Polub NaszePanstwo.pl na   

Prezes aktor przeistacza się w Prezesa pisarza… ale ciągle o Ruskich.

  • Kategoria: Polityka
  • prawdziwy berg
Ryszard Czarnecki, nasza kochana baba z magla, TYM RAZEM UJAWNIA DIAMENCIK.
Jarosław Kaczyński raczy nas swoim kolejnym problemem – galopującą megalomanią. W odróżnieniu od innych galopujących przypadłości rażących wyłącznie chwilowo niedysponowanego, megalomania Jarosława czyni z nas pośmiewisko w gronie szerszym niż koledzy z PiS…
„Relacje pomiędzy Europą Środkowo-Wschodnią i USA muszą być ulicą dwukierunkową. Kraje naszego regionu również są zaniepokojone polityką Teheranu czy sytuacją na Bliskim Wschodzie niemniej, nasz region musi mięć zapewnioną ochronę i bezpieczeństwo. Piszę o tym niedługo po przeprowadzeniu wspólnych manewrów wojskowych Rosji i Białorusi pod kryptonimem „Zapad”, gdzie „wrogiem” był mój kraj.”
Niewiele zostało z „braci Rosjan”, mamy tylko wrogich Ruskich…
„Europa w 2010 roku jest zdominowana przez największe państwa członkowskie UE w dużo większym stopniu niż to miało miejsce w roku 2004. Traktat Lizboński nie pomógł zrealizować obietnicy znacznego zwiększenia roli Europy w polityce międzynarodowej. Ten instrument nie załagodził także skutków światowego kryzysu finansowego.”
Nie pytam jakie parametry porównuje Jarosław Kaczyński, bo sam nie wie – ale jak to brzmi – traktat Lizboński instrumentem łagodzenia kryzysu! 
„W życiu potrzebne są przyjaźnie, a w polityce – sojusze. Przyjaźni nie buduje się poprzez egoizm, sojuszy zaś nie cementuje się przez zapominanie o sojusznikach. (…) Należy odkurzyć drogowskazy wartości w polityce międzynarodowej.”
Sam początek dedykuje pewnie swoim zmaltretowanym totumfackim…
„Zgodnie z tymi zasadami postępował w życiu publicznym mój brat, Prezydent RP Lech Kaczyński, i dla nich zginął w straszliwej katastrofie smoleńskiej.”
Nie ulega wątpliwości, że nie warto było zginąć w tej strasznej katastrofie, dla wyborczego cyrku i elekcyjnej pompy braci Kaczyńskich!

A… i na koniec z konferencji prasowej 29.09 ok. godz. 15:50 dowiadujemy się , że to nie list, tylko artykuł pana prezesa… Przez przypadek skserowany i rozdany niezainteresowanym, ale nie list, nie list...

Komentarze  

 
prawdziwy berg
#1 prawdziwy berg
29 września 2010, 20:24
Szanowny Derektorze - sam chciałeś, to masz! Idę otworzyć starą wesołą wdówkę! Nie codzień w życiu zostaje się Autorem wpisu!
Ukłony!
Zacytuj
 
 
qadamm
#2 qadamm
29 września 2010, 20:43
Do uznania za fakt,że pisuary to ludzie mający dosyć skomplikowane relacje z własnym układem nerwowym, nikogo nie trzeba chyba przekonywać.W sukurs wiecznie naćpanemu prezesowi ruszyła wiecznie spocona dziewczynka,czyli grubszy Kamiński i oznajmił,że Rosja szykuje się do wojny z Polską, a Polska nie reaguje!
- "Rosja przeprowadza manewry, w których Polska jest traktowana jako wróg. Manewry oznaczają, że Rosja przygotowuje armię do ewentualnej wojny z Polską. Z naszej strony nie ma na to żadnej reakcji - powiedział w programie "Tak jest" w TVN24 Michał Kamiński, odnosząc się w ten sposób do słów Jarosława Kaczyńskiego o "neoimperialnej polityce Moskwy".
I jak tu się nie cieszyć,że Zwierzchnikiem Sił Zbrojnych jest naszpoczciwy Gajowy a nie Dzielny Jarosław Wielki!
Powszechna mobilizacja już byłaby ogłoszona a nasze straszliwe Jaszczembie grzałyby ostatnie sprawne silniki i tankowały resztę paliwa na lot w jedna stronę z atrapami bomb termonuklearnych.
Oto kolejny Dzień Świra.
(za co,qrva,za co...?)
Zacytuj
 
 
Astrid
#3 Astrid
29 września 2010, 20:44
@prawdziwy berg

Oooo! Berg, gratuluję redaktorskiego debiutu! Będzie ciekawie. :-)
Zacytuj
 
 
prawdziwy berg
#4 prawdziwy berg
29 września 2010, 21:09
@Astrid
Dzięki, mam nadzieję, że nie wyrwałam się przed szereg...

@qadamm
a słyszałeś Kuczyńskiego trochę wcześniej - a kim, do cholery mamy być dla Rosji i Białorusi będąc w Nato? Kółkiem różańcowym?
Zacytuj
 
 
qadamm
#5 qadamm
29 września 2010, 21:58
@prawdziwy berg
tak,i to dziewiczym kółkiem,bo Polacy to chyba jedyna nacja w tej części świata bezapelacyjnie miłująca pokój i to na pewno najbardziej. A wstrętni Ruscy -Biali i Czerwoni-oczywiście i bezsprzecznie nie miłują i Obywatel Kaczyński to wie i udowodni w każdą stronę jak będzie trzeba!
Nie jestem (na szczęście) prezesem,więc dosyć słabo mi idzie takie dowolne zestawianie różnych faktów pod założoną z góry tezę.Pozostawię to oryginałowi i jego przydupasom.
Zacytuj
 
 
prawdziwy berg
#6 prawdziwy berg
29 września 2010, 21:59
swiatowidz.pl/?p=455
Naprawdę świetna analiza - doskonałe uzupełnienie i zarazem ocena skutków i sensu listu - artykułu pana prezesa..
Znowu biedakowi nie wyszło, a chciał tak dobrze.
Zacytuj
 
 
kompan
#7 kompan
29 września 2010, 23:41
Te nieustanne odjazdy prezesa oraz innych pisiaków oderwanych od rzeczywistości chyba mają jakiś związek z ostatnimi ostrzeżeniami w mediach o możliwych przedawkowaniach dopalaczy.
A od kiedy Jarosław przyznał, że był tak naszprycowany że nie wiedział co się wokół niego dzieje, podczas każdego wywiadu należałoby go na wstępie - zupełnie poważnie - pytać, czy coś ostatnio zażywał, jak się teraz czuje i żeby powiedział, ile widzi palców w wyciągniętej ręce.

Co do artykułu - Błaszczak ogłosił, że rozesłała go legendarna Anna Fotyga, a obywatel Kaczyński ma prawo pisać, co mu się żywnie podoba, bo żyje w kond... wolnym państwie :D
W następnym skeczu: prezes podejrzewa, że rosyjskie służby śledzą go poprzez implanty w zębach, przewodniczący jedzie palić opony przed Kremlem a rzecznik pyta, dlaczego rząd nic nie robi w sprawie deszczowej pogody.
Zacytuj
 
 
Tom
#8 Tom
30 września 2010, 02:30
Normalnie po ludzku mi żal Płaszczaka. Poziom debilizmu jaki ostatnio musi tłumaczyć z kaczego na polski jest coraz większy. Chociaż - szacun za to że tłumaczy największe kretynizmy prezesa z kamienną twarzą, choć normalny człowiek lałby ze śmiechu
Zacytuj
 
 
KoVal
#9 KoVal
30 września 2010, 08:03
@Tom

Ja bym sie nie smial tylko na jego miejscu, zrobil mega facepalma.

BTW a co powiecie na wystep (ek) Ziobry przed komisja?
Oczywiscie wszystkiemu winne SLD , zapewne to Napieralski z kolegami pamietnego dnia odwiedzili kolezanke. Miller mial racje nazywajac ta prawniczyne Zerem.
Zacytuj
 
 
Troll
#10 Troll
30 września 2010, 08:26
@Tom: A mnie go nie szkoda i nie mam za to do niego szacunku - wręcz przeciwnie. To się w potocznym języku nazywa "zeszmacenie".
Zacytuj
 
 
kompan
#11 kompan
30 września 2010, 08:32
Spór o wartości, który miał być powodem odejścia z kapituły Orderu Odrodzenia Polski Zofii Romaszewskiej, był niczym innym, jak chęcią wręczenia zmarłym pod Smoleńskiem politykom PiS odznaczeń wyższej klasy od tych, którymi miały być uhonorowane inne ofiary tragedii "
wiadomosci.gazeta.pl/.../...

Widocznie z definicji niektórzy polegają bardziej męczeńsko od innych.
Zacytuj
 
 
father_boss
#12 father_boss
30 września 2010, 08:42
Panie berg (czy prawdziwy, to raczej wątpliwe)
Dawno nie czytałem tak zabawnie naiwnej analizy Rosji.
Tylko ten co się naczytał lewackiej myśli politycznej w wydaniu dla naiwniaków może pisać takie bzdury!
Nawet pobieżna analiza historii Rosji mówi o czymś całkiem innym.
Rosja jest feudalnym państwem ,gdzie rządzi wąska grupa ludzi. Jakie wartości wnosi Rosja do Europy? Chyba takie jakie obecnie rządząca partia wniosła do życia Polaków. Mafijne struktury, afery, okradanie i skłócanie społeczeństwa. Niemcy, Francja czy UK wydałyby na siebie i Europę wyrok śmierci.
Pan Jarosław Kaczyński po raz kolejny okazuje się prawdziwym mężem stanu i nie do zakwestionowanym Polskim Patriotą, dbającym również o mniejsze państwa naszego regionu. To jest głos, jakim zawsze powinna mówić Polska. Wtedy wszystkie kraje miałyby szacunek dla nas i naszej Ojczyzny. Ci co go atakują udowadniają (nawet najgłupszym), swoją hipokryzję i działanie na szkodę Polski.
Zacytuj
 
 
father_boss
#13 father_boss
30 września 2010, 09:01
Tu jest właśnie konkretna analiza listu J.Kaczyńskiego.
W końcu wiemy przynajmniej, gdzie jesteśmy po tych ostatnich dwudziestu latach.
bezdekretu.blogspot.com/
Zacytuj
 
 
lmt7
#14 lmt7
30 września 2010, 09:17
@ KoVal
Protestuje przeciwko identyfikowaniu pana Z. z porzadnymi, w większości znającymi prawo, a co ważniejsze szanującymi go prawnikami(choć i wśród prawników są czytelnicy Gazety Polskiej).

@fb
Nie przepadam za dyskusją na poziomie gruntu...ale zdanie
Pan Jarosław Kaczyński po raz kolejny okazuje się prawdziwym mężem stanu i nie do zakwestionowanym Polskim Patriotą, dbającym również o mniejsze państwa naszego regionu. tak mnie rozbawiło, że aż muszę je zacytować...

1) Jarosław Kaczyński napisał ten artykuł prywatnie - i się go teraz wypiera, gdzie odpowiedzialność za to co się mówi i pisze, że o tak zwanej odwadze cywilnej nie wspomnę?
2) Czy jako osoba prywatna Jarosław K, ma prawo kompromitować naszą politykę zagraniczną prowadzona zgodnie z Konstytucją przez rząd i prezydenta?
3) Czy nawoływanie do wojny w imię moralności jest moralne?
4) Czy lepiej grozić komuś - mimo że się nie ma czym, czy lepiej prowadzić dialog?
5) A co w takim razie z 8przykazaniem i wystąpieniem z czasów kampanii?
6) Czemu poruszamy sprawę manewrów sprzed roku?
7) Czy NATO nie powstało przypadkiem do obrony przed ZSRR?
8.) Czy Jarosław jest poczytalny?
Nie spodziewam sie odpowiedzi...ale ten szaleńczo pompatyczny tekst był za śmieszny aby go ni zacytować...
Zacytuj
 
 
lmt7
#15 lmt7
30 września 2010, 09:26
@ fb
I nie wysilaj się proszę na odpowiedź, chyba że będzie ona inteligentna, spokojna wyważoną i merytoryczna. Jeśli ten cud mniemany nastąpi, z chęcią cie odblokuje. Na razie żegnam i zalecam inteligentną lekturę - szczególnie jakąś dobra historię Rosji, książki prof Tazbira nt polskiej kultury szlacheckiej i podręczniki akademickie nt naszej historii w latach 1918-1939 (raz, aby się przekonać że Piłsudski był socjalistą,no i poznać możliwe pierwowzory Jarosława, bo jako żywo przypomina mi co niektórych z tzw "pułkowników", zwłaszcza swym zbaczaniem ku prawej ścianie).
Zacytuj
 
 
Troll
#16 Troll
30 września 2010, 09:35
Przeczytałem ten list/artykuł/nienapisa ny tekst Prezesa (niepotrzebne skreślić, kiedy już zostanie ogłoszone oficjalne stanowisko Płaszczaka) i chciałem go jakoś skomentować, odnosząc się do tej paradoksalnej mieszanki megalomanii z kompleksem niższości.

No to go w końcu komentuję: {wzruszenie ramionami}.
Zacytuj
 
 
qadamm
#17 qadamm
30 września 2010, 09:35
płaszczak,glista wypełzająca z czeluści prezesa aby tłumaczyć nam, profanom bogactwo kaczego wnętrza,to jednak prawdziwy twardziel,nawet jak na glistę...Takiej kamiennej twarzy to nawet Pawlak nie ma. Przypominam sobie ile trudu zadawał sobie jakiś młodzieniec w Sejmie gdy czytał ogłoszenie pisuarnego marszałka Jurka,że w kaplicy sejmowej odbędą się modły o deszcz.Facet ledwo utrzymywał powagę i serio dopytywał się,czy to naprawdę na poważnie.Jurek się wściekł i zakazał żartów z BARDZO POWAŻNYCH SPRAW ;-).Wyobraźcie sobie,co czekałoby płaszczaka gdyby tylko niezbyt odpowiednio przekazał światu wydaliny prezesa.
Zacytuj
 
 
Troll
#18 Troll
30 września 2010, 09:48
A odnośnie niejakiego fb, z którym uporczywie korespondujecie - uprzejmie informuję, że "rozmawiacie" z botem, sklejającym fragmenty różnych tekstów i przedstawiającym rezultat jako własne wypierdziny. Na dowód dwa cytaty z komentarzy do artykułu zlinkowanego przez prawdziwego berga:

1. (nick: Ada): "Dawno nie czytałem tak zabawnie naiwnej analizy Rosji, tylko ten co się naczytał lewackiej myśli politycznej w wydaniu dla naiwniaków może pisać takie bzdury!
Nawet pobieżna analiza historii Rosji mówi o czymś całkiem innym."
2. (nick: cezary): "Rosja jest feudalnym panstwem ,gdzie rzadzi waska grupa ludzi..Jakie wartosci wniosi Rosja do Europy. Mysle ,ze Niemcy Francja czy UK wydalyby na siebie i Europe wyrok smierci [...]"

Kolejnych cytatów składających się na kompilację w wykonaniu bota nie znalazłem; być może dlatego, że nie szukałem zbyt intensywnie (postanowiłem poprzyglądać się deszczowi padającemu za oknem - to bardziej intelektualnie rozwijające niż zajmowanie się fb - a być może dlatego, że pomiędzy moją pierwszą a kolejną wizytą pod linkiem od pb znacząco zmalała liczba komentarzy - gdzieś tak o połowę. Znaczy, ktoś to moderuje/cenzuruje.
Zacytuj
 
 
sunset
#19 sunset
30 września 2010, 09:50
@Imt7 :) słusznie prawisz, ale niesłusznie adresujesz swoją wypowiedź :)
po pierwsze: powinieneś wiedzieć z doświadczenia, że wszelkie żądania merytorycznych wypowiedzi od FB nie mają sensu, bo albo nie odpowiada na nie wogóle, albo odpowiada nie na temat.
po drugie: nie sądzisz, że "szanowny" FB nie za bardzo rozróżnia socjalizm od komunizmu? (mówię o tym prawdziwym socjalizmie, przedwojennym, ale nie tym pseudo- który został nam wciśnięty po Jałcie)
po trzecie: FB nie ma chyba zielonego pojęcia o polskich grzeszkach, których musimy się w swojej historii wstydzić i to bardzo. nie ma pojęcia o przyczynach powstania Chmielnickiego i jakich pogromów dopuszczał się kniaź Jarema.
i po czwarte nie ma chyba pojęcia, że Rosja jako mocarstwo ma prawo nas - Polski nie lubić (choć prawo to może za dużo powiedziane, raczej na powody dla których nas nie lubi) bo Polska była jedynym Państwem, którego wojska zajęły na dobre Moskwę i posiedziały tam dłuższy czas. do tej pory święto armii rosyjskiej jest w rocznicę wyjścia wojsk polskich z Moskwy.
krótko mówiąc: FB nie wypowiada się merytorycznie, a tylko przepisuje nam tutaj to co mu każą dodając tylko od czasu do czasu jakiś epitet w stylu "blondynko", choć wypowiadając taki "epitet" sam nie wie, że bardziej dyskredytuje siebie inż adresatkę swojej wypowiedzi :) bo przecież nie rozumie co pisze :D a "blondynka" wypowiada się i inteligentnie i całkiem z sensem i na temat co FB się raczej nie przydarza ;-) nie wiem co powiedzieć dalej, chyba tylko to, że wolałem już Palestrinę, bo on chociaż miał odrobinę kultury i choć nigdy nie odpowiadał na merytorycznie na zadane mu pytania to nie obrażał nikogo.
Zacytuj
 
 
lmt7
#20 lmt7
30 września 2010, 09:50
@ qadamm

Albo Błaszczakowi amputowano poczucie humoru albo naprawdę jest z niego świetny aktor...choć mnie bardziej interesuje to jak można mieć dość inteligencji na egzegezę myśli prezesa i nie widzieć że pora wiać z tonącego okrętu?
Zacytuj
 
 
lmt7
#21 lmt7
30 września 2010, 09:57
@ sunset

Akurat Mongołowie siedzieli w Moskwie parę stuleci...a my tylko 3 lata...a poza tym akurat z tym kniaziem Jaremą to nie do końca ani nasze ani Ukraińskie legendy... Kozacy byli zagrożeniem dla pokoju z Portą, więc traktowanie ich w sposób imperialny miało swoje przyczyny (tak jak dziś Pis może byc zagrożeniem dla całej naszej polityki zagranicznej).
Bardzi ej obawiam się gloryfikacji takich prawie zbrodni wojennych jak Powstanie Warszawskie (ciekawe czem Anders chciał dowódców AK za powstanie postawić przed sąd polowy...).
A co do FB, jestem wierzącym katolikiem więc wierze ze nawet takie czarne owce jak on, z fałszywej owczarni Ojca Tadeusza powrócą kiedyś do pierwszego przykazania miłości bliźnich, w tym swoich nieprzyjaciół ;)
Zacytuj
 
 
sunset
#22 sunset
30 września 2010, 10:14
no tak, ale Mongołowie to byli ze wschodu i zostawili tam swoją wschodnią filozofię, że ludzkie życie niewiele się liczy. natomiast jedynym zachodnim narodem, który tam posiedział, byli Polacy. co do "traktowania w sposób imperialny" to ja bym się jednak nie podpisał pod tym, bo w ten sam sposób Związek Sowiecki myślał o nas - byliśmy dla nich zagrożeniem, więc trzeba było nas zniszczyć i wchłonąć. przepraszam, ale tak nie można - to nieetyczne. nie pozbywajmy się zasad etycznych; Jarosław się ich pozbył i oto co się z nim dzieje.
co do Powstania Warszawskiego. wina dowództwa leżała w tym, że uwierzyli sowietom i Berlingowi, że nie zatrzymają się za Wisła i nie poczekają, aż Niemcy wyrżną powstańców. w tej konkretnej sytuacji można odnieść wrażenie, że sowieci wzięli udział w wymordowaniu powstańców. choć nie swoimi rękami, to jednak nie można tej odpowiedzialności przekreślić. no ale Jareczek musiał mieć od kogo się nauczyć polityki historycznej ;-) sowieci napisali historię tamtych miesięcy na nowo to i on pisze historię na nowo :) to, że obie strony kłamią/kłamały to akurat im zupełnie nie przeszkadza :D
Zacytuj
 
 
father_boss
#23 father_boss
30 września 2010, 10:19
Ja raczej oczekiwałbym merytorycznych odpowiedzi, niż udowadnianie co kto skąd skopiował czy przekleił. Są ludzie co myślą podobnie, a i są tacy co w ogóle nie myślą tylko klecą bzdury.
Odpowiem koledze @lmt7.
Tylko abym się mógł odnieść do Twych pytań, chciałbym wiedzieć:
ad.1 Gdzie to J.Kaczyński wypiera się tego artykułu?
ad.2 Kto Ci powiedział, że JK kompromituje naszą politykę zagraniczną prowadzona zgodnie z Konstytucją przez rząd i prezydenta. Dokładnie pokaż mi w konstytucji jak powinna być prowadzona ta polityka i dlaczego to JK ją kompromituje.
ad.3 Gdzie jest nawoływanie o wojnę w tym tekście (bo ja raczej widzę przestrzeganie przed wojną)
ad.4 Gdzie te groźby?
ad.5 8 przykazanie brzmi "Nie będziesz składał fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu". Może rozwiniesz o co ci tu chodzi?
ad.6 Czemu poruszamy sprawę manewrów sprzed roku? A temu:
www.tvn24.pl/.../
ad.7 Czy NATO nie powstało przypadkiem do obrony przed ZSRR? Oczywiście tak, tylko dlaczego Komorowski sugeruje wyjście z NATO?
www.tvn24.pl/.../
Czy ty jesteś poczytalny?
Nie spodziewam się merytorycznych odpowiedzi. Bo z Twojej strony to niemożliwe.
Zacytuj
 
 
qadamm
#24 qadamm
30 września 2010, 10:45
@Imt7
trywializując: przypadek Blaszczaka należy rozpatrywać mając w pamięci pewien stary dowcip mówiący o tym,jaka jest różnica między qrwą a prostytutką. Czy on rzecznikując uprawia zawód, czy też po prostu ma taki charakter, to mogą stwierdzić tylko ci,którzy go znają bliżej.Ja, w każdym razie,za żadne skarby świata nie chciałbym być na jego miejscu.To już chyba filipińscy "mistycy" biczujący się przybijający do krzyża mają lepiej ;-)
-zaś co do naszego lokalnego głupka,to należy dać sobie z nim spokój:to natchniony paranoik-podobnie jak i prezes- ale w odróżnieniu od tego drugiego praktycznie nieszkodliwy, bo prostacko głupi .
Zacytuj
 
 
KoVal
#25 KoVal
1 października 2010, 06:43
@lmt7

Przeciez nie nazwalem tego zera prawnikiem tylko prawniczyna. Mam nadzieje ze widzisz roznice miedzy prawnikiem a prawniczyna. Idac starym dowcipem to jest taka sama jak miedzy Kantem a kanciarzami :P
Zacytuj
 
 
Lucy
#26 Lucy
4 października 2010, 20:36
@Father Boss
Jesteś wyjątkowo tępym człowiekiem. Obserwuję Twoje wypowiedzi na różnych forach i blogach. Wszędzie jesteś niepożądany i znany z wklejania głupich linków z idiotycznych witryn. Zajmij się może czymś pożytecznym, np. pozmywaj naczynia, idz na spacer do parku, kup sobie kota, ale zostaw Internet w spokoju, bo głupota Twoja nie zna granic!!!
Zacytuj