Wydarzenia - październik III / 2016

  • Kategoria: Polityka
  • Taurus
ZNP rozpoczyna akcję protestacyjną w/s zapowiedzianej przez rząd reformy edukacji. Projekt ten ZNP nazywa „katastrofą+”. Akcja ma hasło „Nie dla chaosu w szkole”. Na 19 listopada (dzień pierwszego czytania projektu ustawy ) zapowiedziana jest manifestacja po Sejmem. Jeżeli nie będzie pozytywnej reakcji rządu na tą manifestację Związek zapowiada spór zbiorowy z możliwością strajku w szkołach.

19 październik. W Krakowie pogrzeb Andrzeja Wajdy, wielkiego Polaka, romantyka, opisującego Polskę we wspaniały sposób w swoich filmach. Wyreżyserował ich chyba 40. Był też reżyserem teatralnym. Aktorzy mówią zgodnym  chórem, że ich kochał i mobilizował na swój sposób tak, że dawali z siebie wszystko. Był prawdziwym patriotą, choć nigdy o patriotyzmie nie mówił. Zawsze Polaków łączył i wspierał duchowo. Laureat Oscara za całokształt twórczości. Po prostu WIELKI CZŁOWIEK.

Kaczyński i Ziobro zapowiedzieli  - wspólnie - powołanie komisji śledczej ze specjalnymi uprawnieniami, która  będzie analizowała zakończone już postępowania reprywatyzacyjne  w Warszawie, łącznie od 3 do 4 tysiące spraw, osądzała ich prawidłowość, kazała zwracać przydzielony majątek lub jego równowartość w przypadku oceny negatywnej, …. Będzie  więc miała uprawnienia wyższe od prokuratorów i sędziów a jej opinia będzie ważniejsza od opinii gremiów prawniczych i rzeczywistych właścicieli gruntów czy nieruchomości, dla których przeprowadzono proces reprywatyzacji a także od wydanych w tych sprawach wyroków sądowych. Trudno o tym pomyśle pisać więcej, bo jest to coś w rodzaju gorącego kartofla rzuconego w naród, żeby odciągnąć jego uwagę od ostatnich, szeroko komentowanych wydarzeń – protesty kobiet, Misiewicze, Caracale, reforma oświaty, …………..  Tak czy inaczej chodzi o igrzyska, ponieważ PIS broni się z całych sił przed podjęciem debaty o Ustawie reprywatyzacyjnej, która by te sprawy załatwiała i projekt której leży w zamrażarce sejmowej. Tak czy inaczej ta komisja ma działać na zasadzie słynnej sowieckiej „Czeka” a sprawy do rozpatrzenia mają być wybierane przez zespół społeczny, przypominający radę komisarzy ludowych. Czeka i RKL!!!  W miejsce Dzierżyńskiego na czele nowej Czeki ma stanąć podobno Patryk Jaki.

Rząd ujawnił podstawowe dane dotyczące przyszłorocznego budżetu.  Deficyt ma być znowu rekordowy i wynieść  59 miliardów złotych. Jeśli to podzielić przez liczbę żyjących w kraju Polaków, od niemowlaka do najstarszego emeryta to wychodzi, że każdy z nich zadłuży się dodatkowo o 1800 złotych. PiS zapowiadał, że będzie postępował jak Janosik a okazał się zwykłym, podatkowym zbójem. Czy młode pokolenie zdaje sobie sprawę, że to ono będzie spłacać zaciągane dzisiaj długi? Bardzo w to wątpię.

21 październik. Obejrzałem w TV kilkugodzinne  obrady jakiejś tam komisji sejmowej, na której posłowie odpytywali podkomisję smoleńską z jej osiągnięć. Kluczowe pytanie zadał poseł Kierwiński i brzmiało ono: „Czy po 8 miesiącach waszej pracy jesteście w stanie przedstawić jakikolwiek dowód na to, że straszna katastrofa w Smoleńsku miała inny przebieg niż przedstawiono to w raporcie komisji Millera”(?) - odpowiedzi nie było. Było za to mnóstwo ideologii ze strony pytających, ze strony komisji a szczególne ze strony Macierewicza, który również wziął udział w tym posiedzeniu i który z wrodzonym sobie, wdzięcznym obłędem w oczach odpowiadał i za siebie i za podkomisję.

Antek Macierewicz wystąpił w Sejmie z rewelacją, że Egipcjanie odsprzedali Rosji dwa okręty Mistral za 1 USD. To te same dwa Mistrale których Francuzi nie dostarczyli Rosji z powodu restrykcji za jej działania na Ukrainie. Antek musiał „upaść na głowę”, bo trzyma się swojej wersji mimo oficjalnego dementi  zarówno Francji jak i Rosji. Rzecznik rosyjskiego MON – „Głupia egzaltacja polskiego ministra obrony nie jest już tajemnicą, nawet w Polsce”. Putin się z pewnością cieszy, że polski minister obrony jest idiotą. Dlaczego więc wszystko podobno mogący nadprezes -  Kim Jar Kacz utrzymuje go na tym stanowisku? Przypomina to kabaret i byłoby śmieszne, gdyby nie było tragiczne.

Profesor Chazan, specjalista od kobiecych narządów rodnych stwierdził na konferencji w Poznaniu, że „osoby o poglądach lewicowych częściej mają problem z zajściem w ciążę, a przyczyną zaburzeń płodności jest przesadna dbałość o szczupłą sylwetkę”. Co z tego wynika? Moim zdaniem wynika z tego, że osoby z chorą głową zdarzają się we wszystkich grupach zawodowych, niezależnie od wykształcenia i tytułów wypisywanych przed nazwiskiem. „Polityka” twierdzi zresztą, opierając się na badaniach CBOS, że na aborcję najczęściej decydują się Polki o poglądach prawicowych, co nawet mnie dziwi.

23-24 października. Drugi Ogólnopolski Strajk Kobiet odbył się w kilkudziesięciu miejscowościach, od małych poczynając, na stolicy kończąc. Mocne hasła, pikiety, przepychanki. „Mamy dość dobrej zmiany”,   „Chcemy doktora, nie prokuratora”,   „Oprócz macicy mamy mózgi”,   „Stop fanatykom i hipokrytom”,    „Parasolka – broń kobieca, która w PiS-ie postrach wznieca”,   ………. 

Według GUS bezrobocie w Polsce na koniec września wyniosło 8,3 procent. Bieżący rok zaczynaliśmy z poziomem 10,3%. Liczba zarejestrowanych bezrobotnych spadła do 1,32 miliona.

Sławomir Nowak został powołany na stanowisko szefa Ukrawtodoru, ukraińskiego odpowiednika GDDKiA, Wojciech Bałczun – były prezes PKP Cargo pełni funkcję dyrektora ukraińskich kolei a prof. Balcerowicz jest osobistym przedstawicielem prezydenta Poroszenko w ukraińskim rządzie, odpowiedzialnym za reformy gospodarcze. Prawdziwy wysyp Polaków we władzach Ukrainy.

Nowe moce światowe w zielonej energetyce powiększyły się w ubiegłym roku o 153 GW i stanowiły aż 55 procent wszystkich nowych mocy energetycznych oddanych do użytku. Liderami są USA, UE, Chiny i Indie. Polska – niestety – nadal stoi węglem a inwestycje w OZE są przez obecny rząd hamowane.

Komentarze  

 
Lynwood
#81 Lynwood
29 marca 2021, 12:59
My web blog ... libresprite.org: libresprite.org/.../...
Zacytuj
 
 
Bryce
#82 Bryce
31 marca 2021, 17:12
my web blog :: My Honest
Evaluation: xe365.co/.../...
Zacytuj
 
 
Arianne
#83 Arianne
1 kwietnia 2021, 07:14 Zacytuj
 
 
Marc
#84 Marc
1 kwietnia 2021, 07:50
my web blog :: Ara: chototmuaban.net/.../513452
Zacytuj
 
 
Almeda
#85 Almeda
2 kwietnia 2021, 07:07
Take a look at my blog; GoTraffic demo: game-offline.com/.../...
Zacytuj
 
 
Bette
#86 Bette
4 kwietnia 2021, 06:34 Zacytuj
 
 
Doris
#87 Doris
4 kwietnia 2021, 09:41
my web blog :: Nydia: blog.51.ca/.../...
Zacytuj
 
 
Aurelia
#88 Aurelia
5 kwietnia 2021, 16:56
My page ... Jodi: foroagua.com/.../
Zacytuj
 
 
Henrietta
#89 Henrietta
5 kwietnia 2021, 20:13 Zacytuj
 
 
Lyn
#90 Lyn
6 kwietnia 2021, 01:22
My web blog Diane: aarth-codex.com/.../...
Zacytuj
 
 
Larue
#91 Larue
6 kwietnia 2021, 21:43
Also visit my blog ... boss.kku.ac.th: boss.kku.ac.th/.../...
Zacytuj
 
 
Fredrick
#92 Fredrick
9 kwietnia 2021, 15:39 Zacytuj
 
 
Samira
#93 Samira
9 kwietnia 2021, 23:04
My web blog; Shoshana: target-directory.com/.../...
Zacytuj
 
 
Ramon
#94 Ramon
10 kwietnia 2021, 15:56
My page Claudio: anonymouse.org/.../...
Zacytuj
 
 
Carmela
#95 Carmela
10 kwietnia 2021, 18:03 Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać