Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - lipiec I / 2016

Jan-Vincent Rostowski o planie Morawieckiego To jest zabawa pieniędzmi podatników albo firm, na które wywrze się presję polityczną, by wzięły w tym udział i ryzykowały swoje pieniądze. Prawdziwym motorem polityki gospodarczej PIS są względy wyborcze i ma się to nijak do planu Morawieckiego. Módlmy się, by skończyło się na gadaniu, żeby okazało się to jedynie narracją, ukierunkowaną na potrzeby polityczne PIS i Kaczyńskiego. Zaraz po II wojnie Polska była bogatsza od Hiszpanii. Na skutek tych wszystkich genialnych planów sześcio- i pięcioletnich, których celem również było  „uprzemysłowienie kraju” w roku 1989 PKB na głowę był u nas dziesięciokrotnie niższy niż w Hiszpanii. Przez ostatnie 8 lat światowego kryzysu byliśmy najszybciej rozwijającym się krajem w Europie. Plan Morawieckiego jest w światowej prasie finansowej komentowany jako odejście Polski od drogi rynkowej.  

60ta rocznica krwawych wydarzeń poznańskich

28 czerwiec. Sześćdziesiąta rocznica krwawych, strasznych wydarzeń poznańskich. Poznaniacy nie dali sobie wydrzeć tych obchodów w odróżnieniu od Radomian, gdzie brylowali Be Szydło i Antek M. Poznaniacy podziękowali za oprawę (asystę) wojskową, ponieważ musieliby wysłuchać   apelu o poległych, obok tych w czerwcu 1956 również o „poległych” pod Smoleńskiem. Antek, co prawda, na własną rękę podesłał tam wcześniej swoich zielonych ludzików, którzy taki apel odprawili, wszyscy jednak potraktowali ten fakt jako wygłup, nic więcej.
     Na oficjalnej uroczystości byli obecni prezydenci Polski i Węgier a rząd reprezentowali Gliński, który odczytał posłanie Szydło, oraz  Szałamacha. W czasie przemówień Duda, Gliński i Szałamacha zostali okrutnie wygwizdani i wykrzyczani (Konstytucja!, Konstytucja!, …) Mam uraz do takich zachowań uczestników. Trzeba jednak przyznać, że ci oficjele odczuli na własnej skórze to, co przez lata odczuwali oficjele poprzedniej ekipy rządzącej na każdym kroku, nawet na cmentarzach. Gwizdano zresztą na wszystkich występujących mówców, co świadczy o coraz głębszym podziale narodu.
     Lech Wałęsa oświadczył, że przyłączy się do działań KOD – „Kochani, którzy widzicie że ten układ łamie prawo a wy otrzymujecie od nich stanowiska, zapamiętajcie – to się skończy i wytniemy was, z korzeniami wyrwiemy od sołtysa do ministra. Mało tego – sprawdzimy was dokładnie co zrobiliście, jak zrobiliście, jak rządziliście”.
 

Sankcje gospodarcze na Rosję na kolejne pół roku

Przywódcy państw UE przedłużyli sankcje gospodarcze wobec Rosji o kolejne pół roku.
30 czerwiec. Na ME 2016 Polska przegrała w ćwierćfinale z Portugalią w rzutach karnych. Nie udało się strzelić Błaszczykowskiemu. Po normalnym czasie gry i dogrywce był remis 1:1.
2 lipiec. Dzisiaj, na kongresie w Warszawie, PIS wybiera swojego prezesa na kolejne trzy lata. Po raz kolejny już kandydat jest tylko jeden. Jest więc „szeroki” wybór między Jarosławem Kaczyńskim a Kaczyńskim Jarosławem. Gomułka miewał 99,9% poparcia, Jarosław ma szansę na 100%. Wynika z tego, że na Białorusi jest więcej demokracji niż w PIS-ie. To jak głosowanie na słynną listę FJN albo wybory Sekretarza Generalnego KPCH.

       A jednak nie! Na 1016 głosujących uczestników kongresu było 7 głosów przeciw Kaczyńskiemu. Nie chce mi się liczyć, jaki to stanowi odsetek, trudno też stwierdzić, czy nie wynika to z jakiejś pomyłki.
     W  przemówieniu na kongresie Kaczyński wymienił głównych wrogów swojej partii. Obok opozycji  to prezes TK, „przeważająca część mediów”, samorządy oraz celebryci. Niezależne od rządu władze lokalne są zmorą szefa PIS. Pewnie najwyższa pora na wysłanie służb w te „kolesiowe” siedliska. Kamiński wie przecież doskonale jak się szuka haków i „nieprawidłowości”, jak się wytacza mniej lub bardziej dęte procesy, jak wprowadza komisarzy. Niezależne władze lokalne mogą wszak uniemożliwiać zawładnięcie Polską bez reszty. Na początku czerwca Kaczyński ogłosił, że PIS musi odzyskać Warszawę. Zaraz po tym do stołecznego ratusza wkroczyło CBA. Ostro atakowany jest Balcerowicz, bo przecież trzeba złamać wyznawane i  wprowadzone przez niego zasady ekonomiczne, żeby rekompensować społeczeństwu kolejnymi świadczeniami różne, wywoływane przez PIS konflikty. Pora też na „zrobienie porządku” z niezależnymi od władzy mediami.  Są tu do wykorzystania różnego rodzaju  śledztwa, szantaże, groźby, odbierania licencji. Żeby to wszystko zrobić nie można jednak ustąpić ani o włos w sprawie TK – ani przed UE ani przed USA  oraz  podporządkować  sobie sędziów różnego  rodzaju sądów. To jest być albo nie być  dla „dobrych zmian” PIS-u. Jest tu zasadnicze pytanie – jak długo można rządzić wykorzystując przekupstwa i zastraszanie???
 

Debata dotycząca wotum nieufności dla Antoniego Macierewicza

5 lipiec. W Sejmie debata dotycząca wotum nieufności dla Antoniego Macierewicza.  Było więcej niż ostro. Rządząca koalicja zarzucała opozycji przede wszystkim to, że ta debata odbywa się na trzy dni przed szczytem NATO. Na to opozycja, iż tak się dzieje na mocy decyzji marszałka Sejmu, który przecież – zgodnie z prawem – mógł wyznaczyć termin po tym szczycie, zrobił jednak tak, jak zrobił, bo widocznie było to w interesie PIS. Wniosek o odwołanie z funkcji ministra zgłosił i uzasadnił Stefan Niesiołowski a głównym obrońcą była Be Szydło. Fakty, które przytoczył Niesiołowski, znane przecież ale w znacznej części już zapomniane, są porażające. Szydło operowała ogólnikami, wychwalała Antoniego pod niebiosa i podlewała to wszystko patriotycznym sosem. Obie strony zarzucały sobie wzajemnie, jak zwykle, wszelakie kłamstwa, podłości i  i inne plugastwa. To już w naszej polityce i w czasie obrad sejmowych stało się, niestety, normalką.
 

Szczyt NATO w Warszawie

„NYT” przed wizytą Obamy w Warszawie – „Polska zbacza w złym kierunku.  Prezydent Obama i inni przywódcy muszą sprawić, że Jarosław Kaczyński zrozumie, iż zachowywanie się coraz bardziej jak klon Putina nie jest przekonującym pokazem jedności. Do czasu objęcia władzy przez partię Kaczyńskiego Polska była przykładem rozwoju demokracji. Dlatego jego atak na niezależne sądownictwo, media i służby bezpieczeństwa wywołał niepokój w Unii i NATO. Polski rząd musi usłyszeć, że sojusz, od którego żąda ochrony, polega nie tylko na obronie terytorium, ale również – a być może nawet bardziej – na obronie wspólnych wartości”. Bardzo mocny tekst, oby był otrzeźwieniem! 
                                                                                                                                         Skomentowała to Be Kempa – To jest powód do tego, żeby kulturalnie powiedzieć, że pouczanie i łajanie, i jeszcze używanie tego typu języka jest, krótko mówiąc, nie na miejscu.                     Wyobrażam sobie, że po takim komentarzu w redakcji  NYT nastąpiło silne „trzęsienie ziemi” i lecą głowy osób odpowiedzialnych za ten niebywały skandal.
 

Kolejna ustawia autorstwa PiS dotycząca naprawy TK

7 lipiec. Sejm przyjął kolejną, chyba już czwartą ustawę autorstwa PIS, dotyczącą naprawy TK. Zrobił to w swoim stylu, dobrze znanym z początku roku – obrady w nocy, niedopuszczanie opozycji nawet do zadawania pytań, …  Profesor Ewa Łętowska stwierdziła w TVN 24, że ta ustawa zmienia w praktyce Konstytucję i że jest to  koniec demokracji, jaka z obowiązującej Konstytucji wynika. Ta ustawa niszczy trójpodział władzy – podstawę demokratycznego państwa prawa. Podobno PIS pracuje już nad kolejną, piątą ustawą w tej sprawie. Byłoby śmiesznie, gdyby nie było strasznie!
     To kolejny krok w kierunku putinizacji obecnych rządów w Polsce. Prezydent Putin podpisał właśnie nowelizację ich ustawy antyterrorystycznej, która nakazuje nagrywanie i archiwizowanie wszystkich rozmów telefonicznych, wiadomości SMS i poczty elektronicznej. Czy nie wyznacza to kierunku działania dla jego klona – Kaczyńskiego? Czy będziemy „gorsi” od Rosji???!!!

Na ME 2016 Francja wygrała z Niemcami 2:0 i w finale zagra z Portugalią.
 

Szczyt NATO w Warszawie

Dzisiaj, 8 lipca zaczyna się szczyt NATO w Warszawie. Od wczoraj, poza pogodą, jest to praktycznie jedyny temat omawiany i nadmuchiwany w TVPis. Nawet kopana piłka zeszła na drugi plan.
     Udział w Szczycie biorą przedstawiciele 54 krajów oraz 11 organizacji międzynarodowych. Do tego tłumy dziennikarzy (około 2 tysiące) z całego świata. Eksperci policzyli, że w wypadku wybuchu wojny z Rosją (konwencjonalnej, nie jądrowej) do obrony wschodniej flanki Sojuszu potrzebne byłoby 7 brygad wojska, w tym 3 brygady "ciężkie". Pomijając koszty utworzenia, samo ich utrzymanie kosztowałoby 3 miliardy USD rocznie.
     Pierwszy dzień Szczytu. Na podstawie przekazywanych informacji odnoszę wrażenie, że zapadły na nim jedynie decyzje, które już wcześniej dobrze znaliśmy - o brygadzie pancernej i 4 batalionach, o poparciu aspiracji Gruzji w dążeniu do członkostwa w NATO, o coraz bliższym włączeniu do tych struktur Czarnogóry, .....  W tej sytuacji najciekawsze były wypowiedzi czołowych polityków świata i dziennikarzy, nawiązujące do sytuacji politycznej w Polsce. Barack Obama - "Przekazałem prezydentowi Dudzie nasze zaniepokojenie pewnymi działaniami i impasem wokół polskiego TK. Rządy prawa, niezależna władza sądownicza i wolna prasa to wartości, na których Stanom Zjednoczonym bardzo zależy. Te wartości są też zapisane w Traktacie Północnoatlantyckim".     Donald Tusk - "Ktokolwiek obróci się przecie Ameryce - szkodzi Europie, ktokolwiek obróci się przeciw Europie - szkodzi Ameryce, kto zaś podważa fundamenty liberalnej demokracji - szkodzi jednej i drugiej."    Pewna zaś, niedoinformowana pewnie, dziennikarka rumuńska pytała - "Co się z wami stało, byliście dla nas modelem rozwoju?!".
     MON otwarło wystawę dotyczącą historii wejścia Polski do NATO, z której jasno wynika, że nasz kraj wprowadzili tam Olszewski, Kaczyński (Lech) i Andrzej Duda!!! Jakie to urocze i jakie - jeszcze bardziej - prymitywne. Reakcja internetu była natychmiastowa i druzgocąca.
Tematy: szczyt NATO

Komentarze  

 
Gość
+2 [4] #41 Gość
15 lipca 2016, 14:31
Cytat:
Zapewne dlatego twoje dupsko jeszcze jest całe.
Często chcąc obrazić piszesz o tej części ciała. Czyżbyś był kolegą lub wychowankiem Wesołowskiego?
Zacytuj
 
 
sunset
+1 [3] #42 sunset
15 lipca 2016, 14:32
nie wiem. dziwne. PiS wygrało wybory, a ty zachowujesz się jakby twoje dupsko zostało natychmiast rozkalibrowane. hmmm autor rozkalibrowania ujawnił się chyba w twoim nicku...
Zacytuj
 
 
Haji
+1 [3] #43 Haji
15 lipca 2016, 14:33
Czy ty nie rozumiesz, że to całe multikulti nie ma z tym nic wspólnego? Ilu znasz muzułmanów?
W europie najwięcej ludzi zabili w zamachach chrześcijanie. W Irlandii Północnej ludzie zabijali sobie dzieci ze względu na rodzaj chrześcijaństwa, jaki wyznawali. Co ciekawe w zamachach fanatycznych islamistów najczęściej giną muzułmanie.
Zacytuj
 
 
sunset
+1 [3] #44 sunset
17 lipca 2016, 17:08
@Haji :)
najwięcej krzyczą na ten temat osoby, które nie mają zielonego pojęcia o temacie, na który się wypowiadają. założę się, że FB nie przeczytał koranu, nie czytał historii Mahometa, ani nie poznał historii islamu. nie zna kultury, ani nauki islamu. jest po prostu kolejnym ignorantem udającym mędrca.
Zacytuj
 
 
Haji
+2 [2] #45 Haji
18 lipca 2016, 11:50
@ sunset
Tu nawet nie o znajomość koranu chodzi. Dowiedziałby się chociaż skąd imigranci wzięli się we Francji i w Niemczech? Zostali zaproszeni do pracy, bo brakowało pracowników. Fakt, popełniono mnóstwo błędów integracyjnych ale buntuje się nie pierwsze a drugie lub trzecie pokolenie i też nie całe. Do tego dochodzi jeszcze postkolonializm. Przypomnę tylko, że Polska nie miała kolonii nie dlatego, że nie chciała, tylko nie miała jak ich zdobyć.
Jeśli chodzi o multikulturalizm, radzę zobaczyć mieszanie się kultur na granicy polsko-niemieckiej. O Frankfurcie już mówi się, że to ze Słubicami jedno miasto.
Wschodnia część mojej rodziny do drugiej światowej to była mieszanka polsko-ukraińsko-żydow ska. Nikomu to (do czasu) nie przeszkadzało.
Zacytuj
 
 
Gość
+3 [3] #46 Gość
18 lipca 2016, 18:37
@Haji
W Niemczech to zaproszeni i teraz Niemcy mają z nich więcej korzyści niż kłopotu. Ale w Wielkiej Brytanii i Francji są oni pozostałością po XIX wieku. We Francji III i IV Republika nadały pełnię praw wszystkim mieszkającym na jej terytorium obywatelom oraz weteranom Legii Cudzoziemskiej i innych wojen. Po wycofaniu się z kolonii trudno byłoby dyskwalifikować ludzi ze względu na miejsce zamieszkania, bo mieszkańcy Indochin czy Algierii nawet skierowani tam służbowo zostaliby wykluczeni (w tym wielu gaulistów). A w tym czasie żaden przyzwoity człowiek nie śmiałby proponować kryterium koloru skóry, pochodzenia prapraprzodków czy wyznania.
Zacytuj
 
 
Hectordetry
#47 Hectordetry
22 stycznia 2020, 00:03
fieno greco per muscoli: it.musclemass.space/.../

Simply had to point out I am ecstatic I came on your page!
Zacytuj
 
 
HerbertTassy
#48 HerbertTassy
23 stycznia 2020, 05:45
Keep up the exceptional job !! Lovin' it! baraita.net/.../: baraita.net/.../
Zacytuj
 
 
HerbertTassy
#49 HerbertTassy
23 stycznia 2020, 05:53
Keep up the amazing job !! Lovin' it! baraita.net/.../: baraita.net/.../
Zacytuj
 
 
HerbertTassy
#50 HerbertTassy
23 stycznia 2020, 13:17
Keep up the great work and delivering in the group! baraita.net/.../: baraita.net/.../
Zacytuj
 
 
HerbertTassy
#51 HerbertTassy
24 stycznia 2020, 00:28
I appreciate reading through your site. thnx! machinalansu.pl/.../: machinalansu.pl/.../
Zacytuj
 
 
HerbertTassy
#52 HerbertTassy
24 stycznia 2020, 15:45
Basically needed to mention I'm pleased that i came upon your website. depresszio.eu/.../: depresszio.eu/.../
Zacytuj
 
 
HerbertTassy
#53 HerbertTassy
24 stycznia 2020, 19:35
You have wonderful thing right. machinalansu.pl/.../: machinalansu.pl/.../
Zacytuj
 
 
StacyReams
#54 StacyReams
25 stycznia 2020, 02:22
Hello, satisfactory trap leaf you comprise there. fr.t-booster2020.com/.../: fr.t-booster2020.com/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#55 WayneNah
27 stycznia 2020, 18:50
Keep up the spectacular work !! Lovin' it! prix titan gel france: speed-com.fr/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#56 WayneNah
27 stycznia 2020, 19:23
Wow, remarkable portal. Thnx ... ko21.fr/.../: ko21.fr/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#57 WayneNah
28 stycznia 2020, 00:14
Exceptionally particular pleasant placement. Tremendous information happily readily obtainable on several of clicks. juventusdomo.it/.../: juventusdomo.it/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#58 WayneNah
28 stycznia 2020, 08:56
Exceedingly instructive, looking forth to visiting again. titan gel avis negatif: mts47.fr/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#59 WayneNah
28 stycznia 2020, 17:41
Hi, discriminative cobweb spot you have affluent here. testosteron aus der apotheke: de.t-booster.org/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#60 WayneNah
28 stycznia 2020, 22:04
You've got rather extravagantly thing here. aumentare il testosterone in palestra: it.t-booster.org/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#61 WayneNah
29 stycznia 2020, 06:53
Keep up the great matter and generating the group! masa muscular total interpretacion: bloggg.org/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#62 WayneNah
30 stycznia 2020, 00:13
Multifarious thanks! It a wonderful webpage. es.cgtribc.org/.../: es.cgtribc.org/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#63 WayneNah
30 stycznia 2020, 04:39
Appreciate it on sharing this salubrious plot. nnet.it/.../: nnet.it/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#64 WayneNah
30 stycznia 2020, 04:42
Lawful unpretentiously desired to positive Now i am satisfied that i happened onto your internet errand-boy! de.t-booster.org/.../: de.t-booster.org/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#65 WayneNah
30 stycznia 2020, 09:15
You play a joke on wonderful intelligence here. fr.global-box.net/.../: fr.global-box.net/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#66 WayneNah
30 stycznia 2020, 13:48
Awesome put you've prospering here. bkproma.it/.../: bkproma.it/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#67 WayneNah
30 stycznia 2020, 14:32
You've got amazing matter here. titan gel: speed-com.fr/titan-gel/
Zacytuj
 
 
WayneNah
#68 WayneNah
31 stycznia 2020, 17:31
Sustain the exceptional inflame !! Lovin' it! testosteron gel anwendung: de.testosteron.space/.../
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać