Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - czerwiec I / 2016

1 czerwiec.  KE przyjęła opinię o stanie praworządności w Polsce. Jej treść ma nie być na razie opublikowana, jest jednak – podobno – bardzo krytyczna, z uwagi na nierozwiązany problem z TK. Polski rząd ma teraz dwa tygodnie na ustosunkowanie się do tej opinii. Jeżeli wypunktowane problemy nie zostaną rozwiązane to kolejnym etapem procedury będzie wydanie przez KE zaleceń wraz z terminami ich realizacji. W ostatnich dniach media rządowe twierdziły, że jest ścisła współpraca z KE i że obie strony doskonale się rozumieją.  Ktoś się tu wyraźnie pomylił albo rżnął głupa.      Krytyka nie ustaje również ze strony polityków amerykańskich, którzy coraz głośniej apelują do polskiego rządu, by zakończył konflikt wokół TK jeszcze przed rozpoczęciem szczytu NATO, ponieważ  „w przeciwnym razie kwestia łamania praworządności przez Polskę może stać się jednym z tematów poruszanych w kuluarach Szczytu, a to Polsce nie pomoże”.

W lipcu ubiegłego roku, na konwencji PIS w Katowicach, Be Szydło mówiła – „Polskie pielęgniarki muszą strajkować, żeby osiągnąć to, co się im należy. To nie jest zdrowy system!”  Jakże prorocze były to słowa.

KNF informuje o kolejnych upadłościach SKOKÓW
KNF podał, że sądy ogłosiły upadłość kolejnych dwóch SKOK-ów.  Są to „Kujawiak” z Włocławka oraz „Jowisz” z Czeladzi.  Powodem upadłości jest niewypłacalność tych Kas (aktywa nie pokrywają zobowiązań). Straty finansowe pokryje, jak zwykle, BFG.
 

DZIEŃ DZIECKA

Z okazji Dnia Dziecka Marcin Meller ogłosił, że „najbardziej dziecinnym rządem naszej planety w roku 2016 jest Rząd Dobrej Zmiany reprezentujący Polskę, któremu udało się obrazić na wszystkie państwa i organizacje międzynarodowe”.
 

EURO 2016

3 czerwiec. Za tydzień, we Francji zacznie się EURO 2016. Powinna być w tym kraju radość a jest wyjątkowo duże, nawet jak na Francję, napięcie społeczne. Obowiązuje stan wyjątkowy wprowadzony po wydarzeniach 13 listopada ubiegłego roku, trwają potężne, paraliżujące kraj protesty społeczne a do tego  w kilku regionach wystąpiła powódź spowodowana obfitymi opadami deszczu.
 

4 czerwca Święto Wolności i Demokracji

4 czerwiec. Święto Wolności i Demokracji.  Rocznica wyborów z roku 1989, których wynikiem było obalenie komuny. Rocznica ta była obchodzona w całej Polsce, w różnych odsłonach i formach, mimo działań PIS i ich „szemranej  władzy, prowadzonych w celu zniechęcenia ludzi do udziału. W różnych formach wspólnego świętowania wzięły udział setki tysięcy Polaków. Różnego rodzaju imprezy odbyły się również w licznych miejscowościach za granicą.

     Największą manifestacją był marsz KOD w Warszawie – radosne spotkanie Polaków, którzy uważają ostatnie 27 lat – mimo wszystkich niedociągnięć – za wielki nasz narodowy sukces. Sukces, który obecna władza PIS depcze – bezwstydnie i w marnym stylu. 4 czerwca jest bowiem  świętem wolności a nie zniewolenia, porozumienia a nie spisku, zwycięstwa dobra wspólnego a nie układu, zwycięstwa bezkrwawego a nie krwawej klęski, jak to najczęściej bywało w naszej historii.

     Do tej pory w zbiorowym świętowaniu brała  udział jedynie garstka ludzi, ponieważ Polacy myśleli, że demokracja się u nas już utrwaliła i jest nienaruszalna. Teraz zrozumieli, że mogą wszystko stracić, że władza PIS-u chce ich odrzeć  z godności i wolności, stąd masowy udział. Przy okazji zobaczyliśmy, że KOD z marszu na marsz ma coraz lepszą organizację, że potrafi łączyć ludzi w różnych formach wyrażania swoich ekspresji, że mają oni świadomość celu, do którego dążą i nie pozwalają się zastraszyć, zdusić, podzielić ani kupić. Dobrze to wróży Polsce, gorzej – PIS-owi.

     W czasie rocznicy obchodzonej w roku 2011 J. Kaczyński mówił – „Wspominam 4 czerwca 1989 jako niezwykle szczęśliwy dzień, jeden z najszczęśliwszych w życiu.  Niezależnie od tego, że później było wiele zawodu, to był moment ogromnie istotny w polskiej historii”. Dlaczego prezes aż tak diametralnie zmienił zdanie? Nie wiem, może jest to cecha charakterystyczna dla dyktatorów? Teraz był łaskaw nazwać manifestujących „rebeliantami”. Jeszcze trochę i wyczerpie się cały zasób określeń negatywnych zawartych w naszym słowniku i trzeba będzie zacząć się powtarzać, sięgając na przykład do „warchołów”. Jakie określenia stosował dotąd dla przeciwników prezes? Pewnie nie zapamiętałem wszystkich, dam więc na końcu listy wielokropek: hańba, zdrada, Targowica, komuniści, złodzieje, stojący w miejscu ZOMO, ekstrema, animalni, gorszy sort, … No cóż – Kaczyński ustawia teraz PIS na pozycji mainstreamu i układu a walczących z nowym układem na pozycji rebeliantów. Panta rhei.
 

Zniechęcenie przez TVP do imprez irganizowanych przez KOD

     TVPis  próbowała zniechęcić ludzi do imprez organizowanych przez KOD  a sam ruch ośmieszyć. Przykłady: jakaś redaktorka z mikrofonem opatrzonym logo tej stacji, w przeddzień Święta Wolności i Niepodległości chodziła po ulicach Warszawy z zamiarem wypytania ludzi o co tak w ogóle KOD-owi chodzi. Przepytała kilkanaście osób, jednak żadna z nich nie wybierała się na manifestację ani też nie była w stanie odpowiedzieć na jej pytanie.  Kaczyński był łaskaw, z wrodzonym sobie wdziękiem, nazwać ten ruch rebelią, a Antek Macierewicz  zastanawiał się, czy 4 czerwca nie jest „rocznicą wyborów samorządowych w roku 1939”.
 

Incydenty na festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Odbył się Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Tym razem  jego cechą przewodnią były incydenty. W piątek Kuba Sienkiewicz zaśpiewał piosenkę „Kiler”, w której zmienił tekst na polityczny, opiewający „dobrą zmianę”. W sobotę, dniu manifestacji KOD-u ochrona zabierała uczestnikom wszelkie gadżety z tym związane – przypinki, balony, chorągiewki, flagi, …  W niedzielę natomiast  widownia uraczyła Jacka Kurskiego potężną porcją gwizdów i okrzyków, gdy wszedł na scenę, żeby wręczyć  nagrodę zwycięzcy koncertu Złote Opole. To przywitanie musiało być silnym szokiem nawet dla takiego bulteriera, ponieważ potem uciekł on przed dziennikarzami, z którymi wcześniej umówił się na briefing. Mieliśmy więc namacalny dowód, jak Polacy kochają PIS i jego dobrą zmianę.
 

Przesłanie opinie przez Komisję Wenecką

Pod koniec maja Komisja Wenecka przysłała – podobno – swoją opinię, dotyczącą ustawy o policji. Opinia jest póki co poufna. Jej ostateczne przyjęcie  nastąpi 10 czerwca, na sesji plenarnej Komisji, po zapoznaniu się z odpowiedzią naszego rządu i naniesieniu ewentualnych poprawek. Na tym samym posiedzeniu plenarnym KW ma być kontynuowana sprawa ustawy o TK i analiza postępów w tym zakresie. Wygląda na to, że KW w jakimś sensie (opinie a nie wyroki) zaczyna zastępować TK. Po co ci to było, Jarosławie? Dlaczego byłeś i jesteś aż tak beznadziejnie głupi?
 

Oświadczenie prezydenta Turcji w sprawie dzietności

Erdogan, prezydent Turcji oświadczył na spotkaniu organizacji zrzeszającej kobiety, że każda kobieta powinna posiadać co najmniej trójkę dzieci. Żadna rodzina muzułmańska nie powinna stosować antykoncepcji ani planowania rodziny, a kobiecie, która odrzuca macierzyństwo „czegoś brakuje”.

Za to  w Szwajcarii niemal 77 procent uczestników wczorajszego referendum odrzuciło projekt gwarantowanego dochodu dla każdego obywatela (2500 franków miesięcznie). Ten „skromny datek” miał otrzymywać od państwa każdy dorosły obywatel Szwajcarii a także cudzoziemcy, mieszkający tam od co najmniej pięciu lat. Co za naród – nie chce pieniędzy bez pracy!!!  Co więcej, projekt ten nie uzyskał poparcia w żadnym z 26 kantonów. Patrząc na wynik tego referendum można stwierdzić, że Szwajcarzy myślą propaństwowo  i patriotycznie. Dopóki nie zrozumiemy ich racji i ich sobie nie przyswoimy, mówienie o polskim patriotyzmie będzie więc  wyłącznie czczym bełkotem.
 

Kaczyński oświadcza, że w Polsce mamy rebelię

Kaczyński do działaczy PIS: "W Polsce mamy rebelię, której istotą jest odmowa prawa do przeprowadzania zmian siłom, które wygrały wybory". Komentarz: Nikt nie odmawia tym siłom prawa do przeprowadzania zmian pod warunkiem, że są one zgodne z Konstytucją i traktatami międzynarodowymi, które Polska podpisała.

"Państwo prawa nie musi być państwem demokratycznym". Komentarz: Rzeczywiście nie musi. Każda dyktatura jest państwem prawa w jakimś tam wydaniu. PRL też był państwem prawa, miał swoją konstytucję a jego ustrój nazywano demokracją ludową. Czy Kaczyńskiemu chodzi o wprowadzenie takich praw?

"TK uznaje się w tym momencie za suwerena, za kogoś, kto jest ponad innymi władzami i za instytucję, która w gruncie rzeczy może działać na zasadach arbitralnych". Komentarz: Art. 189 Konstytucji mówi, że Trybunał rozstrzyga spory kompetencyjne pomiędzy centralnymi, konstytucyjnymi organami państwa, zaś jego orzeczenia (art. 190.1) są ostateczne i mają moc powszechnie obowiązującą. TK nie "uznał się za suwerena" więc ale z mocy Konstytucji jest w tych sprawach suwerenem i musi działać na zasadach arbitralnych. Koniec, kropka!

Komentarze  

 
prezes pan
-3 [3] #41 prezes pan
16 czerwca 2016, 12:10
Cytat:
I dlatego prominenci PIS tak ostro go zaatakowali.
No właśnie, chciałbym zobaczyć te "ataki".
Bankrut GW nie jest dla mnie źródłem wiedzy.
Zacytuj
 
 
sunset
+1 [3] #42 sunset
16 czerwca 2016, 12:57
[...]Radzę Jarosławowi i jego wielbicielom, żeby udali się do Jarosławia. Tam jest specjalny szpital, który pomaga pozbierać się do kupy w takim stanie umysłu.
ależ Taurusie :) Jarosław sam, w miarę niedawno, przyznał się do choroby umysłowej dość publicznie :)
pamiętacie tą sprawę, w której Jarosław miał zeznawać jako świadek i w której sędzia zażądał od Jarosława badania psychiatrycznego? każdy normalny człowiek po prostu poszedłby do lekarza, poddał się badaniu i z głowy. Jarosław nie mógł się poddać badaniu, bo wyszłoby, że od dość dawna leczy się psychiatrycznie :)
zaraz FB mnie zapyta: "skąd ta wiedza?" ja zaś odpowiem "enigmatycznie": "świat jest mały" i rozum sobie to jak chcesz :P
Zacytuj
 
 
llortcik
+1 [3] #43 llortcik
16 czerwca 2016, 13:35
Sprawy bieżące.

Jego Niezłomność podpisał specjalną ustawę w której umieścił zakaz spontanicznych zgromadzeń w czasie szczytu NATO. Natychmiast nie doceniający ważności podpisu funkcjonariusze CBA pana Mariusza niespodziewanie i niespontanicznie ukryli się w 16 Urzędach Marszałkowskich.
Dobra Zmiana oczekuje, że zakaz zostanie wspaniałomyślnie przedłużony nie tylko na okres ŚDM, ale na całą kadencję. Wszyscy dobrze wiedzą, że szczytowania pana Antoniego nie powinno być ograniczane.

Polskie Radio, postanowiło pójść wzorem telewizorków pana Jacka i osiągna równie wielki sukces.
Oczekuje się, że w czasie meczu z Ukrainą we wszystkich dostępnych programach radiowych będzie odczytany "Potop" Sien…… /autor nieznany, nazwisko wyklęte/. Większy sukces, nie tylko sportowy osiągnęłyby oba media, gdyby w radiu puszczono ekranizację powieści, zaś w TV sam prezes Jacek ją odczytał.

Komisja Europejska podjęła decyzję o rozpoczęciu postępowania przeciwko Polsce w związku z decyzją ministerstwa środowiska o zwiększeniu wycinki w Puszczy Białowieskiej. Pięćsetletnie dęby wraz z młodszymi żubrami mają /niczym nieuzasadnioną/ nadzieję, że odpowiedź eksperymentu nie będzie wysłana we „właściwym czasie”.
Zacytuj
 
 
llortcik
#44 llortcik
16 czerwca 2016, 19:16
cd.

KE przyjęła do wiadomości wypowiedzi opublikowane w prasie wypowiedzi eksperymentu, że polskie władze nie czują się władne odpowiedzieć na opinię Komisji. Oświadczenie Komisji wywołało zrozumiałe oburzenie nie tylko Dobrej Zmiany, ale i najbardziej zanimalizowanych jej przeciwników. Jak można brać ciężkie € za odkrycia faktów, o których w Polsce wie każdy kilkuletni, średnio rozgarnięty Pięćsetplusik.

Jutro kończą się, bardzo hucznie obchodzone przez polskie wojsko oraz sojuszników kilkudniowe imieniny samego pana Antoniego, dla niepoznaki ukryte pod nazwą pewnego dusiciela.
Podwładni pana cudotwórcy wzmocnieni jego wartościami znów wykazali wyższość bojową nad sojusznikami, nie tylko w defilowaniu i bezbłędnym odczytywaniu listy poległych, ale też w przeprowadzaniu rekonstrukcji historycznych. Oszołomiony sukcesem pan Antoni planuje nie tylko obronić Europę przed bisurmanem pod Wiedniem, ale po cofnięciu się do XV wieku ochronić swą tarczą Konstantynopol, a nawet pójść jeszcze wcześniej, by odzyskać Ziemię Świętą z rąk niewiernych.
Tylko zastępca ministra policji życzy sobie, by działania odbyły się bliżej znanego mu okresu historycznego /oraz jego suwalskiej siedziby/ i zażądał, by wykluczyć Niemców z kręgu naszych natowskich sojuszników i przenieść zmagania pod Grunwald zwany Tannenbergiem.

Minister od zwalczania kornika opowiada, że nie otrzymał żadnego oficjalnego pisma z Komisji Europejskiej w sprawie postępowania KE dotyczącego Puszczy Białowieskiej. Niech KE szuka, gdzie giną ich listy, a my zrobimy swoje. Nie po to Dobra Zmiana krzyczała w Brukseli o prywatyzacji lasów, by teraz nie móc ich suwerennie wycinać.
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać