Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - wrzesień II / 2016

  • Kategoria: Polityka
  • Taurus
Wicepremier Morawiecki zapowiadał, że prowadzona przez niego polityka gospodarcza doprowadzi do wzrostu, co wyrwie Polskę z „pułapki średniego rozwoju”. Tymczasem w I półroczu tempo wzrostu wyraźnie spadło i nie widać oznak jego przyspieszenia do końca roku. Obiecywał też ofensywę ekonomiczną i wyliczał z jakich źródeł gospodarki sfinansuje bilionowe inwestycje, te natomiast wyraźnie maleją, czy wręcz zamierają.  Miał również  zmniejszyć zależność naszej gospodarki od kapitału zagranicznego, ponieważ ten „wyprowadza z niej horrendalne sumy, które są rentą neokolonialną”. Teraz natomiast namawia zagraniczne korporacje z City, by przeniosły się do Polski.
     Kapitał zagraniczny nie będzie płynął do Polski w sytuacji, gdy jest tu traktowany jak wielkie zło. PIS prowadzi agresywną politykę fiskalną, żeby pokryć zwiększone wydatki socjalne i własne, szemrane interesy, jak pokrywanie strat wygenerowanych przez SKOK-i.  Paraliżując TK udowodnił, że może ustanowić  najbardziej absurdalne prawa, szkodliwe dla gospodarki i sprzeczne z Konstytucją.  W tej sytuacji biznes nie widzi prawdziwych zabezpieczeń dla swoich interesów. Banksterzy, jak ich nazywa „dojna zmiana”, nie są idiotami i nie łatwo ich nabrać. Im więcej szarlatanerii i oszołomstwa w działaniach rządu, tym będą się od nas trzymali dalej.
     Skoro nie wypala pomysł na elektryfikację samochodów to może trzeba zacząć myśleć o przestawieniu ich na węgiel? 35 lat temu Polska zbankrutowała. Dlaczego nie miałaby zrobić tego ponownie?

Z muru cmentarza oficerskiego wojsk sowieckich idących na Berlin w miejscowości  Cybinka zdjęto tablicę z wizerunkiem Stalina. Jest to – podobno – ostatni już Stalin, który „wyprowadził” się z Polski.

10 wrzesień. Kolejna (77 już) miesięcznica i kolejna zapowiedź Jarosława, że wkrótce dowiemy się całej prawdy „o zamachu”. Co to znaczy „wkrótce”? Co to znaczy „cała prawda”? – Czy wybrana zostanie któraś z dotychczasowych wersji Antka i jego parówkowo- puszkowych specjalistów, czy też  napisana zostanie wersja kolejna, jedynie słuszna? W gąszczu  dotychczasowych łatwo się pogubić – jeden, dwa lub trzy wybuchy na pokładzie, dwa wybuchy na skrzydłach, sztuczna mgła, hel, lub broń elektromagnetyczna, wycieki z silnika lub wybuch naziemny, wyposażenie brzozy w elementy pancerne lub celowe pogłębienie wąwozu prze lotniskiem, zła wola i niecne działania kontrolerów lotu sterowanych przez wysłanników z Moskwy, ………..  Poza tym tajemnicza sprawa wystrzałów po katastrofie, które miały wskazywać na dobijanie tych pasażerów, którzy przeżyli!  Lepiej chyba wymyślić coś nowego, wstrząsającego, co by dodatkowo tłumaczyło sprawę oddalającego się w czasie „wkrótce”.
     Podobno w szeregach IS walczy ponad 40 Polaków - prawdziwych lub wyposażonych tylko w polski paszport. Kim oni są? Jaka była ich droga życiowa? Kto im uszkodził mózgi? Czy był to ideolog w stylu Kaczyńskiego lub Rydzyka?  Czy, choćby dla ostrzeżenia innych, nie powinno się opublikować ich danych osobowych?

W 333 rocznicę odsieczy wiedeńskiej na krakowskim rynku odczytano apel smoleński. Po jakim czasie paranoja Antka stanie się normalnością?

W Anglii miejscowi  chuligani znowu dotkliwie pobili Polaka. Tym razem w Leeds. Czy nasi ministrowie -  Błaszczak, Waszczykowski albo Ziobro znowu  udadzą się z interwencją na Wyspy? Mają kłopot, ponieważ w Polsce dzieje się podobnie.  Na pogrzebie „Inki” i „Zagończyka” poturbowano delegację KOD-u, która chciała złożyć hołd razem z innymi. Napastnicy sobie jednak tego nie życzyli.       Polskiego profesora  Jerzego Kochanowskiego pobito w warszawskim tramwaju, bo rozmawiał tam po niemiecku z niemieckim profesorem z Jeny, napastnik natomiast nie życzył sobie by polski tramwaj plugawić obcą mową.     W metrze natomiast napastnik ordynarnie wyzwał i chciał pobić dwie Azjatki, bo nie życzył sobie, żeby takie coś pałętało się w stolicy. Nie będę przypominał mnóstwa innych ataków o podłożu ksenofobicznym czy religijnym.
     Aż tu nagle ….. w Anglii zaczęto bić Polaków, wyzywać ich, wypędzać do domu, nazywać imigrantami, …  Jednym słowem zaczęto ich traktować „po polsku”. W Polsce wybuch oburzenia – jak to, naszych biją (?), czegoś im zabraniają (?), najwyraźniej ich u siebie nie chcą? Nasi ministrowie, którzy ani słowem nie skomentowali skandalicznych zajść w Polsce lecą do Londynu, żeby pouczać Anglików. Kochani Rodacy – musicie przypomnieć sobie przysłowie „Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie”. Jeżeli imigranci będą w Polsce szykanowani i traktowani jak śmieci, to podobnie będą traktowani Polacy za granicami kraju, nie tylko w Anglii. Jeżeli ONR (brunatne barachło, jak  powiedział Frasyniuk), z błogosławieństwem PIS-u będzie bił przeciwników tej partii, to szybko powstaną bojówki po drugiej stronie i zacznie się narodowa nawalanka.

12 wrzesień. Na spotkanie z KW w Sejmie nie zaproszono przedstawicieli opozycji, w związku z czym opozycja sama zaprosiła KW i poinformowała szczegółowo o tym, co się u nas dzieje.

Liczba samobójstw w Polsce wyniosła w ubiegłym roku około 6400 osób, liczba ofiar śmiertelnych we wszystkich wypadkach drogowych  w tym czasie to 2904 osoby. Dlaczego więc o ofiarach wypadków drogowych mówimy niemal codziennie a o samobójcach prawie wcale?

Duda, zwany prezydentem miał wygłosić przemówienie na posiedzeniu RE w październiku. Nie wygłosi. Dlaczego? Ponieważ musiałby po tym odpowiadać na pytania delegatów z różnych krajów. Duda pasjami lubi przemawiać, nadymając się przy tym i robiąc odpowiednie miny. Nie lubi jednak odpowiadać na pytania, czyli być konfrontowanym z rzeczywistością.  Trzeba byłoby się zmierzyć bowiem  z pytaniami o przestrzeganie praworządności i Konstytucji w Polsce, którą on sam łamie. To nie to samo, co odpowiadanie na pytania „leśnego ruchadełka” czy „dzikiej foczki”  na Twitterze.

14 wrzesień. PE przyjął (510 głosów za, 160 przeciw) rezolucję krytykującą Polskę za przedłużający się kryzys konstytucyjny i za zignorowanie zaleceń KW. Euro-posłowie wzywają też w niej PE by zajął się - dodatkowo ustawami naszego Sejmu, dotyczącymi mediów, antyterrorystycznej i o służbie cywilnej.

W Warszawie odbył się  mecz Ligi Mistrzów, pomiędzy Legią i Borussią Dortmund. Wynik 0:6! Lania na boisku można się było spodziewać ale styl gry, jaki Legia pokazała to zupełna beznadzieja. Doszło do tego katastrofalne zachowanie kiboli. Z łagodniejszych określeń, jakie na ich temat znalazłem w komentarzach internetowych to "plebs na trybunach", "kibice wyklęci", "zwierzęta na salonach", "hołota", "bydło". Jestem ciekaw, co media pisowskie wymyślą dla obrony swoich pupili, nazywanych często patriotami.  W świat poszedł obraz pokazujący, jak dzicz w kominiarkach wpada na trybunę z kibicami Borussi, kopie, bije, używa gazu, odpala petardy, jak duszą się w tym dymie i gazie normalni kibice, którzy przyszli na stadion, czasem z dziećmi, licząc na sportowe przeżycia. Trzeba ten stadion zamknąć na cztery spusty. Dla tego typu dziczy właściwszym miejscem jest obora a nie miejsca cywilizowane. Szkoda tylko normalnych, kulturalnych kibiców, którzy z tego powodu ucierpią.

Komentarze  

 
Taurus
+3 [3] #41 Taurus
27 września 2016, 07:56
Cytat:
Spanikowany Putin natychmiast zmilitaryzował akademików z Łomonosowa, Dubnej i Nowosybirska i wszyscy intensywnie ćwiczą zachowanie poważnej miny w czasie występów „samolotników” i „fizyków” Don Antonia. Trwają też bardzo nowatorskie prace nad pierwszym światowym, naukowym opracowaniem pomysłów komisji.
Świetne !!!

W nocy odbyła się pierwsza debata przedwyborcza pomiędzy Clinton a Trumpem. Tamtejsi komentatorzy zgodnie uznali, że wygrał ją Andrzej Duda, zwany polskim prezydentem.

Barbara Maria Piotrowicz, córka wiadomo kogo, została powołana na stanowisko prokuratora bez konkursu, dzięki czemu ma trafić na honorową listę Misiewiczów.

Jakieś pułkowniki dały w Gdańsku oficerskie słowo honoru, że na najbliższym apelu, który będzie tam odprawiony, ofiary smoleńskie nie polegną tylko najnormalniej zginą w katastrofie. Czy to słowo zostało dane za zgodą Antka, tego od Misiewicza????!!!!
Zacytuj
 
 
sunset
+2 [2] #42 sunset
27 września 2016, 12:26
mnie też nie za bardzo chce mi się wierzyć, że Antek dotrzyma słowa. pewnie w ostatnim momencie zmieni zdanie i zapomni poinformować zainteresowanych.
Zacytuj
 
 
llortcik
+2 [2] #43 llortcik
28 września 2016, 01:33
Sprawy bieżące.

Oficerskie słowo honoru dotrzymało słowa i nie rozprzestrzeniło się poza granice Trójmiasta. Dobra Zmiana planuje wszechstronne badania czy w granicach dawnego Wolnego Miasta Gdańska nie ukrywa się zakamuflowana opcja gorszego sortu.

Prasa donosi, że na wniosek samego Towarzysza Suwerena, już w tym tygodniu Jej Eksperymentalność podejmie samodzielnie doskonałą decyzję o wyabortowaniu drugiego ekonomicznego ministra swego doskonałego w każdym calu i celu rządu. Gospodarka polska uważa, że jeszcze doskonalszym rozwiązaniem będzie pozostawienie ministrów, a wyabortowanie spółek Skarbu Państwa /a nawet całej gospodarki/ spod parasola Dobrej Zmiany.

Dzielna i wielokrotnie wypróbowana prokuratura białostocka nie zobaczyła żadnych oznak mowy nienawiści i nie usłyszała żadnych symboli nazistowskich na marszu ONR. Do pozostałych, jeszcze nie całkowicie Dobrze Zmienionych prokuratur masowo zgłaszają się niedowidzący i niedosłyszący w poszukiwaniu tak odpowiedzialnej pracy.
Niewinnie /zdaniem prokuratora/ oskarżany przeszedł własną i swych przełożonych decyzją do częściowego cywila, ale oczekuje się jego szybkiego awansu w resorcie Don Antonia. Generał i kapelan OT, brzmi lepiej niż zakonnik.
Zacytuj
 
 
Elton
#44 Elton
22 października 2020, 17:05
Wohh precisely what I was looking for, thanks for posting.

Here is my web page ... http www.nairacircle.com/.../
Zacytuj
 
 
Elsa
#45 Elsa
22 października 2020, 17:25
I just like the valuable info you provide in your articles.

I'll bookmark your blog and take a look at once
more right here frequently. I am moderately sure I'll be told many
new stuff proper right here! Best of luck for the next!Also visit my blog sybilalana.com/.../: hklive.org/.../...
Zacytuj
 
 
Darren
#46 Darren
22 października 2020, 21:57
Really no matter if someone doesn't be aware of then its up to other
people that they will help, so here it takes place.

Here is my web page Oxyphen Keto Xr Review: forums.justchillservers.com/.. ./
Zacytuj
 
 
Octavia
#47 Octavia
22 października 2020, 23:19
Wow, superb blog layout! How long have you been blogging for?
you made blogging look easy. The overall look of your
web site is magnificent, as well as the content!

my web site ... Testoryl Pills: wiki.cazsimworld.com/.../
Zacytuj
 
 
Jamel
#48 Jamel
22 października 2020, 23:47
Wow, fantastic blog layout! How long have you been blogging for?
you made blogging look easy. The overall look of your web site is wonderful, as well as the content!Take a look at my blog; Bella
Effect Moisturizer: wsgcparkinglot.com/.../
Zacytuj
 
 
Brittney
#49 Brittney
23 października 2020, 21:57
WOW just what I was looking for. Came here by searching for high
quality treatment

Also visit my web page: Relieve CBD: onlyfullmovies.com/.../...
Zacytuj
 
 
Jesus
#50 Jesus
24 października 2020, 01:32
Very well written article. It will be useful to anyone who employess it, as well as me.
Keep up the good work - can'r wait to read more posts.


My webpage; optimallifeketo.org/: fivedollarclassifieds.com/.../ ...
Zacytuj
 
 
Alecia
#51 Alecia
24 października 2020, 02:53
Attractive section of content. I just stumbled upon your website and in accession capital to assert that I get in fact enjoyed account your blog posts.
Any way I will be subscribing to your feeds and even I achievement you access
consistently rapidly.

Check out my web blog :: TR1 Testo Boost Pills: www.flowersonline.it/.../
Zacytuj
 
 
Dominique
#52 Dominique
24 października 2020, 07:40
Some really wonderful information, Glad I discovered this.


My blog; DominX
Pills Review: okeepo.co.uk/.../...
Zacytuj
 
 
Sue
#53 Sue
24 października 2020, 10:33
I am pleased that I discovered this web site, just the right information that I was looking for!


my blog ... Firm MX Male Enhancement Pills: lisbongirls.sexy/.../...
Zacytuj
 
 
Laurie
#54 Laurie
25 października 2020, 00:31
Simply wanna comment on few general things, The website design and style is perfect, the content material is real
great :D.

My webpage Keto
Extreme Fat Burner Keto Extreme Fat Burner Review: qoocle.com/.../...
Zacytuj
 
 
Melinda
#55 Melinda
25 października 2020, 11:41
Heya just wanted to give you a quick heads up and let you
know a few of the pictures aren't loading properly.

I'm not sure why but I think its a linking issue. I've tried it in two different internet browsers
and both show the same outcome.

My web-site :: novumhealthcbd.org/: forum.ac-jete.it/.../
Zacytuj
 
 
Jenny
#56 Jenny
25 października 2020, 15:29
Thanks for finally writing about >Wydarzenia - wrzesień II / 2016
Zacytuj
 
 
Debbra
#57 Debbra
25 października 2020, 21:54
Dead indited content material, regards for selective information.

My web-site - topburnketo.org/: 24propertyportugal.com/.../...
Zacytuj
 
 
Emilio
#58 Emilio
26 października 2020, 02:23
I like the helpful info you provide in your articles.

I'll bookmark your weblog and check again here regularly.

I am quite certain I'll learn lots of new stuff right here!
Best of luck for the next!

my web site ... Purely Roots CBD: abdurahmancoffee.com/.../...
Zacytuj
 
 
Jerry
#59 Jerry
26 października 2020, 05:14
I reckon something really special in this site.

My web-site :: www.interleads.net/.../223019: http:///go.php?go=http://www.interleads.net/classifieds/user/profile/223019
Zacytuj
 
 
Broderick
#60 Broderick
26 października 2020, 12:08
This is my first time go to see at here and i am actually happy to read everthing at alone place.


Here is my webpage :: guerillajuice.com/: neozzle.com/user/profile/72490
Zacytuj
 
 
Clifford
#61 Clifford
27 października 2020, 21:11
I am impressed with this internet site, really I am
a fan.

Look into my blog :: aspenacreagecbd.org/: usadsciti.com/.../102044
Zacytuj
 
 
Nichole
#62 Nichole
27 października 2020, 23:58
You are my aspiration, I own few web logs and infrequently run out from brand
:).

my webpage: GVP
Essential Oil Reviews: .../quitting-cannabis-the-fear -of-success-1416099273
Zacytuj
 
 
Keesha
#63 Keesha
28 października 2020, 05:28
Very interesting information!Perfect just what I was looking for!my blog - aspenacreagecbd.org/: http
Zacytuj
 
 
Rosalinda
#64 Rosalinda
28 października 2020, 12:26
Woh I love your content, saved Return to Login: upma.upturnhost.com/.../...
fav!
Zacytuj
 
 
Moises
#65 Moises
28 października 2020, 16:55
Greetings! I've been reading your website
for a long time now and finally got the courage to go ahead
and give you a shout out from Kingwood Texas!
Just wanted to mention keep up the good job!Look at my website :: Thunder Rock Rx Pills: elmerpgraves.qhub.com/.../...
Zacytuj
 
 
April
#66 April
29 października 2020, 03:56
Actually no matter if someone doesn't understand then its up to other users that they will help, so here it
takes place.

Look at my web page: ketofastmax.net/: payadsocial.com/.../...
Zacytuj
 
 
Jasmin
#67 Jasmin
29 października 2020, 09:24
Hi it's me, I am also visiting this web page regularly,
this site is actually fastidious and the people are actually sharing nice thoughts.Also visit my web site retroendurancetestosterone.com /.../ solohostbook.com/.../...
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać