Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - sierpień II / 2016

  • Kategoria: Polityka
  • Taurus
11 sierpień. TK odbył posiedzenie niejawne w sprawie rozpatrzenia zgodności z Konstytucją  ustawy o TK z 22 lipca. Uznał za niezgodne z Konstytucją następujące zapisy tej ustawy:
- Zasadę rozpatrywania wniosków w kolejności ich wpływu;
- Zapis, że prezes Trybunału kieruje do premiera wniosek (prośbę) o ogłoszenie wyroku;
- Możliwość blokowania wyroku wydanego w pełnym składzie przez czterech sędziów;
- Wyłączenie z  obowiązku urzędowej publikacji wyroku Trybunału z 9 marca;
- Zobowiązanie prezesa TK, by dopuścił do orzekanie trzech sędziów, wybranych niezgodnie z  Konstytucją – wcześniejszy wyrok TK - w obecnej kadencji Sejmu.
     Wyrok był niejednomyślny. Zdanie odrębne zgłosiło troje sędziów wybranych przez PIS.
     Wygląda na to, że PIS musi zrobić jakiś ruch spektakularny. TK wydał już ponad 20 wyroków, które nie zostały oficjalnie opublikowane w Dzienniku Ustaw. W coraz większym zakresie mamy więc dwoistość prawa i nie jest wykluczone, że osoby pokrzywdzone z tego powodu zaczną występować do sądów o rekompensatę.
     Vacatio legis dla tej ustawy zostało ustalone na dwa tygodnie. PIS robił więc wszystko, żeby weszła ona w życie przed zbadaniem konstytucyjności a TK dokładnie odwrotnie, żeby uniknąć całkowitego pata prawnego.

14 sierpień, Powązki, apel pamięci poległych w latach 1919-1920. Macierewicz – „Oddając hołd bohaterom z 1920 roku musimy pamiętać o tych, którzy polegli w katastrofie smoleńskiej. Nigdy żaden polski żołnierz nie zapomni o ofierze krwi prezydenta Lecha Kaczyńskiego”. Oj Antek, Antek, jesteś niepoprawny, a polski żołnierz będzie pamiętał o czym będzie chciał a nie o tym, o czym ty mu każesz.

15 sierpień – wielkie narodowe i kościelne święto. Swoje odczucia dotyczące defilady wojskowej w Warszawie, oglądanej w telewizji opisałem w komentarzu (23) poprzedniego wydania „Wydarzeń”.

Anita Włodarczyk, nasza wspaniała mistrzyni olimpijska nie tylko zdobyła w Rio złoty medal ale ustanowiła również nowy rekord świata, na poziomie 82,29 metra. Poprzedni rekord też zresztą do niej należał.

Sławomir Horbaczewski, członek zespołu prezydenckiego do spraw projektu ustawy frankowej – „Odsunięcie przewalutowania o rok oznacza odsunięcie go na święty nigdy. Natomiast zwrot spreadów nie powinien być ograniczany, powinny one zostać oddane w całości. Wszyscy kredytobiorcy powinni być traktowani równo, a zgodnie ze złożonym projektem banki mają zwróci ć jedynie część spreadów, jedną czwartą tego, co powinno być zwrócone. Nie ma też zapisu o możliwości zwrotu mieszkania za uwolnienie się od kredytu. Powinno być tak, jak w USA – bank zabezpiecza się tylko na mieszkaniu, a jeśli nie starczy  na spłatę kredytu to bank traci. U nas kredytobiorca nie jest przywiązany do mieszkania , tylko do banku, dając pod zastaw cały swój majątek”.                Trzeba się w pełni zgodzić z tym ostatnim stwierdzeniem. U nas banki nie ponoszą żadnej odpowiedzialności a sytuacja kredytobiorcy przypomina sytuację chłopa pańszczyźnianego, który był przywiązany do ziemi.

„Pride of Poland”, czyli aukcja koni arabskich w Janowie Podlaskim. Z 31 koni wystawionych na sprzedaż  udało się to zrealizować jedynie dla szesnastu. Pozostałe piętnaście wycofano z aukcji, ponieważ nie osiągnęły cen minimalnych. Udało się uzyskać ze sprzedaży tylko 1,27 mln euro. W roku ubiegłym były to 4 miliony a średnia z kilku lat wynosi około 2,5 miliona. Klacz Emira sprzedano za najwyższą cenę ale sprzedawano ją dwa razy a zbulwersowani klienci zarzucali, że przetarg na nią został ustawiony i – oburzeni – licznie opuścili aukcję. W Internecie można znaleźć ich krytyczne opinie: „ To żenujący spektakl”;  „To wielka katastrofa, mnóstwo koni niesprzedanych, albo sprzedanych po bardzo niskich cenach, przy dobrej obecnie koniunkturze na tym rynku”                      No cóż, szanowni klienci, tak po prostu wygląda w Polsce „dobra zmiana”. Aukcja może być z powodzeniem zastąpiona wyprzedażą.

Dobra wiadomość! Mamy, podobno, najliczniejszy rząd w Europie. Łączna ilość ministrów, sekretarzy i podsekretarzy stanu wynosi 118 osób. Zastanawiam się jednak, czy słowo dobra nie powinno być upiększone cudzysłowem.

Z okazji narodowego święta wypada się wysilić na jakieś informacje humorystyczne. Nie za dużo, bo pogoda marna. -   Podobno są już przymiarki do rozpoczęcia prac parlamentarnych w celu uchwalenia 123 ustawy PIS o TK. Nie wiadomo jeszcze, czy będzie to kolejna wersja naprawcza, czy już pogrzebowa. Postuluję, żeby uchwalając to, czego życzy sobie prezes nie zapomnieć o zapowiedzi, że wkrótce zostaną rozpoczęte prace nad kolejną jej wersją (124), czy odsłoną, bo przecież kabaret musi trwać (The show must go on).
     Pewien sędzia TK, wybrany przez PIS oświadczył, że Trybunał nie może podważać decyzji Suwerena, w tym przypadku parlamentu, wybranego przez tegoż Suwerena. Sędziemu   chodziło zapewne o 0,19 Suwerena, które w ostatnich wyborach parlamentarnych dały PIS-owi prawo do rządzenia przez 4 lata a nie o pozostałą część, czyli 0,81 Suwerena, który był temu przeciwny albo nie poszedł do wyborów. Problem w tym, że Suweren w pojęciu Narodu powinien być traktowany jako całość  w odróżnieniu od suwerena w pojęciu pieniądza. Można jeszcze dopuścić pojęcie większość Narodu (Suwerena) ale na pewno nie można opierać swoich racji na małym jego ułamku.
     Pojawiają się coraz częstsze informacje, że koszmarne artystycznie pomniki rodziny prezesa, stawiane obsesyjnie przez rozmaitych gorliwców zaczynają wygrywać w kategorii kiczu z sowieckimi pomnikami wdzięczność, tak licznie „upiększającymi” naszą ziemię. No cóż …. wszystko ma swój początek i swój koniec, na szczęście.
     Jeszcze tylko jedna „wiadomość”, żeby nie przesadzić. Podobno powstaje jakiś ruch dążący do tego, żeby „patriotyczne zanurzenie się Wandy, co to nie chciała Niemca” w nurtach królowej polskich rzek wprowadzić do apelu Antoniego, dotyczącego poległych.

16 sierpień. Życie jest ciekawe. Rząd Be Szydło opublikował 21 wyroków TK, uważanych dotąd jedynie za „opinię kolesiów”. Nie opublikował jednak dwóch najważniejszych – z  9 marca i 11 sierpnia. Nadal więc  trwa przeciąganie liny, zobaczymy jak długo jeszcze.

Z USA dochodzą informacje o kłopotach Trumpa w prowadzonej przez niego kampanii wyborczej. Po nieodpowiedzialnych wypowiedziach na temat NATO oraz prezentowaniem oficjalnie zachwytu osobą  Putina doszedł kolejny problem.  „NYT” twierdzi,  iż ma dowody na to, że jego doradca  Paul Manofort pobrał nielegalnie (pod stołem) od Janukowycza niemal 13 milionów USD za usługi doradcze. Wygląda więc na to, że Trump będzie szybko tracił poparcie amerykańskich wyborców. Dzięki Bogu! Nie przepadam za tym wariatem. Za Hilary zresztą też nie przepadam, ale to chociaż inny poziom intelektualny.

Komentarze  

 
prezes pan
-3 [3] #1 prezes pan
18 sierpnia 2016, 09:40
Cytat:
1 sierpień. TK odbył posiedzenie niejawne w sprawie rozpatrzenia zgodności z Konstytucją ustawy o TK z 22 lipca. Uznał za niezgodne z Konstytucją następujące zapisy tej ustawy:
Znacznie ciekawsze jest to, które zapisy TK uznał za zgodne z konstytucją.

Trybunał Konstytucyjny
znowu się zebrał w Warszawie
by w czasie vacatio legis
orzekać we własnej sprawie.

I orzekł.
A z urzędu jest zobowiązany
by jego własny wyrok
był respektowany.

Jeżeli go podważy
sam sobie zaprzeczy,
Co ma począć?
A skarga
właśnie jest na rzeczy…

Bo tymczasem uwagę
opozycji przykuł
niechcący „przeoczony”
szesnasty artykuł.

Trzeba było zaczekać
aż prawo
powróci
z wakacji.
To może by nie doszło
do takiej sytuacji!


Jednym zdaniem - Myszka Agresorka i Gollum razem z Rzeplińskim przegrali bój o TK.
Więcej
kontrowersje.net/.../
i tu
kontrowersje.net/.../
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #2 prezes pan
18 sierpnia 2016, 10:01
Cytat:
Nigdy żaden polski żołnierz nie zapomni o ofierze krwi prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
Nie tylko polski żołnierz, ale każdy Polak i patriota będzie pamiętał o ofierze krwi prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Cytat:
Anita Włodarczyk, nasza wspaniała mistrzyni olimpijska nie tylko zdobyła w Rio złoty medal ale ustanowiła również nowy rekord świata, na poziomie 82,29 metra. Poprzedni rekord też zresztą do niej należał.
Szczerze życzę ci takiej kobiety u boku. Może by cię czegoś nauczyła.

Cytat:
Nie przepadam za tym wariatem. Za Hilary zresztą też nie przepadam, ale to chociaż inny poziom intelektualny.
Oto człowiek, który wierzy w iluzje umysłu podpowiadające to, że jest on inny, lepszy, że te różnice są rzeczywiste. Powstają tu rozbieżności między własnym obrazem siebie i oceniającym spostrzeganiem przez innych. Nie dziw się więc wtedy, gdy często umykają ci rzeczy, które bezlitośnie wydobywa na jaw cudza obserwacja.
Zacytuj
 
 
Haji
+1 [3] #3 Haji
18 sierpnia 2016, 10:54
FB to w końcu to są wyroki, opinie grupy panów, no czym według pisowców są? Pis się zapętla w swoich kłamstwach.
Masz rację, zapamiętamy Lecha jako sprawcę śmierci 95 osób. To jest jego ofiara krwi.
FB nie rozumiesz tego, co przeczytałeś. Znowu.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #4 prezes pan
18 sierpnia 2016, 14:26
Cytat:
FB nie rozumiesz tego, co przeczytałeś. Znowu.
Jeśli chcesz, żeby cię rozumieć, pisz rozumnie i z sensem.
Zarzucać Lechowi sprawstwo śmierci 95 osób, jest to podłość do kwadratu.
Kiedyś będziesz się za to wstydził i to bardzo. Prawda jest już bardzo blisko.
Zacytuj
 
 
llortcik
+2 [2] #5 llortcik
18 sierpnia 2016, 15:05
Cytat:
FB to w końcu to są wyroki, opinie grupy panów, no czym według pisowców są? Pis się zapętla w swoich kłamstwach.
Nie doceniasz dobrych intencji Towarzysza Suwerena. On wykazując niebywały hart duszy i ciała, własnoustnie odsłuchał nagrania ze wszystkich spotkań przy kawie i ciasteczkach i własnoocznie obejrzał zapis filmowy. I dopiero gdy wielkim i nigdy wcześniej u niego nie spotykanym wysiłkiem ocznousznoumysłowym ocenił, że niektóre z opinii nie podważają jego rozumienia Konstytucji pozwolił podnieść te zapisy na kawiarnianych serwetkach do rangi orzeczeń.
Cytat:
Masz rację, zapamiętamy Lecha jako sprawcę śmierci 95 osób.
Co najwyżej współsprawcę. Zapomniałeś o Stwórcy, który dopuścił do wyrośnięcia brzozy i zesłał mgłę 10 kwietnia zamiast 3 dni wcześniej. A co z ich najwyższym przełożonym? Czy bez jego udziału też podjęto by próbę lądowania?
Zacytuj
 
 
llortcik
+1 [3] #6 llortcik
18 sierpnia 2016, 15:23
Cytat:
Znacznie ciekawsze jest to, które zapisy TK uznał za zgodne z konstytucją.
Kochany ojczulku bosy, ale nie toruński. Nie uznał za zgodne z Konstytucją, ale większości nie rozpatrywał, bowiem w ich przypadku /ponieważ wcześniej nie były omawiane/ była konieczność dotrzymania terminów prawnych dla pana Zbyszka i towarzysza Piotrowicza wraz z jego towarzyszką prawno-partyjną lub też zostały zaskarżone z błędami prawnymi.
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [4] #7 Taurus
18 sierpnia 2016, 17:53
Cytat:
Zarzucać Lechowi sprawstwo śmierci 95 osób, jest to podłość do kwadratu. Kiedyś będziesz się za to wstydził i to bardzo. Prawda jest już bardzo blisko.
Jak bardzo (jest ona) blisko? Coś nic nie słychać o wynikach działania tej podkomisji. Słychać tylko, również z ust prezia, że prawda jest blisko. Jeżeli to wszystko było takie oczywiste, to czemu jest cicho? Dlaczego dochodzenie nie jest prowadzone w trybie jawnym, publicznie? Dlaczego nie mamy dotąd wraku i czarnych skrzynek? Sądzę, że za trzy lata będziemy również karmieni stwierdzeniem, że prawda jest blisko.
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [4] #8 Taurus
18 sierpnia 2016, 19:04
Przez cały dzisiejszy dzień TVPis eksploatuje, jako temat ekstra informację o tym, że prokuratura katowicka wszczęła śledztwo wobec prezesa Rzeplińskiego w sprawie niedopuszczania do orzekania 3 sędziów TK wybranych przez PIS. Z wypowiedzi różnych ekspertów, zaproszonych do tvp wynika, że ich dopuszczenie do orzekania oznaczałoby postąpienie wbrew orzeczeniu Trybunału z 9 marca. Sam Rzepliński powiedział, że jest to nieudolna próba ingerencji rządu (prokurator Ziobro) w zakres zastrzeżony dla władzy sądowniczej. Wróble na wierzbie ćwierkają zaś, że jest to temat, którym chce się przykryć ostatni wyrok TK a także - dodatkowo - zepsuć opinię profesora, niedługo bowiem zacznie się procedura wyboru jego następcy.
Zacytuj
 
 
sunset
+1 [3] #9 sunset
18 sierpnia 2016, 22:33
[...]Jednym zdaniem - Myszka Agresorka i Gollum razem z Rzeplińskim przegrali bój o TK.[...]
jedyna w tym gremium agresorka to "profesor" gruba Krycha, która rzeczywiście zachowuje się bardzo agresywnie, ale zgodnie z wytycznymi każdego "polaka-katolika" zarzuca swoim oponentom własne grzechy.
[...]Zarzucać Lechowi sprawstwo śmierci 95 osób, jest to podłość do kwadratu.[...]
masz rację do kwadratu!. a to dlatego, że - RAZ - on zebrał sobie świtę, a - DWA - jego bliźniak kazał im lądować.
[...]Prawda jest już bardzo blisko.[...]
no oczywiście! przecież już niedługo wyjdzie nowy organ KC PiS o nazwie "PRAWDA" prawda?
Zacytuj
 
 
Haji
+1 [3] #10 Haji
19 sierpnia 2016, 07:26
Prawi i sprawiedliwi i uczciwi:
wyborcza.pl/.../
Oto standardowy, pisowski agent Tomek z żoną.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #11 prezes pan
19 sierpnia 2016, 08:26
Cytat:
Oto standardowy, pisowski agent Tomek z żoną.
Qrwa, jak można wrzucać takie badziewie jak GW.
Haji, przestań, bo mózg kompletnie ci się zlasuje.

Oto myśl przewodnia artykułu.
Skarbówka podejrzewa, że stowarzyszenie żony agenta Tomka, byłego posła PiS, który jest tam zatrudniony, zdefraudowało miliony z dotacji.
A dalej tekst pełen insynuacji, obelg, fałszywych oskarżeń.
No cóż, ostatni sondaż daje PiS dwukrotną przewagę nad PO, więc Michnik kazał coś pismakom swojej gazety wymyślić.
Jak potrafią, tak robią. Żenua. Ale, że ktoś to czyta jego problem. Ale żeby wstawiać do tego linki, to już jest kompletna degrengolada.
Zapamiętaj sobie.Sam Kaczmarek ujawnił więcej przekrętów na większe kwoty u platfusów, niż PiS zdąży zrobić w następnej 10-latce.
Zacytuj
 
 
LK
+2 [4] #12 LK
19 sierpnia 2016, 08:45
Cytat:
Prawi i sprawiedliwi i uczciwi.
Oto standardowy, pisowski agent Tomek z żoną.
Niedługo spotka się z mężem Marty K.
Który z nich był mistrzem, a który uczniem? Dubieniecki czy Kaczmarek?
Zacytuj
 
 
Haji
+1 [3] #13 Haji
19 sierpnia 2016, 08:47
Tak, a przeprowadzający audyt oraz skarbówka prześladują biednego Tomeczka.
BTW, ktoś cytujący niezależną (od rozumu) i wrzucający obrazki z kwejka, jako dowody swoich insynuacji czepia się o linka. Zabawne.
Kaczmarek nic nie ujawnił. Wszystkie sprawy prowadzone przez to beztalencie bez doświadczenia upadły.
Zacytuj
 
 
sunset
+1 [3] #14 sunset
19 sierpnia 2016, 11:39
[...]A dalej tekst pełen insynuacji, obelg, fałszywych oskarżeń.[...]
no tak, FB. na temat insynuacji, obelg i fałszywych oskarżeń wiesz wszystko zarówno ty jak i twoi szefowie z pis.
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [4] #15 Taurus
22 sierpnia 2016, 08:26
Cytat:
no tak, FB. na temat insynuacji, obelg i fałszywych oskarżeń wiesz wszystko zarówno ty jak i twoi szefowie z pis.
PP vel FB jest typowym, internetowym trollem. Znasz go pewnie dłużej niż ja. Ja mam tą "przyjemność" od trzech lat, bo udzielam się na Nasze Państwo od czerwca 2013..Jak każdy troll ma silnie rozwinięte cechy psychopaty i sadysty. Cieszy go manipulowanie innymi ludźmi, choć - na szczęście - to manipulowanie wychodzi mu słabo, bo "z umem u niego nie za bogato". Jak każdy troll fabrykuje i gromadzi nieprawdziwe informacje, szczególnie tak zwane wrzutki - fałszywki. Stąd takie mnóstwo linków, które załącza. Na naszym portalu, który ma wydźwięk polityczny i skupia raczej osoby dorosłe, nie może on czynić wielkich szkód. Najgorzej jest, gdy taki człowiek trafi na kogoś w depresji, wtedy może dojść do tragedii. Ciągle trzeba pamiętać 14 - letniego Dominika Szymańskiego, który odebrał sobie życie, gdyż trolle wmówili mu, że "jest zerem".
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #16 prezes pan
22 sierpnia 2016, 14:43
Cytat:
PP vel FB jest typowym, internetowym trollem.
Ja tu jestem od samego początku. A więc wcześniej niż Taurus.
Jakże mogę być trollem.
Skoro mam inne zdanie, nie oznacza to, że nie mogę wstawiać komentarzy.
Dyskusja powinna dotyczyć też przeciwstawnych tematów. W końcu to nie kółko różańcowe.
Czasem trzeba kogoś sprowadzić na ziemię. Moje informacje są zawsze prawdziwe, więc nie dziwi mnie zdanie Taurusa, który wstawia głównie swoje subiektywne opinie oparte na tekstach GW.
Bywa więc potrzeba przywoływania konkretów i to bardzo niektórych boli.
Zacytuj
 
 
Gość
+2 [4] #17 Gość
22 sierpnia 2016, 15:59
Cytat:
Ja tu jestem od samego początku. A więc wcześniej niż Taurus. Jakże mogę być trollem.
Przez zasiedzenie.
Czy nie dziwi was, że PP pisze zawsze w dni robocze w godzinach pracy urzędów? Choć może też być, że uruchamia komputer po porannej mszy. :D
Zacytuj
 
 
sunset
+1 [3] #18 sunset
22 sierpnia 2016, 19:43
[...]Ja tu jestem od samego początku. A więc wcześniej niż Taurus.
Jakże mogę być trollem. [...]

normalnie. jesteś trollem od samego początku.
Zacytuj
 
 
Haji
+1 [3] #19 Haji
22 sierpnia 2016, 22:15
Idąc za radą pana Pietrzaka, jeśli nazwę FB wszą, mendą, gnidą i pluskwą to nic się nie dzieje. W końcu to normalne polskie słowa.
Zacytuj
 
 
sunset
+1 [3] #20 sunset
23 sierpnia 2016, 01:08
Haji ;-) w końcu to niewinny żarcik... ;-)
ale odnoszę wrażenie, że ja chcę, mimo wszystko, być kulturalniejszy od pana Pietrzaka...
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [4] #21 Taurus
23 sierpnia 2016, 06:50
Cytat:
ale odnoszę wrażenie, że ja chcę, mimo wszystko, być kulturalniejszy od pana Pietrzaka...
Masz rację, Sunset. Może ten dziadyga potrafił kiedyś być zabawny, dzisiaj jest beznadziejny. Widać, jak zbliżenie do PIS "uszlachetnia i uskrzydla" - każdego, czy to kabareciarz, czy komunistyczne profesory w stylu Pawłowicz, czy wreszcie nasz biedny, bredzący troll z Nowego Targu. Mamy erę kolejnej dominacji prymitywizmu i ciemnoty, głupszej od tej z PRL-u, bo znającej przecież konsekwencje tak zwanej "demokracji ludowej opartej na bractwie proletariatu miast i wsi"
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #22 prezes pan
23 sierpnia 2016, 06:58
Cytat:
Czy nie dziwi was, że PP pisze zawsze w dni robocze w godzinach pracy urzędów?
Jak się ma odpowiednią pracę, to na wszystko jest czas.
A w domu się kolego odpoczywa, pije i dutka. Nie ma czasu dla frajerów.
Cytat:
normalnie. jesteś trollem od samego początku.
Ja byłem tam gdzie wtedy, zatem to ty stoisz tam gdzie stoją trolle.
Cytat:
Idąc za radą pana Pietrzaka, jeśli nazwę FB wszą, mendą, gnidą i pluskwą to nic się nie dzieje.
Ale to o tobie pan Jan tak powiedział i zapewne ma rację.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #23 prezes pan
23 sierpnia 2016, 07:08
Cóż to 6:50 a ty Taurus nie śpisz. Przecież masz emeryturę. Czyżbyś dorabiał hejtem?

Cytat:
Mamy erę kolejnej dominacji prymitywizmu i ciemnoty, głupszej od tej z PRL-u,
Mieliśmy. Choć resztki zostały, czego jesteś przykładem.
Zacytuj
 
 
sunset
+1 [3] #24 sunset
23 sierpnia 2016, 08:13
poziom twoich wypowiedzi, FB, trollu, nie zasługuje na odpowiedź.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #25 prezes pan
26 sierpnia 2016, 09:35
Przez omyłkę jednego z sędziów Trybunału Konstytucyjnego wypłynęła korespondencja, która nie miała ujrzeć światła dziennego. A w niej prezes TK Andrzej Rzepliński, wiceprezes TK Stanisław Biernat i sędzia TK Marek Zubik ustalają taktykę w sprawie wyroków dotyczących „kontrowersyjnych ustaw”. Wszystko po to, by zdążyć przed upływem kadencji Andrzeja Rzeplińskiego.
Mowa jest o planie obejścia ustawy o Trybunale Konstytucyjnym za pomocą regulaminu. Zmiany w regulaminie miałyby wpłynąć na wybór nowego prezesa Trybunału. Kadencja Andrzeja Rzeplińskiego upływa bowiem 19 grudnia tego roku.
Qrwa dość tego.
Agenturalne warchoły mają w dupie polski rząd, łamiąc przy tym prawo. Lekceważą konstytucję, nie wykonują swoich obowiązków, pobierają kosmiczne zapłaty za próżniactwo i anarchizowanie społeczeństwa. To bezprawie dzieje się niby w państwie prawa i jeszcze, żeby było śmieszniej - z poparciem europejskich instytucji?! Oczywiście dlatego, że siedzi tam Tusk, który działa przeciwko Polsce. Te POstkomunistyczne sukinsyny powinny być natychmiast aresztowane i rozliczone za swoją przestępczą działalność. Powinny być też dla nich zatrzymane wypłaty i wszelkie świadczenia co najmniej na okres trwania dochodzenia. Właściwym miejscem dla Rzeplińskiego jest więzienie, a nie TK. To jest nieprawdopodobny skandal, że tacy przestępcy jak Rzepliński, Komorowski, Tusk, Schetyna, Sikorski, Kopacz, Wałęsa, ciągle przebywają na wolności. Muszą wreszcie ruszyć na szeroką skalę procesy wszystkich największych przestępców III RP, a antypolskie gangi PO, PSL, KOD, Nowoczesne, natychmiast zdelegalizowane.

Jak zwykle w moim przypadku, rzetelne źródło
tvp.info/.../...
Zacytuj
 
 
Haji
+1 [3] #26 Haji
26 sierpnia 2016, 10:20
TVP info rzetelne, hahahaha!
Ale się pięknie podłożyłeś, głupku. Przestępcą można nazwać tylko osobę skazaną prawomocnym wyrokiem sądu. To jak, oszczerco, może mały pozew przeciw tobie?
Prawo i konstytucję łamie pis, prezydent Duda oraz Jarek osobiście. Staną w końcu przed sądem, tym razem nie będzie taryfy ulgowej.
Zacytuj
 
 
sunset
+1 [3] #27 sunset
26 sierpnia 2016, 11:27
[...]Agenturalne warchoły mają w dupie polski rząd, łamiąc przy tym prawo. Lekceważą konstytucję, nie wykonują swoich obowiązków, pobierają kosmiczne zapłaty za próżniactwo i anarchizowanie społeczeństwa.[...]
1. Agenturalne warchoły - cóż... jeśli chodzi o pisowców, to zgadzam się w 100% są to agenturalne warchoły. robią co tylko mogą, aby wspomóc Rosję w dyskredytacji i osłabieniu Polski.
2. mają w dupie polski rząd - raczej nierząd biorąc pod uwagę postępowanie tego "rządu".
3. łamiąc przy tym prawo. Lekceważą konstytucję, nie wykonuja swoich obowiązków - a i owszem, aktualnie polski nierząd łamie prawo i lekceważy Konstytucję (przy okazji zaznaczam, że FB nie wie jak się pisze słowo "Konstytucja") i nie wykonuje swoich obowiązków. dla przykładu: nie drukowanie wyroków Trybunału Konstytucyjnego, nie wykonywanie wyroków Trybunału Konstytucyjnego, doprowadzenie do sytuacji, kiedy faktyczną władzę w kraju ma osoba bez żadnej odpowiedzialności za te rządy.
4. pobierają kosmiczne zapłaty za próżniactwo - oj tak. i ciągle sobie dodają różne premie i dodatki, na zasadzie Koryto + i Korytko + ;-)
5. anarchizowanie społeczeństwa - no jasne: jeśli prawo niezgodne jest z założeniami prezesa wtedy precz z prawem.
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [4] #28 Taurus
26 sierpnia 2016, 12:22
Cytat:
Qrwa dość tego.
Ale się zaplułeś, PP, ..... Potwierdzasz jedynie fakt, że głupota i chamstwo nie przyszły z zewnątrz, nie zostały nam narzucone. My sami to zrobiliśmy, dopuszczając do takiego upadku sensu, treści, formy i rozumnej informacji. Trochę cię już znam, więc się zastanawiam, czy twoje "oburzenie" jest prawdziwe, czy na pokaz.
Rozumiem, że możesz być sfrustrowany, jak cały PIS. Już był w ogródku, już witał się z gąską, a tu ciągłe przeszkody - Tusk, Schetyna, KW, KE, PE, SN, KRS, KRA, amerykańskie kongresmeny i ichni prezydent ....., do tego Senaty poważnych uczelni, samorządy, sądy powszechne, itd, itp. Tyle "tępaków" uznało za swoją misję przeszkadzanie Kaczorowi i jego przydupkom w dalszym poprawianiu "dobrej zmiany", jakby nie mieli nic lepszego do roboty.
Otóż nie mają! Nie mają, dzięki Bogu, ponieważ to, co z Polską i jej systemem prawnym próbuje zrobić prymitywny Kaczyński jest cofnięciem kraju do głębokiej komuny, gdzie liczył się jedynie I sekretarz i KC jedynie słusznej partii.
TK jest zobowiązany do ustalenia na nowo swojego regulaminu działania. Zo-bo- wią- za- ny!!!
Możesz być pewien, że w zakresie wyboru kandydatów na nowego Prezesa nie wstawi tam zapisu, że muszą to być - koniecznie - sędziowie wybrani ostatnio przez PIS. A że sędziowie korespondują ze sobą i tą drogą dokonują niezbędnych ustaleń uważam za rzecz naturalną i oczywistą.
Życzę ci większego spokoju i równowagi psychicznej, bo bez twojego prymitywizmu ten portal sporo by stracił.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #29 prezes pan
26 sierpnia 2016, 13:58
Cytat:
TK jest zobowiązany do ustalenia na nowo swojego regulaminu działania. Zo-bo- wią- za- ny!!!
To ciekawa zmiana poglądów. Z wcześniejszych twoich opinii wynikało, że TK jest ponad wszystko.
Zacytuj
 
 
Taurus
+3 [3] #30 Taurus
26 sierpnia 2016, 14:30
Cytat:
Z wcześniejszych twoich opinii wynikało, że TK jest ponad wszystko.
Nigdy tak nie twierdziłem. Ponad wszystko jest dla mnie jedynie Pan Bóg. TK zaś jest wyrocznią w sprawach zgodności oficjalnych ustaw i innych najważniejszych zapisów ustrojowych z Konstytucją.
Zacytuj