Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - czerwiec II / 2016

9  czerwiec. W Sejmie obrabiana jest tak zwana pomostowa ustawa medialna, zamiast dużej ustawy medialnej, ponieważ okazało się, że ta duża  musi być notyfikowana przez UE. Taka notyfikacja potrwa wiele miesięcy a ważność obowiązującej obecnie, małej ustawy medialnej kończy się z końcem czerwca. PIS, po prostu, nie wie co można samemu a co trzeba uzgadniać. Ponieważ będzie notyfikacja można zakładać, że nie uda się przepchnąć bubla. Procedowana  jest też kolejna ustawa naprawcza autorstwa PIS dotycząca TK i fachowcy twierdzą, że jest ona wyłącznie dalszą grą na czas, bo z daleka pachnie niekonstytucyjnością. Złożone i procedowane są, co prawda, również projekty PSL oraz KOD, wiadomo jednak, że nie mają one żadnych szans.
Jutro KW poświęci na swoim posiedzeniu plenarnym sporo czasu Polsce, ponieważ wyrazi swoją oficjalną opinię dotyczącą ustawy o policji a także będzie kontynuowała debatę dotyczącą postępów lub ich braku w zakresie problemów z TK. W lipcu natomiast PE ma debatować na swojej sesji w sprawach dotyczących sytuacji z praworządnością w Polsce (nieprzestrzeganie Karty Praw Podstawowych oraz poziom praworządności, w tym sprawy dotyczące TK). Widać, że instytucje europejskie na pozwalają PIS-owi spać spokojnie.

Klub Kukiz’15 za zrównaniem kwoty wolnej od podatku

Klub Kukiz’15 złożył w Sejmie projekt Ustawy, w której proponuje zrównanie kwoty wolnej od podatku. Chodzi o to, że posłowie, senatorowie a może i inni politycy (nie wiem) mają dla części swoich dochodów rozliczanych PIT-em kwotę wolną na poziomie 2280 złotych na miesiąc, czyli niemal 30 tysięcy złotych rocznie, co ma się nijak do kwoty wolnej normalnych Polaków (3091PLN).
 

Puszcza Białowieska

Światowa Unia Ochrony Przyrody, której eksperci przez trzy dni przyglądali się sytuacji w Puszczy Białowieskiej wydała zalecenie, że „polski rząd nie powinien podejmować żadnych działań zmierzających do naruszenia stref, w których na mocy międzynarodowych przepisów zakazano prowadzenia wycinki”. Co pan na to, panie Szyszko i co na to pana korniki drukarze?!
 

Zawieszenie strajku przez pielęgniarki z CZD

Pielęgniarki z CZD zawiesiły swój strajk do końca roku i wróciły do pracy. Strajk trwał 16 dni. Szykują się do protestów – podobno – lekarze rezydenci a protestują już służby celne, które nie chcą być włączone do skarbówki, gdyż jako służby mundurowe spodziewały się dodatkowych profitów. Zaczyna się więc normalna utarczka rządu z różnymi grupami zawodowymi, pragnącymi poprawić swój byt.
 

Rafał Olbiński

Rafał Olbiński, malarz i grafik – „To, co się teraz w Polsce dzieje – w kontekście świata, nie tylko naszego podwórka – jest porażające. Nie jesteśmy przygotowani do demokracji. Nie potrafimy myśleć demokratycznie, ponieważ zawsze był dziedzic i ksiądz, którzy za nas decydowali. Jeden zapewniał michę taniej strawy, drugi załatwiał zbawienie wieczne. A myśmy dawali im tanią siłę roboczą i nadal to robimy. Polska zaczynała już być otwarta, tolerancyjna, liberalna, dążąca do tego, czego rozwinięte społeczeństwa Europy dorobiły się wcześniej. Zdobywała niewątpliwą sympatię świata. Nagle wyszła z nas potworna morda chama, prymitywa. ksenofoba, homofoba, rasisty. I to jest autentyczne! Tych chamów jest więcej niż normalnie myślących ludzi, otwartych i wykształconych.  Są jednak elektoratem, łatwo sterowalnym, więc się ich kokietuje. Nie wiem na czym polega fatum tego narodu, że popełnia takie głupie błędy, które potem zagrzebują następne pokolenia w jakiejś czarnej dziurze”.  (…)              Mocna wypowiedź, niestety prawdziwa!
 

KW wydaje negatywną opinię dotyczącą ustawy o policji

KW wydała negatywną opinię dotyczącą ustawy  o policji. Nasz złotousty euro poseł, „obatel Richard” stwierdził  jednak , że jest ona mniej negatywna od opinii dotyczącej ustawy o TK. Mała rzecz a jak bardzo cieszy. Żeby iść za ciosem PIS uchwalił sobie właśnie ustawę antyterrorystyczną, zwaną inwigilacyjną. W komentarzu z mównicy sejmowej Schetyna – „Panie Kaczyński!  Jest to dzień pańskiej hańby i hańby pańskiej partii. To pan jest ojcem ustawy inwigilacyjnej”.
 

EURO 2016

12 czerwiec. Mistrzostwa Euro 2016. Polacy wygrali w Nicei z Irlandią Północną 1:0. Grali na oko dobrze, Irlandia nie przeprowadziła ani jednego, groźnego ataku na naszą bramkę. Wydaje się, że ta wygrana była po prostu obowiązkiem, bowiem pozostałe dwie drużyny z naszej grupy (Niemcy i Ukraina) z pewnością wygrają z nią również. W czwartek 16-ego czerwca gramy z Niemcami, które wczoraj pokonały Ukrainę 2:0.
 

Beata Szydło ogłasza wzrost minimalnej płacy z 1850 zł na 2000 od początku 2017 roku

14 czerwiec. Be Szydło ogłosiła, że od początku przyszłego roku nastąpi wzrost płacy minimalnej z 1850 do 2000 złotych brutto. Z przecieków dowiadujemy się też, że minimalna stawka godzinowa ma być ustalona na poziomie 13 złotych. Skąd taka „szczodrość” rządu i „dbałość” o najniżej zarabiających?  Stąd, że jest to interes głównie dla rządu właśnie. Wzrost płacy minimalnej oznacza bowiem dodatkowe 150 zł. dla pracownika i dodatkowe 200 zł. dla budżetu (ZUS + podatki).  Oznacza również wzrost inflacji, czyli spadek realnych dochodów dla wszystkich pobierających wynagrodzenia. Znaczna część osób nisko zarabiających, która załapała się na 500+ dla pierwszego dziecka, ten dodatek straci  a wszyscy inni pobierający 500+ będą realnie pobierali mniej z powodu wzrostu inflacji. W sumie cały profit (również propagandowy) zgarnie rząd, któremu zdecydowanie łatwiej będzie dopiąć budżet. Pogłębi się też, jak sądzę, szara strefa.
 

Komentarze na FB

Panna Krysia na Facebooku, komentując wyniki sondażu popularności  - „Idziemy do przodu! Ani kroku w tył! PIS ma silny mandat do dalszego reformowania Polski. Opozycja wewnętrzna i zewnętrzna walcząc z PIS, walczy z wiatrakami. Neopalikot naradzający się dziś w Brukseli z Mehmetem Ali Abu Timmermansem przeciwko Polsce nic nie wskórają”.
 

Konferencja Impact’16

Na konferencji Impact’16 odbywającej się w Krakowie z udziałem około 3,5 tysiąca uczestników Jarek Kaczyński mówił o wyzwaniach, wynikających z trwającej właśnie, czwartej rewolucji przemysłowej. Podkreślał „pozytywną rolę państwa”, zapowiedział też inwestowanie państwa poprzez różne fundusze w tak zwane start-upy, …..  Nasze, polskie doświadczenia mówią jednak, że gdy państwo włącza się silnie w business, to kieruje go na manowce. Jeżeli – dodatkowo – zapowiada to człowiek nie mający pojęcia o elementach nowoczesnego życia i związanych z tym wymaganiach, mający kłopoty z obsługą komputera, niezdolność do prowadzenia samochodu i nie posiadający nawet konta w banku a więc nie mający żadnych, wynikających z tego doświadczeń, jednym słowem życiowy nieudacznik, to obawy można mieć szczególnie duże. Jarek! Zajmuj ty się lepiej kotem niż nowoczesną rewolucją przemysłową. Specjalizuj się w dalszym, pogłębionym segregowanie Polaków, na czym się świetnie znasz.   Samo poczytanie o nowoczesnej gospodarce i jej wymogach - w książkach - nie wystarczy!

Komisarz RE Nils Muiżnieks ogłasza swój raport

15 czerwiec. Komisarz RE Nils Muiżnieks ogłosił w Warszawie swój raport, oceniający stan przestrzegania w Polsce standardów praw człowieka, uznawanych przez RE. Raport liczy 73 strony i jest podobno bardzo krytyczny. Niektórzy twierdzą, że miażdżący. Nasz rząd przygotował już pisemną odpowiedź, w której twierdzi – oczywiście – że ów raport jest nierzetelny i stronniczy.

16 czerwiec. R. Sikorski – „Dziś siódma miesięcznica nieodzyskania wraku i skrzynek, niezwołania komisji międzynarodowej w sprawie katastrofy i niepojmania zamachowców ze Smoleńska”.

Agenci CBA weszli natomiast dzisiaj do wszystkich biur marszałkowskich, wczoraj natomiast do biur PZU oraz do siedziby straży miejskiej w Warszawie. Czyżby była to próba zdobycia władzy samorządowej siłą? Wszystko jest – jak wiadomo – możliwe. „PIS da radę!”

Na ME 2016 zremisowaliśmy z Niemcami 0:0 po dobrej grze. Za pięć dni mecz z Ukrainą, która nie ma już szans na wyjście z grupy.

21 czerwiec. Z Ukrainą wygraliśmy 1:0 i wychodzimy z grupy na drugim miejscu, za Niemcami. W sobotę 25-ego, w 1/8 ME zagramy ze Szwajcarią.
Tematy: strajk

Komentarze  

 
Haji
+1 [3] #41 Haji
25 czerwca 2016, 22:25
Komunistyczny prokurator Piotrowicz przesłuchiwał kandydatów do kolegium IPN. Kandydatami byli m. in. Henryk Wujec i Bogdan Lis, zasłużeni opozycjoniści. To jest szyderczy rechot historii, że właśnie ich przesłuchiwał prokurator, który oskarżał opozycjonistów w stanie wojennym.
PiS i "dobra zmiana" w działaniu.
Ja pierdolę.
 
 
sunset
+1 [3] #42 sunset
25 czerwca 2016, 23:34
FB :)
[...]1. Brytyjczycy zbierają podpisy pod petycją powtórzenie referendum
2. Wniosek o rozpisanie drugiego głosowania podpisały 2 miliony osób
3. W przyszłym tygodniu petycję rozpatrzy specjalna komisja parlamentarna

"My, niżej podpisani, wzywamy Rząd Jej Królewskiej Mości, by wdrożył zasadę, według której jeśli wynik za pozostaniem lub opuszczeniem Unii Europejskiej wynosi mniej niż 60 proc., przy frekwencji poniżej 75 proc., powinno zostać rozpisane ponowne referendum" - napisano w petycji do rządu.

Teraz dokument rozpatrzy specjalna komisja parlamentarna - zgodnie z prawem musi to zrobić z każdą petycją podpisaną przez co najmniej 100 tys. osób. Komisja ma obradować w tej sprawie we wtorek, po czym zadecyduje, czy dokument powinien trafić pod debatę w Izbie Gmin.[...]

źródło: wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,20303228,bedzie-powtorka-referendum-ws-brexitu-jest-petycja-i-ponad.html#BoxNewsLink
czyli twoje nadzieje są na razie płonne. w sumie nic dziwnego patrząc na twój poziom intelektualny i etyczny :)
 
 
Taurus
+2 [4] #43 Taurus
26 czerwca 2016, 06:43
[...]1. Brytyjczycy zbierają podpisy pod petycją powtórzenie referendum 2. Wniosek o rozpisanie drugiego głosowania podpisały 2 miliony osób 3. W przyszłym tygodniu petycję rozpatrzy specjalna komisja parlamentarna

Powoli zaczyna do nich docierać, co zrobili i jakie może to przynieść konsekwencje dla nich samych, dla "małej Brytanii". Kiedy do większości Polaków dotrze świadomość, co zrobili w czasie ostatnich wyborów i jakie to niesie konsekwencje?
 
 
sunset
+1 [3] #44 sunset
26 czerwca 2016, 08:06
[...]Kiedy do większości Polaków dotrze świadomość, co zrobili w czasie ostatnich wyborów i jakie to niesie konsekwencje?
niestety muszę tutaj zacytować świetnie pasujący na ta okazję wiersz:
"nowe przysłowie Polak sobie kupi,
że i przed szkodą i po szkodzie głupi."
Polacy niestety są mali, głupi i zawistni.
ich zawiść można świetnie zobaczyć na przykładzie sąsiada, który kupił nowy samochód - w innym narodzie, jeśli ktoś będzie zazdrościł sąsiadowi nowego samochodu, to pójdzie do salonu i kupi sobie lepszy, w Polsce - porysuje sąsiadowi samochód gwoździem. ich małość widoczna jest na przykładzie cech narodowych: właśnie zawiści, nienawiści, zazdrości, ksenofobii, nacjonalizmu itp. za głupotą podam tylko jeden przykład, choć można by mnożyć dziesiątki: 500+. każdy mądry człowiek, jakby mu powiedzieć o programie takim jak 500+ z miejsca odrzuciłby taką populistyczną partię, która proponowałby coś takiego. choćby dlatego, że takie 500+ ma za zadanie tylko przyciągnąć głupich wyborców, kosztem całej reszty. nie mówiąc już o tym, że za chwilkę (oczywiście chwilkę w znaczeniu bezwładności gospodarki krajowej) te 500 straci na znaczeniu. mowa oczywiście na utracie wartości pieniądza. jest to proces nieuchronny. jeśli się daje pieniądze, których nie ma, to tracą one na wartości. Brytyjczycy zauważyli groźne procesy którymi skutkuje ich wybór od razu (w ciągu 2 dni 2 mln podpisów), część z tych, którzy głosowali za BREXIT'em przyznała się od razu, że zrobiła głupio. w Polsce minęło ponad pół roku i Polacy dalej są głupi.
 
 
Taurus
+2 [4] #45 Taurus
26 czerwca 2016, 16:46
Cytat:
"nowe przysłowie Polak sobie kupi, że i przed szkodą i po szkodzie głupi."
Mam nadzieję, że jednak się mylisz. Takie wydarzenia jak Brexit i jego następstwa muszą dać do myślenia nawet ludziom tępym. PIS musi pamiętać, że "łaska pańska na pstrym koniu jeździ". Dalsze szaleństwa będą mocno działały na jego niekorzyść a pieniędzy na kolejne przekupstwa "suwerena" po prostu już nie ma.
 
 
sunset
+1 [3] #46 sunset
26 czerwca 2016, 20:59
[...]Mam nadzieję, że jednak się mylisz[...]
ja też mam nadzieję, że się mylę. ale obawiam się, że może to nie być prawdą. pis, jak będzie potrzebował pieniędzy to dodrukuje. w końcu FPW też może spotkać Dobra Zmiana. ich nie interesuje stan Państwa po utracie władzy. ich interesuje sama władza. wiedzą, że ją utracą, ale "po nas choćby potop".
 
 
llortcik
+1 [3] #47 llortcik
26 czerwca 2016, 23:43
sunset napisał:
ja też mam nadzieję, że się mylę. ale obawiam się, że może to nie być prawdą. pis, jak będzie potrzebował pieniędzy to dodrukuje. w końcu FPW też może spotkać Dobra Zmiana. ich nie interesuje stan Państwa po utracie władzy. ich interesuje sama władza. wiedzą, że ją utracą, ale "po nas choćby potop".

Teraz widzimy, co straciliśmy przez kunktatorstwo Tuska. Gdyby nie jego strach przed klerem oraz wiara, że straszenie PISem zawsze pozwoli wygrać wybory, mielibyśmy kartę praw podstawowych i €, a teraz musimy zazdrościć Słowakom czy Bałtom i przetrzymać dobrą zmianę, jako Europejczycy gorszego sortu.
 
 
prezes pan
-3 [3] #48 prezes pan
27 czerwca 2016, 07:45
Cytat:
w sumie nic dziwnego patrząc na twój poziom intelektualny i etyczny :)
Za to twój poziom intelektualny - genialny!
Po co przejmować się BREXITEM, przecież się powtórzy referendum. Do skutku.
Tak jak w Irlandii.

A tak na poważnie panie sunset, żarty się skończyły
Dzisiaj na spotkaniu szefa niemieckiego MSZ Franka Waltera Steinmeiera z przedstawicielami Grupy Wyszehradzkiej ma być przedstawiony 9-stronicowy plan.
Według niego kraje członkowskie nie miałyby prawa do własnej armii, własnych służb specjalnych, odrębnego kodeksu karnego, odrębnego systemu podatkowego – w tym wysokości podatków, własnej waluty, czy banku centralnego zdolnego do realnej obrony interesów finansowych państwa narodowego.
Mamy do czynienia z działaniami zaplanowanymi. Historia lubi się powtarzać , Wielka Brytania umywa ręce, Niemcy i Rosja zrobią resztę.Po co wywoływać III Wojnę Światową, skoro narody można podporządkować 9-stronnicowym planem niemiecko-francuskim
Co na to Amerykanie? Zobaczymy, co powiedzą przy okazji zjazdu NATO .

PS
Ciekawe kiedy reaktywują gestapo i SS?
 
 
sunset
+2 [2] #49 sunset
27 czerwca 2016, 08:43
[...]A tak na poważnie panie sunset, żarty się skończyły[...]
wiem, skończyły się. pis zrobi wszystko, aby utrzymać się przy władzy. dodruk pieniędzy, łamanie konstytucji, tworzenie własnych organizacji paramilitarnych i uzbrojonych, itp. itd.
[...]Według niego kraje członkowskie nie miałyby prawa do własnej armii, własnych służb specjalnych, odrębnego kodeksu karnego, odrębnego systemu podatkowego – w tym wysokości podatków, własnej waluty, czy banku centralnego zdolnego do realnej obrony interesów finansowych państwa narodowego.[...]
w końcu coś na poziomie. w końcu mamy NATO i jesteśmy w NATO. zamiast organizować własne siły w ramach NATO mielibyśmy po prostu NATO. no i pan Antoś nie mógłby mieszać "na własnom renkie" w czymś na czym zupełnie się nie zna. armia byłyby całkowicie zawodowa i jej zarządzanie też. systemm bankowy, finansowy, waluta - wszystko się wiąże i byłoby to zabezpieczeniem przed takimi oszołomami niszczącymi gospodarkę państwa jak kaczyński do spółki z szydło i dudusiem.
[...]Ciekawe kiedy reaktywują gestapo i SS?[...]
nie przejmuj się. kaczyńśki z szydło i dudusiem zdążą to zrobić zanim ktokolwiek zareaguje.
 
 
prezes pan
-3 [3] #50 prezes pan
27 czerwca 2016, 09:51
Cytat:
wiem, skończyły się. pis zrobi wszystko, aby utrzymać się przy władzy. dodruk pieniędzy, łamanie konstytucji, tworzenie własnych organizacji paramilitarnych i uzbrojonych, itp. itd.
60 mld euro miesięcznie - tyle dodrukowuje miesięcznie EBC (Europejski Bank Centralny)
W przypadku uchodźców, szefowa niemieckiego rządu rujnuje europejską solidarność i pokazuje arogancję niemieckiego mocarstwa.
Niemcy od lat oszukują.
Przykłady:
- przy przechodzeniu na euro jako jedyni ustawili jego kurs tak, że praktycznie obniżyli swoje koszty aż o 21% – zalewając Europę tańszymi produktami oraz niszcząc konkurencję – np. Francja straciła ponad milion stanowisk pracy w przemyśle, a Grecji „opłacało się” nawet importować żywność z Niemiec;
-jako pierwsi złamali w 2003 kryteria z Maastricht w/s wysokości deficytu budżetowego – dając sygnał pozostałym krajom;
- zmodyfikowali na swój użytek Traktat Lizboński, zastrzegając sobie prawo niestosowania się do tych postanowień Brukseli, które ich Trybunał Konstytucyjny uzna za niezgodne z konstytucją niemiecką.
- fałszowanie wyników pracy silników dieslowskich (tak wysokość spalania, jak i jego efekt zdrowotny), a jednocześnie walczą o zaostrzenie kryteriów środowiskowych .

Dlaczego zawsze muszą się się znaleźć debile, które wszelkie przyczyny kryzysów w UE zwalają na PiS.
 
 
sunset
+1 [3] #51 sunset
27 czerwca 2016, 10:40
[...]Dlaczego zawsze muszą się się znaleźć debile, które wszelkie przyczyny kryzysów w UE zwalają na PiS.[...]
nie w UE. ale za to w Polsce - TAK.
[...]W przypadku uchodźców, szefowa niemieckiego rządu rujnuje europejską solidarność i pokazuje arogancję niemieckiego mocarstwa.
Niemcy od lat oszukują.[...]

oczywiście. Niemcy oszukują. a wszyscy dają się oszukiwać. wręcz sami proszą, aby Niemcy ich oszukiwali. - FB. nie staraj się być głupszy niż jesteś. najpierw pomyśl, a dopiero później pisz. ale przecież ty nie umiesz myśleć, piszesz tylko kalkę tego co ci każą.
60 mld miesięcznie. jak wyżej, najpierw pomyśl a później pisz.
 
 
llortcik
+2 [2] #52 llortcik
27 czerwca 2016, 14:15
Cytat:

Po co przejmować się BREXITEM, przecież się powtórzy referendum. Do skutku.
Tak jak w Irlandii.
Dzisiaj na spotkaniu szefa niemieckiego MSZ Franka Waltera Steinmeiera z przedstawicielami Grupy Wyszehradzkiej ma być przedstawiony 9-stronicowy plan.
Co na to Amerykanie? Zobaczymy, co powiedzą przy okazji zjazdu NATO .
Nie będzie drugiego referendum na temat Brexitu, ale za kilka lat możemy spodziewać się nowego referendum dotyczącego BRreturnu, już do twardego jądra Europy, chyba, że wcześniej wniosek o entrance złożą Szkocja, Irlandia Płn i Londyn.
Lepszy 9-stronicowy plan niż obiecane przez PIS biliony i przynależność do ZBiRu.
Sami w globalizującym się świecie nic nie zrobimy, a spotkanie Waszczykowskiego z 21 ministrami spraw zagranicznych z sześciu krajów ośmiesza nie tylko Dobrą Zmianę.
W USA też potrafią przewidywać i wolą współpracować z silniejszym partnerem niż jednokrajowym międzymorzem. Może publicznie ubiorą to w piękne słówka, ale w rozmowach w cztery oczy na pewno upomną się o demokrację i czytelne reguły zarządzania armią. Nie mamy takiej siły, ani położenia strategicznego by traktowali nas jak Turcję czy Pakistan.
 
 
sunset
+2 [2] #53 sunset
27 czerwca 2016, 15:09
[...]Nie mamy takiej siły, ani położenia strategicznego by traktowali nas jak Turcję czy Pakistan.
nie mamy tez mężów stanu, ani autorytetów. jeszcze z Tuskiem to zachód chciał rozmawiać. ale z kaczyńskim, dudusiem-marionetką, szydło-premierem bez uprawnień do decydowania o czymkolwiek oraz waszczu, którego można nazwać międzynarodowym wzorcem braku kompetencji do spraw zagranicznych - kto z nimi chciałby rozmawiać? i po co?
 
 
llortcik
+1 [1] #54 llortcik
27 czerwca 2016, 16:03
sunset napisał:
kto z nimi chciałby rozmawiać? i po co?
Chcieć to może by i chcieli, ale jak i o czym?
 

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze