Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - październik I / 2016

  • Kategoria: Polityka
  • Taurus
PIS okazuje się być mistrzem świata w mobilizowaniu oporu społecznego. Po niespełna roku rządzenia mamy KOD, Kluby Obywatelskie, sędziów (Nadzwyczajny Zjazd Sędziów Polskich we wrześniu), dyrektorów szkół  (zjazd  Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kadry Kierowniczej Oświaty we wrześniu), historyków (5 listopada ma się odbyć Nadzwyczajny Zjazd Badaczy Dziejów Najnowszych), twórców kultury (opozycyjny Kongres Kultury planowany na początek października), służbę zdrowia, dziennikarzy, wreszcie  kobiety, uczestniczące w proteście przeciw traktowaniu Polek (czarny poniedziałek i inne protesty). Do tego frankowicze, górnicy, zawiedzeni rolnicy, ludzie młodzi, nauczyciele  (szczególnie z gimnazjów), urzędnicy wyrzucani z pracy, żeby zwolnić miejsca dla Pisiewiczów, ….
Upadł kolejny SKOK. Tym razem to „Skarbiec” z Piekar Śląskich. To już podobno siódmy upadły a pięć zostało przejętych przez banki. SKOK - i to najlepszy przykład na to, co dzieje się z firmami którymi zajmuje się PIS. Są największą aferą finansową w III RP. Mam nadzieję, że senator Bierecki ma się dobrze.

2 październik. W Gdańsku konwencja programowa Platformy Obywatelskiej.  Interesujące wystąpienia Schetyny i Kopacz. Innych nie oglądałem. Najwyższa już pora na to, żeby PO przestała się zajmować sobą a zajęła programami na przyszłość, jednoczeniem opozycji i zdecydowaną walką z PIS -  em oraz jego wypaczeniami, zagrażającymi stabilności  kraju i jego rozwojowi.

3 październik. Czarny poniedziałek. Suweren zamierza pokazać PIS-owi środkowy palec. Zawłaszczył dotąd wszystko, co daje jego wyznawcom profity – spółki SP, szkoły i uczelnie, TV i administrację, muzea i stadniny koni, …..  Teraz próbuje zawłaszczać (upaństwowić) ciała i sumienia ludzi, rodziny i prywatność Polaków. Suweren w części żeńskiej zamierza nie iść do pracy i do szkół  a jeśli już iść musi, to ubiera się na czarno. Suweren ma dość lekceważenia, rządzenia przez podziały i  sianie nienawiści. Ma dość Pisiewiczów, Terlikowskich, Macierewiczów, Piotrowiczów, Ziobrów i innych Kaczyńskich. Suweren zaczyna się denerwować. Człowiek ma wolną wolę z nadania samego Boga. Trzeba być nie byle jakim gnojkiem żeby próbować mu tą wolną wolę odbierać, stosując kruczki prawne.
     Skala protestu przerosła wszelkie oczekiwania. Tysiące kobiet ubranych na czarno, protestujących niemal przez cały dzień, w deszczu i chłodzie, we wszystkich większych miastach Polski (w 143 miejscowościach) i w wielu miastach Europy Zachodniej. Od nastolatek do babć, z silną jednak przewagą osób młodych. Wielkie zainteresowanie agencji prasowych i stacji telewizyjnych ze świata. Uznanie musi budzić solidarność demonstrujących, ich spokój i zaangażowanie. Takiego ruchu nie da się zatrzymać!. Pokazał swoją ogromną siłę i chyba będzie się rozrastał. Ten strajk był zapowiadany jako ostrzegawczy. Trudno aż sobie wyobrazić  jaką siłę będzie miał strajk prawdziwy.  Episkopat KK i PIS, próbując grzebać przy kompromisie aborcyjnym potężnie strzeliły sobie w stopy i długo będą zbierać tego negatywne owoce.
     Wściekłość kobiet jest aż tak silna może przede wszystkim ze względu na arogancję, nonszalancję i pogardę, jaką demonstrują wobec nich i  ich racji mężczyźni – polityczni i kościelni. Panowie napompowani dostojeństwem władzy, wypasieni piastowanymi funkcjami i prezesowaniami, przywykli do urządzania życia innym bez pytania ich o zdanie, pełni fałszu moralnego i hipokryzji. Luminarze władzy ustawodawczej i wykonawczej, którzy - wydaje się – nie oddychają już powietrzem, tylko zasadami moralnymi. Tak czy inaczej wygląda na to, że coś w Narodzie pękło i że trudno to będzie skleić. Kobiety tym strajkiem odmówiły redukcji swoich ciał wyłącznie do funkcji  reprodukcyjnych, pokazały, że nie godzą się na bycie bezmyślnymi, pozbawionymi uczuć i sumienia workami na płód.
     Wygląda na to, że rewolucja kulturowa Jarosława, zapowiedziana na ostatnim spotkaniu z Orbanem skończyła się, zanim tak naprawdę się zaczęła. Podobnie stało się na Węgrzech, gdzie Orbanowi udało się zagonić do urn referendalnych jedynie 40 procent swoich dorosłych ziomków mimo tego, że chodziło o tak dla nich ważną sprawę, czyli o relokację imigrantów.
     Ohydne jest narzucanie innym ludziom swojego systemu wartości kosztem ich wolności. Ordo Iuris, która napisała projekt tej ustawy, to taka inteligencka odmiana damskich bokserów którzy uważają, że stróżem i dysponentem  łon Polek powinien być Suweren a nie poszczególne osoby które te łona posiadają.  Jeżeli skupieni w nim prawnicy potrafią myśleć, to muszą przyjąć do wiadomości, że im bardziej będzie zaostrzone dziś, tym mocniej zostanie zliberalizowane jutro, bo taka rewolucja zawsze wywołuje kontrrewolucję na zasadzie odbicia w drugą stronę. Przykładem może być tu Irlandia.
     Nic tak nie przeraża władzy autorytarnej i jej propagandystów jak bunt w obronie masowych potrzeb i praw społecznych, bezpieczeństwa i osobistej wolności. Widać to już dzień i dwa po strajku kobiet,  w wypowiedziach polityków PIS, w rozpaczliwym tłumaczeniu, że to nie oni, że to nie ich projekt, że to projekt społeczny, że oni chcieli dobrze, tylko …..  To doskonała lekcja dla wszystkich i wskazówka, jak należy bronić swoich praw, hamując  przy okazji totalitarne zapędy Kaczyńskiego. Jeśli jest on przekonany do słuszności pełnego zakazu aborcji to niech weźmie na wychowanie dziecko kalekie - na przykład z zespołem Downa - i poświęci mu resztą swojego życia, dzień i noc, za 1700 złotych pod warunkiem, że rzuci pracę zawodową. Byłoby to z pożytkiem dla Polski, bałbym się jednak o to dziecko.

5 październik. Episkopat w oficjalnym komunikacie przypomina, że jest przeciwny karaniu kobiet za dokonanie aborcji. PIS w trybie nagłym, niezgodnie z regulaminem Sejmu zwołuje więc posiedzenie Komisji sprawiedliwości i praw człowieka, na którym przez godzinę panuje nieprawdopodobny bałagan, transmitowany przez TV na żywo a potem prowadzącemu udało się dopuścić do głosu posła PIS (Czarneckiego), który złożył wniosek o odrzucenie projektu bez procedowania. Wynik głosowania: 15:1 za. To wszystko świadczy o poziomie moralnym posłów tej partii i o ogromnym przerażeniu poniedziałkowym protestem. Straszliwa żenada! Wszyscy nagle umywają ręce. Episkopat udaje, że nic nie wiedział o zbieraniu podpisów pod kościołami a PIS udaje, że nie wiedział co kieruje do komisji
WNIOSEK:  Jedynym sposobem na zahamowanie szaleństw PIS-u są masowe protesty na ulicach, takie jak poniedziałkowy. Odbyły się one podobno w prawie 150 miastach a udział w nich wzięło, według policji, 98 tysięcy osób. Bazując na zdolnościach liczenia policji z różnych, dotychczasowych manifestacji można śmiało przyjąć, że było to kilkaset tysięcy.

 Tak się złożyło, że w PE , również dzisiaj, odbyła się debata, dotycząca sytuacji kobiet w Polsce. Oglądałem ją z zażenowaniem i wstydem. Ten wstyd dotyczy głównie wypowiedzi europosłów PIS, na przykład pani Wiśniewskiej, prezentującej agresję i poziom religijnego taliba.

Według ostatniego sondażu dotyczącego aborcji 59 procent Polaków jest za utrzymaniem obecnego kompromisu, 28 procent za liberalizacją a jedynie 6 procent za zaostrzeniem przepisów aborcyjnych. Trzeba zupełnie lekceważyć opinię ludzi, żeby popierać akurat te sześć procent.

Komentarze  

 
sunset
+1 [3] #41 sunset
14 października 2016, 10:18
[...]Panie.. bądź pan poważny.
jesteśmy poważni. a tobie pis może wmówić co tylko chce.
[...]Może zdążysz umrzeć?
nawet na pewno, jeśli pis się postara. np. jak śp. Blida.
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [4] #42 Taurus
14 października 2016, 17:16
Cytat:
Gwarantuję ci, o wiele, wiele dłużej. Może zdążysz umrzeć?
Niezbadane są wyroki Boże, każdy z nas musi być przygotowany na odejście z tego padołu, gdy przyjdzie jego pora. Ty również, nie tylko ja.
Wracając do tego, jak długo będzie rządził PIS chcę powiedzieć, że powinien rządzić jeszcze na tyle długo, żeby większość jego elektoratu zdała sobie w pełni sprawę z tego, jak katastrofalny popełniła błąd. Po poprzednich 2 latach rządzenia PIS przegrywał wszystko przez 8 lat, łącznie 8 czy dziesięć razy (nie chce mi się liczyć), tak dał się ludziom we znaki. Musiało upłynąć wiele lat, żeby część elektoratu zapomniała i żeby dorosło nowe pokolenie, które tego nie przeżyło. Teraz ludzie muszą się "najeść" ich prymitywizmu i obłudy, żeby wystarczyło na przynajmniej 12 lat. PIS będzie zresztą robił wszystko, nawet niezgodnie z prawem żeby nie przegrać, bo wie co się będzie działo, gdy straci władzę.
Zacytuj
 
 
llortcik
+1 [3] #43 llortcik
14 października 2016, 19:03
Sprawy bieżące.

Nie czekając na otrzymanie przesyłki z zaufaniem Dobrej Zmiany Suwerena KW wydała kolejną opinię o wielkich osiągnięciach dobrze zmienionych prawodawców dokonanych pod przewodem zawsze stojącego po właściwej stronie Towarzysza Piotrowicza.
Mimo wyraźnie sformułowanego przez złotoustą Beatę życzenia, by opinia ta była jednostronna, KW przygotowała aż 25 stron, co nawet gorszy sort uważa za niemożliwe do przeczytania i zrozumienia dla Towarzysza Suwerena i jego poddanych.
Złotousta wyraziła zdziwienie, że KW ignoruje dokonania Dobrej Zmiany i nie uwzględnia nieustających chęci nieustannego naprawiania. Gorszy sort zapewnia panią Beatę, że KW w pełni doceniła i oceniła zarówno dokonania, jak i wkład pracy Towarzysza Suwerena i jego towarzyszy.
Z resortu pana Zbyszka donoszą, iż on sam własnoręcznie i własnoumysłowo w niespotykanym pocie czoła pisze wniosek o ekstradycję całej Komisji, za ciągłe naruszanie reputacji i dobrego imienia Dobrej Zmiany.

W dniu nauczyciela Jej Niuansowatość spotkała się z Jej Eksperymentalnością. Obie strony złożyły sobie życzenia pomyślności i doceniły swe całoroczne roczne postępy.
Jego Niezłomność własnoustnie podziękował nauczycielom za ciężki trud włożony w jego wykształcenie i ukształtowanie. Niezorientowani pierwszoroczniacy Wydziału Prawa UJ zdziwili się, gdy ich wykładowcy płakali jak bobry.

Totalni złożyli wniosek od odwołanie Jej Niuansowości. Dobra Zmiana, dzięki błyskawicznym rachunkom, czerwonymi usty Złotoustej wspaniałomyślnie oświadczyła, że tym razem pozwoli muzyczno-konstruktywne j opozycji głosować zgodnie z opozycyjnym sumieniem.
Złotousta Dobrej Zmiany dodała, że wniosek ma na celu wywołanie stanu chaosu /gorszy sort pyta, co w takim razie jest teraz i zauważa, że jeśli chaos miałby być przyczyną odwołań, trzeba by odwołać całą Dobrą Zmianę/, oraz przytomnie zauważyła, ze wniosek o odwołanie pojawił się po zapowiedzi pokazania reform. Z innych resortów donoszą, że wszyscy bez wyjątku ministrowie pilnie poszukują swoich reform.

Ujawniają się kolejne przyczyny wymiany afrykańskiego kota na czarnego jastrzębia. Amerykanie łaskawie zrezygnowali z żądania, by strona polska w ramach offsetu wybudowała w ich kraju punkty serwisowe, a nawet obiecali, że jeśli Polacy dokupią uzbrojenie, to postarają się poszukać w swym kraju kilku zastępców dla Don Antonia dorównujących byłemu i obecnym. Gorszy sort ma wątpliwości, czy ich słowa „DAMY RADĘ” mają pokrycie w amerykańskich zasobach.

P.S.
NRL chce pozbawić immunitetu lekarskiego Chazana. Szykuje mu się immunitet ministerialny?
Airbus zrezygnował z przystąpienia do przetargu na samolot dla Jego Niezłomności.
Miszczu Waszczu na najwyższym szczeblu /swej kariery/ spotkał się z ambasadorem pewnego kraju i wyraził chęć zakupienia Mistrala.
Zacytuj
 
 
llortcik
#44 llortcik
15 października 2016, 20:05
Sprawy bieżące.

Z dalekiego kraju nadeszła wiadomość, że po raz pierwszy od ponad 60 lat towarzysze chińscy wyrazili zaniepokojenie stanem demokracji w Polsce. Dobra Zmiana opracowuje nowy układ choreograficzny, który Jego Niezłomność wykona przed chińskimi towarzyszami w czasie kolejnej wizyty. Na szczęście towarzysze z równie dalekiej KRLD nie podzielili chińskiego stanowiska.

Towarzysz Suweren wspaniałomyślnie stwierdził, że czarny marsz jest w istocie atakiem na kościół. Dobra Zmiana wraz ze „specjalistami” IPNu pracują nad przeciekiem aktu konsekracji pewnej willi na Żoliborzu. W odpowiedzi zaniepokojeni wyrastającą konkurencją biskupi zorganizowali czarny marsz przed pewnym słynnym klasztorem.

Dobra Zmiana poinformowała, że ciało i myśli samego Towarzysza Suweren wkrótce rozpoczną dwuletnią peregrynację po kraju. Wojewodowie odpowiedzialni będą własnym stołkiem i jeszcze właśniejszą głową za wyszukanie lub utworzenie miejsc, które są lub będą w ruinie. Nieprawdą jest, że w nawiedzenia prezes jednej z wielu partii, we włosiennicy i posypawszy głowę popiołem, będzie błagał rodaków o przebaczenie za czyny Dobrej Zmiany. Groszy sort zgadza się na przyjęcie ciała, błagając jedynie, by pomysły Dobrej Zmiany nie przekraczały granic pewnej żoliborskiej willi.

Jego Niezłomność, wraz ze swymi odpowiednikami z V4 wybrali się na krajoznawczą wycieczkę na piękne Podkarpacie. Niestety, ku ich ogromnemu żalowi i jeszcze większemu żalowi gorszego sortu, brak białych opadów zmusił zebranych do zajęcia się ekonomią i polityką.
Gospodarz własnymi usty wyjaśnił, że zebrani zdecydowanie opowiedzieli się przeciwko budowie gazociągu Nord Stream II, bowiem, według ich wiedzy, inwestycja ta nie ma dla nich i całego międzymorza uzasadnienia ekonomicznego, a jej realizacja zaburzy ich możliwości i oczekują, że Rosja, Niemcy i Bałtyk podzielą ich wiedzę i przekonania.
Jego Niezłomność donośnym, sięgającym od Atlantyku po Ural głosem, zapowiedział, że od tej pory będą we wszystkich sprawach mówić jednym głosem. Przedstawiciele naszych czeskich i słowackich braci natychmiast zamilkli, zaś węgierski bratanek cichutko poprosił, by choć w weekendy był to głos jego Suwerena.
Zwracając się do zagranicznych dziennikarzy gospodarz poprosił, a nawet zażądał, by ci piszący o Polsce pomogli jego rodakom w piciu wody, którą on wraz z Dobrą Zmianą leją od ponad dwóch lat.
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [4] #45 Taurus
15 października 2016, 21:28
Cytat:
Gospodarz własnymi usty wyjaśnił, że zebrani zdecydowanie opowiedzieli się przeciwko budowie gazociągu Nord Stream II, bowiem, według ich wiedzy, inwestycja ta nie ma dla nich i całego międzymorza uzasadnienia ekonomicznego, a jej realizacja zaburzy ich możliwości i oczekują, że Rosja, Niemcy i Bałtyk podzielą ich wiedzę i przekonania.
I mają rację. Tu nie chodzi o interes jakiegoś Międzymorza, czy innych dupereli, tu idzie o interes Niemiec i Rosji, z których te drugie będą hubem gazowym dla całej Unii i będą brały kasę za rozsyłanie gazu rosyjskiego do innych krajów na swoich warunkach a te pierwsze będą miały za to parasol ochronny UE i koncesje na wiele innych rzeczy..
Zacytuj
 
 
llortcik
+3 [3] #46 llortcik
15 października 2016, 21:59
Taurus napisał:
I mają rację. Tu nie chodzi o interes jakiegoś Międzymorza, czy innych dupereli, tu idzie o interes Niemiec i Rosji, z których te drugie będą hubem gazowym dla całej Unii i będą brały kasę za rozsyłanie gazu rosyjskiego do innych krajów na swoich warunkach a te pierwsze będą miały za to parasol ochronny UE i koncesje na wiele innych rzeczy..

Ale dla nich to jest interes ekonomiczny, dla nas też tylko ujemny. Tylko takie sprawy powinno się załatwiać na szczycie UE, a nie w gronie "przywódców", którzy niewiele mają do powiedzenia nawet w swych krajach.

PS.
Miszczu Waszczu własnoustnie raczył donieść, że "polski" rząd zakończył współpracę z KW. Gorszy sort pilnie czeka chwili w której Polska zakończy współpracę z eksperymentalnym rządem Dobrej Zmiany.
Zacytuj
 
 
sunset
+1 [3] #47 sunset
15 października 2016, 22:28
[...]Miszczu Waszczu własnoustnie raczył donieść, że "polski" rząd zakończył współpracę z KW. [...]
i słusznie :) "polski rząd" jest zbyt zakłamany, aby prowadzić współpracę z kimkolwiek.
Zacytuj
 
 
llortcik
+1 [3] #48 llortcik
16 października 2016, 23:45
Sprawy bieżące.

W wywiadzie dla Onetu sam Towarzysz Suweren, własnoustnie przyznał, że rok temu wspólnie z Don Antoniem zaliczyli wpadkę. Natychmiast pocieszył Dobrą Zmianę, że we właściwym czasie i zgodnie z prawem znalazła szczęśliwe rozwiązanie. Dotychczas nie udało się potwierdzić obecnego szczęścia medalisty, natomiast gorszy sort uprzejmie donosi, że wpadka, w niespotykanym dotychczas tempie, opanowała umiejętność pączkowania i rozpełzła się po całym kraju.

Don Antonio zapowiedział, że planuje budowę całkiem nowych helikopterów z Ukraińcami. Nie podano ilu braci Ukraińców i jak uzbrojeni znajdzie się na wyposażeniu takiego śmigłowca.
W pewnej słusznej „komisji naukowej” rozpoczynają się pracę nad stworzeniem modelu skorupy. Natomiast energicznie zaprzeczono, by planowano wyposażyć je w silniki węglowe, mimo znanej patriotycznej postawy polskiego węgla.
Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na nazwę tej wyjątkowej maszyny. Pewien ubogi i skromny zakonnik /i reszta Dobrej Zmiany/ nieustannie pije zimną wodę i stuka się w czoło szukając nazwy godnej pomysłu i pomysłodawcy.
Sama zapowiedź wywołała zrozumiałą obawę wśród europejskich, światowych i kosmicznych. Nad krajem odnotowano zwiększoną liczbę satelitów szpiegowskich i dronów nieustalonego jeszcze przeznaczenia szukających w głowie ministra innych, równie błyskotliwych myśli. Z przecieków WikiLeaks wynika, że wszystkie inne przechwycone pomysły cudownego pana Antosia są tyle samo warte.
Zacytuj
 
 
sunset
+1 [3] #49 sunset
17 października 2016, 00:49
[...]nazwy godnej pomysłu i pomysłodawcy.[...]
podpowiadam: "Jesus Christ Superstar"
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #50 prezes pan
17 października 2016, 07:01
Nawet pieniądze Sorosa nie pomogły. „Gazeta Wyborcza” coraz bardziej dołuje. Agora szykuje ostre cięcia. Planuje zwolnić ponad 100 osób z „Gazety Wyborczej”. Duże zmiany nastąpiły w kierownictwie "GW". Mówi się o odejściu Adama Michnika. Dzisiaj dziennik ukaże się w nowej formule i z wyższą ceną.

A miało być tak pięknie! Wielki zastrzyk gotówki, który George Soros zaaplikował Agorze okazał się niewystarczający, by ratować podupadającą „Gazetę Wyborczą”.
Spadek sprzedaży GW sięga, w zależności od dnia wydania, aż 15 proc. w porównaniu do poprzedniego półrocza.
Bardziej przyjemną byłaby wiadomość ,że ta antypolska gazeta już zupełnie nie istnieje. Ale taka wiadomość też podnosi na duchu i potwierdza ,że Polacy zrozumieli co jest warta.
Zacytuj
 
 
sunset
+1 [3] #51 sunset
17 października 2016, 09:38
[...]"Gmach otaczało ZOMO. Ruszyłem na bezczelnego. Wszedłem między nich z pewną miną" [AUTOBIOGRAFIA KACZYŃSKIEGO][...]
no na pewno wszedł z pewną miną. jako TW Balbina musiał mieć pewność. no i w końcu stał tam gdzie stało ZOMO.
[...]Agora szykuje ostre cięcia.[...]
to prawda. tzn prawda, że te słowa zostały napisane. podają to media niezależne. media niezależne od rozumu: wpolityce.pl, gloria.tv, pogadajmy.pl i temu podobne. money.pl podaje, że Agora przestaje wydawać bezpłatny dziennik oraz, że prasa ma Polsce coraz większe problemy. od razu widać, że FB jest tak samo niezależny od rozum, jak te jego źródła.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #52 prezes pan
17 października 2016, 13:18
Po Fabryce Mercedesa w Jaworze już za kilka dni rusza największa fabryka samochodów w Europie czyli Volkswagen.Na domiar tego Września weszła do programu Mieszkanie Plus, który ma zapewnić tanie lokale na wynajem dla młodych.
A to nie koniec. Nadchodzi obniżenie wieku emerytalnego, podniesienie kwoty wolnej od podatku.
PiS rządzi prawie rok i zrobił więcej niż PO przez 8 lat. Brawo! Tak trzymać! Tylko wreszcie z tymi sądami zacznijcie robić porządek. Trzeba tą komunistyczną mafię wylec za fraki z sądów!
Zacytuj
 
 
sunset
+1 [3] #53 sunset
17 października 2016, 13:26
co do tej fabryki Mercedes, to ja chciałem zapytać tylko o jedno. kto przeprowadził większość kluczowych negocjacji w tej sprawie, bo z tego co wiem to negocjacje toczyły się od około 3 lat...
co zaś do tego zdjęcia co zamieściłeś, to rozumiem, że to twoje profilowe, z facebook'a? ale mogłeś sobie to zdjęcie pstryknąć jednak w innym miejscu...
co zaś do kolejnych "genialnych pomysłów" rządu pis.
od 1 stycznia 2017:
- woda +
- prąd +
- benzyna +
- podatki +
powiem tylko dwie rzeczy:
1. spora część moich znajomych, którzy głosowali na pis, bo mieli już dość po, mówi, że już dwa razy dali się okłamać pis. trzeciego razu nie będzie.
2. spora wśród moich znajomych, którzy zarzekali się, że nie będzie głosować na nikogo, twierdzi, że wystarczająco dali się wmanewrować w niegłosowanie i tym razem będą głosować. przeciwko pis.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #54 prezes pan
17 października 2016, 14:13
Cytat:
co do tej fabryki Mercedes, to ja chciałem zapytać tylko o jedno. kto przeprowadził większość kluczowych negocjacji w tej sprawie
Negocjacje platfusów polegały na tym, ile ta mafia chciała na tym zarobić.
Dopiero zmiana stref ekonomicznych dokonana przez Ministerstwo Rozwoju korzystnie wpłynęła na bieg negocjacji związanych z „motoryzacyjnym projektem inwestorskim”.

woda+ = ok. 48 zł rocznie na 4-osobową rodzinę
benzyna+ = zależy od cen ropy na świecie
podatki+ = wytwór chorej wyobraźni
500+ = 6000 zł dla 4 - osobowej rodziny rocznie
jak to mówił kiedyś mówił Tusk?
tvn24.pl/.../...
tyle w temacie

1. spora część moich znajomych, którzy głosowali na pis, bo mieli już dość po, mówi, że dobrze wybrali i już nigdy nie zagłosują na PO
2. spora wśród moich znajomych, którzy zarzekali się, że nie będzie głosować na nikogo, twierdzi, że PiS to jedyna do tej pory partia, która spełnia obietnice wyborcze i tym razem będą głosować za PiS.
Zacytuj
 
 
sunset
+1 [3] #55 sunset
17 października 2016, 15:22
[...]Negocjacje platfusów polegały na tym, ile ta mafia chciała na tym zarobić.[...]
Negocjacje pisiorów polegały na tym, ile mafia pisowska da rady z tego ukraść.
[...]zmiana stref ekonomicznych dokonana przez Ministerstwo Rozwoju[...]
lmao, ty naprawdę nie masz pojęcia co piszesz.
[...]woda+ = ok. 48 zł rocznie na 4-osobową rodzinę[...] - [...]Nowe Prawo wodne oznacza, że więcej zapłacimy nie tylko za piwo, butelkowaną wodę czy napoje. Podrożeje też kranówka. Jak wylicza organizacja Wodociągi Polskie, za wodę z kranu zapłacimy nawet o 20 proc. więcej niż dotychczas. Statystyczna rodzina zapłaci rocznie około 100 zł więcej.[...] tyle w temacie: finanse.wp.pl/.../
[...]benzyna+ = zależy od cen ropy na świecie[...] - [...]Ministerstwo Finansów ujawniło nowy projekt ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej. Dokumentowi przyjrzała się Polska Izba Paliw Płynnych (PIPP) i odkryła, że w informacji resortu brakuje zapowiedzi wyłączenia z opodatkowania sprzedaży detalicznej paliw, choć zapisano to w jego pierwotnej wersji. Tyle teoria. W praktyce oznacza, że ceny na stacjach paliw mogą pójść w górę. [...] tyle na ten temat: auto.dziennik.pl/.../...
[...]podatki+ = wytwór chorej wyobraźni[...] - [...]Budżet: problemy pojawią się w 2017 r. Będzie podwyżka podatków? Budżet w 2016 roku jeszcze jakoś się "zepnie". Niewykluczone jest nowelizacja. Problemy pojawią się rok później.[...] - tyle na ten temat: polskieradio.pl/.../...
[...]500+ = 6000 zł dla 4 - osobowej rodziny rocznie [...] 500+ "na dzieci" 1000- dla całej reszty. FB, twoja, i reszty pisu razem z rządem, znajomość gospodarki i ekonomii jest księżycowa. to znaczy przyswajana razem z księżycówą.
poza tym.... twoja "spora część" to tak zgodnie z zasadami pis, które działa mając aktualnie ok 32% poparcia rozkazuje, nie licząc się z nikim i niczym, całej reszcie kraju. ale nie przejmuj się. trybunał konstytucyjny, nad szydło i dudą wisi. bo kaczyński wypiął się na nich i rządzi nimi po cichu, "po wielkiemu cichu" :P
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [4] #56 Taurus
17 października 2016, 19:28
Cytat:
woda+ = ok. 48 zł rocznie na 4-osobową rodzinę
Znacząca podwyżka cen wody, podobnie jak podwyżka cen prądu oznacza wzrost cen wszystkich towarów, konsumpcyjnych i przemysłowych, ponieważ woda potrzebna jest praktycznie w każdym procesie wytwarzania. Zapłacimy więc za droższego karpia czy pstrąga, za droższą energię cieplną, za droższą sałatkę czy rzodkiewkę, bo wymagają podlewania, .............., a nie wyłącznie za droższą kranówkę.
Zacytuj
 
 
Haji
+1 [3] #57 Haji
17 października 2016, 19:52
@ sunset
Jarek może podpaść pod zwykłego prokuratora za sprawstwo kierownicze. Wszystko przed szczerbatkiem.
Jeśli podniosą podatki za dostęp do wody, to mogą paść takie stawy milickie istniejące (!) od XIIIw. Dojna zmiana w natarciu. Może jeszcze Wieliczkę utopią?
Coś jest z tymi zawstydzonymi pisowcami, bo mój znajomy pisowiec też zmienił śpiewkę.
Ostatnie notowania mówiły nawet o
Zacytuj
 
 
Haji
+1 [3] #58 Haji
17 października 2016, 20:28
Ja wiem, że to zdjęcie ma trzy lata i nabijanie się z tego to trochę jak kopanie szczeniaczka, ale weź nie kopnij..

To białe w czym siedzą, to jest KARETA.
Zacytuj
 
 
llortcik
+1 [3] #59 llortcik
17 października 2016, 20:37
Taurus napisał:
Znacząca podwyżka cen wody, podobnie jak podwyżka cen prądu oznacza wzrost cen wszystkich towarów, konsumpcyjnych i przemysłowych, ponieważ woda potrzebna jest praktycznie w każdym procesie wytwarzania.
Więcej zapłacimy przez brak inwestycji zagranicznych. Już od roku są one bliskie pewnemu ministrowi, a po podwyżkach cen wody /najdroższa w UE/ i prawdopodobnie energii elektrycznej, oraz planami przejęcia kontroli nad bankami, kapitał nawet dotychczas inwestujący w naszym kraju przeprowadzą kalkulacje czy nie przenieść do stabilniejszych, bardziej przewidywalnych i tańszych krajów.
Zacytuj
 
 
sunset
+1 [3] #60 sunset
17 października 2016, 21:30
tak, poczytaj sobie to wszystko FB, poczytaj sobie. wysil resztki mózgu wypalonego indoktrynacją pis i postaraj się zrozumieć, że pis zabija twoją ojczyznę. owszem tez naszą, ale przy twoim myśleniu powinno działać to tak: "pis zabija moją ojczyznę"
Zacytuj
 
 
llortcik
+1 [3] #61 llortcik
17 października 2016, 22:29
Sprawy bieżące.

Prezydent Gdańska wbrew zaleceniom Dobrej Zmiany zaprosił i sam opłacił kawę i ciasteczka zatwardziałych, zarówno polskich jak i europejskich, osobistych i odwiecznych wrogów samego Towarzysza Suwerena. Dobra Zmiana stanowczo żąda, by z porozumień sierpniowych wykreślić punkty dotyczące praworządności i samo miasto, przenosząc miejsce strajku i słynnego skoku do zawsze wiernego Kobylina-Borzymy.
Nieustannie pieszczący swoje libido, przerwał swe ulubione zajęcie i wiernopoddańczo zapewnił Towarzysza Suwerena, że jako najwyższemu autorytetowi i przedstawicielowi rządu Jej Eksperymentalności, z obawy o prawomyślność swoich myśli i autorytet obecno-byłego ministra nawet nie przyszło mu głowy udać się w kierunku Gdańska.

W Sejmie niewiele niższy pan Piotrowicz wraz ze swą towarzyszką partyjno-komisyjną we wspaniałych i niespotykanych przepisach, przy dzielnej pomocy muzyków i ku zawistnej zazdrości towarzyszy koreańskich najogromniejszym wysiłkiem swoich /i reszty Dobrej Zmiany/ głów wpadli na pomysł, którego z zaświatów zazdrości im nawet Józio Słoneczko, by sędziowie /w tym emeryci/ nawet prywatnie nie wypowiadali się na tematy, które Towarzysz Suweren uzna za polityczne. Gorszy sort zauważa, że pomysły tej parki w zadziwiający cały cywilizowany świat sposób niespotykanie twórczo rozwijają prawodawcze osiągnięcia Towarzysza Stalina.
Dodatkowo gorszy sort uniżenie dopytowywuje, czy jeśli potknie się na nierównościach chodnika, wyrżnie o grunt i puści wiązankę będzie to polityka na najwyższym szczeblu obrażająca Dobrą Zmianę czy tylko lokalna?
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #62 prezes pan
18 października 2016, 09:20
Cytat:
Negocjacje pisiorów polegały na tym, ile mafia pisowska da rady z tego ukraść.
sunset, twój ból dupy zweryfikujemy za rok. Zobaczymy co z tego zostanie.

Cytat:
znacząca podwyżka cen wody, podobnie jak podwyżka cen prądu oznacza wzrost cen wszystkich towarów, konsumpcyjnych i przemysłowych, ponieważ woda potrzebna jest praktycznie w każdym procesie wytwarzania
Czy ja dobrze rozumiem za twoim tokiem myślenia, tzn. taki Żywiec podniesie cenę wody mineralnej, bo mu podniosą cenę wody ze źródła. Browary, które też przecież nie korzystają z kranówy, tylko ze swoich źródeł też podniosą?
Ciekawe, jak zrobią ze mną, bo ja mam swoją studnię głębinową. Pewnie będę musiał za wodę ze swojej studni płacić? Strach się bać, a na idiotów nie ma rady.

Cytat:
Ja wiem, że to zdjęcie ma trzy lata i nabijanie się z tego to trochę jak kopanie szczeniaczka,

Tylko, czego to zdjęcie ma dowodzić?

Cytat:
Więcej zapłacimy przez brak inwestycji zagranicznych.
Ten VW we Wrześni 2 tys. miejsc pracy i 85 tys samochodów rocznie to pikuś?
O Mercedesie za 500 mln. EUR to nawet nie wspomnę.
Za długo jesteś sam na swojej planecie Mały Książę.

Cytat:
Prezydent Gdańska wbrew zaleceniom Dobrej Zmiany zaprosił i sam opłacił kawę i ciasteczka zatwardziałych, zarówno polskich jak i europejskich, osobistych i odwiecznych wrogów samego Towarzysza Suwerena.
Skandal się go czepiać. Taki gość, co to samolot od Amber Gold ciągnął własnymi ręcami.

Oj tam, oj tam. Co go ma obchodzić, jakiś Plichta z Amber Gold od samolotu, czy jakiś Rzepliński, podobno sędzia. Ważne że fajnie wychodzi na zdjęciach.
Zacytuj
 
 
sunset
+1 [3] #63 sunset
18 października 2016, 09:41
[...]Tylko, czego to zdjęcie ma dowodzić?[...]
to zdjęcie dowodzi trybu życia kościoła i pis. i czelności zarzutów pisu w stronę po.
[...]Ten VW we Wrześni 2 tys. miejsc pracy i 85 tys samochodów rocznie to pikuś?
O Mercedesie za 500 mln. EUR to nawet nie wspomnę.[...]

sądzisz, że tego typu kontrakty załatwia się w rok? sądzisz, że w dwa lata? większość ułożenia całego kontraktu stałą się za sprawą poprzedniego rządu, więc nie przyPISuj tego pisowcom, oni tylko złożyli podPISy. to zresztą umieją najlepiej. podPISywać.
[...]Za długo jesteś sam na swojej planecie Mały Książę.[...]
może i jestem "Małym Księciem" bo jakoś ciągle mam marzenia o wolności ludzi, o demokracji, o równouprawnieniu, ale ty, mój ty Czerwony Książę dalej działasz jakbyś był w PRL, do czego zresztą dąży twoja ulubiona partia i wódz. dalej nie odpowiadasz na niewygodne pytania. więc teraz jeszcze raz zacytuję:
[...]woda+ = ok. 48 zł rocznie na 4-osobową rodzinę
benzyna+ = zależy od cen ropy na świecie
podatki+ = wytwór chorej wyobraźni
500+ = 6000 zł dla 4 - osobowej rodziny rocznie [...]

powyżej masz moje odpowiedzi na swoje kłamstwa, ustosunkuj się do nich proszę, a jak nie, to kolejny raz udowodnisz, żeś kłamca, lawirant i pisowski wspólnik w przestępstwach.
[...]sunset, twój ból dupy zweryfikujemy za rok. Zobaczymy co z tego zostanie.[...]
ja nie mam bólu dupy. ból dupy ma Polska wyruchana przez pis.
Zacytuj
 
 
llortcik
+2 [2] #64 llortcik
18 października 2016, 18:35
sunset napisał:
to zdjęcie dowodzi trybu życia kościoła i pis
Niezdrowy ten tryb doczesnego życia, a może to kara boska.
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać