Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - czerwiec III / 2016

W traktacie o UE, który Polska przez kilka lat negocjowała i na koniec podpisała, jest artykuł 17, nakładający na KE obowiązek bycia strażnikiem przestrzegania prawa w Unii. Komisja odpowiada za pilnowanie zgodności tego, co się dzieje w prawie narodowym z wartościami i traktatami Unii. KE jest dodatkowo czymś na miarę agencji ratingowej – jej opinii bardzo uważnie bowiem słuchają inwestorzy. Mateusz Morawiecki mówił niedawno, że wielu inwestorów zagranicznych odłożyło swoje decyzje inwestycyjne w Polsce, że o 20 miliardów USD zmniejszyło się zaangażowanie inwestorów w polskie obligacje i że ma to bezpośredni związek z naszym wewnętrznym konfliktem instytucjonalny.
Dwa cytaty: 
 
- Janusz Gajos – „Boję się, bo znowu ktoś chce mi wmówić, że jestem durniem, który nie rozumie, że wszystko co się ostatnio dzieje, dzieje się dla mojego dobra. Przecież większość z nas nie wierzy w brednie typu „Polska w ruinie” i nie chce słuchać wyzwisk i obelg tylko dlatego, że ma inne zdanie na temat tej „dobrej zmiany”. Gajos przypomniał też wywiad T. Torańskiej z J.Kaczyńskim z lat 90-tych. Kaczyński mówił wówczas, że „chciałby być w przyszłości emerytowanym zbawcą narodu”. Nagle zobaczyłem w swojej wyobraźni ponad 60-letniego chłopca, który realizuje to swoje marzenie bez względu na wszystko i za wszelką cenę. Ratuje z opresji jakąś wyimaginowaną księżniczkę i zaraz potem w papierowej koronie i z drewnianym mieczem u boku, umyka w jakiś czarodziejski, jemu tylko znany świat.  Od tego czasu zacząłem się naprawdę bać”.

- Papież Franciszek – „Żyjemy w cywilizacjach zamkniętych drzwi i zamkniętych serc. Panuje strach przed przyjmowaniem – i nie mówię tylko o migrantach, co jest światowym problemem politycznym ale o codziennym przyjmowaniu innych. Boli mnie, gdy widzę zamknięte drzwi w kościołach. Niektóre powody są uzasadnione, ale kościół z zamkniętym drzwiami znaczy, że ta wspólnota chrześcijańska ma zamknięte serce. Jeśli nie przyjmujemy potrzebujących to nie jesteśmy chrześcijanami i nie  zostaniemy przyjęci do Królestwa Niebieskiego!”. Co na to nasi biskupi, niejaki Rydzyk i liczna rzesza „wiernych”? Nadal uważają się za chrześcijan?

Stopa bezrobocia w maju 2016
Stopa bezrobocia w maju wyniosła 9,1 procent. Spadło ono we wszystkich województwach. Zatrudnienie w maju wzrosło zaś o 2,8% w stosunku do poziomu sprzed roku. Nieźle i oby tak dalej.
 

Wizyta prezydenta Chin w Warszawie

Jednym z pierwszych efektów wizyty prezydenta Chin w Warszawie jest podpisanie przez jedną z mazowieckich firm kontraktu na dostawę do Szanghaju 40 kTon jabłek. W przyszłości Chiny mogą stać się jednym z głównych odbiorców naszych owoców. Oby!
 

Referendum Wielkiej Brytani

23 czerwiec. Referendum w Wielkiej Brytanii wygrywają zwolennicy Brexitu (52:48), przy frekwencji 72,2 procent. Co dalej? Czy Wielka Brytania zachowa jedność? – Szkoci i Irlandczycy byli zdecydowanie za pozostaniem w Unii. Jak zareaguje UE? Widać od dawna, że potrzebuje ona zdecydowanych zmian w jedną albo drugą stronę, że przesadziła z biurokracją, że zbytnio popiera wielkie konsorcja kosztem szarych obywateli, że zamiast dbać o prawdziwy rozwój swoich krajów członkowskich skupiła się za bardzo i bez sensu na dyskusyjnych, zupełnie niepotrzebnych regulacjach typu kąt zakrzywienia bananów. Mamy w niej mnóstwo problemów – 25 milionów bezrobotnych, nierozwiązany kryzys migracyjny, problem unii walutowej, …..  Na giełdach krach, złotówka mocno traci do wszystkich światowych walut, banki zastanawiają się, co zrobić, gremia unijne organizują pilne spotkania kryzysowe w przyszłym tygodniu.

     Czołowe dzienniki z całego świata na pierwszych swoich stronach kpią z Brytyjczyków -  „Imperium kontratakuje”, „Brawo mała Brytanio”, „Minister głupich kroków spada w przepaść”, …….

     Okazało się, że  wyborcy młodsi, do 45 roku życia zagłosowali zdecydowania za pozostaniem w UE a wyborcy starsi za wyjściem z niej. U tych najmłodszych procent zwolenników Brexitu wyniósł 27 a u najstarszych aż 60. Joel Golby, pisarz i dziennikarz pisze do swojej krewnej otwartym tekstem: „Babciu, o co ci chodzi? Dlaczego mi to zrobiłaś? Nie wiem, czemu uważasz, iż tylko z tego powodu, że gdy byłem mały kilka razy podtarłaś mi tyłek, muszę szanować teraz twoje złe wybory! Lekarz daje ci jeszcze dwa lata życia, skutków swojej decyzji więc nie zobaczysz a mnie skazałaś na wszystkie te problemy, które łatwo przewidzieć. Usiądź tu, babciu, ze swoimi serwetkami, bułeczkami, flagą i oprawionym w ramkę zdjęciem królowej. Zrobiłaś to! Zdobyłaś z powrotem swoją dumę narodową, co?”

     Zaraz po wynikach referendum Polacy w Cambridgeshire otrzymali kartki z tekstem „Wychodzimy z UE. Nie będzie więcej polskiego robactwa”. Można przeczytać, że podobne nastroje są w Londynie. Londyńskie radio LBC, dla przykładu, stwierdziło, iż „Polacy powinni się cieszyć, że tu pracują dopóki mogą, ale na szczęście, już niedługo”. Czy możemy się obrażać albo dziwić, że tak nas traktują?  Nie możemy, ponieważ sami traktujemy różnej maści migrantów jeszcze gorzej. Co więcej, fatalnie traktujemy siebie nawzajem. Wystarczy przypomnieć różne rodzaje sortowania, zaproponowane przez prezesa Jarosława.
 

Jacek Poniedziałek na FaceBook'u

     Aktor Jacek Poniedziałek na Facebooku – „Hej, Polacy mieszkający w UK, którzy głosowaliście na PIS lub Kukiza i popieracie radosną, anty-unijną twórczość Kaczyńskiego. Cieszycie się, że wracacie zaraz do dumnej, ukochanej, wstającej z kolan ojczyzny? Czeka was piękna przyszłość – unia polsko-węgierska ze stolicą w Miszkolcu. Nie wymieniacie jeszcze funtów na forinty? Szybko, super kurs jest!
                                                                                                                                                         Powiem tak: Jeśli macie odrobinę rozsądku to dobrze się zastanówcie, czy nie lepiej tam, z idiotą Cameronem, niż tu z innym, bardziej pomylonym. Ten tu, w odróżnieniu od Camerona, nigdy nie poda się do dymisji. Macie, co prawda, zapewnione 12 PLN brutto, 500+ na co drugie dziecko i mieszkanie+ za sto lat a do tego rządy preferowanej przez was,  jedynie słusznej partii (znowu!) nie wiadomo, jak długie, ….  A może by tak ogłosić u nas referendum o wstąpieniu Polski do Wielkiej Brytanii, żeby zmniejszyć szok po wystąpieniu z niej Szkocji i North Ireland?

     Brytyjczycy powiedzieli w referendum, że nie chcą solidarnej Europy i nie chcą być płatnikiem netto. My chcielibyśmy, przynajmniej do czasu, gdy na tym wyraźnie korzystamy. Gdybyśmy mieli dopłacać jak inni, to pewnie podzielilibyśmy głos większości Anglików. Odnoszę wrażenie, że cała nasza gadka o wyższych wartościach jest zwykłym laniem wody. Rząd PIS-u postępuje zdecydowanie według zasady – możecie nam płacić, nie obrażamy się na to, ale od naszych spraw wara!!!

25 czerwiec. Po remisie 1:1 i rzutach karnych (5:4) Polacy pokonali drużynę Szwajcarii i awansowali do ćwierćfinału ME 2016. Brawo! Tak przy okazji – internauci żartują, że Błaszczykowski jest przedstawicielem PIS-u w naszej reprezentacji. Dlaczego? – Bo stoją za nim dwa tuzy tej partii – Błaszczak i Waszczykowski.
 

Obchody rocznicy wydarzeń czerwca 1976 w Radomiu

26 czerwiec. W Radomiu obchody rocznicy wydarzeń czerwca 1976. Bardzo skromne. Za mówców robili Be Szydło (niebieska garsonka plus podwójna, pionowa broszka), Antek Macierewicz, Piotr Naimski i - nie wiadomo czemu - Piotr Duda (ani on z KOR-u, ani jego karłowaty związek nie ma nic wspólnego, oprócz nazwy, z wielkim, narodowym ruchem Solidarność). Pogadali, wręczyli jakieś blaszki od Dudy (Piotra) kilkunastu osobom i koniec. A przecież to ważna data w naszej historii, a przecież "warchołom" z Radomia, Ursusa, Płocka i innych miast należy się prawdziwy hołd i odznaczenia państwowe, nie dudziane. Wszak to oni dali podwaliny pod sierpień 1980. Tymczasem dowiadujemy się, że działaczami KOR-u były dwie osoby - Macierewicz i Naimski, obecni ministrowie PIS. Ani slowa o Blumsztajnie, Celińskim, Chojeckim, Dornie, Kuroniu, Lityńskim, Michniku, Wujcu, Ziębińskim i wielu, wielu innych, którzy są w opozycji do PIS, a więc nieistniejący i niewiarygodni.
Tematy: referendum

Komentarze  

 
llortcik
#41 llortcik
2 lipca 2016, 01:15
Cytat:
Dalej będziesz se dworował z Dobrej Zmiany?
Ja se nie dworuje, a nawet wprost przeciwnie, jak wszyscy prawomyślni rodacy, marzę o dołączeniu do dworu Najjaśniejszego Towarzysza Suwerena.

Cytat:
spodziewam się opcji łagodnej - zakładanie broszek pionowych poziomo i vice versa, na przykład albo wystąpienie oficjalne bez broszki, o zgrozo!
Dobra Zmiana oczekuje, że jedyną słuszną karą za błąd Jej Eksperymentalności powinno być pozbawienie broszki we wszelkich jej przejawach.

Sprawy bieżące.

Pan Sasin wzniósł się na wyżyny swego i całej Dobrej Zmiany intelektu i wyznał, że gorąco-cmentarny aplauz w czasie obchodów czerwca 56 dla Jego Niezłomności był dobrze zorganizowanym, od prawieków trenowanym przez Dobrą Zmianę, poparciem, zaś takie samo poparcie dla LW było wyrażone spontanicznie /też od dawna trenowane/ przez przypadkowo zgromadzoną publiczność.
Tenże sam poseł i w swojej własnej osobie przekazał radosną wieść narodowi polskiemu, iż już wkrótce sam Towarzysz Suweren zostanie ojcem /czy liczy na 500+/. Matki nie ujawniono, ale potomkiem ma zostać nowy traktat o UE. Na tę wspaniałą wieść Słowacy w popłochu przyłączyli się do NORD STREAM 2 i wspólnie z Czechami wyznaczyli północną granicę Międzymorza na szczytach zachodnich Karpat i Sudetów.

Powitanie wracających piłkarzy kopanych przebiegło zgodnie z ustalonym scenariuszem. Gorący i /według Dobrej Zmiany za mało cmentarny/ aplauz powitał na Okęciu przylatujących reprezentantów Polski. Zgrzytem natomiast było to, że nikt z oficieji i zgromadzonych nie wykazał winy Tuska i nie podziękował za sukces Dobrej Zmianie. I jedynie z tego powodu twarze piłkarzy wyrażały smutek. Dobra Zmiana liczy, że nastąpi natychmiastowa zmiana na stanowisku prezesa PZPN. Przecież pan Richard swoimi wypowiedziami wywołuje uśmiech na twarzach najbardziej przygnębionych rodaków.
 
 
llortcik
#42 llortcik
3 lipca 2016, 03:03
Sprawy bieżące.

W stolicy odbył się jedynie słuszny zjazd jedynie słusznej partii, na którym Towarzysz Suweren nieoczekiwanie dla samego siebie, aczkolwiek zgodnie z życzeniem delegatów został wybrany ponownie prezesem. Dobra Zmiana w naturalny sposób ucieszyła się wielkością poparcia znacznie przekraczającą poparcie dla suwerena partii sąsiedniego narodu, pamiętając, że zbyt małe poparcie dla ówczesnego Suwerena, bliskiego terytorialnie i programowo, ale dalekiego emocjonalnie przed ponad 80 lat temu, iż większość ówczesnych głosujących w kolejnych wyborach z przyczyn naturalnych została pozbawiona tego przywileju.
W swym wystąpieniu programowym Towarzysz Suweren miłosiernie wybaczył małowiernym brak właściwego zaangażowania przy zgłaszaniu jego kandydatury /czyżby zebrani bali się wymówić jego nazwisko/ i podkreślił, że sam też popełnił błąd niewłaściwie wybierając ośmiu kandydatów. Uciszyło go natomiast, że w sposób niespotykany nawet w Ko rei został pierwszym w świecie prezesem, który prezesuje swej partii od ponad 12 lat przed jej powstaniem. W dalszej, ale nieodległej części swego niezapomnianego wystąpienia nowy prezes jednej z wielu partii wyraził swe pełne poparcie dla niezłomności Jego Niezłomności i eksperymentalności Jej Eksperymentalności, a także wyraził życzenie, by nie tylko zreformować /zgodnie z jego wytycznymi/ UE, ale też utworzyć Nową Wspaniałą Polskę z Nową Wspaniałą Konstytucją.

Życzenie prezesa stało się rozkazem dla przewodniczącego totalnej partii, który natychmiast wyraził swe pełne poparcie i życzenie przyłączenia jego ugrupowania do Dobrej Zmiany.

Wielkim zgrzytem było medialne wystąpienie Towarzysza Sasina, który zarzucił PO, że ich zjazd zamiast zająć się konkretami zajmował się problemami PIS. Czyżby był jednym z ośmiu i uważał, że problemy jedynie słusznej partii nie są problemami kraju i Europy? A może nie uznaje Towarzysza Suwerena za Konkret i żyje w przeświadczeniu, że to tylko byt wirtualny? Jak długo tacy jak ten towarzysz będą jeszcze członkami Partii?
 
 
llortcik
#43 llortcik
4 lipca 2016, 01:25
Sprawy bieżące.

Nadal nie ujawniono tożsamości ośmiu /siedmiu głosujących przeciw i jeden wstrzymujący się/ delegatów na zjazd jedynie słusznej partii wyznaczonych wykazania jej demokratycznych działań.
Ujawniono natomiast, że na zjeździe Towarzysz Suweren przyznał, że przed prawie dwudziestu laty został bezczelnie oszukany przez swych ówczesnych towarzyszy i naiwnie uwierzył, że zamiast marnować swój cenny czas na pilnowanie Dobrej Zmiany będzie obecnie spędzał go pod palmami ciepłych krajów. W związku z tym bezczelnym oszustwem zapowiedział, że za przykładem towarzysza Tuska zlikwiduje resztki OFE i cofnie wszystkie reformy Balcerowicza. I niech gorszy sort nie liczy, że zgromadzone tam fundusze przekaże do SKOKów, bowiem najlepszą inwestycją jest inwestycja w dzieci, więc odda je we władanie synowi swego ojca, a pan Mateusz po odtworzeniu przez Towarzysza Suwerena Wspólnoty Węgla i Stali unowocześni nam gospodarkę według najlepszych dobrozmiennych prezentacji.
I teraz nawet dla największych animalnych cyklistów jest jasne dlaczego prezydent bratnich Chin, po zapoznaniu się z Dobrą Zmianą poczuł się jak u siebie w domu.

Ujawniono, że przed szczytem NATO Jego Niezłomność będzie przez pół godziny wpatrywał się w oczy prezydenta USA.

Minister dojący wraz z podlaskimi towarzyszami partyjnymi ogłosił plany budowy dwustutysięcznego pomnika pierwowzoru Jego Niezłomności, który /pierwowzór, nie Niezłomność/ z wysokości cokołu będzie ogarniał wzrokiem beton po puszczy białowieskiej, a może nawet dostrzeże słońce wschodzące nad bratnią Koreą.
 
 
llortcik
#44 llortcik
5 lipca 2016, 03:17
Sprawy bieżące.

Wspaniały sukces ekonomiczny Dobrej Zmiany. Już dwa dni po zapowiedzi przekazania środków z OFE dla duchowego syna Towarzysza Suwerena wszystkie indeksy giełdowe osiągnęły niespotykany od prawieków poziom. Zadowolony z sukcesów minister Mateusz szczerze wyznał nie jest to skok dla SKOKu i że na jego skromne potrzeby wystarczy tylko czwarta część zgromadzonych środków, a pozostałe w imieniu rodaków zainwestuje /ku radości górników/ w imieniu rodaków w najbardziej potrzebujące gałęzie gospodarki. Zapewnił też, że gdy tylko złotówka osiągnie poziom notowany na giełdzie podniesie każdemu emeryturę o 2400 PLN.
Pomyśleć, że gdy najwięksi ekonomiści głowią się, co zrobić z gospodarką skromnemu historykowi i jeszcze bardziej skromnemu prawnikowi kilkoma słowami i jedną prezentacją udało się w niespotykany sposób zatrząść rynkami. Czy nie czas na ekonomicznego Nobla?

W Parlamencie Europejskim dzięki usilnym staraniom PO, pragnącej jeszcze kilka miesięcy doświadczać dobrodziejstw rządów Towarzysza Suwerena, udało się odroczyć debatę na temat praworządności w Polsce. Jej Eksperymentalność wraz ze swym dworem jest strasznie zawiedziona pozbawieniem jej prawa ponownego olśnienia europosłów swym wystąpieniem, ale należy mieć nadzieję, że Dobra Zmiana potrafi docenić starania i zaproponuje totalnym opozycjonistom miejsce w kolejce do roli przystawek.

Kolejny brytyjski dobrozmianowiec, ku wielkiemu żalowi swych współobywateli, zrezygnował z uszczęśliwienia suwerennej GB swoim przywództwem, ale zapowiedział, że nie zrezygnuje z mandatu pragnąc jeszcze nieraz oklaskiwać Jej Eksperymentalność.

Nic nieznacząca grupka posłów pragnie jeszcze przed spotkaniem przywódców NATO odwołać cudownego pana Antoniego. Skandal. Któż lepiej niż on potrafi wznieść się na szczyty, kto będzie prowadził przepiękne rekonstrukcje i odczyta zgromadzonym apele. Goście też powinni mieć jakąś rozrywkę.
 
 
Taurus
+1 [3] #45 Taurus
5 lipca 2016, 19:14
Pooglądałem sobie dzisiaj debatę sejmową związaną z wotum nieufności dla ministra Antka, specjalistę od katastrof smoleńskich, ujawniania agentów polskiego wywiadu, człowieka ogromnej ilości "zalet". Jego życie i działalność polityczną opowiedział w skrócie Stefan Niesiołowski. Wszystko to niby wiedziałem lub o tym słyszałem, normalną jednak rzeczą jest, że o wielu sprawach się zapomina. Zebranie tego w kupę, rodzaj zbitki, robi duże wrażenie. Chodziły kiedyś słuchy, że ten człowiek może zastąpić Kaczyńskiego na stanowisku szefa jedynie słusznej partii. Biorąc pod uwagę stopień jego społecznej szkodliwości i poziom wariactwa wydaje się, że jest to bardzo prawdopodobne.
Głównym obrońcą była Be Szydło, udekorowana tym razem broszką okrągłą, promienistą, o średnicy rzędu 10 centymetrów. Najbardziej godną uwagi była u niej właśnie ta broszka, głoszone teksty były bowiem samymi ogólnikami, podlanymi sosem patriotyzmu.
Antek nie jest bohaterem z mojej bajki. Gdy jednak patrzyłem dzisiaj na jego czerwoną, nieogoloną gębę w czasie okładania niewygodnymi faktami z życiorysu, pojawiało się u mnie poczucie litości. Po co ci to Antoni? Czy to co robiłeś i co obecnie wyprawiasz to choroba, głupota, czy bezgraniczna perfidia?
 
 
llortcik
#46 llortcik
6 lipca 2016, 03:09
Sprawy bieżące.

Śpiewająco zakończona wspólnym sukcesem Dobrej Zmiany i jej muzycznej przystawki najcudowniejszego ministra Jej Eksperymentalności.
Mimo wcześniejszego wycofania się na z góry upatrzone pozycje nastąpił wspaniały kontratak pani premier, która swym melodyjnym głosem wymieniła wszystkie cuda pana Antoniego, szczególnie doceniającego twórczy wkład w rozwój przemysłu obronnego i zapewniając, że w wielkiej cudownej głowie krążą pomysły wznioślejsze niż bomba magnetyczna czy atak helowy i jeszcze nieraz zaskoczy nie tylko cały świat fizyczny. Zapewniła też, że tylko pod porażającą wrogów ochroną pana Antoniego i jego wartości jej broszka czuje się całkowicie bezpieczna. Wniosek nazwała nieakceptowalnym i oczywiście niezaakceptowanym przez żadną z dobrozmiennych pań i panienek atakiem na bezpieczeństwo Polski.
Dzielnie sekundował jej pan cudotwórca broniąc Dobrej Zmiany i Jej Eksperymentu przed zakusami Gazety Wyborczej i zapewniając, że wkrótce całe wojsko będzie składało się z jemu podobnych.
Skonfundowana opozycja i postronna publiczność nie potrafiła rozróżnić broniących od broniącego.

W sejmie towarzysz Piotrowicz wraz z towarzyszącą mu panną Krysią naprawiają kolejną ustawę naprawczą odrzucając projekty muzycznej przystawki i aspirującego do roli przystawki PSLu. Czas pracy 36 godzin. Stachanowcy z bratniej Korei podziwiają to tempo.

W związku ze szczytowaniem pana Antoniego zabroniono nieuzgodnionych z nim lotów samolotów i dronów nad stolicą. Oczekuje się też zakazu używania fal elektromagnetycznych /tylko jak Towarzysz Suweren przekaże swoje myśli Jego Niezłomności i gościom/ i sprzedaży balonów napełnionych helem.
 
 
prezes pan
-2 [2] #47 prezes pan
6 lipca 2016, 09:41
Cytat:
Gdy jednak patrzyłem dzisiaj na jego czerwoną, nieogoloną gębę w czasie okładania niewygodnymi faktami z życiorysu, pojawiało się u mnie poczucie litości.
Czas kupić nowy telewizor.
 
 
Gość
+1 [3] #48 Gość
6 lipca 2016, 17:35
prezes pan napisał:
Cytat:
Gdy jednak patrzyłem dzisiaj na jego czerwoną, nieogoloną gębę w czasie okładania niewygodnymi faktami z życiorysu, pojawiało się u mnie poczucie litości.

Czas kupić nowy telewizor.
A gdzie są takie w których nie widać nikogo z PIS?
 
 
llortcik
#49 llortcik
7 lipca 2016, 03:21
Sprawy bieżące.

Na usilną prośby strony amerykańskiej towarzysz Suweren zgodził się na przedłużenie o cały kwadrans spotkania Jego Niezłomności z prezydentem Obamą. Na naradzie w pałacu prezydenckim ustalono, że Jego Niezłomność zapewni prezydenta USA o kwitnącej z każdą nocą demokracji w Polsce i na dowód może pokazać Jej Eksperymentalność wraz z broszką. Pouczy też gościa jak powinien wprowadzać normy Dobrej Zmiany w swym młododemokratycznym kraju, by osiągnąć model demokracji średniowiecznej. Pokaże też film z wzorcowych obrad parlamentu, a jeśli to nie wystarczy osobiście przedstawi pannę Krysię wraz z sejmowymi towarzyszami, by Amerykanie też zobaczyli z kim musi pracować. Ostatnim akordem będzie wręczenie portretu Towarzysza Suwerena i wspólny uścisk dłoni pod tym wizerunkiem.

Mało znana gazetka NYT na polecenie animalnych KODowców nazwała Towarzysza Suwerena klonem Putina. Oczywista nieprawda. W Polsce każde dziecko wie, że Dobra Zmiana jest przeciwna wszelkim formom klonowania, zaś jej najwybitniejsi przedstawiciele są rodzimym wytworem polskiej ziemi, choć słusznie są wzorem dla niejednego przywódcy. Miszczu Waszczu powinien natychmiast wezwać na dywanik ambasadora USA i zagrozić wstrzymaniem reklam w tej nic nie znaczącej i nie czytanej gazetce.

Pan Zbyszek zapowiedział zaostrzenie kar (do 25 lat) za przestępstwa podatkowe. Nieznany z nazwiska senator zapuszcza brodę i sprawdza, czy Polska ma umowę o ekstradycji z Koreą Północną.

Opublikowano oficjalny zwiastun filmu „Imperium” w którym wykorzystano zdjęcia patriotycznej polskiej młodzieży z Marszu Niepodległości. Pan prezes Jacek wraz z dobrze odmienionymi towarzyszami telewizyjnymi sprawdza, czy nie naruszono praw autorskich i wizerunkowych.
 
 
llortcik
#50 llortcik
7 lipca 2016, 13:44
Sprawy bieżące.

W sejmie zabawa w naprawianie ustawy naprawiającej. Firmy farmaceutyczne biją się, która zatrudni marszałka Marka nie Jurka do czytania w reklamach formułki „przed…”

Cudowny pan Antoni zaskoczył nie tylko sojuszników samodzielnie i niezależnie instalując na Narodowym instalację smoleńską.
 
 
llortcik
#51 llortcik
7 lipca 2016, 20:02
Sprawy bieżące cd.

Na konferencji prasowej pytany o niespodziewaną instalację sekretarz generalny NATO wyznał, że dopiero po ujrzeniu pana Antoniego i zapoznaniu się z jego /tak chwalonym przez Jej Eksperymentalność/ honorem i wartościami zrozumiał /choć tak to nie wyglądało/ konieczność tej budowy. Niestety nie spełnił oczekiwań gospodarza, że wiekopomna instalacja będzie po wsze czasy chroniona przez natowskie siły szybkiego reagowania.

Jego Niezłomność po spotkaniu z tymże sekretarzem wyznał, że wreszcie dowiedział się o głównej zasadzie funkcjonowania sojuszu: „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”.
 
 
llortcik
#52 llortcik
7 lipca 2016, 23:00
FUTURE :)
Air Force One nadleciał, zobaczył co się dzieje w Polsce i usiadł z wrażenia.
 
 
prezes pan
-2 [2] #53 prezes pan
8 lipca 2016, 08:36
 
 
Haji
#54 Haji
8 lipca 2016, 08:55
Jeden obrazek obnaża twoją głupotę. Nie zdajesz sobie sprawy, jak ważne jest aby Trybunał Konstytucyjny działał. Co powstrzyma rządzących przed np.: nacjonalizacją mieszkań wszystkich obywateli? Trybunał ogranicza zapędy polityków. Na razie się cieszysz, ale zobaczymy co będziesz mówił, gdy pis zacznie dowalać swoim zwolennikom (a zacznie, bo są niekompetentni).
 
 
prezes pan
-2 [2] #55 prezes pan
8 lipca 2016, 09:33
Cytat:
Co powstrzyma rządzących przed np.: nacjonalizacją mieszkań wszystkich obywateli?
A czy ty wiesz, że po upadku komuny setki tysięcy lokatorów spółdzielczych, wykupiło swoje mieszkania za grosze.
Skończ z głupią propagandą. Nacjonalizacja jest potrzebna, ale banków, fabryk. Nie mieszkań.
Ale trzeba mieć zrypany mózg.
 
 
Haji
#56 Haji
8 lipca 2016, 10:05
I znowu nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. Widzisz młotku, wiem, że ludzie wykupili mieszkania za ok 10% rzeczywistej wartości.
Nacjonalizacja firm? Np.: mojej?
Widzę, że z ciebie bolszewik pełną gębą. Chcesz nacjonalizować fabryki, a pomyślałeś o konsekwencjach takich działań? No jednak nie.
 
 
prezes pan
-2 [2] #57 prezes pan
8 lipca 2016, 13:25
Cytat:
Widzę, że z ciebie bolszewik pełną gębą. Chcesz nacjonalizować fabryki, a pomyślałeś o konsekwencjach takich działań?
Oczywiście, chodzi o duże firmy jak np KGHM, banki, przemysł zbrojeniowy, stoczniowy itp.
Zysk jest dla wszystkich, a nie dla paru cwaniaków..
Ale czy twój mikromózg jest to w stanie pojąć?
 
 
Haji
#58 Haji
8 lipca 2016, 13:45
Jasność wypowiedzi - robisz to źle. Rozumienie rzeczywistości - tak samo. Stocznie prywatne bardzo dobrze sobie radzą i płacą do państwa podatki. KGHM jest w sporej części państwowy.
Po co przemysł zbrojeniowy ma być własnością państwa? Bo źle działa? W takim US of A to jest normalnie martwy, prawda?
Inwestorów nazywasz cwaniakami? Jeśli ktoś inwestuje, to po to, żeby na tym zarobić.
A szalejące związki zawodowe w państwowych spółkach (choćby węglowych)? Związki zawodowe są potrzebne ale nie w aktualnej wersji. Dzisiejsza Solidarność pod wodzą Dudy (mniejszego) zatrudniała pracownice na śmieciówkach. Rozumiesz? Związek pracowniczy zatrudnia ludzi na śmieciówce. To trzeba ukrócić ale nie upaństwawiając zakłady pracy.
 
 
prezes pan
-2 [2] #59 prezes pan
8 lipca 2016, 14:30
Pomyśl, ile jest dobrych firm skazanych na sukces. Np. kolejka na Kasprowy.
Dawniej wszystkie zyski szły do państwowej kasy. Dzięki temu wspierały wydatki np. na emerytury.
Teraz to wszystko bierze jakiś gość z Luksemburga.
Zdajesz sobie sprawę ile takich firm sprzedał rząd Tuska?
Są firmy, które zawsze przynoszą zysk i takie powinny być państwowe.
PKP CARGO, PZU, ORLEN, PŻB itd.
 
 
Haji
+1 [1] #60 Haji
8 lipca 2016, 15:18
Ech FB, jak grochem o ścianę. ORLEN jest państwowy, PZU także. I proszę o listę firm sprzedanych przez Tuska. OLREN za czasów pisu kupiło Możejki wtapiając górę kasy. Więc nie zawsze przynoszą zyski, mają straty jak się za interesy biorą tytani intelektu z pisu. Tematu kolejki na Kasprowy nie znam.
 

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze