Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - maj III / 2016

22 maj.  Alexander Van der Bellen, startujący z listy Zielonych, wygrał wybory prezydenckie w Austrii. W drugiej turze wyborów uzyskał 50,35 procent oddanych głosów, wygrał więc minimalnie.

Według informacji GUS w pierwszym kwartale 2016 nakłady inwestycyjne firm niefinansowych spadły o 8,6 procent w porównaniu z takim samym okresem roku ubiegłego. W komentarzach mówi się, że jest to skutek niepewnych uwarunkowań działalności tych przedsiębiorstw oraz sytuacji na rynkach finansowych – zmiennego kursu złotówki i bessy na GPW. Czy to kolejny efekt „dobrej zmiany” po niższym, niż oczekiwano, wzroście PKB?
W CZD strajk pielęgniarek na tle płacowym i zatrudnieniowym. Twierdzą, że jest ich zdecydowanie za mało, żeby zapewnić chorym dzieciom pełną opiekę a wywalczone w ubiegłym roku podwyżki nie są realizowane. Ich wypowiedzi na konferencji prasowej były rozpaczliwe. Jedna powiedziała wręcz, że niektórzy lekarze na jednym dyżurze zarabiają tyle, ile pielęgniarki przez cały miesiąc. Minister Radziwiłł, który tak ochoczo krytykował poprzednie rządy, ma teraz pełną możliwość wykazania się i uzdrowienia chorej sytuacji. Póki co jednak zajmuje się  „konsumowaniem” długiego weekendu.

24 maj. Frans Timmermans  w Polsce na rozmowach dotyczących przestrzegania praworządności. Na konferencji prasowej po rozmowach i on, i Be Szydło wyglądali na zadowolonych. Czyżby PIS obiecał jakieś ustępstwa? KE ma wrócić do tego tematu  w przyszłym tygodniu.

„Bombiarz” z Wrocławia został zatrzymany. To 22 – letni student trzeciego roku chemii tamtejszej Politechniki, w którego mieszkaniu znaleziono kilka kolejnych bomb na bazie szybkowaru, w różnym stadium przygotowania. A w Warszawie zatrzymano trzy osoby podkładające ładunki wybuchowe pod dwoma samochodami policyjnymi . Zatrzymano je na tak zwanym gorącym uczynku. Wiadomości TVPis  skomentowały te zamachy w Boże Ciało. Z kim je w komentarzu powiązano? Oczywiście – z KOD i opozycją! Wiadomości TVPis pokonały w ten sposób propagandowo Dziennik TV z czasów stanu wojennego. Brawo!!!!!!!

KNF skierował do Twoja SKOK zarządcę komisarycznego, ponieważ grozi jej niewypłacalność. To już siódma kasa SKOK z takim zarządcą. Do tej pory z systemu SKOK zniknęło  11 Kas – sześć zbankrutowało a pięć zostało kupionych przez inne banki. Marnie wygląda ten sztandarowy projekt PIS. Partia się na nim obłowiła a klienci normalnych banków muszą pokrywać straty poprzez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Andrzejowi Dudzie minął właśnie pierwszy rok prezydentury. Czy można o tym okresie powiedzieć coś więcej niż „Andrzej Duda się nie udał?”. No, można jeszcze dodać, że złamał Konstytucję, że przedkłada jazdę  na nartach od dbania o interesy kraju oraz że uwielbia podróże i wszelaką celebrę – wizyty, bankiety, msze, laudacje, capstrzyki, ….. Taki bufonowaty narcyz, po prostu. Duda jest młodym, gładkim i wygodnym podnóżkiem Kaczyńskiego, nie generującym żadnych napięć wewnątrz „prawicowości”. W nagrodę może sobie latać wraz z żoną, za pieniądze podatników po całym świecie. W ciągu pierwszego roku urzędowania zwiedzili już niemal pół świata. Taki, ot „Cysorz” Tadeusza Chyły, co to „ma klawe życie, …  choć to świnia i krwiopijca”. Ma też swoje fantazje w rodzaju zabawiania się nocną porą na Twitterze z małolatami typu „Ruchadło Leśne”. Czymś, panie dzieju, trzeba czas zabić, czyż nie?

Witold Orłowski pisze, że w roku 2015, po ćwierćwieczu  transformacji, Polska przegoniła pod względem dochodu na głowę mieszkańca najuboższy kraj Europy Zachodniej – Grecję. Wiele wskazuje na to, że za 2-3 lata przegonimy Portugalię. Na początku lat dziewięćdziesiątych dochód na głowę mieszkańca Grecji i Portugalii był trzy razy wyższy niż w Polsce. W roku 2004, gdy wchodziliśmy do UE, był ponad dwukrotnie wyższy. Wszystko to – oczywiście – kalkulowane z uwzględnieniem różnicy w poziomie cen towarów  (nie tylko dochody pieniężne na głowę mieszkańca).

W Łodzi odbył się marsz ONR-u dla uczczenia pamięci rotmistrza Pileckiego w 68 rocznicę jego śmierci. Ostro zaprotestowała przeciwko temu jego wnuczka – „Jestem oburzona tym, że w ostatnim czasie środowiska polityczne i narodowe wykorzystują wizerunek i życiorys mojego dziadka do własnych, partykularnych interesów i rozgrywek. On nie służył Polsce podzielonej, ale Polsce wolnej od uprzedzeń, podziałów i nienawiści. Witold nie dzielił ludzi ze względu na światopogląd czy wyznanie, nikogo nie wykluczał. Był człowiekiem wielkiej wiary w Boga i człowieka. (,,,) Patriotyzm i nacjonalizm to przeciwieństwa! Patriota chce DOBRA dla kraju, nacjonalista chce kraju dla siebie!”

Posłanka PIS, Bernadeta Krynicka zaproponowała w katolickim radiu „Nadzieja” wieszanie na stryczku działaczy opozycji i innych europosłów, którzy donoszą na Polskę w PE. Nie powiedziała przy tym, czy byłyby to szubienice poświęcone przez katolickiego księdza ani też kto by na „przyjemność” zawiśnięcia na nich skazywał w sytuacji, gdy kara śmierci jest zakazana. Jest to kolejne potwierdzenie faktu. że „głupich nie sieją”. Oni są po prostu wybierani na posłów przez podobnych do nich wyborców PIS.  Alleluja i do przodu, jak zwykł mawiać pewien redemptorysta.

Stały Komitet Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy zlecił przygotowanie raportu, dotyczącego stanu demokracji w Polsce.  Zdecydowali o tym, w głosowaniu, przedstawiciele 46 państw członkowskich, podczas posiedzenia w Tallinie. PIS pewnie stwierdzi, że to kolejna grupa niedoinformowanych „kolesi”, którzy źle życzą Polsce, bowiem demokracja ma się u nas świetnie.

Real zdobył Puchar Mistrzów, wygrywając w pięknym meczu z Atletico, zespół  Viva Tauron Kielce wygrał  LM szczypiorniaka, po pokonaniu MVM Veszprem, mimo tego, że w 46 minucie tego meczu przegrywał aż dziewięcioma bramkami,  a  Agnieszka Radwańska  dobrze sobie poczyna w Roland Garros – jest już praktycznie w ćwierćfinale.

Ziobro składa do SN wniosek o kasację wyroku sądu z Krakowa zabraniającego ekstradycji do USA Romana Polańskiego. Pan Zbyszek najwyraźniej zwariował!

Komentarze  

 
llortcik
+1 [3] #41 llortcik
4 czerwca 2016, 03:30
Haji napisał:
Sądownictwo amerykańskie nie jest takie piękne, jak ci się wydaje.

Jak może być piękne, jeśli już w czasach pierwszej Dobrej Zmiany, działając pod dyktando wytycznych KODu nie potrafili docenić wniosku samego pana Zbyszka o ekstradycję. Czyż nie dlatego w dzisiejszych, trudnych, ale doniosłych czasach pan Zbyszek nie wysłał pisma o ujęcie i przekazanie polskiej stronie jawnego oszczercy, obrażającego nasze pisowskie uczucia dobrozmienne Wiliama Clintona.

Sprawy bieżące.

Pani minister tak dzielnie pilnująca drukarki z żalem oświadczyła, że nie znaleziono jeszcze bohatera Dobrej Zmiany, który odważy się otworzyć kopertę i zapoznać prezesa jedynej właściwej partii z opinią KE.
Komisja Wenecka wzmocniona Dobrą Zmianą przysłała sporządzony na podstawie światłych i przyjętych ze zrozumieniem przez delegację KW wytycznych zastępcy pana Zbyszka, cudem przywróconego z emerytury prokuratora krajowego, projekt opinii w sprawie ustawy o policji.

Pan od kornika drukarza pragnie złożyć wniosek o skreślenie puszczy białowieskiej z listy dziedzictwa przyrodniczego. Na wieść o tym najstarsze dęby rozszumiały się płacząco, a Sekwana wystąpiła z brzegów. Białowieskie żubry i korniki wyraziły chęć odstąpienia swego miejsca na liście skreślonych panu ministrowi. Ministerstwo uspokaja, że jednocześnie złożony będzie wniosek o wpisanie puszczy na listę dziedzictwa kulturowego. To słuszna decyzja. Z pozyskanego drewna można wyprodukować papier na kalendarzyki małżeńskie z podobizną prezesa jednej z partii. Dobrej Zmianie potrzebna odrobina kultury. Najwyższy czas, wzorem Chin i Kambodży na wprowadzenie u nas naszej własnej Rewolucji Kulturalnej.

Przed swą ucieczką do Neapolu przed zaKODowanymi Herodami owoc błogosławionego łona zdążył wraz ze swym przełożonym dokonać uroczystego otwarcia biografii swego pierwowzoru.

Zajęty liczeniem markerów pan prezes Jacek nie dopilnował właściwego przebiegu festiwalu w Opolu. Kuba Sienkiewicz wykonał Dobro Zmianową wersję Kilera. Pani Paczuska powinna sprawdzić, czy miał prawo używać zwrotów wymyślonych przez jej najlepszych myślicieli. Czy będzie też nowa wersja Telewizji (Kleyffa).

Z niebiańskich kręgów pana Antoniego dochodzą wieści, iż członkowie Obrony Terytorialnej będą dostawać 500PLN miesięcznie. Przed każdą nocą Dobra Zmiana ma dylemat: czy starać się o 500 metodą naturalną, czy może chronić swego pryncypała?

Eksperyment prezesa przedstawił eksperymentalny program mieszkaniowy. Zagwarantował, że mieszkania będą całkowicie bezpłatne dla budżetu i bardzo tanie w utrzymaniu. Tereny pod budowę będą pochodzić z zasobów Skarbu Państwa. Pani premier ma zamiar natychmiast po odzyskaniu z rąk ohydnych KODowców trawnika przed swoją kancelarią swymi i zdrowego ministra od chorób dobro zmiennymi działaniami sprawić, by na trwałe powstało tam Białe Miasteczko.
Podobno z Grenlandii wyruszyła delegacja Eskimosów w celu zapoznania się z takimi nowatorskimi rozwiązaniami.
Na wieść o tym deweloperzy płacząc wyciągają z sienników i skarpet zgromadzone tan wartości i rozdają frankowiczom.
Jak za dawnych dobrych czasów powstają listy oczekujących, a reżyserzy zbierają fundusze na sequel Alternatywy 4.
 
 
Taurus
+2 [4] #42 Taurus
5 czerwca 2016, 11:22
Cytat:
Pani minister tak dzielnie pilnująca drukarki z żalem oświadczyła, że nie znaleziono jeszcze bohatera Dobrej Zmiany, który odważy się otworzyć kopertę i zapoznać prezesa jedynej właściwej partii z opinią KE.
I nie ma się czemu dziwić. Oni są po prostu zbyt zarobieni, jak Miszczu Waszczu dla przykładu, żeby czytać jakoweś bzdurne rady jakiejś Komisji. Poza tym "to" podobno liczy aż 20 stron, co przy kilkakrotnym czytaniu, dla zrozumienia, z uwagi na poziom inteligencji taki a nie inny, oznacza nie byle jaką, umysłową orkę.

Cytat:
Pan od kornika drukarza pragnie złożyć wniosek o skreślenie puszczy białowieskiej z listy dziedzictwa przyrodniczego. Na wieść o tym najstarsze dęby rozszumiały się płacząco, a Sekwana wystąpiła z brzegów.
Nie będzie bowiem nam, Szyszkom, jakieś tam "dziedzictwo" bruździć w realizacji jedynie słusznych kierunków działań wytyczonych przez natchnionego WODZA po konsultacji z jego kotem.

Cytat:
Eksperyment prezesa przedstawił eksperymentalny program mieszkaniowy. Zagwarantował, że mieszkania będą całkowicie bezpłatne dla budżetu i bardzo tanie w utrzymaniu. Tereny pod budowę będą pochodzić z zasobów Skarbu Państwa
Ponieważ jednako owe zasoby znajdują się z reguły poza centrami miast a najczęściej też daleko poza miastami, koszty ich uzbrojenia zostaną pokryte z zasobów Pana Boga, co już wstępnie (ale bez protokołu) podobno uzgodniono.
 
 
llortcik
+1 [3] #43 llortcik
6 czerwca 2016, 02:05
Sprawy bieżące.

Pan prezes Jacek i jego telewizorki w pełni zrehabilitowali się za piątkowe opolskie niedopatrzenie.
Jego dzielne służby festiwalowe skutecznie dopilnowały, na osobiste polecenie nikomu nieznanego osobnika w czarnych okularach, by zgromadzona w amfiteatrze publika nie była narażona na ataki terrorystycznymi biało-czerwonymi flagami.
On sam, mimo zmęczenia nawałem obowiązków osobiście pilnował, by zarówno przebieg jaki i telewizyjna transmisja zjazdu jednej z wielu partii wypadły wzorcowo. Z napięciem obserwowała to wydarzenie cała wielomilionowa widownia i nikt nie zauważył nie tylko nieprawomyślnych słów, ale nawet nieprawomyślna myśl nie przemknęła się na salę obrad.
Towarzysz Suweren w swym wspaniale wygłoszonym wielogodzinnym wystąpieniu wyznał, że nasz kraj zasługuje na coś więcej niż bycie Demokracją Prawa i Sprawiedliwości i zapowiedział dążenie do zmiany na Cesarstwo Prawa i Sprawiedliwości. Pisjolodzy z całego świata w pocie czoła i myśli zastanawiają się kto zostanie eksperymentalnym cesarzem.
Jedyny zasługujący na to miano Pan Prezes dodał, że w swych działaniach Polska powinna wzorować się na Korei Południowej. Dobra Zmiana ma nadzieję, że prezes jednej z wielu partii utworzy północnego sąsiada, który swym parasolem atomowym ochroni nas przez zaciekłymi atakami dybiących na nasze dobra i wartości oraz wysysających krew z naszych 500+ imperialistów i banksterów ze zgniłego zachodu i z niecesarskiej Ameryki.

W sobotnie popołudnie na trasie od Placu Bankowego do Placu Konstytucji wielotysięczne tłumu spacerowiczów i turystów połączyły się z wielotysięcznymi rzeszami powracających z wytężonej dla dobra pani Beaty urzędników. Niestety do tego wielkiego wyrażającego poparcie dla Dobrej Zmiany marszu dołączyły /podobnie jak w wielu innych miastach/ nieliczne grupki rebeliantów wciskając terrorystyczną przemocą w niewinne ręce jeszcze bardziej niewinnych spacerowiczów swe obrazoburcze transparenty i flagi i zmuszając ich do wydawania nieprawomyślnych okrzyków.
Największe zgorszenie zapanowało na Placu Konstytucji. Nie dość, że wywodzący się z najgorszego sortu rebelianci zablokowali przejście przed siedzibę eksperymentu, gdzie oczekiwane było spontaniczne poparcie dla ekstremalnych eksperymentów pani premier, to jeszcze ujawnił się, poszukiwany przez służby już 35 lat temu za przestępstwa natury kryminalnej Władek F., który wezwał Suwerena do zmienienia się i przejścia na jego stronę mocy. Naiwny. Dobra Zmiana dobrze pamięta czasy, gdy Władek F. ukrywał się przed służbami, a SB bało się nawet zaczepić Jarosława K.

Papież Franciszek ogłosił program „Zero tolerancji dla ukrywających pedofili w Kościele”. Dobra Zmiana ma nadzieję, że w najbliższego czasie spotkania pan niezłomny i pani eksperyment wyjaśnią papieżowi, że Polska jest suwerennym krajem, który swoje sprawy wewnętrzne rozwiązuje w kraju według najlepszych standardów Prawa i Sprawiedliwości.
 
 
llortcik
+1 [3] #44 llortcik
6 czerwca 2016, 02:17
PS. Publiczność w Opolu swymi gorącymi gwizdami, zarówno ukrytej opcji niemieckiej jak i zagranicznymi wyraziła swój aplauz dla prezesa jedynie rzetelnej telewizji.
 
 
prezes pan
-3 [3] #45 prezes pan
6 czerwca 2016, 06:59
trollcik
Że też ci się chce pierdolić o 2 w nocy.
Kochający inaczej? _zzz_
 
 
sunset
+1 [3] #46 sunset
6 czerwca 2016, 08:21
[...]Kochający inaczej?[...] - pamiętaj FB, że zazwyczaj bezpodstawnie robi się ludziom zarzuty z własnych grzechów.
 
 
llortcik
+1 [3] #47 llortcik
7 czerwca 2016, 01:49
prezes pan napisał:
Że też ci się chce pierdolić o 2 w nocy. Kochający inaczej?

Ojcze Bosonogi, Wielki Entuzjasto jeszcze większej zmiany! Jak możesz zabraniać brania i „wziąścia” przykładu z najlepszych funkcjonariuszy Dobrej Zmiany. Oni potrafią pieprzyć rano, w wieczór, we dnie i w nocy. I to nie grzech, bo robią to w sposób całkowicie naturalny. I zapewniam cię, że kocham ich nie inaczej jak oni kochają Polaków.

Sprawy bieżące.

Obejrzawszy transmisję z Opola i zachęceni słowami towarzysza prezesa Jacka wszyscy krajowi cudzoziemcy próbują opanować trudną sztukę wyrażania entuzjazmu z niecierpliwością wyczekując możliwości spotkania towarzysza prezesa jednej z wielu partii i jego podwładnych.

Prezydent mało znaczącej i młodej demokracji amerykańskiej wraz z przewodniczącym jeszcze młodszej Rady Europejskiej podjęli wspólną decyzję i zaprosili liderów UE na szczyt w Warszawie. Skandal! Czy towarzysz Suweren znów będzie musiał ukrywać się pod ziemią?
Na szczęście pan niezłomny znalazł rozwiązanie i w sposób całkowicie niezależny samodzielnie wykupił kartę uczestnika ŚDM.
Natychmiast też zmienił swe niezłomne poglądy na kwestię uchodźców wraz z całą rodziną zaprosił wszystkich do Polski, stawiając jedynie warunek, by za jego przykładem wzięli udział w spotkaniu z Franciszkiem. Zaproszenie wystosowano tradycyjnie metodą ustną, ale za to w trzech językach i przecieki głoszą, że wygłaszający wiedzieli co mówią.

Akredytowani w Polsce ambasadorowie kilkudziesięciu krajów udzielili poparcia dla marszu równości.
Na szczęście Dobra Zmiana zauważyła, że nie było wśród nich nuncjusza Watykanu oraz ambasadora naszego najlepszego sojusznika i ambasadora najlepszego sojusznika naszego najlepszego sojusznika. Oni na szczęście wiedzą, że równość jest sprzeczna z prawem naturalnym. Czy ambasadorowie zgniłego i cuchnącego zachodu idący na pasku imperialistycznych banksterów oczekują, że pan niezłomny będzie wygłaszał swoje wystąpienia z wysokości taboretu? Czy pani zawsze prawdomówna zostanie zmuszona do wypowiedzenia kłamstwa, by wyrównać do średniej?
 
 
prezes pan
-3 [3] #48 prezes pan
7 czerwca 2016, 07:12
trollcik 7 czerwca 2016, 01:49

Stanowczo za długo siedzisz przed kompem.
A to oznacza, że zaniedbujesz żonę. Prowadzi to do pogorszenia twoich relacji rodzinnych.
Postępującą degradację psychologiczną, moralną, społeczną i intelektualną widać z dnia na dzień, przeglądając (da się tylko przeglądać) twoje nużące teksty.
O ile konsekwencje narkomanii, nikotynizmu czy alkoholizmu daje się w dość szybki sposób zaobserwować ze względu na znaczne zmiany w zachowaniu, o tyle twój nałóg rozwija się niepostrzeżenie. Tobie wydaje się, że jesteś intelektualnie rozwinięty, korzystając z nowych zdobyczy cywilizacji. Tymczasem powoli tracisz orientację między rzeczywistością a światem wirtualnym.
Objawy są widoczne, więc przestrzegam, weź się za siebie.
Oto objawy, które zaobserwowałem u ciebie, a które powinny być sygnałem alarmowym.
1.Zacieranie się granicy między światem wirtualnym a rzeczywistością.
2.Wypaczenie wizji świata.
3.Problemy z pamięcią i koncentracją uwagi.
4.Utrudniony proces przyswajania nowych wiadomości.
5.Ograniczanie tematów rozmów tylko do tego, co wiąże się panem niezłomnym, panią prawdomówną.
6.Rozregulowany cykl okołodobowy.
7.Zatracenie granicy między dobrem a złem.
8.Niezdolność do racjonalnej selekcji danych.
Moja rada.
Kontroluj ilość czasu spędzanego przed komputerem. Zajmij się żonką.
Może warto wyjść na zewnątrz i sprawdzić, jak przyjemnie grzeje „prawdziwe” słonko?
 
 
sunset
+1 [3] #49 sunset
7 czerwca 2016, 09:21
FB. pierd...licie hipolicie. już nie raz i nie dwa udowadnialiśmy ci większość z objawów, które przedstawiłeś. z tego co pamiętam to pasujesz w punktach 1, 2, 3 (pierwsza część), 4, 7 i 8. jak stwierdzone zostało 3 posty temu wyraźnie masz tendencję do zarzucania innym swoich grzechów i błędów.
 
 
llortcik
#50 llortcik
8 czerwca 2016, 00:57
prezes pan napisał:

4.Utrudniony proces przyswajania nowych wiadomości.
5.Ograniczanie tematów rozmów tylko do tego, co wiąże się panem niezłomnym, panią prawdomówną.

4 Ojczulku bosonogi, a kogo mamy wielbić, jeśli nie Towarzysza Suwerena i jego najlepszych podwładnych. Czy nie wystarczają ci wiadomości prezesa Jacka?
5. Czy żądasz, by chwalić zdradzieckich KODowców, którzy nie dość, że pobrali polskie 500+, to jeszcze terrorem zmuszają niepoinformowanego Obamę i i innych polityków zarówno ze zgniłego zachodu jak i bliskiego nam Bliskiego i Dalekiego Wschodu do rzucania kalumnii na dobrą Zmianę? Czy myślisz, że Dobra Zmiana teraz odpoczywa? Wiedz, że najwybitniejsi jej członkowie w pocie czoła pracują nad nowymi obietnicami uszczęśliwiającymi zgłodniały igrzysk naród.
 

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze