałe wyeksportowany z kraju.

W Senacie Dobra Zmiana ulegając błagalnym prośbom opiekunów niepełnosprawnych dzieci i jednego z pomazańców odrzuciła z należnym oburzeniem propozycję, by należny zasiłek na te dzieci wypłacać comiesięcznie.

W sejmie, mimo nieobecności kilkunastu posłów Dobrej Zmiany dopuszczono do głosowań szeregu dobrze zmienionych ustaw. Nawet najbardziej animalni animalsi z podziwem obserwowali biegłość cyferkową muzyków, którzy głosując ręka w rękę z totalersami zawsze umieli przewidzieć ilu ich posłów powinno wstrzymać się od głosu.

Dobra Zmiana wspólnie z muzykami odrzuciła projekt ustawy przeciwko mowie nienawiści. Nie tylko głosujący, ale nawet gorszy sort uważa, że nieludzkie torturowanie wszystkich działaczy jednej z wielu partii i ich muzycznych opozycjonistów przez zmuszenie ich do wiecznego milczenia byłoby zbyt okrutną pokutą za ich myśli, słowa i czyny.

Ku porażającemu zdumieniu Don Antonia ministrowie Obrony Francji i Niemiec przenieśli na papier myśli wymieniane spojrzeniami podczas ostatniego /byle nie ostatecznego/ spotkania. Sam cudowny pan Antoni swymi cudownymi usty wyjaśnił, że nie może ujawnić pewnego źródła swoich cudownych pomysłów, ale zastrzegł że decyzja o zerwaniu kontraktu nie należała do niego, lecz do cudownego pomazańca, tak więc wszystkie pretensje i wątpliwości należy zastąpić szczerą modlitwą do Najwyższego.

Dopiero teraz Komitet Praw Człowieka ONZ zdołał dojść do siebie po ogromnym nowojorskim sukcesie Jego Niezłomności i po raz pierwszy od czasów stanu wojennego /tak mile wspominanych przez najstarszych stażem dobrozmianowców i przewodnika cudownego Kacperka/ wezwał rząd Jej Eksperymentalności do przestrzegania cywilizowanych standardów i respektowania prawa.
Pismo wywołało zrozumiałe oburzenie całej Dobrej Zmiany na oczywiście oczywistą niewdzięczność. Przecież wszyscy powinni wiedzieć, że to Jego Niezłomność podniósł znacznie rangę tej organizacji własnoustnie i dobrozmiennie przemawiając do czwartych i piątych zastępców ambasadorów Zjednoczonych Narodów.
Pogromca maturzystów z widoczną w jednym oku paniką szukał na mapach ONZu, natomiast Złotousty rządu samo pismo określił jako nieporozumienie i już zapowiedział, że Jej Eksperymentalność wraz z podległymi jej ministrami jak zawsze będą stać na gruncie prawa.
Prawo /ale nie Sprawiedliwość/ zapytowywuje czy już na stałe znalazło się pod butem Towarzysza Suwerena i jego poddanych.
Cała Dobra Zmiana szuka przedszkola na następną, bezpieczną tym razem, międzynarodową wizytę Zwierzchnika Sił Zbrojnych, natomiast Jej Broszokwatość odkryła, że Estonia jest najlepszym miejscem do rozmowy z chińskimi towarzyszami.
 
 
llortcik
+2 [2] #50 llortcik
5 listopada 2016, 19:45
Sprawy bieżące.

Grupa „ekspertów” Jej Niuansowatości po wieloletnich intensywnych teoretyczno-praktyczny ch badaniach /przeprowadzonych nie tylko w Toruniu/ doszła do porażającego wniosku, że „antykoncepcja prowadzi do rozwiązłości”. Gorszy sort, choć nie wierzy w skuteczność w przypadkach miszcza Waszczu i sir Richarda, z nadzieją apeluje, żeby od chwili tego doniosłego odkrycia inni najważniejsi przedstawiciele Dobrej Zmiany wpadli na koncept, by przynajmniej w kontaktach zagranicznych wypowiadać się zwięźle i na temat.

Po wielomiesięcznej burzy mózgu pan Zbyszek wraz z dobrze zmienionym resortem wpadł na wspaniały pomysł, by wzorem Watykanu karać za jakikolwiek kontakt intymny z osobą niepełnoletnią. Przerażeni rektorzy wyższych uczelni /nie tylko seminariów/ wraz z ubogim /nie tylko materialnie/ toruńskim mnichem i pod przewodem prawie ministra ON zgodnym chórem żądają, by już od najbliższej matury, opancerzone oddziały Obrony Terytorialnej blokowały dostęp niepełnoletnim do siedzib komisji. Najbardziej przewidujący pracodawcy już zakazali nawet rozmów wzrokowych z osobami będącymi w kręgu podejrzenia o niepełnoletność.

Ministra 500+ z oburzeniem, które spowodowało, że kolor jej twarzy dorównał kolorowi /chyba też jej/ włosów skomentowała zarzuty totalsów, że kwota 4000 to nie zaspokajająca podstawowych potrzeb jałmużna, odpowiadając i opowiadając, że choć nie jest to wystarczająca suma na wychowanie niepełnosprawnego dziecka w Warszawie, to istnieją w kraju miejsca, gdzie kwota ta wydaje się ogromna. Gorszy sort sugeruje, że zamiast przenosić kobiety do ustronnych miejsc gotów jest skutecznie poszukać miejsca w którym cała Dobra Zmiana będzie mogła przeżyć bez jakiejkolwiek waluty.

Cała Dobra Zmiana pod przewodem miszcza Waszczu, choć jawnie pokazali zawód faktem, iż wyjaśnienia polskiego rządu "nie znalazły zrozumienia" w Komitecie ONZ, to podobnie jak pogromca maturzystów cieszy się, że dzięki jej działaniom nawet w dalekiej Erytrei i na jeszcze dalszej Jamajce każde dziecko potrafi wskazać położenie naszego kraju i ma nadzieję, iż dzięki takiej radosnej twórczości już wkrótce każdy na naszej planecie będzie umiał wskazać miejsce Polski i to nie tylko na mapie.
Tenże miszczu Waszczu, odpowiadając na list dotyczący pomysłów Don Antonia wyraził swoją nadzieję, że w przyszłości stosunki między naszymi krajami, choć pozbawione Wersalu nie będą oparte na niepolitycznych i utajnionych faktach, a jedynie na dobrych słowach skierowanych przez powstałą z kolan Dobrą Zmianę do uczących się posługiwania sztućcami Francuzów. Gorszy sort uważa, że głupota wypowiedzi ministra znacznie przekroczyła wielkość jego zarostu i sugeruje jak najszybszą wizytę u francuskiego cyrulika.
Nie zrażony faktami i innymi przeciwnościami losu Don Antonia wyraził nadzieję, że nadal jesteśmy pełnoprawnym członkiem Wspólnoty Niepodległych Państw. Gorszy sort wyraża nadzieję, że ta porażająca go prawda ministra nie stała się rzeczywistością i Kazachstan wspólnie z Białorusią zablokują nasz udział cudownego pana Antosia i reszty naszego kraju w tym wielkim przedsięwzięciu.
 
 
Taurus
+3 [3] #51 Taurus
6 listopada 2016, 18:03
Cytat:
Cała Dobra Zmiana pod przewodem miszcza Waszczu, choć jawnie pokazali zawód faktem, iż wyjaśnienia polskiego rządu "nie znalazły zrozumienia" w Komitecie ONZ,
Rozbawiła mnie do łez B. Mazurek, rzeczniczka PiS-u. RPO powinien bronić polskiego rządu przed Komitetem Praw Człowieka ONZ a nie bronić Polaków przed naruszaniem ich praw przez władzę. Ponieważ tego nie robi, PiS zastanowi się jak go odwołać. Nie ma, co prawda, w Sejmie potrzebnych 2/3 głosów ale przetrenował już ścieżkę poniżania, obświniania, odbierania wiarygodności, .... na TK. i może to powielić z RPO. Poza tym może zabrać jego kancelarii pieniądze (10 milionów już zabrał) i w ten sposób sparaliżować jej działanie. Władze PiS mają może łby tępe, jednak w złośliwościach i niszczeniu są one niedoścignione.
 
 
llortcik
+2 [2] #52 llortcik
7 listopada 2016, 01:16
Taurus napisał:
Rozbawiła mnie do łez B. Mazurek, rzeczniczka PiS-u. RPO powinien bronić polskiego rządu przed Komitetem Praw Człowieka ONZ a nie bronić Polaków przed naruszaniem ich praw przez władzę.
Jeszcze lepiej odpłynęły telewizorki prezesa Jacka, oznajmiając, że raport ONZ jest sprzeczny z polską Konstytucją. Czyżby to drukarka się wypowiedziała, a może był wyrok TK?
Po zapoznaniu się z tą wiadomością i własnoocznym obejrzeniu telewizorków, nie tylko ONZ i inne organizacje międzynarodowe, ale i wszyscy bez wyjątku rządzący w bliskich i dalekich krajach, natychmiast po dojściu do stanu używalności pilnie dostosowują swoje prawo do zapisów Konstytucji RP w interpretacji zawsze stojącego po słusznej stronie słynnego prokuratora i jeszcze słynniejszego prawodawcy.

Sprawy bieżące.

Jego Niezłomność po wielomiesięcznych poszukiwaniach i jeszcze dłuższych intensywnych rozmyślaniach uznał, że jedynie Jordania jest krajem, którego przepisy ustawodawcze nie są sprzeczne z dobrze zmienionym i jeszcze ciekawiej interpretowanym polskim prawem i w pełni odzwierciedlają oczekiwania Dobrej Zmiany i zgodził się łaskawie go nawiedzić. Poinformował gospodarza, że jego kraj od wielu lat jest ostoją stabilności demokracji do której polska pod jego przywództwem dopiero zmierza, oraz zaproponował by Jordania zastąpiła zdradziecką Francję we współpracy naszych przemysłów zbrojeniowych. Po konsultacji z lekarzami gorszy sort sugeruje Jego Niezłomności wypicie szklanki zimnej wody /niekoniecznie z Jordanu/ przed każdym otworzeniem ust.
Natomiast gospodarze z zachwytem podkreślali zalety pierwszej damy, bowiem od dawna nie widzieli kobiety, która nigdy nie otwiera ust.

Nie zważając na mądrość przysłowia: silentium est aureum, Jego Niezłomność udzielił wywiadu dobrze zmienionej agencji PAP. Wyjaśnił, ze choć podziela ból rodzin prywatnie sprzeciwiających się cmentarnym wykopkom ich bliskich, to jeszcze bardziej podziela cierpienie prokuratorów szukających śladów zamachu we wszystkich trumnach.
Nadmienił też, że katastrofa smoleńska jest dla niego największą tragedią w powojennych dziejach Polski, wielokrotnie przewyższającą czerwiec 56’, marzec 68’, grudzień 70’ i grudzień 81’ razem wzięte.
Nie bacząc na toruńskie zagrożenie wyznał też, że ciągle marzy by małżonka jego pierwowzoru była wzorem dla obecnej pierwszej damy. Gorszy sort zapewnia, iż nieprawdziwe że pewien ubogi mnich zażądał pośmiertnego rozwodu wawelskiej pary.

Wychodzący z porażającego zaskoczenia Don Antonio zapowiedział własną, adekwatną odpowiedź na list ministrów Francji i Niemiec. Pod osobistym wzrokiem i nadzorem ministra trwają ćwiczenia oddziałów przeznaczonych do odpowiedzi.
Cudowny pan Antoni zapowiedział podpisanie wielostronicowego porozumienia z Jej Niuansowatością o wprowadzeniu szkolenia wojskowego wszystkich polskich uczniów. Przerażony tą porażającą wiadomością Towarzysz Putin polecił natychmiastową mobilizację swoich przedszkolaków w celu obrony tak strasznie zagrożonej rosyjskiej ojczyzny.

Resort pana Zbyszka stanowczo zaprzeczył, że planuje wprowadzenie kar za kontakty intymne z niepełnoletnimi, wyjaśniając, że tygodniami krążące między departamentami pisma były tylko nie istotną opinią opracowywaną w odpowiedzi na listowne zapytanie nieznanej osoby. W najbliższej przyszłości w celu usprawnienia pracy resortu planowane jest wyposażenie siedziby ministerstwa w ochronę przeciwgołębią, przeciwlistonoszową i przeciwmeilową.
 
 
prezes pan
-3 [3] #53 prezes pan
7 listopada 2016, 07:12
Cytat:
FB kłamiesz. Samolot uderzył odwrócony podwoziem do góry. Samolot leciał prawie równolegle do ziemi, a nie walnął pod dużym kątem. Dlatego nie ma krateru.
Cytat:
otóż krater po uderzeniu w ziemię powstaje przy bardzo ścisłych warunkach. musi wystąpić odpowiedni kąt uderzenia przedmiotu w ziemię, aby powstał krater. w przeciwnym przypadku "przedmiot" "prześlizguje się po powierzchni gruntu uderzając o równe wystające elementy (pagórki, drzewa kamienie itp.)
To skąd się wzięło przeciążenie 100g i miazga z ludzi i samolotu.
 
 
sunset
+1 [3] #54 sunset
7 listopada 2016, 08:00
[...]To skąd się wzięło przeciążenie 100g i miazga z ludzi i samolotu.[...]
stąd głupku, że były to chwilowe przeciążenia powstające w trakcie uderzeń, właśnie o grunt, o pagórki i drzewa. tak jak ty byś jechał na motocyklu bez kasku przez krzaki. oczywiście inna jest jakość mas i bezwładności, dlatego nie sposób porównać obrażeń, ale jakbyś po takim eksperymencie popatrzył w lustro to byś wiedział. poza tym po rozpadnięciu się samolotu ludzie też jeszcze uderzali w co popadnie.
 
 
Haji
+1 [3] #55 Haji
7 listopada 2016, 08:00
I tłumacz świat ignorantom. Przeciążenie 100g możesz uzyskać mając wypadek samochodem przy prędkości 100km/h (przypominam, samolot leciał ok. 270km/h). Weź w końcu doczytaj, jak jest skonstruowany samolot i czego nie wolno nim robić (hint! nie wolno lądować sufitem o ziemię).
Przecież to jest wiedza z fizyki z gimnazjum.
Mam dla ciebie jeszcze filmik, co się dzieje z samochodem, który pozwala na przeżycie wypadku przy 64km/h przy ok. 200km/h:
www.youtube.com/.../
 
 
Haji
+1 [3] #56 Haji
7 listopada 2016, 08:04
sunset
Jemu się chyba wydaje, że uderzenie przy prędkości 270 km/h ma takie same skutki jak uderzenie przy 50km/h. Do tego cały czas chyba uważa, że samoloty są pancerne.
Tłumaczyłem jednemu smoleńskiemu oczadzonemu i udało mi się go przekonać porównaniem do łodzi podwodnej, która potrafi zejść na głębokość ok. 600 do 700m a uszkodzi się od uderzenia ostrego dziobu statku. Wtedy do niego dotarło.
 
 
sunset
+1 [3] #57 sunset
7 listopada 2016, 08:27
ja jestem w stanie założyć się, że to do FB nie dotrze. nawet o 500+ ;-)
 
 
prezes pan
-3 [3] #58 prezes pan
7 listopada 2016, 09:06
Cytat:
Rok 2730. Rozmowa kwalifikacyjna w Urzędzie Gminy na stanowisko inspektora budownictwo. Rozmowę prowadzi Wójt wraz z proboszczem.
- Świadectwo z politechniki macie Kowalewski doskonałe, ale widzicie, wy jesteście z postkomunistycznej rodziny. W 1971 roku Jan Kowalewski, wasz przodek, stał się członkiem PZPR.
Ja lepsze znalazłem
Lato 2017 r. Elegancki starszy pan wchodzi do saloniku prasowego....Dzień dobry! czy jest może Gazeta Wyborcza? Niema, odpowiada ekspedientka. Ta gazeta już nie wychodzi od 3 miesięcy. Dziękuję do widzenia. Nastepnego dnia ponownie ten sam jegomość przychodzi do saloniku i pyta: czy jest może Gazeta Wyborcza? Niema, odpowiada mocno zdziwiona ekspedientka i dodaje: mówiłam juz panu że ta gazeta nie wychodzi od 3 m-cy, oni zbankrutowali. Ok. dziękuje pani bardzo. Jakież było zdziwienie sprzedawczyni kiedy trzeciego dnia ten sam klient zapytał" czy jest może GW? Czy pan zwariował? powtarzam panu od 3 dni że zbankrutowali! nie rozumie pan?! Starszy pan nieco speszony wściekłością ekspedientki: nie chcę pani denerwować ale musiałem tu przyjść jeszcze raz. Po prostu uwielbiam słuchać jak pani to mówi.
 
 
sunset
+1 [3] #59 sunset
7 listopada 2016, 09:22
FB :) i jeden i drugi przykład świadczą przeciwko tobie :) i tobie podobnym. kierujecie się nienawiścią. i to jest prawidłowy przykład polaka-katolika.
 
 
prezes pan
-3 [3] #60 prezes pan
7 listopada 2016, 09:53
Cytat:
ja jestem w stanie założyć się, że to do FB nie dotrze. nawet o 500+ ;-)
geoal.salon24.pl/.../
Też mam wrażenie, że do ciebie nic nie dotrze. A wystarczyła by przecież odrobina logicznego myślenia. Ale nie u ciebie. Ha,ha,ha...
 
 
sunset
+1 [3] #61 sunset
7 listopada 2016, 10:01
czyli wygrałem zakład :) acha. jeszcze jedno. FB, prosiliśmy cię, abyś nie używał słów, których znaczenia nie rozumiesz. należy do nich słowo "logiczne". nie zamierzam po raz "n-ty" tłumaczyć ci co to jest logika, bo i tak nie zrozumiesz, tłumaczyliśmy ci to z 10 razy i nie wyciągnąłeś z tego żadnej nauki. dla ułatwienia: dla ciebie słowo logika i sofizmat to to samo.
i jeszcze jedno. naprawdę salon24 nie jest źródłem, z którego korzystałby inteligentny człowiek, ale to w końcu zrozumiałe, prawda?
 
 
prezes pan
-3 [3] #62 prezes pan
7 listopada 2016, 12:01
Cytat:
i jeszcze jedno. naprawdę salon24 nie jest źródłem, z którego korzystałby inteligentny człowiek, ale to w końcu zrozumiałe, prawda?
Mistrzu, czy mógłbyś podać źródła z których korzystałby inteligentny człowiek?
Bardzo proszę.
 
 
sunset
+1 [3] #63 sunset
7 listopada 2016, 15:40
[...]Mistrzu, czy mógłbyś podać źródła z których korzystałby inteligentny człowiek?[...]
oczywiście, że bym mógł, ale po co? ty i tak nie zaglądasz tam :)
 
 
Taurus
+2 [4] #64 Taurus
7 listopada 2016, 21:19
Dziennikarz Zakaria ostrzega w CNN przed wybraniem Trumpa, dając za przykład Polskę, która jeszcze niedawno była wzorem demokracji w Europie a dzisiaj jej rząd wprowadza "demokrację na wzór Rosji i Turcji". Demokracja jest rzeczą kruchą - pisze. Spójrzcie tylko na Polskę. Wystarczy jedna osoba, jedna partia, jeden głos by zniszczyć tradycje demokratyczne.
Zakaria ma rację, nie analizuje jednak przyczyn takiego stanu rzeczy w naszym kraju. Wydaje się, że jednak demokracja w USA jest bardziej okrzepła niż u nas, chociaż niektórzy pisowcy mówili z przekąsem o krótkiej historii tego państwa i "kuda mu tam do nas".
 
 
llortcik
+1 [3] #65 llortcik
8 listopada 2016, 00:27
Sprawy bieżące.

Rankiem trójka dobrze zmienionych sędziów, szarpiąc swe wyjściowe szaty gołymi piersiami wzorem godnym naśladowania dzielnie próbowała bronić niewinności sądowej Towarzysza Suwerena. Samokrytycznie też przyznali, że ich zasoby intelektualne oraz wiedzy konstytucyjnej nie pozwalają orzekać w sprawie ustawy tak skomplikowanej przez naczelnego prawodawcę sejmowego.
Wielkim wysiłkiem swych zjednoczonych w słusznej sprawie szarych komórek uznali, iż świadczenie przez nich pracy jest sprzeczne zarówno z przepisami Konstytucji, jak i gwałci klauzulę sumienia określoną przez Towarzysza Suwerena.
Na wieść o dobrozmiennym poszanowaniu Konstytucji pewien turysta przyrodniczo-krajoznaw czy zapytał władcę Jordanii o możliwość uzyskania statusu uchodźcy w tej tak dążącej do demokracji królewskiej republice.
Gorszy sort stanowczo domaga się, by prawo odmowy świadczenia pracy ze względu na jakiekolwiek przekonania zostało wpisane do Kodeksu Pracy.

Dobra Zmiana, choć zawiedziona faktem, że prezes TK wolał oprzeć się na Konstytucji, niż wyrytych w jej sercu wytycznych prezesa jednej z wielu partii, ze zrozumiałym ukontentowaniem przyjęła wyrok. Najtajniejsze źródło dezinformacyjne donosi, że sam twórca naprawki wraz z panną Krysią ukryli się w zacisznym miejscu razem świętując spłodzenie potomka, do którego po raz pierwszy nie można się przyczepić.
Natomiast trójka wymienionych wyżej sędziów wskazała, że ich nieobecność uchroniła ich niewinne dusze i sumienia od głosowania w zgodzie z własnymi przekonaniami.

Jak donosi prasa w resorcie pana Zbyszka trwają intensywne prace nad totalną inwigilacją, uzasadniając to potrzebą kontrolowania majątku pochodzącego z nieznanych źródeł. Pewien szeregowy poseł z Żoliborza już przekazał przypadkiem przechodzącym obok ochroniarzom swój telefon. Na tymże Żoliborzu zauważono wzmożony ruch ciężarówek wywożących w nieznane miejsca biliony znalezionych na ulicy banknotów.
 
 
llortcik
+2 [2] #66 llortcik
9 listopada 2016, 03:14
Sprawy bieżące.

Wielki sukces połączonych sił i inteligencji Jej Broszkowatości i Jej Niuansowatości. Na wspólnym posiedzeniu udało się opracować program wygaszania. Jak eksperymentalnie podkreśliła Jej Eksperymentalność proces odbędzie się w sposób bezkosztowy dla budżetu państwa, a nawet pozwoli na współudział około 4 mld środków samorządowych w tę wspaniale przyszłościową i przyszłościowo wspaniałą inwestycję umożliwiając im niezmarnowanie kolejnych po 3 mld na 500+/według zgłoszeń samorządów/ środków. Pewien Niuans /nie tylko historyczny/ dodał z dumą, że podczas konsultacji z popierającymi ją związkami zawodowymi, organizacjami i prywatnymi osobami wszyscy jej rozmówcy entuzjastycznie poparli zapowiedziane gaszenie. Gorszy sort zauważył, że nauczyciele / nie tylko gimnazjum/ w trybie pilnym próbują się zapisać do dotychczas nieznanych im związków oraz uważa, że tańszym i lepszym rozwiązaniem będzie wygaszenie pożarów spowodowanych zacięciem misjonarskim pewnej ministry.

Po sukcesie uwartościowienia, uśmigłowienia i uokrętowienia swych dzielnych wojaków Don Antonio wpadł na kolejny wspaniały pomysł udronowienia polskiej armii. Wszyscy generałowie zostali zobowiązani do pokazania podwładnym filmu z przelotu tego okrętu powietrznego.
Komisarze naukowi cudownego ministra jeszcze cudowniejszym wysiłkiem swych szrych komórek opracowali już prototyp zdolny przenieść umundurowienie żołnierza, trwają pracę nad wersjami przenoszącymi jego uzbrojenie i samego żołnierza. Do czasu wyposażenia armii w ten cudny sprzęt wszyscy żołnierze zostaną wyposażeni w hulajnogi bojowe.
Dobra zmiana zapewnia gorszy sort, że nie ma potrzeby przyspieszać gwiazdkowych zakupów dla 500+, bowiem drony pana Antosia, będą opracowane według polskiej myśli technicznej i produkowane jedynie z polskich części.

Miszczu Waszczy osiągnął nowe poziomy dyplomacji i mimo nie działających telefonów udało mu się wysłać listy do swych partnerów z propozycją spotkania w dowolnej sprawie w ramach V4 lub trójkąta /czy takie propozycje i pozycje przystają ministrowi Dobrej Zmiany i Jej Broszkowatości/. W oczekiwaniu na odpowiedź pielęgnuje swój zarost.

Dobrze zmieniony polski ambasador w stolicy naszego zachodniego sąsiada wzorem swego bezpośredniego przełożonego wysłał pisemne listy do wszystkich berlińskich kin proponując wykupienie wszystkich biletów na pokaz najsłynniejszego filmu XXI wieku. Do czasu uzyskania odpowiedzi udało mu się po wielokroć zwiększyć wskaźniki frekwencji poprzez codzienne /a nawet kilka razy dziennie/ oglądanie wraz z całym personelem tego dzieła.

Jak podaje prasa dzielnemu powstałemu z kolan Pomazańcowi udało się uniezależnić gospodarkę od zgubnego wpływu zachodniego kapitału, dzięki czemu we wrześniu po raz pierwszy w swej historii Polska więcej wpłaciła do budżetu Unii niż otrzymała stamtąd środków. Doceniając sukces KE przyłączyła się do oczekiwań najlepszego syna swego najlepszego ojca i stosując strajk włoski ograniczyła dopływ tak niechcianych wartości do naszego kraju: natemat.pl/.../. Gorszy sort oczekuje od Dobrej Zmiany spontanicznych podziękowań od wdzięcznych za opóźnienia w dopłatach obszarowych.

Nie czekając na wyniki zza kałuży pomazaniec własnoręcznie miesza glinę i buduje wielki kordon /nie tylko sanitarny/ wokół pewnej żoliborskiej willi, natomiast miszczu Waszczu opracowując listę stanów z których będziemy przyjmować uchodźców, zastanawia się nad wprowadzeniem wiz dla obywateli USA.
 
 
llortcik
+1 [3] #67 llortcik
9 listopada 2016, 06:54
Ps. Od rana telewizorki prezesa Jacka pieją z zachwytu, że idee dudaizmu po opanowaniu Turcji i Wielkiej Brytanii opanowały kolejny kraj. Meksyk rozpoczął budowę muru na swej północnej granicy próbując powstrzymać napływ nieograniczonych rzesz nielegalnych imigrantów z kraju swego północnego sąsiada. Sam jeszcze kandydat czeka na gratulacje Jego Niezłomności oficjalnie potwierdzające prawomocność wyboru.
 
 
prezes pan
-3 [3] #68 prezes pan
9 listopada 2016, 09:07
Cytat:
Wydaje się, że jednak demokracja w USA jest bardziej okrzepła niż u nas, chociaż niektórzy pisowcy mówili z przekąsem o krótkiej historii tego państwa i "kuda mu tam do nas".
Żyjemy w epoce lizania tyłków, czasach pokolenia mięczaków, gdzie wszyscy tylko chodzą na paluszkach, żeby nikogo nie urazić.
mówił Clint „Brudny Harry” Eastwood argumentując swoje poparcie dla Donalda Trumpa. Cytuję słowa Eastwooda nie dlatego, że jest on wyrocznią. Warto wsłuchiwać się w słowa 85 letniego weterana kina, bowiem ma on taką pozycję w showbiznesie, że w zasadzie jako jedyny może mówić co naprawdę myśli. Nie mylić z ludźmi pokroju Jandy czy Wajdy wychowanych na chlebku komuny.

Wspaniale, że nie wygrała Clinton, dość tej pedofilii, lewactwa i innych gadów. Clinton to była gwarancja „przekonywania” sojusznicze kraje do legalizacji aborcji, zmianę definicji małżeństwa i wspieranie każdej lewicowej nowinki.
Niech Bóg błogosławi Amerykę. Gratuluję wygranej Donaldowi Trumpowi. Oby okazał się być prezydentem choć w połowie takim jak Reagan.

PS
Najlepszy komentarz z GW.
Cytat:
I znowu ta cholerna zakonnica w ciąży musiała wleźć na to przejście dla pieszych.
 
 
prezes pan
-3 [3] #69 prezes pan
9 listopada 2016, 09:48
Skąd my to znamy
sztab wyborczy Clinton

sztab wyborczy Komorowskiego
 
 
Haji
+1 [3] #70 Haji
9 listopada 2016, 10:44
FB naprawdę nie rozumiesz, co się dzieje. W tej chwili prezydentem US of A został człowiek nieprzewidywalny. Moźe np.: rzucić Polskę na pożarcie Putinowi, bo co mu po niej. Pomyślałeś o tym? Raczej nie. Przecież możemy być następni po Ukrainie. A obrona terytorialna, wbrew rojeniom Macierewicza, nie ma żadnych szans w starciu z komandosami.
 
 
prezes pan
-3 [3] #71 prezes pan
9 listopada 2016, 13:22
Cytat:
W tej chwili prezydentem US of A został człowiek nieprzewidywalny. Moźe np.: rzucić Polskę na pożarcie Putinowi, bo co mu po niej. Pomyślałeś o tym?
Tak, w przeciwieństwie do ciebie.

Mój punkt widzenia dobrze zobrazował dziennikarz Stanisław Janecki.
USA są naszym głównym partnerem w kwestiach bezpieczeństwa i to one decydują o tym, co w tej sprawie zrobi NATO. Jeśli Trump będzie twardo obstawał przy obowiązku wydawania 2 proc. PKB na obronę w państwach członkowskich, NATO się wzmocni, szczególnie w Europie, co Polsce wyjdzie tylko na dobre. Tym bardziej że Polska należy do nielicznej grupy państw wypełniających swoje zobowiązania, co już docenił Donald Trump jako kandydat na prezydenta.
Trump, będzie nieprzewidywalny dla Putina, co może być lepsze niż w wypadku przewidywalnej Hillary Clinton.
Prezydentura Trumpa pozwoli Polsce odetchnąć od natrętnej polityki wychowywania naszego kraju w duchu poprawniactwa i lewicowej idei postępu. Nie ma żadnych przesłanek, że stosunki polsko-amerykańskie będą za Trumpa gorsze niż za Obamy, a jest wiele, że będą lepsze. Choćby dlatego, że Trump nie jest obciążony wszystkimi tymi uprzedzeniami, jakie wobec rządów PiS hodowano w Waszyngtonie oraz podsycano w lewicowo-liberalnych mediach w USA.
Na przyszłość i bezpieczeństwo Polski za prezydentury Donalda Trumpa patrzmy z optymizmem. Gorzej już było, a teraz może być już tylko lepiej. Tym bardziej że w Departamencie Stanu przestanie się słuchać takich ludzi jak Anne Applebaum, a pośrednio także jej męża Radosława Sikorskiego, choć ustosunkowana publicystka „Washington Post” jest tu znacznie ważniejsza. A to oznacza stopniową marginalizację ludzi wyjątkowo Polsce szkodzących w ostatnim roku. Prezydentura Donalda Trumpa to dla Polski szansa, nie zagrożenie.
 
 
prezes pan
-3 [3] #72 prezes pan
9 listopada 2016, 13:50
Trump wygrywa wybory w USA. Świat reaguje

Ameryka potrzebuje nowego superbohatera
 
 
Haji
+1 [3] #73 Haji
9 listopada 2016, 14:00
FB nadal nie ogarniasz. Demokraci pogodzili się z wynikiem wyborów, Clinton pogratulowała Trumpowi zwycięstwa. Kłamiesz więc. Inaczej niż u nas, gdzie Kaczyński wrzeszczał o sfałszowanych wyborach, przynajmniej dopóki nie wygrał. Wtedy już nie były sfałszowane. Przeproś kłamco.
Inna sprawa, twoje wrzucanie obrazków z internetu świadczy o twojej niedojrzałości. To ma być argument w dyskusji? Ośmieszasz się.
P.S. Drugi obrazek jest rasistowskim gniotem i za to powinieneś dostać po łapach rasisto.
 
 
prezes pan
-1 [3] #74 prezes pan
9 listopada 2016, 14:26
Cytat:
Inaczej niż u nas, gdzie Kaczyński wrzeszczał o sfałszowanych wyborach,
Już zapomniałaś jak wyglądały wybory w Polsce?
www.fakt.pl/.../gkmc513
a jak wyglądają w USA.
Kaczyński słusznie wrzeszczał.

Cytat:
wrzucanie obrazków z internetu świadczy o twojej niedojrzałości.
Czasem jeden obraz wystarczy za 1000 słów.
 
 
Haji
+2 [2] #75 Haji
9 listopada 2016, 14:32
Kłamczuszku, nie masz honoru przeprosić. Nie dziwi mnie to.
 
 
sunset
+2 [2] #76 sunset
9 listopada 2016, 15:00
a co powiesz, FB, na temat kupowania głosów za wódkę w ostatnich wyborach? czy to tez było fałszowanie wyborów? w dodatku nie ma dowodów, że to były pojedyncze wypadki, po prostu tylko o takich się dowiedzieliśmy.
zaś co do Trumpa. sam zobaczysz. jesteś jak niewierny Tomasz. jak nie zobaczysz to nie uwierzysz. a jak już zobaczysz to nie przyznasz się, że zobaczyłeś :P
 

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze